Avond-Vierdaagse Wandeltochten weer begonnen Eouwbedrijvigheid in de stad Openluchtspel „Ta Him dyn bigearte” in Sondel van en IJLST Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Donderdag 11 juni 1959 114e jaargang no. 47, RedakteurL. KIEZEBR1NK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- Fraude in Leeuwarderadeel 40 jaar bij de N.T.M. nieuws Auto ramde de bomen Leeszaalbezoek een Opbrengst collecten Benoemd Afscheid, bevestiging en intree Ds. N. Brandsma Groot Jeugd-voetbaltour- nooi v.v. „Sneek” W.Z.S. junioren maakten een tocht naar Duitsland Woudsend kreeg cafetaria Eervol ontslag uit ’s Rijks dienst Eindexamens Chr. Kweekschool „S. en O.” Ds. J. C. II. Romijn 45 jaar predikant Visotter in het net Eindexamen Sted. Gymnasium Huisbrandolie wordt goedkoper JHet Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Plotseling de weg over gestoken Zwemclub „Neptunus” 35 jaar J Geslaagd SNEEKER NIEUWSBLAD door Op het Eiland In de Noorderhoek Op wachtgeld, Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 De nieuwe wal lanrs de Prinsen gracht de die Aan de Hoofdschrijver van ’s Rijks be lastingen, de heer H. J. de Vries, ter in spectie der belastingen alhier is met in gang van 1 oktober a.s. eervol ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Aan de Chr. Kweekschool alhier slaag den voor Onderwijzer(es)de dames F. A. Halma, Scharnegoutum; I. Hoekstra, Katljjk; J. Laverman, Leeuwarden; A. Kronemeijer, Ouwsterhaule; Tj. Eringa, Sneek; A. R. Dijkstra. Nijega; T. Dui ker, Hommerts; T. Runia, Sondel en de heer O. Haitsma, Scharsterbrug. IJsbrech- Nijland, Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Morgen is het veertig jaar geleden, dat de heer H. Faber te IJsbrechtum in dienst trad bij de Ned. Thamweg Mij. Onder auspiciën van de Noord Neder landse Wandelsportbond hield de Sneker Politiesportvereniging in samenwerking met de Rijkspolitie van Wymbritsera- deel, dinsdag- en woensdagavond de rste twee tochten van de Avond-Vier- daagse. De jubilaris, die aanvankelijk tot bak ker zou worden opgeleid, (hij werkte o.m. tot 1916 bij Dam en Deenik alhier), werd tijdens de mobilisatie voor de eer ste wereldoorlog ingelijfd bij de grens wacht en trad, na met groot verlof te zijn gegaan, in 1919 als wegwerker in dienst bij de N.T.M. met als standplaats IJsbrechtum. Het eerste jaar woonde hij nog in Sneek, maar daarna werd IJs- brechtum zijn woonplaats. Dat was voor hem veel beter, vooral in de winter omdat het sneeuwvrij houden van de baan, en het toen nog in IJs brechtum liggende wissel, dan aan de orde van de dag was. Hij woonde nu dichterbij. En dat de hr Faber z’n werk steeds uiterst serieus heeft opgenomen blijkt wel hieruit dat er tijdens de sneeuwperioden nooit één tram is blijven staan op het baanvak Sneek-Bolsward. Dit baanvak, dat toevertrouwd was aan de ploeg waarbij Faber was ingedeeld, liep van de Oudew.eg (nabij Joure) tot Bolsward, zodat ze vaak ’s morgens van huis gingen en 's avonds pas weer thuis kwamen, terwijl er bij grotere vernieu wingen wel ’s nachts gewerkt moest worden, opdat de eerste tram ’s morgens weer op tijd kon rijden. SCHARNEGOUTUM. Zondag 14 juni a.s. zal het vijfenveertig jaar zijn ge leden dat onze oud-dorpsgenoot ds J. C. H. Romijn uit Balk werd bevestigd als predikant in de Nederlands Hervormde Kerk. Ds Romijn werd op 25 juli 1887 in een predikantsgezin te Zierikzee geboren (zijn vader stond naderhand eerst van 18941896 te Scharnegoutum en daarna tot zijn overlijden