8 6 Zomerwedstrijden Sneeker Zeilclub Openlucht-turndemonstratie trok veel belangstelling BÏKVOETS Bedrijfskaatsen Sanfor en no-iron 90 r MAANDAG 29 JUNI 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD 2 Elke week...een ander voordeel 90 heren I Uitslagen 3 'I Geslaagd Korfbal v.-r’v De internationale circus show Bevordering V reemdelingen verkeer Boottocht Prot. Chr. Ouderenbond Personeelsreisje Wouda’s Meelfabriek Wijziging telefoonnummers net Bolsward ’t Huis met de Notenbalk 1 jongens i Postduivenvereniging „L’Estafette” Ledenkaatspartij K.V. Sneek’ werd zege voor Kamstra, Bos en De Wagt Finale Viswedstrijd Sneker Speeltuinjeugd Rustige verjaardag van onze 101-jarige Olyphia en P. J. C. promoveren Internationale luchtpiraten Gouda kampioen van Nederland Veel rumoer maar (nog) geen beslissing bij O.N.S. - Achilles (2-2) overhemden het Winnaarsronde. De afvalronde Verliezersronde. L. heeft Adv. LM. Dc Speciaalzaak WTEF 11 Rood Geel— en I - Gistermorgen werd op het bijterrein van het Sportpark aan de Leeuwarder weg de tweede ledenkaatspartij van de K.V. „Sneek” gehouden. Jammergenoeg deed de harde wind veel afbreuk aan het spel, maar niettemin ging het menigmaal zeer spannend toe. Het drietal H. Kam- stra, H. Bos en L. de Wagt toonde zich tenslotte het sterkst van acht deelnemen de parturen. Zij versloegen in de finale A. Hoekstra, H. Kussendrager en C. de Wagt. In de afvalronde (er werd door het gering aantal deelnemers slechts in één klasse gekaatst) zegevierden Y. Rien stra, H. Andela en G. Mulder. 6 6 6 6 4 4 4 2 2 1 1 O 1 2 1 4 3 1 2 2 5 4 3 8 7 6 3 In de avonduren van heden, 29 juni 1959, zullen de thans nog in gebruik zijnde 3-cijferige telefoonnummers van het net Bolsward gewijzigd worden in 4-cijferige nummers. Dit zal geschieden door vóór het oude 3-cijferige nummer een TWEE te plaatsen. 55. 66 en een buitenslag van verliezende partuur. De totale uitslag is Mej. A. Feddema alhier, werkzaam in Workum, slaagde te Leeuwarden voor de hoofdakte Kleuteronderwijs. 1 2 1 3 10—6 16—11 10—10 8—17 Olyp’ i PJC Hunsingo Valthermond Gouda Sp.cl. Irene ESCA Wij hebben nog grote voorraad 78-toeren platen Marsen - Walsen - Ned. Zang enz. Komt U eens sneupen in ii—» 7—5 9—14 3 3 1 O Na de gebruikelijke mars door de stad presenteerden de voor het merendeel jeugdige turners en turnsters zich tegen half acht op het hoofdveld voor de tri bune, terwijl de heer C. Wester, voor zitter van de „commissie van Vier”, het talrijke publiek, waaronder verschillen de gemeentelijke autoriteiten, een harte lijk welkom toeriep. Hij achtte de toenemende activiteiten op sportgebied zeer verheugend, maar waarschuwde tegelijkertijd voor de ver snippering die dit met zich mee zou kun nen brengen. Daarom juichte hij de op richting van de Sportraad van harte toe. Mogelijk zal nu door de samenwerking met de overheid de wensdroom van bij na alle Sneker sportliefhebbers, een sporthal, in vervulling gaan. Hierna werd begonnen aan de uitvoering van het pro gramma. Een massale vrije oefening voor meis jes en dames, samengesteld door de heer Boes, vormde de ouverture; nog niet ge- Onze vroegere stadgenoot de heer J. Meester, thans te Hollandsche Rading, slaagde Utrecht theologie. heel feilloos, maar wel met veel enthou siasme uitgevoerd, evenals de vrije oefe ning van de meisjes van Advendo. Het turnen van de heren aan rek en brug stond op een zeer behoorlijk peil, doch de dames vielen met hun toestel- turnen een beetje tegen, ze misten durf en tempo. Natuurlijk oogstten de adsp. dames van Advendo veel succes met de vrije oefe ning, waarmee zij een eerste prijs be haalden op de Kringbetoging en ook het kastspringen van de jongens van T.G.P., tijdens de nationale kampioenschappen in