het PAVILJOEN Kees Stavenga had tweemaal een fijne week in het Henry Dunanthuis Spaar extra vacantiegeldI w i 1 5N.’V.r890 - 1275 n2'"? 295-450 395 - 595 n”, ri95 -350 Nns’r 490 - 690 r;i» ïk a- Maria Meneghini Callas Opbrengst collecten BOOTDIENST ZATERDAG GESTART Knobbelrit Jeugdverenigingen Geslaagd Postduivenvereniging „L’Estafette” Opening Kampen’s „Sperwer” Levensm.bedrijf *t Huis met de Notenbalk A.W.W. nu verkrijgbaar Politiemannen komen weer in ’t Kaatsperk Tweede blad MAANDAG 1 JUNI 1959 r SNEEKER NIEUWSBLAD 3-13]. N.gr.J -J 1 I 2-13 jaar. *}9Q E9Q Naar gr. J J 1 9vmir V'l, i w. Mil 1311 in Recreatie. Niet genoeg geld zo bedroeg 297. Roode Wij geven U graag nadere in lichtingen. ’t Huis met de Notenbalk. De heer Berkhout bood de gelukwen sen van het gemeentebestuur aan. Het Sneekermeer is weer dichter bij Sneek gekomen en daar hoort het ook bij. Het is daarom vanzelfsprekend dat er esn bootverbindlng is en het was ongewoon dat die er niet was. Verheugend noemde De Blauwe Week Ijjstcollecte heeft alhier f 600.09 opgebracht. me- ont- heeft U kans op een vrijkaart voor het concert te Amsterdam waar deze grote Prima Donna op zal treden. al verlangen naar hun volgende vacan-1 werd geloot. Het hoogste aantal stratp. tie in dat heerlijke Henry Dunanthuis. Om direct maar met de deur in huis te vallen: de boot heeft allen goed voldaan. Hij is wel niet groot, maar wjj konden er ons met de vrij harde wind van over tuigen, dat hij stevig in het water ligt en behoorlijk snel vaart. Het tochtje duurt 35 minuten. De kajuit is gerieflijk ingericht en men heeft geen last van hinderlijke trillingen, terwijl het geluid van de Dieselmotor erg meevalt. Nu za ten wjj heerlijk beschut in de overdekte kajuit, maar als het mooi zonnig weer is, kunnen de luiken er ook af en wordt het een geheel open of gedeeltelijk over dekte boot. Bovendien kan dan ook van de zitplaatsen aan dek gebruik worden gemaakt vanwaar men een nog rianter uitzicht heeft op de wijde omgeving. Het Paviljoen maakte ook een zeer verzorgde indruk; de koffie waarop het gezelschap door de heer en mevr. King- ma onhaald werd was prima en de be- dienstertjes waren charmant. Alle reden dus voor stadgenoten en vreemdelingen dit recreatie-oord eens of vaker te be zoeken. OOSTHEM. Door de gezamenlijke jeugdverenigingen alhier werd evenals in de voorafgaande jaren, weer een knobbelrit gehouden, waaraan door alle verenigingen werd deelgenomen. De pa ren v irden na loting samengesteld. Het parcours was uitgezet door de heren IJ. van der Valk, C. van der Valk, C. Brou wer en G. Vellinga en dat dit niet zo gemakkelijk was bleek wel uit het aan tal strafpunten dat toegekend werd. De uitslag was: le pr. mej. A. Miedema Y. Hemstra 3 strafp.; 2e mej. D. Wes- I seliusD. Steensma 5 strafp.; 3e mej. E. ZijlstraSj. Sybrandij 8 strafp.; 4e mej. J. van BerkumS. de Witte 11 strafp.; mej. Y. van der ZeeS. Abma 11 strafp. Om de laatste prijs, welke be- schikbaar was gesteld door P. Fortuin, Hoe hij er was gekomen In een auto. Aardige heren hadden hem gebracht en gehaald. „Velen van ons gaan met hun wagentje in de bagagewagen van de trein”, zei Kees, „maar dit was veel fij ner, want nu had ik direct al zo'n mooie tocht. Ze juichten toen ik aankwam, ze kenden me natuurlijk al omdat ik er voor de tweede keer was. We sliepen met z’n vieren op een kamer leuk, maar je bent daar alleen maar om te slapen, dus daar heb ik niet veel over te vertellen”, 'ïjjn donkere ogen achter de brilleglazen ichen. „Half twaalf ’s avonds naar bed, eel wat anders dan thuis, maar het is .eerlijk