Wkbeurten JEUGDCONCERT Vijftigjarig bestaan Groene Kruis afd. Gaastmeer en Nijhuizum Woudsend verblijd met een nieuwe motorbrandspuit Volkswagen-combinatie met uitneembare pompinstallatie Alleen W.Z.S. zorgde voor een Sneker overwinning Vergadering van organisten van en Officieel Orgaan IJLST A G E N U A de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 9 maart 1959 114e jaargang no.20 Redakteur: L. KIEZEBRINK wzs Jong Sneek exposeert Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Sneek verloor van Borne Dam wedstrijd Groningen-Friesland 17-3 Friesland, zonder de gebrs. Bergsma, Land, Los en D. de Jong kon deze ader lating tegen de sterke Groningers niet verdragen en ging alzo kansloos ten on der met liefst 173. Doordat een week te voren Drenthe verdiend van Groningen had gewonnen met 119, kwamen zo doende de Friezen slecht weg, daar een 137 nederlaag nog voldoende zou zijn geweest om Groningen van de eerste plaats af te houden. Bindingsavond Ned. Bond van Vervoerspersoneel Hef Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bidstond voor het gewas De verkiezing voor de Tweede Kamer Damkampioenschap Friese Jeugdclubs SNEEKER NIEUWSBLAD klas. Onverwacht verlies voor Sneek. ZATERDAGVOETBAL. erken- Noordelijke derde klas van de Gedenkwaardige middag. Tweede klas A. is. De demonstratie heeft dat nogmaals AMICITIA THEATER. W.Z.S. versloeg Stanfries. Zuidersportpark wist M. 7.30 uur Ds A. J. N. Frysk Orkest Dirigent: Alfred Salten 16 20 13 19 14 19 15 17 14 16 15 14 17 23 15 21 16 21 17 19 17 18 17 19 9 7 15 26 16 19 17 19 14 16 15 16 13 15 Bakhuizen Oldeboorn Udiros Nieuwesch. DOG WZS MSC uur in 9 9 6 3 9 8 5 Venchijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) CHR. GEREF. KERK. 's Avonds 8 uur Ds N. Brandsma. Hengelo ESCA WW Quick (N.) Alcides Quick ’20 WVC Sneek 13 14 LSC Frisia Gruno Harlingen VAKO Friesland Borne Zw.w.einde ZAC Klazienav. ACV Drenthina O.N.S.—Blauw Wit ’34 eindigde onbeslist. 14 14 14 14 13 12 Oosterwolde 16 Stanfries Bergum 15 14 12 10 12 14 NED. HERV. GEMEENTE SNEEK. 's Avonds 8 uur Ds Dr K. H. Siccama. kerkgenootschappen heeft men principi ële bezwaren en meent men geen gezan gen te mogen zingen. Nog een derde groep kent wel gezangen, maar dan een zeker geselecteerd aantal. Toch hebben vefe gezangen een psalm tekst ten grondslag. Is hier een wezenlijk verschil? Zo vergeleek de inleider o.a. Psalm 23 met Gezang 184 (J. J. L. ten Kate) en Gezang 182 (Joost van den Vondel) die beide ontleend zijn aan deze Psalm. Voorts is b.v. Gezang 96 door Luther vertaald uit Psalm 46, etc. Op deze interessante inleiding van de heer Boeijenga, waarbij het nu eens niet ging over muzikale of orgelkwesties, volg de een geanimeerde bespreking. Natuur lijk kwam men er niet „uit”, maar de aanwezige organisten bleken het volko men eens te zijn over de belangrijkheid van het onderwerp. Vervolgens gaf de heer A. van Lunen van Morra een orgelbespeling. Hij begon met „Psalm 119” van Ant. v. Noordt. De uitvoering was uitstekend. De registerkeu- ze echter minder gelukkig. Prachtig en duidelijk was zijn interpretatie van Bach’s „Praeludium en Fuga”, in g moll. Hij speelde voorts de triptiek „In nativitate Domini” van Bern. Renooy, een werk dat hier en daar aan César Franck herinnert GEREF. KERK SNEEK. Zuiderkerk ’s avonds 8 uur Ds G. J. de Leeuw. Oosterkerk ’s avonds 8 uur Ds J. Spier. Jubbega Rood Geel Achilles