E.S.C.A. kampioen in 1 B Etn grote dag voor jarige mevrouw Brens Drie Volleybaltitels voor Sneker teams Op de eilanden wordt met de Pinksterdagen veel drukte verwacht en 4 mei IJLST van AGENDA Officieel Orgaan Belangrijke Mededeling VRIJDAG 8 MEI a.s. de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 4 mei 1959 114e jaargang Redakteur; L. KIEZEBRINK W.Z.S. won eindelijk weer eens Belangrijke donatie Postduivenver. l’Estafette Gysbert Japiksschool Inzending Kaatsver. Sneek Kindervreugd in de Noord-Oosthoek Groot muziek- en zang concours te Rijs Swurden foar Jan Brouwer kinne hast kocht wurde, Redaktie-adres t Kleinzand 7 Telefoon 2872 Wijziging Huisvuilophaaldienst no. 36 In verband met Hemelvaartsdag verschijnt het nummer van donder dag 7 mei, één dag later dus op De halvedag-sluiting DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD r--~- Geslaagd De eerste „boete op straat”-dag Clubboekje S.Z.C. Zaterdagvoetbai Hervormd Kerkkoor opgericht Inzending van advertenties voor dit blad kan geschieden tot uiterlijk vrijdag 11 uur. Administratie SNEEKER NIEUWSBLAD. .1 SNEEKER NIEUWSBLAD nam* Tin AMICITIA THEATER. Hemelvaartsdag) heeft nog één punt Hemelvaartsdag Rood Geel loopt uit. Dracht- de tweede klasse A is Rood Geel uitviel. In de derde klas A eindelijk weer eens In de vierde klasse A Heren vielen tegen Zaterdag 9 mei om 2 uur wordt PHILIA vertier de speeltuin de kinderen een luttel bedrag per jaar biedt. Op Hemelvaartsdag wordt er geen huis vuil opgehaald. Dit geschiedt één dag eerder, dus op woensdag 6 mei. Zo vertelden we allen iets van ons leven en we spraken samen zoals vrouwen on der elkaar doen. We hadden een prach tige dag”. In de namiddag was men weer thuis en ’s avonds bracht het Chr. Muziekcorps Harmonie de gelukkige mevrouw Brens een serenade. Friso Oldeboorn 20 31 20 29 21 26 19 21 17 18 20 18 21 32 21 28 21 26 21 24 21 21 21 21 21 36 22 29 20 22 19 21 21 21 20 20 winnen, met 16 15 16 14 16 13 16 11 19 17 20 17 21 16 19 15 18 12 19 12 20 20 20 17 20 17 21 15 20 14 20 11 naar terwijl de algemene Friese titel voor uit Wolvega terecht kwam. 14 24 14 20 15 20 15 18 15 13 Maar nimmer, nimmer zullen wij vergeten De duisternis, de zwarte nacht; Wij en geslachten na ons zullen weten De offers, die vóór 5 mei zijn gebracht Verschijnt MAANDAGS «n DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GRWTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Harlingen FVC VAKO Frisia Gruno Friesland MSC DOG WZS O’wolde Stanfries Bergum Rood Geel Achilles Jubbega Haren LSC GRC Olyphia Emmeloord RES GAVC Steenwijk Nicator Alcides WVC Borne ZAC Zw.w.einde Klazienav. VVT Lw. Zwal. Drenthina ACV Zeerobben Delfstrah. DWP Balk Het Sncclter Nieuwsblad is 9 8 Naar wij in „Het Kerkvenster” lezen heeft mevr, de wed. N. N. onder een zekere voorwaarde, in verband met de nieuwe kerkbouw een bedrag van f 7500.