Op nbaieLeeszaalenBibliotheek 1 Verleden jaar meer dan 100.000 vreemdelingen in Sneek Minimum contributie V.V.V. verhoogd tot vijf gulden per jaar B Kampioenschap kan E.S.C.A. nauwelijks nog ontgaan Zéér speciale aa f KAPPIE EN DE OERMUZIEK j h HIF ai Z BOSSCHA TELEVISIE ■W A SM* VRIJDAG 1 MEI 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD Tweede Wed INGEZONDEN en Veemarkt Sneek O.N.S.Or. Nassau (Gr.) in het sportpark Elfmerentocht 1959 „J. C. Visser” Junior Miss, vanaf '1 Mef kunt U profiteren van deze héél bijzondere aanbieding BH? Stralend zonnige zomerjaponnen fi» kreukherstellende imprimé met charmante uni-garnering! Keuze uit moderne des sins en frisse nieuwe kleurstellingen! Rok met vlieseline verstevigd! O9S Maten 9-15 ^gae^eseeeëseesssêeeaeaeeai IJsbrechtum, Turns Tsjalhuzum ,4 W- --As - g Turns. A. E. wij mfit Adv. I.M. De contributie verhoogd. Boekenbezit. f 1.52— De jaarverslagen. In de eerste klasse B Bezoek en uitlening. ZATERDAGVOETBAL. Adv. I.M. Bestuursverkiezing. 41. f De heer G. v. d. Pijpekamp, die perio diek aftrad, werd herkozen. De heer L. Brandenburgh stelde zich niet herkies baar. In zijn plaats beval het bestuur aan de heer W. M. K. van ’t Hoff, lid van de commissie voor de inrichting van een kampeerterrein. Uit de vergadering werd echter de heer K. van Gorkum voorgesteld, die na een herstemming met de heer van ’t Hoff benoemd werd. Kruizebroederstraat 63-65 BLAUPUNKT - PHILIPS E-weg Campingterrein, re creatie en bootverbïnding met het Meer. Deze weg behoort thans tot de toeristische wegen, de zgn. routes bretelles. De A.N.V.V. doet pogin gen deze wegen nu reeds in groen op de internationale wegenkaarten aangegeven te krijgen. Ook heeft deze zaak de aandacht van V.V.V. en het gemeentebestuur, zo voegde de voorzitter er nog aan toe. mei fam. Voor Uw EFFECTENORDERS naar de NEDERLANDSE HANDEL MAATSCHAPPIJ Marktstraat 14 - Sneek. digd optimisme tegemoet zien. Weer een nederlaag voor WZS WZS heeft deze week wederom een zware wedstrijd voor de boeg. De zebra’s treden in Grouw aan tegen GAVC, dat voor eigen publiek altijd bijzonder goed voor de dag komt. De vierde achtereen volgende nederlaag van de witzwarten lijkt dan ook niet denkbeeldig. Of den ken Faber c.s. daar anders over? Het lot van Bergum kan zondag wor den bezegeld. Wanner Stanfries kampi oen Olyphia een puntje ontfutselt en Op 1 januari 1958 bedroeg het aan tal banden 24316, dat op 1 januari 1959 was gestegen tot 24447 (10205 romans, 780 Friese, 13462 studieboeken, waar onder 798 naslagwerken). Het aantal boeken van de C.J.B. steeg met 523 banden tot 3156 banden (2619 onspsnning, 537 studie). Ter lezing lagen totaal 172 tijdschrif ten en dagbladen. Het ledental bedroeg op 1 januari 1958 1897 (1631 in Sneek en omgeving en 266 in de correspondentschappen). Op 1 ja nuari 1959 waren er 1972 leden (resp. 1639 en 333). Bovendien werden er 477 jeugdkaarten verstrekt. Het totaal aan tal leden was 2449, een vermeerdering van 70 leden vergeleken bij het vorige jaar. De vierde klas. Het is zeker niet onmogelijk dat de jongens uit Nijland deze week iets dich ter bij het leidende Workum komen. Zij zullen thuis vermoedelijk wel van Dro- geham winnen, maar of Workum tegen QVC tot datzelfde resultaat zal komen, is zeer twijfelachtig. Een gelijk spel ligt voor de hand. Balk gaat tegen Delfstra- huizen haar dertiende nederlaag tege moet en Drachtster BoysZeerobben wordt tenslotte