Uit onze Raadzaal Sneker bejaarden maakten weer een prachtige autotocht Twa dagen feest yn Toppenhuzen-Twellegea (g. h IJLST WYMBRITSERADEEL Ir van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, SR fi' Donderdag 9 juli 1959 114e jaargang no. 55 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Verdronken Parturen Waterpoortpartij Een Jubileum Afscheid ds. N. Brandsma Bromfietsongeval te Uitwellingerga Geslaagd Stralend weer, stralende gezichten Discussie over taakverdeling in B. en W. - Scholenbouw Kernaanwijzing - Veegmachine aangeschaft Jongens- en Meisjesstad gaan door 1i Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uügave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en MSI SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 ct per vin name ÊedakteurL. KIEZEBRINK Reiniglngs begroting. (Zie verder pagina 6). docht mar Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 „Wat een verschil bij vroeger,” zei een van de deelneemsters aan de autotocht voor Ouden van Dagen, die gister weer gehouden is. „Dan kwam je er nooit voor haar HEEG, 9 juli. Gisteravond tussen 8 en 9 uur is in de Idsegaaster poelen de 33-jarige ongehuwde los werkman, Pee trus Boschma uit Lytshuizen onder Heeg verdronken. Hij was daar eerst aan het vissen met een kameraad doch' wilde nog even zwemmen. Onmiddellijk nadat hij zich te water had begeven gaf hij een gil en zonk in de diepte. Na een paar uur dreggen bracht de politie het lijk boven water. Maandagavond reed dé 17-jarige K. Tj. Wijnja op zijn bromfiets met flinke vaart tegen een paal van het electrisch net. Met een diepe hoofdwonde werd hij naar Sneek vervoerd. Zijn toestand is nog zorgwekkend. naar Heerenveen reed. „Tk ben altijd vrolijk. Wat een rij auto's, niet. Daar is voor een kapitaal op de weg!” Te Utrecht slaagde voor arts de heer L. J. Wijnja, afkomstig van het Zuidend Uitwellingerga. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Medewerking ex. art. 50 Kleuter- OTiderwijswet en art. 72 L.O. Wet 1920. De heer J. J. ten Kate, commies-titu- 13 juli a.s. 40 jaar in dienst Van de Ned. Spoorwegen zijn. Op 1 oktober gaat hij met pensioen. Goed nieuws voor de jongens en meis jes, die deelnemen aan jongens- en meis jesstad. Het gaat door. De deelneming is wel niet zo groot als vorig jaar, maar wij zullen toch maar hopen, dat wij weer 14 dagen prettig met elkaar zullen doorbrengen. De -indeling in groepen en tenten kun nen jullie spoedig thuis verwachten. Een andere naam De burgemeester die daarna het woord nam, vond de naam Ouden van Dagen voor de vijfhonderd mensen in de zaal toch maar slecht gekozen. Ze zijn allen nog zo vitaal, dat hij het comité in over weging gaf een andere naam voor deze populaire tocht te bedenken. Overigens had hij alle lof voor het werk van de commissie en hij wilde zijn bijzondere waardering uitspreken voor het feit dat Sneek als gemeenschap dit kan uitvoe ren. Moge men in staat zijn deze traditie voort te zetten. Deze middag is al heel goed geslaagd doordat men met prachtig weer een mooi stuk van ons land en zelfs nieuw land heeft gezien. Na het speechje van de burgemeester, die door de voor zitter bedankt werd, droeg Jan fan Drylts een mooi lang gedicht voor waarin hij de tocht en de deelnemers bezong. Natuur lijk kreeg hij een hartelijk applaus van zijn reisgenoten die na de maaltijd nog In het kerkgebouw van de Chr. Geref. Kerk heeft Ds N. Brandsma woensdag avond afscheid van deze gemeente ge nomen. Spr. had tot tekst voor deze dienst gekozen Pred. 12 13 en 14: „Van alles dat gehoord is, is het einde van de zaak: Vreest God en houd Zijn geboden, want dit betaamt alle mensen; want God zal ieder werk in het gericht brengen, met