voor zo’n week. Je mag er ei genlijk alles doen wat je fijn vindt, niets is onmogelijk of raar en er is altijd ie mand die je wil helpen een plan uit te voeren. Die helpsters en helpers, vrij willigers van het Roode Kruis, zijn ge woon vrienden van je ze liggen lang uit naast je op een bed te kletsen.” In de regen. Fruis-brieven en een kampblaadje bren gen, en ook foto’s van de dagtocht naar Rotterdam die hij en zijn vacantiegeno- ten vorige jaar mochten maken. Dit jaar m och'.en ze naar de Keukenhof... Het ligt niet in Kees z’n aard om te zuchten, anders zou hij nu zeker nog zuchten van genot. Bij aankoop van een plaat van Mej. Maaike Seinen te Sneek Groningen geslaagd voor het apothekers-assistente. Bij de te Amsterdam gehouden exa mens van de B.N.A. voor het verkrijgen van het diploma Bouwkundig Opzichter B.N.A. zjjn geslaagd de heren: J. de Poer, Leeuwarden; M. de Boer, Bergum; W. Santing, Wolvega; J. Schipper, G. Smit, E. v. d. Veen, allen Leeuwarden; E. B. E. de Vries, Giekerk; C. van der Woude, IJlst. Allen ktirslsten van het Bouwkundig Studiecentrum afd. Leeu warden. „Er kunnen dit jaar maar 12 groepen naar het Henry Dunanthuis gaan in plaats van 13, en de weken moesten met één dag bekort worden omdat er niet genoeg geld binnen gekomen is”. Niet genoeg geld. We hebben er alle maal wel eens mee te kampen, maar als het Roode Kruis niet genoeg contanten in kas heeft, betekent dat voor heel veel mensen een ramp. Niet genoeg geld bin nen gekomen één dag van een heer lijke vacantieweek af ofeen briefje van het Roode Kruis in de brievenbus: het spijt ons heel erg, maar dit jaar kun je niet met vacantie gaan. We hebben geen geld genoeg. Nadat wjj afscheid hadden genomen van Kees, die ons nog vertelde over de prachtige lezing van Dr Portielje en de slotavond met de plechtige uitreiking van de insignes, hebben wij nog eens geïnformeerd hoe we er allen aan kun nen meewerken dat er volgend jaar weer 13 groepen in het Henry Dunanthuis ontvangen kunnen worden. Zo’n vacan tieweek voor een medemens die niet kan lopen en dikwijls zijn leven moet door brengen in één kamer, kost f100. uitensporig weinig, maar U moet be denken dat alle helpers dit werk gratis doen en er zelfs een week vacantie voor geven. Wü kunnen allen meehelpen dit geld bjjelkaar te brengen, door capsules van flessen «e bewaren, postzegels te spa ren, zilverpapier, lood enz. enz. Doet U van vandaag af al deze dingen in een doos, binnenkort komt er een adverten tie in de krant waarin de posten bekend gemaakt worden waar U dit „waarde loze” zeer waardev-'Ile materiaal kunt af ge ven. Voor ons allen een heel kleine moeite, voor het Roode Kruis een bron van in komsten. Denkt U aan Kees, en zo veel van zijn vrienden en vriendinnen, die nu De eerste buitenlandse vlucht van l’Estafette kenmerkte zich door een N.O. wind op kop, wat ook in de snelheid tot uiting kwam. Gelost in Friedberg (af stand 370 km) om 8.30 uur, arriveerde de eerste duif om 14.26 op haar hok. Het was weer A. Coers die het veld be heerste, als goede tweede klokten v. d. Meulen de Vries. Provinciaal waren deze duiven van de 1975 reep. 3e en 12e, een goed begin voor het kampioenschap M. Fond. A.s. zondag wordt het Vitesse kampioenschap vervlogen, dus van de binnenlandse vluchten. Ernstigste can- didaten zijn hiervoor Oppenhuis, v. d. Meulen de Vries, H. Meinen en A. Coers, N. de Vries. Eerstgenoemden staan pre cies gelijk in puntental, dus spanning te over. Het te vliegen station is Venlo. De uitslag luidt als volgt: A. Coers le; v. d. Meulen de Vries 2e, 9e; J. de Boer 3e, 