nog vele jaren te Am sterdam). Nadat ds Romijn in 1913 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid- I’olland was toegelaten tot de evongelie- bediening in de Ned. Herv. Kerk w^rd hij op 14 juni van het daaropvolgend jaar (1914) te Schraard in het ambt be vestigd. Daarna stond de jubilaris nog te Parrega en Hiesium, Workum, Rut- terdam-Charlois 1928, Apeldoorn, Warns en Harlingen, waar hem met ingang van 1 mei 1953 op ruim 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. In het pas verschenen juninummer van het maandblad van de Pluimvee- en Ko nijnenfokkersver. „Sneek en omstreken" lazen we, dat deze vereniging op woens dag 22 juli a.s. een bezoek brengt aan het Instituut Beekbergen teneinde aldaar de verschillende foktomen hoenders en de pelsdieren te bezichtigen. De commissie welke de Waterspoort- show III organiseert is al weer druk be zig met de voorbereidingen. Ze heeft al de beschikking over bijna 1400 kooien en verschillende bekende keurmeesters heb ben reeds hun medewerking toegezegd. Voor de financiering van de show zal weer een verloting worden gehouden. De hoofdprijswinnaar(es) kan kiezen uit een radio met pick-up, een elektrische naai machine of een gasfornuis geschikt voor stads- en/of flessengas. WOUDSEND. De heer K. Knobbe. visser van beroep, heeft zaterdag een visotter van 20 pond gevangen. Bij het ophalen van de fuiken uit de Morra oe- merkte hij, dat het dier in de netten verstrikt was geraakt. De otter zal na verkregen toestemming worden opgezet. Geslaagd voor het eindexamen Afd. A aan het „Magister Alvinus” gymnasium alhier: mej. P. F. J. Obbema en de heren T. E. H. Ament en M. Terpstra allen te Sneek en J. K. H. van der Meer te Pingjum. Naar O. N. uit welingelichte bron ver nam kan worden aangenomen, dat met ingang van maandag 15 juni a.s. de prijs van huisbrand-, gas- en dieselolie wordt verlaagd. De verlaging zal naar alle waarschijnlijkheid 80 cent per 100 liter bedragen. De prijs van benzine en stook olie blijft ongewijzigd. Als bijzonderheid vertelde mevrouw Faber ons, dat haar man morgen behalve de viering van z’n veertig jarig dienst- jubileum tevens het feit gedenkt dat hij dan veertig jaar lid van de vakorganisa tie is geweest. Groen van Doetinchem is klaar. Voor de 187 meter walmuur is voor de grootste helft de damwand al verwijderd. Het resterende deel van deze wand wordt volgende week getrokken, z„lat de geheel nieuwe walmuur die js opgetrokken van gewapend beton en aan de voorzijde uit schoonheidsover- wegingen bekleed met gele metselsteen, dan zichtbaar zal zijn. WOUDSEND. Tot onderwijzers aan de Meester v. d. Brugschool alhier is be noemd mej. A. Dijkstra te Elahuizen. Het is op het ogenblik op verschillende punten van onze stad behoorlek druk in de bouwnijverheid. Er zjjn weer vele woningen in aanbouw, maar daarnaast worden ook enige grote projecten uitgevoerd, t.w. het nieuwe Postkantoor aan de Westersingei, de uitbreiding van het St. Antonius Ziekenhuis aan de Sophiastraat, het Verpleegstershuis aan de Meeuwenlaan, het Geref. Bejaarden centrum aan de Troelstrakade en de Dr Bosstraat en de Herv. Wijkkerk aan de Anna Paulownastraat. Voor dit bouwwerk ging zaterdag de eerste paal de grond in, ■’•oor het Geref. Bejaardencentrum staat deze historische gebeurtenis voor a.s. donderdagmiddag op het programma. De nieuwe Chr. Kleuterschool aan de Bloemstraat is al zo ver klaar, dat z.jj in september kan worden ge opend. De mooie grote zandbak wordt nu al iedere dag gebruikt. Toen