Amsterdam beloond met een tweede prijs, viel bijzonder in de smaak. De beide turnkringoefeningen, één van de jongens van TGP en één van de meisjes van SGV/TGP, werden eveneens zeer vlot uitgevoerd. Een originele Tiroler dans van de da mes van Vlug en Lenig en een specta culaire oefening van de heren op de langemat vormden het slot van deze bij zonder geslaagde openluchtdemonstratie. de in de eerste ontmoeting zijn gunstige positie door een zeer onvoordelige slag op de lange kruisbaan van Heerenzijl naar Gossepalen. Hij moest daardoor voor Zwart en Hoekstra draaien en fi nishte als vierde vóór Röfekamp. ’s Mid dags ging zijn mooie voorsprong verloren doordat hij bij de Heerenzijl aan de grond liep. Toen hij weer los kwam, wa ren zijn concurrenten hem inmiddels ge passeerd en staakte hij de strijd. Van de tien schepen in de 16 m2 klasse IA welke ’s morgen aan de strijd deel namen, won de Heerenveenster H. Olde Agterhuis op overtuigende wijze, in de voorhoede gevolgd door Veldstra en Minks, beide uit Leeuwarden, waarna Tom de Haan als eerste Sneker werd af geblazen. ’s Middags (met slechts 6 deel nemers) gaf dit viertal ook de toon aan, maar nu was Minks eerste, Olde Agter huis tweede, de Haan derde en Veldstra vierde. Door dit resultaat werd H. Olde Agterhuis eindwinnaar met 36 punten, H. A. Minks 2e met 32, J. Veldstra, Leeu warden derde met 23 en Tom de Haan vierde met 19 punten. In de 16 m2 klasse 1B, waarin resp. ze ven en zes schepen startten, was de eind stand aan de kop beide malen dezelfde: T. van Eyck van Heslinga, Leeuwarden eerste, J. H. de Vries, Workum tweede, S. H. Schaap, Workum derde en A. J. Sminia, Sneek vierde. In deze volgorde prijken ze dus ook met resp. 39, 27, 19 en 13 punten op de eindlijst. De uitslag in de Gemengde klasse is: I. M. Bergsma; 2. J. T. Hendriksma, bei de met 27 punten. De laatste beslissingen zjjn gevallen: Gouda werd kampioen van Nederland on Olyphla en PJC promoveren naar de tweede klas. Zonder zelf te spelen kwa men de kaarsenstad-bewoners in het be zit van de titel, doordat ESCA enigs zins verrassend met 3O van Sp.club l ene verloor. De Arnhemmers moesten daardoor zelfs de tweede plaats afstaan aan de zuidelijke kampioenen en finish- met Kampioenschap van Nederland: Sp.cl. IreneESCA 30. (Gouda kampioen!) Promotie le klas: Rood GeelDOS '19 en VDZHoogezand: niet meer ge speeld. Promotie 2e klas: Hunsingo—Olyphia 22 (Olyphia promoveert); Valthcr- mondPJC 33 (PJC promoveert). De eerste Fondvlucht van verd bij mooi helder, zonnig vlogen. De wind was matig Terwijl enerzijds in de eerste sectie tot onderzoek der gem.begroting 1959 het standpunt naar voren kwam, dat de be vordering van het vreemdelingenverkeer in de eerste plaats ligt op de weg van de plaatselijke middenstand, werd ander zijds een krachtige stimulans van ge meentewege nodig geoordeeld. Het lid, dat de laatst genoemde mening was toe gedaan, achtte een donatie aan de plaat selijke vereniging voor vreemdelingen verkeer van f 500,te laag om deze ver eniging doeltreffend te doen functione ren. Hij meende dan ook op verhoging van deze donatie te moeten aandringen. Uit het antwoord van B. en W. blijkt dat deze van mening zijn dat de bevor dering van het vreemdelingenverkeer in belangrijke mate op de weg van de plaatselijke middenstand ligt. Dat daar naast de gemeente ook een taak heeft te vervullen op dit gebied wordt zeker niet ontkend. In deze gedachtengang lijkt het burgemeester en wethouders moeilijk een oordeel uit te spreken over de vraag of een donatie aan de plaatselijke ver eniging voor vreemdelingenverkeer van f 500,per jaar te laag moet worden geacht, terwijl de tegenvraag gesteld zou kunnen worden of, wanneer genoemde vereniging voor uitbreiding