Sneek Industriekern L.S.C. IA kampioen Hoofdafdeling F.V.B. Deersum heeft woensdag een diamanten echtpaar Kern” politiek WY MBRITS ERA DEEL ULST van en s Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, «•M Looxmaschool bij Damwedstrijd door G. Japiksschool onttroond J Maandag 13 april 1959 114e jaargang no. 30 p I A.F.V. ,,’t Filter” Sneek Jubileum bij de K.N.M. Geslaagd Groot legaat Het Sneeket Nieuwsblad is Redaktie-adres Klainzand 7 Telefoon 3872 Verkeersongeluk te Julrijp Afd. Sneek „St. Joris” 40 jaar •M gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT M DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Tetman trad op voor personeelsver. Lankhorst Veel belangstelling voor de 13e Pres. Rooseveltmars SNEEKER NIEUWSBLAD Redakceur: L. KIEZEBRINK GROTE VREUGDE heerste er vrijdag' in onze stad toen bekend was geworden, Vrachtrijder. Klant en vriend. Activiteit en burgerzin. 5 J bande bijzonderheden. Venchijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) De heer Berkhout feliciteert burgemeester Rasterhoff Zittend v.l.n.r.: M. Koffeman, H. Hofstra, W. Couperus, R. Zoethout, H. Hartkamp; staande vl.n.r.: J. Boerstra (leider), L. Nauta (grensrechter), S. v. d. Meulen J. G. Later werd er een kedde voor de wa gen gekocht, f 90.kostte het dier, de wagen f 125.Het geld was op f 25. na opgespaard en ik kan nog aan de ge zichten van de twee oude mensen zien hoeveel moeite dat gekost heeft met het JUTRIJP. Toen het 11-jarige meisje IJmkje Dijkstra alhier gistermiddag uit de kerk kwam en op weg naar huis was, stak zij plotseling de straat over naar haar grootvader. Ze werd aangereden door een personenauto en smakte tegen het wegdek. Het meisje werd met een schedelbasisfractuur en een beenbreuk in het ziekenhuis te Sneek opgenomen. Voor het diploma vakbekwaamheid voor het gemotoriseerde rijwielbedrijf 10 april j.l. in Amsterdam gehouden, slaagden de heren P. C. Faber van Faber’s Rijwiel handel, Wijde Noorderhorne 13 en S. Postma van S. Postma’s Rijwielhandel, Nauwe Noorderhorne. eigen huisje, maar het is in de 60 huwe lijksjaren lang niet alleen maar rozen geur en maneschijn geweest. Na de hu welijksdag woonde het jonge echtpaar tien jaar in Speers, waar Walinga als vaste arbeider bij boer Sybranda werkte. De afdeling Baarn van de Nederlandse Protestanten Bond heeft een groot legaa- ontvangen uit de nalatenschap van mej I L. A. Maris, die aldaar vorige maana op 86-jarige leeftijd is overleden. Zij heeft aan de afdeling een aanzienlijk deel van haar vermogen vermaakt tot een be drag van 160.000 gulden. Het afdelings- Woensdag 8 april j.l. vierde de afd. Sneek van de R.K. bond van Arbeiders in de Voedings en genotmiddelen indus trie „St. Joris” haar 40 jarig bestaan. In een feestelijke jaarvergadering waar bij ook de dames aanwezig waren, werd de slechte toestand voor de werknemers van voor 40 jaar nog eens opgehaald. Uit de verslagen bleek o.a. dat de oud- voorzitter J. P. de Vries reeds 35 jaar bestuurslid was geweest waaronder 25 jaar voorzitter. Veel heeft de bond aan hem te danken. Ook bleek dat de heer G. Posthumus reeds 32 jaar lid is ge weest. Ook deze maakt zich zeer ver dienstelijk in het bijzonder voor Herwon nen Levenskracht. Beide jubilarissen werden gehuldigd door de districtsbe- stuurder de heer W. A. Schotgerrits, die hun het zilveren bondsinsigne op de borst speldde. Momenteel heeft de afde ling 32 leden. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Boekema, voorzitter; W. Zwaga, penningmeester; S. Wolthuizen, secretaris; J. P. de Vries en J. Smit. Na de vergadering bleef men nog tot 12 uur bijeen om zich te vermaken met kienen, hersengymnastiek en stoelendans waarvoor vele prijzen beschikbaar wa ren. St. Joris, afdeling Sneek, kan op een geslaagde feestavond terug zien. De heer Berkhout wees er daarna nog op, dat Sneek in de Zuidwesthoek de enige stad is die in de afgelopen eeuw een groei liet zien. Volgens hem is dit een bewijs dat de mensen vóór ons altijd een bepaalde activiteit hebben ontplooid en burgerzin hebben getoond. Daarom ligt er een plicht op de huidige generatie dit nog verder op te voeren. Deze aan wijzing als industriekern biedt enorme kansen. Spr. hoopte, dat de tegenwoor dige zakenlieden dit zullen begrijpen. op prijs, bracht dank aan Ged. Staten voor hun medewerking en noemde deze kernaanwijzing niet alleen belangrijk voor Sneek, maar voor de gehele Zuid westhoek, voor welks bevolking onze stad naar hij hoopte meer nog dan in het verleden het opvangcentrum zal zijn. Hij was het verder volkomen eens met de heer Baarda, dat Sneek en de Zuidwest hoek over 20 jaar een geheel andere aanblik zullen bieden en achtte nu de tijd daar om nog meer dan in het ver leden te komen tot samenwerking tus sen de overheid, de zakenlieden en de industrie. De kroon op het werk. De Burgemeester zei in zijn dankwoord da2: het ook voor hem een grote verras sing was toen het bericht kwam. Hij zag het als de bekroning van het vele inspannende werk dat verricht is (en hem zelf vaak slapeloze nachten heeft bezorgd) om tot dit doel te geraken. Maar eigenlijk was Sneek al een kern- stad door haar goede woonklimaat, het bloeiende culturele leven, haar betekenis als studiecentrum enz. Spr. deelde daar na mede reeds binnen 24 uur een bespre king te zullen hebben met de betreffende autoriteiten, wat eventueel tot een spoe dige vestiging van industrie in onze stad kan leiden en dat er ook al gegadigden onder de plaatselijke zakenlieden zijn om op deze aanwijzing in te haken. Hij stelde de geste van de zakenlieden zeer Woensdag 15 april a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat onze stadgenoot dhr Ane v. tl. Wal in vaste dienst trad bij de Kon. Ned. Mij v. Kaas- en Roomboterfabrieken alhier. Tevoren was v. d. Wal reeds 8 jaar in losse dienst geweest. Het zal de jubilaris woensdag zeker niet aan belang stelling ontbreken daar hij grote waar dering geniet bij zijn werkgeefster en collega's en bij de veehouders en melk- tappers. Daarna vertrokken ze naar Deersum, waar, Walinga vrachtrijder werd. Drie honden trokken hem, zittende op zijn kar, naar Sneek maar bij het R. K. kerkhof moest hij naast de kar lopen, dat was zo de verordening. Gewoonlijk stonden er op dit punt een paar agen ten, maar eens op een dag lagen er al leen maar drie wieders op de weg en Walinga bleef lekker op de kar zitten en reed glorieus door Och arme, de wieders verrezen als de wrekende ge rechtigheid en bleken drie agenten te zijn Dat was de enige keer dat Walinga „er bij” was in zijn 27-jarig vrachtrij- dersbestaan. Zijn eerste veerhuis was bij Kasemier op het Oosterdijk. „Och he den, daar stonden toen de tilbury’s en de sjezen in twee lange rijen langs de kan ten, ze lieten maar een smal pad in ’t midden vrij”. De personeelsver. Lankhorst hield za- terdag 11 april in de grote zaal van Hanenburg haar grote avond van het nu afgelopen winterseizoen. Het bestuur had deze keer een goede greep gedaan, want op deze avond trad op het gezel