Jubileumconcert Herman Krebbers en Theo Olof Bill Walsweer ging uit vissen in Australië F I IH Handel in verdovende middelen bloeit in vele landen Te weinig Snekers zijn lid van het Fries Scheepvaart Museum ULST Nationaal Verjaarsgeschenk voor H. M. de Koningin ▼an en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL IB 5 Donderdag 16 april 1959 114e jaargang no. 31 Redakteurs L. KIEZEBRINK OÉ - Verloting Flits jacht je NNWB Duur bal Aanbesteding Kerkgebouw Sperkhem Het nieuwe zeil-wedstrijd- reglement Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2871 HmiwtMU h «m t®c®fnb<n®®««k urtgav® vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER C0URAM1 m DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Jeugdig slachtoffer van aanrijding overleden Aanbestedingen Geref. Bejaardencentrum Dr Eduard van Beinum in alle stilte begraven ll Uitbreiding van de collecties kost steeds meer - - SNEEKER NIEUWSBLAD financiële positie van het museum noodzakelijk. programma, te Bestuursverkiezing. FLAT „DUIF” Monumentenzorg. Taurocolo en Pallium. Oorlogsoverschotten. in maatse vis, maar Bill De meeste wedstrijdzeilers zullen wel gehoord of gelezen hebben dat in het Internationale en nationale wedstrijdre glement belangrijke veranderingen zijn aangebracht. Bij een blok nieuwbouw in Wiesbaden hebben de architecten de woningen alleen laten voorzien van een nummer, docht ook nog van een dier of bloem, mei het nummer tot een aardig gevelsteentje verwerkt. Behalve de decoratieve kant van het geheel heeft deze methode - ook nog een praktische: kinderen onthouden gemakkelijker een bloem of een dier dan een cijfer, De heer A. M. Sustring, die periodiek aftrad als lid van het dagelijks bestuur, werd herkozen. In het algemeen bestuur f 297.000 - 293.500 - 285.200 - 281.700 - 271.500 - 269.500 - 268.488 - 268.000 - 246.900 - 243.500 - 242.850 werd herbenoemd de heer R. Buisman te Leeuwarden, terwijl in de drie vacatures hierin werd voorzien door de benoeming van de heren J. van Hout, burgemeester) van Wymbritseradeel; R. A. v. d. Sluis, directeur N.V. Lankhorst Touwfabrie- ken en Notaris G. H. Galema, allen t® Sneek. Deze bus staat in het postkantoor ge durende de kantooruren op vrijdag 17 tot en met donderdag 23 april 1959. De verwachting bestaat, dat velen van deze mogelijkheid gebruik zullen maken. - 70.127 - 67.700 - 65.778 - 64.980 - 59.062 In dit Verband merkte de heer Sus tring op, dat het antal leden in Sneek veel te laag is, nl. maar 240. En dat voor een stad met 20.000 inwoners Ge tracht zal worden dit aantal op te voe ren, waarvoor ook de medewerking van de leden werd ingeroepen. Spr. prees echter de medewerking welke steeds van de gemeentebesturen inzonderheid die van Sneek en Wymbritseradeel, de provincie en vele stadgenoten wordt on dervonden. mantisch van inslag, doch komt o.i. niet boven de salonmuziek van die tijd (1892) uit. Wat de uitvoering betreft, het strij- kersensemble gaf er een uitstekende en mooi genuanceerde vertolking van. Het concert voor 2 violen en strijkor kest in d van J. S. Bach vormde de af sluiting vóór de pauze. Zowel in de sprankelende hoekdelen als in het prach tige zangrijke middendeel gaven de beide solisten Olof en Krebbers op virtuoze wijze hun partij weer. Het orkest, onder de toegewijde leiding van Alfred Salten, was èn in de begeleiding èn in de omlijs. ting uitnemend op dreef. Geen wonder dat het orkest, en