Pas geperst I Ford-Show van Ozinga trok veel belangstelling in crème en tomatenrood, draaischijf getoond wordt en een van de dames, mocht verheugen. Nau welijks vijf minuten na de opening van de show was ze al verkocht. W Y MBRITS ER A DEEL Officieel Orgaan *-■■■ Het S«««kcf Nmiwtblad n de gemeenten SNEEK, -1 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en ULST A G E N A Donderdag 9 april 1959 114e jaargang no. 29 Redakteur: L. KIEZEBRINK I Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2871 Nationaal Verjaarsgeschenk H .M. de Koningin Ambtsjubileum bij de belastingdienst J aar vergadering Volièrever. Sneek M« uitgave m NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT m ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - lil Uit onze raadzaal Prot. Ontslag' en benoemingen. In vrachtwagens Bouw van 35 woningen In de Noorderhoek. Veriichtingsinstallatie Chr. scholen. bestaat buiten de reeds genoemde wagens uit de Taunus 17 M combi, de vierdeurs Taunus 17 M en de twee-deurs 17 M, de Anglia de luxe, de twee-deurs 12 M, de 12 M combi, en de zeer luxueuse twee- deurs Taunus 17 M, een droomwagen THEO OLOF en HERMAN KREBBERS, het jubilerende vioolduo, dat op woens dag 15 apirl a.s. in Amicitia te SNEEK met het FRYSK ORKEST het Dubbel- vioolkoncert van Bach en de speciaal voor hun jubileum (20 jaar vioolduo en elk 25 jaar solist) door 11 Ned. komponisten geschreven Uilenspiegelvariaties zal uitvoeren. Donderdag 9 april. Fordshow in het ge* Geopend tot die op een zich wel in bijzondere belangstelling, speciaal worden geëxposeerd de 6% tons truc Thames Trader 55 met een 6 cylinder dieselmotor van 108 p.k., frontbestu- ring, en fraai uitgevoerd in twee kleu ren, een Taunus chassis met cabine voor 1350 kg laadvermogen, een Taunus ge sloten bestelwagen, eveneens voor 1350 kg lading en een Thames 400 kg gesloten bestelwagen. De collectie personenauto’s AMICITIA THEATER. Donderdag 9 april ’s avonds 8 uur filmt Pepote, kind van de straat. Vrijdag 10 april t/m zondag 12 april iedere avond te 8 uur en zondag middag 5 uur film: Het gebeurde op klaarlichte dag. Zondagmiddag 12 april te 2.30 uur films Heuvels in vlammen. Maandag 13 april en dinsdag 14 april ’s avonds 8 uur film: Sayonara. De vraag naar combi’s wordt steeds groter, zo vertelde onze begeleider. Vele zakenmensen gebruiken hun auto voor het bedrijf ook om er op de weekends met hun gezin op uit te trekken. Daar voor nu zijn de combi’s veel geschikter dan de gesloten bestelwagentjes. Met een enkele handgreep kunnen de hier ge toonde modellen in gerieflijke personen wagens met veel ruimte en een riant uitzicht worden veranderd. De Taunus Combi zal over enkele maanden echter ook als dichte bestelwa gen leverbaar zijn. Bijzonderheden op deze show zijn ver der, dat alle modellen voorzien zijn van banden zonder binnenband, die een gro tere veiligheid en minder oponthoud ga- Groningse, die het niet hebben gedaald De Friese schijven worden in het ge* hele land verkocht, en ook gaan er veeï naar de Friese emigranten in het buiten* land. Van de Frisia’s alleen al zijn al meer dan tienduizend verkocht. Ge» steund door dit succes zal het Decca* repertoire verder worden uitgebreid. A13 tweede op het programma staat eem plaat van de Westra’s te Stiens, waar* voor de opnamen in mei gemaakt zullen worden. Bij het voorstel, van B. en W. om de Ver. v. Chr. Schoolonderwijs medewer king te verlenen voor verandering van inrichting van de veriichtingsinstallatie in haar scholen voor gewoon- en buiten gewoon lager onderwijs wijst de heer Baaijens er op dat sommige dezer scho len niet zo’n lang leven meer zullen hebben en dat men dus enige voorzich tigheid zou dienen te betrachten. De Voorzitter verstaat deze opmer king zo dat men daarmee bij de aanleg van nieuwe installaties rekening zal die nen te houden en deze aanleg zoveel mo gelijk moet beperken. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Het politiebureau naar Kruize- broederstraat 2. Aan de heer J. H. Doodkorte wordt op zijn verzoek met ingang van 1 sept. ’59 eervol ontslag verleend als leraar aan de gemeentelijke handelsavondschool. Tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand wordt op aanbeveling van B. en W. met alg. (19) stemmen be noemd mej. A. Zuiderhof, adjunct-com mies ter secretarie van deze gemeente. Tot curator van het gymnasium (vac.-dr. J. Th. R. Schreuder) wordt met alg. (19) st. benoemd de heer D. Rasterhoff, no. 1 van de aanbeveling van B. en W. Die grote interesse verklaarbaar. De F In de met smaak versierde nieuwe hal groot 660 m2, welke achter de garage aan de westzijde van de Parkstraat is ge bouwd, houdt de heer F. Ozinga een ten toonstelling van de diverse Ford-mo- dellen. Deze show, die dinsdag geopend werd en ook vandaag nog voortduurt, heeft zeer veel belangstelling getrokken. Niet alleen van kijkers, maar ook van kopers. Een aantal van de geëxposeerde auto’s werd vlot verkocht en met meer dere adspirant-kopers worden nog onder- handelingen gevoerd. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Naar wij vernemen, worden ook in de gemeente Sneek maatregelen beraamd, in het kader van een actie voor het aan bieden van een nationaal verjaarsge» schenk aan H.M. de Koningin, ter ge legenheid van haar 50ste verjaardag. In het volgend nummer hopen wij omtrent deze gemeentelijke actie nadere medede lingen te verstrekken. De Voorzitter deelt mede dat op ad vies van de commissie voor de woning bouw in de bejaardenwoningen nog een kast zal worden aangebracht. De heer Zeilstra had na vroegere be sprekingen in deze raad gevoerd ge dacht dat B. en W. ditmaal met het voorstel zouden zijn gekomen, deze wo ningbouw openbaar aan te besteden. Doch dat is niet ’t geval en dat is te meer t betreuren omdat de raad eigenlijk niet meer vrij is in zijn beslissing. Er zijn leden die tegen de voorgestelde on derhandse aanbesteding zijn doch als de raad dit voorstel van B. en W. zou ver werpen zou een geheel nieuw plan moe ten worden gemaakt en zou deze bouw aanzienlijk vertraagd worden. De raad staat dus met de rug tegen de muur. Wij geloven wel dat B. en W. menen met deze onderhandse aanbesteding het gemeentebelang te dienen, doch onze fractie ziet dat anders en verklaart hier in het vervolg niet meer aan dergelijke voorstellen te zullen meewerken, ook al zou dit ten gevolge hebben dat de wo ningbouw er door vertraagd wordt. De heer v. d. Werf heeft dezelfde be zwaren; we worden hier weer voor een voldongen feit gesteld; hadden B. en W. niet eerder met de raad kunnen over leggen De heer J. P. de Vries kan zich wel indenken, dat naar aanleiding van wat hier vroeger is besproken, men nu be zwaren aanvoert en voor openbare aan besteding is, misschien is dat ook lo gischer, maar spr. kan niet ontkomen aan de indruk dat nu B. en W. met een voorstel tot onderhandse aanbesteding komen, zij daarvoor wel redenen zullen hebben. Spr. is dan ook van mening dat men vertrouwen in B. en W. moet stel len dat zij de beste weg voor de gemeen te hebben gekozen. De heer B. de Vries zegt dat de on derhandse aanbesteding van deze 35 woningen toch zeker niet inhoudt dat de andere twee complexen niet openbaar zouden kunnen worden aanbesteed. De heer v. d. Werf heeft deze vraag al bij de uitvoering van het vorige plan gesteld. De Voorzitter zegt dat men natuurlijk bezwaar kan maken tegen de onder handse aanbesteding, maar hij heeft niet gehoord welke deze bezwaren ei genlijk zijn. Men zou bijv, kunnen be weren dat de gemeente te veel betaalt. Maar dat is hier niet gezegd. Of er iri de toekomst openbaar of onderhands zal worden aanbestéed, is-moeilijk-te zeg- Advertentiepriji 15 ct per mm Bij contract (handelradv.) lager Abonnementipriji f 3.