van haar ac tiviteiten over te weinig geldmiddelen beschikt, de gemeente wel in de eerste plaats de aangewezen instantie is om daarin te voorzien en niet eerder een be roep moet worden gedaan op de ingeze tenen, die bij een grotere activiteit van de V.V.V. belang hebben. In elk geval is er geen aanleiding een „spontane” ver hoging van deze post te bewerkstelligen. Tenslotte moet niet uit het oog worden verloren dat de subsidiëring van de plaatselijke V.V.V. niet de enige uitgaaf van de gemeente op het gebied van het vreemdelingenverkeer is. Olyphia is tweede klasser De Friezen boekten dit fraaie resultaat door een 22 gelijk spel tegen Hunsingo en dat gebeurde nog wel in Winsum Zij ein digden daardoor op de eerste plaats vóór PJC, dat eveneens de vlag kon hijsen met de „draw” tegen Valthermond. De jongens uit Nieuwe Pekela hadden aan dit ene punt net genoeg. De eindstand is hier Donderdag werd het jaarlijks reisje van het personeel van N. J. Wouda’s Meelfabriek N.V. alhier gehouden. Deze keer was niet een verre reis gekozen e:i dit bleek een goede keuze te zijn. Nu vertoefde men niet lang in de bussen, doch kon men veel genisten van de om geving der plaatsen die men bezocht. Onder begunstiging van prachtig zo merweer werd ’s morgens 7 uur gestart met 2 nieuwe en comfortabele bussen van de Wabo-Friso en werd koers gezet via Lemmer naar Schokland om een bezoek te brengen aan het museum. Di verse voorwerpen, welke bij de droog legging van de N.O.P. te voorschijn zijn gekomen, werden onder deskundige lei ding bezichtigd. Daarna werd via Vol- Isnhove tussen de Beulaker- en Belter- wijde door naar Giethoorn gereden, waar de koffie zich goed liet smaken. Hierna ging het over Frederiksoord Dlever naar de radio-telescoop, waar een heerlijke wandeling werd gemaakt in de mooie omgeving. Bij hotel Wesse ling in Dwinglo werd het diner, aange boden door de directie, alle eer aange daan. Nadat door de heren een kijkje was genomen in een Kalksteenfabriek, gingen de dames via Wijster en Beilen naar Appelscha, waar ook de heren zich weer bij het gezelschap voegden. In Ap pelscha maakten velen een frisse duik in het natuurbad, weer anderen ver maakten zich in de speeltuin of maak ten wandelingen in de fraaie bossen. Om 7 uur verenigden allen zich aan de koffiemaaltijd eveneens door de di rectie aangeboden in hotel „Duinen Zathe”. Ook hier ging het gezellig toe en onder het genot van piano- en gi taarmuziek was de stemming opperbest. Om kwart over tien rolden de bussen Sneek weer binnen met een dankbare bemanning die volop had genoten van een prachtigs tocht, waarvoor ten slotte dank werd gebracht aan de organisatc - ren. Voor een verrassend groot publiek heb ben de vier plaatselijke gymnastiekver enigingen, Advendo, S.V.C., T.G.P. en V. en L. donderdagavond in het Sport park aan de Leeuwarderweg weer hun jaarlijkse openlucht demonstratie gege ven Onder de bekwame leiding van mej. G. Ellens en de hr K. Boes werd in 'n vlot tempo 'n overzicht gegeven van de, naar bleek, niet geringe turncapaciteiten van onze Sneker gymnasten. Weliswaar was de uitvoering nog niet geheel vlekkeloos dat kon ook moeilijk bij een dergelijk groot aantal (bijna 500) medewerkenden maar toch was er in de prestaties een duidelijk stijgende lijn waar te nemen én dat is op zichzelf reeds een verheugend verschijnsel. le prijs Partuur 15: T. Bijl (Tjalie- ma), S. Breuker (Gemeente), E. Dantu- pia (Gemeente). 2e prijs Partuur 5: L. Posthumus (Landustrie), A. Holkeboer (Wouda). R. Panstra (Woudstra). 