RAAD WIJMBRITSERADEEL Nog witter stralend wit.. zo wast... Me vertrokken in maart 1959 Fa. H. DE JONG ALPINA KLAAR VOOR BABY’S ONTVANGST MET EEN l LIEVE ZUSTER URSULA Radio Blom VRIJDAG 1 MEI 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD UIT HET DAGBOEK Alleen bij 1 Vivo-feestavond te Hommerts P Opbrengst collecten GreJaagd Gevonden voorwerpen 10 Ged Pol 13 - Tel 3383 de particuliere Adv. I.M. Verpachting brugtollen. J.E.P. Adv. I.M. conducteur, Koopmansgracht 66, Zijn maag bezorgde hem weer u 18. De enige, die niet het minst onder de je kon geheim- die „Hij heeft u met geen woord x Gezinnen. dit Ursula. „Dat iykt maar zo”, gromlachte ouae heer met pijnlijk vertrokken „Wou u zeggen Hy ning heer de het beste der betere horloges. All Risk verzekerd. E D B Benoeming bestuurslid Woning stichting. Bouw 13 woningen door de Wo ningstichting. dat hun dat Grondstransacties t.b.v. het Wa- tersporicentrum Heegermeer. OUDEGA (W.) Voor het verjaarsge schenk voor H. M. de Koningin is hier f 61.64 gecollecteerd; voor Simavi f 64.77. Kruizebroederstraat Tel. 2791. Adv. had, dat het stel zich toch binnenkort werkelijk zou gaan verloven. Maartens was nog steeds op halve kracht, moeit meerdere malen thuis blijven, wanneer zjjn maag het hem te lastig maakte. Ursula dacht er over na, of ze in de plaats van Lies een ander moest nemen, en kwam met een schok tot de conclusie, dat dit eigenlijk niet nodig was. De za- Te Den Haag slaagde voor het diplo ma 3e stuurman G.H.V. de heer A. E. Postma alhier, opgeleid aan de academie Renteloos voorschot „Ere zij God” Jutrijp-Hommerts. Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. De Voorzitter zegt dat er destijds een precedent geschapen is door een soort gelijke regeling voor Concordia Gaast- meer. De heer Brouwer vraagt of de vier duizend gulden van de inwoners van Jutrijp-Hommerts al beschikbaar zijn en hoeveel werkende leden het corps telt. De heer Osinga antwoordt dat uit al lerlei acties inderdaad f 4000.bijeen is het corps is de laatste tjjd van 18 tot 24 leden gegroeid, dat zit wel goed, vooral de jeugd is enthousiast. De heer de Jong vraagt of f 4000. plus dit voorschot van f 2500.nu vol doende is. De Voorzitter antwoordt bevestigend waarna het voorstel van B. en W. z.h.s. wordt aangenomen. Een verhaal van L. VAN SCHOUTEN of de kosten van overdracht voor reke ning der gemeente komen antwoordt de Voorzitter bevestigend, doch we zullen trachten die zo laag mogelijk te houden. De heer Abma vindt dat men het voor stel maar aanvaarden moet, de prijs per m2 valt mee, doch totaal is het een heel bedrag. Maar het gaat om het zijn ot niet-zgn van de recreatie en al weten we niet wat de baten zullen zyn, dit moeten we niet laten schieten. De heer Miedema vraagt aantekening in de notulen dat hij geacht wil worden tegen te hebben gestemd, al hoopt hg dat in de toekomst zal blijken dat hij mis is geweest. Het voorstel wordt alsnu z.h.s. aan genomen. Nadat nog z.h.s. zijn aangenomen de voorstellen van B. en W. tot het aan gaan van e'n geldlening van f 40.000; tot aankoop van een krotwoning te Jut- rijp en tot wijziging van de begrotingen 1958 en 1959 wordt de vergadering ge sloten. In een flinke stad aan de rand van het Gooi staat ergens op een druk punt een mooi restaurant, waar ’s morgens zoo tegen half elf de oudjes hun kopje koffie komen drinken: ze lezen meteen hun krantje of zitten te kijken naar al les wat er voorbij loopt of rijdt. Het lot brengt mij ook naar deze in richting, waarmee ik maar wil zeggen dat ik alleen maar by toeval tot die oudjes behoor. De koffie is goed, zelfs lekker en ik heb het echt naar m’n zin. Dan komen er naast mij zitten een