schap Tetman de Vries. De voorzitter, de heer M. Ringma, mocht dan ook een stampvolle zaal gevuld met leden en hun dames een hartelijk welkom toeroepen, in het bijzonder de directie van Lank horst Touwfabrieken en het gezelschap Tetman de Vries dat opvoerde „Hwat is jou libben” en het orkest Johan Bok. Wat Tetman c.s. brachten viel zeer in de smaak, de schetsen en liedjes oogst ten veel bijval. In de pauze werd door het bestuur een consumptie aangeboden aan de aanwezigen en er was een grote verloting om mooie prijzen, w.o. een electrisch strijkijzer enz. Het was al kwart voor twaalf toen voorz. Ringma het gezelschap Tetman de Vries harte lijk dank bracht. Hij bood de medewer kenden namens de personeelsvereniging een koffietafel aan, wat door het ge zelschap zeer op prijs werd gesteld. Ooit bracht de voorz. dank aan de goede gevers, die zulke prachtige prijzen had den aangeboden voor de verloting. Ten slotte werd'er nog gezellig gedanst bij muziek van het orkest van Johan Bok. Groepsuitslagen Tegen zeven uur waren de groepsuit slagen bekend: 10 km (totaal 9 groepen); 1. Noorderhoek C, 44'/8 pnt; 2. Noor- derhoek D, 432/0 pnt; 3. De Flamingo’s, Lemmer 43 pnt. 15 km (totaal 16 groepen): 1. Noorder hoek A, 48-/o pnt; 2. De Trochsetters, Me- naldum 48‘/8 pnt; 3. De Kanaries, Bols- ward 455/a pnt; 4. WATS. Bantega. 45-*/6 pnt; 6. Sportschool Scharnegoutum 44»/c, punt. 25 km: (totaal 4 groepen»: 1. L.W.V., Leeuwarden 475/8 pnt; 2. C.C.F., Berli- kum 45»/» pnt; 3. WATS, Bantega, 452/» p. 30 km (1 groep); 1. C. Comp, „Oranje” Steenwijk 48-punt. Voorzover geen plaatsnaam is vermeld komen de groepen uit Sneek. De Leeu warder Wandelvereniging won in de 25 km klasse voor de derde achtereenvol gend maal de eerste prijs en sleepte daarmee de wisselbeker in de wacht. Deersum lag heerlijk in de voorjaarszon toen ik uit de bus stapte. Genietend liep ik langs de kerk met de karakteristieke zadeldaktoren. In een tuin bloeiden stra lend gele narcissen, de bruine takken van een boom waren bedekt met tere witte bloesem. Men wees mij het huis van Anske Walinga en zijn vrouw, die a.s. woensdag 60 jaar getrouwd zijn. Een allervriendelijkst huis met lage ra men, door de baas zelf mooi rood en groen geschilderd. Ik liep over het te gelpaadje, de deur ging open en daar stond de bruidegom 81 jaar, maar vlug en kwiek in zijn bewegingen als een jong feint. In de gezellige kamer, aan de tafel met het theeblad op het hagelwitte kleedje, zat zijn vrouw die zestig jaar geleden als Baukje Giliam haar hart en hand schonk aan Anske Walinga. Dat haar Heit een Sneker was, dat zij werkte bij een boer in Bozum en in een „gewone zwarte jurk” naast haar bruidegom naar het gemeentehuis in Weidum liep vertelde ze me pas na ettelijke kopjes lekkere thee met koek jes. Eerst moesten we over en weer ge zellig kennis maken en bewonderde ik de mooie gele en witte sokjes die vrouw Walinga zo graag voor haar achter- Advrrtentiepriji 15 ct p«r mm Bij contract (htndeltadv.) lager Abonnemenupriji f 3.per kalf jaar. Franco per po«t f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name Sneeker Nieuwrblad. dat Sneek evenals Leeuwarden, Harlingen, Drachten en Heerenveen, als kern gemeente is aangewezen. Dit betekent nl. dat in de komende vijf jaar de in dustrialisatie hier door het Rijk zal worden gestimuleerd in het kader van het Regionale Industrialisatiebeleid in ons land. Nog geen uur nadat dit verheugende bericht de burgemeester ’s morgens had bereikt, wapperden reeds