Haren GRC FVC 18 17 15 16 Be Quick Z. 17 15 15 11 17 15 Olyphia Steenwijk Emmeloord RES Nicator GAVC Na de demonstratie begaf het gezel schap zich naar café Nagelhout, waar consumptie werd aangeboden en eerst burgemeester van Hout het woord voer de. Die noemde deze middag een gedenk waardige middag. Niet in de eerste plaats omdat de nieuwe spuit in Wouds end gestationeerd is (Heeg heeft pre cies zo een) maar omdat voor de kleine kernen in de gemeente deze combinatie een zeer geschikte bluseenheid is. Spr. bracht de directie van „Woudsend" dank voor haar medewerking en sprak als zijn I mening uit, dat de nieuwkoop geslaagd i I tzx Al V* z-vf-4- zl n 4 z-, «s Ir. In de zaterdag-competitie verstevigde Oranje Nassau (Gr.) haar positie aanmerkelijk. De Groningers verpletterden thuis het zwakke ACV (91) en de beide naaste concurrenten, Blauw Wit en O.N.S„ raakten in Sneek een punt aan elkaar kwijt (11). Heeg heeft zich nu naast de Sneker oranjehemden geplaatst door ’n stevige 37 overwinning op Drenthi na. D' Drentse clubs spelen hier wel een zeer bescheiden rol, want ook Klaziena- veen kon het in Twijzel niet bolwerken tegen VVT (31). Volgens de verwach ting verliep de wedstrijd Leeuw. Zwalu wenHarkem. Boys: weinig doelpunten en veel spanning. Resultaat: een krappe 21 overwinning voor de hoogvliegers. De stand is nu: Zaterdagavond hield de afd. Sneek van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel de jaarlijkse bindingsavond voor haar leden. Deze was tevens als huldigingsbijeen- komst belegd voor de heren J. ten Kate, D. Bantema die 40 jaar en de heren J. Sminia, S. Diphoorn en A. Vlap die 25 jaar onafgebroken lid van de bond wa ren geweest. Namens het hoofdbestuur uit Utrecht was aanwezig de voorzitter van de vakgroep Wegvervoer de heer J. de Later die een korte maar gloedvolle propagandarede hield en bovengenoemde leden de insignes op de borst speldde. Een grote verloting en het aloude kien spel vulden verder deze zeer gezellige en geslaagde feestavond. Het district Friesland van de Neder landse Organisten Vereniging vergader de zaterdagmiddag in de kerkeraadska- mer van de Grote Kerk, alhier. De voor zitter, de heer S. P. Hofman van Mar- rum, opende de bijeenkomst, waarna en kele huishoudelijke zaken vlot af gehan deld werden. Arie Peters van Nijmegen die zou spreken over „Klokken en klok- kenmuziek” had bericht van verhinde ring gezonden. In zijn plaats hield daar om onze stadgenoot de hr J. W. Boeijen ga een inleiding over het onderwerp „Psalmen en vrije kerkliederen”. De inleider behandelde allereerst uit voerig de verschillende psalmberijmin gen, van 1773 tot heden en kwam tot de conclusie dat de meeste berijmingen te ver van de grondtekst af staan. Een en ander werd door spreker verduidelijkt met verschillende voorbeelden aan de hand van de psalmen in berijmde en on berijmde vorm. Ook de nieuwe berij ming, waarvan een proef met 110 psal men verschenen is, stelt in deze teleur De onberijmde psalmen op nieuwe so bere melodieën (bijv, in Gregoriaanse trant) ondersteund door enkele accoor den (kerktonale harmonieën) zouden eigenlijk ideaal zijn. Voorts werden de Gezangen besproken. Deze z.g.n. vrije kerkliederen zijn bij I en besloot met een virtuoos uitgevoerde sommige kerken zeer geliefd. Bij andere „Fantasia” van hemzelf. Maandag 9 maart ’s avonds 8 uur film: Meisjes in uniform. Donderdag 12 maart ’s avonds 8 