heertje en een wat jongere dame: nou, dat baasje loopt wel tegen de tachtig: een ietwat wonderiyke uitdrukking voor iemand die er by zit: hy loopt al tegen de tachtig De Dame spreekt hem met I Pa aan. Pa zet zich op z(jn gemak ach ter het tafeltje, bestelt twee kopjes I koffie en een taartje voor de dochter en legt dan een schoolschrift op tafel, zoo n schrift met tabelletjes en dan gaat Pa ernstig zitten cijferen aan de hand van gegevens die hy uit het ochtendblad I haalt: zeker een rentenier, denk ik, die De jonge reiziger Koning werd al mis moediger en toonde zich openiyk teleur gesteld. Hg had fiducie gehad in de oude firma Leeuwenstein, maar kwam nu tot de conclusie, dat de zaak hard achteruit liep, en dat hy veel minder provisie kon boeken, dan hy had ver wacht. Koning keek ook al hard naar een andere betrekking uit, en wist dat hy by Van IJzer wel terecht kon, maar i en voelde er niet veel voor, juist naar de felste concurrent over te lopen. Wordt vervolgd.'„Minerva” te Groningen. Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De Voorzitter schorst de openbare vergadering. Na heropening zegt de heer de Jong dat hg toch nog een onbevre digend gevoel over deze regeling heeft waarbij Bouma een even groot stuk grond terug krggt plus nog een belang- rgke som. Het betreft hier een zaak van algemeen belang en daarom vraagt spr. is ook de mogelijkheid van onteigening onder het oog gezien? De Voorzitter antwoordt dat onteige ning een laatste middel is, en de pry'zen zullen daarbg dezelfde zijn welke de rijksconsulent ook nu taxeerde. Het zou een procedure om onteigening ten alge menen nutte worden en niet ten bate van de volkshuisvesting, waarvoor een verkorte procedure mogeiyk is. Van dit p oces zou het einde niet te voorzien zijn. De heer Miedema acht de getaxeerde prijzen voor beide percelen te hoog. Op deze wijze gaan we reeds by de aanvang een bedrag in de recreatie investeren, dat later moeilijkheden kan geven. Spr. kan vooralsnog zgn stem niet aan dit voorstel geven. De heer Gerding brengt B. en W. dank voor dit plan. Het Etif-rapport wgst er op hoe moeilijk het by de afnemende be volking ook voor onze middenstand zal worden en als er wat'bungalows komen enz. zal de recreatie misschien leiden tot wat meer binding aan de dorpen. De heer Brandsma is big dat de koe elndelgk bij de horens gepakt wordt. Deze ontwikkeling moet bevorderd wor den. De grond is wel duur, maar het Etif-rapport zegt duidelgk dat wg van niets anders iets hebben te verwachten, dan van de recreatie-mogelgkheden. De heer Kornelis vindt ook dat we met de tgd moeten meegaan; als we dit laten schieten missen we de gelegenheid cachet aan onze gemeente te geven. De Voorzitter antwoordt dat als de heer Miedema de prgzen hoog vindt, B. en W. dat gevoelen wel enigszins delen, maar men heeft hier met een taxatie van de rijksconsulent te doen en er is nog heel wat tegenstand bij de betrok kenen te overwinnen geweest voor ze met de plannen accoord gingen. De prgs is inderdaad niet laag, maar de grond ligt in het uitbreidingsplan en moet ge bruikt voor de recreatie. Wg willen hier wat bereiken en moeten dus eerst in vesteren. B. en W. zgn de h.h. Bouma, Regenga en de rgksconsulent erkentelgk voor hun medewerking om het plan te realiseren. Spr. is het met de heer Ger ding eens, onze gemeente biedt nu een maal deze mogslgkheid en die moeten we aangrijpen; we mogen de bus niet missen. Op een vraag van een der leden I.M. Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. De heer Abma spreekt er zyn voldoe ning over uit dat er spreiding van deze bouw over diverse dorpen is. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. dat ook graag zien; de Woningstichting zelf beslist overigens waar gebouwd zal worden. De heer v. d. Goot vindt f 11.per week een hoge huur; het is een belang- rgk deel van veler inkomen. De Voorzitter antwoordt dat ook E. en Wi. dit vinden, doch we willen geen verwachtingen wekken welke niet kun nen worden gerealiseerd; de tegenwoor dige huren vallen velen zeer zwaar. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. steunen en de heer Nauta is het daar mee volkomen eens, er komen by deze uitvoeringen heel wat bezoekers uit onze gemeente. De heer Visser wyst er nog op dat men met dit subsidie niet alleen een cultureel maar ook een geesteiyk belang dient, want het Paasgebeuren wordt 'n de Matthaus Passion op byzondere wijze vertolkt. Het zal echter nodig zyn dat het Koor elk jaar een rekening van de diensten van win. de heer G. Muurling als bestuurslid, in wiens vacature thans moet worden voorzien. Bij de stemming verkrijgt de heer D. Hoitinga 4, en de heer M. Westra 10 st. Laatstgenoemde is dus benoemd. Deze, die niet aan de stemming heeft deelgenomen, verklaart de benoeming te aanvaarden onder dankbetuiging voor het vertrouwen dat de raad in hem stelt. Anna M. Bouma, 1.1. verpleegstr, Dr Boumaweg 3, naar Workum, Noard 135; Carel Heijmans, Kloosterstraat 3, naar Soestdgk, Mariastraat 24; Sibbeltje Casimirstraat Oorsprongpark 12; w. v. Rollema, Ingekomen stukken. Op zgn verzoek wordt eervol ontslag verleend aan W. Osinga te Scharnegou- tum als chauffeur-monteur-voorman by de gem. reinigingsdienst wegens zyn be noeming tot opzichter-B by de gemeen te Enkhuizen. Naar aanleiding van een ingekomen circulaire wordt besloten de rgksregeling inzake de duurtetoeslag voor het jaar 1959 te continueren t.b.v. het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. Verzoeken om medewerking ex artikel 72 der L.O.-wet 1920 van de Herv. school te Hommerts, de R.K. school te Heeg en de bgzondere school te Abbega worden in handen van B. en W. gesteld om ad vies. Vergadering van de raad der gemeen te Wymbritseradeel op dinsdag 28 april 1959 ’s avonds 7.30 uur. Voorzitter bur gemeester J. v. Hout; secretaris de heer G. Sennema. Aanwezig alle (15) leden. De notulen an de verg; lering van 28 februari j.l. worden onveranderd vast gesteld. HOMMERTS. De Vivo-kruidenier G. J. Rienstra alhier gaf maandag een feestavond in het lokaal, waar zes Ne derlandse bedryven via het gezelschip Bouman uit Haarlem hun producten op humoristische wijze by de aanwezigen inleidden. Het openingswoord werd ge sproken door de Vivo-vertegenwoordlger Heslinga. Vijf dames kregen door loting hun bestelling gratis thuis bezorgd, nl. de dames F. de Haan, S. Hoekstra, H. Osinga, G. Dozeman en A. Zeilstra. Schoolmelkverstrekking. Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer Osinga erkent dat in deze ge meente schoolmelkverstrekking mis schien niet nodig is, maar vindt het toch jammer dat de schoolartsen melkver- strekking eigenlgk overbodig achten; ze waren het ook tegen het weer ver strekken van zuivere volle melk inplaats van de gestandaardiseerde. Het staat te prgzen dat een agrarische organisatie opkomt voor meer melkgebruik. De Voorzitter wyst er op dat de schoolmelkverstrekking een grote admi nistratieve rompslomp meebrengt en is met de schoolarts van oordeel dat deze verstrekking in deze agrarische gemeen te niet nodig is. Spr. gelooft trouwens dat het accent in het adres van de Friesche Maatschappg wat verkeerd ligt, het doel is minder door melkverstrek- king de gezondheid der kinderen op te voeren, dan wel de melkafzet te bevor deren. De heer Grondsma meent dat de heet Osinga de schoolarts eigenlgk wat on recht deed, deze is niet tegen melkver- strekking op school in het algemeen doch acht deze niet nodig in deze agra rische gemeente, waar de kinderen al voldoende melk krijgen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Subsidie Sneker Cantatekoor. uitvoering aan B. en W. overlegt. De Voorzitter acht dit juist. Het voorstel van B. en W. tot subsi dieverlening wordt hierna met 11 tegen I 4 st. (die van de h.h. Brandsma, Brou wer, Gerding en v.d. Goot) aangenomen. Bgdrage tekort Himeterhüs. Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. De heer Brandsma acht dit voorstel de consekwentie van een vroeger raads besluit, toen een garantie voor rente betaling en aflossing van de lening werd gegeven. De Voorzitter acht dit volkomen juist; wel is later door het rijk voorgeschre ven dat rente en aflossing het eerst uit de inkomsten moesten worden betaald, zodat die altijd gedekt zyn, maar moreel zijn we gebonden aan ons destgds geno men besluit. De heer Grondsma dankt B. en W. voor de duidelijke uiteenzetting. De in woners van Oosthem doen alles om de exploitatie sluitend te maken, practisch 100 is donateur en de verenigingen steunen zoveel ze kunnen. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Voordat tot deze benoeming wordt overgegaan, wijdt de Voorzitter een woord van erkentelijkheid aan de ver- Het voorstel van B. en W. is opgeno men in ons vorig nummer. De heer Westra vraagt of de gemeen te Sneek ook vermakelgkheldsbelasting van de uitvoering van de Matthaus Pas sion heft, of dit subsidie voor 1 jaar of permanent bedoeld is en doorloopt als er geen tekort op deze uitvoering meer is. De heer Brouwer voelt niets voor dit subsidie. Sneek profiteert ook van haar centrumpositie. De Voorzitter meent dat Sneek geen vermakeiykheidsbelasting van deze uit voering heft. Het subsidie is bedoeld als doorlopend zolang er tekorten zijn en dat zal gezien de hoge kosten wel voortdu rend zgn; voorgesteld wordt maximaal 2 cent per inwoner te geven; verminde ren de tekorten dan vermindert ook onze bedrage. Spr. wijst er de heer Brouwer op dat het niet om Sneek gaat maar om het Cantatekoor. Er zijn ook in onze ge meente ingezetenen die de uitvoering be zoeken en zelfs leden van het Cantate koor, die ook een flinke contributie be talen. Het Cantatekoor kan deze uit voering niet betalen, Sneek heeft jaren lang de tekorten gedragen doch het is begrijpeiyk dat het nu ook eens een bydrage doet vragen van omliggende gemeenten, zelf blijft het altyd voor 50% in het tekort bijdragen. Van de uitvoe ringen van de Matthaus Passion in Wor kum en Bolsward worden de tekorten ook mede door de omliggende gemeenten van die plaatsen gedragen, wy kunnen de mond wel vol hebben over cultuur maar moeten ook bereid zijn haar te stimuleren en een uitvoering van Bach's Matthaus Passiqn kan men niet gelijk schakelen met bioscoopbezoek. Deze uit voering is niet alleen een belang voor Sneek, doch een streekbelang. De heer Westra vraagt of als deze ge meente steun verleent de entreepryzen d:i nogal hoog zgn voor het platteland, misschien ook wat kunnen worden ver laagd. De Voorzitter meent dat er al enige variatie in de prijzen is. De heer Brandsma meent dat Sneek met de lusten van haar centrumpositie ook de lasten moet dragen; in onze gemeente moet al heel wat gedaan wer den aan de stimulering van cultuur uitingen in de eigen dorpen. De heer de Jcng vraagt of het subsi die ook geldt als het koor andere stuk ken uitvoert, waarop de Voorzitter ant woordt dat het subsidie alleen gegeven wordt voor de uitvoering van de Mat thaus Passion. De heer Abma meent dat men werk van het Sneker Cantatekoor moet onzekerheid. Want Ursula had, door de