in het bijzonder so listen en dirigent, warm gehuldigd wer den. Na de pauze volgde een tweede hoog tepunt en wel de Variaties op een Uilen- spiegelthema (vooraf werd Rich. Strauss’ „Rosenkavalierwalzer” ten gehore ge bracht) van een elftal Nederlandse com ponisten. In volgorde schreven Bertus van Lier, Oscar van Hemel, Hendrik An- driessen, Hans Kox, Henk Badings, Geza Frid, Marius Flothuis, Hans Henkemans, Lex van Delden en Guillaume Landré een variatie, terwijl Willem van Otterloo hét thema en de slotvariatie componeerde. Het is uiteraard een werk van contras ten geworden dat niettemin door de ge bondenheid aan het thema en van Ot- terloo’s eerste en laatste noot een zeer aanvaardbaar geheel geworden is. Het duo Olof-Krebbers kon zich naar hartelust uitleven in dit voor hen spe ciaal geschreven stuk. Zij toonden zich ook nu weer een merkwaardige twee- eenheid. Het Frysk Orkest had kennelijk veel plezier in dit interessante werk met zijn rijke afwisseling en dikwijls geestige variaties, zodat het werk schier vol maakt gereproduceerd werd. Het applaus groeide uit tot een gewel dige ovatie voor solisten en dirigent waarin het orkest royaal mocht delen. Rest ons nog mede te delen dat de heer Salten voor de aanvang enkele woorden wijdde aan het overlijden van Eduard van Beinum. de dirigent van het Con certgebouworkest, waarna het beroemde Air uit de D-dur suite door de strijkers- groep werd uitgevoerd. J.N. Acht jaar geleden trok Willem Wals- wecr uit Uitwellingerga naar Australië. Hier zien we hem weer, in gezelschap van een kameraad en een vis. Een grote vis. een „cod” noemt de Austra lische krant, waaraan we dit verhaaltje ontlenen, het dier; cod is de Engelse naam voor kabeljauw, maar we zouden er niet op durven zweren dat de Lach lan rivier, waarin deze vis door Willem nu natuurlijk Bill en zijn vriend Alf Downes, werd gevangen kabeljauw* dus van het probleem herbergt. Maar in ieder geval is het een kabeljauw van een vis van 40 engelse daar ditmaal in ieder geval niet mee ponden. Walsweer ving het dier met de te kampen hengel en had 21 minuten werk om het 'xa:: Zo zal een over stuurboord liggend jacht voortaan onder alle omstandighe den moeten uitwijken voor een jacht dat over bakboord ligt. Er zijn echter nog meer wijzigingen waarmee dit jaar reeds rekening moet worden gehouden. Alle wedstrijden in ons land moeten n.l. al worden gezeild onder het nieuwe regle ment. Teneinde hun leden en andere belang stellenden in de gelegenheid te stellen zich van de nieuwe bepalingen op de hoogte te stellen om deze t.z.t. goed te kunnen toepassen, zullen de K.Z.V.S. en de S.Z.C. een voorlichtingsavond houden op vrijdag 24 april a.s. in Rest. Piso, aan vang 8 uur. Als inleider zal daar optreden de be kende internationale Drakenzeiler A. E. Dudok van Heel, die op dit gebied bij uitstek deskundig is gezien ook zijn gere gelde beschouwingen over het wedstrijd reglement in De Waterkampioen. Waar het hier ook voor de wedstrijd zeilers uit Sneek en omgeving een zeer belangrijke zaak betreft, hopen, ja ver wachten, de besturen van de beide ver enigingen dat de belangstelling voor hun avond navenant zal zijn. Zie ook de betr. advertentie in dit nummer. Door de heer St. S. v. d. Zee, architect HBO te Velp, werd gistermorgen na mens de Gereformeerde Bouwkorporatie te Utrecht in het openbaar aanbesteed de bouw van een Geref. Bejaardencen trum aan de Troelstrakade en Dr Bos straat alhier, bestaande uit een hoofdge bouw en 24 bejaardenwoningen, alsmede het glas- en schilderwerk. Voor beide onderdelen moest afzon derlijk en in totaal worden ingeschreven. De totaal-sommen van de 12 inschrijvers voor de bouw waren als volgt: P. Fröhlich Zn.. Harlingen f 695.000 - 692.000 - 685.000 - 679.300 - 674.400 - 669.400 - 663.000 .