de boerenarbeider G. Jansen van Oudega gistermiddag 1 uur, op weg naar de boerderij van de heer P. de Jong on der Sandfirden, de weg moest oversteken naderde op het zelfde moment een auto bestuurd door de heer Boersma, veehou der te Oudega. Hoewel de heer Boersma duidelijk enige keren signaal heeft ge geven, schijnt de heer Jansen dit niet te hebben gehoord. Door het plotseling oversteken was een aanrijding niet meer te vermijden. De heer Jansen is met een zware hersenschudding en een beenbreuk in het Sint Antonius ziekenhuis alhier opgenomen. Hedenmorgen om half vijf is de ver tegenwoordiger A.S. uit Leeuwarden op de Leeuwarderweg onder Loijenga met volle snelheid tegen de bomen gereden. Hoewel nog naar de oorzaak van het on geval wordt gezocht, staat wel vast dat de wagen eerst met de linkerkant een boom heeft geraakt en daarna met de rechterzijde tegen de volgende boom is geslagen. De heer S. is door de schok door de voorruit geslingerd en werd met een gapende hoofdwonde, na door dokter Hogendijk te Bozum te zijn verbonden, naar het Sint Antonius Ziekenhuis alhier vervoerd. Zijn auto is totaal vernield. HEEG. De Blauwe Week-collecte heeft in Heeg en omstreken f 147.45 opge bracht, t.w. Heeg f76.29, Hommerts— Jutrijp f 29.45, Gaastmeer f 26.36, Oude ga (W.) f 15.35. A.s. zondag houdt de v.v. „Sneék” op de terreinen aan de Lemmerweg haar jaarlijkse Jeugdtoernooi, waaraan dit maal de junioren-ploegen van Amstel (Amsterdam), HFC (Haarlem), VVO (Velp), Rood Geel (Leeuwarden), LSC, WZS en Sneek zullen deelnemen. Er wordt in twee klassen gespeeld: in klasse A mogen uitkomen de junioren die op 1 sept. 1959 nog geen 19 jaar zijn en in klasse C de jongens die op die da tum de leeftijd van 16 jaar nog met hebben bereikt. De prijzen bestaan uit wisselbekers, bekers en medailles. In klasse A wordt de fraaie v. d. BaanRingma wissel- beker verspeeld en in klasse C vormt de Tjalling Ligthart—kub de hoofdprijs. Het toernooi begint om 8.30 uur en de entree bedraagt 50 ct. Programma’s zijn op het terrein verkrijgbaar. (Voor na dere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad). Ds N. Brandsma zal woensdagavond 8 juli a.s. om acht uur afscheid nemen van de Chr. Geref. Kerk alhier en woensdag avond 15 juli om half acht, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door zijn zwager ds A. Bikker uit Zwolle, intree doen als predikant van de Chr. Geref. Kerk van Nieuw-Amsterdam. Ds Nicolaas Brandsma werd op 4 fe bruari in een landbouwersgezin te Zij- pendaal bij Arnhem geboren. Hij bezocht eerst ongeveer anderhalf jaar het gere formeerd gymnasium te Arnhem en stu deerde daarna verder nog ongeveer acht jaar aan de theologische school van de Chr. Geref. Kerken in Nederland te Apeldoorn, waar hij op 2 juli 1930 zijn kandidaatsexamen deed. Nadat ds Brandsma toen ook door het curatorium van de theologische school beroepbaar was gesteld, werd hij op 9 november van datzelfde jaar door wijlen ds J. Reesink uit Noordeloos te Bunschoten in het ambt bevestigd. Daarna diende ds Brand sma verder nog de Chr. Geref. Kerken van Wildervank (1936—1940); Harder wijk (19401945) en ongeveer negen jaar die van Rtjnsburg. Op 17 maart 1954 deed hij zijn intree in Sneek, waar h(j ook door zijn zwager, toen nog pre dikant in Amsterdam-West, werd beves tigd. Ds Brandsma heeft zich steeds bijzon der aangetrokken gevoeld tot het evan gelisatiewerk en heeft in de loop der ja ren vele bestuursfuncties en verschillen de deputaatschappen vervuld. Zo