is alleen staat op Jaarlijkse uitvoeringen S.D.S. De tentoonstelling in de huishoudschool Zege van Sneek zou spanning in 18 doen toenemen Uamea-Gelei R® Charme voor Uw handen ïi LIEVE ZUSTER URSULA DONDERDAG 23 APRIL 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD 10 O.N.S. telt nog volop mee Toneelavond Groninger Vereniging en omdat de prijzen geknipt zijn voor Uw kledingbudget omdat de Defa-shirts geknipt zijn voor Uw jongens. Stijf en stram? Nu hier - dan daar Heem Kruschen - en Uw pijnen verdwijnen. daarom brengt Tromp deze artikelen in een fantastische collectie Demonstratie kleuren fotografie ■rjLfj shirts Roodkapje in Amicitia de In de vierde klas Advertentie LM. Zelf gemaakte kledingstukken. Een verhaal van L. VAN SCHOOTEN 16. Ursula Wordt vervolgd. met u?” Advertentie LM. wenstein. „Ja bijzonder”, Ursula’s stem klonk iron’"ch, „maar dat niet ai'een. Hij had meer pijlen op zijn boog. Hij stelde me meende hij met die laatste opmerking? En ze vroeg hem dat ook. Likkens aarzelde, zocht naar de juiste „Dan zou hij toch eenvoudig hebben kunnen proberen, ons er uit te boren’’* „Dat kost tijd, moeite en geld. Waar om niet getracht het in vrede en vriend- wethouder Berkhout het woord namens het Gemeentebestuur. Open strijd in de derde klas. Door de onverwachte 10 nederlaag van Or. Nassau (Gr.) in Klazienaveen is de titelstrijd in de noordelijke derde klas weer volkomen open. Voor Uw EFFECTENORDERS naar de NEDERLANDSE HANDEL MAATSCHAPPIJ Marktstraat 14 Sneek. G W.Burgstr. De heer Berkhout vond het een eer hier enkele woorden te mogen zeggen. Het is zeer belangrijk dat er in een ge meente goede onderwijsinstellingen zijn en elk gemeentebestuur zal dit onderwijs graag willen stimuleren. Spreker bracht bestuur en leerkrachten de gelukwensen van het gemeentebestuur over met de goed - inrichting van deze tentoonstel ling en hoopte dat door deze manifesta tie nog meer ouders begrip en waar dering voor dit onderwijs zullen krijgen. Het is zeker van veel belang voor het geluk in het gezin dat de meisjes hier een zo gedegen opleiding krijgen. Het is met de kennis van een huisvrouw soms droevig gesteld, hoewel zij de enige >s in onze maatschappij, met een minister die haar baan zonder papiertjes mag uit oefenen En toch heeft zij zo veel ken nis nodig. Door de lessen van de Huis houdschool te volgen kan zij deze kennis krijgen en de heer Berkhout wilde direc trice en leerkrachten hartelijk dank zeg gen voor alle tijd en aandacht die zij aan <”t onderwijs besteden. Zij brengen op deze manier meer geluk in de gezin nen. „Precies”. „En is daarvoor reden?” Likkens liet de stoelleuning los en be- Ursula’s blikken verbaasd. „O nee, maar dén vergist u In vele gevallen van rheumatische Pijnen krijgt ons klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak onzuiver bloed. Begin een bloedzuiverende kuur met Kruschen en ge zult al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan onder vinden. Naarmate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiverende orga nen weet op gang brengt, krijgen de pijn verwekkende onzuiverheden geen kans meer zich vast te zetten, maar worden ze afgevoerd langs natuurlijke weg... Blauw Wit ’34 heeft de kop overgeno men met één punt voorsprong op de Groningers en één verliespunt minder dan ONS, dat dus nog volop in „de run ning” is. Zaterdag wacht de oranjehem- den een moeilijke wedstrijd in Leeuwar den, waar zjj de strijd aanbinden met de Zwaluwen, die thuis nog geen wedstrgd hebben verloren. Dat wordt dus een las tige, maar zeker niet onoplosbare op gaaf voor