<H.it VsvUfcen Bioscoopnieuws BUITENLANDS OVERZICHT F F wwMII a R»3 fcfl VRIJDAG 1 MEI 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD Derde blad Motor tegen auto Last van zenuwenf Eerste Landbouwatlas van Nederland verschenen Goed nieuws voor ROKERS Rumoer in Latijns Amerika Hoeveel luisteraars en kijkers telt Nederland - «Z v i - ’-'4 j&B 7 Adv. LM. BURGERLIJKE STAND. Zeven jaren pech. Onder kruisvuur. van 23 Het lokkend moeras. Jan Andela en Sjoukje 2—19 van Zonder moeder. Adv. I.M. zonder, zag maar tevens een belangrijke bron van informatie in het algemeen over de Nederlandse landbouw. Mt)ohatdt*i Zeoowtabletten helpen 1) er overheen SNEEK. Curatoren namen te zijnen huize afscheid van dr A. E. Beuze- kamp, rector van het gymnasium en sedert 1878 aan deze inrichting ver bonden. Bij monde van de president curator ds Vincent Loosjes bood het curatorium als blijk van erkentelijk heid de scheidende rector een twee tal boekwerken aan, nl. Von Gardt- hausen: „Augustus und seine Zeit” en Album Palaeographicum, editore S. de Vries. Speciaal exemplaar voor H. M. de Koningin. Eindelijk kunt u ro ken zonder dat uw tanden bruin wor den. Dank zij Tee- lak: Teelak tand- gelei is niet zomaar een tandpasta, maar een speciale behandeling die tandsteen en nicotine oplost en de tanden een beschermend laagje geeft. Snel, doelmatig en veilig. Gebruik Teelak op een droge tandenborstel. Na enkele dagen is de aanslag weg. uw tanden zijn als nieuw: gezond en glanzend wit. f 1.95 per tube. TEELAK - PARIS DISPEC nv - DEN HAAG Uit de Nieuwe Sneeker Courant en de Sneeker Courant van 28 april en 1 mei 1909, 50 jaar geleden dus: OUDEGA (W.) 23 april. Gisteravond omstreeks zeven uur botste in de bocht van de weg bij de fam. Wassenaar een motorrijwiel bestuurd door de heer H. uit Blauwhuis tegen een uit de tegen overgestelde richting komende personen- v agen. Vrijzeker hebben de bestuurders elkaar niet opgemerkt omdat het op dat moment op de weg nogal druk was we gens een trouwplechtigheid in de kerk. De heer H. werd van zijn motor geslin gerd m kwam op de auto terecht, doch had geen letsel, evenmin als de bestuur der van de auto. Maar beide voertuigen waren zwaar beschadigd. Deze kleurenfilm met Adrian Hoven en Gudula Blau in de hoofdrollen is een dolle geschiedenis rond een gebro ken spiegel. De componist Heinz Kersten is overtuigd dat hij alleen maar zoveel pech heeft omdat hij zeven jaar geleden een spiegel heeft gebroken. Dat precies op de laatste dag van die zeven jaar het getij keert dankt hg aan twee actrices (Ellen en Alice Kessler) die hevige ru zie krijgen tijdens de première van Kerstens nieuwe revue. Het publiek denkt dat het gevecht een onderdeel van de revue is en geniet er van, terwijl Kersten door zijn succes een lief meisje verovert. Door tempo en temperament en dolle streken van Kerstens’ vriend Paul Liebling (Gunther Philips) onder scheidt zich dit vrolijke verhaal. Op Hemelvaartsdag te 5 en 8 uur draait een film niet vrij van enige sen timentele tint, maar die tot het hart spreekt en toch ook een zeer vrolijke kant heeft. Zij speelt in het milieu der Wiener Sangerknaben met Michael Ande en Paul Hörbiger in de hoofdrollen en dit prachtige koor zorgt ook voor een reeks populaire melodieën. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening a.i. heeft aan H. M. de Koningin een speciaal in kalfsleer gebonden exemplaar van de eerste Land bouwatlas van Nederland aangeboden, die op initiatief en in samenwerking met het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening (Bureau v. d. Hoofd ingenieur) is tot stand gekomen. Ir C. Staf heeft tijdens een maandagmiddag 27 april 1959 gehouden bijeenkomst ten departemente het eerste uitgekomen exemplaar van de thans verschenen at las officieel in ontvangst genomen uit handen van de uitgever W. E. J. Tjeenk Willink te Zwolle als blijk van de grote betekenis die aan de verschijning van het werk wordt gehecht. In zgn toespraak op de bijeenkomst, die onder leiding stond van de direc- teur-generaal van de landbouw, de heer ir. A. W. van de Plassche, heeft minister Staf zijn grote voldoening uitgesproken over de totstandkoming van de uitgave, waarin hij niet alleen een fraai leermid del voor het onderwijs, het landbouw onderwijs in de ruimste zin in het be schuldigd, maar die vrijspraak geschied de alleen wegens gebrek aan bewijs en z(jn medebeschuldigde, Blankenhorn, W. Duits ambassadeur te Parijs, werd voor hetzelfde feit vooroordeeld, terwijl de betrokken ambtenaar gerehabiliteerd werd. Zo heeft Adenauer zijn Duitse zor gen evenals zijn vriend de Gaulle zijn Franse. Zondag is in de vijfde republiek Ue eerste senaat gekozen, maar zij lijkt merkwaardig veel op de laatste van de vierde republiek. De unie van de nieuwe republiek, de partij welke in de Natio nale Vergadering zo’n groot aantal ze tels heeft en welke zich de partij van de Gaulle bij uitnemendheid acht, komt in deze senaat pas op de vijfde plaats. Dat was trouwens te verwachten want reeds bij de verkiezingen voor de gemeente raden, waauit de meeste kiesman nen voortkomen, die de senaat verkie zen, was de tanende invloed van de U.N.R. gebleken. Overigens moet er nog een aantal senatoren door de Algerijnse ki’ imannen worden aangewezen, zodat de verhoudingen in de senaat zich nog wel wat kunnen wijzigen, wat er echter niet zoveel toedoet omdat de Gaulle nu eenmaal zijn grote bevoegdheden heeft gekregen en de invloed van het parle ment is gekortwiekt. Opmerkelijk was dat met Herter ook vice-president Nixon aan de besprekin gen met Fidel Castro deelnam; hg heeft inderdaad veel gereisd in de Latijns Amerikaanse landen, maar bekend is zijn betrekkelijk geringe populariteit bij de linkse elementen in die landen; na de, links gerichte, revolutie in Venezuela, is hij in Caracas by zijn bezoek, eenvou dig uitgejouwd. Maar, naar het gerucht luidt, wil men te Washington, nu Dulles is afgetreden, ook Nixon een groter aan deel in de buitenlandse politiek geven naast Herter, die bovendien door Dulles, zolang deze daartoe nog in staat is, op de vingers zal worden gekeken, daar de afgetreden minister van buitenlandse za ken als speciaal adviseur voor buitenland se kwesties aan president Eisenhower is toegevoegd. Er wordt wel gezegd dat Eisenhower eigenlijk een andere candi- daat als Dulles’ opvolger op het oog had nl. de huidige minister van financiën, doch dat hij op Dulles’ aandringen en dat van de Senaatscommissie, toch Herter heeft benoemd. Overigens dra gen deze geruchten niet bij tot het zo nodige gezag van Herter maar deze schijnt zich er weinig van aan te trek ken, gesteund als hij zich weet door de machtige Senaat, welke hem met alge