Mutaties in het Bestuur van het Actie Comité Atsma, v.d. Zijppjr., Visser en Zwart wonnen dehoofdprijzen N.V, Sneeker Jachthaven wijzigde haar statuten en Huish. Reglement „De Daad” verrichtte een bijzonder goede daad IJLST en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL I» o Maandag 8 juni 1959 114e jaargang no. 46 RedakteurL. KIEZEBRINK Diverse acties in september Laatste Serieweclstrijd K.Z.V.S. Zeepost Juweliersexamen Benoemd Bevestiging en intree kand. J. Jonker Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Geslaagd Eindexamen Johannes Bogerman Lyceum Jubileum Coöp. Modevak- schoolver. „Danckaerts” Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRI1FH0UTS NIEUWSBLAD- Afscheid, bevestiging en intree vicaris A. Westra Stedelijk Muziekkorps Sneek kreeg twee pauken H 4 O SNEEKER NIEUWSBLAD Uniforme contributieregeling. SCHAPEN VAN GINKELSE HEIDE TROKKEN WINTERS WOLLETJE VIT j. VLUCHTELINGENJAAR 1959—1960 Een eigen sleutel, dat ideaal hebben deze vrouwen nog niet bereikt. Met nog hon derden andere vluchtelingen wachten zij in het kamp Goldshöfe, Oostenrijk, een van de honderdveertig vluchtelingenkampen, die Europa nog telt. In Nederland is het vluchtelingenjaar 19591960 begonnen met de installatie van een Nderlands comité in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin. Alle bevol kingsgroepen zijn in dat Nederlands Comité Vluchtelingen Jaar 19591960 ver tegenwoordigd. Zijn streven: De vluchtelingenkampen in Europa helpen oprui men en in samenwerking met de regeringen van de betrokken landen en met de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties zorgen, dat de 40.000 vluchtelingen in Europa dat krijgen, waar zij nu nog tevergeefs van dromen: een eigen sleutel. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van deze ver. is mevr. T. Krij- tenburgJaarsma alhier tot erelid van die Ver. benoemd. Bij de schaapskooi op de Ginkelse heide is het jaarlijkse schaapscheerdersfeest gehouden. De bovenste foto toont de kudde over de kurkdroge heide in een grote stofwolk op weg naar de kooi, waar vlijtige handen het winterse wolletje zul len uittrekken. De onderste foto toont enige schapen onder het mes. de bepalingen worden toege- Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Een zeer belangrijke en de meest prin cipiële verandering in de statuten is, dat van iedere aandeelhouder, ongeacht h- aantal aandelen dat hij bezit, ten hoog ste twee schepen in de jachthaven mo gen liggen. Voorheen was dit onbeperkt, wat ook wel eens tot minder gewenste situaties aanleiding heeft gegeven. WOUDSEND. Tot 2e controleur aan de Coöp. Zuivelfabriek ,,De Zeven Wê.1- den” te Akmarijp is benoemd onze plaatsgenoot de heer A. Hoekstra, thans werkzaam aan de Zuivelfabriek alhier. Maatschappelijk kapitaal ver hoogd. Voor het detailhandelsexamen van de federatie Goud en Zilver is o.a. geslaagd de heer J. Boonstra te Sneek. Voor het eerste gedeelte van de akte N XX slaagde mej. Ant. Visser alhie leerlinge van de Chr. Industrie- en Huis houdschool Prinses Marijke te Leeuwar den. Geslaagd aan de afdeling Gymnasium A: de dames N. G. Breeuwsma, Abbega en T. de Groot, Sneek; dheren J. Buur- sma, Westermeer en A. F. v. d. Kooi, Sneek. Met twee candidaten wordt het examen voortgezet. Afdeling Gymnasium B: mej. V. B. Greep, Sneek en de heren G. Douma, S. D. Hiemstra en W. B. de Wolf, allen te Sneek; J. H. Nauta, Hom melis en E. Oldenziel, Bolsward. Het Actie-comité wil bij deze acties aanknopen, o.a. door een etalagewed strijd. De Buurt- en straatverenigingen zullen worden geanimeerd ook iets te doen en hun acties z.m. te coördineren, terwijl ook getracht zal worden met me dewerking van het gemeentebestuur de binnenstad behoorlijk verlicht te krijgen. De beide bussen van de firma Sijper- sma stonden om even vóór achten op het Waagplein gereed om de