Blok c.s. Wij houden het op e n kleine Sneker zege, Heeg ontvangt het „zilveren” Blauw Wjt ’34, dat nu dus op de ereplaats troont. Wanneer Jorritsma c.s. een ge lijk spel uit het vuur weten te slepen (en waarom niet?) dan stijgt de span ning ten top, want Or. Nassau (Gr.) zal tegen Hark. Boys zeker alles in het werk stellen om de misstap van vorige week weer goed te maken. Wjj geven de Friezen dan ook weinig kans. Voor de bezetting van de laatste plaats zijn de wedstrijden DrenthlnaVVT en ACVKlazienaveen van het grootste be lang. Drenthlna kan o.i. de strijd met meer optimisme tegemoet zien dan ACV. Loopt Njjland iets in 7 In de vierde klas komt Nijland deze week waarschijnlijk iets dichter bij het leidende Workum. De Nijlanders zelf ha len de volle buit binnen in Harlingen, waar Zeerobben hun gastheer is, maar Workum moet vermoedelijk een veer la ten in Drogeham. QVC, dat op de derde plaats staat, blijft zonder veel moeite DWP de baas en DelfstrahuizenDr. Boys wordt een puntenverdeling. in redes”, stelde Ursula voldaan vast. asuwenstein en Van IJzer”, peinsde NIJLAND. Vrijdag- en zaterdagavond 17 en 18 april hadden in „Het Gebouw” te Nijland de uitvoeringen plaats van de gymnastiekvereniging „S.D.S." De eerste avond opende, wegens ziekte van de voorzitter der sportvereniging, de heer A. T. Rijpkema, voorz. van de gymna stiekvereniging, na de opmars de avond met een woord van welkom aan de aan wezigen, zich in het bijzonder richtende tot het college van Burgemeester en Wethouders der Gemeente Wymbritse- radeel. In zijn openingswoord zei de heer Rijpkema o.m. dat het de gewoonte al tijd was geweest de uitvoeringen onge veer midden maart te houden, doch bij zondere omstandigheden waren oorzaak, dat deze nu in april worden gehouden. Verder memoreerde spr. dat de belang stelling voor de sport Zich niet alleen bepaalde tot het dorp Nijland, maar ook gemeentelijk is. Na het zingen van het gymnastenlied door de opgestelde ver eniging en ’t eerste couplet van het Wil helmus door al de aanwezigen, werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het 20 nummers tellende programma. In Voordat de genodigden nu een rond gang door de school maakten, toonde een aantal leerlingen op alleraardigste wijze zelfgemaakte kledingstukken. De naailerares, mej. Herde gaf een korte uitleg en haar enthousiasme sloeg al gauw over op het publiek. Er was ook veel te bewonderen. Keurig gemaakte I -ama’s, alleraardigste bloesjes en zo merjurken, waarbij ook de goede kleu rencombinaties opvielen, mantelpakjes, en winterjassen met warm gevoerde ca puchons. Het was soms moeilijk te ge loven dat deze kledingstukken gemaakt waren door 15- en 16-jarig' meisjes, ter wijl sommige naaldkunstenaresjes nog jonger waren. Ook in het lokaal van mej. Herder viel veel te bewonderen en LSC trekt zondag naar Groningen ten einde daar haar krachten te meten met Haren. De blauwhemden wisten dank zjj een verrassend enthousiasme hun laatste twee wedstrijden in winst om te zetten en wanneer „de wil-om-te-winnen” ook nu weer aanwezig is dan zit er wel weer een zege in. Frisia zal het jubilerende FVC een gelijk spel moeten toestaan en ook GRC raakt vermoedelijk een punt kwijt in de plaatselrjke derby tegen Gruno. Harlingen, ,dat met interne moei lijkheden kampt en reeds een viertal goede krachten heeft zien verdwijnen, lijkt ons niet opgewassen tegen VAKO. het eerste gedeelte van het programma kwam speciaal de jeugd aan bod. De vr(je oefening van de meisjes 2 slaagde goed, terwijl daarna door de jongens 1 Van de reserve-teams komt alleen Sneek 