De Kernaanwijzing Oe heer Doodkorte reikte voor de laatste maal de einddiploma’s van de Handelsavondschool uit De overweg aan de Bloemstraat I II IJLST van en Bti C’ficieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL E Maandag 29 juni 1959 114e jaargang no. 52 Redakteur: L. KIEZEBRINK Bad- Kerknieuws voor I Nieuwe instrumenten „Ere zij God” Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 De heer H. M. Gerbrandij kamerlid Sneeker Nieuwsblad is tan gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De vuilverbranding Uitstapje Ebeii Haëzer- school Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlanden die heden zijn 48ste verjaardag viert en Zweminrichtingen 3 SNEEKER NIEUWSBLAD Foto Paul Huf jr Infrastructuur. Het antwoord van B. en W. De heer Zandstra overhandigt het boek De vraag of in de huidige Faciliteiten voor de industrie. karakter VIER GESLACHTEN Uitbreiding industriële activi teit. Beroepen bij de Chr. Geref. Kerk te Sneek (vac. ds N. Brandsmai dr W. H. Velema te Eindhoven. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer in de vacature-M. R. H. Calmeyer (c.h.), die tot stahtssecre- tris is benoemd, de heer H. M. Gerbran dij te Nijland. te Lieuwe Scharne- De geslaagden zijn: de dames Tini Bouma, Wies Mul der, Annie Potma, allen te Sneek; Bauk- je v. d. Zee te IJsbrechtum en de heren Theo Aukema, Peter Eijgelaar, Jos Eugelaar, Joost v. d. Woude, Tjalling v. d. Zee, allen te Sneek en Uilke Bak ker te Tirns. De heer Peter Eijgelaar had alleen een aantekening voor Engels, alle anderen voorbeeld genoemd kan worden, wat ook voor Engels en Duits. JUTRIJP-HOMMERTS. Vrijdagavond heeft de Chr. Muziekver. „Ere zij God” van JutrijpHommerts een heel nieuw instrumentarium gekregen. Het oude was in een dusdanige staat dat er op concoursen niet meer mee kon worden uitgekomen. Woensdagavond a.s. hoopt „Ere zij God” zich met haar nieuwe in strumenten aan de burgerij van Jutrijp- Hommerts te tonen, waarbij tevens ge collecteerd zal worden voor het Anjer fonds. vinden. Toch zal, zo enigszins mogelijk, de verbinding LeeuwarderwegNoord- oosthoekNoorderhoek tot stand moe ten komen. Daarom is nader overleg met de Nederlandsche Spoorwegen ge pleegd, waaruit bleek dat een overweg in het geschetste traject alleen in over weging zou kunnen worden genomen, in dien elders in de gemeente een overweg zou komen te vervallen. Hoewel daaraan zeker bezwaren zijn verbonden, wordt thans een onderzoek ingesteld naar de vraag of niet de volgende oplossing aan vaardbaar is. Als toegang voor het autoverkeer naar de Noorderhoek zul len in de toekomst dienst doen de ver binding BolswarderwegKerkhofslaan en een overweg in het verlengde van de Berkenlaan. De hoge brug bij de Bols warderweg zal daartoe worden vervan gen. De overweg bij de Bloemstraat zal worden vervangen door een tunnel voor wielrijders en voetgangers. Hangende de vraag in welke zin een oplossing moet worden gezocht, is het treffen van voor zieningen aan de bestaande overweg niet aanbevelenswaardig. 1 wel hieruit blijkt dat hij als directeur maai’ eenmaal een leerling onderhanden behoefde te nemen. Hij houdt nl. van humor, juist een van de hoedanigheden die hem voor zijn werk zo geschikt maakten, maar had voldoende overwicht om de zaak in goede banen te houden. Als blijvend aandenken bood hij de heer Doodkorte namens de gecommi- teerden een boekwerk, gewijd aan het Uit de sectieverslagen over het onder zoek der gemeentebegroting 1959 blijkt dat in beide secties geklaagd is over de hinder ondervonden van de rookontwik keling bij het verbranden van vuil op het terrein der gemcentereiniging. In de memorie van antwoord zeggen B. en W. daaromtrent De door de rookontwikkeling bij het verbranden van vuil veroorzaakte hin der is uiteraard ook aan burgemeester en wethouders bekend. Om de bezwaren afdoende te ondervangen zou een ver brandingsoven op