3e prijs Partuur 19: R. Wijnja (Lan dustrie. B. Bos (Lankhorst), D. de Jong (Woudstra). In het restaurant van het sportpark reikte na afloop de voorzitter van de commissie, de heer A. van der Meer, ie prijzen uit. Hij richtte een woord van grote dank tot de directies en verder I tot allen die tot tot het welslagen van deze sportmiddag hun medewerking hadden verleend. In het bijzonder tot de heer K. Laagland die nu, na van zijn ziekte hersteld te zijn, als scheidsrech-1 ter had gefungeerd. Diens echtgenote, evenals de heer R. Tjallema, oud-voorz. van de Kaatsver. Sneek, die voorheen steeds de prijzen uitdeelde maar dit we gens zijn hoge ouderdom nu niet meer kon doen werden bloemen aangeboden. Over het geheel is er uitstekend ge kaatst, er waren diverse partijen die eindigden op 55, 66. De commissie kan laet voldoening op deze middag te rug zien. De prijswinnaars van de vorige week gehouden viswedstrijd, georganiseerd door de besturen van de plaatselijke speeltuinverenigingen alhier, hebben za terdagmiddag aan de Leeuwarderkade in de „Zwette” met veel animo gestre den om het kampioenschap. Het was ide aal visweer, bedekte lucht en een kalm koeltje uit zuid-westelijke richting. De vissen bleken ditmaal trek te hebben, want velen hapten naar ’t aas dat de plm. 30 jeugdige hengelaars (sters) hun aan de hengel serveerden. De vangsten waren dan ook zeer bevredigend. Al spoedig bleek dat er enige uitlopers wa ren, extra gelukkigen dus. De uitslag was bij de jongens: le prijs en kampioen meeste vissen (20 stuks) J. Huitema, Noord-Oosthoek. De le prijs en het kampioenschap bij de meisjes ging met in totaal 10 vissen naar Tinie Tipper- sma, Noorderhoek. Deze beiden ontvin gen elk een sportbekertje. Bij de jongens kwam de beker voor de grootste vis (17% cm) in het bezit van R. Koehoorn die tevens een medaille als 2e prijs ont ving voor zijn vangst van 16 vissen. De 3e prijs (medaille) was voor G. Langerak van ’t Eiland met in totaal 15 vissen. De medailles voor 2e en 3e prijs voor de meeste vissen kwamen bij de meisjes met 6 en 3 vissen in ’t bezit van R. Bak ker, Noorderhoek en Liesje v. d. Wal van Maple Leaf. Zoals wij reeds eerder meldden werd j.l. vrijdag onze oudste inwoonster mevr P. Hofstrade Jong 101 jaar. Natuurlij’ kwamen er tal van gelukwensen binner o.a. telegrafisch van dé Commissaris dc Koningin in de provincie, terwijl ook o> gemeentebestuur de hoog bejaarde co- plimenteerde, maar deze bijzondere v jaardag werd toch rustig in de fa: kring gevierd daar aan de Leeuw trekvaart 29, waar mevr. Hofstra bij dochter inwoont. De verliezers uit de eerste omloop, de nrs 1, 4, 5 en 8 kwamen in de afvalronde. Partuur 1 bleef hierin duidelijk de meer dere van part. 4 (52 en 60), maar nr 8 moest alle reserves aanspreken om Breuker c.s. te kunnen bedwingen (55 en 46). De strijd om prjjs en premie was echter gauw bekeken. .De routine van Y. Rienstra gaf spoedig de doorslag en öD 5—1 en 6D' was het pleit beslecht. De prijzen bestonden uit luxe voorwer pen. Neustadt weer ge- Oost tot Noord. De duiven werden om 7.10 uur gelost Een onverwachte ster kwam bij deze vlucht omhoog en wel een vogel van de heer J. Gerlofs. Hij klokte zijn eerste duif om 16.35 uur, met een voor sprong van 10 min. op nr 2, een duif van de heer N. de Vries. Een aardig sukses voor Gerlofs, die zijn vogels kennelijk in goede conditie heeft. De combinatie v. d. Meulen de Vries dook ook onver wacht als derde op, maar fenomenaal klokte de heer de Boer, die 6 plaatsen van de 18 bezette. De heer Oppenhuis liet het er wat bij zitten, maar hij staat toch nog het best geklasseerd. De uitslag is als volgt: J. Gerlofs le. 14e; N. de Vries 2e, 4e; combinatie v. d. Meulen de Vries 3e; J. V. Ruiten 5e; H. Oppenhuis 6e, 10e, 13e; J. de Boer 7e, 8e, 9e, 15e, 16e, 17e; H. Meinen 11e, 8e; B. Heins 12e. De volgende parturen bonden de strijd aan: 1. Y. Rienstra, H. Andela, G. Mul der; 2. A. Hoekstra, H. Kussendrager, C. de