14e; H. Oppenhuis 4e, 5e, 10e, 16e, 19e; N. de Vries 6e, 12e; R. G. Mulder 7e; J. v. Ruiten 8e: J Haak He; H. Meinen 13e, 20e, 22e; H Buitenpost 15e; L. de Ree 17e; B. Heins 18e; E. Laagland 21e; H. Tippersina 23e; J. Gerlofs 24e; F. Meijer 25e; D. Wijnja 26e; J. Schreuder 27e. Als een welkome verschijning be groeten wjj het Lentenummer van De I Golfslag, het bekende watersportblad, I uitgegeven door Brandenburgh Co. al hier. Welkom in de eerste plaats omdat het een groot aantal gegevens bevat aie zowel voor de zeilers en motor boot vaar- ders als voor de wedstrjjdgevende ver enigingen en verder allen die met de wa tersport te maken hebben, van belang zijn, maar ten tweede omdat het in af wijking van het gebruikelijke formaat ditmaal als een handig boekje is uitge geven, dat men gemakkelijk mee kan nemen en ook aan boord kan bewaren. Van die gegevens noemen we o.a. de besturen van de N.N.W.B. en van de bg hem aangesloten zeilverenigingen, een lijst van de bij deze bond geregistreerde wedstrijdjachten en een van de 16 m2 A- zeilers, de wedstrjjddata in het Noorden en in de andere watersportgebieden van ons land, een artikel over het normale onderhoud van binnen- en buitenboord motoren en accu’s, alsmede een over E.H.B.O. bjj drenkelingen, verwondingen, zonnebrand enz. Waar De Golfslag tevens het orgaan is van de Unie van Watertoeristen, is dit nummer door zijn zeer gevarieerde tnhoud ook een goede gids voor de leden van die organisatie. de regen en ik wilde erg graag. Het was zo fjjn. De regen tikkelde zo mooi op de bladeren en zo nu en dan streek een natte tak langs je gezicht lekker 13 dat Aan tafel vertelt dan iedereen wat hij die dag beleefd heeft. Je moet schreeuwen om je verstaanbaar te ma ken, hoor, want het is een herrie iedereen wil vertellen natuurlijk”. Weer lacht Kees bij die herinnering, maar zijn gezicht drukt een diepe voldoening uit als hij mij vertelt dat de gasten van net Henry Dunanthuis in zo’n vacantieweek ook altijd één avond optreden als gast vrouwen en -heren. „Vorige jaar hebben we een prachtige avond gegeven aan c-’de mensen en dit jaar aan oudere ver pleegsters. We doen dan onze spelletjes met hen en na afloop mogen we hun het voorwerp geven dat we in de handen- arbeid-uurtjes hebben gemaakt. Sommi gen van ons kunnen de handen niet goed gebruiken, maar zij rijgen dan lan ge snoeren kralen, of zij drukken die kralen in klei zo kun je tegels ma ken. Ik maakte een pitriet presenteer blaadje, dat is tenminste een praktisch gebruiksvoorwerp. Onze gasten vinden het altijd erg fijn en wij hebben het ge voel dat wij op onze beurt nu ook eens iets voor een ander doen. Want ze doen veel voor ons bij het Roode Kruis”. Kees’ handen draaien de wielen van het wagentje en hij laat zijn broer degene, aan wiens overlijden het recht op wezenpensioen wordt ontleend, heeft gewoond. Wie ingeschreven is in het centraal bevolkingsregister of niet woont binnen het gebied van een Raad van Arbeid, kan het formulier zenden naar de Raad van Arbeid in Den Haag. Zoals bekend heeft de regering mede gedeeld, dat zij er naar streeft de alge mene weduwen- en wezenverzekering op 1 oktober a.s. in werking te doen tre den. (Vrije Volk). Hoewel de heer Kampen reeds enige tijd als opvolger van de heer v. d. Zweep in het kruideniersbedrrjf aan de Looxma- straat hoek Bloemstraat werkzaam was, vond donderdag de officiële opening van de inmiddels tot Sperwer-winkel omge zette zaak plaats. Van de vele combina ties welke in deze branche bestaan, is de Sperwer wel één van de grootste hier te lande. Door de komst van de