- 661.000 - 661.000 - 655.700 - 654.426 - 632.500 Na een in de parochiekerk Maria Zui vering te Putten (Gld.) opgedragen mis van requiem is gisterochtend het stoffe lijk overschot van dr Eduard van Bei num op het gewijde gedeelte van de al gemene begraafplaats te Garderen in alle stilte ter aarde besteld, meldt het Alg. Handelsblad. Voor het bijzondere concert van het Frysk Orkest, dat gisteravond in „Ami- citia” gegeven werd, was zeer veel be langstelling. Om meer dan één reden kan er n.l. van een bijzonder concert gesproken worden. Ten eerste het feit dat het beroemde vi- oolduo Herman Krebbers en Theo Olof, die dit seizoen hun jubileum (25 jaar so list en 20 jaar vioolduo) vierden en aan dit concert hun medewerking verleen den. Ten tweede de uitvoering van de Variaties op een Uilenspiegel-thema. dat voor dit jubileum gecomponeerd werd door 11 Nederlandse musici. Ten derde de ongewone programma-samenstelling vóór de pauze. Hiermee bedoelen wij het om-en-om-optreden van de strijkers en de blazersgroep van het Frysk Orkest. Het ongewone hield echter geen gelijke tred met de belangrijkheid van het ge hele programma want alszodanig ken merkten zich o.i. alleen Bach’s Dubbel concert in D en de genoemde Uilenspie- gel-variaties. De zesdelige suite voor blaasinstrumen ten van de Belgische componist Marcel Poot bevat vooral in ritmisch opzicht interessante fragmenten. Ook de instru mentatie was zeker niet alledaags maar het opus kon ons althans niet boeien. Aan de uitvoering werd echter veel zorg besteed en de blazers wisten het nogal hoge eisen stellende stuk, afgezien van enkele oneffen passages in het samen spel, voortreffelijk weer te geven. Na Poot de Engelse componist Edward William Elgar. Dit was een grote sprong. Niet alleen het verschil van blazers naar strijkers, maar vooral in stijl en struc tuur een opmerkelijke tegenstelling. De grote melodische sprongen herinneren in derdaad soms even aan Brahms. Overi gens kan Elgar in de verste verte niet met Brahms vergeleken worden. Zijn Serenade voor strijkorkest is zeer ro Is Israël voert men op het ogenblik een verbeten strijd tegen de wijdvertak te handel in verdovende middelen. De volksgezondheid treft aan de hand van een, na een onderzoek samengesteld, rapport tal van maatregelen die tot doel hebben het onbevoegd gebruik van mor fine, opium, heroïne en cocaïne onmoge lijk te maken. Israël is een van de lan den waarin de verslaafdheid aan narco tica de laatste jaren sterk is toegeno men. Zelfs zo sterk, dat, gerekend naar de bevolkingsomvang, het verbruik dat van de Verenigde Staten overtreft. Het is dus geen wonder dat men zal proberen een halt toe te roepen aan de practijken van de handelaren in de lang zaam dodende vergiften. Het meest schokkende, dat bij een onderzoek in Tel Aviv aan het licht is gekomen, is het feit, dat zelfs doktoren, apothekers en verpleegsters onbetrouwbaar bleken en, tegen goede betaling, verdovende middelen aan hun cliënten verstrekten. Men zal nu proberen een systeem in het leven te roepen, waarin alle