Vleesreklame Prima koelkasten i M 750 gram verse worst f 2.- i De kwaliteitsslagers f48.- A G E N D A 79 I EEN VREEMDE EEND 13’° JAN DE RAPPER MAANDAG 6 JULI 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD 2 M2 Burgerlijke Stand Onze gelukwensen BOEKH. WIELENGA - - e a VROOM DREESMANN Wij hebben diverse merken voorradig. Na één jaar Geslaagd Geslaagd Fietstocht met hindernissen i I o® Toni Lodewijk I x X aan alle onderstaande geslaagden. En U weet: Alles voor de school bij W Rondgang E.M.M. WK. Reisje Herv. Vr.ver. Oudega (W.) Komt U eens sneupen in t Huis met de Notenbalk De Speciaalzaak Toelatingsexamen R.H.B.S. Voetbal ten bate autotocht ouden van dagen Schoolreisje Herv. School Ijlst Polowedstrijd Neptunus-L.O.Z. Sneker successen in zeilwed strijd „Oostergoo” Alléén dinsdag en woensdag Laat Uw etenswaren niet bederven, maar stop het in de KOELKAST. met 5 jaar garantie 395.- Installatie- en Radiobedrijf Oosterdijk 76 - Sneek - Telefoon 2874 Gymnastiekwedstrijden in Oppenhuizen-Uitwellingerga de naam voor goede uurwerken Adv. LM. AMICITIA THEATER. GROOTZAND 43 TEL. 2203. weg. Aanvang 1 uur. IJVC 2—Delf- Adv. LM. uit 9. diverse kleuren voor de NIEUWE CURSUS naar V-D Doel: Uw Warenhuis L de Toestellen f van en hoger door 8. vulde „en (wordt vervolgd) I I horloge met datum 4 4 4 4 Hendrik Sgbrigje Berend Te Groningen slaagde voor het diplo ma Kraamverpleging onze stadgenote mej. H. Hogeboom. Maandag 6 t/m woensdag 8 juli iedere avond 8 uur film: Stoottroepen in de aanval. Donderdag 9 juli ’s avonds 8 uur film: De 41ste. t L \*l de R. K. Bolsward Adv. LM. V Als geschenk een prachtig, schokvrij JUNGHANS OUDEGA-W. Ter gelegenheid van verjaardag van Prins Bernhard maakte EMM een rondgang door het dorp, waar bij vaderlandse liederen en marsen wer den gespeeld. Er was veel volk op de been en enkele dames collecteerden voor het Anjerfonds. Zaterdag 11 juli. Promotie 2e klasse strahuizen 2. Vleesschaaltje, van hardgebak ken, prima geglazuurd aardewerk Limonadeglazen, van sterk, helder glas, met leuk stip- 95 Plastic afwasbak, 30 cm. middel lijn, voorkomt breuk en beschadi ging van het servies. Voorradig in diverse kleuren |S° Moderne keu kenstoel, uitge voerd in blank beukenhout, uiterst solide. Ge heel geschroefd i gevallen zowel voor hen die er aan deel namen als de toeschouwers. De prijzen waren luxe voorwerpen. Winnaars: Meisjes: le pr. T. Wiersma; 2e pr. H. v. d. Kooi; 3e pr. G. de Jong. Jongens: le J. Atsma; 2e P. L. Loot- sma; 3e A M. Lootsma. Dames: le Y. Atsma; 2e G. Santema; 3e H. Mollema. Heren: le U. de Jong; 2e J. Dotinga; 3e E. de Jong. Ga voor de BOEKEN en SCHOOLBEHOEFTEN WYMBRITSERADEEL, van 29 juni t/m 4 juli 1959. Geboren Sjoerd, z. v. Sijmen Kamp- stra en Feikje Schraa te Oosthem. Gehuwd Geen. Overleden Sijbrig Couperus, 94 jr., wed. van Ulbe Zietsma te Nijland; Rou- ke Adema 58 jr., echtg. van Baukje Zui- erveld te Nijland. SCHARNEGOUTUM. Het was don derdagavond gezellig druk in het dorp. Onder flinke belangstelling hield de Herv. Jeugdraad een fietstocht met hin dernissen in twee groepen, nl. van 12 tot 16 jaar en 16 jaar en ouder. Er waren ruim 60 deelnemers (sters). Er moesten verschillende opdrachten worden ver vuld, w.o. over een wipplank fietsen, twintig onderdelen van een fiets no