— per half iaar. Franco per poet f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuweblad. De heer v. d. Werf heeft in de huur overeenkomst met het O.B.W. gelezen dat deze instelling het recht, heeft het contract op zeer korte termijn op te zeggen; moet ook die bepaling niet wor den gewijzigd? De Voorzitter zegt dat theoretisch deze opzegging mogelijk is omdat het O.B.W. het gebouw nodig zou kunnen hebben als er plotseling zeer veel wezen kwamen. Maar in dé praktijk worden de wezen in pleeggezinnen onderge bracht en B. en W. hebben niet het minste bezwaar dat de bepaling formeel gehandhaafd blijft. De heer Metz vindt het plan een prachtige oplossing; in het huidige poli tiebureau zit ons politiecorps eigenlijk zelf in cellen. Moge het plan spoedig wor den uitgevoerd. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Namen van straten. Vergadering van de Raad der gemeen te Sneek op woensdag 8 april 1959, ’s avonds 7.15 uur. Voorzitter burge meester L. Rasterhoff; secretaris de heer K. Koster. Aanwezig alle (19) leden. Nadat de notulen van de vergadering van 10 februari 1959 onveranderd zijn goedgekeurd wordt een aantal ingeko men stukken voor kennisgeving aange nomen. Hamerstukken. Z. h. s. of discussie worden aangeno men de voorstellen van B. en W. tot wij ziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1957; om tot de betrok ken ministers een verzoek te richten aanvangende met 1959 de uitkomst per inwoner van de algemene uitkering be doeld in art. 4 van de wet van 15 juli 1929, gewijzigd bij de wet van 24 de cember 1958, te verhogen; het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een 4%% geldlening, groot f610.000.met de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten; het voorstel vr i B. en W. tot het bepalen van het maximum van de in het tweede kwartaal 1959 bij wijze van rekening- courant en door kasgeldleningen op te nemen gelden; het voorstel van B. en W. tot toekenning van voorschotten aan bijzondere kleuterscholen op de bij de wet vastgestelde vergoedingen; idem tot toekenning van dergelijke voorschot ten aan de bijzondere lagere scholen voor het dienstjaar 1959; het voorstel van B. en W. om een vergoeding inge volge de Kleuteronderwijswet toe te ken nen aan de Ver. v. Chr. Schoolonder wijs voor de kosten van het aanbrengen van een nieuwe verlichting en van nieuwe bovenramen in de kleuterschool aan het Oud Kerkhof; idem om de Ver. Sneeker Montessorischool medewerking te verlenen voor het veranderen van de inrichting van het terrein behorende bij haar kleuterschool aan de Willemstraat en voor het aanschaffen van hulpmidde len ten behoeve van die school; idem tot het verlenen van medewerking aan dezelfde Ver. voor aanschaffing van ta feltjes en stoeltjes en klassen-bureaus ten behoeve van de Montessorischool; het voorstel van B. en W. tot wijziging van de leges verordening; het voorstel van B. en W. tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanleg van stra ten, rioleringen en hoofdleidingen voor gas en water in de z.g. Noord Oost hoek; het voorstel van B. en W. tot aan koop van een perceel weiland bij de Lemmerweg alhier van mevr. T. C. WillinkBouma c.s. te Winterswijk; het voorstel van B. en W. tot aankoop van een aantal percelen in de Zomerrak- buurten; het voorstel van B. en W. tot onbewoenbaarverklaring