een gelijk spel. stie doe nl. in kroechje „Pasveer” (wennet nou berg). wijl in de vierde klas i FrisoOldeboorn reeds van het seizoen vormt. Van de Sneker clubs Sneek en WZS in aktie. spelen thuis tegen WW en WZS gaat in Grouw de krachten meten met GAVC. Vreemd genoeg heeft LSC, met nog vijf wedstrijden voor de boeg, een vrije zondag Bij de reserves worden eveneens enkele „restjes” opge ruimd. In de res. Ie klas ontmoet Sneek 2 het sterke Alcides 2. Dit treffen draait waarschijnlijk op een nederlaag voor de withemden uit. LSC 3 heeft in de res. 3e klas daarentegen vrij goede winstkansen tegen Lemmer 2. wijdde aan de leeszaal en geregeld de boekenlijsten opneemt. In de etalage wor- den'geregeld nieuw gekochte boeken ge toond en men richt zich ook zo veel mo gelijk op aktuele gebeurtenissen. Voor de jeugd waren bijzondere activiteiten: de hersengymnastiek en het feest van Robinson Crusoë in de jeugdboekenweek, dat met de kinderen van de leesgroepen van mej. Hanny Hoogland gevierd wen. De jeugdleeszaal is er nog niet gekomen, maar de kans is er dat dit ideaal het volgende jaar verwezenlijkt kan worden. Rood Geel kan zondag in de tweede klasse A twee punten uitlopen op Achil les. De bewoners van Hofstra-State spe len nl. een achterstallige wedstrijd te gen Friesland en dat gaat hun vrij ze ker beide punten opleveren. Gruno, dat nu toch wel in ernstige moeilijkheden verkeert, lijkt thuis tegen VAKO niet helemaal kansloos en ook Harlingen, dat zondag j.l. van een ver rassende produktiviteit blijk gaf, kan de wedstrijd tegen GRC met ge recht vaai- Bij de opening van de dinsdagavond gehouden algemene ledenvergadering van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek sprak de voorzitter, de heer G. van der Meulen, er zijn vreugde over uit dat er ditmaal meer leden aanwezig waren dan gewoonlijk het geval is. Het leeszaalwezen is dit waard, aldus de heer van der Meulen. Men werkt in stilte, maar streeft er steeds naar de biblio theek op peil te houden en de leeszaal een plaats te laten zijn waar de gehele burgerlijke gemeente ontvangen kan worden. Niet alleen Sneek maar ook de om geving van de stad is dit zeker waard. de hekkesluiters zelf van RES verliezen, is hun degrada’tie een feit. Oosterwolde kan zich tegen MSC defintief in vei ligheid brengen, maar bij Nicator—DOG staat er niets meer op het spel. Deze laatste ontmoeting eindigt vermoedelijk in een Leeuwarder zege. komen alleen De withemden De belangrijkste wedstrijd in de derde klas krijgt zaterdagmiddag in het Sportpark z’n beslag. Daar komt O.N.S. nl. tus sen de lijnen tegen haar naamgenote uit Groningen. De gasten, die de laatste weken enkele gevoelige nederlagen moesten incasseren en daardoor hun kampioenskansen sterk zagen dalen, zul len zich aan de laatste strohalm, in dit geval O.N.S., vastklampen om alsnog een vertwijfelde greep naar de leiding te doen. De Snekers, die relatief iets betei- staan dan de Groningers, verkeren nagenoeg in dezelfde omstandigheden. Zij verloren zaterdag j.l. een kostbaar punt aan Leeuw. Zwaluwen en kunnen zich nu geen verder verlies veroorloven. Wat het resultaat zal zijn van dit on getwijfeld spannende duel? Een kleine zege voor de Sneker oranjehemden lijkt ons niet onmogelijk, temeer daar Blok c.s. op eigen terrein nog geen wedstrijd verloren. (De wedstrijd vangt te 5 uur aan). Toch boeken zij deze week vermoede lijk geen terreinwinst op Blauw Wit ’34 want