is hij reeds vele jaren algemeen adjunct van het hoofdbestuur van Chr. Geref. Zon dagsscholen in Nederland en was hij o.a. lid van het college van curatoren van het Johannes Bogerman-lyceum alhier. Ook is al een flink begin gemaakt met het nieuwe magazijn t. oor het Groe ne Kruisgebouw aan de Westersingei, dat in de daarachter gelegen tuin aan de Willemstraat wordt opgetrokken. Op het terrein waar het nieuwe Post kantoor verrijst, is men bezig met het vlechten van de bewapeningsnetten en het plaatsen van de bekistingen voor de betonfundering en de kelders. De zij muren voor de grote garage aan de Wil lemstraat zijn al voor een groot deel op gemetseld, misschien zelfs wel op hoog te. Daardoor kan men nu al zien weik een grote oppervlakte deze garage zal beslaan. langs het Jachthavenkanaal naderen de vier blokken woningwetwoningen, «-Ik i met 12 gerieflijke flats nu snel hun vol tooiing. In augustus zullen ze betrok ken kunnen worden en mede door het fraaie uitzicht is het aantal gegadigden legio naar wij gehoord hebben. Voor de eerste maal in onze stad is onder- deze gemeentèwoninge.n ook een aantal gara ges en bedrijfsruimten aangebracht. De straat langs het kanaal zal de toepasselijke naam „Gangboord" dragen. Dit Gangboord begint reeds achter het gebouwtje van de Interc. Waterleiding aan de Zeilstraat en eindigt straks bij de Jachtwerf van de heer Doevendans. Men schrijft ons: De zwem- en poloclub „Neptunus Sneek” bestaat deze zomer 35 jaar. Niet ieder jaar hoorde men evenwel evenveel van of over „Neptunus”. Dit wil echter niet zeggen dat de club dan niet actief was. Haar doel, propaganda voor de zwemsport, kwam in de loop der jaren op verschillende manieren naar voren. Gedurende de perioden waarin de meeste aandacht werd besteed aan het wed strijdelement, hoorde en las men meer over haar, dan in die waarin speciaal het elementaire zwemmen de hoofdscho tel was. In de eerste jaren van haar bestaan, vóór de bouw van de Leeuwarder Over dekte. telde de club onder haar leden vele Friese kampioenen. Vele estafettes werden door Neptunus gewonnen en de ploeg was verschillende jaren ongesla gen kampioen van Friesland. Het klaarmaken voor de wedstrijden en de training van de uitblinkers is inder daad een pracht propaganda, doch niet minder belangrijk is het elementaire zwemmen, het opvoeren van het alge mene zwempeil. Dit is meer het in de breedte werken. Er worden meer zwem mers en zwemsters bij betrokken, doch men mist de hoogtepunten. Naar bui ten is de propaganda dan niet zo groot, in de zwemmerskring zoveel te groter. Aan de oefeningen voor de hogere di ploma’s kan namelijk iedereen mee doen, ook al is hij of zij geen uitblinker. De laatste jaren werd hier dan ook de voile aandacht aan besteed. Het vorige jaar werd echter weer een speciale afdeling wedstrijdzwemmen en polo gevormd en werden meerdere polowedstrijden ge speeld, zij het buiten competitieverband. Op 1 januari j.l. heeft de wedstrijd- afdeling zich weer aangesloten bij de K.N Z B. De afdeling elementair zwem men blijft echter bestaan, zodat ieder kan kiezen tussen de wedstrijdsport en de algemene zwemontwikkeling. Propaganda. medegewerkt door 18 spelers (sters) en 12 figuranten, allen amateurs uit Gaas- terland. De hoofdrol van Hylck worst vertolkt door een 19-jarig meisje, van wie de regisseur hoge verwachtingen heeft. De decors zijn ontworpen door Tinus Veldkamp. Door invaliditeit van zijn vrouw is de heer Faber reeds enige jaren niet meer in aktieve dienst. Hij