Nee-zeggers- Nee 1 Tom Zwart en v.d. Zijpp Jr verstevigden hun positie in de serie wedstrijden Afd. Sneek Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling Speeltuin in het Sperkhem feestelijk geopend Instructieve schoolreis weer vlot verlopen Het nieuwe Roode Kruis hospitaalschip I, Henry Dunant” rondgang meedeelde, dat het Roode Kruis IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, i 114e jaargang no. 44 Maandag 1 juni 1959 Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Kunst aan Allen I Zendingsnaaikrans U.K.K. 1 INGEZONDEN De instructieve schoolreis 9! Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Geslaagd Magister Alvinus gymnasium Kerknieuws Ltrikking Rely Jorritsmaprizen Zeepost „Alles op één kaart” bracht 1 miljoen op Atsma, Van Foeken en v. d. Meulen verloren terrein SNEEKER NIEUWSBLAD Een bel. Onvergetelijk uren Gezellig; samenzijn. Duizend gulden I burgemeester met Hilde- een chronische patiënten PHILIA. de Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) de eerste rond- speei- Collecte-aanbeveling Hier voor HET ROODE KRUIS Als ’t nodig was, dan gréég, hoor. Ik schreef voor „huis tot huis”. zien: een de Stichting Vacantie-Verblijven en een nieuw kinderherstellingsoord voor het Centraal Genootschap. IJSBRECHTUM. Geslaagd voor kleu terleidster akte A mej. A. Koopman al hier. Bij de groentenveiling begon de blijde intocht al. Daar kwam de muziek aan boord en begon het geroep en gewuif tégen de ouders die in auto’s en op fiet sen de kinderen tegemoet gereden wa ren. Zo werd langzaam naar de stad ge varen, tussen rijen juichende mensen door hoewel de juichkreten wel over stemd werden door de heerlijk dave rende muziek. De kinderen uit ’t Sperk- hem, die met de kleurige FleXa ballon nen al klaar stonden voor de opening van hun speeltuin, maakten alles nog feestelijker. Zo nu en dan steeg een rode of blauwe ballon op naar de zon, vergezeld van de verschrikte kreten van een teleurgesteld kind. Langzaam gleed de boot tegen de wal, meester Keulen zag ernstig toe of de bons niet te hard zou aankomen. De heren Noorman, Koopmans, Maij, van Winden blij dat de reis weer zonder ongelukken verlo pen was hielpen bij de vlotte ontsche ping en zullen wel als elk jaar verbaasd zijn geweest dat de jeugd zo spoedig in de dringende duwende menigte ver dwenen was. „Waar is letie nu ik zie letie nergens”, riep een ongeruste moeder. Ik ben er van overtuigd dat ze een minuut later haar dochter gevonden heeft, maar een minuut duurt lang in zulke omstandig heden. „Hij kan niet meer praten. Hij heeft geen stem meer”, zei een andere moeder. Haar zoon knikte alleen maar toen ik vroeg of het fijn geweest was. Hij had zeker te veel geschreeuwd bij de voet balwedstrijd NederlandSchotland, waar alle kinderen van genoten hebben en welke nog eens gezien werd in de bio scoopvoorstelling te Amsterdam, welke dank zij de bemoeiingen van de heer Miedema weer kon worden bij gewoond. Traditiegetrouw hield de Vrouwenver eniging Zendingsnaaikrans „Uw Konink rijk Kome” op 26 mei j.l. haar jaarlijks uitstapje. Om zeven uur werd gestart met een bus van de heer Sij persma, rich ting Heerenveen; er werd gereden over Frederiksoord, Diever, Dwingelo, Hooge- veen naar Balkbrug, waar halt werd ge houden, en de dames zich de koffie goed lieten smaken. Vandaar werd gereden naar Dedemsvaart, mede het doel van de reis', om er de textielfabriek „Delana” te bezichtigen. Onder het genot van een kop koffie werden haar verschillende kledingstukken getoond, waarna de fa briek werd bezichtigd, wat zeer interes sant was. Toen naar Hellendoorn, waar een wandeling werd gemaakt door park 'en