mene stemmen dus van zowel de repu blikeinse als democratische fractie, zijn vertrouwen schonk. Dat hij zal nodig hebben ook nu hij met zijn Engelse, Franse en W. Duitse collega’s aan het onderhandelen is over de houding van het Westen op de conferentie met de Russen te Genève welke 11 mei aan vangt. Diplomaten van Amerika, Enge land en Frankrijk hebben al voor-overleg gepleegd en hoewel zij het in grote lij nen wel eens bleken, was er toch geen volkomen overeenstemming. Het tekort daaraan zal wel op rekening komen van het Engelse denkbeeld bij de onderhan- delingen met de Russen de bevriezing van de strijdkrachten in Midden Europa ter sprake te brengen terwijl er, als te Genève zou blijken dat er eigenlijk hele maal niets met de Russen te beginnen is, van verschillende zijden ook het plan geopperd schijnt te zijn de V.N. in te schakelen. Hammarskjoeld, de secretaris generaal der V.N., zal in ieder geval op 11 mei te Genève aanwezig zijn. De Rus sen hebben intussen de sfeer er niet beter op gemaakt door in nota's aan de Ver. Staten en aan W. Duitsland te pro testeren tegen het verstrekken van kern wapenen aan laatstgenoemd land of daar RAUWERDERHEM, april 1909. Geboren: Gerrit z. v. Gosse Wgbin- ga en Antje Dijkstra te Poppinga- wier; Grietje d. v. Hendrik Fokkens en Grietje van Wijngaarden te Deer- sum; Gerrit z. v. Hendrik Dijkstra en Aaltje van der Mei te Irnsum; Klaas en Kornels zns. v. Douwe van Dijk en Douwtzen Leistra te Rauwerd; Ger- ben z. v. Harke Nijenhuis en Aaltje Dijkstra te Irnsum; Hansje d. v. Sij- bren de Jong en Sijmentje van der Goot te Rauwerd. Overleden: Wij be de Haan 58 jr wedn. van Hinke Sijtsma te Irnsum. IJLST, van 2330 april 1909. Overleden: Willem Groenhout 67 jr wedn. van Gretske Bokma. HENNAARDERADEEL, van 23— 30 april 1909. Geboren: Tjitte z. v. Willem de Boer en Akke Wiersma te Wommels; Tjalling z. v. Jan Raukema en Jetske Sietsma te Itens; Bauke z. v. Jacob Greijdanus en Saakje Hibma te Ku- baard; Evert z. v. Meinte van der Zee en Geertje Jorritsma te Welsrijp; Sjoukje d. v. Jelle Langeraap en Tjitske Huisman te Itens. Gehuwd: Pieter de Jong 24 jr en Gatske Bonnema 29 jr beide te Oos- terend; Jan Gorter 23 jr te Oosterend en Klaaske de Jong 17 jr te Osterath (Duitsland)Jan Kamminga 22 jr te Arum en Botje Dijkstra 23 jr te Wom mels. Overleden: Edzer Sieswerda 60 jr echtg. van Antje Boschma te Ooster end; Pieter de Koe 9 mnd. te Hidaard. BAARDERADEEL, van 17—24 april 1909. Geboren: Homme z. v. Jelle Weger en Grietje Rodenhuis te Huins; Chris tina Maria d. v. Gosse Bouma en Ma ria Christina Helmes te Winsum. Overleden: Jelte de Boer 88 jr echtg. van Johanna v. d. Baan te Bo- zum. Tenslotte nog iets over het Midden- en Verre Oosten. Uit het Midden Oosten, waar Nasser, ondanks een verzoenend schrijven van Chroesjtsjew, weer scher pe aanvallen op de Russische politiek in dat gebied heeft geoefend, komen be richten van een nieuwe opstand in Irak van Nassers aanhangers tegen Kassera en vzel in een gebied dat aan Syrië grenst. In het Verre Oosten blijft de aandacht op de Thibet-kwestie geves tigd. Nehroe blgft zich in allerlei boch ten wringen om India’s neutrale houding te kunnen handhaven; hij heeft met de Dalai Lama een onderhoud gehad om te trachten tussen deze en Peking te be middelen en verklaard dat hij gaarne een afgezant lran Peking