van drie wonin gen; het voorstel van B. en W. tot toe kenning van premies op grond van de Premieregeling woningverbetering en splitsing 1953 en de gem. regeling be treffende het vervangen van faecaliën- tonnen door closets; het voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling van de huurprijzen van de percelen v. d. Herj- buurt 29 en 32, 34, 36, 38 en 40; en Martiniplein 13, 14 en 15. Bij dit laatste punt uitten de h.h. J. P. de Vries en Terpstra hun voldoening over- wat door B. en W. werd voorgesteld. De vloeren in de Montessori school. Bij het voorstel van B. en W. om me dewerking te verlenen voor aanschaffing van nieuwe schoolborden en bergkasten in de Montessorischool, doch die mede werking vooi> het aanbrengen van nieuwe dekvloeren te weigeren, uit de heer Baaijens zijn voldoening over de wijze waarop B. en W. meewerken aan het op knappen van de scholen. Daarom lijkt het haast ondankbaar te pleiten voor de bedoelde vloeren. Het vloerenleggen valt thans in verband met de bestedingsbe perking buiten art. 72, maar niet alleen naden kunnen nadelig voor de schooi- hygiëne zijn, de vloeren moeten ook rond gehoekt zijn enz. Spr. wijst ten deze op de t.b.c.-explosies welke hier en daar in ons land voorkomen. Waar deze school didactisch werkt en de vloer daarbij ook werkruimte is zou zij eigenlijk be handeld moeten worden als de kleuter scholen, voor welke de vloeren nu weer wel onder de gewone normen vallen. De Voorzitter antwoordt dat het nog de vraag is of onze Montessorischool nog wel de Montessori-methoden volgt; ze dient o.i. gelijk gesteld met de ge wone lagere scholen en als we haar deze vloeren toestonden waren de consekwen- ties niet te overzien. Gezien ook de ju risprudentie dient de aanvraag afge wezen. De heer Baaijens weet zeker dat de Montessorischool weer serieus de Mon tessori-methoden gaat toepassen en in dat geval is daar een situatie welke zich niet bij de andere lagere scholen voor doet. Nadat de Voorzitter heeft geantwoord dat B. en W. in overleg met de bouw kundige onderwijsinspectie van oordeel zijn dat de vloerenkwestie op andere wijze moet opgelost worden en hij ook nog een door de heer Baarda gevraagde inlichting heeft gegeven wordt het voor stel van B. en W. z. h. s. aangenomen. gen omdat dit van allerlei factoren af hangt welke wij thans niet kennen} in het belang der gemeente en ter bevorde ring van een vlotte gang van zaken op het terrein van de bestrijding van de woningnood moeten wij ons enige vrij heid van handelen voorbehouden. Het lijkt echter onjuist nu reeds te zeggen dat, als B. en W. weer met een soortge lijk voorstel komen, men er tegen zal zijn. Wat dit voorstel betreft, het plan wordt voor de curveprijs uitgevoerd zonder dat er veranderingen in moesten worden aangebracht en dat laatste geschiedt toch anders heel dikwijls. Spr. dringt er bij de raad op aan het voorstel van B. en W. te aanvaarden. De politiek van B. en W. bij volgende plannen zal uit sluitend blijven het belang van de ver mindering van de woningnood op korte termijn. De heer Lichthart zegt dat er ook al eens een raadsbesluit tot onderhandse aanbesteding is geweest, dat niet is doorgegaan. Dat betrof een andere aan nemer. Kan die nu niet mededingen Het bezwaar is dat het altijd Friso is De Voorzitter: Niet altijd, ook andere aannemers is werk onderhands gegund, o.a. Boomsma, die nog werk heeft, maar het is juist dat sommige aannemers niet tot een prjjs kunnen komen, waarvoor de plannen uitvoerbaar worden, zo is onze ervaring. De heer Zeilstra zegt dat het bezwaar niet is, dat de gemeente nadeel van on derhandse aanbesteding zou hebben, maar dat er op deze wijze geen sprei ding van