is op wachtgeld ge steld, waardoor hij thuis verschillende werkzaamheden voor z’n vrouw kan ver richten. Ook heeft hij nu tijd voor z’n hobby’s waar hij vroeger geen of te wei nig tijd voor had. Hij is n.l. een groot liefhebber van de wandelsport, waarvan ook de medailles in een kastje aan de wand getuigen. Toen wij een praatje met hem wilden maken troffen we ook alleen mevr. Faber thuis. Haar man was die avond weer aan het wandelen als deelnemer aan de avondvierdaagse. Maar wanneer deze tip pelaar thuis is, heeft de bloementuin z’n grote liefde. Het zal deze geboren en ge togen IJsbrechtumer morgen zeker niet aan belangstelling ontbreken, zowel van de zijde der dorpsbewoners als van de oud-collega’s der N.T.M. We wensen de heer en mevr. Faber een prettige dag toe en voor de toe komst nog menig jaartje in gezondheid, om van hun welverdiende rust te ge nieten. Hoewel het totaal aantal deelnemers iets beneden de verwachting bleef, was er van de zijde der jeugd toch een be hoorlijke belangstelling. Ongeveer 400 jongens en meisjes kwamen beide avon den aan de start: 275 liepen in groeps- v rband, de andere 125 volbrachten in dividueel de 10 km lange tocht. Bij de senioren was de deelname veel geringer, nl. ruim 50. Hierbij waren geen groepen. De voor het merendeel nieuwe en vak kundig uitgezette routes waren als volgt Jeugd (4 x 10 km). Dinsdag: Bolswarderweg, oude weg naar IJsbrechtum, over de Rijksweg 43, Polderweg tot Hemdijk, Bolswarderweg, Veemarkt. Woensdag: Leeuwarderweg, Goënga, Offingawier, Groene Dijk, weer naar Veemarkt. Vanavond en morgenavond moeten de volgende routes worden gelopen. Vanavond: Bolswarderweg, IJsbrech tum, Tjalhuizum, Tirns, IJsbrechtum, Sneek. Mo’-gen: Bolswarderweg, IJsbrech tum, Scharnegoutum, Leeuwarderweg, Sneek. Bij de seniores (3 x 15 en 1 x 20 km) waren de routes: Dinsdag: Bolswarderweg, turn, Tjalhuizum, Folsgare, Tirns, IJsbrechtum, Sneek. Aan de Bakkersvakschool te Gronin gen slaagden voor het examen restau- rant-l.ok de heren S. Tolsma alhier en G. Zandstra te Parrega. Ongeveer 35 juniores van WZS met hun zes leiders en de geestelijke advi seur kapelaan J. M. Diender hebben met een touringcar van Sijpersma een tocht naar Duitsland gemaakt, zo lazen we in O.N. Ook de met vacantie uit de missie overgekomen pater de Vries maakte de reis mee. Ze vertrokken zondagmorgen al heel vroeg en brachten de eerste nacht door in Villehaus Naturfreunde- haus te Kendenich, even voorbij Keulen. Op de reis hierheen werd o.a. even halt gehouden te Berg en Dal waar een dru<c gebruik van de speeltuin werd gemaakt. In Keulen werd de Dom bezichtigd. De meeste junioren klommen zo ver moge- lijk naar boven en genoten daar van een prachtig vergezicht. De volgende dag werd de tocht voort gezet naar Bonn. Daar werden vanaf de Rijnbrug de regeringsgebouwen in ogen schouw genomen. In de volgende stad, Königswinter, werd de Drachenfels be zocht en vandaar ging het naar Dussel dorf, waar een zwemwedstrijd werd ge houden, waarin W. Poiesz de snelste bleek. Op de terugreis via Venlo is Berg en Dal nogmaals aangedaan, en toen ging het op naar huis, met Steenwijk als laatste rustpunt. Het waren een paar prachtige dagen. In de afgelopen maand mei telde de Leeszaal 1298 bezoekers, van wie 72 vrouwen en bedroeg het aantal uitge leende banden 8608. Ook nieuw voor Sneek zij-n de grote T tonblokken, uitgevoerd als kunstgra- niet, welke op de beschoeiing zijn aan gebracht '■n dus boven de straat uit steken. Door d? ruimten