bossen, waarna het diner werd ge bruikt in ’t Ontspanningsoord „De Elf- provinciën”, waarvan zeer genoten werd. Vandaar ging de reis over Holten, door bos en heide, naar Deventer, waar de dames de gelegenheid kregen te winke len; na een half uurtje ging de reis ver der naar Apeldoorn, waar wederom een verfrissing werd gebruikt. Van Apel doorn werd de terugtocht aanvaard over Zwolle, waar ook nog even werd ge stopt voor het drinken van een kop koffie. Toen ging het recht op huis aan. Niettegenstaande de zon die dag verstek liet gaan, hadden de dames toch een prachtige dag gehad mede door de pri ma verzorging van de bus en de toelich ting van de chauffeur die goed bekend was met de wegen en met vele beziens waardigheden. Om ruim half elf reden wij Sneek bin nen. Zeer voldaan over deze mooie dag en prettige reis ging een ieder huis waarts. De kinderen van de hoogste klassen van de Openbare Lagere Scholen zijn weer terug van de grote schoolreis. Za terdagmiddag zijn ze ingehaald met mu ziek, geroep van meelevende vrienden en vriendinnen en bezorgde vragen van moeders die op de kade niets anders meer zagen dan haar eigen spruit die aan kwam zeulen met een volgepropte plunjezak of een grote koffer die achter allerlei benen dreigde te blijven haken. Voor bestuur en genodigden was er nog een gezellig samenzijn in de Hart man Visserzaal, waar vele sprekers het woord voerden. Voorzitter Zwaagman bracht dank aan het gemeentebestuur en aan alle mede- Onder luid gejuich lieten de kinderen op de straat de touwtjes van hun bal lonnen los, allen probeerden zo lang mo- gelgk het kartonnetje met de eigen naam er op in het oog te houden en zo vingen ze geen woord op van de mooie toespraak van de voorzitter van hun vereniging. De heer Zwaagman sprak zijn vreugde uit over het grote moment en bood met de hartelijke dank aan het gemeente bestuur, de burgemeester een fraai uit gevoerde oorkonde aan als herinnering aan deze middag. Gemeenschapsgevoel. Wegens zijn benoeming tot leraar aan het r.k. lyceum te Alkmaar heeft de heer A. Leeman eervol ontslag verzocht als tijdelijk leraar aan het Magister Alvinus gymnasium alhier. Het voorstel van B. en W. om de heer Leeman tot leraar in vaste dienst aan deze inrichting te be noemen is dientengevolge van de agenda van de heden te houden raadsvergade ring afgevoerd. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Ds Ph. Lindeman alhier heeft het be roep naar de Baptiste gemeente Gro ningen (N.) aangenomen. oordeelden eveneens gunstig over voorstel Haarlem om een systeem te doen ontwerpen voor aanmelding voor de natuurvriendenhuizen, zodanig dat degenen, die het ene jaar afgewezen zijn voor het volgend jaar op een voorkeurs lijst geplaatst zullen worden. Men was met de afd. Hoorn ook van mening dat diende te worden nagegaan of niet tot een vergroting kan worden gekomen van het verschil in de tarieven der na tuurvriendenhuizen voor leden en niet- leden. Tenslotte en uiteraard bleek men het eens met een voorstel van de afd. Leiden dat de alg. vergadering de wen selijkheid zal uitspreken dat de afdelin gen in haar programma vooral aan dacht zullen besteden aan de ideële doel stelling van het I.V.A.O. Na de behandeling van de beschrij vingsbrief werden nog enige suggesties voor het a.s. winterprogramma van de afdeling gedaan. Vrijzeker komt er een lezing over het reactor-centrum te Pet ten; men wenste een lezing over India, een Televisie-avond, een serie avonden „Inleiding tot muziekbegrip”, een lezing van de heer P. Sterrenberg over „Lim burg” (mijngebied) en hoopte de heer Gooi uit Winschoten weer te kunnen uit nodigen voor een lezing, ditmaal over „De