Zestig jaar stoffeerder bij H.B.Z. Foardrachtkriich S. Feenstra nam afscheid van „Hulp in Nood” „Meiinoar len K. Bijlsma nam afscheid als concierge van de R»H.B.S. IJLST I 1 w Ar van Officieel Orgaan en AGENDA DINSDAG 31 MAART de gemeenten SNEEK, WYMBRIJSERADEEL IK W 114e Jaargang no. 25 Redakteur: L. KIEZEBRINK Open deur-lijdensdienst DE UITGEVERS. Redaktle-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Ha Sank» Hi.«w.bl«l i> Ma ««combmeade uHgm NIEUWE SNEEKER COURANT, SHEERER COURANT m ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Kwart eeuw administrateur Stadgenoot om ’t leven geko men bij botsing op de Afsluitdijk V oorronde Zilveren Schild- tournooi Predikanten 75 jaar - Donderdag 26 maart 1959 w AMICITIA THEATER. tevens een afscheid werd. 2.30 uur* te De jubilaris aan de arbeid Administrateur S. Feenstra f 4423.59, t Afscheid van de heer Feenstra. e De jouns kamen de tredde groep en de aldsten de zal Zondagmiddag 29 maart film: Carson City. Maandag 30 maart ’s avonds 8 uur Paas- bai in de foyer. Orkest Joh. Bok. Vrijdag 27 maart 's middags 2 uur. Gro te Kerk Sneek. Uitvoering van de Matthaus Passion”. Maandag 30 maart (Paasmaandag) Pro vinciale Bondsdag Chr. Jongeren Verbond Afd. Friesland in de Grote Kerk, 's Middags 2.30 en ’s avonds 6.45 uur. Woensdag 1 april. Alg. Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank Hont- merts in het Geb. v. Chr. Belangen te Hommerts. Aanv. 7.30 uur. Zaterdag 11 april. 13e Pres. Roosevelt- marsen over 10, 15, 25 en 30 km. Hier overhandigt Bijlsma de sleutels aan zijn opvolger 6—0 9—0 1—1 0—6 2—0 In verband met PASEN verschijnt ons volgend nummer Advertenties voor dit blad kan mén die dag uiterlijk tot 12 uur opgeven aan ons bureau GROOTZAND 55, TEL. 3005. Zondag 29 maart ’s avonds 8 uur Dansen in café Boermans te Bolsward» Maandag 30 maart (2e Paasdag) nam. 3 uur Matinee, ’s av. 8 uur Soiree. nieuw van zal getuigen als dit bijzon dere jubileum in de komende zomer als de seizoendrukte voorbij is, temidden van gehele H.B.Z.-gemeenschap gevierd worden. Tussen het luiden van de kerstklokken en van de Paasklokken ligt ook het ont waken van de natuur tot nieuw leven uit de verstarring van de winter. Sym bolisch vinden we deze verstarring nog uitgedrukt op de foto, welke onze stads beiaardier, de heer Flucie van Bergen, op een dag in februari maakte van enige van,onze carïllonklokken, gevat in een korst van ijzel. Maandag 30 maart te 6.45 en film: Bonjour Kathrin. Maandag 30 maart te 2 uur film: Zaken zijn zaken. Maandag 30 maart te 4 uur film: Dui vels te paard. Dinsdag 31 maart en woensdag 1 april iedere avond te 8 uur 'film: Immen- see. Maandag 30 maart (Paasmaandag), Openingsrit M.A.C. „J. C. Visser”. Deelname: auto’s, motoren en brom fietsen, Start 2 uur Hotel Hanen burg. Donderdag 26 maart. Ned. Verbond van Middenstandsverenigingen. Verga dering in zaal Piso. Aanv. 8 uur. ZIJN MOOISTE KARWEI Talrijk en zeer verschillend zijn de er varingen welke hij daarbij op deed. Maar zijn mooiste karwei, zo vertelde hij ons glunderend en met liefdevolle herinne ringen was bij Notaris Fennema op Leeu wenburg, in het pand waarin thans King- ma’s Bank en het kantoor van Notaris Hoekstra gevestigd zijn. Daar diende n.l. om met Roorda's eigen woorden te spre ken, een verduiveld knappe keukenmeid. En nu raadt U het natuurlijk al; dat meisje werd later zijn vrouw. De jubilaris is nog zeer vitaal en heeft ook nog een goed geheugen. Dat bemerk ten we vooral toen hij alle Brennink- meijers die hij als directeur heeft mee gemaakt de revue liet passeren, sommige compleet met vrouwen en kinderen, en de groei van het bedrijf schetste van de twee oude winkelpanden op het Groot- zand in 1899 tot de grote moderne zaken waarover H.B.Z, thans beschikt, waar onder ook een in Enschedé. Ook weet hij zich de namen van vroegere collega’s, van wie velen