het terrein moeten worden gebouwd. Burgemeester en wet houders zijn reeds geruime tijd bezig zich te oriënteren over de mogelijkheden welke er in dit opzicht bestaan. Finan ciële moeilijkheden verhinderen voorals nog echter een oplossing in deze rich ting. De beschikbare middelen voor het betalen van rente en afschrijving en ex ploitatiekosten zullen moeilijk anders kunnen worden gevonden dan door het schrappen van bepaalde uitgaven of ver hoging van rechten. Deze aangelegen heid heeft zoals uit het vorenstaande blijkt de volle aandacht van burgemees ter en wethouders en zij hopen een weg te vinden welke tot een bevredigende oplossing zal leiden. Evenals voorgaande jaren maakten de leerlingen van de hoogste klassen van de Eben-Haëzerschool onder leiding van het onderwijzend personeel hun jaarlijks 3-daags uitstapje naar het Chr. Vak. Centrum „Sondel” te Sondel. Dank zij het prachtige weer en omgeving hebben de kinderen overdag geweldig genoten van de gehouden fietstochten en speur tochten in de bossen van het mooie Gaasterland. De avonden werden gevuld met het houden van voetbalwedstrijden en een kampvuur, terwijl de laatste avond in de kantine de prachtige film „Spanky” vertoond werd, voorafgegaan door enkele leuke tekenfilms. Dat de kinderen geweldig hebben genoten laat zich denken. Door 43 leerlingen van deze school werd deelgenomen aan het Veilig Ver- keersexamen. Het resultaat was dat 42 SlAagden. van -wie 2 met lof. TXz.t. zul len de diploma's worden uitgereikt. Wat in de secties gezegd werd. De eerste sectie sprak haar blijdschap uit over het feit dat Sneek is aange wezen als plaats voor industriebevorde- ring in een probleemgebied. Daarbij werd echter door een lid de opmerking ge maakt, dat hij het op prijs zou hebben gesteld indien hieromtrent nadere me dedelingen in de nota van burgemeester en wethouders zouden zijn opgenomen. Hetzelfde lid was van oordeel dat een op industrie-vestiging gericht beleid met een stevige aanpak van de woningbouw gepaard dient te gaan. Een ander lid vestigde er de aandacht op, dat in het verleden is gebleken, dat de bevordering van de industrie-vestiging in deze pro vincie alleen resultaat heeft gehad bij een opgaande conjunctuur. In dit ver band zou hij burgemeester en wethou ders willen verzoeken bij het te dezer zake thans te voeren beleid de grootst mogelijke spoed te betrachten. Dit lid was tevens van oordeel, dat de bevorde ring van de industrie-vestiging in deze gemeente in de eerste plaats ten doei heeft de in het expulsiegebied, waarvan Sneek het centrum is, vrijkomende arbeidskrachten aan deze streek te bin den. Daarom zou hij tot burgemeester en wethouders het verzoek willen richten, pogingen aan te wenden om in deze ge meente tot de vestiging van een rijks- werkplaats voor omscholing te geraken. In verband met de kernaanwijzing ver zocht de sectie aan burgemeester en wethouders, de recreatie-mogelijkheden in en in de omgeving van Sneek zo mo gelijk tot verdere ontplooiing te brengen. Door een lid der sectie werd hierbij ge wezen op de wenselijkheid van een z.g. „spartelbad” voor kleinere kinderen in de omgeving van de speelweide van het burgemeest-r de Hooppark. In de tweede sectie toonden enige leden zich ontstemd over het feit, dat burgemeester en wethouders de raad niet op de hoogte hebben gehouden van de gang van zaken vóór en na de aan wijzing van Sneek als kerngemeente. Zij betreurden het, dat burgemeester en wethouders eerst nu, bij het antwoord op de rapporten van het sectie-onder- zoek van de gemeentebegroting, een be schouwing over deze aangelegenheid zullen geven. B. en W. beantwoorden deze opmer kingen als volgt Het was vóór de kernaanwijzing door de minister van economische zaken niet mogelijk hierover met de raad van ge dachten te wisselen om de eenvoudige reden dat ook burgemeester en wethou ders bij het voorafgaande overleg niet