3 tussen de lijnen en wel op eigen veld tegen Leeuwarden 4. Vermoedelijk kunnen de withemden het niet bolwer ken tegen de hoofdstedelijke gasten. ZATERDAG VOETBAL. Stelt W.Z.S. zich veilig 7 WZS komt zondag in Let veld tegen Oosterwolde, dat nog steeds in degra datie-moeilijkheden verkeert, De wit- zwarten zijn zelf trouwens ook nog niet helemaal veilig, al lijkt de voorsprong van zes punten op hekkesluiter Bergum voldoende voor verlenging van het der- deklasserschap. Zjj kunnen echter nog best een paar punten gebruiken. Maar of die er deze week reeds zullen komen is nog zeer de vraag. De Oosterwolders wonnen veertien dagen geleden met 14 van DOG en zij weten dus heus wel hoe zij een doelpunt moeten maken, flinke dosis strijdlust lijkt ons rollen werd gedaan. De keurig gekleae mariniertjes, die daarna kwamen, Lau den de bewondering van alle aanwezi gen. terwijl de jongens 2 flink en vaar dig hun springkastoefening demonstreer den. Ook de jun.dames lieten jn hun vrije oefening goed werk zien, doch aan de brug werden door de jongens 2 nogal wat fouten gemaakt. De Boerendans werd door de meisjes 2 heel fraai uit* gevoerd. De dames, die daarna een knotsoefening demonstreerden, kregen voor hun fraai werk een extra applaus je, evenals de heren, die daarna met hun standen de bewondering van allen wis ten af te dwingen. Na een hupoefening van de jun.-dames en een zeer geslaag de vrije oefening (partner) voor dames volgde de pauze met verloting. Na de pauze bracht het paardsprin- gen, waaraan een drietal gecostumeer- den deelnam, nogal enige consternatie in de zaal, maar ook deze oefening slaagde uitstekend. De verrichtingen op de even- wichtsbalk werden onder grote stilte met veel belangstelling gevolgd. Een extra applausje was ook hier de beloning voor hetgeen de jun.-dames presteerden. De vrije oefening (partner) voor de heren was nogal spectaculair en werd zeer goed uitgevoerd, evenals de hoepeloefe- ning van de dames, die hierop volgde. Een achttal oudere dames en heren zorg de met een volksdans voor-een aange name afwisseling van het programma. Het is te hopen, dat zoiets een volgend jaar zal worden herhaald. De dames en heren die hun kennen en kunnen op de brug hierna lieten zien, presteerden iets, dat gezien mocht worden. Leider Falke- na onderstreepte dit met ’n extra num mertje, dat een applausje verwierf. Ook de knotsoefening van de jun.dames Nu de drukte rondom HollandBelgië weer enigszins is geluwd, gaan de ama teurs deze week de laatste en voor vele clubs beslissende fase van de competitle- strjjd in. Met uitzondering van O.N.S., spelen de Sneker clubs in deze slotfase jam- mergenoeg geen rol van betekenis, maar dat h< udt allerminst in, dat hun wed strijden ook meteen oninteressant zou den zijn. Integendeel Wat dunkt U bijv, van de ontmoeting SneekESCA in de eerste klasse B 7 Goed, de withemden zijn na de neder laag van veertien dagen geleden tegen Quick (N.) definitief uitgeschakeld, maar dat neemt niet weg dat zij er bij zonder op gebrand zullen zijn de adsp>- rant kampioenen te kloppen. Hun prestige, dat in Nijmegen een gevoelige klap heeft gekregen, ou daarmee vol komen hersteld zijn en met schutters als Abma en Boumu (vierde op de lijst van topscorers bij 't amateur-voetbal!) in de gelederen lijkt een gunstig resultaat be paald niet onmogelijk. Overigens moeten wij de schutters-kwaliteiten van de Arn hemmers ook niet onderschatten: zij hebben liefst drie vertegenwoordigers op d^ lijst van amateur-topscorers Mochten de Oostelijken aan de Lem merweg inderdaad de kous op de kop