werk plaats heeft. Sneek mag zich gelukkig prijzen dat het een maat schappij als Friso heeft, maar als die het werk altijd krijgt, werken ook altijd dezelfde nevenbedrijven mee en komen andere niet aan de beurt: bijv, het hout kan mogelijk nu elders gekocht worden en zou dan van hier kunnen worden be trokken. Het is te betreuren dat de plan nen altijd in zo’n ver gevorderd stadium bij de raad komen, niemand zal graag de verantwoordelijkheid op zich nemen dat de woningbouw stagneert; als de raad wat vroeger op de hoogte gebracht werd, zou dat prettiger zijn. De heer v. d. Werf is wel overtuigd dat B. en W. het beste willen, maar wij kennen de oorzaken niet waarom zij tot hun voorstel kwamen. De Voorzitter schorst alsnu de open bare vergadering. Na heropening ver klaart de heer Baaijens naar aanleiding van de woorden door de heer- J. P. de Vries gesproken, dat het vragen van in lichtingen door raadsleden, niet impli ceert wantrouwen in B. en W. De Voorzitter neemt namens B. en W. nota van deze verklaring. De heer v. d. Werf zegt dat het hier geen kwestie van wantrouwen was maar enkel ene van informatie. De heer J. P. de Vries zegt dat er hier al zo vaak besprekingen over deze zaak zijn gehouden, dat hij heeft gemeend er op te moeten wijzen dat gezien wat er in het verleden is gebeurd, men goed zou doen vertrouwen in het oordeel van B. en W. te stellen, waarmee niet is ge- zegt dat raadsleden, die anders over de kwestie van onderhandse aanbesteding denken, daardoor wantrouwen in B. en W. zouden uitspreken. De heer Zeilstra zegt nog dat de Voorzitter in een vorige vergadering zelf heeft gezegd dat de kwestie onderhand se of openbare aanbesteding in de eerste plaats door de raad zelf diende beslist. Ten deze draagt dus ieder raadslid zijn eigen verantwoordelijkheid. Het voorstel van B. en W. wordt alsnu z. h. s. aangenomen. Hierna sluiting. van het publiek is Ford-auto heeft een uitstekende naam en op deze zeer aan trekkelijke show worden de nieuwste modelen getoond, waaronder zelfs de Amerikaanse Ford custom 300 ’59. Een juweel van een wagen, met een zeer krachtige en zuinige 6 cylinder motor, laag uitgevoerd waardoor een nog vas tere wegligging is verkregen, met ’n uit gebogen chassis dat onder de portieren langs loopt ter meerdere beveiliging van de inzittenden. In het voorfront zijn dubbele koplam pen aangebracht, waarvan die aan de buitenkant voor dimlicht. De zitplaatsen zijn zeer ruim, de kofferruimte is extra groot en het geheel is een lust voor het oog. De andere nieuwste modellen zijn de Zephyr 1959, de goedkoopste 6 cylinder wagen, en de Consul 1959. Burgemeester mr J. A. Geukers van Bolsward trad dinsdagmiddag in een ge heel andere, niet-ambtelijke, creatie op: als platenperser in Philips’ Phonogra- fische Industrie te Baarn. Niet omdat hij het eerste burgerschap van de Gysbert Japiksstad niet langer zou ambiëren, maar omdat hem de eer te beurt was gevallen de eerste Friese „Decca” plaat „Fysian Boppe”, een potpourri van Frie se liederen, uitgevoerd door de Originele Frisia’s, te mogen persen. Joop Roukema, de leider van het ac- cordeon-trio woont nl. in Bolsward, van daar dat de heer Geukers als eerste bur gervader in Nederland, voor deze voor hem niet alledaagse bezigheid werd uit genodigd. De 45 toerenplaat, waarvoor de opna men onlangs in Hilversum zijn gemaakt, bevat de liederen ..Widzesang fan ’t sé- manswiif”, „Grouwster Weagen”, „It Heitelan”, „Us Fake Klok”, „Boemel- Petrus” en de „Skotse Trije”. In het gezelschap van de burgemees ter bevonden zich diens echtgenote, de gebr. Roukema en Dick Rijnberk, die m het trio de plaats van Johan Bok heeft ingenomen, met hun dames en enige ver