waren ingeschakeld en geen kennis droegen van de gang van zaken. Door alle bij het overleg betrokken instanties werd volledige geheimhouding in acht genomen. Er was slechts sprake van geruchten, aan de betrouwbaarheid waarvan dikwijls moest worden getwij feld. Ook het eerste ontwerp van een urgentieplan nadat de kernaanwijzing had plaats gevonden, is opgemaakt zon der dat burgemeester en wethouders waren ingeschakeld. Nadat dit plan te hunner kennis werd gebracht hebben zij drie of vier dagen tijd gehad om het te bestuderen voordat zij hun standpunt daaromtrent in een vergadering met vertegenwoordigers van de Gedeputeer de Staten moesten mededelen. In het licht van de gang van zaken zoals deze is geweest en die men al of niet kan be treuren, is er geen reden voor de in het rapport der le sectie gesignaleerde ont stemming, welke bij enkele leden van deze sectie bestaat. Gevolg gevend aan onze toezegging om aan de aanwijzing van Sneek tot industriekern enkele be schouwingen te wijden, zouden wij het volgende willen opmerken. Wij verheu gen ons in sterke mate over deze aan wijzing, waaruit naar onze mening mo gelijkheden voor onze stad kunnen voortspruiten die van grote betekenis kunnen blijken te zijn. de huurkooptermijn. Verder bestaat bovendien demogelijk heid dat in bepaalde gevallen op de prijs van een gemeentelijk industrieterrein een reductie wordt verleend van 50 met dien verstande dat op zijn hoogst een terrein van vijf maal de te bebou wen grondoppervlakte voor prijsreduc tie in aanmerking komt. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per half jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5074 8 ten Sneeker Nieuwsblad. De heer Doodkorte, die vooraf het nut van dit Handelsonderwijs had uiteen gezet, en dankbaar de medewerking van de afd. onderwijs ter secretarie vermeld, prees de studiezin en het doorzettings vermogen van zijn pupillen. Zij hebben nu een mijlpaal bereikt, maar er moe ten meerdere volgen. Hij adviseerde hun daarom door te studeren in de vakken welke hun het beste liggen en sprak de hoop uit, dat ze veel profijt van het di ploma zullen hebben en dit een stimu lans mag zijn nog meer te bereiken. Namens het Gemeentebestuur wenste j wethouder Blok de geslaagden eveneens geluk. Wij leven nl. in een tijd dat het noodzakelijk is dat men wat moet leren, i Spr. constateerde daarna, dat de heer Doodkorte hier deze avond voor de laat- i ste maal aanwezig was, maar wilde nog geen officieel afscheid van hem nemen. Dit zal het gemeentebestuur later doen. Hij dankte directeur en leraren voor de goede resultaten welke ook dit jaar weer zijn bereikt en hoopte dat ’s Heren ze gen ook verder op dit werk zal mogen rusten. De heer P. Aukema, vertegenwoordi ger van de Kamer van Koophandel, noemde de heer Doodkorte een man van grote bekwaamheid, die de school uit stekend heeft geleid en leerlingen en vaak ook hun ouders wist te bezielen het handelsonderwijs te volgen. Hij noemde zijn heengaan dan ook een groot verlies voor de gemeente, vooral nu Sneek kerngebied is geworden waardoor het handelsonderwijs hier nog veel be- langrijker geworden is. Hij wenste hem een prettige en lange pensioenperiode toe. Daarna sprak hij nog enkele woorden tot de geslaagden, waarbij hij betoogde dat z.i. hoge cijfers op het diploma niet het belangrijkste zijn. Belangrijker is dat zij karakter hebben getoond wat nog hoger aange slagen moet worden dan parate kennis. Namens de gecommiteerden leven van Beethoven aan, terwijl hij hem verder toewenste lang'.van zijn welver diende rust te mogen genieten. De heer Doodkorte was zeer met het boek ingenomen. Ik houd nu eenmaal veel van zang en muziek, zei hij. Namens de geslaagden dankte Annie Potma directeur en leerkrachten voor het genoten onderwijs waaraan zij voor leder een kleine attentie toevoegde, waarna de heer Doodkorte nog een dankwoord sprak