heer Kam pen, die voorheen als chef in het groot winkelbedrijf werkzaam was, is dan thans in Sneek de eerste winkel van deze inkoop-combinatie gestart. Mede door de bijzonder gunstige aanbiedingen van deze combinatie hoopt de heer Kampen in dit stadsdeel een verzorgende taak te kunnen opbouwen. Hoewel de winkel als zodanig niet gemoderniseerd werd, om dat deze nog betrekkeljjk kort geleden werd ingericht, kreeg het interieur door de aanschaffing van nieuw reklame- materiaal toch een ander aanzien. Het geheel maakt een verzorgde indruk waar het prettig kopen moet zijn. Vorige week zijn we in Hommerts geweest bjj Kees Stavenga. Kees is 21 jaar, hjj kan niet lopen en hjj zat in zjjn mooi wagentje dat hjj nog niet lang heeft en dus erg bljj mee is omdat hij nu ook eens op de weg kan rijden of buiten in het zonnetje kan zitten. Kees had het Roode Kruis-insigne op zjjn jasje gespeld en hij toonde ons het kleine 2-tje dat er aan bengelde. Dat cijfertje betekent dat hij twee maal een week vacantie had beleefd in het Henry Dunanthuis in Woudschoten bjj Zeist en hjj genoot nog zo na van de laatste weeek in april van dit jaar dat hjj bjjna niet wist hoe hij alles moest vertellen. Kees kijkt me wat onderzoekend aan of ik wel alles begrijp van ons levendig heen en weer flitsend gesprek. „Ik kan u de sfeer daar niet beschrijven, dat moet je meegemaakt hebben. Het was die hele week prachtig weer, maar op een dag regende het en een van de help sters vroeg of ik wat in de regen wilde lopen. Hier kom ik natuurlijk nooit in De vreugde onder hen die het hebben geklaard weer een geregelde bootverbin dlng met het Paviljoen Sneekermeer tot stand te brengen was begrijpelijk zó groot, dat zjj, alvorens zaterdag met de. dienst werd gestart, vrijdagmorgen eerst een aantal genodigden en de pers een tochtje met de „Elma Fera” naar het Paviljoen aanboden. In de eerste plaats om met het bootje kennis te. ma ken, maar ook om het gezelschap te tonen hoe keurig het Paviljoen, dat de laatste jaren helaas wat in miscrediet was geraakt, door de nieuwe exploitant is op geknapt. Gelukkige omstandigheid. De heer A. H. Vis, voorzitter van V.V.V., die met de heer Kingma op de steiger ter begroeting aanwezig was, heette in ’t Paviljoen het gezelschap wel kom. Dit bestond uit Wethouder Berk hout, die het gemeentebestuur vertegen woordigde, bestuursleden van V.V.V., de Ver. van Sneker Zakenlieden, het Actie Comité, en de Koninklijke, Christelijke en Katholieke Middenstandsverenig'ng, korpschef Koolstra, de heer Akkerman en de schipper van de boot en de pers. Hij schetste het tot standkomen van de dienst dank zij het initiatief van de heer D. v. d. Werf, die contact heeft opge nomen met de heer Akkerman, en de medewerking van V.V.V., de Ver. van Sneker Zakenlieden en niet in de laatste plaats van het gemeentebestuur. Het is een gelukkige omstandigheid dat de Snekers en de vreemdelingen nu na een hiaat van twee jaar weer een geregelde verbinding met het Sneekermeer hebben gekregen en daarom hoopte spr. dat de samenwerking met de heer Akkerman bevredigend zal verlopen. In ’t bijzonder begroette de heer Vis ook de heer King ma als de nieuwe figuur in het Pavil joen die, zoals spr. tot zijn genoegen kon constateren, de zaak krachtig heeft aan gepakt en zijn Inrichting daardoor veel aantrekkelijker heeft gemaakt. Spr. vertrouwde er op, dat het vreem delingenverkeer ten zeerste zal worden bevorderd door deze geregelde dienst. Sneekermeer dichterbij. spr. het voorts, dat deze dienst door sa menwerking tussen het particulier ini tiatief, V.V.V., de