krijgen, dan neemt de spanning aan de top weer toe. WW zal nl. in het duel om de tweede plaats tegen Hengelo vast wel één puntje in de wacht slepen. War neer Borne in de wedstrijd tegen Be Quick (Z.) een gelijk spel weet te be machtigen, clan wordt de degradatie van Zwaagwesteinde een feit, ook al zouden de „readsjes” hun thuiswedstrijd tegen ZAC winnen. Bij AlcidesQuick (N.) tenslotte verwachten we een zege voor de bezoekers. Van tijd tot tijd worden in de school, aldus mevrouw v. d. Heuvell, openbare lessen gegeven. Daarnaast vond de direc trice het nodig en nuttig weer eens een grote tentoonsteling te organiseren. Ou ders zullen hier niet alleen het werk van de kinderen kunnen bekijken, maar ook het zo noodzakelijke contact met de leerkrachten vinden. Er is iets veran derd in het nijverheidsonderwijs. Waar men vroeger de meisjes hoofdzakeljk moest vormen tot huisvrouw en moeder, daar zal men nu het meisje willen op leiden voor een vak waarin ze haar brood kan verdienen. Daarom vindt men nu naast de primaire opleiding een vor- minsgklas, een opleiding voor kinderver- zorgster, winkelpersoneel, enz. enz. Men wil graag zo breed mogelijk onderwijs ge zen en waarschijnlijk komt er binnen kort een opleiding voor Inrichtlng- assistente. Het gaat met deze cursussen als een olievlek die zich steeds verder uitbreidt. Nu moet men niet denken d>‘t een „afgeleverde” leerling volmaakt is, de basis is gelegd en het leven zelf zai hen verder moeten vormen. Er Is on der leiding van de directrice mej. v. d. Weide hard gewerkt voor deze tentoon stelling, de leerkrachten zullen U graag laten zien wat de leerlingen tot stand hebben gebracht. Met de wens dat men na de vermoeienissen terrg zal kunnen zien op een zeer geslaagde tentoonstel ling met veel bezoek, verklaarde me vrouw v. d. Heuvell de tentoonstelling voor geopend. Na de koffie met door de leerlingen gebakken versnaperingen voerde Als slot van het seizoen bracht de to- neelklub van de Groninger Vereniging dinsdagavond voor een volbezette zaal het stuk ,,’t Olderliek Stee” op de plan ken. In tegenstelling met het euvel dat vele dialektstukken vaak aankleeft, nl. dat na twee bedrijven de climax er meestal geweest is, was dat hier niet het geval. Na het eerste, vrij lange bedrijf, kwam er steeds meer tekening in het geheel cn het slotbedrijf was o.i. wel het beste gedeelte, ,,’t Olderliek Stee”, dat als inhoud de strijd om het geluk van hun leven van twee jonge mensen van Gro ninger en Drentse afkomst weergeeft, werd door de eigen toneelgroep met veel élan op de planken gezet. Niettegen staande het feit dat door ziekte en an- derzins, tijdens de repetities, nogal wat moeilijkheden bij het instuderen waren te overwinnen, zoals wjj vernamen, bleek het dat dit, sterk samenhangende, ama- t»ursgroepje Groningers, zich bekwaam over deze tegenslagen had heen gezet. Er werd zeer goed gespeeld en iedere speler zat behoorlijk in de rol. De da mes en heren, zowel in de grote als in de kleine rollen waren, stuk voor stuk, best op dreef. Vraauw Wieland (Mevr. Slkkens) was een zeer goede Drentse boerin, Jeichien (Mevr. Koelstra) haar pittige, sterk spelende dochter, terwijl Wieland zelf ,de heter van Bekkem) het type van de royale Drent prima vertolk te. Elemoa (de heer van Aarle) knapte de, voor hem moeilijke, rol van Hoge- landster boer buitengewoon op en zijn huishoudster Juf Westers (Mevr, Abeln) was, als van ouds, weer heel goed op dreef. Een zware, maar dankbare rol was die van Alied (Mevr. Meijerhof). Deze werd prachtig gespeeld en goed tot het eind toe vol