al zijn overleden, nog heel goed te herinneren. Maar hoeveel meters vitrages, gordijnen, tapijt, lopers, lino leum, matten enz. hij in al die jaren heeft gelegd, kon hij zelfs niet bij benadering schatten. Dat loopt n.l. in de duizenden. NIET MEER IN 'T GAREEL Woensdag 1 april. Modeshow Eringa Sheek in ,,Ons Gebouw”, Westersta- gel. Showtyden: 24 en 810 uur. In 1939 werd Roorda zestig jaar. Hij kon toen met pensioen gaan, maar zijn inkomen zou dan te laag zijn geweest, vooral ook omdat „Drees” er toen nog niet was. Bovendien mocht hij heel graag werken en heerst er een prima geest in de zaak, waarin hij als vakman en als collega zeer gewaardeerd werd (en nog wordt) en dus besloot hij maar te blij ven. De laatste twintig jaar liep hij ech ter niet meer in ’t gareel en maakte hij niet altijd meer volle dagen. Toch gaat hij nog vaak en graag mee op karwei zowel in als buiten de stad en ook zijn er klanten die nog altijd de wens te kennen geven dat Roorda moet komen als er in hun woning iets te stofferen valt. Eigenlijk gezegd kan de firma hem dus ook nog niet missen, waarvan ze on langs nog blijk gaf bij de viering van zijn tachtigste verjaardag en stellig op- Aan onze adverteerders Vrijdag 27 maart t/m zondag 29 maart iedere avond te 8 uur en zondag middag tevens te 5 uur film: Das madchen Laila. 9.15 uur De maandaga vond in „De Gouden Leeuw” gehouden algemene vergadering van de vereniging „Hulp in Nood” droeg een bjjzonder karakter. Het was nl. de 25ste welke de heer S. Feenstra als administrateur bijwoonde, maar tevens de laatste Want in verband met zijn hoge leeftijd (87 jaar heeft deze bekende Naar O.N. meldt, zijn gistermorgen te gen half twaalf op de Afsluitdijk even voorbij het Monument, nabij De Vlieter twee automobilisten om het leven geko men, toen hun wagens in een zeer dichte mist en in de stromende regen frontaal tegen elkaar botsten. De beide mannen, de 50-jarige uurwerkmaker J. W. Boon stra uit Sneek en de 55-jarige drukkerij- directeur H. V. uit Amsterdam waren op slag dood. Twee Duitse lifters Peter Feige (20) en Helmuth Kolossa (21) studenten uit Au rich, die in de auto van V. zaten werden zwaar gewond. Zij zijn naar een zieken huis in Leeuwarden overgebracht. In een aanhoudende regen werden gis termiddag op het RHBS-terrein aan de Almastraat in de voorronde van het Zil veren Schildtournooi. één van de grote schoolvoetbal-tournooien die elk jaar omstreeks Pasen in Friesland worden gehouden. De deelnemende middelbare scholen in het district Sneek waren: de RKHBS uit Bolsward. het Chr. Lyceum, het Gem. Gymnasium en de RHBS, alle te Sneek. De heer J. C. Kan, die als wed strijdleider fungeerde, liet vijf van de zes vastgestelde wedstrijden afwerken; de ontmoeting, die uiteindelijk de beslis sing moest brengen t.w. die tussen de RHBS en het Chr. Lyceum, kon n.l. we gens de overvloedige regen niet door gaan. Deze wedstrijd zal nu na de Paas vakantie op een nog nader vast te stellen datum worden gespeeld. De resultaten van de tot dusver ge speelde ontmoetingen waren: Chr. LyceumGem. Gymnasium RHBS—RKHBS, Bolsward Gem. GymnasiumRHBS RKHBSChr. Lyceum Gem. GymnasiumRKHBS foar it buordtsje. Inkele alders en de trije haeden fan skoallen wiene doe ek bywézich. Sa as de hear Zysling mei- dielde, kaem it der nou tige op oan om’t der ek noch trije priizen wiene foar dyjingen, dy’t de heechste punten hel len. Wolnou, de bern hawwe allegearre tige har bést dien, mar de hear Veninga hie wol gelyk doe’t hy nammens de jury opmerkte, dat de lytsen dochs noch it béste binne. Hja slaen hwat der om har ren hinne bart nit. it minst acht. De hear Wassenaar rikte yn dizze öf- dieling de folgjende priizen üt: le Babje Oranje 80 pnt.; 2e Dini Maat 77 pnt; 3e Geke Doele 72 pnt.; 4e Boukje Kooistra 71 pnt. Dêrnei kamen de trije mei de heechste punten dy’t dêrtroch de twa medaljes en de