— aan de Ned. Herv. Gemeente alhier geschonken. Workum nodig. Wij mensen kwamen alle schrik te boven Van jarenlange dwingelandij; O, God, wij blijven U innig loven Voor ’t daglicht van de 5e mei. Be Quick Z. 21 20 21 19 21 17 21 17 21 14 21 13 17 16 16 15 17 15 17 17 Advertentieprij» 15 ct per Bu contract (hai Abonnementtpnjs Workum Nijland QVC Drogeham Dr. Boys Wat betreft de halvedagsluiting in deze week verwijzen wij naar het besluit van B. en W. dezer gemeente, opgenomen in de advertentiepagina’s van dit num mer. •M gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT een plaatsje op de ranglijst. Onderaan lijkt Drenthina de degradatie nog net te ontlopen. De Emmenaren zegevierden nl. met 0—3 over Klazienaveen, zodat ACV hier wel het slachtoffer zal wor den. VVTLeeuw. Zwaluwen werd een vrij regelmatige 41 overwinning voor de thuisclub. De stand: opbrengst van zijn aktiviteiten als gids houdt hij de administratie nauwkeurig bij. Meer dan duizend gulden haalde hij verleden jaar zo bij elkaar en zo is, te zamen met allerlei andere bijdragen de tienduizend gulden al volgemaakt, daar in Hoorn op Terschelling. En over een dag of wat begint dominee Scheepstra andermaal als een volleerd gids de vroe ge badgasten van een nieuw seizoen rond te leiden; over het ouderkerkhof met de echte oude Terschellinger namen op de zerken, door de kerk met de haveloze en gebarsten muren, langs de Bijbel- expositie, die hij er inrichtte en door de toren, die zo’n mooi uitzicht biedt over een groot stuk Terschelling. En zoals de badgast uitzicht heeft op zijn vakan- Te Groningen slaagde voor de akte handenarbeid M.O. onze stadgenoot de heer S. de Vries. Onze stadgenoot de heer B. Visser slaagde voor het examen tweede stuur man G.H.V. Voor het te ’s-Gravenhage gehouden examen voor adjunct-commies van ’s Rijks belastingen (afd. directe belas tingen en accijnzen) slaagde onze stad genote mej. T. Mulder, schrijver aan de inspectie der belastingen te Sneek. „Wanneer u naar de scheuren in de uitgesloten, dat de kerk van Hoorn het- muren kijkt, dan hoef ik u eigenlijk al zelfde lot te beurt valt als de vroegere niets meer te vertellen”, zegt dominee Scheepstra tegen de badgasten. zijn. De set-standen in deze wedstrijd waren: 12-15, 15-7, 17-15. RKVC had tevoren gewonnen van Oudehaske met 15-1, 13-15, 15-8 en won later nog van Philips met 15-5, 15-12. De einduitslag van deze poule was dus: 1. Lekas 6 pnt; 2. RKVC 4 pnt; 3. Oude haske 2 pnt; 4. Philips 0 pnt. In poule B was NOH heer en meester. De wedstrijden in deze poule werden door de Snekers als volgt gewonnen: NOH-Flora 15-10, 15-12; NOH-Griffioen 15-4, 15-9; NOH—Blauw Wit 15-9, 15-12. De einduitslag in poule B was: 1. NOH 6 pnt; 2. Blauw Wit 4 pnt; 3. FLORA 2 pnt; 4. Griffioen 0 pnt. De beslissing moest dus vallen tussen* Lekas en NOH. Overtuigend beslisten onze stadgenoten dit duel in hun voordeel, dooi- een veel beter ploegverband en een hardere aan val, met de cijfers 15-8, 15-7. Hiermee waren dus beide titels voor NOH. C.J.M.V. „Samuël” en de C.J.V.F. „Ta bitha” geprobeerd een jeugdkoor op te richten Toen bleek echter, dat ook een aantal ouderen wel voor een koor voel de. De beide besturen van de bovenge noemde verenigingen hebben toen beslo ten een Hervormd Kerkkoor op te rich ten. Hiervoor kwam men j.l. woensdag avond bijeen. Bij de opening werd Ps 150 gezongen, waarna de presidente v. d. C.J.V.F., mevr. G. Zeilstra-Fokkema, al len hartelijk verwelkomde. De sekretaris .van de C.J.M.V. W. Gaastra gaf hierna een korte, maar toch duidelijke, inlei ding over het ontstaan, doel enz. van het op te richten Herv. Kerkkoor. Hij wees er met nadruk op, dat de beide C.J.V.