gehouden. Jur Elemoa (de heer Wezel), een vlotte jonge kerel, werd sympathiek gebracht en van de kleinere rollen Stoffers (de heer Bolt), Jensemoa (de heer Eggens), Juv- vrauw Jensemoa (Mevr. Zijlstra) en Simon (de heer Zijlstra) mag gezegd worden dat ze zich heel goed bjj het geheel aanpasten. Het in groten getaie opgekomen aantal leden gaf na afloop dan ook door applaus zijn waardering voor het gebodene te kennen. Na een dankwoord van de vice-voorzltter, de heer Japenga, die bij ontstentenis van de voorzitter het woord voerde, behoorde ook dit seizoen weer tot het verleden. Wjj mogen tenslotte de Gron. Ver. toe wensen dat zjj nog lange tijd op dezelfae voet mag blijven doorgaan ten pleiziere van leden en spelers. Een voor Faber c.s. het enige middel om een ne derlaag te voorkomen. De wedstrijd tegen GAVC biedt Bei- gum weinig perspectieven' op een draag lijk resultaat en ook Stknfries is in Em- meloord zo goed als kansloos. Kampioen Olyphia, dat zich op de komende promo- tie-competitie voorbereidt, doet het waarschijnlijk kalmpjes aan tegen MSC. Een gelijk spel ligt hier voor de hand. RESSteenwijk wordt eveneens een „draw”. is het nog steeds niet zeker wie er moet degraderen. De wedstrijd UdirosFriso kan zondag de beslissing brengen. Wan neer de thuisclub één puntje weet te be machtigen, wordt Nieuweschoot het kina van de rekening. Mocht Udiros echter verliezen, dan moet er een beslissings wedstrijd worden gespeeld tussen de jongens uit Oudehorne en Nieuweschoot. Maar zover zal het o.i, niet komen. Black Boys sluit het seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Oldeboom. Dit wordt vrij zeker een overwinning voor v. d. Laan c.s., die daarmee op de (met CAB) gedeelde tweede plaats eindigen. De reserves. Onder auspiciën van de Sneker ama- teurfotografenvereniging ,,’t Filter” zal op woensdag 29 dezer door de N.V. Agfa een propaganda-av< nd met de nieuwe kleurenfilms verzorgd worden. Gezien de alom toener .-nde belang stelling die de keurenfotografie geniet, zal deze avond veel wetenswa >rdi is kunnen bieden, niet alleen aan degenen voor wi' het fotograferen een ware hobby is, maar ook voor hen die in Je vakantie wel eens een kiekje maken. Vooral nu het seizoen in zicht komt, m men op zo’n avond menige waardevoile „tip” opdoen over de vele mogeltjkhe den die de kleurenfotografie biedt. Ver dere bijzonderheden over deze avon- zullen nog nader in dit blad per a^ver- tenti' bekend gemaakt worden. FOR BOYS extra surprise I ns voorzichtig, een slappe boel mocht er zijn, maar Ce baloetening van de dames is wel eens beter geslaagd dan deze keer. De gecombineerde vrije oefening, waaraan de jun.dames, de aa- mes en de heren deelnamen vormde een waardig slot van een goed geslaagde gymnastiek-avond. Ook de tweede gueu, Lei wyi auurua, uuur ue jvugena xavond, die zich In een veel groter ba» een heel leuke oefening in springen en zoek mocht verheugen dan de eer de, slaagde in alle opzichten. De leider, de heer K. Falkena van Bolsward en de leidster, mej. R. Reitsma van Wol: n, kunnen ongetwijfeld met voldoening op deze uitvoeringen terugzien. Zaterdagmiddag 25 april, aanvang half drie, komt het gezelschap an Chris Hofland in Amicitia met het boeiende sprookje „Roodkapje en de Wolf’. Dit gegeven heeft Chris Hofland omgewerkt voor het toneel met zang en balletdansen in mooie costumes. het is zaak met één oog op de klok langs haar tafels te gaan, anders heeft U geen tijd meer voor de andere lokalen waar ook zeer veel te zien is. Uitgebreide tentoonstelling. Een uitgebreide zeer aantrekkelijke