beker woun hiene noch efkes op ’e planken en liet de hear Veninga it hyn- der noch efkes drave. Doe waerden de bitan jes ütdield oan de bern, de alders en foaral de masters, dy’t sa spontaen meiwurke ha en allyk sa de juryleden dy’t harren wurk mei tige nocht dien hiene, lyk as hja seine. En dan wolle wy hjir noch in tankwurdtsje oan ta- foegje foar mefr. de Jong en mefr. ter Heide. As „Meiinoar len” hwat docht, dan sjocht men harren it iene eagenblik buten en it oare binnen. En seit men ,,jim ftme ek altyd yn ’e wear”, dan is it antwurd: ,,Nou, it moat dochs klear?” Ver»chijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Admini»tratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) de school over aan zijn opvolger de heer Rodenhuis (die eveneens met daverend applaus ontvangen was) met de wens, dat deze evenveel succes zal hebben in zijn werk en het zelfs nog beter zal doen. Tot slot van de bijeenkomst drukten alle leerlingen bij de uitgang de familie Bijlsma de hand. Het afscheid van de docenten en de oud-docenten met hun echtgenoten en het personeel van de school speelde zich 's middags in intieme kring in het overblijflokaal af. Hier opende de direc teur de heer H. de Boer de rij van spre kers. Hij begon met een samenvatting te geven van de levensloop van de heer Bijlsma. Deze had harde en moeilijke jeugdjaren, maar toch gelukte het hem een opleiding voor timmeren te volgen aan de ambachtsschool en later door cursussen de verkregen kennis te ver groten. Hoewel het lot zijn leven een andere wending heeft gegeven, is deze opleiding hem toch tot veel nut geweest in zijn functie van concierge en bij de besteding van zijn vrije tijd. Spr. herinnerde ook aan Dinsdag 31 maart. 8 uur Filmavond Ned. Reisvereniging in zaal Piso. Ds G. K. van der Horst, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, thans te Haarlem, hoopt Paasmaandag 75 jaar te worden. Van 1925 tot 1931 stond ds v. d. Horst te Deersum. Paaszondag hoopt Ds E. Groeneveld, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk, thans wonende te Soest, diezelfde leeftijd te bereiken. Ds Groeneveld is geboren te Burgwerd, woonde later te Gauw en bezocht het stedelijk gymna sium te Sneek. Donderdag 26 maart ’s avonds 8 uur film: De onvergetelijke melodie. Nadat de heer H. Vrolijk als commis sielid was herkozen, sprak de voorzit ter de heer N. J. de Vries het schelf dende commissielid toe, die lange jaren het middelpunt van de vereniging is ge weest, vele bestuursleden heeft zien ko men, maar nog meer zien gaan. Spr. vond het daarom een tikje weemoedig thans afscheid van hem te moeten ne men, maar gelukkig heeft hij niet om physieke redenen bedankt, doch wegens zijn hoge leeftijd, waarmee hij heeft ge toond een man van grote levenswijsheid te zijn. De voorzitter noemde de heer Feenstra een persoonlijkheid, die zijn taak altijd op humoristische, maar ook discrete wijze heeft vervuld, en direct wist wat er in bepaalde omstandigheden moest gebeuren. Het bestuur vindt het daarom jammer dat hij heen gaat. Spr. merkte verder op, dat de heer Feenstra dit jaar zijn 25-jarig jubileum bij Hulp in Nood vierde en in al die jaren haar belangen op uitnemende wijze heeft ge diend. Als een getuigenis van de dank baarheid en waardering van het bestuur daarvoor bood spr. de scheidende een boekwerk aan. De heer Feenstra was hiervoor eer erkentelijk en dankbaai- voor het grote vertrouwen dat steeds in hem is ge- figuur wiens naam in de loop der jaren een begrip was geworden voor „hulp in nood”, zijn functie neergelegd, zodat dit jubileum tevens een afscheid werd. steld, en de medewerking welke hij bij het vervullen van zijn functie heeft on dervonden. Zonder iemand iets te kort te willen doen noemde hij in 't bijzon der, zuster Molenaar van wie hij steeds veel steun heeft gehad en de heer Keu- ning die ook al heel wat jaren geleden