- verenigingen na deze oprichtingsverga- f dering géén verantwoordelijkheid meer' silen, hwer bïiuwe de oare zullen dragen t.a.v. het koor. Ze hebben alleen maar de stoot tot de oprichting gegeven. Het bestuur bestaat uit dhr D. Hemstra, voorzitter, dhr Fr. Koornstra, sekretaris en mevr. H. Westerhof-de Jong, penningmeesteres, terwijl mej. F. Jellema en dhr Koornstra resp. biblio- thekaresse en biblioihekaris zijn. Het aantal leden bedraagt momenteel 37. Het bestuur- zal proberen om zo spoedig mo gelijk een dirigent te vinden, zodat men met de repetities kan beginnen. Aan het eind van deze goedbezochte en prettige vergadering werd nog een avondlied ge zongen, waarna voorzitter Hemstra in dankgebed voorging. Op 19 april heeft de Postduivenvereni ging l’Estafette haar vliegseizoen inge luid met een wedvlucht van het station Deventer, afstand 93 km. Vlogen we de laatste jaren de Zuid-West-richting, Frankrijk, dit jaar prefereren we de Zuid-Oost-richting met als laatste station Passau. 750 km. Gezien de weersomstandigheden heb ben de duiven al direct op hun vlucht van Deventer een taaie reis gehad. Daar ’t nog vroeg in t seizoen is, waren ook niet alle duiven vliegklaar, m.a.w. de vliegconditie is bij de meeste vogels nog zoek, er moet eerst meer warmte komen. Dit kwam bij deze vlucht sterk tot uiting. Met een krachtige N.W.-wind op kop waren er grote verschillen in aan komst en verrassingen bleven niet uit. Op deze vlucht wist de heer A. Coers de eerste duif te klokken met 10 min. voorsprong op nummer 2. Dat deze duif het prima gemaakt heeft bleek wel bij de klassering van afd. K, deze vogel was no. 5 van de 2850 duiven in Friesland. De duiven werden gelost om 8.15; Coers klokte om 10.21, snelheid 748 m. per min. De volledige uitslag luidt als volgt: A. Coers le, 4e; J. Gerlofs 2e, 12e; J. v. Ruiten 3e; J. de Boer 5e, 11e, 28e, 29e; E. Laagland 6e; v. d. Meulen de Vries 7e, 31e; H. Meinen 8e; B. Heins 9e, 13e, 17e; J. Schreuder 10e; H. Oppenhuis 14e, 20e, 21e, 24e; H. Tippersma 15e, 25e, 26e, 27e; R. G. Mulder 19e; H. Buitenpost 18e; D. Wijnja 22e; L. de Zee 23e, 32e; N. de Vries 30e. Dinsdag 5 en woensdag 6 mei ’s avonds 8 uur film: Het lokkend moeras. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) ’s middags 2.30 uur film: Opdracht zonder genade. Donderdag 7 mei om 5 en 8 uur film: Zonder moeder. Onze stadgenote mevrouw Brens Gjaltema uit de Winsemiusstraat heeft 30 april wel op een heel bijzondere wijze haar vijftigste verjaardag gevierd. Zjj is nl. mef een vijftigtal medejarigen naar Soestdijk geweest om de eveneens vijftig jaar wordende Koningin te feliciteren Eigenlijk voelt ze zich nog altijd ’n beetje jarig; haar kamer staat vol bloemen en ze ontvangt nog steeds bezoekers die alles willen weten over de grote gebeur tenis waar ze niet over uitgepraat raakt. Hemelvaartsdag zal men te Rijs weer het jaarlijkse Muziek- en Zangconcours kunnen beluisteren dat elk jaar opnieuw door „Riis Foarüt" georganiseerd wordt. Ditmaal is de deelneming voor een één- daags concours meer dan voldoende met 23 ensembles. Daarbij zijn zowel accor- deongezelschappen als fanfare corpsen en zangkoren, verdeeld over diverse af delingen, waarbij ook in de beide hoog ste, de Ere en Sup. Ere-afdeling. Des avonds treedt het gezelschap Tet- mande Vries op met „Fryslan Oerein”. Wij behoeven niet te zeggen dat een avond met Tetman zal slagen. Men zie voorts de adv. in dit nr. kerk van Midsland, die in de vorige