tentoonstelling, waar men uren geboeid naar kan kijken. Als ik een voorbeeld moet noemen met hoeveel zorg deze tentoonstelling is Ingericht, dan zou ik willen wijzen op de goed en slecht ge dekte ontbijttafel in de serre. Hier is met veel aandacht zonder enige over drijving, maar zeer levenswaar een Inderdaad slecht gedekte ontbijttafel uit gebeeld zoals ze toch in veel gezin nen gevonden wordt Daarnaast laat men zien hoe men als huisvrouw met eenvoudige middelen zo’n tafel aantrek kelijk kan maken meer bewijzen heb ben we niet nodig om diep te beseffen hoe waardevo] dit huishoudonderwijs voor onze aanstaande huisvrouwen is Een tentoonstelling om meerdere malen te bezoeken cn er zelf nog veel van te leren. Derde achtereenvolgende zege voor L.S.C. 7 In de tweede klasse A staan er een aantal belangrijke wedstrijden op het programma. Rood Geel gaat op bezoek bij Jubbega, dat nog slechts een theo retisch kansje op de titel heeft. Hoewel de roodwitten zich tot ’t uiterste zullen geven, moeten zjj o.i. toch het onderspit delven tegen de zeer constant spelende Leeuwarders. Niet minder interessant wordt de ont moeting Friesland—Achilles, aangezier er voor beide partijen grote, maar zeei uiteenlopende belangen op het spel staan. Winnen de Friezen dan ra':en zij aardig uit de zotgen; de Drenten daar -“et een lichtehJk smalende glimlach, entegen zien bjj een Leeuwarder zege hun laatste hoop op de titel in rook op gaan. We zijn benieuwd J „Ik heb tegen meneer Maartens ge zegd”, antwoordde Henri met een nau welijks merkbaar schouderophalen, „dat u er op stond dat die brief vóór twaal ven de deur uitging „En....?” „Nou ja... ’t zal wel in orde komen”. De manier waarop Likkens dit zei, suggereerde dat Maartens er weliswaar het nut niet van inzag, maar aan deze „gril” wel zou voldoen. „Nu ja”, voegde hij er haastig als vergoelijkend aan toe, toen hij zag hoe Ursula’s gezicht betrok, „hij is een beetje dwars, de laatste dagenhij heeft veel last van zijn maag, er Is kans dat hij opgenomen moet worden’’. „Hm”, zei Ursula. Op een ander ogen blik zou deelneming met de narigheden van haar oude procuratiehouder alle andere gevoelens overmeesterd hebben; nu stond haar hoofd er niet naar. „Zeg, meneer Likkens... gaat u even zitten... kent u die man die net hier was. die Van IJzer?” „Van IJzer?” herhaalde Henri, „van Van IJzer en Molenaar? Tja... kennen en kennen is twee....” „Hij kwam in ieder geval kennisma ken”. „Kennismaken „Ja”. „Zoaardig van hem”, zei Henri In tegenwoordigheid van zeer veel genodigden is maandagavond In de Huishoud school de grote tentoonstelling geopend, die U vanavond en morgen nog kunt bezoeken. Bjj afwezigheid van de voorzitter mr Zweep sprak de vlce-presiden- te mevrouw v. d. HeuvellGrootjans welkomstwoorden tot de burgemeester en secretaris van Wymbritseradeel, de heren van Hout en Sennema, burge meester J. C. Cavaljé van IJlst, wethouder Berkhout als vertegenwoordiger van het Sneker gemeentebestuur en de Sneker zakenlieden, mej. Dijkstra, dlr. van de Industrie- en Huishoudschool in Leeuwarden, hoofden van scholen, afgevaar digden van Vrouwenorganisaties, Mater Amabiiisscbool, Zonnebloemwerk, leden van de vereniging, leerkrachten, en, onder de vertegenwoordigers van de pers, speciaal Peter Venema als hoofdredaeteur van de H.B.S. Schoolkrant stellen, dat de manier waarop hij dit bedrijf blijven draaien. Maar eh.... sta- aanpakte u helemaal niet bevielwie tionnair, begrijpt u? Toen kwam u, en zou zoiets némen? En daarom is het nu waalt er een nieuwe wind, maar dat juist zo moeilijk geworden, dit geval