personen die gerechtigd zijn verdovende middelen te bezitten worden opgetekend, terwijl tevens alle verslaafden, voorzover zij be kend zijn, in het archief zullen voorko men. Tegelijkertijd zal de rechtspraak onder de loupe worden genomen, daar is gebleken dat in het verleden artsen, die zich schuldig hadden gemaakt aan han del in narcotica, met zeer lichte straf fen in dé meeste gevallen geldboetes naar huis konden gaan. Men wil in Israël vóór alles voorko men, dat ook de opgroeiende jeugd door het kwaad wordt aangetast. De af schrikwekkende gevolgen tekenen zich maar al te duidelijk af in Amerika, waar een belangrijk percentage van de jeugd aan vérdovende middelen verslaafd is geraakt en waar de jeugdcriminaliteit evenredig is toegenomen. Venchijnt MAANDAGS «n DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) De 11-jarige Ymkje Dijkstra te Jut- rijp, die zondag na het uitgaan van de Herv. Kerk aldaar door een personen auto werd aangereden, is dinsdagavond in het St. Antonius ziekenhuis alhier aan de gevolgen daarvan overleden. Tot besluit van de vergadering las de heer J. F. May de lezing over „De Zee held Douwe Aukes 16121668” voor. De heer H. Vrolijk, die deze lezing na vele jaren onderzoeken en speuren sa menstelde, was nl. zelf wegens ziekte verhinderd. Hij heeft het „Marineraad- sel Douwe Aukes” wel niet geheel kun nen oplossen, maar toch vele gegevens gevonden over deze Friese zeevaarder, die zich vooral in de slag bij Plymouth in 1652 tijdens de Eerste Engelse oor log bijzonder heeft onderscheiden. Zijn naam is daarom vermeld op de ererol van zeeofficieren, die zich zeer ver dienstelijk hebben gemaakt voor het va derland. Zijn commandostaf wordt in het Friesch Museum te Leeuwarden be waard. De interessante lezing werd met grote aandacht gevolgd en de woorden van dank welke de voorzitter richtte aan het adres van de heren Vrolijk en May waren dan ook wel verdiend. Door verschillende publicaties is het initiatief van het Landelijk comité ver jaarsgeschenk H. M. de Koningin bekend geworden. Het ligt in de bedoeling om haar op haar vijftigste verjaardag ge zamenlijk een geschenk aan te bieden, waarin het Nederlandse volk zijn dank baarheid en waardering ten opzichte van haar kan tonen. Zoveel mogelijk zul len alle bevolkingsgroepen in de gele genheid worden gesteld om aan de ver wezenlijking van dit doel mede te wer ken. Daarbij zal een persoonlijke bijdra ge van bescheiden omvang even welkom zijn als het groter bedrag van een col lectiviteit. Het voornemen bestaat aan de Koningin de bijeengebrachte som ter beschikking te stellen, opdat zij deze naar haar inzicht kan bestemmen voor een algemeen doel. Daarnaast hoopt het Landelijk comité een deel van het be drag te besteden voor een persoonlijk geschenk. In de gemeente Sneek zijn enkele ac ties gestart, o.a. onder de schooljeugd en de zaken en bedrijven. Het is echter onmogelgk om op deze wijze alle perso nen te bereiken, die een bijdrage in het geschenk zouden willen geven. Tenein de ook hen in de gelegenheid te stellen om hun gevoelens van waardering ten opzichte van Koningin Juliana te tonen, zal op een centraal punt in de gemeente een bus worden geplaatst, waarin zij hun giften kunnen deponeren. Israël is niet het enige land, waarin op het ogenblik het opium- of morfine gebruik een belangrijk probleem is ge worden. In West-Duitsland Is de stijging van de welvaart hand in hand