Ver. van Sneker Za kenlieden en het gemeentebestuur tot stand is gekomen. Zoiets moest veel va ker gebeuren. Hij wenste de initiatief nemers dan ook veel succes toe, en even zo de heer Kingma en de exploitant van de boot en sprak tot besluit de hoop uit, dat deze samenwerking bestendigd zal blijven en men in Sneek heel veel mensen vanaf de kade naar het Sneeker meer zal zien vertrekken. Thans zjjn bjj de postkantoren de for mulieren verkrijgbaar, waarmee wedu wenpensioen, lijdelijke weduwenuitkering en wezenpensioen kunnen worden aan gevraagd. De formulieren moeten na invulling worden ingeleverd bij de Raad van Ar beid in het gebied waar men woont. Voor wat betreft het pensioen voor volle wezen, moet men ervoor zorgen, dat het formulier wordt ingediend bij de Raad van Arbeid in het rayon waar Voor de grote jaarlijkse kaatswed strijd van politiemannen, die woensdag 3 juni a.s. alhier wordt gehouden, heeft zich reeds een groot aantal deelnemers uit alle delen van Nederland aange geven, en nog steeds komen bjj de Sne ker Politiesportver. „S.P.S.V.”, die de wedstrijd organiseert, inschrijvingen binnen. De heer Th. VV. Zandstra, die met mr Zeyi Nijverheid en Handel vertegenwoor digde, sprak ook een woordje als be stuurslid van de Provinciale V.V.V. Hjj juichte het eveneens toe dat deze dienst door samenwerking tot stand is geko men en noemde het van groot belang dat deze samenwerking gehandhaafd blijft in verband met de recreatie waar voor Friesland een zeer aantrekkeljjke provincie is. Het merengebied bleef tot nu steeds achter bg andere streken in ons land, maar gelukkig is er nu in de Marrekrite een overkoepelend orgaan tussen de gemeentebesturen en de V.V.V.’s in de watersportgebieden tot stand gekomen, waardoor hopeljjk bet merengebied verder ontsloten zal wor den. Er is nl. veel behoefte aan water sport. In Holland verdringen de boten elkaar, maar hier is nog alle ruimte. Spr. wenste tot slot de heren Akkerman en Kingma van harte geluk met deze onderneming en hoopte dat ze er veel plezier van zullen beleven. De heer Kingma dankte voor de waarderende woorden tot hem gericht en deelde mede, dat de aanlegsteigers in het meer nog deze week ook geheel hersteld zullen worden. De heer Vis besloot daarop het gezel lig zitje met dank aan de heer en vrouw Kingma voor het gastvrije haal. Amerik. zonnejurkje met bij behorend los jasje! Wijduit- staande coton glacé in vrolijke zomertinten! 60-105 cm. Naar grootte i v Vl v/ a „Full circle" petticoats met kant- en lintgarnering. Vele kleuren. EQ0 Ribcord shorts in 4 ver schillende jongenskleuren! J” r 395 - 595 Sterk katoenen kleu- terpakje! Pittig fan- tasieblousje gecombi neerd met uni broekje! Diverse zonnige kleur- comb.1-5j.395 J95 Naar gr. ij ““r Waterafstotende zomer- jackets met capuchon! In tal van fleurige kleuren! n.”Z 675 II50 „Pedal pusher” in moderne strepen I Origi nele garnering! Om te stelen is ze in haar geruite zomer jurkje! Prachtige door geweven kwal, in frisse tinten. Leuke fantasie- garn.Met grappige ^95 bolero. 1 -4 jaar 3* Onverslijtbaar spijker- jacket! Katoenen gabar dine, gevoerd met frisse ruit! 3 kleuren. Stoere spijkershorts met ritszak en embleem! nuZ 395 - 575 Modieuze meisjesblouson in structuurweefselIn 5 verschillende tinten! Zwierige zomerrokken in structuurweefsels bedrukt met de nieuwste dessins! Jongensblousons In vlotte doorgeweven fantasie jacquarddessins. Sportieve camp-shirts in fantastische zomer- dessins! Practische, onverwoest bare camping-shorts in 3 kleuren! SF

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 5