of de Pantsjen Lama de Thibetaanse marionet van rood China in India zou verwelkomen als zij met de Dalai Lama zouden willen onderhandelen. Maar de rode Chinezen hebben kennelijk besloten het hun reeds zo vaak gegeven voorbeeld van Rusland te volgen; zg schrijven de opstand in Thibet nu toe aan „Engelse en Indiase imperialisten en expansionisten”. Zij hebben ook nog steeds niet afdoend ge antwoord op Nehroe’s vraag in het In diase parlement waarom eigenlijk 80.000 vierkante kilometer Noord Indiaas ge bied op de Chinese officiële kaarten als Chint gebied voorkomt. Van expansio nisme gesproken Vermelden we nog dat het Chinese volkscongres als opvol ger van Mao Tse-toeng tot president van China koos Lioe Sjao-sji, die in Moskou geschoold is. voor het gebruik van dergelijke wapenen te vestigen. Maar wat doen de Russen zelf aan de andere zijde van de grens in hun satellietstaten O. Duits land, Polen en Tsjecho Slowakije'. Er lopen geruchten dat zij zelfs raket-bases in Zuid-Slavië hebben, hoe lelijk Chroesj tsjew en Tito soms ook tegen elkaar doen. Het fleurigste nieuws in deze over-1 bases zichtsperiode was Jat over de Engelse ster-balletdanseres Margot Fonteyn die 24 uur in een luxe appartement van een Panamese gevangenis doorbracht. Zij werd, waarschijnlijk niet ten onrechte, verdacht te weten van een poging van haar echtgenoot de Panamees dr Rober to Arias om de huidige dictator van Pa nama ten val en de familie Arias weer aan het bewind te brengen. De poging duurt nog voort al liet onder Engelse druk, de Panamese regering de danseres weer vrij, en nam dr Arias zijn toevluent in de ambassade van Brazilië in Pana ma waar hij politiek asyi geniet. De zaak is overigens niet zo onbelangrijk omdat in Panama wordt vermoed dat Fidel Castro, de premier van de nieuwe regering van Cuba, er achter zit. Toen het deze gelukt was de Cubaanse dicta tor Batista te verwijderen, heeft hij eens gezegd dat hij ook zou trachten de dic tatoren van de Dominicaanse republiek, van Panama, Nicaragua en nog enige andere Latijns Amerikaanse landen te verwijderen. Intussen kan men begrijpen waarom Fidel Castro, die op dezelfde tijd in Noord Amerika op bezoek was, omgeven was door een lijfwacht van ne gentien man. Er verblijven nl. te New York tal van aanhangers van Batista en van nog zittende Latijns Amerikaanse dictatoren, die Castro de dood hebben gezworen omdat zij vrezen dat zijn voor beeld navolging zal vinden in hun ei gen landen. Overigens heeft het bezoek van Castro aan de Ver. Staten op uitno diging van de ver. van dagbladredacteu ren en dus helemaal particulier, aanlei ding gegeven tot gesprekken tussen hem en vice-president Nixon en minister Herter. Er zal daarbij stellig zijn gespro ken over de bedoelingen van Castro met de grote Amerikaanse ondernemingen op Cuba, want hij is een voorstander van nationalisatie, al wordt verondersteld dat hij niet tot het uiterste zal gaan, omdat hij de economische steun van Washington nodig heeft. De gesprekken van de Amerikaanse staatslieden met Castro zullen ook wel betrekking ge had hebben op de toestand in het alge meen in de Latijns Amerikaanse landen. Er is daar een drang naar democrati sering welke een impuls kreeg door Castro's overwinning op Cuba. Maar die drang komt wel eens in conflict met de belangen van Washington, dat menige dictator in