tussen de blok ken geven deze de walmuur een leven diger aanzien, maar dat is niet hun enige doel. Ze dienen nl. ook voor de veilig heid van het verkeer. Auto’s, bromfiet sen, fietsen e.d. worden er door ge keerd als ze de waterkant te dicht zou den naderen. Ze hebben dus de taak overgenomen van hekwerken, die veel onderhoud behoeven, en naar ons verteld werd, heelt Git idee van de directeur In het voormalige hotel Hoekstra heeft de familie Schuurman een cafe taria ingericht. Het gebouw heeft een grondige restauratie ondergaan en is geheel gemoderniseerd. Bij de opening, waarvoor grote belangstelling bestond, was ook wethouder G. Geerbrandij aan wezig. Volgende week dinsdagavond gaat in het Openluchttheater te Sondel de pre mière van het Openluchtspel „Ta Him dyn Bigearte”, naar haar bekende en veelgeprezen roman van die naam, ge schreven door mevr. PostBeuckens. Bij ongustig wTeer wordt deze eerste uitvoering verschoven naar de volgende avond. Daarna zal het stuk nog worden opgevoerd op 20 juni en 4 juli, met 11 juli als reservedatum. Naar Ons Noorden meldt is door de fr’itie van Leeuwarden in zijn woning aangehouden de heer B. J. de V., hoofd van de afdeling Sociale Zaken der ge meente Leeuwarderadeel. Hij is inge sloten, verdacht van malversaties in dienstverband voor een bedrag van f 9000.en dinsdag voor de Officier van Justitie geleid. De frauduleuze handelingen van de verdachte zijn aan het licht gekomen bij een boekencontróle door ambtenaren van de vereniging Nederlandse Gemeen ten. Vastgesteld werd dat er in de boe ken was geknoeid en er tekorten waren. Woensdag: Oppenhuizerweg, Rijks weg 43, Broereslootbrug, Grote Zuid- end, Uitwellingerga, Oppenhuizen, Sneek. Vanavond wordt er 20 km gelopen: Bolswarderweg, IJlst, Nijezrjl, Abbega, Abbegasterketting, Flsgare, Tjalhui zum, IJsbrechtum, Sneek. Morgenavond weer 15 km: Bolswar* derweg, IJsbrechtum, Tirns, via binnen pad naar Roodhuis, Scharnegoutum, Sneek. Zij die aan één tocht deelnemen ont vangen de N.N.W.B.-speld. De tippelaars (sters) die voor de eerste, vijfde of tiende maal de Avond Vierdaagse volbrengen ontvangen resp. het Avond Vierdaagse-kruis, het verzil verde AVD-kruis of het verguld AVD- kruis. Hetzelfde geldt voor de junioren. Vrijdagavond, de laatste dag, worden in hotel Reen de prijzen uitgereikt. Enige leden van de commissie voor Openluchtspelen in Gaasterland vertel den maandagmiddag in Hotel Bonnema aan de Pers het een en ander over het doel en het werk van deze commissie en meer in het bijzonder over het uit te voeren spel. De schrijfster en de regis seur de heer P. v. d. Zee waren hierbij ook aanwezig en beantwoordden een deel van de vele vragen welke werden ge steld. Voor de opvoering van het spel, dat weer in Gaasterland speelt, heeft de ge meente zich voor f 1500.garant ge steld. Zonder deze medewerking zou uit voering van het plan niet mogelijk zijn geweest. Wel zal natuurlijk getracht worden zoveel mogelijk mensen naar Sondel te trekken, maar voor een be langrijk deel is men daarvoor toch op Gaasterland aangewezen, waar het pu bliek nog toneel-minded gemaakt moet worden. Om dit bezoek te vergemakke lijken laat de Z.W.H. als proef een extra bus van en naar Sneek rijden, die in de tussengelegen plaatsen Bolsward, Workum, Hindeloopen, Koudum en He- melum bezoekers tegen het normale re tour-tarief opneemt. Slaagt dit, dan is de commissie voornemens deze reisge legenheid een volgende maal uit te brei den. Een grote verbetering, vergeleken