De brugfeesten te Ijlst Wat de Raad te behandelen krijgt Harmonie van I 1 aptoe Ideaal zomerweer begunstigde de eerste WYM BRITS ER A DEEL IJLST van en Prettige tocht Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 6 juli 1959 114e jaargang no. 54 Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD- Zomeravondvoetbal Mulo-examens Sneek en Geslaagd -m'-n - Hubert Werd kampioen in poule A Interkerkelijk Evangelisatiewerk Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 f Verkoop tegenwoordig politiebureau straatveegmachine en sneeuwploeg Eindexamen Chr. Lyceum Sneek en aanschaffing Eindexamens R.H.B.S. enM.M.S. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Openbare Leeszaal Bibliotheek Zeepost SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 ct per van name Hoogtepunt de van In uitgebuit kunnen mej. A. PHILIA. Woensdag gaan de Sneker bejaarden op stap. Straks gaan ze weer, 't is woensdag feest, Het grijs-van-haren feest, Dat nooit op een kalender nog T’ ontdekken is geweest. Maar dat op hun kalenderblad (Hun rimpelhoofd is dat) Spontaan een plaats verkregen heeft En dat men nooit vergat. Want op die datum wordt „gebouwd” Lang vóór de trip begint, Ze zijn die dag en eerder al Zo blij weer als een kind het exa- Trjjntje Het betrekken van artikelen van elders gevestigde leveranciers. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Sc Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) »-en maken ge- be- G. en 't Idee is ieder jaar gelijk, Nee, dat verandert niet, Maar als je telkens weer opnieuw Die blijde aanblik ziet, Dan is de Vreugde nog precies Zoals de eerste keer, Van hun gelaat lees je dan af (Bij thuiskomst)’t smaakt naar méér De heer E. Velema, vroeger onderwij zer aan de Montessorischool alhier slaagde aan de Gemeentelijke Universi- teit te Amsterdam voor het doctoraal examen paedagogiek. verband met de autotocht van dc Ouden van Dagen op woensdag 8 juli a.s. en hun terugkomst, heeft de com missie voor Interkerkelijk Evangelisatie werk besloten die avond geen bijeen komst op het Waagplein te houden. Men zie de advertentie in dit nummer. Verkoop tegenwoordig politie bureau. In de vergadering van de raad der gemeente Sneek, welke hedenavond om 7.15 uur aanvangt en waarin de meentebegroting 1959 zal worden handeld, komen voorts o.m. nog de vol gende stukken aan de orde Ontslagen en benoemingen. Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het eerste gedeelte apo thekersexamen mej. F. W. Kingma en werd tot tandarts bevorderd Kingma, beide van Sneek. Poule A Hubert PTT I Flach I Gemeente I Tonnema Kwant Poule E I Menno RRZC Tjallema Upito Nugteren Hubert II 9—14 9—11 9—10 9— 7 8— 6 8— 4 8—12 8—11 8—10 8— 9 8— 4 8— 2 Geslaagd voor afdeling H.B.S.-B dames G. Kornelis, Goënga; D. Visser, Geslaagd voor het Eindexamen H.B.S. A J. Bakker, S. Kampstra, H. H. Röfekamp, allen uit Sneek; J. Kroontje, T. H. Muizelaar, Bolsward; J. P. Zijl- stra, Itens; S. Castelein, Nijhuizum; J. J. Koopmans, IJsbrechtum. Geslragd voor het Eindexamen H.B.S. B J. Banning, T. v. d. Horst Jansen, R. A. de Koning, xF. A. Matschat, H. H. Vempe, G. S. de Wolf, xJ. M. Zandstra, H. W. van der Zijpp, allen uit Sneek; T. R. Meijer, W. L. Steenaart, K. Y. Wijnia, Bolsward; xJ. Kingma, R. King ma, Hennaard; D. Bakker, Langweer; F. Dooper, Rijs; R. van der Werf, Sondel. x Zijn meisjes. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen in de rechtsgeleerdheid de heer F. A. Tromp van Sneek. Hét hoogtepunt van de feestelijkheden wordt zaterdag 11 juli bereikt. Een rijk- gevarieerd programma zorgt dan voor elk wat wils. Raambiljetten en adverten ties lichten de Ulsters, de Snekers en wijde omgeving in over alles was er te genieten valt. Laat ieder dus zijn krant met aandacht lezen. Wij kunnen nu al wel vertellen dat de middag inzet met plezier voor oud en jong. De ruiterver- eniging „De Waterpoorters” komt naar IJlst en brengt de vele liefhebbers een prettige middag en tegelijk komt de heer Jorna van Sneek met zijn poppenkast de jeugd en misschien ook wel vele huis moeders een paar vrolijke uren bezor gen. In de advertentie zal men zien, dat de entree-prijzen heus geen bezwaar zul len opleveren. Het wordt met recht een volksfeest. Wie zijn hart aan het zeilen heeft verpand, en als stadsmens van paarden niet veel verstand heeft, kan gaan genieten van de zeilwedstrijd op de Geeuw. Voor een zacht prijsje kan men dit festijn bijwonen. De tijden worden zowel voor de paardensport als voor de zeilwedstrijd in de advertentie bekend gemaakt. Ook de bijzondere voetbalwed strijd n.l. die tussen een team van fa Hu bert en een Ulster combinatie belooft spannend te worden. De inzet is een uit zonderlijk mooie wisselbeker de BBB (beweegbare brug beker), die driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen moet worden. Geeft de middag dus reeds vier actualiteiten, de avond doet hier voor niet onder met twee hoogtepunten. Daar is eerst de Marinekapel uit Den Helder. Zij zorgt voor een gevarieerd pro gramma en een stijlvolle taptoe. Dat dit in de puntjes zal zijn, daarvoor staat de Geslaagd voor afdeling first; M. Knobbe, Joure en G. Lijcklaraa a Nijeholt, Lollum; de heren C. Dijker, J. Eringa, H. Feddema, J. Holkema, H. Sinnema, W. Stam, D. Zuiderveld, Burna, J. J. de Haan, J. Couperus Sj. Tiemersma, allen te Sneek; G. S. de Boer en J. Stienstra, Bolsward; S. J. El- zinga, Allingawier; M. Fleer en L. de Jong, Lemmer; I. G. H. Leefsma, IJlst; H. Osinga, Jutrijp; M. Riegstra, Oos- terend; T. van der Schaaf, Leeuwarden; P. J. Terpstra, Harkema-Opeinde; H. Frankena, Heeg; G. Hoekstra, Joure; M. Osinga, Koüfurderrige; R. Schilstra, Oudemirdum; W. K. van Zandbergen Bruggenkamp, Workum. In de afgelopen maand juni telde de Leeszaal 1407 bezoekers, onder wie 134 vrouwen en bedroeg het aantal uitge leende banden 7995. Geslaagd voor het Eindexamen in de afdeling Rijks Middelbare School voor Meisjes R. de Boer, A. Bok, J. de Jong, J. F. Visser, allen uit Sneek; A. Wal stra, Koufurderrige. Het bestuur van de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs heeft verzocht gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stel len voor aanschaffing van een harmo nium voor elke van haar vier lagere scholen: Juianaschool, Eben Haëzer- school. Jan van Nassau- en Koningin Wilhelminaschool. B. en W. stellen voor deze aanvrage af te wijzen daar een verantwoord zangonderwijs en een goe de muzikale vorming ook zonder ge bruik van een harmonium zeer wel mo gelijk zijn en bovendien tegen het ge bruik van een harmonium zowel uit di- daktisch als uit muzikaal oogpunt ge? gronde bezwaren zijn in te brengen. Wat het verzoek betreffende de Ko ningin Wilhelminaschool aangaat om in de hoofdenkamer de verlichting te doen verbeteren menen B. en W. dat deze aanvrage dient afgewezen omdat reeds bij raadsbesluit van 8 april j.l. aan de Ver. medewerking is verleend voor de verandering van inrichting van de ver- Echtingsinstallatie in haar scholen voor de benoeming de openbare mej. A. F. Te Apeldoorn slaagde voor men