eeuw viel onder de slopershamer. De kerk van Hoorn is nu eigenlijk de mooi ste, die Terschelling heeft. Omstreeks 1270 moet dit monument zijn gesticht. Er is herhaalde malen aan en in deze kerk verbouwd en vertimmerd en nu is een ingrijpende restauratie nodig. De muren van de kerk mogen ruim een meter dik zijn, die van de toren zelfs een meter en dertig centimeter, maar er zitten brede barsten in. De toren is om spannen door ijzeren balken, die de zaak wat beter bij elkaar moeten houden. In de kerk zitten de muren vol vuile vocht- kringen en het ruikt er muf. Maar, de dominee is actief. Eigenlijk had men al veel eerder moeten beginnen met acties, zoals hij die op touw zet, maar als hadden komt, is hebben te Iaat, ook op Terschelling. Nu leidt dus de dominee badgasten rond. Eigenlijk doet hij het alleen 's mor gens tussen tien en twaalf, maar soms staan de bezoekers ’s morgens om half negen al vpor de pastoriedeur en soms komen ze na twaalven. En dan zegt de dominee niet „nee”. Hoeveel badgas ten hij zo per jaar rondleidt, weet do minee Scheepstra niet, maar van de De eerste mei begon ook hier ter stede de proef met verkeersovertreders de gelegenheid te geven de boete op kleine overtredingen 2.50 voetgangers, 5, wielrijders, 7,50 motorvoertuigen) di rect op straat af te doen. De Sneker politie had een normale dag wat betreft de bekeuringen Van de acht „kleine verkeerszondaars” betaal den er vier contant, drie hadden geen portemonnaie bij zich en één wilde de zaak liever laten vóórkomen. De politie wijst er op, dat het bericht in de kranten omtrent de mogelijkheid, de volgende dag de boete nog bij de agent thuis te betalen, onjuist is. Dit zal in de toekomst misschien het geval zijn, maar in de proeftijd zeker niet. Het spelpeil bij de heren viel over het algemeen erg tegen. Hier namen acht ploegen deel, die als volgt in poules waren onderverdeeld: poule A: Lekas (hoofdklasse), Leeuwarden, Oudehaske, Heerenveen, Philips, Drachten, RKVC (Sneek). Poule B: Blauw Wit, Leeuwar den, Flora, Heerenveen, Griffioen, Wol vega en NOH, Sneek. Poule A werd na een zeer spannende strijd tussen Lekas en RKVC door de Leeuwarder heren gewonnen. Deze wed strijd was de mooiste van de dag. RKVC speelde op dit tournooi verrassend goed, en de beslissende game liet zo weinig verschil tussen Lekas en RKVC zien, dat de eerste plaats in deze poule net zo goed voor onze stadgenoten had kunnen Tiisdei 5 maeije jouns 8 üre Selskip Tet man de Vries yn it Himsterhüs mei it nije stik „Hwat is jou Libben”. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) ’s morgens 10.30 uur Muziek- en Zangconcours te Rijs met ’s avonds 7.30 uur optreden van Selskip Tet man de Vries. Donderdag 7 mei Dansen in Café Boermans te Bois- ward. 3 uur Matinée, 8 uur Soiree 'm.m.v. „The Blue Stars”. Vrijdag 8 mei, 's avonds 8 uur Zaal Ha nenburg. Concert Leeuwarder Ka- mermuziekgezelschap voor Kunst aan Allen, Sneek. Woensdag 13 en donderdag 14 mei. Voor- jaarsbeurs van Land- en Tuinbouw- werktuigen te Rijs. „Mijn man en ik gingen met de andere Friese jarigen in de prachtige auto van de Commissaris der Koningin naar een hotel in Baarn, waar we allerhartelijkst ontvangen werlen. Getooid met grote oranjestrikken gingen we daarna met- van trek een Een welkome voorjaarsbode is dezer dagen weer verschenen: het clubboekje van