van vrijwel alle winkels, fabrieks- en andere ge bouwen de vlaggen en spoedig stond de driekleur ook op de toren en was het stadhuis met het rood-wit-biauw en de Pompeblêdden getooid. Zoals elders in dit blad reeds is ver meld heeft minister Zijlstra de ontwik keling skernen in verschillende provincies aangewezen. In deze provincie zijn dat een vijftal, terwijl naast deze primaire kernen in Friesland nog een aantal secundaire in het stimuleringsgebied worden betrok ken, nl. Bergum, Kootstertille, Lemmer, Oosterwolde en Wolvega. Bij de opzei van de kern-politiek is de spreiding van de industriële werkgelegenheid de doel stelling. Een krachtige industriële ont wikkeling zal worden bevorderd waar door een tegenwicht kan worden gescha pen tegen de zuigkracht van industriële samenklonteringen elders in den lande. Die samenklontering wordt gedragen zowel door de aantrekkingskracht, wel ke uitgaat van een concentratie van in dustriële ondernemingen, als door het woonklimaat dat in dergelijke centra tot ontwikkeling is gekomen. Hieruit volgt, dat de stimulerende maatrege len van het nieuwe regionale industria lisatiebeleid in de eerste plaats dienen te worden geconcentreerd op die plaat sen, die in het verleden reeds een krachtige industriële ontwikkeling heb ben doorgemaakt en waar een combi natie van maatschappelijke, culturele en sociaal-hygiënische voorzieningen aan wezig is of met betrekkelijk geringe middelen tot stand kan worden gebracht. Hoewel bij de aanwijzing van kernen ge dacht is aan een periode van vijf jaar, behoudt de minister zich het recht voor om indien de ontwikkeling daartoe aan leiding geeft, tussentijds de nodige wij zigingen aan te brengen, hetzij door aan wijzing van nieuwe kernen, hetzij door het afvoeren van kernen waar de in- I dustrialisatie niet blijkt aan te slaan. Voor de secundaire kernen zullen de daar te verrichten stimuleringsactivitei ten in beginsel een aflopend karaktei hebben. In alle aangewezen kernen zullen de zelfde directe stimulansen worden toeg-. past. De nieuwe premieregeling zal vooi wat nieuwe vestigingen betreft uitslui tend van toepassing zijn op de in over eenstemming met de minster aangewezen gemeentelijke industrieterreinen. Zij za» bovendien toegepast worden op uitbrei dingen van bestaande industriële bedrij kleinkinderen breit. Zeven achterklein kinderen heeft het echtpaar, maar de oudste heeft geen sokjes meer nodig. Dat is de bekende iiardrijdster Atje Deelstra, maar het kleine broekeman- netje van wie ik de foto bekeek, zal naar we hopen nog menig paar sokjes van Beppe verslijten. Beppe breit ook prach tige borstrokken voor zichzelf. Ik be wonderd het breiwerk maar Walinga zei dat ze er ook tijd genoeg voor heeft! „Wat ik allemaal voor haar doe En dan volgt er een hele opsomming. Vrouw Walinga knikt bevestigend. „Mar ’t komt my krekt”, zegt ze. Nou, dat begrqp ik wel als ik zo eens rond kijk in de gezellige kamer. Zelfs de bladeren van de planten in de lage vensterbank glimmen. De cjivia prijkt met een prachtige bloem tussen de ramen staat het radiotoestel. „We hou- den niet zo veel van de tegenwoordige muziek”, zegt Walinga, „en daarom lees ik ’s avonds maar een mooi verhaal of een boek voor. We zitten dan met een kopke thee, mijn vrouw breit, en de bu ren zeggen soms: „nou binne dy filde minsken noch net op bêd”. Ze lachen genoeglijk en vertellen ondertussen hon derduit over hun zes kinderen: vijf doch ters en een zoon, die in Duitsland woont, evenals een van de