zinnige woorden van de oude Maartens, weer dat onbehaaglgke gevoel van twg- tja, het ene is na- zagskwestie zo op de spits te dryven dat deze, voor het tot „brokken” kwam. mis”, stelde hg vast en raakte daarmee langer nummer één is. U hebt mg wel beer Maartens niet anders aanpakken, Ursula op een maar al te 1 plek. Haar antwoord was dan ook vry meneer Maartens, juffrouw vinnig stein, maar d$ kritiek van maar vanmiddag kwam ik weer opnieuw tot de conclusie, dat hij geen enkele constructieve bijdrage meer levert, en alleen nog maar kritiek". „U zegt het weer precies zoals het is”, stelde Likkens vast, en Ursula glim lachte. Deze man erkende in ieder ge val haar oordeel. Eigenlgk haatte ze zichzelf, dat zfi op deze toon met Likkens sprak over Maar- Ko- tens, de man wiens betrouwbaarheid en verknochtheid aan het bedryf zo boven „Ik dénk niet eens aan meneer Ko- alle twgfel verheven was. Ze gaf er zien toen Lies kwam vertellen dat Maar van dit alles gaf ze zich nu geen rekenschap, doch het vage, onbe- ge- haaglgke twgfelgevoel, door Maartens kritiek weer versterkt, noopte haar tot „O nee, maar het is duideiyk genoeg, onvriendelgke woorden over hem, en Enfin, als u nég denkt dat meneer Mist tegenover Henri Likkens En om- - - dat Likkens er altyd weer in slaagde. h« was een fatsoenlijke jongeman haar Aangegeven van 22 april tot en met dinsdag 28 april. Te bevragen aan het bureau van poli tie: fietssleuteltje, wiellager, schaar, hoofddoek. Te bevragen aan het Asyl: hondje (kleuren wit-zwart-bruin)hondje(kle.’r zwart met wit befje). Te bevragen aan de navolgende adres sen: lichtblauwe nylon dames-hand- schoen, Jelgersma, Hooiblokstraat 13; zwarte handschoen, van der Gaast, 3e Woudstraat 29, koffersleuteltje nr. 805, Jillings, Hopperstrraat 16; rode bal, van der Werf, IJlsterkade 98; wit kinder- sclioentje, Wilmond, Kerkhoflaan 27; thermosfles. Kroon, A. Paulownastr. 10; wit kinderschoentje, Jansen, Ged. Pol; portemonnaie, van Tuinen, Fred. Hen drikstraat 40; blauw kinderjasje. Hoek stra, Martiniplein 1; aardappelmesje, de Boer, Kielstraat 7; rood plastic kinder- beursje met rits. Pelsma, Kleinzand 90; ring met drie sleutels, Zandstra, „De Domp”, Groene Dgk; vulpen met ball point en complete passerdoos, Boersma, Berkenlaan 6; groen zakmesje, Nauta, 3e Woudstraat 40; speelgoedbeertje (wit met paars), Radix, Scharnestraat; oud polshorloge met leren band merk „Ge- ba”, Jaasma, Kapelstraat 27; munt biljet, Schrichte, W. de Zwygerstr. 69; autoped met luchtbanden en zitje. Bos ma, A. Paulownastraat 51; rood wollen sjaal, de Vries, Salverdastraat 9; groen grgs damesrijwiel, Hendriks, Loo?:ma- gracht; doublé dameshorloge merk „Evio”, van der Meulen, Stationsrestau- rant te Sneek; rode autoped, de Vries, Amaliastraat 30; bruine reistas met in houd, Groepsbureau Rykspolitie te Wie- ringerwerf; rood kinderschoentje met riempje, Faber, Houkeslootstraat 37; grgze parapluiehoes, Faber, Willemstr. 2; grijze want, de Groot Boersma, Grootzand 15; cognackleurige sjaal, Dykhuis, Dr Boumaweg 5; pakje schuur papier „Diamant”, Schengenga, Oud Kerkhof 4; zwart-wit vogeltje, Postma, Wijde Noorderhorne; aangeklede pop, de Boer, Roerstraat 3; herenpolshorlo ge „Mentor”. Otten, Singel 59; bruine duif, Boegenga, H. Sytstrastraat 7; geel beige wollen vingerhandschoen, van der Wal, Oosterdyk 78; linnen centime ter, Jonkmans, Tranendal 7; bril in rood etui, Smidt, J. van Nassaustraat 70a; grgs geruit jongenscolbert, Hofstra, Julianastraat 9. zicht, last. „U spreekt in raadselen meneer Maar- tens”, stelde Ursula ontstemd vast. „Ik wou liever, dat u ronduit zei wat dacht”. „Dat kan ik niet”, antwoordde Maar- indruk was van Likkens