voor de hem gebrach te hulde. Arend Lieuwes Bergstra Woudsend, 80 jaar; Arends Bergstra te goutum, 54 jaar; Arend Lieu wes Bergstra te Tjerkgaast, 28 ■jaar en Lieuwe Arends Berg stra te Tjerkgaast, 10 maanden. Donderdagavond vond in de kleine raadzaal van het stadhuis de traditionele diploma-uitreiki’ng plaats aan de geslaagden voor het eindexamen aan de Ge meentelijke Middelbare Handelsavondschool alhier. Alle candidaten waren ge slaagd met een gemiddelde van ruim 7, voor een van de dames zelfs van 8. Behalve aan de geslaagden zelf zal dit fraaie resultaat ook veel voldoening hebben geschonken aan de directeur de heer J. H. Doodkorte. Deze gaat nl. met pensioen zodat deze laatste leerlingen aan wie hij het einddiploma uitreik te voor een fraaie afsluiting van zijn werk aan de Handelsavondschool hebben gezorgd. Daarnaast zullen gelden beschikbaar worden gesteld voor de verbetering van de zgn. infrastructuur. Voor deze ge meente komen o.i. ter opneming in het urgentieplan voor de jaren 1960 t/m 1964, voorzover de uitvoering tot de taak der gemeente behoort, de volgende werken in aanmerking: diverse verkeers- voorzieningen (aansluiting op de nieuw ontworpen weg SneekIJlst, aansluitin gen van de noordelijke ringweg op de wegen naar Bolsward en Leeuwarden, de in de ringweg geprojecteerde brug gen Franekervaart en de Zwette en een spoorwegkruising; beweegbare brug over de Woudvaart)een loswal en ver- keersvoorzieningen bij nieuw aan te leg gen industrieterrein; uitbreiding zwem- gelegenheid; toegangswegen Sneeker meer inclusief kampeerterrein, parkeer terrein en speelveld; industrieterrein, industriehallen; twee nieuwe ambachts scholen; school voor uitgebreid tech nisch onderwijs; jachthaven met kam peerterrein sporthal-expositieruimte twee sportvelden; centraal riolerings stelsel; jeugdcentrum; overdekt zwem- instructiebad. Aan de hier omschreven verlangens dient nog te worden toege— voegd, het vervangen van de „Hoge brug”, de Laatste Stuiverbrug en de Ko- ninginnebrug. In hoever deze plannen aanvaard zullen worden is niet bekend. Burgemeester en wethouders betreu ren het dat geen speciale regeling voor toewijzing van bouwvolume aan in dustriekernen in het leven is geroepen. In deze gemeente komt geen structu rele werkloosheid voor. De benodigde arbeidskrachten moeten dus van elders worden aangetrokken. De mogelijkheid daartoe is aanwezig mits echter wonin gen beschikbaar kunnen worden gestela. Zal de industrie-bevordering- tot ont plooiing kunnen komen dan is daarvoor toewijzing van bouwvolume nodig. Hier aan is uiting gegeven in een bespreking met de bevoegde instanties. Burgemees ter en wethouders vertrouwen, dat in deze leemte wordt voorzien. Sprekende over woningen wijzen zij op nog een an der aspect. Verschenen zijn de sectieverslagen betreffende het onderzoek van de ge meentebegroting 1959 en de memorie van antwoord van B. en W. daarop. In dit artikel vermelden wij hetgeen deze stukken bevatten omtrent dat zeer be langrijke onderwerp: de aanwijzing van Sneek als kerngemeente. Uitbreiding van de industriële activi teit in Sneek kan op tweeërlei wijze ge schieden. De meest eenvoudige oplos sing is het opvoeren van de productie van de bestaande bedrijven zonder dat daarvoor een onmiddellijke uitbreiding van de bestaande fabrieksgebouwen no dig is. De situatie hier is namelijk zo. dat verschillende bedrijven nog over vol doende ruimte beschikken en in staat zijn meer werknemers in dienst te ne men. De ervaring heeft bovendien aan getoond, dat veel meer werk zou kunnen word-n aangetrokken dan thans het ge val is. Op dit ogenblik moet de in dustrie zich echter beperken in het zoe ken van uitbreiding van haar relaties omdat de capaciteit van de bedrijven door een tekort aan geschoold personeel onvoldoende is. Enige bedrijven hebben daardoor reeds hun toevlucht moeten zoeken tot het vestigen van een