gegaan met een toenemende handel in verdoven de middelen. Naar men zegt, zijn de hoeveelheden morfine en opium die klan- destien worden omgezet voor een groot gedeelte afkomstig uit oude wehrmacht- voorraden die tijdens de ondergang van het Hitlerregime werden geplunderd en verborgen. Talloze soldaten, die ernstig gewond van het front terugkeerden, werden tijdens de tweede wereldoorlog op de been gehouden met morfine-injec- ties. Voor dat doel werden grote hoe veelheden van het gevaarlijke genees middel in militaire hospitalen en barak ken opgeslagen. De narcotia vinden nu gretig aftrek onder de tijdens de oorlog daaraan ver slaafde soldaten, maar helaas ook onder de rest van de bevolking. De jeugd in begrepen. Via de grote havensteden, zo als Hamburg en.... Rotterdam en Am sterdam, worden marihuana sigaretten aangevoerd, die vooral door de jeugd De restauratie van de uit het Napo leontische tijdperk daterende gezwenkte hals- of klokgevel Singel no. 59 kwam gereed. Dit was het tweede geval waar voor het museum een subsidie verleende. Helaas kon door het achterwege blijven van een provinciaal subsidie echter nog geen aanvang worden gemaakt met de restauratie van de laat-18e eeuwse lijst- gevel Kleinzand no. 60. Het bestuur heeft evenwel gegronde hoop, dat hier mee thans spoedig kan worden begon nen. In de binnenstad staan nog meer- Advertentiepriji 15 ct per mm Bij contract (handeludv.) lager Abonnemenuprija f 3.— per half jaar. Franco per pon f3.75 per half jaar. Giro S 5 0 F 4 t Ma aam® van Sneeker Nieuwsblad. worden gebruikt. Marihuana is een uit Mexico afkomstig vergif, dat het grote gevaar- in zich bergt dat de gebruiker na enige tijd geen bevrediging meer vindt en zjjn toevlucht gaat nemen tok krachtiger middelen, zoals opium er» morfine. DEN HAAG (OB) De verslaafdheid aan narcotia is erger dan een ziekte; zij leidt onafwendbaar naar een a-sociale houding, naar geestelijke en lichamelijke verzwakking en tenslotte naar de dood. Toch heeft het misbruik van verdoven» de middelen in o.a. Amerika, Israël en Duitsland een dermate omvang aange» nomen, dat voor elk van die landen kan worden gesproken van een nationaal kwaad. De regeringen doen haar best om het kwaad onder de knie te krijgen maar stuiten dikwijls op zulke intriges en combinaties dat ontrafeling van de vele knopen bijna onmogelijk wordt. Gebr. Geveke, Leeuwarden H. Fokkens, Velp Wybenga, Leeuwarden J. Hoekstra, Leeuwarden J. R. de Dood, Sneek N. V. Aann.Mij. Friso, Sneek Tj. Smits, Sloten D. J. Ringnalda, Sneek Firma Draisma, Piaam Gebr. Boomsma, Sneek H. A. Boomsma, Sneek Begroting f 748.000. Voor het glas- en schilderwerk schre ven in Kamphuis Bos, Arnhem f 84.770 H. Sluyter, Sneek - 78.500 Firma Wits, Leeuwarden - 72.000 Geertsma Zn., Sneek 71.673 B. Visser, Oppenhuizen-Sneek - 71.385 E. Conradi, Bolsward O. de Jong Bajema, Sneek S. Tjepkema, Leeuwarden Firma Lucas de Vos, Sneek T. J. Kuipers, Sneek Begroting f 55.000. Gunning van beide werken aangehou den. op- net droge te brengen, zijn kameraad had die tijd nauwkeurig opgenomen. Be roepsvissers herinneren zich niet dat bij Cowra de plaats aan de Lachlan- rivier waar de „cod” werd gevangen ooit een zo zwaar dier buit werd ge maakt. Maar zij vermoeden dat binnen een paar jaar hier wel meer grote vis sen zullen worden gevangen omdat de politie nu een scherp toezicht houdt. Kennelijk weet men ook in Australië van de