bijna 80 deel nemers op te nemen, maar om kwart over zeven stond de eerste deelneem ster reeds verlangend te wachten. Het damescomité was al druk in de weer in het Gerechtsgebouw om de proviand cn versnaperingen, de sigaren en eau de cologne te verdelen. Het grootste deel van een en ander was welwillend door firma’s gratis ter beschikking gesteld. Om precies kwart over acht begon de tocht. Eerst werd via Heerenveen en Steenwijk naar Zwolle gereden, waar op de Grote Markt een kop koffie met een heerlijk gebakje en een prima sigaar hun weg vonden naar de liefhebbers. Vandaar ging het naar Deventer, waar in Hotel „De Wereld” een lunch werd geserveerd die niet mis was Een van de dames werd zelfs haar (niet te geringe) portie pudding met s’agroom in de bus achterna gebracht tot groot vermaak van allen, De stemming zat er best in Ook bij de laatste seriewedstrijden van de Kon-. Zeilver. Sneek die zaterdag middag werden gehouden, was het prachtig zomers weer. Begonnen werd met een vrij krachtige westelijke wind, maar deze ruimde steeds meer en flauwde tegelijk af, zodat hjj tenslotte hoog west en matig was. De banen welke met flinke kruisrakken waren uitgezet, werden daardoor vrijwel geheel bezeild, zo dat er niet veel spanning in de strijd zat. Alleen de Regenbogen konden de toe schouwers boeien mede doordat daarin Zwarts eindzege op het spel stond welke door de veelvuldige verschuivingen in ’t veld doorlopend bedreigd werd. Zelf speel de Zwart daarbij ditmaal een ondergeschikte rol maar gelukkig voor hem kon Alberda, zijn enige concurrent voor de hoofdprijs, het ook niet verder brengen dan de derde plaats, zodat Tom met een voorsprong van slechts 0.2 punt toch triumf eerde. WOUDSEND. Benoemd tot onderwijze res aan de Chr. School te Vleuten (U.) mej. H. de Jager, thans als zodanig werkzaam aan de Meester van der Brug- school alhier. Eén van de moeilijkheden welke het bestuur kreeg op te lossen waren de verschillen in de contributieregeling. De een betaalde veel meer dan de ander. Thans is met ingang van het nieuwe verenigingsjaar in maart gestart met een uniforme contributie van f 2.50 per maand of f 30.per jaar. Van de 124 leden hebben 117 zich hiermee acoord verklaard, de andere zeven hebben be dankt. Getracht zal echter worden deze zeven als lid van de Ver. van Sneker Zakenlieden te behouden. In dat geval zal een gedeelte van hun contributie toch aan het Comité ten goede komen. SIJBRANDABUREN. Kandidaat Jonker uit Nrjkerk, voorheen te Apel doorn, zal zondagmiddag 14 juni a.s. om half twee, na ’s morgens om negen uur te zijn bevestigd door ds G. K. Geerds, voorheen predikant van de Ge reformeerde Kerk van Buenos Aires in Argentinië en thans verblijvende in Ne derland, intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Sijbranda- buren, waar hij beroepen is in de vaka- ture van ds Th. Kuiper, die op 14 sep tember van het vorige jaar naar Mur- merwoude is vertrokken. Kandidaat Jonker werd op 12 maart 1931 te Apeldoorn geboren. Hij bezocht eerst de christelijke h.b.s. in zijn ge boorteplaats en studeerde verder aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij op 17 februari van dit jaar zijn kan didaatsexamen deed. Nadat .kandidaat Jonker op 12 maart van dit jaar door de classis Harderwijk beroepbaar was gesteld in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 3 juni 1.1. door de classis Sneek peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de bediening des Woords en der Sakramenten in de Gere formeerde Kerken in Nederland, Mede door de successen der laatste jaiën welke het Stedelijk Muziekkorps Sneek o.l.v. directeur B. Feenstra heelt behaald, gevoelde men al geruime tijd de behoefte het korps met slagwerk in de vorm van pauken uit te breiden. Aan gezien de aanschaffing van deze instru menten een vrij kostbare geschiedenis is, werd er in