bedrijfs afdeling elders in ons land. Wel zijn de bedrijven hier ter stede, die voor het overgrote deel gevoerd moeten worden met vakkundig personeel, zoals de prak tijk heeft aangetoond, in staat geschool de werklieden van elders aan te trekken, doch dit kan alleen als er bij het in dienst nemen gelijktijdig in de huisves ting van de gezinnen kan worden voor zien. Uit dit betoog moet o.i. de conclu sie worden getrokken, dat het ook voor de verdere ontplooiing van bestaande industrieën noodzakelijke bouwvolume beschikbaar moet worden gesteld. Ook deze zienswijze is ter kennis gebracht van de bevoegde instanties. De wijze waarop de industrie zal moeten worden aangetrokken vormt nog een punt van overweging. Daaromtrent is contact opgenomen met het E.T.I.F. Ook in ruimer verband is hierover over- lej gaande. Voor een tweetal industrieën, welke uitbreiding van haar bedrijf beogen is thans reeds een verzoek om toepassing van de premieregeling bij uitbreiding bij het departement van Economische Za ken aanhangig. Met enkele andere hier gevestigde bedrijven is overleg gaande. Volgens verkregen inlichtingen wor den rijkswerkplaatsen voor omscholing slechts daar gesticht waar regelmatig een meer dan normale werkloosheid heerst. Aangezien dit in deze gemeente rn haar wijde omgeving niet het geval is, kan van pogingen om alhier tot stichting van een zodanige rijkswerk- plaats te geraken geen succes worden verwacht. Burgemeester en wethouders willen gaarne de verzekering geven, dat zij al het mogelijke zullen doen om op verant woorde wijze de recreatie-mogelijkheden in en in de Omgeving van Sneek tot verdere ontplooiing te brengen. In de eerste en tweede sectie voor het onderzoek der gemeentebegroting 1959 zijn opmerkingen gemaakt over de over weg bij de Bloemstraat, welke volgens enige leden niet op,de. huidige breedte gehandhaafd kan worden nu de be bouwing in de Noorderhoek zich steeds uitbreidt. B. en W. zeggen in de memorie van ant woord dat et vraagstuk van de over weg aan het einde van de Bloemstraat in ruimer verband moet worden bezien. In de toekomst zal in het verlengde van de reeds aangelegde Berkenlaan een spoorwegkruising tussen de Noorder hoek en de Noord-oosthoek tot stand moeten komen. Uit de met de N.V. Nederlandsche Spoorwegen gevoerde correspondentie is gebleken dat deze N.V. onder geen voorwaarde haar me dewerking zal verlenen aan het uitbrei den van het aantal overwegen in deze gemeente. In verband hiermede zou der halve de oplossing moeten worden ge zocht in het bouwen v£n een verkeers- tunnel, geschikt voor alle verkeer on der de spoorweg SneekLeeuwarden. Volgens een globale door de Neder landsche Spoorwegen gemaakte raming zouden de hiermede gemoeide kosten liggen tussen f900.000 en f 1.300.000. Het zal duidelijk zijn dat de hieruit voortspruitende jaarlijkse lasten voor de gemeente, gevoegd bij die, veroorzaakt door het leggen van een brug over oe Zwette en de Franekervaart, niet aan vaardbaar zijn. Er is geen dekking re name van zich in deze gemeente willen vestigen of uitbreiden, bepaalde faciliteiten kun nen worden toegekend. Deze faciliteiten bestaan hierin dat aanspraak kan ont staan op een premie uit ’s rijks kas. Een ondernemer kan voor een dergelijke pre mie in aanmerking komen: 1. In geval van vestiging van een in dustrieel bedrijf, in een nieuw te stich ten permanent gebouw met een nuttige vloeroppervlakte van tenminste 500 m2, op een daartoe in overeenstemming met de minister van economische zaken aan gewezen gemeentelijk industrieterrein; 2. In geval van uifbeiding van een in dustrieel bedrijf met een permanente additionele nieuwbouw van tenminste 500 m2 nuttige vloeroppervlakte, ook indien op eigen terrein wordt gebouwd. In geval van vestig:-g bedraagt de premie: a. f35. per. m2 nuttige vloer oppervlakte voor de eerste 1000 m2 van de nieuwbouw; b. f 45.per m2 voor de