Kraamverzorgster mej. Dijkstra alhier. Met de volgende schepen kan zeepest worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Zaanland (6 juli); s.s. Aldabi (10 juli); Australië: s.s. Rockhampton Star (6 juli); Brazilië: s.s. Aldabi (10 juli); Canada: s.s. Rijn dam (8 jtlli); m.s. Harpefjell (9 juli); s.s. Groote Beer (10 juli); Chili: via New York (10 juli); Ned. Antillen: m.s. Solon (6 juli); m.s. Mathilda (9 juli); Ned. Nw. Guinea: m.s. Musi Lloyd (9 juli); Nieuw Zeeland: m.s. Corintic (11 juli); Suriname: m.s. Nestor (8 juli); Unie van Z. Afrika en Z.V7. Afrika: m.s. Winchester Castle (11 juli)Brits Oost Afrika: s.s. Yalou (9 juli). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. In de eerste en tweede sectie uit de raad voor het onderzoek van de ge- gemeenterekening over 1956 zijn opmer kingen gemaakt over aankoop van door de gemeente benodigde artikelen van el ders gevestigde firma’s. Er werd voor gepleit dat de plaatselijke handel zal worden ingeschakeld. B. en W; antwoorden Naar aanleiding van hetgeen in beide secties is gezegd over de aankoop van artikelen van buiten de gemeente ge vestigde leveranciers, vragen burge meester en wethouders zich af of het wel van een juist inzicht in de positie en de belangen van Sneek als handels- centrum getuigt, indien bij de beoor deling van deze aangelegenheid tot uit gangspunt wordt genomen dat uitslui tend in de eigen gemeente dient te wor den gekocht. Indien deze autarkische zienswijze overal elders zou zijn toege past, zou Sneek nimmer de plaats heb ben kunnen innemen, die zij thans als handelscentrum vervult en die zij gaarne wil handhaven. Wel zijn burgemeester en wethouders van mening dat in het algemeen bij le- veringen aan de gemeente plaatselijke leveranciers dienen te worden ingescha keld, zoals ook thans geschiedt, doch er kunnen omstandigheden zijn, die het rechtvaardigen van deze regel af te wij ken. Zij moeten zich te dezen aanzien in het belang der gemeente een zekere vrijheid van beweging voorbehouden. In het algemeen kunnen er verschil lende motieven zijn om bij een bepaalde leverancier te kopen, waar deze dan ook gevestigd mag zijn. Deze motieven kun nen verband houden o.m. met de prijs, de aangeboden sortering, de kwaliteit, terwijl er, overigens rekening houdende met andere argumenten, soms een soort morele binding, berustende op zakelijke grondslagen, bestaat om een bepaalde leverancier te handhaven. Wij hebben hier het oog op die leveranciers, die in abnormale omstandigheden, waarin zo als in het verleden is gebleken het soms uitent moeilijk was de lopende zaken der gemeente gaande te houden, hun uiterste best hebben gedaan en daarin ook tot op zekeré hoogte zijn geslaagd, toch nog bepaalde artikelen te leveren. Burgemeester en wethouders achten het onjuist dergelijke relaties in perioden van een ruimere markt te verbreken. Resumerende menen zij zich dan ook de vrijheid van handelen te moeten voor behouden om in het algemeen die aan biedingen te accepteren, die zij in het belang van de gemeente en op grond van soms verschillende motieven het meest aanvaardbaar achten. Medewerking ex. art. 72 L.O.