Wagt; 3. H. van der Molen, S. Sikkes, R. Brandsma; 4. P. de Vries, F. Post, Y. Tichelaar; 5. S. Breuker, S. Tolsma, J. Ligthart; 6. H. Kamstra, H. Bos, L. de Wagt; 7. C. Prins, S. van Dijk, W. Vis- ser; 8. J. Rienstra, F. Sterk, D. Hoitsma. Partuur 1 kon het in de eerste omloop niet bolwerken tegen Hoekstra c.s. (35 en 26) en ook De Vries c.s. bleken net niet opgewassen tegen het geroutineerde drietal van nr 3. Met alles aan de hang, 55 en 66, kwam het einde. Partuur 5 moest verder het onderspit delven tegen de uiteindelijke winnaars van nr 6 en Prins c.s. gingen op 54 en 60 eveneens ten onder tegen nr 8. In de tweede omloop bleven v. d. Mo len c.s. ver beneden hun kunnen en hun tegenstanders van nr 7 konden dan ook Vrij gemakkelijk het ene na het andere bordje in de wacht slepen. Op 50 en 64 bleef het perk van nr 3 opnieuw in gebreke en dat betekende het einde. De andere finalist werd nr 6, dat Prins c.s. eveneens weinig kans had gegeven (52 en 60). In deze finale werd er af en toe vrij behoorlijk gekaatst en de spanning bleef er tot het laatst in. Kam stra, Bos en De Wagt vormden tenslotte toch een iets beter geheel en op 35 en 46 besloot H Bos een partij met een fraaie bovenslag. Voor de dertiende keer hield de Com missie voor het bedrijfskaatsen alhier zaterdagmid in het sportpark aan dc Leeuwarderweg de jaarlijkse kaatsmid- dag, waaraan door niet minder dan 21 parturen van elk drie kaatsers werd deelgenomen. Deze grote deelneming i3 voor de commissie en voor de diverse bedrijfsdirecties zeer verheugend. De commissie is altijd zeer actief bij de voorbereiding, welke heel wat voeten in de aarde heeft en wordt finantieel op krachtige wijze gesteund door de direc ties van de bedrijven, welker personeels leden aan deze partij deelnemen. Ook de steun van het bestuur van de Kaatsvèr. Sneek dient vermeld, het stelt immers steeds divers materiaal ter beschikking. De publieke belangstelling liet niets te wensen over en vele waren de familie leden van de deelnemers die opgékomen waren om de prestaties van hun favo rieten gade te slaan. Het was dan ook weer een middag van intense kaats- vreugde, te meer omdat men ook kon genieten van goed spel van diverse kaat sers. Scheidsrechter was de heer K. Laagland, die een verre van gemakke lijke taak heeft gehad maar die op uit stekende wijze vervulde, al leverde de slotpartij, die tengevolge van een flinke regenbui, niet volledig uitgespeeld kon worden, nog enige moeilijkheden op. Maar ook daarvoor werd een oplossing gevonden; toen de bui was overgedre ven besloot men wegens het reeds ver gevorderde uur, de stand vast te stellen o~> 2 spel gelijk. Er werd toen nog een spel gespeeld. Het werd nog een span nend verloop, dat eindigde met de stand ten op de derde en laatste plaats drie punten uit vier wedstrijden. De eindstand is dus Vrijdag- en zaterdagavond gaf deze Duitse groep een demonstratie in balan- ceerkunst op het Martiniplein. Na een inleidend programma op de horizontale draad, werd deze aan een 32 meter hoge mast verbonden en liep een van de groep langs de draad naar de top van de mast. Eén der medewerkende dames presteer de het daar op de top een zweefstand te maken. Tot slot reed nog een motor rijder naar boven. Dat ook deze berijder over een prima evenwichtsgevoel be schikt, bleek wel uit de kopstand welke op grote hoogte op het stuur van de motor wera uugevoera. Aiie prestatiesnju. i/e vuvrvcxituvp up wwvuo- werden door een talrijk publiek met ap- dag 1 juli aan de cirsuscassa’s, geopend plaus beloond. I van des morgens 10 uur. Men schrijft ons: Het was donderdag weer de hoogtij dag van onze bond. Begunstigd door prachtig zomerweer werd de boottocht gehouden. Het vertrek was bepaald op 9 uur, maar