falsificaties van Van Megeren”, terwijl er ook belangstelling werd geuit voor „gespreks-avonden” over diverse onderwerpen. Op sneon, 6 juny o.s. sil de algemiene ledegearkomste (jiergearkomste) fan de foriening „De Fryske Bibleteek” bal den wurde yn ’e herberge fan Jellema to Mantgum. De gearkomste bigjint de middeis twa Ore. Oan ’e oarder komme Onder oaren it jlerforslach en de jier- rekken oer 1958, de bigreating en it ütjefteplan 1959, en bistjürsforkiezing. Nei ófrin is der gelegenheit ta it by- wenjen fan de ütrikking fan de Rely Jorritsma-prizen, dy’t deselde middeis to Mantgum pleats hawwe sil, namment- lik om fjouwer Ore yn it gritenijhüs fan Baerderadiel. De 13de Instructieve Schoolreis be hoort weer tot het verleden* en als ouder van één der leerlingen, is het mij een behoefte, enkele woorden van erkente lijkheid en grote waardering te richten tot allen, die hebben meegewerkt tot het welslagen hiervan. Nergens komt het voor, dat leerlingen van de hoogste klas sen der lagere school zolang uitgaan. Dit initiatief is zeer lofwaardig, doch houdt tevens een grote verantwoordelijkheid in. De organisatie was prima, dat bleek ook overduidelijk uit de gestencilde verslagen, welke dé’ ouders iedere dag gebracht kregen. Deze mooie reis zal on getwijfeld een onuitwisbare indruk ach terlaten bij de kinderen. Uit de gesprek ken bleek, hoezeer zij genoten hebben! Ik hoop hartelijk, dat U allen zult mogen doorgaan met dit prachtige werk. Een Ouder de zes, daar Jan Burema nu ook (voor de eerste maal) op het toneel verscheen en direct het veni - vidi vici (ik kwam, zag en overwon) in toepassing bracht. Dirk de Haan won de eerste race en kwam later als vierde door, wat hem de dagprijs bezorgde. V. d. Meulen (Joure) bezette de eerste maal met een neusleng te voorsprong op Alberda de tweede plaats, maar daarna was hij vierde, zo dat hij zich nog maar net als leider handhaafde. Alberda zit hem n.l. met 0.1 punt verschil gevaarlijk dicht op de hie len. Graatsma, die met evenveel (7.1) punten begon als v. d. Meulen,zakte door een vierde en een vijfde plaats af naar de derde plaats. Hij heeft nu n.l. 14.1 punten. Vierde is de Haan met 12.1 vijfde Brenninkmeijer met 10 en zesde Burema met 7.1. Het fraaie succes van Tom Zwart in de Regenbogen vermeldden wij reeds. Hij had wel hevige aanvallen van Alber da te verduren, maar sloeg deze steeds af. Achter deze twee waren Ooms, de Wilde, Feitze Oppenhuizen en de Vries ook voortdurend in strijd gewikkeld, maar hun positie veranderde uiteinde lijk niet. Röfekamp kon er nog niet in komen en gaf na een laatste verwoede maar vergeefse poging om zijn achter stand in te lopen, op. Het opmerkelijke in deze klasse is, dat de Vries, Oppenhuizen en de Wilde nu allen 7 punten hebben, zodat zij de der de plaats achter Zwart (14.2) en Alberda (12) delen. Daarna volgen Ooms met 7 en Röfekamp met 0 punten. Maar ach, waar hebben ze niet van genoten! Deze hele week is weer een aaneenschakeling geweest van onverge telijke uren. De kinderen kijken een jaar, misschien nog veel langer, naar deze Burgemeester Rasterhoff sprak ook al zijn vreugde uit over deze dag, nu er weer een speeltuin geopend kon worden in Sneek. De kinderen kunnen hier ver maak vinden, nu het op straat steeds ge vaarlijker wordt. Namens het gemeente bestuur wenste spr. alle harde werkers van harte geluk met dit resultaat, dat na veel moeite en offers bereikt is. Als men bedenkt dat de gehele tuin ontworpen en gemaakt is door de be woners zelf, krijgt men nog meer res pect voor deze mensen die getoond heb ben het ware gemeenschapsgevoel te be zitten. Ze hebben hiermee een traditie voort gezet die