het is niet te verwachten dat de Leeuwarders tegen ACV een fout zullen maken. Drenthina blijft door een nederlaag tegen Klazienaveen onderaan, maar VVT werkt zich met een kleine overwinning op Leeuw. Zwaluwen iets hogerop. Hark. BoysHeeg is tenslotte een ontmoeting tussen twee gelijkwaardige tegenstan ders en het resultaat zal daarom wel een gelijk spel zijn. Na enige vriendelijke en waarderende woorden van de als gast aanwezige di recteur van de Prov. Friese V.V.V., onze vroegere stadgenoot de heer H. P. Tim mermans, die vooral de prettige samet - werking met de vereniging en in ’t or,- zonder met de secretaris roemde, en ei op vertrouwde dat de leden de veren ging zoveel mogelijk financieel zullen steunen, werd een vraag gesteld over de toekomstige E-weg. Wat is er van be kend en waar loopt ze. De heer Timmermans antwoordde, dat deze weg. de E 10. kort geleden is aan gewezen. Ze loopt van Groningen over Leeuwarden, Franeker, Harlingen en ;e Afsluitdijk. De kortste verbinding. Op Hemelvaartsdag 7 mei houdt de motor- en autoclub „J. C. Visser" weer haar Elfmerentocht. Het is al de negen de maal dat J.C.V. deze mooie rit, welke door Z.W. Friesland voert, organiseert. Vorig jaar waren er dan ook niet min der dan 450 rijders en dit jaar zal hope lijk dat aantal worden overtroffen. In het programmaboekje, dat reeds is verschenen wijzen zowel bestuur van J. C.V. als de wnd. secretaris van de K. N.M.V. de heer C. B. Duymaer van Twist, burgemeester L. Rasterhoff, de heer G. v. d. Pijpekamp, secretaris van V.V.V. en het Actiecomité Sneek in ar tikeltjes op de aantrekkelijkheden van de Z.W.hoek voor een dergelijke tocht. Voorts bevat het boekje het reglement voor deze elfmerentocht, welke gehou den wordt in de toer-, toertijd- en brom fietsklasse. De leeszaal heeft een vrij goed jaar gehad. De subsidies zijn niet verminderd en het bestuur hoopt de boekerij op peil te kunnen houden. Het heeft hier met alleen dé steun van rijk en gemeente voor nodig, maar vooral die van de bur gerij, De prijs van het lidmaatschap is zeer laag gehouden en dit is alleen mo gelijk als de steun van de leden blijvend is. De voorzitter hoopte dat de belang stelling voor de leeszaal mag groeien er. dat het bestuur deze belangstelling eens zal mogen ondervinden. Tot nu toe heeft men wel eens het gevoel in de ruimte te werken en het bestuur zou ook wel graag eens iets anders willen horen dan zo nu en dan kritiek. Wij moeten samen deze leeszaal opbouwen en leiden en als ieder geeft wat men geven kan, dan komt dit zeker ons gezamenlijk werk ten goede. De heren Schyfsma en Brouwers ant woordden dat zij gaarne hun krachten aan het leeszaalwerk hadden gegeven en wensten leeszaal en bestuur een goe de toekomst. De heer Huese was niet aanwezig. In de nieuwe kascommissie werden ge-, kozen de heren Jonker, Lindeman en Suierveld. Nadat bij de rondvraag nog gesproken was over de vraag of ook de leeszaal- assistenten zitting kunnen nemen in de boekencommissie sloot de voorzitter de vergadering. Voor het vervullen van de vacature ontstaan door het bedanken van de heer H. S. Groenhout, die beschouwd kon worden als verbindingsman met de zeil verenigingen, beval het bestuur aan no taris E. K. Hoekstra, de nieuwe voorzit ter van de S.Z.C. Enige leden stelden evenwel de heer D. v. d. Werf candidaat, die na drie stemmingen gekozen werd. De voorzitter bracht daarna dank aan de heren Brandenburgh en Groenhout