de eersten waren al vroeger bij de boot aanwezig om zich van een goed plaatsje in de boot te verzekeren. De goede stemming zat er al spoedig in en toen allen aanwezig waren werden de touwen losgemaakt en ving onze mooie tocht aan. In totaal maakten 61 bejaarden de tocht met de „Toerist” van de heer v. d. Werf mee, welke boot zich voor zulke gezelschappen uitste kend leent. Eerst werd naar Sloten ge varen. Tijdens deze tocht werd er koffie geschonken welke zich goed liet sma ken. In Sloten werd een uurtje aange legd om de daar aanwezige oude gevels van de nog vele oude woningen te be zichtigen. Om één uur werd de reis voortgezet naar Lemmer. De magen van de aanwezigen werden toen al wat hol, maar nu kwam de kok die de boter hammen en warme soep opdiende, wat door allen weer zeer op prijs werd ge steld. Het was omstreeks half drie toen wij in Lemmer aanlegden, waar we een paar uren vertoefden. Het strand in Lemmer werd bezocht en wat door de plaats gewandeld, zodat ook deze par uren daar spoedig weer om waren. Om half v(jf werd de terugtocht aanvaard De stemming bleef uitstekend en nu werd door de dames thee geschonken de koekjes ontbraken ook niet en allen genoten met volle teugen van het pracn- tige zomerweer. Voorzitter F. Rienstra bracht dank aan allen voor de goede geest die er de gehele dag heerste. De heer Fokke Faber trad op als tolk voor de bejaarden om het bestuur te bedan ken voor deze zo goede en uitstekend georganiseerde tocht. Toen Sneek in 't zicht kwam werd op verzoek van de voorzitter gezamenlijk ,,’k Wil U o Gvd mijn dank betalen” gezongen. Nogmaals willen wij de heer v. d. Werf en zijn vrouw heel hartelijk dank zeggen voor de grote toegenegenheid aan hun ou .e passagiers betoond. Ook aan onze con tribuanten hartelijk dank dat ze het ons mogelijk maakten aan zo veel be jaarden nog eens een dag van genot le schenken. De bejaarden die nog geen lid van onze bond zijn, nodigen wij uit eens een vergadering te komen bezoeken. Deze worden gehouden woensdags jm de 14 dagen in Aere Perennius. Zaterdagmiddag en gisteren hield de S.Z.C. haar traditionele zomerwedstrij den, maar helaas was het zomerse weer waaraan geen eind scheen te zullen ko men, nu net (laten we hopen voor tijdelijk) voorbij. De Zuidwestelijke wind was te krachtig en ook kwamen er een paar van de verwachte buien, hoewel die gelukkig maar kort van duur waren. Het gevolg was dat niet alle ingeschre ven schepen aan de start kwamen (in de tweede wedstrijd zelfs maar weinig) en ook de belangstelling van het publiek niet groot was. De massale uittocht naar het meer was n.l. uitgebleven, zodat dit tijdens de rustperiode tussen de morgen en de middagwedstrijd een verlaten aanblik bood. Zaterdagmiddag zeilden alleen de Pam- pusklasse, de Schouwen en de 16 m2 ju- nioren-klasse, met resp. 5, 3 en 3 deel nemers. Bedroevend weinig dus. In de eerste werd P. de Jong winnaar en A. M. Sustring tweede. Bij de Schouwen won B. v. d. Veen, Oppenhuizen vóór zijn dorpsgenoot F. F. Atsma. Winnaar bij de junioren werd S. H. Schaap, Workum en tweede B. J. Graatsma. Gistermorgen vielen enkele schepen wegens averij en omslaan uit. Nog vóór de Regenbogen startten braken op de Moby Dick van E. Remery beide vallen, waardoor hij voorgoed uitgeschakeld werd en tijdens de wedstrijd ontstonden er enige aanvaringen waarvan de Vries en de Wilde het slachtoffer werden. Eerstgenoemde brak een staag en op De Bruiser knapte de mast enkele meters boven het dek doormidden, omdat de za- lingen van de beide schepen in elkaar raakten. Het Vrijheidsjachtje van een Jouster deelnemer sloeg om, in de Gemengde klasse viel Bosma eveneens met een ge broken mast uit en in de Larken moest Röfekamp jr de strijd eveneens wegens