uut" film: De politie volgt het spoor. WOENSDAG 11 MAART 1958. De Brandweermannen van Woudsend zijn big. Als ze straks weer naar een wed strijd gaan, zullen ze niet meer gepi&agd worden met hun „theestoof’’, zoals het Coventry-spuitje dat ze zelf moesten trekken enigszins spottend door de col lega’s van andere corpsen genoemd werd. Dan rijden ze er heen met hun nieuwe roodgelakte „Triumph” motorspuit, een Volkswagen-combinatie, die donderdag middag door een vertegenwoordiger van de fabrikante, de firma Kronenburg te Hedel, aan de burgemeester van Wymbritseradeel werd overgedragen, die hem daarop in vol vertrouwen aan de Brandweerploeg van Woudsend toevertrouwde. 11 12 15 11 12 10 13 10 14 10 14 8 Door de 32 nederlaag, die v. d. Laan c.s. in Bolsward leden tegen CAB, zijn de zwartjes zo goed als uitgescha keld voor de titel. Ook al, daar MKV ’29 de lastige klip in Joure (Friso) omzell- de (24). De Leeuwarders hebben n:i stevig het heft in handen en er moet dan ook heel wat gebeuren, wil de titel hun nog ontgaan. Freno heeft de over- winningen-smaak te pakken, want nu moest Oldeboorn met liefst 40 het onderspit delven. Bakhuizen toonde zich met 32 de meerdere van Udiros en daardoor is de stand nu: Maandag 9 maart. Ledenvergadering Roode Kruis afd. Sneek e.o., ’s avonds 8 uur in zaal Hanenburg. Dinsdag 10 maart. Gew. Arbeidsbureau. Emigratie-voorlichtingsbijeenkomst over Australië in Café Rest. Piso. Aanvang 8 uur. Dinsdag 10 maart ’s morgens 10 uur Apenbare Bijeenkomst P.v.d.A. in Zaal Hanenburg. Spreker oud-mi- nister Vondeling. Dinsdag 10 en woensdag 11 maart. Toanieljounen Krite Snits yn Ami- citia om 8 üre. Dinsdag 10 maart. Vergadering van de Bond van Friese Vogelwachten afd. Sneek, in Zaal Piso. Aanv. '8 uur. Dinsdag 10 maart. Humanitas. Spreek uur in het Piter Jelles Hüs van 6.30 7.30 uur. Woensdag 11 maart. Propaganda-avond A.R. Kiesvereniging in de Geref. Kerk te Heeg. Aanvang 7.45 uur. Spreker Ds Zelle van Leeuwarden. Woensdag 11 maart. 8 uur ’s avonds. Instituut voor Arbeidersontwikke ling. Lezing ir. C. H. J. Maliepaard: „Zwervend tussen Arabieren en Koer den”. Fredehiem. Donderdag 12 maart 7.15 uur „Ons Ge bouw”. Verkiezingsdienst en com mentaar „Friesch Dagblad”. Donderdag 12 maart ’s middags 24 Zitting Breukbandenspecialist Drogisterij de Jong, Galigastraat. Donderdag 12 maart. Verkiezingsbureau P.v.d.A. Piter Jelles Hüs. 's Avonds 830 uur Uitslagen. Donderdag 12 maart. Verkiezingsdienst A.R. ’s Avonds 8 uur uitslagen voor radio en televisie voorzien van com mentaar in Aere Perennius. Donderdag 12 maart van 710 uur, vrij dag 13 van 4.306 uur en 710 uur en zaterdag 14 maart van 2-6 uur en 710 uur Handenarbeid-tentoon- stelling „Jong Sneek exposeert” in zaal Wijnberg en Stadhuis. Zaterdag 14 maart. Ledenvergadering Boerenleenbank Roodhuis in café Altenburg te Roodhuis. Aanv. 9.30 uur voorm. Dinsdag 17 maart. Paasveetentoonstel- ling op de Veemarkt. Aanv. 8 uur. Donderdag 19 maart- Boekhandel Wie- lenga. Lezing door Henk du Mee in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Donderdag 26 maart *s avonds 7 uur Martinikerk Bolsward. Uitvoering van de „Matthöus Passion”. Vrijdag 27 maart ’s middags 2 uur. Gro te Kerk Sneek. Uitvoering van de „Matthaus Passion”. De leerlingen van het U.L.O., middel baar- en nijverheidsonderwijs 1600) bezetten vrijdagmorgen tweemaal achter een de grote zaal van „Ons Gebouw” om te