in Sneek al in de middel eeuwen bestond: toen was men ook be reid persoonlijk offers te brengen als het er om ging de gemeenschap te die nen. De burgemeester was er van over tuigd, dat de speeltuin in deze dichtbe volkte wijk in een behoefte voorziet en' sprak de wens uit dat er telkens weer mensen gevonden zullen worden die dit werk willen voortzetten en in stand houden. personeel aan boord; voor de scheeps- mocder, de kooksters, de scheepsarts en de geestelijke zijn aparte hutten. In september in Sneek burge- I gebonden ballonnen, zodat het hek ge- opend kon worden en ----- -> gang over de prachtige grote tuin kon worden gemaakt. Twee gedeelten. De tuin is eigenlijk in tweeën gedeeld grote en kleine kinderen kunnen nu ge scheiden spelen. De kleintjes hebben een grote zandbak en kleine speelwerktm- gen als: een klein glijbaantje, wipjes, schommeltjes en een onvolprezen draai molen, waarop de burgemeester met Hildebrandje de Boer een heerlijk ritje draaide. Er zijn alleraardigste rolton- nen, luchtschommels, touwklimrekken, terwijl alles nog vervolmaakt zal wor den met een oceaangolf, grote glijbaan en kabelbaan. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per half jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5074 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Wat een feest zaterdagmiddag voor de kinderen van SperkhemTuindorp Ze hebben met muziek, gejuich en kleurige ballonnen hun speeltuin geopend de vele toespraken zullen ze op de koop toe hebben genomen. Gewichtig was het wel om met de burgemeester, gemeente-secretaris Koster, wethouder Fijlstra, Korpschef Kooistra, de heer de Boer, dir. van Gemeentewerken, en nog meer dames en heren achter de muziek aan naar de speeltuin te marcheren. Voor het mooie afsluithek, waaraan ook al bossen Flexa ballonnen waren vastge bonden, stond Ineke Zijlstra al te wachten met een grote schaar op een mooi versierd kussen. vertelde ons n.l. zeer dankbaar is voor de 'hulp van V.H.V. Deze organisa tie heeft al vier maal alle kosten be taald welke verbonden zijn aan de week- tochten voor chronische patiënten. Smaakvol en praktisch Bij de rondgang door de boot bleek hoe smaakvol en praktisch alles is inge richt voor de 70 patiënten die de week- tocht kunnen meemaken. De bedden zijn verdeeld over vier zalen. Tussen de bed den is een flinke ruimte en in het bed- pad tussen de rijen zijn gezellige zitjes gemaakt. Om elk bed kunnen groen plas tic gordijnen getrokken worden en voor de grote ramen waardoor men onbelem merd naar buiten kan zien, kunnen luxaflex gordijntjes neergelaten worden. Aan de bedden zijn kleine nachtkastjes bevestigd. Men toonde ons vol trots de twee kruikenmoeders, het rijdende w.c.’tje, als eep zeer ingenieuze uitvin ding de personenlift en de etenslift. In geval van nood kan men 100 bedden bij plaatsen. Men vaart met vijftig man Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Paraguay Star <2 juni); Australië: s.s. Orontes (4 juni); s.s. Ballarat (5 juni); Brazilië: m.s. Pa raguay Star (2 juni); Canada: s.s. Zui derkruis (4 juni); Chili: via New York (4 juni); Indonesië: m.s. Neder Elbe (4 juni); Ned. Antillen: m.s. Prins der Nederlanden (2 juni); Ned. Nw. Guinea: m.s. Neder Elbe (4 juni); Suriname: m.s. Osiris (3 juni)Unie van Z. Arika en Z.W. Afrika: m.s. Pretoria Castle (6 juni) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven postkantoren. In september komt dit prachtige schip, waarop het Roode Kruis met recht trots is, naar Sneek. Op 21 september start men n.l. van Leeuwarden voor de eerste weekreis met Friese patiënten. Men vaart dan Sneek, Kampen, Wage- ningen, Amsterdam, Lemmer, Grouw. Nu