dochters. De andere dochters en de meesten van de tien kleinkinderen komen hen heel vaak op zoeken en helpen. Ze zijn beiden dankbaar’ dat ze zo’n mooie levensavond mogen hebben in het Ondanks het feit dat het deze keer de dertiende tocht was, is de Pres. Roose velt Mars, die zaterdagmiddag werd ge houden weer uitstekend geslaagd: grote deelname, goed weer en met zorg uitge kozen routes. Individueel of in groepsverband liepen liefst 1325 deelnemers de diverse routes, die in lengte varieerden van 10-30 km en het was opmerkelijk, dat het aantal uitvallers tot slechts drie beperkt bleef. Alle overige 1322 konden na afloop in café Sikkens de prachtige herinnerings- medaille in ontvangst nemen. We mogen dan ook gerust zeggen, dat deze tocht, die onder auspiciën van de NNWB we derom op uitstekende wijze werd geor ganiseerd door de Pres. Rooseveltgroep van de Ver. van Nederlandse Padvin ders afd. Sneek, weer een grote propa ganda voor de wandelsport is geweest. In totaal dertig groepen, verdeeld over de diverse afstanden, gingen zaterdag middag van start. De deelnemers aan de 10 km tocht moesten het volgende par cours afleggen: Sneek, wandelpad langs de Zwette, Scharnegoutum, IJsbrechtum, Sneek. De andere drie routes waren als volgt: 15 km: Sneek, Scharnegoutum, Tirns, Tjalhuizum, IJsbrechtum, Sneek. 25 km: Sneek, Scharnegoutum, Rood huis. De Kliuw, Tjalhuizum, Folsgare. Oosthem, Sneek. 30 km: Sneek, Scharnegoutum, Ri„n, IJtens. Oosterend, De Kliuw, Tjalhuizum, Folsgare, Oosthem, Sneek. groeiende gezin. De oudste zoon werd ziek, raakte aan het sukkelen en is he laas overleden. De andere kinderen moesten al vroeg mee verdienen en nog was schraalhans maar al te vaak keu kenmeester. Walinga ging een tijdlang krom van de rheumatiek. Zijn vagen had toen als standplaats de Poortezijlen en de baas kon niet zonder hulp van zijn vrouw en een paar dochters. Hij bleef op de war me plaatstoof in de wagen zitten en stuurde zijn hulptroepen naar de win kels om de inkopen voor de klanten te doen. „Hij kan nog erg goed boodschappen doen”, knikt zijn vrouw. Ze ritst het deurtje van de kachel weer open, het koffiewater begint te koken. Van haar plaats bij de tafel ziet ze door het zij raam de mensen door de „buorren” lopen zo gezellig en ze wil haar vaste plaats niet met haar man ruilen, hoewel de kinderen mem altijd waarschuwen toch voorzichtig te zijn met de kouwe flap van de deur achter haar rug. Het bestuur van de Vereniging van Sneker Zakenlieden improviseerde in al lerijl een korte bijeenkomst met de bur gemeester in diens werkkamer op het stadhuis om hem, als kern van de ge meente, geluk te wensen. In deze bijeen komst waarin naast voorzitter C. Berkhout en de bestuursleden W. Baarda en P. Postma ook de gemeente secretaris en de directeur van Gemeen tewerken aanwezig waren, droeg een jeugdige witgejaste en -gemutste ban ketbakker als vertegenwoordiger van de klein-industrie een prachtige taart aan in de vorm van het industrierad met Sneek en de burgemeester in het middel punt, gesymboliseerd door de as waar alles om draait. De heer Berkhout bood de heer Ras terhoff deze smakelijke attentie aan, waarbij hij hem namens de 260 leden van de vereniging hulde en dank bracht voor zijn initiatief en het vele werk dat hij verzet heeft om dit verheugende resul taat te bereiken. Zaterdagmiddag werd het winterwerk der Jeugd- en Propagandacommissie der met de jaarlijkse wed- damkampioenschap der de Bolwerkschool door verstek moest laten ven, ook indien