eigen kring een plan op touw gezet om aan de benodigde geld middelen te komen. Op voorstel van de paukencommissie werden 170 certifica ten a. f 10.uitgegeven. Dank zij de bijzondere medewerking van de heren ae Blauw en IJsselstein konden de certifi caten in een korte tijd worden geplaatst. Vrijdagavond was dan het ogenblik aan gebroken dat de mooie aanwinst aan de vereniging kon worden aangeboden. Namens de commissie werd de over dracht verricht door de heer P. IJssel stein. In z’n woord van dank voor de spontane medewerking van alle zijden bracht spreker in ’t bijzonder hulde aan ds heer D. de Rapper voor de grote me dewerking welke men van hem had ont vangen. Als extra verrassing bood ue commissie bovendien nog een slagbek ken aan. De twee Dresdner Pauken, waarvan de koperen bekkens uit één stuk getrokken zijn, betekenen voor het Stedelijk Muziekkorps een belangrijke aanwinst. Tot paukenist werd de heer Joh. Klasema aangesteld. Met een woord van dank aan de commissie werd deze wel zeer aparte pauze op de repetitie- vond door voorzitter T. van Gorkum gesloten. en al of niet met een voorzanger wer den de Friese en Hollandse liederen met veel bravour gezongen. Een vrolijke kleuterklas kon het de oudjes niet ver beteren. Via Zutfen, Apeldoorn, Epe ging het naar het natuurreservaat „De Dellen”, waar in ’t theehuis gepauzeerd werd voor de thee en een boswande ling. Vandaar werd de tocht via Kam pen, waar een rondrit door de stad werd gemaakt, 'voortgezet naar Emmeloord. Daar werd de laatste kop thee gedron ken en vond de meegenomen boterham zijn weg naar de grage magen. Natuur lijk ontbrak het ook daar weer niet aan een hartig en een zoet hapje en tot slot een sinaasappel. Er werden veel woorden van dank gesproken tot de organisa trices en de vereniging „De Daad” en het was de deelnemer de heer W. Molen makers, die deze dank namens allen vertolkte en bovendien aan mevrouw Bil een geschenk aanbood ter gelegenheid van haar 25-jarig huwelijksfeest. In Deventer had de directeur van V.V.V. een aardig geschenk in de vorm van een geëmailleerd theeblad voor een groot aantal deelnemers ter uitreiking gekre gen van de firma Thomassen en Drijver dat door de heer v. d. Pijpekamp namens die firma en de Deventer V.V.V. werd uitgereikt. Het is voor de deelnemers en deelneemsters een bijzonder mooie dag geweest; allen hebben voor de volle 100 genoten en er zal op de bijeen komsten nog wel menig woordje over gewisseld worden. „De Daad” heeft met deze royale geste een bijzonder goede daad verricht aan de Sneker Ouden van Dagen, Donderdagavond werd in de bovenzaal van „Onder de Linden” een buitenge wone vergadering van aandeelhouders der N.V. Sneeker Jachthaven gehouden, ter behandeling van de door de Raad van Beheer voorgestelde wijziging der Statuten en het Huish. reglement dor vennootschap. Het concept van beide, dat vooraf aan alle aandeelhouders was toegezonden, werd na enige kleine aanvullingen, met algemene stemmen goedgekeurd. Bij de Schouwen was het na de eerste wedstrijd al bekeken. Toen Atsma deze gewonnen had, was hij voor Hoekstra onbereikbaar geworden. Van der Veen, die weer niet opkwam, speelde niet mee. Atsma won ook de laatste ronde, en dus naast de dagprijs, ook de hoofdprijs. Na aftrek van zijn slechtste wedstrijd ein digde hij met 15.5 punten. Hoekstra was tweede met 11; v. d. Veen derde met 3. In de Vrijheidsklasse, waarin alle zeven inschrijvers startten, maakten v. d. Zijpp, Repko en Alberda de dienst uit. Beide malen eindigden ze in deze volgorde, zodat v. d. Zijpp de dagprijs kreeg. Alleen achter hen verschilden de eindresultaten. Door deze dubbele zege stelde v. d. Zijpp jr. zijn hoofdprijs vei lig. Hij eindigde eveneens na aftrek van zijn slechtste wedstrijd, met 33.3 punten aan de kop. Repko werd tweede met 30.1. Daarna volgden Tjallien v. d. Sluis (20), Boomsma (17.1), v. d. Zee (14) cn Advertentieprijs 15 ct per mm Bi; contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per half jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 074 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterljjk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: s.s. Helenus (7 juni); m.s. Leiderkerk (9 juni); Brazilië: m.s. Gra veland (8 juni); s.s. Libertad (12 juni); Canada: m.s. Prinses Irene (8 juni); m.s. Prins Willem III (9 juni); s.s. Gro te Beer (12 juni); Chili: via New York (14 en 17 juni)Ned. Antillen: m.s. Las Palmas (8 juni)Nw. Zeeland, s.s. Alba nia (11 juni); Suriname: m.s. Castor (10 juni); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Pretoria Castle (7 juni). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de poskantoren. Er zullen echter niet meer nieuwe aandelen worden uitgegeven dan er schiphuisruimte beschikbaar is. Er be staan echter plannen bij de Raad van Beheer het aantal schiphuizen uit te breiden. Een schaduwkant van de nieuwe rege ling is evenwel, dat de contributieop- brengst daardoor is verminderd van f4561.— tot f3510.— per jaar. Het winnen van nieuwe leden is daardoor nog noodzakelijker geworden. Plannen. De vergadering van het Actie Comité Winkeliers, welke vrijdagavond in de bovenzaal van „Onder de Linden” werd gehouden, was een vervolg op die van februari. Nadien heeft het bestuur druk beraadslaagd over allerlei plannen maar ook de moeilijkheden besproken welke bij de leiding van het comité en de acties waren ontstaan. Het laatste heeft tot gevolg gehad, dat de voorzitter de heer A. C. H. Kraakman de hamer heeft overgedragen aan de heer W. Binnema en de taak van de secretaris en de penningmeester is verlicht door de benoeming van een administrateur in de persoon van de heer J. de Boer. Donderdag maakten de Sneker bejaar den van de sociëteit „Met elkaar één” de autotocht, hun aangeboden door het Weldadlgheidsfonds „De Daad” van de Nederl. Reisvereniging, zoals wjj on langs reeds aankondigden. Ze troffen het enorm met het weer en het is de vraag wie er meer genoten hebben, de ouden van dagen, de dames- besfuursleden öf de twee vertegenwoor digers van de Nederlandse Reisvereni ging, de heren Ds H. de Noo en G. v. d. Pijpekamp, die ambtshalve de tocht meemaakten. De heer Kraakman deelde dit na zijn openingswoord aan de vergadering mede en dankte de leden voor het vertrouwen in hem gesteld gedurende de bijna tien jaar dat hij voorzitter was. Hij was er zich van bewust fouten te hebben ge maakt maar zei altijd te hebben ge tracht zijn taak zo goed mogelijk te ver vullen. Doch de voorzittersfunctie is niet gemakkelijk en daarom deed het spr. en zijn medebestuurders genoegen dat de heer Binnema zich bereid had verklaard haar over te nemen. Deze bracht de heer Kraakman onder applaus dank voor het vele werk dat hij als voorzitter heeft verricht. Hij was altijd zeer optimistisch en geweldig en- thou last waardoor onder zijn leiding een kleine groep tot grote prestaties kon komen. Spr. was daarom blij, dat de heer Kraakman bestuurslid blijft en tevens op zal treden als contactman tussen het Comité en de Ver. van Sneker Zaken lieden. Deze plannen en nog allerlei suggesties uit de vergadering werden zeer uit voerig besproken. Definitieve besluiten hoopt men echter te kunnen nemen op de volgende vergadering, welke vrij dag 19 juni a.s. in het Paviljoen Snee- kermeer zal worden gehouden. De leden zullen gratis met de boot naar dit mooie oord worden vervoerd en het bestuur heeft alle hoop dat deze nieuwigheid zal inslaan en dus veien op deze ongetwijfeld prettige avond aanwezig zullen zijn. Een nieuw artikel in het huish. regle ment bepaalt, dat kinderen van huur ders, die naar het oordeel van de Raad van Beheer, niet meer ten laste van hun ouders komen, geen rechten kun nen