luisteren naar het Frysk Orkest dat speciaal voor hen was gekomen. Voor deze concerten in schoolverband is zó veel belangstelling dat er voor de ruim 500 leerlingen van het Chr. Lyceum, die nu geen plaats konden krijgen, de vol gende maand nog een extra concert gege ven zal worden! Het programma vermeldde de „Petit Suite” van Claude Debussy en de suite uit het ballet „Casse noisette”, opus 71a van Peter Iljitsch Tschaikowsky, de be kende „Notenkraker”, dus. Vergissen wij ons niet dan werd dit werk hier al eens eerder voor de jeugd uitgevoerd. Daai’ is natuurlijk niets tegen. Integendeel, maar naast Debussy zou de jeugd ook een werk van een eigentijdse componist stel lig kunnen accepteren. Daar hopen wij dan maar op voor een volgende maal. De omschrijving van de werken in het programma werd vooraf nog aangevuld en toegelicht door de dirigent, de heer Alfred Salten. Debussy’s „Petit Suite” werd oor spronkelijk gecomponeerd voor piano- vierhandig, maar de Franse componist en dirigent Henri Busser instrumenteerde dit jeugdwerk geheel in de geest van Debussy. De suite bestaat uit vier delen: „En bateau”, „Cortège”, „Menuet” en „Ballet”. Hiervan zijn de eerste twee nog onderverdeeld in drieën. De sfeer wordt in de beide eer ste suite-delen treffend weergegeven en de twee slotdansen, waarvan het „Ballet” ritmisch zeer interessant is, boeien steeds weer, mede door het Debussyaanse klankidioom. De uitvoering stond op een goed peil. Persoonlijk genoten wij echter het meest van de twee laatste delen. Tschaikowsky, die de balletmuziek voor „De Notenkraker” in 1892 voltooide, stel- bewezen. Hij hoopte wel niet, dat het vaak nodig zal zijn met deze spuit uit te rukken, maar als er brand komt kan men die nu met vertrouwen bestrijden. Nadat de heer de Bruin, vertegen woordiger van de fa. Kronenburg, de spuit aan de gemeente had overgedra gen en deze door de burgemeester was aanvaard en toevertrouwd aan de goede zorgen van de plaatselijke commandant B. Westerhof en zijn personeel, sprak de heer J. v. d. Tuin namens de districtsin- specteur de heer de Vries. Volgens hem is de nieuwe combinatie inderdaad ’n kleine autospuit. Door haar capaciteit van 1000 liter per minuut kan men er grote bran den mee bestrijden, vooral ook van boerderijen. In Woudsend is zij daarom zeker op haar plaats. Hg feliciteerde de gemeente en de Brandweer met deze aanwinst en sprak het vertrouwen uit, dat de Brandweer er goed mee zal wer ken en er veel pleizier van zal beleven. De commandant de heer v.d. Wal wierp een terugblik op de geschiedenis van de brandweer. Hij vertelde daarbij hoe de branden vóórdat Jan v. d. Heijden de brandspuit uitvond, met emmertjes wa ter werden geblust, die daarvoor van hand tot hand gingen en schetste daar na de verdere ontwikkeling van de brandweer, ook in Woudsend. Hij somde vervolgens de voordelen van de nieuwe spuit op en dankte het gemeentebestuur dat het deze aan de ploeg van Woudsend heeft toevertrouwd. Daaruit blijkt het vertrouwen van B. en W. in deze ploeg die haar paraatheid al meerdere malen heeft bewezen. Spr. dankte mede na mens zijn manschappen voor dit ver trouwen en hoopte dat zij zich dit waar dig zullen tonen. Verder spraken nog de plaatselrjke commandant, die de dankbaarheid van zijn dorp vertolkte en de heer A. H. Tromp namens de directie van „Wouds end”, die de wens uitsprak, dat de spuit aan alle verwachtingen zal