de Sneeker Zeilclub. Voor de water sporters een nuttige gids door de vele gegevens welke het bevat, zowel voor de toer- en wedstrijdzeilers als voor hen die hun hart aan een motorboot hebben verpand. O.a. vindt men er de wed- strijddata van de club, van de N.N.W.B. en het skütsjesilen in, maar ook het zo- merprogramma van de K.V.N.W.V. Ver der enkele tips voor beide categorieën watersporters, adressen waar benzine en drinkwater verkrijgbaar zijn, de ope ningstijden van de rijks- en provinciale bruggen, adressen van diverse vereni gingen op het gebied van of annex de watersport en een artikel over weer voorspelling, terwijl ook de Nederlandse betonning. de bepalingen voor onderlin ge wedstrijden, de statuten en het huis houdelijk reglement, enige aantrekke lijke routes voor toertochten en de le denlijst er in zijn opgenomen. Het voorwoord is geschreven door de nieuwe voorzitter de heer E. K. Hoek stra en van de sekretaris de heer J. Pop hebben een aantal nieuwe foto’s een plaatsje gekregen in dit door de fa. Kooy en Visser zoals steeds keurig verzorgde boekje. tie-eiland vanuit die toren, zo heeft Hoorn uitzicht op restauratie van de kerk door dominee Scheepstra en de badgasten O.N.S. verspeelde laatste kans. In de noordelijke derde klas is het kampioenschap van Blauw Wit ’34 prak tisch een feit. De Leeuwarders maakten zelf korte metten met ACV (60), ter wijl hun naaste concurrent, O.N.S., een beetje teleurstellend van Or. Nassau (Gr.) verloor (01). De blauwwitten hebben nu nog slechts twee punten no dig voor de titel. Heeg liet het in 'Harkema Opeinde lelijk zitten (8—1) en zakte daardoor OPPENHUIZEN c.a., 29 april. Al enige tijd geleden was er op initiatief van de Wanneer de voortekenen niet bedrie gen, krijgen de Wadden-eilanden dit jaar eeu goed voorseizoen. Voor de Pinkster dagen wordt een grote stroom gasten verwacht. Op enkele eilanden zijn alle huisjes en de meeste hotels en pensions volgeboekt en wie voor het komende seizoen nog wil bespreken, heeft in de hotels nog wat schaarse kansen, maar moet verder maar niet te veel hoop koesteren op een goed onderdak. De ontwikkeling, die zich al jaren ge leden aftekende, namelijk die van een toenemend bezoek van Duitsers, die be reid zijn hoge prijzen te betalen, zet zich voort. Het percentage Duitsers, dat dit jaar naar de eilanden zal gaan, is weer hJger dan verleden jaar. Het totaal aantal bezoekers van een kwart mil- j’oen, zal op de eilanden waarschijnlijk nog worden overschreden. Met alle ei landers, die een paar inspannende maan den tegemoet gaan, staat ook dominee C. G. Scheepstra van Hoorn op Terschel ling, weer voor een drukke tijd. Hij poogt nu al enkele jaren om met behulp van het vreemdelingenverkeer, een fi nanciële basis te leggen, waarmee de laat middeleeuwse kerk van Hoorn voor de ondergang kan worden behoed. Hij doet dat op een unieke manier, namelijk door niet alleen als predikant van de Hervormde gemeente van Hoorn op te treden, een taak, waartoe hij zich strikt genomen zou kunnen bepalen, maar ook door als gids te fungeren voor de bad gasten, die de kerk willen bekijken. „Anderhalf tot twee ton gaat het alle maal kosten en we moeten hier zelf on geveer veertigduizend gulden bijeen brengen. Dat is heel wat voor een kleine gemeente”, zegt dominee Scheepstra, en hfl heeft gelijk. Immers, wanneer