Latijns Amerika de hand bo ven het hoofd hield omdat de Ameri kaanse belangen bij hem veiliger werden geacht dan bij democratischer getinte regimes, welke denken aan nationalisa tie van bepaalde economische bronnen of grotere winstuitkering van door Ame rikanen beheerde ondernemingen. De ge schiedenis met Arbenz, de gewezen pre sident van Guatemala, die daar ook her vormingen trachtte in te voeren, en on der het voorwendsel dat hij communist was en daarom met instemming en waarschijnlijk met medewerking van Washington werd weggewerkt, ligt nog vers in het geheugen. De ongunstige so ciale en economische toestanden in tal van Latijns Amerikaanse landen, mede veroorzaakt door de daling der prijzen van grondstoffen, geeft trouwens vaak aanleiding tot een anti-Amerikaanse stemming in deze landen. Laatstelijk heeft men dat kunnen constateren in Bolivia, het land waarvan de economie op de tinproductie en -uitvoer drijft. De Ver. Staten hebben kort geleden de invoer van Boliviaans er ander tin moe ten beperken en heftige anti Amerikaan se demonstraties in La Paz, de hoofd stad van Bolivia, waren daarvan het ge volg en deze werden gevolgd door een poging van rechtse elementen om het hudige, vrij vooruitstrevende bewind om ver te werpen. Die poging is mislukt en het bewind van president Zuazo is ge handhaafd. SNEEK. De afdeling Sneek van de Volksbond is voornemens ’t door haar aangekochte kantoor van de fa. J. Veen en Co., chocoladefabriek, a. d. Grote Kerkstraat in te richten tot op* ibare Leeszaal. SNEEK. Woensdagmorgen is de boot Sneek VI, kapitein IJkema, va rende van Lemmer naar Sneek op 10 min. afstand van Lemmer in het „Modderige Wijd” omgeslagen. De enige vrouwelijke passagier, die daar bij omkwam, was Lolkje Zandstra, 59 jaar, echtgenote van S. Rinkema te Muiden. Het ongeluk was waar schijnlijk te wijten aan de grote bo venlast. Opdracht zonder genade. Op Hemelvaartsdag (7 mei) 2.30 uur draait een sensationele film. Jock Ma honey speelt in dit in kleuren en cine mascope opgenomen verhaal Brad Elli son, een man, die van zijn revolvers leeft, en een aanbod van de rijke John Forbes aanvaardt om te trachten diens broeder te vinden die 30 jaar geleden in Mexico verdween. Een film met sterke speelscènes en grote spanning, waarin Gilbert Roland en Linda Cristal ook grote rollen hebben. Overleden: Roelof Kuik 77 jr wedn. van Imke Veenstra te Hommerts. Deze openhartige film van de meester regisseur René Clément speelt aan de hete kust van Indo-China waar de we duwe Dufresne met veel zwoegen een moeras veranderd heeft in een reeks rijstvelden om een bezitting op te bou wen voor haar kinderen Joseph en Su zanne. Deze jongelui zijn echter het ploeteren moe, willen de plantage ver kopen en naar de stad. Dit conflct leidt er toe dat dit tweetal in afzondering op gegroeide jongemensen tegenover de verleidingen van een tropenstad komt te staan; de rebellie tegen de armoede en het „grote leven” in die stad vormen dus de basis van deze kleurenfilm waarin Silvana Mangano, Anthony Per kins, Richard Conte en Jo van Fleet de grote rollen hebben; Silvana danst met Anthony Perkins een nieuwe dans, on Anthony zingt voor het eerst in deze film. „One Kiss away from heaven” heet zijn ode aan Alida Valli, die ook een rol heeft. SNEEK. Bij de heer Burgemeester dezer gemeente werd hedenmorgen 30 