ontlenen aan het feit, dat de ou ders eigenaren zijn van een of meer aandelen. Deze kinderen hebben ook niet het recht er zich op te beroepen, dat het door hun regelmatig gebruik te pleziervaartuig eigendom is van hun ouders. De toewijzing van tegen het einde van het jaar vrijgekomen jachthuizen geschiedt in de maand december door een commissie, bestaande uit twee leden van de Raad van Beheer en een aandeel houder, aan te wijzen door de algemene vergadering van aandeelhouders. De Raad van Beheer had voorgeeteld ook deze aandeelhouders door hem te laten aanw’jzen. Huurders van jachthuizen zullen voortaan verplicht zijn door middel van onderhuur de beschikbare ruimte in hun jachthuis zo economisch mogelijk te be nutten. Met onderhuren als zodanig heeft de Raad van Beheer geen bemoei ing. mits de huurprijzen naar billijkheid worden verdeeld en voldoende met de belangen der vennootschap rekening wordt gehouden. Indien door een huurder of onderhuur ders niet of niet voldoende met deze be langen of met die van de huurders er. onderhuurders rekening wordt gehou den, zulks in de meest ruime zin, kan de Raad van beheer handelend optreden en wanneer de door hem gegeven aanwij zingen niet worden gevolgd, tot onmid- dellijke beëindiging van de huur of on derhuur besluiten. Wegens gebrek aan contanten gaan de verkiezing en intocht van een zeil- koningin en de Wipfeesten niet dour. Mocht er echter een kans bestaan deze feestelijkheden wel voort te zetten, dan zal het bestuur dit graag doen, zo deelde de voorzitter mede. Naast dit negatieve kwam hij echter ook met iets positiefs; de opbrengst van de contributies zal gebruikt worden voor winkeliers-acties onder de mensen in de stad en uit de di recte omgeving. De heer Baarda maakte hierna een gedeelte van*de plannen openbaar, wel ke de Ver. van Sneker Zakenlieden voor de feestweek van 714 september heeft ontworpen. Dit wordt een week met vele activiteiten. Voor de nieuw ingekomen bewoners zal een informatieboekje met alle mogelijke gegevens over Sneek ver schijnen, van gemeentewege wordt in Ons Gebouw een tentoonstelling- gehou den ter gelegenheid van de jubilea van het gas- en van het waterleidingbedrijf, de Chr. Middenstandsbond gaat bier congresseren en onder auspiciën van het Departement Sneek der Mij. voor Nijver heid en Handel zullen leerlingen uit de hoogste klassen van de lagere en an dere scholen in Sneek en uit de om geving verschillende industrieën in de stad bezoeken. De voornaamste wijziging in de statu ten is de verhoging van het maat schappelijk kapitaal van f 20.000.tot f 30.000.—, verdeeld in 300 aandelen, elk groot f 100. Het hoofdmotief voor deze verhoging was, zoals de voorzitter de heer J. Lassche mededeelde, dat er al geruime tijd een groot tekort was aan aandelen, wat tot allerlei ongewenste toestanden aanleiding heeft gegeven. De aandelen werden vaak tegen buitensporig hoge prijzen verkocht. Teneinde dit tegen te gaan wilde de Raad van Beheer een aan tal aandelen achter de hand hebben om die bij voorkomende gelegenheden te kunnen aanbieden aan hen die een on overdekte ligplaats wensen of als onder huurder een plaats in een overdekt jachthuis hebben gevonden. De koers vau deze nieuwe aandelen wordt zo nodig elk jaar door de Raad van Beheer vastge steld. Dit geschiedt ook voor oude aan delen welke door zijn bemiddeling wor den verkocht. SCHARNEGOUTUM. Vicaris A. Wes tra heeft zondagmiddag afscheid geno men van de hervormde gemeente van Berlikum en zal zondagmiddag 14 juni a.s. te Scharnegoutum, na ’s morgens daar vooraf te zijn bevestigd door de consulent ds J. Schipper uit Goënga, in tree doen als predikant van de hervorm de gemeente van Scharnegoutum en Loënga, waar hij beroepen is in de va- kature van ds C. P. van Andel, die op 29 maart van dti jaar naar Utrecht is vertrokken. Vicaris Westra werd op 