voor de prettige samenwerking tijdens de vele jaren welke zij in het bestuur zitting hadden. Bestuursverkiezing. De periodiek aftredende heer J. de Boer werd herkozen. In de vacature- Asselman werd voorzien door de verkie zing van de heer H. Postma, terwijl Ds D. van der Werf werd gekozen in de plaats van Ir L Y. Brouwers die naar elders vertrok. Waar ook de heer H. Huese onze stad verliet, zal zjjn functie worden overgenomen door drs. J. Mooy. De heer Schijfsma, die wenste af te tre den, zal opgevolgd worden door de heer S. Jelgersma. Na deze uitgebreide verkiezing be dankte de heer van der Meulen de heer Schijfsma voor het vele werk dat hij in een groot aantal jaren als bestuurs lid van de leeszaal en voor de leeszalen in Friesland heeft gedaan. Men zal hem zeer moeilijk kunnen missen. Ook de heren Brouwers en Huese kregen warme dankwoorden, Toen de maestro zag, dat hij met zijn slangenmelodieën niets kon uit richten, en er alleen maar door bereikte, dat de reuzenslang steeds bozer werd, holde hij naar een sloep toe, en wilde on der het dekzeil kruipen. „Ho, zwabberaar schreeuwde Okki, hem bij zijn jaspanden grijpend. „Wacht eens Ik heb een plan om die mislukte hagedis in bedwang te houden Kom mee Nadat de rekening op voorstel van dc kascommissie, bestaande uit de heren D. van der Werf en A. D. van Zutphen, was goedgekeurd, wees de heer v.d. Wei t er namens deze commissie op, dat het secretariaat van de vereniging te duur is in verhouding tot het ontvangen con tributiebedrag. Verhoging hiervan is daarom dringend nodig. De commissie had er zich over verwonderd, dat er nog zovele leden zijn, onder wie zelfs zakenlieden die veel van het vreemde- lingenbezoek profiteren, die maar f 2.— per jaar betalen. De bedragen lopen voorts ver uiteen. Daarom adviseerde de oommissie het bestuur een uniforme contributieregeling in te voeren. Naar de voorzitter de heer A. H. Vis mededeelde, is onlangs reeds per circu laire aan de leden gevraagd hun contri butie vrijwillig te verhogen. Dat heeft wel enig resultaat opgeleverd, maar toch zijn er nog 159 leden die f 2.be talen. Het bestuur stelde thans echter voor het minimum bedrag vast te stellen op f 5.per jaar, ingaande 1960. Hiertoe werd na enige besprekingen met aller instemming besloten. De verhoging direct te laten ingaan, zoals de heer v. d. Werf wilde, kan niet volgens de voorzitter. Bovendien staat de vereniging voor een reorganisatie. Getracht zal nl. worden op de kortst mo gelijke termijn een vast informatiebu reau te krijgen. De zaak komt dan heel anders te liggen. Ook tegenover de ge meente. delig saldo dat vorig jaar f 787.52 be droeg steeg tot f 1433.02, een stijging die veroorzaakt werd door onvoorziene kosten aan reparatie gebouw en aan schaffing nieuw meubilair. De heer J. Schijfsma, die de functie van penningmeester tijdelijk waargenomen heeft na het plotseling overlijden van de heer Asselman, lichtte de cijfers kort toe. De ontvangsten zijn ongeveer gelijk gebleven, de uitgaven stegen door de onverwachte reparatie, zodat men dit jaar dus een f 600.achteruit ging. De heer O. Lindeman bracht namens de kascommissie rapport uit en de pen ningmeester werd décharg verleend. De begroting voor 1959 werd vastge steld op een bedrag van f 34.595 in ont vangsten en uitgaven, waaronder een nadelig saldo van f 1420. Voor boeken is uitgetrokken f 3300.voor couranten en tijdschriften f 950. De heer Jonker wijdde