teren, zonder met de handen iets aan te raken over een wagen met stro klim men enz. enz., om dan weer in „Elim” terug te keren in afwachting van de uit slag. Ook het tijdschema gold en soms moest er worden geloot. Deze fietstocht met hindernissen is wel in de smaak geven zich klaar te maken voor „een les in het atoomtijdperk”, die door een gui tig meiske werd aangekondigd. In de zonderlingste kostuums gestoken, deden leerlingen de zonderlingste dingen, en natuurlijk was de leraar lichtelijk ge schift. Zonder al te veel moeite herken de men Meertens, de wiskundeleraar, wiens levendige belangstelling voor al wat met atoomenergie en interplanetair verkeer samenhing, de ideeën had ge leverd voor deze show. f'ttps SNEEK, van 29 juni t/m 4 juli 1959» Geboren Gerke, z. v. Auke Terpstra en Elske de Vries, van Balk; Jacob, z. v. Jacob Vos en van der Hauw, van Bolsward; Eldert Kouwenhoven Pier Jacob, z. v. Sjoukje Vellinga, Désirée Isabelle was in deze Zaterdag 11 juli. Langebaandraverijen te Joure. Aanvang half zeven. Ter rein Nutsbaan. Zaterdag 11 juli. Kaatsver. „Sneek”. Kaatswedstrijd uitgen. parturen in het Gem. Sportpark, Leeuwarder- Toen het daverend applaus was weg gestorven ging het gordijn opzij voor een entre-acte, en de ogen van de beide Kerkmannen werden groot, toen ze daar lachend, onbekommerd en volmaakt op haar gemak, Iris Sonderius zagen ver schijnen. Karei Kerkman maakte een beweging als wilde hij opstaan, maar zjjn vrouw legde kalmerend een hand op zijn arm. Inmiddels schokten door haar hoofd als telegrammen de gedachten Iris was tóch gekomen had haar van haar huisarrest niets aangetrokken en meteen als een felrood onveilig sig naal de vrees: de tweelingen alleen thuis ElsjeSlechts met de grootste zelfbeheersing bleef ze rustig zitten. Iris droeg een paar zeer geestige ge dichten voor, en ze deed het, dat moes ten haar pleegouders ondanks alles be kennen, op verrassend tallentvolle ma niet. Met alle gratie en gewendheid van beroeps-artiste, een mooie, klank volle stem, de gebaren juist afgewogen, zodat alles volkomen tot zijn recht kwammeermalen werd haar voor dracht onderbroken door het hartelijk SCHARNEGOUTUM. Te Den Haag slaagde voor het examen Belasting- assistent de heer I. Bosma alhier. Het examen ging uit van de Federatie van examens voor Belastingconsulenten en assistenten. Een jaar geleden onderging onze stad weer een verjongingskuur in het zaken leven. De textielhandel „De Vooruit gang” nam, nu een jaar geleden, het be drijf van v/h de fa. Vroman en Co aan de Oosterdijk over. Na een grondige ver bouwing nam de Oosterdijk in aantrek kingskracht toe, door de opening van twee moderne zakenpanden. Hoewel moeilijkheden zich lieten gelden, voldoen ze aan de gestelde verwachtingen. Vooral de nieuwe afdeling Dames- en Kinder- confectie belooft voor het komende win terseizoen weer een uitbreiding van as sortiment. Een bijzondere specialisatie voert dit bedrijf in knopen en naaiband, elastiek artikelen. Het assortiment kno pen varieert van 60.00080.000 en mag als een der grootste afdelingen van Fries land worden beschouwd. 