- wet 1920. IJLST, 4 juli. De Ulster brugfeesten beginnen vaste vormen aan te nemen. Zoals we reeds schreven, wordt er don derdag, vrijdag en zaterdag feest gevierd. Donderdag, de dag van de officiële ope ning, wordt bij mooi weer een kleuren weelde voor de zeker talrijke toeschou wers. Overdag, d.w.z. ’s namiddags, het fraaie statenjacht met als gevolg de ge- pavoiseerde jachtjes, ’s avonds de Sneker skotsploech op de overkluizing, fonteinen in de gracht, brug en omgeving schitte rend verlicht en dit alles omlijst en ge completeerd door muziek van „Concor dia”. Geen wonder dat hier werk is voor amateur, en beroepsfotografen. Een amateur-fo’. j wedstrijd is hier op zijn plaats. Wie dus fotograferen kan en tijd en gelegenheid heeft, probere een span nend actueel of leuk moment te „snap pen”. De vrijdagmiddag draagt een meer intiem karakter hoewel er ook voor de belangstellenden uit de omgeving te ge nieten valt. Zo van de hard-boom-wed- strijd, waarvoor flinke prijzen beschik baar zijn gesteld, evenals voor het ori ginele touwtrekken terwijl het fraaie concert-orgel van de heer Kooistra uit Sneek zorgt voor de vrolijke noot. Dit orgel is het grootste van de noordelijke provincies en brengt zowel klassieke als populaire nummers ten gehore. De eige naar laat collecteren voor een nieuw draaiboek. Laten zij, die straks genieten van de gezellige muziek, hun waardering uiten door een milde gift. naam van het corps borg. Komen dus ’s middags de dierenvrienden, de zeillief- hebbers en de voetballers aan hun trek, ’s avonds krijgen de muziekliefhebbers en die vindt men onder alle groepen het volle pond. En het einde kroont het werk. Het vuurwerk. De fabrikant rekent het zich tot een eer, nu eens met iets bijzonders voor de dag te komen. Een uitgebreid, programma met o.a. de brug, aanleiding tot dit feest, als slotstuk. Naar we hoorden zal dit nummer zelfs een bewegende brug worden. Ieder is welkom in IJlst; de toegangs prijzen zijn uiterst billijk gesteld en be hoeven dus geen hinderpaal te zijn. Ga dus dit feest meemaken. Das gibt’s nur einmal, Das kommt nie wieder. want we hebben de bruggenbouw ge volgd en zijn er zeker van dat 9ver hon derd jaar dit bouwwerk nog stevig staat. Over oorlog spreken we niet. Donderdag slaagden voor Ulo-B de dames G. van Dijk, Koudum (m)J. Bergstra, Scharnegoutum; A. de Blauw, Sneek; K. Bloemhof, Scharnegoutum; J. E. Dam, Sneek; J. Dethmers, Sneek; de heren W. Klijnsma, Oosterzee (m); P. Corporaal, Hemelum(m)O. Breeuw- sma, Wommels; K. Jellema, Gauw en H. de Kleine, Nijemirdum. Geslaagd voor A de dames A. de Berg, Lemmer (m)G. Koehoorn, Lem mer (m); T. Broekema, Staveren (m); O. J. Adema, Witmarsum (m); J. F. Bergsma, Zurich (m); R. v. Dijk, Mak- kum (m)W. W. Steenstra, Lemmer (m)A. Lijcklama a Nijeholt, Lollum en J. Stegenga, Wijckel; de heren R. K. Booms, Lemmer (m); H. Scheffer, Lem mer; J. Draijer, Staveren (m)W. de Vries, Staveren (m)L. Postma, Schraard; M. Couperus, Woudsend en A. G. Stulp, Balk. Afgewezen 1 candidaat. Vrijdag slaagden voor Ulo-B mej. D. Haringa, IJlst; de heren S. van Buren, Sneek; G. Bootsma, Oppenhuizen; J. Feenstra, Nijland; C. A. Zwaan, Idse- gahuizen; H. van Burg, Wons; J. Wier- da, Sneek en T. L. Goinga, IJlst. Geslaagd vor A de dames T. Noord- huis (m), Sneek; M. N. Haga (m), Sneek; J. A. van Dijk (m), Makkum; J. T. de Groot (m), Witmarsum; H, Kooistra (m), Witmarsum; W. Mulder, Wijckel; J. Poortema, Woudsend; M. Postma (m), Rien; A. S, Abma (m), Wommels; M. Bakker (m), Winsum; M. Hogeveen (m), Koudum; A. Bijlsma, Workum; S. de Boer (m), Workum; M. Bijlsma (m), Wommels; IJ. Brink- sma, Lollum. De heren R. Postma (m),. Sneek; K. de Jong (m), Echten; G. Sal- verda, Harich; P. Hoekstra, Woudsend; G. Dijkstra (m), Lollum; G. T. Wier sma (m), Koudum; P. Visser (m), Laaxum; F. H. R. A. Stuurop, Sneek; A. Sikkes (m), Hindelopen en T. v. d. Kooy, Hindeloopen. Met (m) is