voldoen. auto genomen kunnen worden en dragende, per vaartuig en desnoods per boerewagen vervoerd kan worden. Daar door kan men er praktisch overal mee komen wat vooral voor Wymbritsera deel met zijn vele afgelegen boerderijen zeer belangrijk is. In het weer eens viermaal de roos te raken en aangezien de bezoekers (Stanfries) hier slechts twee treffers tegenover konden stellen, was de witzwarte winst een feit. Door deze zege plaatste WZS zich op gelijke hoogte met DOG, dat ook deze week weer niet kon winnen. Met 2—3 gingen de Wolvegasters ten onder tegen Steenwijk, dat nu de tweede plaats inneemt, doordat Emmeloord tegen Ber gum niet verder kwam dan een 11 ge lijk spel. Oosterwolde en RES kwamen tot hetzelfde resultaat en dit valt ons van de Bolswarders eigenlijk wel iets Advertentiepriji 15 ct per mm Bij contract (handeliadv.) lager Abonnemenuprija t 3.— per helt jaar. Franco per poat f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Aan deze dubbele overdracht ging een demonstratie op de Eewal nabij de hout zaagmolen vooraf, waarbij behalve bur gemeester van Hout, wethouder Ger- brandij en secretaris Sennema, o.a. ook aanwezig waren de heer J. v. d. Wal, di recteur van gemeentewerken, in zijn kwaliteit van commandant der gemeen telijke brandweer; de heer v. d. Tuin, vertegenwoordiger van de Brandweerin- spectie te Groningen; de bejaarde heer Westerhof, oud-plaatselijk commandant, die deze functie meer dan veertig jaar heeft vervuld, en de heren A. H. Tromp en P. K. van Andringa, directeuren van de Brandwaarborgmij. Woudsend, welke door een lening aan de gemeente de aan schaffing van de nieuwe spuit mogelijk heeft gemaakt. Al deze heren en vele belangstellende Wondsenders zagen eerst de oude „Co ventry” spuit in actie, die tijdens de oorlog dienst heeft gedaan in Engeland, daarna tot 1954 in Heeg gestationeerd was en nadat daar in 1954 eveneens een „Triumph” gekomen was naar Wouds end verhuisde, vervolgens de nieuwe aankoop en daarna beide tegelijk, waar door de bluscapaciteiten nog beter ver geleken konden worden. Het oude beestje gaf in zeer korte tgd water. Men kon zien dat de man schappen er door en door mee vertrouwd waren (wat hun suksessen tijdens wed strijden ook hebben bewezen). Met de nieuwe ging dat uiteraard nog niet zo vlug. Haar veel grotere capaciteit viel echter overtuigend op. Met zes stralen geeft ze duizend liter water per minuut, dat tot een flinke hoogte wordt opge voerd, terwijl de oude maar zeshonderd liter haalt met beduidend minderd op- voerhoogte. Evenals de combinatie in Heeg heeft ook de nieuwe het grote voordeel, dat de pompinstallatie en de motor uit de GEREF. KERK. Oppenhuizen c.a.: ’s avonds 7.30 uur Ds D. Kronemeijer. Oudega (W.): ’s avonds 7.30 uur Ds C. Mak van Leeuwarden. Scharnegoutum: ’s avonds 7.30 uur Ds S. J. Verveld. Ijlst’s avonds 7.30 uur Ds W. Dekker. NED. HERV. KERK. Goënga: ’s avonds 7.30 uur Ds J. Schip per. Diaconie-kollekte. Heeg: ’s avonds 7.30 uur Ds Mr J. Schoenmaker. Kollekte Ontheemden. Jutrijp: ’s avonds 7.30 uur Ds H. de Noo. Oosthem: ’s avonds 7.30 uur Ds G. Kaastra. Oudega (W.): ’s avonds 7.30 uur Ds C. G. Wiegers van Sneek. Scharnegoutum: ’s avonds 7.30 uur Ds C. P. van Andel. Woudsend: ’s avonds Meijeringh. IJlst: ’s avonds 7.30 uur Ds T. Korpo raal. O. N. (Gr.) 11 18 BI. Wit ’34 11 15 O.N.S. 11 13 Heeg 11 13 Hark. Boys 11 11 tegen. GAVC en MSC kwamen niet tot