is nog niet direct naar buiten merkbaar, ol „■Y'tief te bekijken”. En Van IJzer redeneert waarschijnlijk „Wat valt hieraan objectief te be- zo, dat u er niets kwaads vermoedend kijken?” informeerde Ursula argwa- bent ingestapt, hebt gemerkt dat de nend. zaak er toch niet zó florissant voor- „Simpelweg”, zei Likkens vlak, „zijn stond, en nu wel bereid zoudt z(jn een voorstel: combinatie van de beide be- ander er mee op te knappen”. drijven. Als u het van zijn kant bekijkt, is het dan zo’n gek idee?” „Waarom zou ik het van zijn kant be kijken?” meende Ursula. „Omdat het altijd goed is, de motie- schap te doen? Van dat standpunt uit ven van de tegenstander te doorgron- gezien, „uffrouw Leeuwenstein, zult u „meneer den”, leraarde Likkens, „en dan ga ik het hoop ik met me eens zjjn, dat het me afvragen: waarom komt Van IJzer begrijpelijk is dat Van IJzer u dit aan- nu bij u met dit voorstel?” bod deed. Alleen de manier waaróp „Misschien staat hij zwak meende daarmee gooide hjj zijn eigen glazen Ursula. „Integendeel”, Likkens leunde over de staat hij kantoor- heel sterk. Waarschijnlijk meent hij, dat Lmkens hardop, „dat zou niet eens zo'n twee van ge- Adv l.M. voor, en ik geloof in alle ernst, dat we zouden combineren... hij wilde het hele bedrijf, geloof ik, overnemen, mijzelf incluis Likkens vertrok geen spier, hij zag Ursula vorsend aan. „Wat hebt u gezegd?” vroeg hjj ten slotte. „Moet u dat nog vragen?” barstte ze uit, „waarom zou ik de zaak overdoen, waarom combineren met Van IJzer.... uitgerekend met Van IJzer? Waarom zou ik de goede naam van Leeuwenstein, de naam van mijn vader, van mijn groot vader, die dit bedrijf heeft gesticht, ver binden aan die van”, haar stem klonk onbeschrijfelijk minachtend, Adolf van IJzer, die zoveel van grapjes houdt?” „Maakte hij grapjes?” informeerde Likkens, één wenkbrauw opgetrokken. „Hjj dacht dat er wel gauw een tijd zou komen, zei hij, waarin ik me meer stoelleuning, „waarschijnlijk voor de luiermand dan voor I machines zou interesseren Ze bloosde hij de troeven in handen heeft”. ere- rekke combinatie ziin van ergernis. „Dus dan voelt hjj zich sterker dan g^tsüin de branche „Onbeschaamd”, meende Likkens. wij?” combineerd „Wanneer u mjj had geroepen, had ik „Precies”. „U schtjnt’ër nogal verlekkerd op te de kerel er uit gesmeten „En is daarvoor reden?” zijn”, stelde Ursula vinnig vast. „Dat was niet nodig”, antwoordde Likkens liet de stoelleuning los en be- „ik?” verontschuldigde zich Likkens Ursula rustig, „hij weet nu even goed gon weer te ijsberen. Ursula’s blikken v., ,-haasd „O nee, maar dé.n vergist n waar hij aan toe is”. volgden hem verontrust, een gevoel van zich. Laat "meneer Van IJzer maar ge- Likkens stond op en ijsbeerde door naderend onheil besloop haar. waar worden, dat Leeuwenstein weer het kantoor heen en weer. „Van IJzer heeft natuurlijk ook wel een nieuwe directeur heeft 1” ,,’t Is toch ongehoord brutaal”, mom- gemerkt”, begon Likkens voorzichtig, „En dat zal hjj”, beloofde Ursula, perde hij, „typisch Van IJzer, die lui „dat het hier enige tijd staan nergens voorhet enige wat geweest is. Toen uw vader ziek was, en ze ontbreekt is gebrek aan tactalles rustte op de schouders van meneer Ursula zag hem verwonderd aan. Wat Maartens „Zouden we die er maar niet liever buiten laten?” interrumpeerde Ursula. „Ik wou zeggen”, zei Likkens onver- woorden. „Tja... kijk es juffrouw Leeu- stoorbaar voortgaand, „in die tijd is Ik kan me levendig voor- dank zjj de heer Maartens vooral, het Adv. I.M.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 10