onder- Walsweer had Jaarverslagen. Volgens het jaarverslag van de secre taris B. Brinksma bedroeg het netto ledenverlies 13, zodat de vereniging op 31 december 451 leden telde, van wie 211 buiten Sneek. Het aantal gemeenten dat het museum subsidieert, bleef gelijk. Het bezoek (plm. 2000) was iets minder dan in 1957. De penningmeester L. Brandenburgh deelde in zijn toelichting op de exploita tierekening mede, dat de laatste duizend gulden tijdelijk geleend geld, benodigd voor de aankoop van het tweede pand, in het afgelopen jaar kon worden afgelost. Aan aankopen behoefde slechts f 2350.92 te worden besteed, doordat de N.V. Lankhorst Touwfabrieken een flink bedrag beschikbaar stelde om daaruit verschillende aankopen te doen welke in bruikleen aan het museum zijn afge staan. Dit betekende een belangrijke verlichting van het budget. De ontvangsten bleven op het normale peil, alleen de entrees bleven iets ten achter bij 1957. De rekening sluit met een saldo van f 402.07, doch er zijn nog enkele betalingen te doen, die op 1958 moeten drukken. Deze zijn geraamd op f 650.zodat er feitelijk een tekort is van f 247.93, wat op een totaal bedrag van f 12070.94 niet verontrustend is’. Op voorstel van de kascommissie, be staande uit de h.h. S. de Wolf en J. Hiemstra werd de rekening goedge keurd. Evenals de secretaris memoreerde ook de conservator Drs. H. Halbertsma in zijn verslag in gevoelvolle woorden het overlijden van de oud-voorzitter de heer Joh. Halbertsma, die zijn beste krachten aan het museum gaf toen dit met de ondergang werd bedreigd. Ten overstaan van notaris E. Hoek stra alhier had gistermiddag de trek king plaats voor de verloting van de Noord Nederl. Watersportbond. De enige prijs, het (Jeugd) Flits- jachtjc no. 10, viel op lot no. 866, dat in Lemmer verkocht is. Van de 3000 loten werden 2486 ver kocht. De netto-opbrengst van deze ver loting, groot f 1500.is bestemd voor de bevordering van het zeilen onder de jeugd. In de algemene ledenvergadering van het Fries Scheepvaart Museum alhier, die maandagavond in Rest. Piso werd gehouden en vrij goed bezocht was, deelde voorzitter A. M. Sustring in zijn openingswoord mede, dat de collecties zich nog gestadig uitbreiden. Daarmee nemen echter ook de financiële beslommeringen toe. Dikwijls nl. moeten voorwerpen worden aangekocht die anders voor Sneek en Friesland verloren zouden gaan, maar door de stijgende belangstelling van het publiek voor oudheden is de prijs daarvan sterk gestegen. Ook scheeps modellen zijn veel duurder geworden. De kosten van een goed model bedragen thans 1200—1300 gulden. Toch is het bestuur van plan de collectie oude en nieuwe modellen uit te breiden. Om al deze redenen is versterking van de Eén van de bedektste vormen van nar- coticagebruik is de toediening van che» mische preparaten die door de pharma» ceutische industrie worden gefabriceerd en verhandeld. Ondanks de strenge con trole van de gezondheidsorganisaties wordt in Duitsland nog altijd een anti» hoestmiddel verkocht dat een synthe» tisch narcoticum bevat. Reeds in het be gin van dit jaar heeft de opiumraad van de UNO tijdens een vergadering in Ge nève gewaarschuwd tegen het gebruik van „taurocolo”, zoals het preparaat wordt genoemd. Ook in Nederland is enige tijd een verdovend middel, dat op chemische wij ze was bereid, te koop aangeboden. Het werd vanuit België naar Nederland ge bracht onder o.a. de naam „Palfium” en