'Adv. I.M. OUDEGA (W.) Donderdag 2 juli maakte de Herv. Vrouwenver. haar jaarlijks uitstapje. Dit keer zou een be zoek worden gebracht aan het Hervormd Vormingscentrum „Den Alerdinck”. Om half acht vertrokken de dames met een bus van de Z.W.H. en nadat eerst de Herv. Kerk in Emmeloord was bezich tigd, arriveerde men om ruim tien uur op „Den Alerdinck”. Nadat eerst koffie was gedronken, werd een wandeling dooi de bossen gemaakt en om half één stond de warme maaltijd weer klaar, welke l 'j ieder zeer in de smaak viel. Ook het verdere gedeelte var de dag werd op aangename wijze doorgebracht, en na dat men nog met elkaar de boterham had gebruikt werd om half zeven af scheid genomen en de terugreis aan vaard. Er werd onder eg nog een keer gepleisterd en daarna ging het regel recht op huis aan, waar men om ruim tien uur in opgewekte stemming arri veerde. Wij hebben nog grote voorraad 78-toeren platen Marsen - Walsen - Ned. Zang enz. Bernardus, z. v. en Wietske Jillings; Pieter de Jager en van Koufurderrige; Guillemette, d.v. Johan Herman Cornells en Jetsche Huisman; Dolinda, d. v. Pie ter Molenaar en Akke van Dijk, van Bolsward; Trijntje Aaltje, d. v. Meinte Jorritsma en Baukje de Jong, van Fer- woude; Comelis, z. v. Hendrik Stelling- sma en Jacoba Romkje van der Meu- len; Wieger, z. v. Roelof Petrus Veen- stra en Cornelia Oomkes; Christ Pieter, z. v. Wierd Corbier en Trijntje Hendrik- je Hendriksma; Willem, z. v. Johannes Albertus de Vries en Pietje Vermaning. Ondertrouwd Klaas Terpstra, 37 jr. en Hermina Stel, 27 jr. Gehuwd Johannes Lodewijk de Boer, 26 jr. en Janke ten Kate, 23 jr.; Anto- nius Jozephus de Broek, 20 jr. en Hielk- je de Vries, 19 jr. Overleden Andries Sijszeling, 73 jr., wedn. van Hijke van der Werf, van Fra- neker; Antje de Jong, 78 jr., wed. van Haite Schukking; Karst Greidanus, 87 jr., wedn. van Hinke Stok; Janke Kooi, 88 jr.; Welmoedina Beekhuis, 51 jr., echtg. van Geldolph Adriaan de Lange; Tjerk van der Linde, 91 jr.. wedn. van Tjitske Visser, van Lemmer; Hendrik Willem Hoogenkamp, 17 jr., van Leeu warden. Toegelaten tot de le klasse D. de Boer, xD. R. M. Bos, xJ. S. Bouwman, A. T. R. Cornelis, xI.A. Damstra, xT. A. Dijkhuis, H. J. Faber, J. O. Faber, xJ. Geertsma, xA. Gerritsma, xA. Hoek stra, xJ. van der Horst Jansen, A. P. Hummel, W. H. A. Klein Nagelvoort, C. Kuiken, J. Kuipers, xF. Kussendra- ger, xH. L. Ligthart, xJ. S. Ligthart, xA. I. Nauta, J. Posthuma, xJ. Rienk- sma, xY. M. G. H. Savenije, H. J. Schuk king, xA. J. Schurer, A. P. Schurer, P. A. Slim, xK. Terpstra, W. E. Veen- stra, P. Visser, xL. de Vries, M. v. d. Wey, xJ. van der Woude, J. Wijnja, xJ. Zoethout, xA. P. Zondervan, allen Sneek; Y. Adema, J. Agema, xG. de Boer, U. W. Douma, xG. J. Göhl, D. H. I. Scholten, xG. Walsma, D. Wijnia, Bolsward; xJ. T. v. d. Bank, Heeg; P. Kingma, Hennaard; xG. Huismans, Hin- deloopen; 7\ A. Kraak, Langweer; xB. Hornstra, Lutkewierum; xG. de Boer, D. G. Oppenhuizen, Nijland; K. Stam, Oppenhuizen; B. v. d. Meer, Rauwerd; xL. Beeksma, K. Postma, J. Stelwagen, Roordahuizum; xH. Stienstra, Sijbran-' daburen; B. U. v. d. Hem, Terzool; xR. T. Bakker, xR. Meindersma, Tirns; xl. Boonstra, A. Kooistra, Wommels; K. de Jong, Workum; H. B. Steensma, IJlst; E. Bruinsma, A. Koopman, J. Lange- raap, IJsbrechtum. x Zijn meisjes. Vrijdagavond 3 juli waren er in het Sportpark aan de Leeuwardrweg twee voetbalwedstrijden ten bate van de auto tocht voor Ouden van Dagen. In een