april circa 10.20 stadstijd het vol gende officiële telegram ontvanger] Den Haag, 30 april 1909. Verzonden 8.55 v.m. Ontvangen te Sneek 9.52 v.m. Hare Majesteit de Koningin is voorspoedig bevallen van een Prinses. Secretaris-Generaal, (get.) H. B. Kan. De Nieuwe Sneeker Courant tekent hierbij aan: „We hadden de laatste dagen voortdurend in een hevige spanning geleefd. Reeds woensdag morgen kregen wij een telegram, dat wij ons gereed moesten houden daar elk ogenblik de gebeurtenis tegemoet kon worden gezien, ’s Avonds luidden de berichten nog in dezelfde geest, terwijl om elf uur een dienstorder aan ’t telegraafkantoor kwam, om de gehele nacht open te blijven. Al lemaal tekenen, die op een spoedige vervulling der gebeurtenis wezen, waarom wij de gehele nacht op post bleven, echter te vergeefs. Ook don derdag de gehele dag en ’t grootste deel van de nacht bleef de spanning voortduren, tot eindelijk vrijdagmor gen de tijding kwam.” In hetzelfde nummer van de N. Sneeker Courant publiceerde ds Vin cent Loosjes, toen doopsgezind pre dikant alhier, een lied gewijd aan de geboorte van de erfprinses, dat ge zongen kon worden op de wijze „O, grote Koopman in Tabak”. In 1813 was ’t nl. de naamgenoot en groot vader van ds Loosjes, die na de ver lossing van Nederland, zijn „Oranje- snuifje” vervaardigde, dat met die regel aanving en op de wijze van „De wereld is in rep en roer” werd gezongen. De film in de zondagmatinee is een Western met een uiterst boeiend verhaal vol actie en met een intrigerende rol van Audie Murphy, die half sheriff, half bandiet is in een reeks boeiende gebeur-1 tenissen. De raadgevende vergadering van de Raad van Europa, te Straatsburg bijeen, heeft feitelijk ook nog eens de aandacht gevestigd op de verschillende wijze waarop de Russen hun eigen handelin gen en die hunner satellietstaten en die van Westelijke zjjde beoordelen. In een door de raat' aangenomen motie werd er op aangedrongen dat het Wes ten zijn verplichtingen jegens Berlijn en W. Duitsland zou nakomen niet alleen maar ook geëist dat tegenover iedere Westelijke concessie een Russische zou moeten staan en dat het Westen steun zou blijven verlenen aan het streven van alle Europese volken naar onafhan kelijkheid en vrijheid, wat kennelijk slaat op het feit, dat de Russen hun satelliet staten nog steeds in een ijzeren greep gevangen houden. De raad heeft zich ook bezig gehouden met de kolencrisis in de landen van de Kolen- en Staalgemeen schap. Zoals bekend heeft de Hoge Au toriteit ”an dat lichaam de betrokken regeringen verzocht goed te keuren dat zij de crisistoestand afkondigt, waardoor zij alle leden tot bepaalde maatregelen zou kunnen dwingen. Bij een deel dier regeringen bestaat daartegen bezwaar, zij willen baas in eigen huis blijven en zich niet onderwerpen aan een boven nationaal gezag. Ook de betrokken in dustrieën hebben in enkele landen, om aan het ingrijpen van de Hoge Autori teit te ontkomen, zelf reeds maatregelen om de toestand te verbeteren genomen, KONSTANTINOPEL. De Jong Turken hebben sultan Abdul Hamid afgezet en gevangen genomen. De m opstand gekomen troepen drongen het paleis binnen en riepen: „We wil len de sultan niet doden maar zo martelen als hij de laatste dertig jaar Turkije heeft gemarteld”. Voor dat hij gevangen genomen werd schoot de Sultan eigenhandig in zijn harem