zijn intrede in het bestuur deed. Elk had zijn eigen taak. U zorgde dat het geld binnen kwam, en ik dat het werd uitgegeven, zo merkte de heer Feenstra geestig op. En dat was in deze 25 jaar totaal f84.366,15. Het eigenaardige is echter, dat de vereniging er niet armer door is geworden, dank zij de vrijgevig heid van de burgerij van Sneek en het grote vertrouwen dat zij ons schonk, aldus de heer Feenstra, die oök nog woorden van lof had voor de commissie voor het inzamelen van de eieren en de heer en mevr. BrouwerBoersma voor de prettige medewerking in al die jaren. De scheidende jubilaris getuigde tot besluit zijn werk voor de vereniging al tijd met liefde te hebben gedaan eh sprak daarbij de hoop uit, dat zijn op volger het zelfde vertrouwen zal genie ten en op hetzelfde standpunt zal staan als hij: niet zoveel mogelijk aanvragen afwijzen, maar zoveel mogelijk hulp verlenen. Deze opvolger kon wegens omstandig heden nog niet direct worden benoemd, zodat dit punt werd aangehouden. Nadat bij de rondvraag de heer H. Vro lijk nog de groeten en de beste wensen van zijn vader, die lang met de heer Feenstra heeft samengewerkt, had over gebracht, werd de vergadering gesloten. Advertentieprij» 15 ct per mm Bij contract (handelsadT.) lager Abonnementsprijs f 3.per half jaar. Franco per poit f 3.75 p«r half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name Tan Sheeker Nieuwsblad. In de Martinikerk is woensdagavond een lijdenspredikatie gehouden door Ds Dïekerhof uit Eindhoven met medewer king van diens broer als zanger. De dienst was gebaseerd op de open-deur- prediking eh werd geopend door Ds v. d. Werf, die een kort welkomstwoord sprak. De spreker behandelde enkele gedeelten uit het lijdensevangelie, waarbij zijn broer tussen de toespraken enkele negro spirituals zong. Spr. wees er in zijn pre diking op, dat er over heel de wereld een stroom van ellende gaat, wij denken aan de apartheidspolitiek, aan de kam pen met de duizenden verplaatste per sonen en wat weten wij eigenlijk van de geestelijke ellende, waarin onze naaste Woensdag 15 april ’s avonds 7.30 uur. Alg. Ledenvergadering Coöp, Boe renleenbank „Heeg en omstr.” in café B. Westra te Heeg. De penningmeester de heer J. Keuning vermeldde de ontvangsten. Aan contri butie werd f 1103.70 ontvangen, door de toeneming van het ledental ruim f 100. meer dan in 1957rente f 1053.89, schen kingen f2058.— (ruim f200— meer) en restitutie f 208.totaal f 4423.59, nadelig saldo f 289.70. De vereniging ontving twee legaten, een van f 2000.— en een van f 3000. zodat het kapitaal met f 5000.toe nam. Het bestuur toonde zich ook te vreden over dit financiële gedeelte want hoewel de sociale toestanden veel verbeterd zijn, is er voor de vereniging nog altijd veel en nuttig werk te doen, aldus de heer Keuning. Op voorstel van de kascommissie, be staande uit de heren D. Zijlstra en X. Brouwer, werd de rekening goedge keurd. verlies voor beschouwen, jaar dat U was, hebt U nl. alle lief en leed van de schooi meegemaakt, o.a. ook de overgang van het oude naar het nieuwe gebouw Ook herinnerde spr. er aan hoe tijdens de oof- log de oude H.B.S. het centrum was van het verzet in onze stad, waarin de heer Bijlsma ook zo’n belangrijk aan deel heeft gehad, zoa.s hij met een voorbeeld aantoonde en roemde hii 5 de medewerking welke Studiesport steeds van hem heeft ondervonden. Wij zullen U straks mis sen. U was een deel van onze school en niet ?l- leen bij de gewone gang van zaken een vertrouwde figuur. Als dank voor alles wat U voor de school en en voor ons gedaan hebt willen wij U namens alle leerlingen als een blijvende herinnering aan de tijd die U in de H.B.S. gewerkt hebt, een cadeau aanbieden, zo kondig de de heer v. d. Meulen daarna aan. Hij riep daarvoor de heer Bijlsma bij zich op het podium en bood hem onder een ovationeel applaus een prachtige