voorwedstrijd speelden de elf tallen samengesteld uit leden van de Sneker Gemeenteraad en uit secretarie- personeel. De opstelling was als volgt: Gemeenteraad. Doel: Van Terwisga; achter: Terpstra en Van der Zee; mid den: Ligthart, Fijlstra, v. d. Werf; voor: Metz, de Vries, Lampe, van der Meer (invaller), Baarda. Secretarie. Doel: Nauta; achter: We zel en Kamps; midden: Velthuis, Groen land, van Dijk; voor: Drost, Middeldorp, Brantsma, van Tuinen, Bok. De wedstrijd. Reeds direct zat de aanval van de Secretarie v' or de verdediging van onze vroede vaderen. Maar van der Zee en Terpstra stonden hun mannetje en zorgden voor opluchting. Aan de ande re kant gaf linksbuiten Metz een uit stekende voorzet, doch het roodwitte binnentrio wist deze unieke kans om de leiding te nemen niet te benutten. Spil Groenland de uitblinker bij de wlt- zwarten verdeelde het spel uitste kend, gaf een fraaie pass naar de vrij staande Middeldorp, die onhoudbaar in schoot, 01. Maar de raadsleden lieten zich verder niet van hun stuk brengen. Met uitstekende combinaties, waarbij Baarda zich als een prima schakelspeler ontpopte, Fijlstra als spil bergen werk wist te verzetten en het achtertrio, met rechtsback’ v. d. Zee aan ’t hoofd de snelle attaques van de tegenpartij steeds weer de kop wist in te drukken, bleef de stand tot kort voor het einde onge wijzigd. Een fel slotoffensief van de raadsled n leverde hun toch nog de verdiende gelijkmaker op. Nadat Kamps een penalty had veroorzaakt bij een goed gericht schot van midvoor Lampe, schoot Metz de toegestane strafschop te zacht in de goede richting, zodat doelman Nauta erger wist te voorkomen. In de laatste minuut moest deze echter toch nog capituleren voor een „knoert” van spil Fijlstra, 11, waarna de goed leidende arbiter D. van de Esker het einde aankondigde. Donderdag 2 Vrouwen ver. IJLST. Donderdag 2 juli werd het jaar lijkse schoolreisje van de Herv. School gehouden. De animo hiervoor was bij de ouders dermate groot, dat naast de 2 grote bussen nog een Vqlkswagenbusje gecharterd moest worden. Grijze regen- luchtig en een erg sombere voorspelling van de Bilt deden niet veel goeds ver wachten wat het weer betrof, maar toen men om ruim 8 uur startte, liet als teken van bemoediging, het zonnetje zich al even zien. De eerste etappe leidde naar de speeltuin met het hoge duin te Schoorl, ’t welk altijd weer èeh idéale pleisterplaats is. Jong en oud kon zich hier volop vermaken in de speeltuin of bij het beklimmen van het duin. Voor een der leerlingen moest nog even hulp van een dokter worden ingeroepen, om dat hij bij een val z'n arm bezeerde, maar gelukkig viel achteraf ook dit weer mee zodat om half een gestart werd voor het tweede traject, n.l. door de Vel- sertunnel naar de speeltuin te Santpoort. Onderweg werd gezamenlijk gegeten in de duinen. Een klein regenbuitje maakte, dat de schrokkers verder in de bus hun schade moesten inhalen. Van de speel tuin Velserend, ging het via Haarlem naar het hoofddoel n.l. Schiphol. Even voor Schiphol werden de dorstige kelen nog eens gelaafd en van die gelegenheid maakte een van de meisjes gebruik om een flinke „snoek” te vangen. Gelukkig hadden enkele moeders hierop al gere kend, zodat de drenkeling spoedig weer gereinigd en van droge kleren voorzien