tevens middenstandsdiplo ma. Afgewezen geen. B. en W. stellen voor op haar verzoek eervol ontslag te verlenen aan mej. G. J. J. Schmelling als onderwijzeres aan de openbare school voor zwakzinnige kinderen. B. en W. dragen voor van een leerkracht aan school voor u.l.o. voor Scholten te Lemmer Zaterdag slaagden voor Mulo-A de dames F. Postma, Lemmer; H. Boelen, Bolsward; G. Wijnja, Witmarsum; W. G. Alkema, Bolsward; A. Bakker, Mak kum; A. de Groot, Piaam; T. Wester- hof, Woudsend. Voor Mulo-B slaagden de heren A. Vleer, Lemmer; J. P. Heida, Oosterzee; R. Oosten, Echten; U. C. Visser, Oos- terend; J. P. Heeringa, Bolsward; H. Hiemstra, Wommels; F. M. Mol, Bols ward; J. Bijma, Lemmer; G. de Jong, Nijland; A. J. Lammertsma, Bolsward; H. Visser, Lemmer; R. L. Reitsma, Al lingawier; J. Faber, Witmarsum; K. de Jong, IJlst en IJ. Veen, Oudemirdum. Al deze geslaagden behaalden tevens het Middenstandsdiploma. Afgewezen 6 candidaten. B. en W. adviseren Ten einde in een betere huisvesting van het politiebureau te kunnen voor zien, werd besloten om mede te werken aan een wijziging van de met het Old Burger Weeshuis alhier aangegane over eenkomst, waarbij door de gemeente van genoemde stichting werd gehuurd het gebouw met erf Kruizebroederstraat no. 2 alhier, in die zin dat het gebouw door de gemeente in het vervolg uitslui tend moet worden bestemd als politie bureau. Binnenkort zullen wij een voorstel bij u ter tafel brengen om na verkregen toestemming van het college van regen ten van het Old Burger Weeshuis, de nodige voorzieningen aan het gebouw aan te brengen. Zodra deze zijn getrof fen en het gebouw is ingericht komt het pand Martiniplein 7. dat thans als poli tiebureau in gebruik is, beschikbaar. Onlangs hc ft de heer W. Hoppe, gara gehouder alhier, verzocht dit gebouw van de gemeente te mogen kopen. Aange zien de gemeente geen belang heeft bij het behoud van het pand, bestaan er o.i. geen bezwaren tegen tot verkoop over te gaan. Wij hebben dan ook na raadpleging van onze deskundigen over de waarde van het gebouw, aan de heer Hoppe medegedeeld, bereid te zijn aan u voor te stellen het perceel Martiniplein 7 aan hem te verkopen voor de som van f 22.500,—, met dien verstande dat hij de verplichting dient te aanvaarden het ge bouw uitsluitend voor eigen gebruik te zullen bestemmen. De heer Hoppe heeft medegedeeld tot aankoop met inacnt- neming van het vorenstaande bereid te zijn. Aangezien, naar het ons voorkomt, de genoemde prijs redelijk is en voor de gemeente aanvaardbaar, stellen wij u voor over te gaan tot de verkoop van het eerder vermelde gemeente-eigendom. Aanschaffing straatveegmachine en een sneeuwploeg. gewoon en b.l.o., en daarom reeds aan spraak bestaat op verbetering van de verlichting van deze hoofdenkamer. Een verzoek om medewerking tot het in lichtere kleuren schilderen van be doeld vertrek zal ook moeten worden afgewezen daar de kosten daarvan die nen bestreden uit de exploitatievergoe ding. Voor het overige stellen B. en W. voor aan het verzoek der Ver. om medewer king voor aanschaffing van divers ma teriaal en leermiddelen voor de Juliana- school, Eben Haëzerschool, Jan v. Nas- sauschool, Kon. Wilhelminaschool en Re- hoböthschool te voldoen. B. en W. adviseren Bij de gestadige uitbreiding van de staa is het met de huidige personeels bezetting bij de gemeentelijke reini gingsdienst niet mogelijk de straatveeg- dienst zodanig te doen geschieden als wenselijk is. Het nemen van maatrege len te dezer zake komt ons dan ook noodzakel(jk