deze uitbreidingen plaats vinden buiten het terrein. Het ligt in de bedoeling van de mi nister voor de ontwikkeling van de aangewezen kernen (voc het genelo land) in het lopende begrotingsjaar 1959 het grootste deel van de in de be staande vijfjaren opzet beschikbare 7i» miljoen gulden ten behoeve van bijzon dere voorzieningen toe te wijzen, waar door dit jaar al een begin zou kunnen worden gemaakt met het aanpakken van enkele opvallende knelpunten in de in dustriële ontwikkeling van de betrokken kernen terwijl getracht zal worden in de rijksbegroting van de eerstvolgende ja- ren bedragen te doen opnemen voor ver betering van de inwendige structuur opvoering peil woonklimaat e.d. in de betrokken gebieden voor zover dit in di rect verband staat met de industriële ontwikkeling. de, mocht hierna uit handen van de (scheidende) voorzitter der Jeugd- en Propaganda Commissie de heer B. Cou perus, de wisselbeker in ontvangst ne men, terwijl L. Kamstra voor de Loox maschool en N. Wester voor de Sperk- hemschool een herinneringsmedaille ont vingen. Voor wat de jeugdcompetitie van de tweede klasse betreft kwamen voor een medaille in aanmerking, in groep A: Gosse Harkema, kampioen. 2. Piet Dijk, stra, 3. Jelle Feenstra, 4. Jan Kuipers. In de tweede klasse B waren dit: 1. Gerrit Schuil, kampioen; 2. Louis Rockx, 3. Rinus Rooth, 4. Tini Sluyter. Na afloop bracht de heer S. Koopmans mede namens zijn collega’s de commissie dank voor de uitstekende wijze, waarop ze ook deze wedstrijd wederom had geor ganiseerd, waarna de heer de Boer na mens de SDC de heer B. Couperus we gens zijn vertrek naar Amsterdam hulde .bracht voor de wijze, waarop onder zijn leiding het jeugdwerk hier was aangevat en welk voorbereidend werk een gun stige invloed op het clubleven begint uit te oefenen. Wanneer dan landelijk al een verminderende belangstelling voor de denkspelen valt waar te nemen, zou stel lig eerder van een toenemende belang stelling getuigd kunnen worden, wanneer elders een gelijke activiteit aan de dag werd gelegd als hier met voldoening kan worden vastgesteld. Uit erkentelijkheid voor het vele werk in het belang van de vereniging tot stand gebracht bood voorzitter de Boer hierna Behalve met de regelmatig terug kerende onderlinge wedstrijden was de Sneker amateurfotografenvereniging ,,’t Filter” ook weer actief met enkele werk- avonden. De eerste werd gehouden op 18 februari j.l. Vooi* deze avond had men de welwillende medewerking ver kregen van een beroepsdanseres, die als model fungeerde, waarbij zij, afwisselend gekleed in verschillende balletcostuums, een aantal typische dansposes demon streerde. Voor fotografen een hoogst leerzaam studieobject, waarvan een veel vuldig gewaardeerd gebruik werd ge maakt. De tweede werkavond was ge wijd aan het vergroten. Hiertoe had men in de grote zaal van restaurant Piso een drietal donkerekamer-installaties inge richt met alle daarbij vereiste toebeho ren zoals vergrotingsapparaten, doka- lampen, ontwikkelschalen enz. Door een drietal beproefde krachten uit de ver eniging werden enkele negatieven ver groot, onder de nodige toelichtingen over de toegepaste werkwijze en aller- Voor de begin ners in de club zeker ’t meest, maar ook voor de overigen was dit een alles zins geslaagde avond. Op 3 maart en 7 april werden weer de maandelijkse onderlinge wedstrij den gehouden. De eerste wedstrijd met vrij onderwerp leverde enkele opvallend goede resultaten. De uitslag was: Klas se A: 1. P. Wiersma (84 en 83 p.); 