namens de kas commissie een woord van grote waar dering aan de zo plotseling overleden heer Asselman, die men heeft leren kennen als een trouw, warmvoelend mens, altijd bereid tot helpen. Het zal niet gemakkelijk zijn deze opengevallen plaats te vervullen. De heer van der Meulen dankte voor deze woorden en herdacht ook de over leden penningmeester, aan wie de lees zaal zoveel te danken heeft. barstte. Toen hij zich verschrikt om draaide, zag hij zijn scheepsjongen aan het handvat van de stoomfluit bengelen. „Wacht maar, kapitein riep Okki, een ruk gevend aan het voorwerp. „We gaan dat beest mores leren Picolini bespeelde met zijn handen de blazende fluit, en ontlokte aan het in strument een slangenmelodie, die door merg en b^i drong. Friso en Oldeboorn spelen, de slotpartij in de vierde klasse A. Veel krachtsverschil zal er niet zijn, maar gezien de zege van Oldeboorn op Black Boys en de nederlaag van Friso tegen Udiros van afgelopen zondag, slaan wij de kansen van de „boornstera” iets hoger aan. Voor het eerst in de geschiedenis van V.V.V. is Sneek verleden jaar door meer dan honderdduizend vreemdelingen bezocht. Deze stijging is vooral te danken geweest aan de gunstige voorzomer en de mooie en langdurige nazomer. In het hoogseizoen was het weer nl. niet om op te pochen. De verblijfsduur bleef ge middeld 3 a 4 dagen. De kleinste helft (42%) van de gasten kwam uit het bui tenland. 'Zelfs uit Amerika. Het is echter jammer, dat wij hier nog niet over een goed geoutilleerd kampterrein beschikken. Als dat er is en de plannen zyn er dan kan stellig op een ruime toename van over de grenzen, vooral uit de Scandinavische landen en Noord Duitsland, worden gerekend. Het leeszaal-bezoek steeg van 19.311 tot 20.399 bezoekers. Uitgeleend wer den in Sneek e.o. 79929 banden, in de correspondentschappen 18121, samen 98050 banden. Hiervan zijn: 15561 stu dieboeken (15.87 6929 Friese boeken (7.06%), 16192 jeugdboeken (16.72%). Door de C.J.B. werden aan de scholen uitgeleend 18474 banden, Braille-boeken 144, uit Wetensch. Bibl. 136, buitengew. uitl. 425, totaal 117.229 uitleningen. Van de United States Information Service had men weer een collectie boeken in bruikleen. Er werden 126 uitleningen ge noteerd. De ontvangsten uit het lees- zaalfonds bedroegen f 359.88, welk be drag in de kas van de leeszaal werd ge stort. De rekening over 1958 sloot met een totaalbedrag van f 42.483,94. Het na- Deze verheugende mededeling putten wij uit het jaarverslag van de heer G. v. d. Pijpekamp, secretaris, van V.V.V., dat dinsdagavond in de, vergeleken met de voorgaande jaren, goed bezochte, al gemene ledenvergadering in Rest. Piso werd uitgebracht. Ook het volgende is er aan ontleend: De inlichtingendienst beantwoordde 956 brieven met inlichtingen betreffende lo gies, botenverhuur, kampeergelegenhe den, wedstrijddata enz. maar verstrekte daarnaast nog 2049 mondelinge en 1360 telefonische inlichtingen. Er werden voorts 2000 Gidsen Sneek- Bolsward verspreid, ruim 12000 folders van Sneek verstrekt en ruim 2300 van Friesland en andere plaatsen uitgereikt. Het aantal brieven waarin inlichtingen gevraagd werden over andere onderwer pen dan bovengenoemd, bedroeg 489 en ter verspreiding en anderszins kwamen 2485 drukwerken bij het secretariaat binnen. Aan een aantal verenigingen werd weer medewerking verleend door het schenken van medailles, reclame en ar tikelen in programma's en tijdschriften