nieuw verwor- tens, „alles is niet onder woorden te ven gezag, was Henkie. Nog altgd innig brengen. Maar Frits Jonkers bevriend met de oude heer Maartens, zonder enige reserve vertrouwen”, zocht hij deze thuis op, wanneer Maar- „Wou u zeggen dat meneer tens met op kantoor kon komen. voerde alle opdrachten uit, maar liet dachten kwijt kon. En nu het scheen te gaan tussen hem en Maartens, verzaakte ze de oude procuratiehouder, en ging ze achter Likkens staan. Maar dit alles kon de feiten niet ver hullen. Het viel niet langer te verdoeze len: Van IJzer Molenaar, en natuur- iyk aan de spits Adolf van IJzer, voer den een strijd op leven en dood met Leeuwenstein. En de concurrentie was op hun gebied tóch al fel genoeg. Het was voor Ursula een opluchting - t ze een an- zich door Likkens niets zeggen. Al meer- ning. Die jongen doet genoeg zijn best, geen rekenschap van, dat deze houding dere betrekking had gezocht en dus per wenk Maar hij kan niet vechten op twee fron- voortvloeide uit haar eigen gevoel van «md van de maand opzegde. Tussen Lies ten”. onzekerheid. en Likkens had het nimmer geboterd, en „Wéér zo’n uitspraak”, riep Ursula Want Ursula had> door de geheim- dat werd er niet beter °P- 81nds geërgerd, „wat bedoelt u daarmee?” zinnige woorden van de oude Maartens, zich ontP°Pte als een trouwe paladyne „Denk er maar eens over na”, zei de weer dat onbehaaglgke gevoel van twg- van Likkens en het er alle schyn van oude heer met een duistere blik. fej genregen. Ging alles wel goed? Han- Ze vertelde het aan Likkens en die dejde ze juist? Was het verstandig ge weest, tegenover Frits Jonkers de ge ls er in zyn ziel van oertuigd, dat het geluk aan de overkant van de oceaan „Sinds Frits Jonkers weg is, loopt oet niet goed kan gaan, wanneer hg niet was gaan beproeven? Moest ze de oude v uoaxauw- -o~” ---ucci j.vj.cia.1 Lviio niet, anuvia aaHpannvil, - - kwetsbare eens hard gevallen om mgn kritiek op zoda^ 2e weer, als vanouds, vertrouwe- ken waren wel bard achteruitgelopen Leeuwen- jjjk un Open met hem kon praten? Was de beer Likkens een figuur, aan wie ze vertrou- „Dus het zyn-of-niet-zyn van de zaak Maartens op mg, de tegenwerking, de wen kon schenken, ook al was hy de hing af van de heer Jonkers?” verdachtmaking, daar heb ik maar noc.it krachtigste steunpilaar van haar beleid? „Ik zou niet zo direct willen zeggen", over gepraat. Dat hy dit nu nóg voort antwoordde Maartens op vry raadsel- zet achtige toon, „dat het zyn van de zaak er van afhangt of Jonkers er is, maar noemd”. wel dat het mis gaat, sinds hg er niet „O nee, maar het is duideiyk genoeg, onvriendelgke woorden over hem, meer is”. Enfin, als u nég denkt dat meneer jüist tegenover Henri Likkens En om- „Dat komt op hetzelfde neer”, meende Maartens het beter zal doen dan ik...' „Praat geen onzin, meneer Likkens. deze twgfel-aan-zichzelf bg haar te de Meneer Maartens heeft ongetwyteai doven, haar telkens weer byviel, was hg we- grote verdiensten voor de zaak... gehad, eigeniyk de enige, aan wie ze haar ge* zgn koerswinsten opmaakt. Nou, dan heeft hy een goeie dag want Philips is 1 de zeshonderd gepasseerd en zelfs Aku is vast. Zgn gecijfer duurt lang; sjonge jonge, zou dat manneke zooveel effecten heb ben? Dat bestaat niet. En dan hoor ik hem prevelen: ik geloof toch dat M.V.V. gaat winnen en die cyfers van Sparta moet ik ook nog wat veranderen; er komen nog wat van die namen en dan snap ik tenslotte dat hg bezig is met de voetbal-toto. Op een gegeven oogenblik zegt hg tegen zyn dochter: het is allemaal zoo gemakkeiyk met die krant er by, die lui hebben mannetjes in dienst die al jar?n lang alle wedstrgden verslaan en die geven dan aan de krant