Zaan- se klok aan, waarbij hij de hoop uit sprak dat de slag van deze klok een kleine compensatie moge zijn voor het gemis van de schoolbel die de heer Bijl sma zo vele malen aan het begin en het einde van de lessen heeft geluid. En tot besluit liet hij met bloemen ook mevrouw Bijlsma In de hulde aan haar man delen. Uitvoerig dankte de heer Bijlsma voor de hartelijke worden tot hem gericht, het prachtige cadeau en de bloemen bii zijn afscheid als concierge, onbezoldigd leraar en omroeper zoals hij zijn functie betitelde. Hij schetste op geestige wijze de weg welke hij indertijd had moeten bewandelen om tot concierge te worden benoemd en de primitieve toestanden waaronder hij in de oude school moest werken, maar, zo zei hij, toch heb ik mijn werk altijd buitengewoon prettig gevonden, vooral ook omdat mijn ver houding met de directeur, de leraren en de leerlingen altijd zeer goed is geweest. Hij vertelde daarna enige komische er varingen uit zijn loopbaan, maar memo reerde eveneens een gevaarlijke episode uit zijn werk in het verzet waarin zijn vrouw hem kordaat ter zijde stond, waarvoor hij haar onder applaus nog maals hulde bracht. Vervolgens droeg hij de sleutels van Bijlsma’s aandeel in het verzet, waarin hij met grote persoonlijke moed in ’s lands be lang risico’s voor eigen leven en de vei ligheid van zijn gezin aanvaardde, om schreef de veel omvattende taak van de concierge en dankte de heer Bijlsma per soonlijk voor de steun, de correctheid, de trouw, de eerlijkheid en de evenwich tigheid in de uitvoering van zijn ambt, waardoor hij aan de goede gang van za- Na zjjn functie 34 jaar correct en met grote plichtsbetrachting te hebben ver vuld, heeft de heer K. Bijlsma, concierge van de Rijk» H.B.S. alhier, gisteren wegens het overschrijden van de drempel welke hem van zijn welverdiende pen sioen scheidde, afscheid van de school en haar bevolking genomen, ’s Morgens van de leerlingen, ’s middags van de directeur, docenten, het overige personeel, ouders van leerlingen en andere belangstellenden. In beide bijeenkomsten werd met veel waardering over zijn werk en zjjn persoon gesproken, waarvan ook de geschenken getuigden welke hem daarbij werden aangeboden. DRYLTS. „Meiinoar len” haidde har jierlikse foardrachtkriich op sneon 21 maert yn „Het Gebouw”. Foarsitter Jan Zijsling koe mei blydskip de middei yn- liede mei to sizzen, dat it de goede kant op giet. Goed 80 bern soene tsjin elkoar kampje. Fierder spriek hy in wurd fan wolkom ta boargemaster Cavaljé en wethalder Wassenaar, dy’t der nou tsjü- gen fan wêze koene hwat der mei it subsydzje fan de gemeente, hwer’t de foriening tige tankber foar is, dien wurdt. By it bigjin koe de jury, bisteande üt de hearen Waltje, Veninga en Kuipers, daliks al konstatearje, dat de hear Bbetstra de listen en al sa mear moai yn oarder hie. Om twa Ore gie it los. De tiid fleach om en de stimming siet der goed yn. Healwei seizen wiene de earste twa groepen, mei totael 64 bern, klear. De prizen waerden troch de boargemaster ütrikt. Groep I: le Aizo Wybenga 85 pnt.; 2e Akke Wierda 83 pnt.; 3e Pietje Roor da 82 pnt.; 4e Sipke Woudstra 80 pnt. Groep II: le Jannie Kooistra 81 pnt.; 2e Christina Troelstra 79 pnt.; 3e Janko Schraa 76 pnt.; 4e Antje Heeringa 74 pnt. Ek wiene der noch inkelde treast- priizen. Toen ’s morgens de heer en mevrouw Bijlsma met hun kinderen door de di- recteur de aula werden M binnengeleid, was deze si geheel met leerlingen ge vuld, terwijl ook de do centen en de amanuensis hierbij aanwezig waren. De familie werd staan ie en met een hartelijk ap plaus begroet, waarna de heer S. v. d. Meulen. i voorzitter van „Studie sport” hun scheidende vriend namens de leer lingen toesprak. Hij zei dat alle leerlingen diens heengaan als een groot j| de school In de 34 concierge ken op school zoveel heeft bijgedragen. Méde uit naam van de