om ook op die wijze het vreemdelingen- bezoek te bevorderen. Met de Provinciale Friese V.V.V. en andere plaatselijke verenigingen werd geregeld samengewerkt, terwijl boven dien in de loop van dit verenigingsjaar besloten werd tot het aangaan van een fusie met de V.V.V.’s in het Friese wa- tersportgebied om tot een hechtere sa menwerking te komen. In verschillende plaatsen in ons land werden voorts spe ciale etalages ingericht om de trek naar het merengebied in onze provincie te vergroten. De financiën baren echter nog altijd j zorgen. Doordat de werkzaamheden zich steeds meer uitbreiden nemen de uitga ven toe, maar met de inkomsten is dat niet het geval. Ook is het ledental iets gedaald, nl. van 340 tot 327, wat minder ontvangsten betekende. Nadelig saldo. Aan het programma voor a.s. zondag is wel te merken, dat de competitie nu met rasse schreden haar einde nadert. In de eerste klasse B zijn slechts twee wedstrijnen vastgesteld; in de tweede klas drie; in de derde klas nog vijf, ter- de ontmoeting het sluitstuk Volgens het verslag van de penning meester, de heer P. Henstra, was er dan ook een nadelig saldo van f635.11. -De ontvangsten bedroegen nl. f 2087. waar f2722.11 aan uitgaven tegenover stond. Verleden jaar was er een saldo van f 1068.86, zodat de kasmiddelen daalden tot f 403.75. Kappie stond intussen zorgelijk aan zijn stuurwiel te draaien. Hij keek angstig naar de zeeslang, die dreigend om de „Kraak” heen zwom en af en toe een dof gebrul uitstootte. „Hal, hai mompelde hij. „Wat een toe stand Dat beest maakt ja een bult ge luiden, die me helemaal niet bevallen Maar die geluiden, die Kappie nu hoor de, waren niets, vergeleken met het la waai, dat plotseling boven hem los- De secretaris de heer H. A. Greijdanus vermeldde in zijn jaarverslag dat de leeszaal in het afgelopen jaar nog steeds te kampen had met de gewone moeilijk heden: onvoldoende financiën en perso neelsgebrek, maar desondanks haar taak zo goed mogelijk vervuld heeft. Het boekenbezit breidde zich weer uit. Aan trekken van nieuw personeel is nog steeds moeilijk, het Westen schijnt ook hier veel aantrekkingskracht te hebben In het afgelopen jaar is er veel gedaan om de leeszaal en het leeszaalwerk meer bekendheid te geven bij het publiek, het geen helaas nog altijd nodig blijkt te zijn. Een tweetal, druk bezochte, ten toonstellingen werd ingericht en verder had men veel medewerking van het Sneeker Nieuwsblad dat korte artikelen Aanvoer 2248 stuks. 164 Melk-, Kalf- en Weldekoeien f 695 f 1095,—. 92 Vette koeien f 2,15—f 2,45, f2,48— f2,85, f2,90—f3,22 geslacht. 30 Pinken f475—f675. 8 Paarden f 850f 1000. 649 Nuchtere kalveren f 34f 56. 1 Graskalf. 600 Schapen f 50f 95. 100 Kleine lammeren f 35f 50. 10 Bokken en Geiten. 130 Varkens en Vette Biggen f 1,68, f 1,73—fl,78 levend. 190 Zouters en Lopers f 1,68f 1,69, f 80—f 95. 274 Kleine Biggen f 40—f 65. Stemming: Gebruiksvee en Weide- koeien staande prijzen, handel vlug. Vette koeien goed gevraagd, duur. Pin ken prijshoudend, meer vraag. Paarden voor het gebruik duur. Nuchtere kalve ren handel stug, prijzen lager. Schapen aanvoer niet groot, prijshoudend. Kleine lammeren prijzen als vorige week. Var kens en vette biggen handel stug, .prij zen lager. Zouters en lopers notering iets lager, handel zeer kalm. Kleine biggen ruime aanvoer, nog goed gevraagd. (Door een abuis werd, toen deze serie artikelen begonnen, de naam van de schrijver