een lystje van de te verwachten uitslagen. Nou, dan heb je niks anders te doen dan daarby je verbeelding een beetje te laten we'- ken en je vult het lystje maar in: ik malen had Likkens Ursula een gegeven, dat ze wel een „meer represen tatieve figuur” dan Henkie Duffel zou kunnen engageren, maar Ursula was erg aan Henkie gehecht en wist zich zeker van zgn onverflauwde gver. Likkens begreep al spoedig, dat hy Hen kie had te accepteren, en hy deed dat lachte, dan ook tenslotte, maar met weinig „Twee frontenI gratie. tuurlijk tegen Van IJzer.... en het an- Maartens haalde de schouders op, toen dere i. het thuisfront. Meneer Maartens eieren voor zyn geld koos en nu zgn ze hem over de moellgkheden sprak. is er in zyn ziel van oertuigd, dat het geluk aan de overkant van de oceaan Mariastraat Terpstra, verpleeghulp. 17, naar Utrecht, V'gbr gje Visser, w. v. Rollema, W. Noorderhorne 1, naar Noordbergum, Zo- merweg 75; M:lis Busman, W. Noor derhorne 1, naar Noordbergum, Zomer- weg 75; Hinne D. Rijpma, techn. ambte naar, W. Dijkstrastraat 8, naar Amster dam, Zaanstraat 74; Lutze A. Visser, conducteur, Koopmansgracht 66, naar Amsterdam, Chasséstraat 18hs; Aukje Elzinga, hulp i. d. hulsh., 3e Woudstr. 46, naar Bakkum, Duinenbosch 3; Hen- drikje van der Woude, hulp i. d. hulsh., J. W. Frisostraat 5, naar Bakkum, Duin enbosch 3; Aafje G. van Gorkum, kan- toorbed., Harinxmakade 1, naar Amers foort, Schimmelpenninckkade 4; Joanna A. Fleuren, religieuse, Leeuwarderweg 32, naar Heeswgk, Abdijstraat A 104; Margaretha A. de Ruijter, religieuse, Leeuwarderweg 32, naar Nuenen, Park 3; na Feikema, verpleegster, Groene Dijk 2, naar Zuid Afrika; Gerritje van Beek, hulp i. d. hulsh., Stationsstraat 58, naar Zeist, Oude Postweg 104; Her- mina G. Dethmers, verpleegster, Krui zebroederstraat 36, naar Groningen, P. J. van Kerkhofstraat 16a; Jeannette H. Flach, ass. huishoudkundige, Leeuwar derweg 72, naar Amsterdam, Prinsen gracht 470; Anna P. Visser, verpleeg ster, 2e Woudstraat 51, naar Bolsward, Franekerstraat 3; Rlnske M. Kanon, 1.1. verpleegster, Dr Bosstr. 15, naar Leeu warden, Ossekop 11; Else E. Lodewijk, Pampuskade 14, naar Eelde, Burg. J. G. Legroweg 43; Maria C. E. de Wit, vsr- pleegster, Dr Boumaweg 3, naar Den Helder, IJsselstraat 13; Gisla W. Ema- nuelsin, verpleegster, Dr Boumaweg 3, naar Aruba; Ruurd Haringa, metaalo'*- werker, Park buurt 22, naar Heeg 373; Margje Zglstra, e. v. de Vries, Oppen- huizerweg 194, naar IJlst, a/b Hooman- straat; Geertje Fijlstra, w. v. Boeijen- ga, Scharnestr. 36, naar Heerde, Koer- berseweg 41; Wilhelmina Arema, ’tip i. d. hulsh., Napjusstraat 83, naar Har lingen, E. Casimirstraat 8; Veronica Nij- holt, 1.1. verpleegster, Dr Boumaweg 3, naar Lemmer, Lennastr. 17; Hendrika M. v.d. Werf, verpleegster, Dr Boumaweg 3, naar Wassenaar, Eikenlaan 3; Heinncn H. Röfekamp, Willemstraat 12, naar Amstelveen, Bilderdijklaan 14; Sjoukje de Haan, kokin, Bolswarderweg 16, naar Ternaard 60; Piebe Nauta, tekenaar, Wassenberghstraat 40, naar Woudsend 70; Johannes A. J. Brouwer, boeren knecht, Scharnsstraat 32, naar Burg- werd, Kloosterweg 9; xMarinus Del Grosso, drukker, W. Lodewijkstraat 6, naar Leeuwarden, H. Bollemansteeg 19a; xHendrik Huese, leraar, Parallelweg 13, naar Heerenveen, Zonnebloemstraat 89; xHendrik R. Bakker, schipper, br.adr. Ie Oosterkade 4a, naar Leeuwarden, br.adr. Engelseplein 3; xAbe Kooistra, lasser, Jan van Nassaustraat 86, naar Delfzijl, Rigelstraat 62; Elisabeth O. Hazenberg, verpleeghulp, Dr Boumaweg 3, naar Emmeloord, Wellerzandweg 17; Akke Sglstra, Ex U. Emmiusstraat 4, naar Wirdum, Legedyk 90; Anna E. Haarsma, Nolensstraat 12, naar Am sterdam, Holbeinstraat 18; Trijntje van Foeken, e. v. G. Dgkstra, Grootzand 16. naar Leeuwarden, Oostergrachtswal 113; Gerrit Dijkstra, bibliotheekass., N. Noor derhorne 2, naar Leeuwarden, Ooster grachtswal 113; Sietske Veninga, hu,p i. d. huish., Tulpstraat 7, naar Lollum, Waaxenserweg 33. Commissie Wering Schoolverzuim. Tot lid van deze commissie wordt met 14 st. benoemd de heer B. Tam- minga te Hommerts; de mede-aanbe- volene, de heer G. Schriemer te Oppen huizen had 1 st. Verkoop bouwterrein Gauw. Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer de Jong vraagt wet eigenlgk bouwrijp maken zonder ophoging is. De Voorzitter het bouwryp maken omvat ook aanleg riolen, straten etc., dingen dus welke de gehele oppervlakte van een bouwterrein betreffen. In dit geval wil de koper het betreffende stukje zelf doen ophogen. De heer Osinga juicht dat toe, want daarmee gaan we in de goede richting nl. het stimuleren van de particuliere bouw. De Voorzitter Bij de verkoop van bouwterrein moeten we uitgaan van een voor onze gemeente genivelleerde prijs voor opgehoogde grond van f10.per m2. In dit geval hebben we echter wat meer vrijheid omdat de koper het ter rein zelf wil doen ophogen. De heer Kornelis kan verklaren dat de aanvraag niet zou zijn doorgegaan ais de man f10.voor opgehoogde grond had moeten betalen. Daarom stimuleren we met dit voorstel toch eigenlgk wel de particuliere bouw. Z.h.s. wordt het voorstel van B .en W. alsnu aangenomen. ben er al een paar keer dicht by ge weest. „Hé Pa, zegt de dochter, „en als je nu de pot eens wint, wat ga je aan doen?” „Dan word ik lid van een heelehoop voetbalclubs”, zegt Pa weer. „Nou, je zult op jouw leeftyd toch niet meer gaan voetballen, dat houd je niet vol, je rookt toch al veel te veel...” „Och welnee, dat ben ik toch heele- maal niet van plan”, zegt Pa met groote minachting voor de stommiteit van z’n dochter, „maar, als lid van een groot aantal clubs kan ik nog veel meer lysten inzenden en dan heb ik nog veel meer kansen Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. De heer Brandsma constateert de pachters nu een deel van inkomen naar het aantal schepen hun brug passeert betaald krggen. Hoe gaat het als dit aantal achteruitloopt? De Voorzitter antwoordt dat men dan in ieder geval een basis heeft waarop verder kan worden gerekend, deze nieu we regeling moge misschien niet net summum van wat op dit gebied gevon den kan worden zgn, ze biedt een vaste basis. Nadat de h.h. Visser en de Jong ook nog vragen hadden gesteld, welke door de Voorzitter werden beantwoord, wordt het voorstel van B. en W. zJi.s. aange nomen. Verzoeken ingevolge de Kleuter- onderwgsv. et. Z.h.s. worden aangenomen de voorstel len van B. en W. om medewerking te verlenen aan de bijz. kleuterschool te Schamegoutum voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen en ontwikke lingsmateriaal en aan de R.K. Kleuter school te Blauwhuis voor verbetering van de speelplaats. De heer Brouwer zou in het vervolg gaarne wat uitvoeriger toelichting bij dcrgelyke voorstellen hebben. Het maakt de Indruk dat de raadsleden dezen niet anders hebben te doen dan ja-knikken. De Voorzitter antwoordt dat de raad alleen een principiële uitspraak heeft te doen, als de normale normen door de aanvrage niet worden overschreden mo°t de raad medewerking verlenen. De verdere regeling is aan B. en W. en de betrokken schoolbesturen.’ Spr. heeft er overigens geen bezwaar tegen de bedra gen met deze aanvragen gemoeid, hier te noemen, nl. resp. f 500.en f 700. Intussen zijn B. en W. bereid zoveel mo gelijk rekening te houden met de wens van de heer Brouwer. Adv. I.M.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 10