wij de boot gezien hebben kunnen wij onze patiënten zeker gelukwensen, ze gaan een heerlijke week tegemoet. Het bestuur van „Kunst Aan Allen” te Sneek geeft de leden per circulaire1 het gebruikelijke overzicht van het pro gramma voor het aanstaande seizoen. Het heeft besloten het komende seizoen vijf toneelvoorstellingen te doen geven, waar voor de data als volgt zijn vastgesteld: donderdag 1 oktober 1959 Theater; woensdag 28 oktober 1959 Ensemble dinsdag 8 december 1959 Puck; dinsdag 26 januari 1960 Puck; dinsdag 1 maart 1960 Theater. Zoals bekend is kan de keuze der stuk ken pas veel later geschieden. Voor de kamermuziek is er een vaste kern van bezoekers, maar helaas niet zeer talrijk, zodat ook voor het nieuwe seizoen het aantal avonden tot twee beperkt zal worden. Nadere gegevens hierover zullen zo spoedig mogelijk worden verstrekt. Inzake de twee symphonieconcerten (te geven door het G.Ó.V. en het L.O.F.) heeft „Kunst Aan Allen” slechts een ad viserende taak. Wel zal alles in het werk gesteld moeten worden het aantal bezoe kers zo hoog mogelijk op te voeren. Met auto’s en bussen gingen donder dagavond vele Roode Kruis vrienden uit Friesland naar Lemmer om de nieuwste aanwinst van het Roode Kruis te be zichtigen: het hospitaalschip J. Henry Dunant, dat de opvolger is van de Ka steel Staverden, waarmee men jarenlang weektochten met heeft gemaakt. De afd. Sneek van het I.v.A.O. hield onder leiding van de heer P. van Vucht vrijdagavond een ledenvergadering in Fredehiem. Behandeld werd de beschrij vingsbrief van de op 26 en 27 sept. a.s. te Haarlem te houden driejaarlijkse al gemene vergadering van het Instituut. De vergadering ging accoord met net voorstel van het Centraal bestuur de huidige naam van de Ver. te wijzigen in „Nederlands Cultureel Instituut” met als ondertitel „voor volksontwikkelmg natuurvriendenwerk en actieve recrea tie”. Men had bezwaar tegen egn ander voorstel van het centraal bestuur ui. statutair de mogelijkheid te openen jon geren tussen 15 en 18 jaar in te schrij ven als jeugdlid van het Instituut. Dit bezwaar gold minder het begrip „Jeugd leden” dan wel de toelichting van het Centraal bestuur bij dit voorstel, waarin de mogelijkheid werd aangeroerd dat het Instituut ook eigen jongerenwerk zou kunnen gaan organiseren. Men vreesde hiervan concurrentie met andere ver enigingen welke zich op het jeugdwerk toeleggen, dus verbrokkeling. De atd. Sneek zal in dezen zelf een, nog nader te redigeren, voorstel indienen. De aanwezige leden voelden voor steun op de algemene vergadering aan een voorstel van bet Gewest Gelderland Utrecht om er op aan te dringen dat aan het aankopen van kampeerterreinen voorrang zal worden verleend boven het aankopen van natuurvriendenhuizen en De indruk die men van deze speeltuin krijgt is wel bijzonder gunstig. Niet al leen is het terrein ideaal en beschut gelegen, de werktuigen, alles kleurig en mooi geschilderd, zien er zeer verzorgd uit, ook al doordat ze allen beschermd worden door kleurige hekjes, die jeug dige toeschouwertjes op een afstand moeten houden. Hoe verzorgd deze tuin is blijkt wel uit dit voorbeeld: aan het huisje voor de oppasser heeft men bloembakken getimmerd waarin planten fleurig bloeien. Na de officiële rondgang bestormden de kinderen de toestellen en al spoedig was er geen schommel meer vrij en de draaimolen slierde trossen kinderen rond. schoolreis uit ze vinden dat de week te gauw voorbij is, maar de herinnering er aan verbleekt hun leven lang niet meer. Dat is zeker een rijke beloning voor de leidsters en leiders die in deze dagen wel eens meer dan eens hun hart zullen hebben vastgehouden