averij opgeven. Zijn vriend Daan van Delden bleef echter bij hem en deelde daardoor zijn lot. De Vrijheids klasse telde ’s morgens zes en ’s middags vijf schepen. In de eerste wedstrijd won mej. R. v. d. Zijpp, was Alberda tweede en Repko derde, 's Mid dags evenwel bezette Henk Repko de eerste plaats en waren mej. v. d. Zijpp en Alberda resp. tweede en derde. Mej. v. d. Zijpp behaalde daardoor met totaal 31 punten de eindzege. Repko was twee de met 27, Alberda derde met 21. Doordat de beide Larken ’s middags niet weer startten, werd hierin geen prijs toegekend. In de Regenboogklasse vertrokken 's morgens, na éérst allen wegens een valse start te zijn teruggeroepen, zeven schepen, voor de middagwedstrijd door het uitvallen van de Vries en de Wilde maar vijf. Beide wedstrijden leverden een over winning op voor Alberda, die daardoor met 38 punten met de eindzege ging strijken. Tom Zwart was resp. tweede en derde, notaris Hoekstra derde en tweede, zodat ze beiden met 22 punten eindigden. Maar doordat de laatste wed strijd beslissend was, bezette de heer Hoekstra de tweede plaats in het eind klassement en Zwart de derde. Wietze de Boer uit Joure, die de Grif, fioen van Gerrit Ooms stuurde verspeel- Op een spiegelglad veld speelden W'l. en SVS zaterdag j.l. een aantrekker partijtje korfbal. Onder een verfrissende regen, die overigens aan de stemming niets af deed, werd aan weerszijden goed spel ten beste gegeven. Uit niets bleek dat hier de nummers één en laatst van de ranglijst tegen elkaar in het veld tra den en het spelpeil van de gasten is in de korte trainingstijd dan ook flink op gevoerd. Het was een gelijkopgaande strijd tussen een technisch iets beter WT EF en een enthousiast SVS. Tegenover twee doelpunten van de gasten, gemaakt door de gebroeders R. en H. Kroese, stelde de thuisclub even veel treffers, zodat met een 22 stand gerust kon worden. Naast de verplichte rust werd er tijdens deze wedstrijd ech ter nog enkele malen het kleedlokaal op gezocht, teneinde een ferm regenbuitje te laten passeren. Na de rust wist WTEF een 42 voorsprong te nemen. SVS gaf zich echter nog niet gewonnen en uit een goed opgezette aanval verkleinde aan voerder Bruinsma de achterstand tot 4 1. Beide korven werden beurtelings on- ?r vuur genomen, waarbij Riek Halma ?h op het gladde veld goed thuis toon- door prima veldspel te demonstreren. de stand kwam geen verandering hetgeen een prima resultaat van - SVS te®m. dat voldaan en ver- s keerde, genoemd kan De beide ontmoetingen DOS ’19 en VDZHoogezand, die niet meer van belang waren doordat DOS en VDZ vorige week reeds promoveerden, werden op verzoek van de betrokken clubs niet meer gespeeld. le prys Partuur 6: Sj. de Jong (Hu bert), P. de Vries (Kwant), W. Visser (Rijpkema). 2e prijs Partuur 11: G. Prins (Kwant), S. de Leeuw (Tjallema), J. Rienstra (Zandstra) 3e prijs Paruur 21: A. Hoekstra (Lankhorst), N. Bil (Landustrie), S. Tolsma (Gemeente). Tot koning werd uitgeroepen P. de Vries van Kwant. Het is nog onzeker wie de halve fi nale van de zaterdaginlddag-beker heeft bereikt, ONS of Achilles (En schedé) 1 De wedstrijd eindigde nl. in een 22 gelijk spel en aangezien de gasten in de overtuiging verkeerden dat bij een onbe sliste stryd de bezoekende club heeft gewonnen, weigerden zjj aan de door scheidsrechter Pot voorgestelde ver lenging te beginnen. De KNVB zal dus nu moeten uitmaken, wie is uitgescha keld en wie niet. Vreemd genoeg was van tevoren niet nagezien wat de reglementen t.a.v. een geljjk spel beslissen, terwijl de kans daarop toch altijd één op drie is De wedstrijd zelf was tamelijk hard. ONS speelde misschien iets beter voet bal doch de gasten (vierde klas-kampi- oen in afd. Oost) stelden daar een zo grote