zijn laatste gunstelinge, een Circassisch meisje, dood. Op 1 april 1959 bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen 2.529.080 tegen 2.519.287 op 1 maart '59. Het aantal aangegeven televisie-toe- stellen steeg in hetzelfde tijdvak van 439.018 tot 452.572. Op 1 april 1959 waren er 503.506 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen §05.119 op 1 maait 1959. o.a. die aan de Roer. Het lijkt er nogal op dat de Duitse en Franse industriëlen samen bezig zjjn de K.S.G. alleen te ge bruiken zolang het in hun belang is maar zich trachten te onttrekken aan gemeenschappelijke regelingen als hun belang er niet mee is gediend. Iets s ortgelijks merkt men trouwens bij de pogingen om verband te leggen tussen E.E.G., de economische gemeenschap van de landen van Klein Europa en Je vrijhandelszone waarnaar Engeland streeft. Meer en meer rijst het vermoe den dat W. Duitsland en Frankrijk trachten de gemeenschap uit te buiten voor hun eigen belangen. Uiteraard ziet Engeland daarin een gevaar voor zijn eigen economie, waarom het nog steeds uit is op de vorming van een vrijhan delszone welke zoveel mogelijk vrije Eu ropese landen buiten Klein Europa zou omvatten. Die vrijhandelszone zou dan als de E.E.G. wil meewerken, met haar gaan samenwerken én zich er anders te genover stellen. Met 2 van dergelijke elkaar vijandige economische blokken is het vrije Europa echter slecht gediend. Bondskanselier Adenauer, die dezer da gen op bezoek was bij de Italiaanse re gering, zal behalve over de grote poli tieke kwestie van de Duitse hereniging etc. stellig ook met haar overlegd heb ben over deze half politieke, half eco nomische vraagstukken, daar Italië ook lid is van de E.E.G. en de K.S.G. Bij zonder onaangenaam voor de kanselier moet het zijn dat de W. Duitse voor zitter van de commissie van de E.E.G., Hallstein, door een Duits gerechtshof wel is vrijgesproken van de beschuldi ging dat hij ten onrechte een Duitse di plomaat van corruptie zou hebben be- SNEEK, van 23—30 april 1909. Geboren: Pieter z. v. Thomas Dijk stra en Gerrit je Bouritius; Evert z.v. Laurens Metz en Beitske Wie- ringa; Foeke z.v. Gerrit de Vries en Klara Hogendorff; Pieter z.v. Johan T'-vist en Roelof je Wilhelmina Evers; Hendrik z.v. Jan de Boer en Hiltje Adema; Willem z.v. Pieter Yntema en Grietje Annes Otter; Sijke d. v. Sjerp Hottinga en Beitske de Jong. Gehuwd: Rein Salverda 22 jr en Gerbrigje Boomsma 23 jr; Dirk Wie- linga 26 jr en Geertje Sijbrandij 25 jr; Johannes Hendrikus van Dijk 22 jr en Anna Maria Bijl 20 jr. Overleden: Elisabeth Silvius 77 jr wed. van Johannes Faber; Margare- tha Hubee 52 jr ongeh.; Anna Bij- voets 71 jr wed. van Tjalling Smee- kink; Sietske Douma 65 jr echtg. van Sjoerd Sijperda; Vemke Spoelstra 19 jr ongeh. WYMBRITSERADEEL, 30 april 1909. Geboren: Rimmert z.v. Pieter v. d. Koorj en Wijtske van Dijk te Gauw; Tjitske d. v. Tjitte Brattinga en Ma rijke Ligthart te Westhem; Lolkje d. v. Jan Sijsling en IJbeltje Veld huis te Uitwellingerga; Eeuwke z. v. Feike Terpstra en Neeltje Boomsma te Heeg; Pieter Arjen z. v. Hendrik van der Goot en Gatske Hempel te Gaastmeer. Gehuwd: Spieringa te Wolsum. -■ De colbert-mode zegt: lichte dessins! Nieuwe stoffen, prachtige pas vorm. Keus vanaf 29.75 Terlenka pantalons v.a. 26.90 V .--

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 9