bij vorige jaar, is, dat er nu, op een ver- hogi: 400 zitplaatsen worden aange bracht en een gedeelte van het terrein wordt betegeld. Ook het terrein waarop gespeeld wordt, ondergaat een kleine uitbreiding. Dit is nodig door de vele flash-back scènes (terugblikken) welke in het stuk voorkomen. De hiervoor no dige decorveranderingen zal men trach ten ongemerkt te laten verlopen door gebruik te maken van lichteffecten, waarbij het terreingedeelte waarop de wisselende decors moeten worden opge bouwd, in het duister gehuld blijft. Aan het spel, dat uit drie bedrijven, elk van twee taferelen, bestaat, wordt Voor de propaganda in het algemeen staat voor dit seizoen op het program ma: Een kunstzwemshow, te geven dooi de veelvoudig Europese kampioensploeg kunstzwemmen van de zwemvereniging „Admiraal de Ruyter”. Gezien het ge weldige succes dat deze groep het vorig jaar had zullen ze ook dit jaar weer vele Snekers doen genieten van hun ge heel nieuwe programma. Voor de propaganda onder de jeugd wordt een schoolzwemdag gehouden on der auspiciën van de Gem. comm. voor Lichamelijke Opvoeding. Ook dit zal de club weer dichter brengen bij haar ideaal „Iedere Sneker zwemmer”. Ook is er dit jaar een polo-competitie ingesteld, waaraan Neptunus met twee herenteams deelneemt. De eerste wed strijd is reeds gespeeld tegen L.Z.O. I en met 8—4 gewonnen. Aan een polo- competitie voor de dames wordt nog gewerkt. Doch als dit klaar is, zal onze vereniging ook ddaraan met twee teams deelnemen. Het mooiste jubileumgeschenk voor de club zal echter zijn: Enerzjjds ailer belangstelling en medewerking bij wat ze organiseert en anderzijds een grote en spontane deelneming aan de wedstrij den en het diploma-zwemmen in het nu aangevangen seizoen. name van Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per half jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. zijn de flatgebouwen aan de Worp Tjaardastraat nu bijna allemaal be woond, maar inmiddels is een nieuw blok van 24 flats tegenover de Napjus- straat en de Dr Wumkesstraat alweer onder c'vk. Toen wij er dezer dagen ech kijkje namen, waren de mastiekwerkers al öp het platte dak bezig. Het geheie blok staat echter nog in de steigers. Door het lijnenspel voor fotografen om van te watertanden. WOUDSEND. Aan de Prinstererkweekschool te slagde voor onderwijzeres mej. F. G. Okma te Ypecolsga. van Gemeentewerken in andere gemeen ten al navolging gevonden. Rijweg verbreed. Doordat de nieuwe wal bijna ander halve meter verder dan de oude uit het water is opgetrokken, is de Prinsen gracht die eerst zes meter tien breed was nu zeven en een halve meter breed geworden. Deze meerdere breedte is bij de rijweg gevoegd. De breedte van het trottoir is nl. gelijk gebleven. Tevens is door de straat 200 meter nieuw riool aangebracht en 60 meter door de Boschgracht, daar de Draaisloot binnen afzienbare tijd gedicht zal wei den. Tevens worden zwaardere buizen voor de waterleiding gelegd. De Draaislootbrug, die reeds van haar bovenbouw was ontdaan, wordt volgende week verwijderd. De Balthuskade zal da.: op volle breedte worden doorge trokken tot het hek voor de terreinen van Lankhorst. De walmuur is daar om langs het brugje doorgetrokken en aangesloten op die van de Balthuskade. Als alles straks klaar is, zal dit voor deze stadswijk een belangrijke verbete ring zijn, waar zowel de bewoners als het gemeentebestuur al jaren lang ver langend naar hadden uitgekeken.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1