scoren en zorgden dus voor het derde gelijke spel in deze klas. Nicator Olyphia werd uitgesteld en de stand is nu Black Boys zo goed als uitge schakeld. In Sneek alle oproepingen verzonden Blijkens van de gemeente-secretarie van Sneek verkregen inlichtingen zijn alle oproepingen voor de stemming op 12 mrt a.s. ter verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal ver zonden. Degene die kiesgerechtigd is en nog geen oproeping mocht hebben ontvan gen, wordt aangeraden zich tijdig ter ge meente-secretarie te vervoegen. Zo nodig kan een duplicaat-oproeping worden verstrekt. Sneker jongens voor de tweede ach tereenvolgende maal kampioen. Zaterdagmiddag kwamen te Roorda- huizum de jeugdtientallen van de dam club DCL, Heerenveen, Roordahuizum en Sneek bijeen om in een halve competitie uit te maken, wie het jeugdclubkampi- oenschap van Friesland op haar naam zou brengen. Evenals het vorig jaar kwa men de Sneker jongens uitstekend voor de dag en wisten door drie achtereen volgende overwinningen voor de tweede achtereenvolgende maal beslag op de ti tel te leggen. Tot dit succes droegen bij: N. v. d. Werf 4 pnt; C. de la Fette 3 pnt; E. v. d. Goot 6 pnt; S. Roorda 3 pnt; I. Huitema 4 pnt; B. Plekkringa 4 pnt; P. Otten 5 pnt; L. Kamstra 2 pnt; S. Boot 3 pnt P. Dijkstra 2 pnt. Uitslagen: DCLRoordahuizum 155; SneekHeerenveen 128; Roordahuizum —Sneek 812; HeerenveenDCL 911; RoordahuizumHeerenveen 128; DCL Sneek 812. 1. Sneek 6 pnt; 2. DCL 4 pnt; 3. Roor dahuizum 2 pnt; 4. Heerenveen 0 pnt. VVT 11 11 L.Zwaluwen 11 10 11 10 11 12 de hieruit zelf een suite samen die be gint met de „Ouverture miniature” en eindigt met een bloemenwals („Valse des fleurs”). Het middendeel telt een zestal karakteristieke dansen die, althans ons inziens, tevens kwalitatief bovenaan staan. Het Frysk Orkest, dat zo nu en dan met de zuiverheid worstelde, gaf, afge zien hiervan, een uitnemende verklan king van deze suite. Een mooi verzorgde uitvoering die Tschaikowsky in een hel der licht plaatste. J. N. „Must stou dien dingen nog. inlevere?” vraagt de jongen op de fiets aan een ka meraad die voorzichtig een gróte doos draagt en de stoep van het oude Gym nasium bestijgt. Hij krijgt niet eens ant woord, want de vriend is al in het ge bouw verdwenen. Daar komt een groep jongens aan die samen een model-kamp torsen compleet met keukens, vlaghijsen, tenten en bewoners en omgeven door bo men. „Draaien een beetje”, waarschuwt de jongen, „anders waaien de bomen weg”. Het grote geval wordt voorzichtig de trap van het oude gebouw opgedragen. In de vrije lokalen is het een geanimeerd af en aanlopen van jongens en meisjes die hun werkstukken komen brengen voor de grote tentoonstelling „Jong Sneek Exposeert”. Ik kniel neer bij een stapel tekeningen die straks uitgestald zullen staan in de nieuwe zaal van hotel de Wijnberg. Nu al word ik telkens weer getroffen door het talent van de jonge schilders e- tekenaars; wat een prachtige dingen zijn hier bij. Meteen sta ik alweer bij de deur, een jongen komt binnen met een groot model van een kruiser, een ander brengt een zelfgebouwde zeilboot die, volgens de jeugd, fantastisch moet varen. Ik zie een grote koffer vol pop pen, de een al karaktervoller dan de an der, in een kast staat prachtig boetseer werk. Een groot stuk is nog verborgen in eèn plastic zak, daarnaast staat een haan met echte staartveren waar ik lang naar sta te