en dank baar zijn dat alles weer zonder kleer scheuren is verlopen. In Lemmer wees men ons al onge vraagd de weg „naar de grote boot? Hier de hoogte op, dan ziet u hem al liggen”. En we zagen hem liggen de prachtige witte boot, 65 meter van boeg tot hek, 8 meter breed, van waterspiegel af gemeten, ruim zes en een halve meter hoog. Het stuurhuis en de pijp kan men neerklappen, zodat men bij de vaste bruggen geen last zal ondervinden. Het schip heeft anderhalf miljoen gekost, en omdat een miljoen van de bouwkosten betaald is door het rampenfonds heeft dit fonds het recht gekregen bij een ramp het schip te gebruiken. Men kan dan duizend mensen aan boord nemen; in de grote keuken kan men maaltijden voor dit grote aantal mensen klaar ma ken. Er is een behandelkamer aan boord, ogenschijnlijk voor een gewone weektocht overdadig ingericht, maar in geval van nood kan de geneesheer hier kleine operaties uitvoeren. De medische inrichting van de boot is verzorgd door de verschillende Roode Kruis afdelingen, die hiervoor een bedrag van f 128.000,— bijeenbrachten. Veel van de Friese Roo de Kruis medewerkers kwamen in Lem mer de boot bezichtigen en ook zagen we veel van de Vrouwelijke Hulp Ver lening. De heer G. van der Kooy uit Leeuwarden, Roode Kruis functionaris die ons deze bijzonderheden bij de werkers, onder wie in de eerste plaats I de heer Ruiter in wiens werkplaats men alle werktuigen heeft mogen maken. Ook de dir. van Gemeentewerken, de heer de Boer, is men veel dank verschuldigd. Vervolgens de gemeentepolitie, de heer Veldhuis, de pers, de besturen van an dere speeltuinverenigingen. De heer Haagsma werd dank gebracht omdat hij de vlaggestok van de oude buurtvereni ging aangeboden heeft. De heer Haag sma onthulde daarna dat de kas nog zo’n f 25.bevatte die hij ook gaarne wilde aanbieden, opdat het bestuur een nieuwe vlag zal kunnen kopen. De heer H. J. de Vries voerde het woord namens de overkoepelende orga nisatie. Ook hij wilde het gemeentebe stuur danken en bood namens de cen trale gelukwensen aan. Hetzelfde deed de heer Huisman, van de speeltuinvereniging de Noorderhoek, uit naam van het hoofdbestuur van de Nuso die hun wensen vergezeld deden gaan van een volleybal. De AVRO heeft vrijdagavond voor ra dio en televisie, de actie voor het mis deeld kind, die zij in de afgelopen we ken heeft gevoerd onder de leus: „Alles op één kaart” afgesloten. Deze actie werd, zoals bekend, gehouden in samen werking met de drie organisaties voor de jeugd: de Nederlandse Jeugd Ge meenschap (sectie Jeugdzorg), de Stich ting Vacantie-Verblijven en het Cen traal Genootschap. De eindopbrengst van de actie is één miljoen gulden. Men liet met twee maquettes de bestemming van dit geld nieuw vacantie-verblijf voor De heer Stellingwerf sprak als lid van het actie-comité dat in alle stilte op gericht is om hulde te brengen aan de paar mannen die zoveel voor de bouw van de speeltuin hebben gedaan. Men bracht geld bijelkaar voor een persoon lijk geschenk, maar nu gebleken is dat de betreffende mannen hier niets van wilden weten, wil men dit geld besteden aan een bel waar een torentje of zo iets voor gebouwd zal worden. De heer Stel lingwerf overhandigde namens de leden aan de voorzitter f 201.85 met de wens dat men in de klank van de bel de dank van de bewoners zal horen voor hen die zo veel voor de kinderen hebben gedaan. De namen van deze werkers zullen in de notulen vermeld worden. Onder ap plaus overhandigde de heer Stellingwerf daarna de heren een doos sigaren, ter- wij de drie dames gehuldigd werden met bloemen. Na de geestige en gestdriftige speech van de heer Stellingwerf, die veel indruk