niet direct vermeld. Het is de heer R. Steensma van IJs- brechtum, thans student in Groningen. Red. Sn. Nieuwsblad). Ook werd geïnformeerd naar de plan nen voor een campingterrein. Hierover gaf de secretaris enige inlichtingen. De gemeente heeft een heel mooi plan (ach ter het Burg, de Hoop Park en de par ticuliere jachthuizen in de Oudvaart) klaer, maar het ligt ter goedkeuring in Den Haag. Het werk moet nl. in werk verschaffing uitgevoerd worden. Na de goedkeuring zal het zeker nog wel twee jaar duren voor het terrein klaar is. De commissie welke hiervoor ingesteld is, bestaat uit vertegenwoordigers van de Ver. v. Sneker Zakenlieden en het Actie Comité en twee leden van V.V.V. Zij zal binnenkort verschillende terreinen in ons land bezoeken en daarover rap port uitbrengen aan het gemeentebe stuur. Van een tijdelijk kampeerterrein wil het gemeentebestuur niets weten. Zij wil het direct goed in orde hebben, maar de beslissing ligt in Den Haag. Verdere werd nog langdurig gediscus sieerd over verhoging van de gemeente lijke subsidie, de stichting van het V.V.V.- bureautje en een voor onze stad zo nood zakelijke recreatie aan en bootverbln- ding met het Sneekermeer, waarvoor de secretaris in zijn jaarverslag ook al ge pleit had. Positieve mededelingen kon dc voorzitter echter niet doen. Verleden jaar werd toegezegd, dat er dit jaar een boot zou komen, maar het gaat niet door. Enige suggesties uit de vergade- ring zullen thans nader in het bestuur worden besproken. Dit wil echter niet zeggen, dat Rijksweg 43 in de toekomst ook niet E-weg zou kunnen worden. Er zul len stellig meer komen. Yn it S. N. léze wy de léste wiken mei niget eat oer Ysbrechtum, Turns en Tsjalhuzum foarhinne Hoewol’t wy net graech op artikels yngean dêr’t üs de skriuwer net fan bikend is, litte wy diz’kear de oerhan mar oan üs eigen nijsgjirrigens. Skriuwer freget inkelde nammen. Om to bigjinnen wie der by aids net sprake fan trije froulju, t.w. Brechtsje, Teuntsje en Tsjaltsje, mar fan fjouwer. Fogeltsje Folsgeare) makke it kwartet fol. De kop fan it artikel soe dus ütwreide wor de moatte Fierder inkelde nammen dy’t ek yn artikel II plak fine koene. By Ysbrechtum: Epema-state; Skoan- oard (tusken Snits en Ysbrechtum); It Heechhiem (oan ’e dyk nei Turns; stie earder in manske pleats; lan is óf groe ven; stiet nou in koumelkersspultsje mei namme Leechhiem). By Turns: It Aid Póltsje (oan it bin- nepaed fan Turns nei Reahüs; de nam me „de Pólle” waerd doe ek brükt, mar hjir waerd mei oantsjut it tsjintwurdige doarp Reahüs; „it Aid Póltsje” wurdt fan jonger datum ek wol ris neamd Ydema-state)Luchtenveld (tusken Turns en Annebuorren) By Tsjalhuzum: Pikestjelp (East fan Tsjalhuzum; wennet nou de hear Yde- ma). Fierders fortinke wy ald-Turnsers der fan dat sy eardertiden oer Tsjalhu zum nei Snits ta giene! Op Tsjalhuzum namme Hazen- is het kampioenschap van ESCA prac- tisch een feit. De Arnhemmers hebben nog maar één puntje nodig en dat zal er in de thuiswedstrijd tegen Quick (N.) vast wel komen. Het Winschoter WW, dat nog altijd op een misstap van de oostelijken rekent, zou dan zelfs met een zege op Sneek nog te kort schieten. Overigens geloven wij niet dat Stuut c.s. zich zo ge willig naar de slachtbank zullen laten leiden; daarvoor ligt de nederlaag van zondag j.l. tegen ESCA te zwaar op de maag Loopt Rood Geel twee punten uit 9 /i V

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 5