tegenwoordigers van de Friese pers. Al len werden door vertegenwoordigers van Philips in Rest. Regina ontvangen, waar ze werden ingelicht over het fabricage proces, een zeer technische aangelegen heid waar „vaders”, „moeders” en „zo nen” en nog heel veel meer ingewikkelde procédé’s aan te pas komen, welke ons later tijdens de rondgang door de fa briek, waarbij ook nog een stereo- demonstratie werd gegeven, nog eens werden uitgelegd en gedemonstreerd. Het grote moment, waarop burge meester Geukers in actie trad, waarvoor ook het personeel, vooral aangetrokken door het inleidende spel van de Frisia’s, veel belangstelling toonde, ziet U hier op de foto. Afzet Friese platen enorm meegevallen. Teruggekomen in „Regina” vernamen wij nog van de Philipsmensen, dat de af zet van Friese platen enorm is meege vallen, zulks in tegenstelling met de Nadat de heer Terpstra een inlichting over de loop van de Suffridus Petrus straat heeft gevraagd en verkregen, voert de heer Baarda bezwaren tegen deze naam aan; hij ligt zwaar op de tong, Suffridus Petrus is ook een om streden figuur wat zijn geschiedschrij ving betreft en licht wordt de naam van deze straat in de volksmond Petrus straat, wat ook niet gewenst is. Laat men namengeven welke meer bij het volk leven als die van Foeke Sjoerds, Menno Simonsz. Titus Brandsma. De Voorzitter zegt dat het moeilijk is namen te vinden, welke allen bevredi gen. Maar wij volgen bij deze naam geving een bepaalde lijn, in deze wijk begonnen we met die van oude Friese historieschrijvers, daarmee dienen we door te gaan en tot hen behoort Suffri dus Petrus. Deskundigen hebben ons deze namen aanbevolen. De heer Baaijens vraagt of deze nog meer namen hebben opgegeven, waarop de Voorzitter nog een hele reeks noemt. Als ook de h.h. Baaijens en van Terwis- ga nu bezwaren aanvoeren tegen de naam Suffridus Petrus stelt de Voorzit ter voor deze dan te vervangen door die van Edo Jongema, ook een oude Friese historieschrijver, geboren te Rauwerd. De raad gaat daarmede en met het gehele voorstel van B. en W. nu accoord. Zaterdag 4 april herdacht de assistent van ’s Rijks belastingen A Biegel te Sneek de dag waarop hij 25 jaar geleden werd aangesteld als ambtenaar bij de administratie der belastingen. Zoals ge bruikelijk werd dit feit op enigszins fees telijke wijze gevierd. Temidden van collega’s en superieuren werd hij toege sproken door de hoofdinspecteur-titulair Mr E. R. Zweep, die zfjn loopbaan bij de administratie naging en hem toewenste, dat de volgende periode voor hem een gelukkige mocht zijn. Dat hij zijn werk met animo en plichtsbetrachting mocht vervullen en tegenslagen hem bespaard mochten blijven. Daarna bood zijn directe chef de heer W. v. d. Veer hem namens alle ambte naren in de inspectie een werphengel, plus een actetas aan. Voorwerpen, die de jubilaris in dank aanvaardde. Met een leuke speech herinnerde de heer van der Veer aan de jaren, dat zij samen hebben gediend; jaren waarin de collegialiteit en kameraadschap steeds de boventoon mochten hebben. Hij wenste hem en zijn gezin nog vele goede jaren toe en sprak de wens uit, dat de samenwerking steeds prettig en collegiaal mocht blijven. Aan mevr. Biegel, die njet aanwezig kon zijn, werd een bloemenhulde toe gezonden. Na afloop van dit meer intie me deel werd gelegenheid gegeven om de jubilaris nog geluk te wensen. 