was Om 5 uur begon de rondrit op Schiphol. Dit vormde wel het hoogtepunt van de dag. Wat was er veel te zien en wat leek het mooi, zulke grote vliegtui gen vlak langs je voorbij te zien rijden om te starten voor Oslo, Stockholm en Londen. En ze van het platform te zien landen uit Parijs, New York en waar ook maar vandaan, ’t Was dan ook al bijna 7 uur dat men in de bus zat voor de thuisreis. Na in Den Oever nog even ge pauzeerd te hebben, kwam men om 10 uur welvoldaan in IJlst terug, terwijl de kinderen uit volle borst zongen: „En wy ha noch noait sa’n wille hawn”. Wel een bewijs, dat deze reis bijzonder geslaagd is. Boek- en Vulpenhandel G. v. d. Pijpekamp Kleinzand 2 Sneek. ÏÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Vrijdagavond speelden bovengenoem de clubs in het zwembad aan het „De Hooppark” een polowedstrijd om het kampioenschap van de poule. Er werd vinnig gespeeld en de scheidsrechter, de heer J. Becker van Leeuwarden, moest wel enige malen ingrijpen om al te fors spel te voorkomen. De eerste goal was reeds na twee minuten spelen voor Nep- tunus en met deze winst ging ook de rust in. Na de pauze wist LOZ met een listig syhot de gelijkmaker te scoren. Neptunus bleef echter steeds in de aan val en vaak speelde het spel zich op de LOZ-helft af. Dii resulteerde in een scrimmage voor het doel waaruit de tweede goal voor Neptunus geboren werd. Precies op het fluitje van de scheidsrechter voor het einde van het spel doelpuntte Neptunus nogmaals doch dit doelpunt werd niet meer geteld. Door deze overwinning zal Neptunus straks tegen de winnaar van de tweede poule moeten uitkomen om uit te maken wie het kampioenschap in de wacht zal sle pen. Het blijkt dat er een zeer verheu gende opleving in de club te bespeuren is en dat Neptunus weer iets gaat terug winnen van haar vroegere glorie. Te meer is dit een genoegen omdat de club dit jaar haar 35-jarig bestaan viert voor welke gelegenheid zaterdagavond 18 juli het beroemde Waterballet van AZR uit Amsterdam zal optreden; aan dit optre den gaat vooraf een Polowedstrijd. PROGRAMMA FRIESE VOETBAL BOND. Gisteren werden in Grouw voor de 110e maal de jaarlijkse wedstrijden van de Koninkl. Zeilver. „Oostergoo” gehou den. Hierin boekten de Sneker deelne mers de volgende successen Regenboogklasse 1. E. K. Hoekstra; 2. G. Ooms; 3. J. Alberda. 16 M2 Streepklasse B: 1. D. Graat- sma. 16 M2 Stipklasse 1. B. de Haan. Adv. I.M. IIIIIIIIIIIIHIIIHIItlIHHItilIlillllHIIIIHIIIH EN NU NIET WACHTEN. haar blauwe pyama, met een doodsbleek gezichtje, gebogen over de w.c. tussen krampachtig huilen door overgeven. „Kindje, kindje”, ze schreide bijna, lieve schat, wat is er? Hier is moeder hoor „Zo’n pijn in m’n buik”, klaagde Elsje, „en ik moest overgeven en er was nie mand thuis „Moeder en vader waren eventjes weg”, loog Lies Kerkman, om het kind niet de indruk te geven dat ze heel de avond alleen gelaten werd. „Nou meisje, kom jij maar even gauw mee hoor”. Karei Kerkman stond er bij, met een gezicht als van steen. Dit deed de deur dicht. Hg keek even naar Els, z’n lieve kleine meid, die nu in haar moeders arm lag, de grote blauwe ogen koort sig. „Er was niemand thuis”, klaagde Elsje weer, slaperig haar hoofdje vleiend tegen haar moeders arm. „We dachten dat Iris thuis