Ter schelling in de winter geen badgasten herbergt, is Hoorn maar een bescheiden dorp met een handvol mensen. Na ver loop van vele jaren zou die kleine ge meenschap misschien een bedrag van veertigduizend bij elkaar kunnen schra pen, maar het zou veel te langzaam gaan. Wanneer het lang duurt, is het niet 16 13 14 10 14 10 15 1 Honderden kinderen uit de Noord- Oosthoek verdrongen zich zaterdagmid dag vol ongeduld voor de hekken van de speeltuin aan de Dr Kuyperlaan, wach tend op het grote moment dat dit wal halla voor hen geopend zou worden. De winter had ook zo lang geduurd en de schommels, de rutschbaan, de draaimo len en de vele andere speelwerktuigen lokten onweerstaanbaar. Als een lawine stortten ze dan ook naar binnen toen de weg vrij was en in een ommezien was het vermaak in volle gang. De hele lange rij schommels werd bezet, de draaimolen puilde uit en de rutschbaan kon de grote toeloop nauwe lijks verwerken. De kinderen moesten eerst wel een kwartier i-i de rij staan voor ze aan de beurt waren en sloten zich dan weer geduldig bij de file aan om die heerlijke glij-sensatie nog eens en nog eens te beleven. Ze kregen er niet gauw genoeg van. De groteren vermaakten zich op het sportveld naast de speeltuin met voet ballen, zodat het een en al feest was, wat nog verhoogd werd door de wapperende vlaggen bij de ingang en de tractaties waarop de jeugdige Noord-Oosthoekers onthaald werden: heerlijke chocolade melk, aangeboden door „Normandia”, snoep en ijs, welke lekkernijen hen zelfs de (gelukkig korte) regenbui deed ver geten. En van de koude hadden ze hele maal geen last, daar de speeltuin mooi beschut ligt en ze zich wel warm speel den. Helaas kon een aantal kleinen dit heerlijke feest niet meemaken. Met bloe dend hart moest de voorzitter hen terug sturen omdat hun ouders (nog) geen lid van de Vereniging zijn. Onbegrijpelijk als men ziet hoeveel en hoe een veilig voor kon WZS Tegen GAVC trokken de zebra’s 23 aan het langste eind en zij hebben daarmee hun derdeklasserschap met een jaar verlengd. De staartclubs kwamen in deze afdeling opvallend goed voor de dag. Stanfries sleepte tegen kampioen Olyphia een 22 gelijk spel uit het vuur en Bergum klopte zowaar het sterke RES met 02. Toch zullen de withem- den de degradatie nauwelijks nog kun nen ontlopen, want hun achterstand op Stanfries bedraagt nog altijd drie pun ten. MSC had tegen Oosterwolde aan één doelpunt genoeg (10), maar Nica tor en DOG kwamen, ondanks zes tref fers, niet tot een beslissing. De stand is hier: Volgens verwachting heeft ESC A in de eerste klasse B deze week de kam pioenstitel in de wacht gesleept door een 21 zege op de kampioen van het vorig jaar Quick (N.) Voor de Arnhemmers is dit wel een bijzonder groot succes, want zij speelden dit seizoen pas voor de eeAte maal in de hoogste amateur- af deling. De moeilijke overwinning, die WVV gisteren op Sneek behaalde (01) was niet meer van belang. De tweede plaats lijkt voor de Winschoters nu vrijwel zeker. Met nog één wedstrijd-dag voor de boeg is de stand nu: ESCA WVV Hengelo Quick (N.) Sneek Quick '20 mm contract (handelsadv lager ,s 1 3.per half jaar. Franco per poat f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Zaterdag 9 mei om 2 uur wordt in het gemeentelijk sportpark de eerste le- denwedstrijd (in twee klassen) gehou den. De