13 oktober 1931 te Buitenpost geboren. Hij bezocht eerst het Willem Lodewijk gymnasium te Groningen, waar hij verder ook nog aan de rijksuniversieit studeerde en in het voorjaar var. 1956 zijn kandidaats- en in mei 1957 zijn kerkelijk examen deed. Nadat kandidaat Westra eerst van oktober 1957 tot februari van het vorige jaar ongeveer vier maanden leervicaris was geweest bij ds J. Vuyst te Almelo werd hij op 8 juli van het vorige jaar na een te Groningen gehouden colloqui um toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. Sinds 3 augustus van het vorige jaar is de heer Westra te Berlikum in de clas sis Leeuwarden werkzaam als vicaris, waar hij het ambtswerk heeft waarge nomen voor ds C. Fortgens, toen deze als reserve-veldprediker in militaire dienst was. Bij de rondvraag brachten de ver plichte halve-dag-sluiting en het al of niet houden van een koopavond de ton gen ook nog druk en lang in beweging maar tot een uitgedragen zaak hierover kon men naturlijk nog niet komen. Er wordt aan gewerkt, zo deelde de voor zitter mede. mej. E. C. Zijlstra, die maar tweemaal startte (3). De strijd in de Pampusklasse werd be slist in het voordeel van J. Visser, die daarmee een bijzondere prestatie lever de. Hij had nl. nog niet eerder een Pampusjachtje gestuurd en nam deze taak waar voor de eiggenaar van tie „Ruiter”, die zelf verhinderd was. De strijd ging deze middag voornamelijk tussen hem en Jissink. Ze bezetten rm beurten de eerste en de tweede plaats, maar doordat Jissink de laatste maal won, was de dagprijs voor hem. Leider van Foeken was beide malen der de en moest daardoor de hoofdprijs laten glippen. De gebroeders Piet en Hennie de Jong vervulden deze middag slechts een bijrol. Ze werden beide malen als vierde en vijfde afgeblazen en sluiten met hetzelfde aantal punten (18) de ranglijst af. Als hummer één preikt hierop J. Visser met 26.3 punten. Van Foeken is tweede met 24.2, Jissink der de met 23.1. De 16 m2 klasse was weer onvolledig. Voor de eerste race kwamen slechts drie schepen aan de start, voor de tweeae vier, daar Burema toen ook nog ver scheen. In deze klasse heeft niet een van de deelnemers alle wedstrijden ge zeild, zodat er volgens geen hoofdprijs in kon kend. De dagprijs was deze laatste mid dag voor Dirk de Haan, die beide wed strijden won. Van der Meulen uit Lang weer behield echter met een tweede en een derde plaats achter Burema de kop van de ranglijst. Hij eindigde nl. met 28.1 punten. De Haan werd tweede met 26.3, Graatsma derde met 23.1, Alberda vierde met 17, Burema is vijfde (13.1), Brenninkmeijer zesde (10). Het eindresultaat in de Regenboog- klasse vermeldden wij reeds. H. de Vries vestigde deze middag aller aandacht op zich. In beide routes hield hij al z’n concurrenten achter zich. Bij de zenuw achtige start werden Oppenhuizen en Alberda over de lijn gedrukt, zodat zij teruggeroepen werden, wat voor Alber da dubbel pech betekende. Zijn kans Zwart nog van de kop te drukken werd hierdoor aanzienlijk verkleind. Het ge lukte hem dan ook niet deze achterstand geheel in te lopen. Hij won slechts een plaats ten koste van Oppenhulzen en finishte als derde. Op het aan de windse rak van de Prov. betonning naar Gosse- palen veroverde de Vries, die na de start c’ boei in Gossepalen als vierde rondde, de leiding welke hij daarna niet weer afstond. De Wilde werkte zich ook een plaats omhoog en kwam beide malen als tweede door. Oppenhuizen en Alberda verwisselden in de tweede omloop van plaats, wat eveneens het geval was met Ooms en Zwart. De leider finishte daar door als vijfde, gevolgd door Ooms en Röfekamp. De dagprijs was voor de Vries en de eindstand is: 1. T. Zwart 17.2 punten; 2. Alberda 17; 3. de Vries 14.1; 4. de Wilde 13; 5. Oppenhuizen 11; 6. Ooms 7; 7, Röfekamp L name van '4

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1