2. J. Koopmans (81 en 75 p.)3. S. Hem mes (80, 79 en 78 p.) Klasse B: 1. M. van Bockom Maas (78 p.); 2. mej. P. Ringnalda (75 en 63 p)3. R. Rienksm.a (74 en 71 p.) De wedstrijd van 7 april had als ver plicht onderwerp „ballet”. Hiervoor mochten slechts foto’s ingezonden wor den die op de werkavond van 7 febr. j.l. gemaakt waren. De uitslag werd hier: Klasse A: 1. S. Hemmes (85, 80, 75 en 73 p„; 2. F. Ris (84, 75 en 73 p.); 3. P. Wiersma (76 en 67 p.) Klasse B: 1. mej. Ringnalda (80 en 74 p.)2. Th. van der Meulen (77 en 68 p.)3. G. Yntema (76, 75 en 73 p.) Voor de komende periode staat nog eer. derde kleurendiawedstrijd op het programma, bovendien zal op 29 april a.s. onder auspiciën van ,,’t Filter” door Agfa een propaganda-avond .in Sneek Walinga’s hart is toch ook wel een beetje in Sneek, waar hij bij vele winke liers zo’n bekende figuur was. Met zijn 81 jaar fietst -hij nog graag naar a® stad en zoekt dan zo veel mogelijk de oude vertrouwde winkels op, die nu dik wijls gedreven worden door de klein zoons van de man van wie hij jaren ge leden een vertrouwde klant eneen vriend was. Als hij en zijn vrouw mij het huis laten zien, wijzen ze me in de garage (want later kwam er ook een auto) de plaats waar het paard gestaan heeft. En als hij me vertelt dat het eens met de voorpoten in de kamer stond en be delde om een lekker hapje, dan kan ik best begrijpen, dat hij toch met een ge voel van spijt zijn laatste rit als vracht rijder naar Sneek maakte, om wegwer ker in rijksdienst te worden. Zestig jaar was- hij toen hij hier zijn aanstelling kreeg als vaste kantonier en ook dit werk heeft hij toch met veel genoegen en plichtsbesef gedaan. En nu leven de oudjes in het genoeg lijke huis en zijn dankbaar voor hun mooie levensavond. Kinderen en klein kinderen omringen hen met veel liefde en hopen straks allen aanwezig te zijn op hun zestigjarig huwelijksfeest. Wij wensen hun een prachtige, onver gefelijke dag en hopen dat Beppe nog maar veel sokjes mag breien. Als ze nu maar niet te veel sehrept en zich bij het huiswerk goed laat helpen door haar Anske. S.D.C. besloten strijd om het O.L.S. waarbij omstandigheden gaan. De openingswedstrijd tussen de tiental len van de Looxmaschool en de Gysbert Japiksschool bracht direct al volop span ning, waarbij het al spoedig duidelijk werd, dat de jongens van de Gysbert Japiksschool zich niet door de reeks suc cessen van hun tegenstanders lieten inti mideren. Onder aanvoering van Gosse Harkema kwam het dan ook tot een alleszins verdiend gelijk spel 1010. Hierna volgde een klinkende overwin ning (164) op de Sperkhemschool, waardoor de jongens van de Looxma school voor de moeilijke opgaaf werden geplaatst, hier een 173 overwinning te genover te stellen, wilden zij de vorig jaar gewonnen wisselbeker voor hun school behouden. Tot een dergelijke krachttoer bleken zij niet in staat, al ging het aanvankelijk van een leien dakje, waarbij een 120 stand werd bereikt. Uit de vier resterende partijen behaalde de Sperkhemschool evenwel 6 punten en ze deden zodoende tegenover de jongens van de Gysbert Japiksschool hun spor tieve plicht. Einduitslag derhalve: 1. Gysbert Ja piksschool 23 2614; 2. Looxmaschool 23 2416; 3. Sperkhemschool 20 10—30. Een gelukkige Gosse Harkema, die met Ss - de grondslag voor de overwinning leg- geschenk aan. negatief-positief procédé in kleuren. A. Kuperus (scheidsrechter), G. S. Jaasma (leider). ciale bestemming gegeven. w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1