ledencompetitie vangt woens dag 20 mei om 7 uur, ook in het sport park, aan. In „Ons Gebouw” alhier en in de Veilinghal te Harlingen werd zaterdag ge streden om verschillende Friese volleybaltitels. In onze stad speelden de he ren, in Harlingen de dames. De strijd ging in de eerste plaats om het algemene Friese kampioenschap, waaraan door alle klassen (eerste klasse - overgangsklas se - hoofdklasse) kon worden deelgenomen, en om het kampioenschap van de eerste klassen in de afdelingen. Voor Sneek werd hieraan deelgenomen door de heren van NOH en de da. mes van SVC, de beide kampioenen, terwijl zowel het damesteam als het heren team van RKVC zich eveneens beschikbaar stelden, toen bleek dat verschillen, de andere ploegen zich hadden teruggetrokken. Beide titels gingen bij de heren naar ons Sneker NOH, dat over de gehele linie oppermachtig bleek. Het kampioenschap van dedames eerste klasse ging het Sneker SVC, dat zich hiermee ook boven de overgangsklasse plaatste, de dames bij de hechte Griffioen-ploeg In door een krappe 0—1 overwinning op Friesland twee punten uitgelopen op Achilles, dat zelf niet speelde. De Leeu warders, die nog twee wedstrijden moe ten spelen, zijn daardoor weer een stapje dichter bij de zo fel begeerde titel. Onderaan is de spanning door de ne derlaag van Friesland en de 10 zege van Gruno op Vako weer aanmerkelijk toegenomen. Zelfs Frisia en Vako zijn nog niet veilig. Harlingen daarentegen hoeft zich na de 5—1 oveiwinning op GRC weinig zorgen meer te maken. De stand is: MKV 16 24 CAB 16 19 Black Boys 16 17 16 16 16 15 BI. Wit ’34 16 24 Or. Nassau 17 23 Hark. Boys 16 19 ONS 15 18 Heeg 16 17 In de vierde klasse A was de grote ver rassing ongetwijfeld de 01 nederlaag van Nijland tegen Drogeham. De weg naar het kampioenschap ligt nu open voor Workum, dat de laatste hoop van QVC in de grond sloeg (51). Bij het scheiden van de markt leverde Balk nog een prima prestatie door Delfstra- huizen met 31 te verslaan. Dracht- ster BoysZeerobben werd een doel puntrijk duel, dat tenslotte in het voor deel van de havenstadbewoners uitviel. De stand is hier: Der is oant nou ta totael f 1145.yn- komd foar de swurden foar Jan Brou wer. Ut it bidriuwslibben ü.o. fan N.V. Wouda, Snits f50.—; oannimmers to Snits f 25.N.V. Tonnema en Cie, Snits f 25.fa. Boomsma, Snits f 10. N.V. Werktuigenbureau voor de Land, bouw, Snits f 10.’t Huis met de No tenbalk, Snits f 5. Fan it gemeentebistjür Snits f 50. Fan de Kommisje foar Skütsjesilen Snits en S.K.S. f 300. Persoanen ü.o.: Personiel Prov. werk plaats Waterstaat Tweïlegea flO.— Bons, Toppenhuzen f 10.Popma, Top- penhuzen f 10,E. v. d. Weerd, Top penhuzen f 10,D. van der Werf, Snits f 10.T. van der Werf, Snits f 10. J. S. de Vries, Snits f5.Epema* Tweïlegea f 2.50. Hwa helpt noch mei om mear to krijen? Hwa wol noch stoarte foar dit moaije doel: het heechhalden fan it Skütsjesilen? Hwer bliuwe de oare Gemeentebistjü- ren dêr’t de marren yn lizze en dos it skütsjesilen yn halden wurdt, hwer bliu we de oare kommisjes foai’ it skütsje- saken yn Fryslan om de Fryske kultuer to styp- jen, hwei- bliuwe de oare freonen fan it skütsjesilen dy’t der ek grif noch wol in pear ryksdaelders foar oer hawwe? lit aksjekomité dat hjiryn hielendal stipe wurdt troch de SKS rekkent op Jim en forwachtet graech in by drags op gironümmer 805133 fan de Neder landse Handel Maatschappij to Snits op rekken fan „Swurden foar Jan Brou wer”. Alles hwat der mear komt dan f 1200.