voor. Bij ons is al enkele jaren in overweging de vraag of de dienst der gemeentereiniging ook op dit onderdeel niet dient te worden gemecha niseerd. Wij meenden deze vraag beves tigend te moeten beantwoorden, te meer omdat het in de praktijk blijkt niet altijd even gemakkelijk te zijn om geschikt personeel voor de veegdienst aan te trek ken. Bovendien leent het straatvegen zich naar onze mening, in verband met de aard van het werk, ook beter voor mechanische uitvoering. Tot nog toe bleek het echter niet mogelijk een ma chine aan te schaffen welke voor net gebruik in deze gemeente geschikt was. In de handel waren nl. slechts kleine machines, waa mede het vereiste werk niet zou kunnen worden verricht en ma chines met een te grote capaciteit, waar van de aanschaffingskosten te hoog wa ren en de exploitatie te kostbaar zou worden. Thans is het echter mogelijk een machine aan te schaffen, welke voor de straatveegdienst van deze gemeente wel geschikt is. Bij gebruik van een der gelijke machine zal het mogelijk zijn de straatveegdienst naar behoren te doen functioneren, terwijl bovendien nog eni ge besparing op de exploitatiekosten zal kunnen .worden verkregen. Uit een inge steld onderzoek en na gewonnen infor maties is gebleken, dat een opnemende veegmachine volgens de bij de stukken gevoegde beschrijving, in deze gemeente het beste zal voldoen. De aanschaffings kosten van deze Unimog-Streicher op nemende veegcombinatie bedragen f 40.000,Uit een bij de stukken ge voegde exploitatiekosben-overzicht blijkt dat de jaarlijkse exploitatielasten ge steld kunnen worden op f 30.200, Daarbij kon er van worden uitgegaan dat voor de bediening van de veeg machine, een chauffeur nodig is en ver der niet meer dan twee man in de veeg dienst gehandhaafd zullen behoven te worden. De geraamde jaarlijkse perso neelskosten, bij handhaving van de be staande veegdienst, waarvoor 6 man no dig zouden zijn, dienen blijkens bedoeld overzicht op f 33.900,te worden ge steld, zodat bij aanschaffing van een veegmachine met drie arbeidskrachten minder kan worden volstaan en boven dien op een besparing van f 3700,per jaar zal mogen worden gerekend. Op grond van het vorenstaande stellen wij u voor de aanschaffing van straatveegmachine mogelijk te door daarvoor een krediet van f 40.000 beschikbaar te stellen. Ook een ander onderdeel -an de rei nigingsdienst eist enige voorziening. De werktuigen, waarover de gemeentelijke reinigingsdienst beschikt voor het sneeuwruimen, zijn niet meer toereikend om in alle gevallen snel en doeltreffend te kunnen optreden. Het is daarom wen selijk als tot de aanschaffing van een veegmachine wordt overgegaan tevens ee.sneeuwploeg met de daarbij beho rende aanbouwplaat met toebehoren aan te schaffen, welke in voorkomende gevallen aan de veegmachine kan wor den gemonteerd. Met deze uitbreiding van materieel is een Uitgaaf van f 2320,gemoeid. Onder mededeling dat de commissie van bijstand voor de gemeentereiniging zich met de hiervoor bedoelde aanschaf fingen kan verenigen, stellen wij u voor het in totaal benodigde krediet f 42.320,beschikbaar te stellen. De Chr. Muziekvereniging „Harmo nie” hield zaterdagavond een taptoe in samenwerking met de corpsen uit Mak kum, Witmarsum, Wommels en IJlst. Na de stertocht en het défilé langs het stadhuis begaven de corpsen zich in optocht naar het sportpark aan de Leeuwarderweg. „Harmonie” had de wind in de zeilen, want mede door het ideale zomerweer waren 4000 bezoekers op het terrein gestroomd om van het gebodene