Inspecteur van het M.O. en de docenten dankte de heer de Boer zijn scheidende medewerker tenslotte voor alles wat deze in de loop der jaren voor de school heeft gedaan en overhandigde hij hem als blijk van waardering een gouden polshorloge als aandenken, telkens opnieuw, aan een goede tijd. Verder spraken nog de heer Van Vucht, die de heer Bijlsma een zelfver vaardigde met de hand gedreven fruit schaal aanbood; de heer Bouwman wiens toespraak in het Fries eveneens van een cadeau vergezeld ging en de oud-leraar de heer S. Havinga. Van burgemeester Rasterhoff was een afscheidstelegram gekomen. Tegen een achtergrond van talrijke bloemstukken en de geschenken dankte de heer Bijlsma ook voor al dit huldebetoon. Daarop bood hij de aanwezigen thee met gebak aan, waarna van 3 tot 5 uur nog een welbezochte receptie volgde. In de toelichting op zijn verslag over 1958 deelde de heer Feenstra mede, dat dit een rustig jaar is geweest, hoewel er toch weer veel hulp werd verleend. Er werden o.a. 376 Kerstpakketten uitge reikt en met Pasen plm, 9000 eieren in plm 500 gezinnen uitgedeeld. De uitgaven verschilden nogal wat met die van het vorige jaar. Aan ge neeskundige hulp werd uitgegeven f362.55 (v. jr. f66.14), hulp in huis f194,(f297.85), versterkende midde len f453.63 (f660.55), beddegoed en kle ding f211.55 (f262.60), brandstof f 107.43 40.financiële hulp f 407. (f445.levensmiddelen f 1720.20 (f 1635.54), diversen f268.19. De totale uitgaven bedroegen f 4713.29. SNEEKER NIEUWSBLAD Het is in deze tijd wel een zeer bijzonder feit dat een werknemer zestig jaar in één bedrijf werkzaam is geweest en dan als tachtigjarige zijn werk toch nog altijd op dezelfde bekwame wijze en met plezier verricht. Maar toch hebb-n wij Snekers morgen zo’n jubilaris in ons midden. Het is de heer J, Roorda, stoffeerder bij de firma H. Brenninkmeijer Zonen alhier, die dan de dag herdenkt dat hij voor zestig jaar bij deze firma in dienst trad. In deze zes decennia heeft hij het bedrijf steeds groter zien worden en vier gene raties Brenninkmeijer gediend. Roorda was 19 jaar toen r hij zijn stoffeerdersloop- baan begon. Daarvoor was hij timmerman, maar hij brak een been en keerde daarna niet in zijn oude vak terug. Hij kwam di rect jn de woninginrich- ting waar de heer Alex ander Brenninkmeijer. die ook nog leeft en thans in Wassenaar woont, zijn leermeester werd. Hij ging met deze firmant „de boer op”, lopende of met de stoomboot, maar trok er later, toen hij zelfstandig kon werken, alleen voor de zaak op uit. Dat was in die tijd heel wat anders dan te genwoordig. Auto’s en bussen, ja zelfs de fietsen waren er nog niet en dus ging alles per boot of per benenwagen. Voor een klein karweitje was Roor da dan soms een hele dag van huis en als in andere provincies gewerkt moest worden, wat herhaaldelijk voor kwam, nog veel lan ger. Over geheel Neder land verspreid heeft i Roorda woningen gestof- feerd en in zijn lange s loopbaan werkte hij zo- I wel bij adellijke families als bij rijke en gewone j burgers, geestelijken, boe- l ren en arbeiders. Bij de boeren vooral in de op- kamers. leeft? Er is een hunkering naar verlossing en bevrijding en in de liederen die de negers ons geven, horen wij van de vrij making en de jubel, welke in hun harten leeft over de verlossing die Jezus hun biedt. De duisternis in de harten is er en was er eveneens in de tijd toen Jezus aan het kruis werd genageld. Hij riep het uit: Mijn God. waarom hebt Gij Mij verlaten. Toch kon Hij even later het hoofd buigen en zeggen: Vader in Uwe handen beveel Ik Mijn geest. Ook nu komt die boodschap tot ons om vrede met God te zoeken, want de nodiging gaat nog steeds door: Komt tot Mij, die vermoeid en beladen zijt en Ik zal u rust gevet). Met gemeenschc ppel'jke zang en gebed werd de bijeenkomst gesloten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1