was”, leg de haar moeder uit, „maar dat was em vergissing, lieve schat. Moeder laat jul lie immers nooit alleen?” „Gaat u nou niet meer weg?” vroeg het kind, ziende dat haar vader z’n jas nog aan had. „Nee hoor lieve schat”, zei hij, vader brengt je naar bed”. „Allebei”, bedong Els, weer levendig genoeg om er uit te halen wat er uit te halen was. Thuis sliepen de tweelingen. Oorspron kelijk zou Greetje, het buurmeisje, op passen, maar dat was nu, helaas, niet nodig, want Iris was thuis. Ook dit maakte haar bezorgd. Elsje was een beetje warm geweest, ze zou toch geen kou gevat hebben? Enfin, ze moest het maar aan Iris overlaten.... maar ze was niet gerust. De directeur verscheen op het podium en alles werd stil. In een kort praatje deelde hij mede, dat hij maar vijf minu ten had gekregen van de jongelui, en verder moest doen wat zij op school be hoorden te doen: zwijgen, luisteren en kijken. Het viel mevrouw Kerkman op, dat geen wijziging van het programma werd bekend gemaakt, maar dat was misschien niet nodig. Er waren geen programma’s uitgedeeld, het zou „non- stop” word n, had Loes verteld en men mo^’t maar afwachten wat er kwam. Ze zouden het gat, door Iris’ uitvallen ont staan, wel opgevuld hebben. Haar stemming werd wat beter toen ze zag hoe de derde klas op allergees tigste wijze een persiflage leverde op de turnles, zodat de zaal daverde van bet lachen. Een leerlinge van de vijfde speel de knap en vurig een wals van Chopin, om de lui van haar klas gelegenheid te Isoleerfles, in houd 1 /2 liter, ge ribd metalen huls met plastic <^45 dop Alléén bij ondersuande slagers: G. Abma, Groenland (Holkeboer), F. de Jager, Fa. Spoelstra, D. Steenbeek, Fa. Stienstra, J. Walta, A. v. d. Werf, L. Witteveen I Voor het eindexamen aan H.B.S. met 5-jr. cursus te slaagde o.a. onze stadgenoot J. Anema. Jong Sneek klopte de oudjes Na deze wedstrijd traden de navolgen de Sneek-elf tallen tussen de kalklgnen: Jong Sneek. Doel: Röfekamp Jr.; r.a: Terpstra; l.a.: Smit; r.h.: Vlap; spil: Stuut; l.h.: Schuurmans; r.buiten: v. d. Werf; r.binnen: v. d. Molen; m.- voor: Bouma; l.binnen: Hartkamp; 1.- buiten: Abma. Oud Sneek. Doel: Röfekamp Sr.; r.a.: A. Goesten; l.a.: Jan Schuil; r.h.: T. v. d. Horst; spil: Th. Ydema; l.h.: O.. Bosma; r.buiten: J. Hofstra; r.bin nen: J. Reen; midvoor: B. Hof; l.bin nen: S. Sluis; l.buiten: Tj. Kootje. Dit werd een mooie en enerverende strijd, waarvan dus volop viel te geme ten. De aanval van jong Sneek was weliswaar sneller en productiever, maar de oudjes beheersten veelal het mid denveld. Met tust was de stand 21 en het einde bracht het tegenwoordig Sneek-elftal een 52 overwinning. De doelpunten werden gescoord door Ab ma, Hof, Hartkamp (3 x), v. d. Molen, Goesten, Scheidsrechter was de heer Scholte. De publieke belangstelling was niet bijzonder groot, wat jammer verband met het goede doel van wedstrijden. gelach van ’t vermaakte publiek, en toen Reeds toen ze de voordeur opendeed ze de laatste volzin had gezegd kreeg boorde Lies Kerkman het geluid en ze een ovatie. Maar ze kwam niet te- vloog naar binnen. Daar zag ze Elsje in rug. Karei Kerkman stond meteen op. „Ik ga naar huis”, zeie hij, „mijn ple zier is er af. Trouwens.......” „De kinderen liggen alleen", zijn vrouw aan. „Ja”, zei hij kort