te ge nieten. Onder de aanwezigen bevonden zich ook burgemeester Rasterhoff en de drie wethouders. Aan de eigenlijke taptoe ging een show-programma vooraf, bestaande uit figuurlopen, exercitie-shows, muzikale parades en het optreden van een trom- pettercorps. Nadat de corpsen zich gepresenteerd hadden liet Makkum zich twee maal zien en horen, nl. als eerste en laatste groep. Vooral de tweede keer was dit corps in alle opzichten goed op dreef. Witmarsum maakte een beste beurt met kringlopen, maar kon aan het slot met enige moeite weer in de juiste formatie komen. Ook Wommels weerde zich da nig. IJlst leverde keurig werk met het kruisfiguur en „Harmonie” bleef hietbij niet ten achter. Zonder tekort te doen aan de andere drie tambours-maitre wil len wij speciaal noemen de heer Brens, die kennelijk een groot aandeel had in het keurige werk van de Ulster en Sneker drumbands. Of dan alles even keurig, even cor rect en sluitend was? Zeer zeker niet. Naast knappe staaltjes constateerden wij ook verschillende tekortkomingen. Aan het ordelijk en gericht marcheren man keerde nog wel iets. Zo viel het op dat de r(jen zijdelings gezien lang niet altijd één lijn vormden, maar wie ziet er oij zoveel entoesiasme op een foutje? I Hier is hard gewerkt en veel vrije tijd be steed om, voor de eerste maal, tot zo’n goed resultaat te komen. De opstelling en dc lichtvoorziening liep niet vlot en namen veel te veel t(jd in beslag om de slot-taptoc te kunnen beginnen. Dit laatste gedeelte van het programma stond onder leiding van de dirigenten P. Bakker (Makkum en Sneek) en Joh. van Strien (Witmarsum Wommels en IJlst). Na de openings roffel werden een 20-tal nummers uit gevoerd. De vijf drumbands leverden al- zonderlyk knap werk maar gezamenlijic Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per halt jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. GBb 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. De eerste kampioen in de zomeravond- voetbalcompetitie is bekend. Door een 31 overwinning op Flach sleepte Hu bert donderdagavond in poule A de titel in de wacht. Een welverdiend succes voor de roodhemden, die gedurende de hele competitie zeer constant hebben gespeeld. De „toeter”-hulde, die de vele Hubert-supporters hun favorieten na af loop brachten was dan ook zeker op z’n plaats In poule B I maakte Tjallema een le lijke misstap. Na een veilig lijkende 20 voorsprong verloor het in de slotfase toch nog van een sterk aanvallend Upi to (23). De titelstrijd zal dus nu wel worden uitgevochten tussen Menno en RRZC. De ontmoeting NooitgedagtBakkers in poule BII werd weejerom uitgesteld. De standen zijn nu Besloten werd met het Wilhelmus en het Frysk Folksliet. Wij vernamen nog dat het de bedoeling zou zijn volgend jaar weer een dergelijke taptoe te hou den, maar dan met meerdere corpsen. J.N, was de eenheid minder hecht. Ook het trompettercorps mocht gehoord worden, maar het kon nog correcter. Het num mer voor 9 trombones met begeleiding van 2 lakkum en Sneek werd beslist geen succes, maar het bekende „Die Ehre Gottes...” van Beethoven, uitgevoerd door dezelfde ensembles, werd met prachtige klank en zuivere stemming vertolkt evenals „Nightfall in camp” met omlijsting door trompet. Opmerke lijk goed waren ook het samenspel en de stemming van de overige corpsen in de uitgevoerde marsen en koralen. De so bere verlichting gaf niettemin een aar dig effect maar een volgende maal zal dit onderdeel neer worden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1