kijken. Intussen loopt de jeugd maar af en aan, een jongen met poppenkastpoj: pen, een meisje met een schemerlamp. Ze worden ingeschreven in een boek, ontvangen een kaart, zetten voorzichtig him werkstuk naast een mooie modern ingerichte poppenkamer, en verdwijnen weer. Ik dwaal nog lang van het een naar he* ander, kijkend in kasten en i zen. De bestuursleden van de Sneker Jeugd Actie werken hard ik kan ze nu al feliciteren, want de grote tentoonstelling „Jong Sneek Exposeert”, welke donderdagmiddag geopend wordt, zal ongetwijfeld een groot succes Wor den. Eigenlijk hebben de organisatoren nu al hun doel bereikt, wie de glanzende ogen ziet van deze jongeren, die zich uit konden leven in hun hobby, weet wat ik bedoel. Nat”ui.”;k gaat U naar hun werkstukken kijken: donderdag ’s avonds van 710 uur, vrijdag van 4.30 6 uur en van 710 uur en zaterdag van 26 uur en van 710 uur. GAASTMEER. Donderdagavond 5 mrt hield het Groene Kruis haar feestelijke jaarvergadering in het Geref. Vereni gingsgebouw alhier. Het gebouw was meer dan vol toen voorzitter A. v. d. Goot de vergadering opende met het la ten zingen van Ps 75 1 en gebed. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn blijdschap over uit dat zo veel belang stellenden aanwezig waren en heette in ’t bijzonder welkom de Bur jenjeester secretaris van Wymbritseradeel en de bestuursleden met hun dames uit Heeg en Oudega-W. De secretaris K. v. Gosliga en penning meester R. Hoogterp lazen notulen, jaar verslag en financieel overzicht, alles werd in de beste orde bevonden en onder dankzegging goedge’-eurd. Het kassaldo bedroeg per 1 jan. 380,48. Besloten werd om des tijds wille geen bestuursverkie zing te houden zodat alle bestuursleden een jaar blijven zitten. De contributie zal voortaan halfjaarlijks worden opge- I haald en met 25 cent per lid worden verhoogd. De kwitantie geldt dan voor In tegenstelling tot de thuiscubs van de eerste klasse B, waren de gastheren in deze klas ditmaal bgzonder succesvol. Alleen FVC wist beide punten op Gruno te veroveren (12). De meest opzien barende uitslag was natuurlgk de neder laag van Achilles tegen VAKO, waar door de Assenaren werden voorbij ge streefd door Jubbega, dat met een 31 zege op Harlingen voorlopig de kop nam mede, door het feit dat LSC—flood Geel, wegens verstek van de scheids rechter, geen doorgang vond. GRC riep Friesland een halt toe (21) en Frisia deelde mee in de Leeuwarder pech, want de Cambuurbewoners kregen met 31 klop van Haren. De stand is nu: Groene Kruis bood spreker een bloem stuk aan. De heer Poepj es uit Heeg, sprak namens de afdelingen Heeg en Oudega en bood namens beide verenigin gen een w.c.-stoel aan voor het magazijn. Mevr. Kramer sprak namens alle inge zetenen; er was met een lijst gelopen om de vereniging een jubileumgift te ge ven. Ieder had er op getekend en zij kon daarom een enveloppe aanbieden met f 192-Verder spraken nog P. Hiel- kema namens het comité Ouden van Da gen, R. Kramer voor Dorpsbelang, M. Westra namens de Muziekvereniging Con cordia. Allen boden een enveloppe met inhoud aan. Hierna werd nog een toneelstuk in drie bedrijven opgevoerd, dat geschreven werd door de heer Joh. Walinga uit Ou dega-W. en waarin zowel al het nuttige werk van het Groene Kruis in het licht wordt gesteld als op vaak humoristische wijze herinneringen uit de 50 jaar, dat de vereniging hier werkte, worden op- gehaald. Het