en ze schrok van zijn gezicht. Ze wist dat wanneer nu toe vallig Iris zijn pad kruiste, hij in staat zou zijn haar een klap midden in haar gezicht te geven, en ze bad vurig dat het meisje uit de buurt zou blijven. Loes en Bert, in de zaal, zagen het tweetal gaan. „Natuurlijk”, zei Bert zachtjes, „de tweeling ligt alleen”. „Moet je vader zien”, fluisterde Loes terug, „hij is wild. Jójó, d’r zal wat zwaaien vanavond „Voor mijn part gooit ie haar er uit stelde Bert vast. Maar Loes zweeg. Ze had Iris’ optre den. na de aanvankelijke schok, aan dachtig gevolgd. En ze had, eerlijk en sportief als ze was, innerlijk toege geven: Iris kón wat Daarmee had ze. net als haar moeder begrepen, wat het voor Iris betekende, deze avond niet mee te kunnen maken. Ze keek bezorgd. „Het ergste is”, zei ze, „dat de twee ling alléén ligt „Het licht is aan”, ontdekte Lies Kerkman, toen ze voor de deur stopten. „Misschien heeft ze het per ongeluk aangelaten”, antwoordde haar man eu opende snel het portier. Steelpan, van 1e keus emaille, in de kleuren crème en reseda met goudbies De gymnastiekver. „Vlugheid en Kracht” hield zaterdagmiddag voor de N.C.G.V. kring Friesland Zuid wedstrijden op het terrein van J. F. de Jong. Er namen 500 gymnasten aan deel uit Sneek, Bolsward, Lemmer, Joure, Heeg en Op penhuizen. De heer H. Douma van IJlst fungeerde als algemeen wedstrijdleider. Er werd in hoog tempo gewerkt zodat men met het eerste gedeelte om vijf uur klaar was. Daarna trokken alle gym nasten voor een marswedstrijd door het dorp met de drumbands van Advendo van Sneek, C.S.C. van Joure en de drum band van de muzlekver. van Oppenhui zen. De laatste stelde zich hier spon taan voor beschikbaar, en toonde voor het eerste haar nieuwe baretten. ’s Avonds gaven S.S.S. van Heeg en V.E.K. van Oppenhuizen nog een de monstratie. Door het mooie weer was er veel publiek en het geheel slaagde bij zonder goed. De prijzen van de middag- wedstrijden werden bekend gemaakt door de voorzitter van kring Zuid, de heer J. Cnossen van Wolvega. Voorzit ter G. W. Atsma van V. en K. besloot de avond-demonstratie met een kort dankwoord voor de medewerking van al le kanten, waardoor alles zo prachtig slaagde. De uitslagen van de wedstrijden zijn: Meisjes 10 en 11 jaar. Toestellen V. en K., Oppenhuizen, 2e pr.; Advendo, Sneek, 2e en 3e pr.; K. en V., Lemmer, 2e pr.; S.S.S., Heeg, 2e pr. Vrije oefe ning: Advendo, 2e pr.; Oppenhuizen, Heeg en Bolsward 3e pr. Jongens 10 en 11 jaar. Toestellen: Sneek le pr.; Oppenhuizen en Bolsward 2e pr.; Lemmer en C.S.C., Joure 3e pr. Meisjes 12 en 13 jaar. Toestellen: Sneek le en 3e pr.; Oppenhuizen en Heeg 2e pr.; Bolsward 3e pr. Vrij oefe ning: Lemmer le pr.; Oppenhuizen, Sneek en Bolsward 2e pr. Jongens 12 en 13 jaar. Heeg le pr.; Oppenhuizen, Lemmer en Joure 2e pr.; Sneek 3e pr. Meisjes 14 t/m 16 jaar. Toestellen Oppenhuizen le pr.; Sneek, Lemmer, Heeg en Bolsward 2e pr.; Joure 3e pr. Vrije oefening: Sneek le pr.; Oppen huizen, Lemmer,Heeg en Bolsward 2e pr. Jongens 14 t/m 16 jaar. Toestellen Sneek en Lemmer le pr. MarswedstrijdVlugheid en Kracht, Oppenhuizen le pr.; Advendo, Sneek 2e pr. metalen draagstander Modern fruitmandje, van zwart gemoffeld metaal op plastic voetjes

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 2