maakte, bleef men nog een tijd gezellig bijeen, waarbij het bestuur nog menige gelukwens in ontvangst moest nemen. Maar één woord zelfs te schrijven Voor 't mooi en machtig doel, Is overbodig, lezers, (U deelt toch mijn gevoel?) U kent de forse inzet En de veelzijdigheid, Waarmee de Roode Kruis-ploeg Voor het volkswelzijn strijdt. Twee dagen (34 juni) Wordt u weer opgewekt, ’k Denk niet, dat men in Sneek nog Eén „néé-zegger” ontdekt name van Het weer was zaterdagmiddag tijdens de tweede seriewedstrijd van de Kon. Zeilver. Sneek stukken beter dan de vorige week. De zon en de westelijke wind maakten de temperatuur behaaglijken. De laatste werd later wel weer noor delijker, maar kouder werd het daardoor niet. Deze verandering speelde vele zei lers echter parten en ook had er, in tegenstelling met de eerste middag toen het te hard woei, wel wat meer wind kunnen zijn. Bij tijden was het haast stil. De Regenbogen zeilden daarom maar twee routes op hun mooie baan die twee maal een mooi kruisrak bevatte van de boei in de Heerenzijl naar de Roekoe. Tom Zwart voerde wederom het Regenboogveld aan, waardoor hij zijn leidende positie verbeterde en alleen nog maar door Alberda, die beide keren weer tweede was, bedreigd wordt. De andere vier spelen geen r.l meer. Bij de Schouwen, Pampusklasse en de 16 m2 klasse behielden Atsma, van Foeken en v. d. Meulen de kop, maar hun voorsprong brokkelde af. Hennie de Jong eindigde resp. als der de en tweede, en bezet nu met 16 pun ten de derde plaats. Piet de Jong (twee maal vierde) volgt daarop met 15 pun ten en Jissink (2e en 5e) sluit de rij met 14. Gezien de geringe onderlinge verschil len is in deze klasse nog alles mogelijk, zodat de laatste middag a.s. zaterdag bij zonder spannend belooft te worden. In de Vrijheidsklasse, waarin v. d. Zijpp Jr en Repko beide met 13.1 punten start ten, staat eerstgenoemde nu met 24.1 punten, vier meer dan Repko, vrij stevig aan de kop. Edzard beëindigde de eer ste race n.l. als tweede en de tweede als derde, terwijl Repko het niet verder bracht dan een derde een een zesde plaats. Winnaars werden resp. Alberda en Boomsma en daar Alberda in de twee de race tweede was, kreeg hij de dag prijs. De stand is nu: 1. v. d. Zijpp 24.1 pun ten; 2. Repko 20.1; 3. Tjallien v. d. Sluis 16; 4. Alberda 13.1; 5. v. d. Zee 11; 6. Boomsma 10.1. De 16 m2 klasse telde voor de eerste wedstrijd vijf deelnemers, voor de twee- In de Schouwenklasse, waarin nu alle drie inschrijvers opkwamen, won de jon ge Hoekstra de eerste wedstrijd voor v. d. Veen en Atsma Jr, maar de tweede maal startte hij te vroeg welke achter stand hij maar gedeeltelijk inliep. Nu fi nishte Atsma als eerste, gevolgd door Hoekstra en v. d. Veen. De dagprijs was hierdoor voor Hoekstra, maar v. d. Veen behield met 10.3 punten de leiding. Hoek stra is tweede met 9.1 punten, v. d. Veen derde met 3. De strijd in de Pampusklasse heeft een zeer spannend verloop. Doordat Visser nu beide malen won en dus ook de dag prijs, en van Foeken de eerste keer als j laatste (vijfde) en daarna als derde werd afgeblazen, wordt diens positie I nu ernstig door Visser bedreigd. Het verschil is nog maar 1 punt (18.2-17.2). Als blijk van waardering voor het ver richte werk, overhandigde de burge meester namens het gemeentebestuur aan de voorzitter een bevelschrift tot uitbetling van f 1000.—waarna hij on der het applaus van de genodigden en het gejuich van de kinderen in de ver te, de speeltuin voor geopend verklaarde. Met Ineke’s schaar knipte de burge meester de touwtjes door van de vast- Een vrolijke brandje de Boer op de draaimolen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1