in diverse advertenties werd ’t aange. duid al^ een nieuw wondermiddel tegen alle soorten pijn en kramp. Pas na tien maanden werd, op aandringen van de gezondheidsorganisatie van de UNO, de verkoop in Nederland verboden. De „pijnstillende preparaten” vormen een bijzonder groot gevaar doordat het gebruik eveneens naar verslaafdheid kan leiden. Wanneer dan de verkoop plotse ling (gedwongen) wordt gestaakt grijpt de getrouwe klant maar al te gemakke- lijk naar het dure opium. Recherches- en volksgezondheids diensten voeren een verbeten strijd te gen alle mogelijke vormen van narcoti- ca-misbruik, maar de organisaties, die de klandestiene handel beheersen, zijn alle bijzonder geslepen en moeilijk te ontdekken. Dikwijls komt men niet ver der dan de kleine tussenhandelaartjes, die hun waar leveren aan de restau rants, clubs of café’s, die het op hun beurt hun klanten mogelijk maken de vergiften te bemachtigen. Wanneer men er uiteindelijk toch in zou slagen één van „de grote bazen” te pakken te krij gen blijft de strijd toch voortduren, want de vraag is groot en een uitge schakelde organisatie snel vervangen door een nieuwe. Door de architecten Ir. J. J. Vegter te Leeuwarden en B. Leeman alhier werd dinsdagmorgen namens de Kerk voogden van de Ned. Herv. Kerk alhier in het openbaar aanbesteed het bouwen van een kerkgebouw met 440 zitplaat sen, een toren van 24 m. hoogte en een bijbehorend verenigingsgebouw in het Sperkhem. De 15 inschrijvers schreven als volgt in G. Doevendans, Sneek R. v. d. Kuip, Oostermeer W. v. d. Woude, Twijzel A, Sikkema, Sexbierum J. Wiersma, Folsgare G. A. Visser, IJlst J. R. de Dood, Sneek Tj. Smits, Sloten Aann.Bedrijf v. h. Gebr. Heida, Wolvega - 265.000 P. Olij, Sneek - 258.400 Gebr. G. en W. Draisma, Piaam - 255.770 Firma Gebr. Boomsma, Sneek - 248.407 H. A. Boomsma, Sneek J. Hoekstra Zn., Sneek Aann.Bedrijf Friso, Sneek Begroting f253.000. Het werk is aan de laagste inschrijf- ster gegund. dere restauraties op het programma, maar uiteraard hebben de ingrijpende bezuinigingen van de rijksoverheid, waarvan Monumentenzorg het slachtof fer werd, hun remmende invloed doen gelden. De heer Halbertsma wijdde verder enige beschouwingen aan de dreigende afbraak van het oude klokhuis naar aan leiding waarvan hij een studie van de bouwgeschiedenis van dit klokhuis met dat van de St. Gomaruskerk Enkhuizen het enige van dien aard in Nederland heeft gemaakt en gaf een overzicht van de andere bemoeiingen van het museumbestuur om waarde volle betimmeringen, beschilderde be hangsels, tegeltableaus e.d. te behouden en vervolgens nog een opsomming van de vele aanwinsten voor de Oudheidka mer en de afdeling Scheepvaart. Een en ander heeft hij zo voor en na reeds uit voerig in ons blad beschreven. Zijn verslag werd met applaus be loond, waarna de voorzitter hem harte lijk dank bracht voor het zeer vele werk dat hij voor het museum verricht. Het jaarlijkse „April in Parijs”-bal in het bekende New Yorkse hotel Wal dorf Astoria heeft weer een groot aan tal vooraanstaande gasten uit Amerika en Europa bijeengebracht. Er waren duizend gasten, onder wie de hertog en hertogin van Windsor. De toegangsprijs bedroeg 600 gulden en aardige meisjes verkochten loten van 400 gulden met auto’s als hoofdprijzen. De opbrengst van het feest was voor een aantal Frans-Amerikaanse stichtingen. «MÉ** WO

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1