— wurdt stoarten yn it subsydzje- füns fan de SKS. Wij dogge in birop op Jim om in by- drage to stoarten. Skütsjesilend Frys- lan rekkent op Jim. Bij de dames was het spelpeil over het algemeen redelijk goed. Jammer, dat het Sneker RKVC niet erg op dreef was, wat overigens te begrijpen valt, daar het volkomen onvoorbereid in het veld kwam. RKVC verloor al haar wedstrij den, achtereenvolgens van D2C (Dok- kum) met 15-8, 15-7; van SVC met 15-5, 6-15, 6-15; van Griffioen met 15-2, 15-2 en van Animo met 15-8, 15-7. SVC won van: Animo (Leeuwarden) met 17-15, 15-12; van RKVC (zie boven) van D2C met 15-5, 15-5. Hiermee was SVC gelijk gekomen met het Wolve- gaaster Griffioen. De titel in de eerste klasse was door onze stadgenotes al be haald. nu moesten ze nog spelen om de algemene titel. In dit beslissende duel met het sterke hoofdklasse-team Griffi oen bleek, dat de meisjes uit Wolvega nog een behoorlijke reserve achter de hand hadden. Met harde aanvallen zege vierde deze hechte ploeg met 15-9, 15-8 over SVC. De eindstand was: 1. Griffi oen 8 pnt; 2. SVC 6 pnt; 3. Animo 4 pnt; 4. D2C 2 pnt; 5. RKVC 0 pnt. Uitslag schoolwedstrijden Koninginne dag: Klas I jongens: le Hans Bosma; 2e Appie Adema; meisjes: le Cobie Eisser, 2e Janneke Tuil. Klas II jongens: le Henk Bakker; 2e Sjoerd Piersma; meisjes: le Tineke de Jong; 2e Gretha Hoeksema. Klas III jongens: le Minni Spitse; 2e Jan Schukking; meisjes: ie Truusje Schukking; 2e Sientje Piersma. Klas IV jongens: le Karei de Ligt; 2e Jan v. d. Werf; meisjes: le Meinie Ade ma, 2e Gerda Visser. Klas V jongens: le IJke Faber; 2e Daan Kussendrager; meisjesle Elly Bosma, 2e Ciska Hofstra. Klas VI jongens: le Henk Terpstra, 2e Jan ten Gate, meisjes: le Sietske Osin- ga; 2e Hammy Noppert. Opleiding: jongens: le Henk Faber; 2e Appie Schurer; meisjes: le Marry Jis- sink, 2e Jetske Ligthart. zorgden Friso en Oldeboorn voor de fi nale. De Joustcrs zegevierden met 31 en eindigden daardoor definitief op de vierde plaats. Volledigheidshalve geven wij hier nog even de eindstand: Freno Bakhuizen Udiros Nieuwesch. elkaar naa Soestdijk. Het gezicht de Koningin kreeg zo’n verraste toen ze hoorde dat wij allen ook halve eeuw oud geworden waren. Met uitgestoken handen liep ze de bordestreden af, gekleed in een oranje kleurig rokje met een simpel truitje. „Allen hartëlijk gefeliciteerd”, riep ze. Wij stonden gearmd naast haar en spra ken over onze verschillende geboorte- uren. Opeens was ik glad vergeten hoe laat ik geboren benNu weet ik het weer: ’s nachts twintig minuten voor drie; de Koningin omstreeks drie uur Ze was zo lief en hartelijk en we spra ken af dat we over vijfentwintig jaar weer samen zouden komen. Ze riep onze afspraak naar Prins Bernhard en ver telde dan aan Marijke wat er op het bord stond dat een klein meisje droeg „Dag lieve Koningin”. Marijke klapte toen geestdriftig in haar handen voor haar moeder. De prinsessen waren lief en eenvoudig gekleed, vertelde mevrouw Brens, maar de Koningin was het mid delpunt. Ze was ongelooflijk hartelijk en belangstellend. Een van ons liet haar de foto van een pasgeboren kleinkind zien en vertelde dat ze twaalf zonen had. i 3

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1