volgende 1000 m2; c. f 55.per m2 voor de daarop volgende 1000 m2 enz. met dien verstande, dat voor de nuttige vloeroppervlakte boven 4000 m2 de pre mie f 75.per m2 bedraagt. In geval van uitbreiding bedraagt de premie f 35.per m2 nuttige vloerop pervlakte voor de gehele additionele nieuwbouw. Om voor een premietoezegging uit hoofde van deze regeling in aanmerking te komen, dient de ondernemer in begin sel de verplichting op zich te nemen om in zijn bedrijf mannelijke arbeidskrach ten tewerk te stellen, namelijk in geval van vestiging in de verhouding van 1 man per 100 m2 nieuwbouw en in geval van uitbreiding boven de bestaande per soneelsbezetting in de verhouding van 1 man per 50 m2 additionele nieuwbouw. De mogelijkheid bestaat ook, dat de gemeente tot de bouw van het project overgaat. In dat geval zal de premie ook aan de betreffende ondernemers ten goede komen door proportionele verla ging van de jaarlijkse huursom of van situatie stich- I ting van een tweede zwembad dan wel I naai’ uitbreiding van de bestaande i zweminrichting heeft uiteraard ook een punt van overweging uitgemaakt bij burgemeester en wethouders. Op d:t ogenblik wordt ten aanzien van dit punt een nader onderzoek ingesteld, waarbij is ingeschakeld de op dit gebied des- i kundige van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Naar de aanvanke- lijke mening van burgemester en wet- I houders behoeft het ene het andere niet I uit te sluiten. Aan de bestaande zwem- i inrichting, welke inmiddels al 21 jaar dienst heeft gedaan en niet meer geheel I voldoet aan de eisen, welke tegenwoor- I dig aan een openlucht-bad gesteld mo- i gen worden, zullen zeker bepaalde voor- i zieningen moeten worden aangebracht. Indien daarbij op eenvoudige wijze de capaciteit van het bad zou kunnen wor- den vergroot, zou op die wijze allicnt I een oplossing kunnen worden verkre gen, welke op korte termijn voor verwe zenlijking vatbaar is. In de verdere toe komst zou dan de stichting van een tweede zwembad in overweging kunnen worden genomen. Zoals gezegd is dit slechts de aanvankelijke mening van burgemeester en wethouders. Zij moeten zich een definitief oordeel voorbehouden, totdat alle gegevens en adviezen om trent deze aangelegenheid hen hebben bereikt. De stichting van een overdekt zwembad behoort naar de mening van burgemeester en wethouders, steunende op terzake ingewonnen adviezen, op dit ogenblik niet tot de mogelijkheden, wel ke realiseerbaar zijn. Anders is dit met de stichting van een zweminstruktiebad, speciaal voor schoolkinderen, waarom trent zij een nader onderzoek instellen. Burgemeester en wethouders moeten bekennen dat zij aarzelen bij de huidige ontwikkeling het plan tot het stichten van een badinrichting; tot verdere uit voering te brengen. Zij hebben behoefte zich nog nader over deze aangelegenheid te beraden. In de le en 2e sectie ter onderzoek van de gemeentebegroting 1959 werd gesproken over het al of niet wense lijke van de stichting van een badhuis en van een tweede zweminrichting of - uitbreiding van de bestaande. B. en W. zeggen in hun beantwoor- ding van deze opmerkingen: l De vraag of in de huidige moet worden gestreefd naar de bij het eindexamen sprak de heer Th. W. Zandstra de scheidende directeur toe, maar allereerst dankte hij de geslaagden die er voor gezorgd hebben dat zijn uit zet zo goed is. Alle candidaten zijn nl. reglementair geslaagd, wat voor de heer Doodkorte wel een groot genoegen moet zijn. De heer Zandstra, die tijdens de directie van de heer Doodkorte steeds gecommiteerde is geweest, bracht hem lof en hulde voor zijn kennis, maar meer nog voor zijn persoonlijke kwaliteiten en zijn invloed op de leerlingen. Zij hebben in hem een leraar gevonden die een In de eerste plaats achten wij het van belang dat aan de industrieën, welke 5 El - y:.; - 5 f, -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1