dosis enthousiasme tegenover dat er voor onze stadgenoten veelal geen doorkomen aan was. temeer daar de meeste aanvallen vrij primitief van op zet waren. Daarbij kwam dat de ONS- verdediging, en vooral de linker-wing, nogal eens een steekje liet vallen. De bezoekers konden daardoor zelfs een 12 voorsprong nemen en eerst enkele minuten voor tijd slaagde Klaas Bes- werda er in, na een misser in de Achil- les-defensie, de partijen weer op gelijke voet te brengen. Trouwens, alle vier doelpunten waren een gevolg van grove blunders in de beide verdedigingslinies. Na 25 minuten in de eerste helft na men de Oosteltfken de leiding door de ver opgedrongen l.back Moes, die de te ver voor z’n doel opgestelde Bosma met een hard schot verraste. (01). De ONS-gelijkmaker liet nogal even op zich wachten, pas twintig minuten na rust kon Klaas Beswerda een fout van keeper Blenkers doeltreffend afstraffen. Deze miste op de rand van het straf schopgebied nl. een hoge voorzet. Bes werda kwam voor open doel en faalde niet (11). Het tweede doelpunt van de bezoekers, een kwartier voor tijd door r.buiten de Jong gescoord, was evenmin een gevolg van fraai voorhoedespel. L. back van Delden van ONS miste een vrij gemakkeljjk lijkende bal, waardoor de Jong oog in oog kwam met Bosma. Deze laatste werd kansloos geslagen door een schuiver in het uiterste hoekje. Over het ontstaan van de tweede ONS-gelijkmaker hebben wij U reeds in het begin verteld, evenals over het ru moer. na afloop. De KNVB heeft dus nu het laatste woord. aan de Rijksuniversiteit te voor het candidaatsexamen Men schrijft ons: De Internationale Circus-Show welke woensdag 1 en donderdag 2 juli alhier voorstellingen zal geven op het Martini plein brengt voor de eerste maal in Ne derland een uitzonderlijk programma onder het motto: Mensen-Dieren-Sensa- ties. Diverse internationale circusat tracties werken aan dit programma mede, o.a. Los 5 Caballeros acrobatiek op galopperende paarden, Trio Coranto clowns van internationale klasse, Orsel- li jongleur van wereldformaat, Mary end Kiss acrobatische noviteiten, Trio Italiano gracieuze dames-acrobaten, Harry Bell concertinavirtuoos, Margot en Alwln serieuze pas de deux een klassiek circusbeeld, Cubano and Gina doden sprong uit de circuskoepel, Brook and Rosfield excentrieken, Mlle Emmy gra tie in de lucht, Edith en Gustav ko mische rijscène. Les 7 Sblatteros een ensemble Italiaanse springplankacroba- ten zoals men nimmer zag, verder Wolf Belfis met zijn motorsensatie uit de film „Het spook in het circus” en tal van an dere attracties. Voorts presenteert Ait- hoff het summum van roofdierendres- suur: leeuwen en beren samen in de grote centraalkooi. Wat zou een circus zonder paarden zijn, een mooie collectie vrijheidspaarden in geheel nieuwe dres- suren. Kortom een pr^ramma van ech te oude circustraditie'op moderne wijze gebracht. Dit charmante schouwspel vol leven, temperament en vitaliteit wordt gebracht in de grote viermastentent, zelfs de meest verwende circusbezoeker wordt volkomen tevreden gesteld en de internationale circusshow wakkert met dit uitzonderlijk programma de belang stelling voor het circus weer aan. Een zeer goed circusorkest laat vrolijke klanken horen; costumes en de gehele aankleding zijn tot in de puntjes ver zorgd en wij geloven dan ook, dat ook in Sneek weer duizenden dit fleurige schouwspel zullen willen zien en dat weer velen van dit interessante schouw spel zullen genieten, hetwelk U weg zal voeren van de dagelijkse beslommerin gen en uit het jachtend tempo van onze motor werd uitgevoerd. Alle prestaties j tijd. De voorverkoop begint op woens- V.Oq WW WV.WWW, w, *1 Ivan des morgens 10 uur. V a

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 2