stuk werd gespeeld door le den van de eigen afdeling en sloeg ge weldig in, wat wel bleek uit het dave rend applaus. Het was ingeleid met zang van de dames v. d. VeenHoekstra, ReitsmaCnossen en T. RudolphieIJke- ma, die ook tussen de bedrijven zongen. Voor muzikale afwisseling zorgden de heer en mevr. RudolphieIJkema uit Gaastmeer en de dames H. Bergstra uit Abbega en IJ. Kooistra uit Heeg en de heer Kramer uit Heeg. Er was declama tie van Chr. Buma. De voorzitter dankte allen voor de zeer geslaagde avond. De heer M. Westra vertolkte de dank van het publiek aan het bestuur voor het or ganiseren van de avond. Na gemeen schappelijke zang van Ps 105 1, ging ds ’s Gravendeel voor in dankgebed. Met uitzondering van Sneek, is het gisteren een bijzonder goede dag ge weest voor de uitspelende clubs In de eerste klasse B. Vijf van de zes ontmoe tingen eindigden nl. in overwinningen voor de bezoekers. Alleen Sneek moest in Borne, tegen de verwachting in, de eer laten aan de gastheren. De resultaten waren verder vrg regel matig zodat er zich weinig verschuivin gen op de ranglijst voordeden. Hengelo bleef aan kop met een 13 zege op Zwaagwesteinde, terwijl ESCA en WW door overwinningen op resp. WVC(13) en Alcides (12) op twee punten af stand bleven volgen. Quick (N.) zette tegen Be Quick (Z.) de opmars voort (12) en is inmiddels op de vierde plaats terecht gekomen. Minder goed blijft de positie van ZAC, dat nu weer in Quick ’20 haar meerdere moest nen. De stand is nu: Groene Kruis en Wijkverpleging. Er ko men dus geen afzonderlijke kwitanties meer van beide verenigingen zoals tot dusver. Hiermede waren de huishoude lijke zaken afgedaan en werd na het nut. tigen van een kop koffie overgegaan tot de feestelijke herdenking van het 50 jarig bestaan. De voorziter memoreerde hoe 50 jaar geleden o.a. Ds v. Elven en F. Kuiper er in slaagden hier een afdeling van het Groene Kruis op te richten. 90% van de bevolking werd direct lid. Op de jaarvergaderingen was de belangstelling echter vaak zeer slecht; thans worden deze echter altijd zeer goed bezocht daar men ieder jaar een spreker laat optre den. De heer G. van Gosliga gaf een overzicht op rijm over de afgelopen 50 jaar waarin o.m. de oude bestuursleden werden genoemd en de zusters die in de Wijk met Oudega én Heeg de ver eniging hebben gediend. Burgemeester van Hout sprak namens de burgerlijke overheid en als lid van het algemeen prov. bestuur van het Groene Kruis. Het verheugde spreker deze avond te kunnen bij wonen; spreker zei altijd gaar ne naar Gaastmeer te komen en wees op het nut van het Groene Kruis als een vereniging met elkaar voor elkaar. De burgerlijke overheid volgt dit werk dan ook met grote belangstelling en subsidi eert het ook. Namens het Prov. bestuur van het M.K.V. ’29 13 18 CAB 14 17 Black Boys 13 15 Friso 13 14 Freno 14 14 De buit die de Snekers teams dit weekend wisten te bemachtigen was maar zeer karig. Alleen WZS zorgde tegen Stanfries voor de volle winst (42) en ONS sleepte zaterdagmiddag tegen Blauw Wit ’34 ook nog een puntje in de wacht (1l). Maar daarmee was de koek op, want Sneek verloor volko men onverwacht van Borne (41) en Black Boys zag tegen C.AB haar kam- pioensillusies in rook opgaan (32). LS( is zelfs niet eens binnen de lijnen geweest, omdat scheidsrechter Epenia uit Leeuwarden niet kwam opdagen. Wig

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1