'Hierbij werden door vele ambtenaren nog goed goed bedoelde en vaak leuke opmerkin gen gemaakt, waarbij de liefde voor de vissport de boventoon had. We hopen dat de jubilaris in de toekomst nog me nig visje mag verschalken. In tegenstelling tot de aankondiging op de convocatie werd de jaarvergade ring van de Ver. v. Vogelliefhebbers maandagavond in zaal Hanenburg ge houden. Het is, zo drukte voorzitter Muurling het in zijn openingswoord uit, steeds weer een verheugend verschijnsel een groot aantal leden op de vergaderin gen te kunnen begroeten. Hieruit blijkt dat het werk van de vereniging in de belangstelling staat en dat de volière- vereniging haar bestaansrecht heeft be wezen. Dank zij vrij zacht weer heeft de penningmeester afgelopen winter weinig voer voor de gevederde vrienden in de parken behoeven te betalen, zodat de financiële positie van de vereniging mo menteel goed is. Door drukke werkzaam heden moest de secretaris, de heer J. Bakker, voor z’n functie bedanken; de heer G. Hendriksma volgde hem in deze functie op. Door herkiesbaarstelling der aftredende bestuursleden deden zich geen verdere mutaties in de bestuurs samenstelling voor. Als resultaat van het voorbereidende werk van het bestuur is vorige week de eerste uitgave van een eigen clubblad „Kontakt” bij de leden bezorgd. Het blad, waarin opgenomen zijn voorlichtingsartikelen over verschil lende vogelsoorten, benevens belevenis sen van leden met hun vogels inzake broedresultaten, ziet er aantrekkelijk uit en zal dan ook ongetwijfeld in een be hoefte voorzien. In verband met de kos ten van dit maandelijks clubblad werd besloten de contributie met 15 ct. per maand te verhogen. Bij het spelletje „Wat hoor ik daar”, het herkennen van vogelsoorten, kwam de heer K. Feenstra met het grootst aantal goede antwoorden uit de bus, tweede werd de heer G. Hendriksma. bouw Parkstraat 9, ’s avonds 10 uur. Donderdag 9 april van 19.3022.30 uur CitroënHydro/Show aan boord van het m.s. Holland, ligplaats Pampus- kade. Donderdag 9 april ’s avonds 8 uur in „Ons Gebouw”. Concert-avond Chr. Muziekvereniging „Harmonie”. Me* dewerking van het dubbel-zang- kwartet uit Menaldum. Donderdag 9 april. Bijeenkomst in de Baptistenkerk, W. Lodewijkstraat. Spreker Ds J. Bouritius van 2e Exloërmond. Aanvang 8 uur. Donderdag 9 april. Klaverjaspartij in „de Corner”, H. de Jong. Aanvang 8 uur. Zaterdag 11 april. 13e Pres. Roosevelt- marsen over 10, 15, 25 en 30 km. Zaterdag 11 april nam. 24 uur Open bare les in de Technische School, Kloosterstraat. Zondag 12 april. Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek „De Troubadours”. Maandag 13 april. Algemene Ledenver gadering Fries Scheepvaart Museum in Rest. Piso. Aanvang 8 uur. Dinsdag 14 april nam. 2 uur Ingelanden vergadering Waterschap De Scher- wolder en Morrahemmen in Hotel Hanenburg te Sneek. Dinsdag 14 april. Vergadering van Inge landen van het Waterschap „Het Potschar” in café Piso, Parkstraat. Aanvang voorm. 9.30 uur. Woensdag 15 april ’s avonds 7.30 uur. Alg. Ledenvergadering Coöp. Boe renleenbank „Heeg en omstr?’ in café B. Westra te Heeg. Woensdag 15 april. 8 uur Amicitia. Ju- bileum-koncert Frysk Orkest met Theo Olof en Herman Krebbers. Zaterdag 18 april voorm. 9.30 uur Ver gadering van Volmachten van het Waterschap „Heeg” in café B. Wes tra te Heeg. Woensdag 22 april ’s avonds 7.30 uur In gelandenvergadering Waterschap Abbega in café Wijbenga te Blauw huis. Woensdag 22 april ‘s avonds 8 uur in Zaal Ha'nenburg Show van Bad- en Strandkleding door Firma R. Mar tens, Oosterdijk. randeren, en het. interieur is bekleed met vinyl, dat veel gemakkelijker is te rei nigen dan stof. Diverse accessoires, waaronder ruiten- sproeiers en een gemakkelijk op het dashbord te monteren beugel waaraan kinderen, die altijd graag staan, zich kunnen vasthouden, trokken eveneens veel aandacht op deze zeei' geslaagde show, waarvoor de Gebr. Brandsma de bloemversiering aanbracht. 3 SNEEKER NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1