al wat verborgen is, hetzij goed of hetzij kwaad". Wij worden opgeroepen om te luisteren naar wat God zegt en hij die dit doet ontvangt een gerust leven in tegenstelling met hen die alles door een donkere bril zien en een zwaarmoedig leven leiden. Uit alle levenservaringen komt telkens de boodschap naar voren: Vreest God en doe Zijn geboden. Hij roept u en wil u tot Zijn dienst oplei den. Hier is Gods Woord gepredikt, wij konden en mochten niet anders. Gods wijsheid gaat over alles en als wij ons daaraan niet onderwerpen, loopt het ho peloos vast met ons. Wij worden geroe pen tot de hoogste wijsheid in Jezus Christus geopenbaard. We zijn er om God, Die ons geschapen heeft, tot Zijn eer te leven en God kennen, liefhebben en dienen, dat is de grote opgave die ons gesteld is. We moeten actief zijn en niet in een makkelijke stoel gaan zitten. Spr. lichtte een speciaal woord tot de ouderlingen en diakenen en hoopte op een goed leven, dat zij kunnen leren in de school van de hoogste wijsheid, Hij was dankbaar voor de goede samenwer king hier gesmaakt en hoopte dat Gods Koninkrijk hier moge worden uitgebreid en dat allen daaraan van harte en in volle overgave zullen medewerken. Spr. was ook dankbaar voor de vertegen woordigingen uit verschillende kerken. De burgemeester kon helaas niet aan wezig zijn, er was steeds een goede ver standhouding tussen hem en ons en als hoofd van de burgerlijke overheid heeft spr. hem altijd geëerd. De kerken ston den hier niet tegenover elkaar maar naast elkaar en wij hopen dat de samen, leving moge toenemen. Ouderling Op penhuizen sprak namens de kerkeraad de beste wensen voor het verder leven en werk van deze nu scheidende leraar. Ds Meinhout van Franeker sprak namens de classis Leeuwarden, in dezelfde geest, terwijl de heer Rienstra namens de Get, Kerk hartelijk dankte voor de goede verstandhouding en de positieve predi king. Ten slotte bracht ds Brandsma har telijk dank voor de goede woorden hier gesproken en ging voor in gebed. Na de dienst was er gelegenheid per soonlijk afscheid van ds en mevr, te ne men, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. De veegmachine, nieuwste aanwinst van* 'aiy aan het station^ te Sneek zal de Gem. Reiniging Ook bij de besprekingen van deze be groting kwamen verschillende wensen enz. aan de orde. Wij zullen echter om wille van de ruimte zowel deze discus sie als die bij de gemeentebegroting zelve slechts summier kunnen vermel- Z.h.s. verenigt de raad zich met de diverse voorstellen van B. en W. tot het verlenen van deze medewerking. Bij het voorstel van B. en W tot afwijzing van de aanvraag van de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs voor aanschaffing van harmoniums voor haar lagere scholen meent de heer B. de Vries dat het niet de taak van de gemeente is om te be oordelen of het zangonderwijs ook goed gegeven kan worden zonder deze instru menten. Moet dat oordeel niet overgela ten aan het schoolbestuur? De kosten zijn, omgeslagen over alle leerlingen dezer scholen, gering; als een harmoni um f 600.kost en 10 jaar mee kan, terwijl er 300 leerlingen op een school gaan is 't per jaar per leerling 20 cent. Er is bovendien een beslissing van de Kroon, die een aanvraag elders goed keurde of lagen de omstandigheden daar anders Voor de „Waterpoort-partij” welke a.s. zaterdag in het Sporpark alhier gehou den wordt zijn de volgende parturen sa mengesteld J. Sytsma, Ried; J. Buwalda, Arum; J. Pander, Huizum. J. Faber, Peins; A. Rinia, Makkum; W. Vlietstra, Franeker. M. v. d. Weerd, Bolsward; H. Schuil, Harlingen; R. Kuiper, Makkum. J. Stavinga, Poppingawier; C. Hoek stra, Franeker; M. Santema, Oosterlit- tens. K. Jansen, Hijum; Joh. Zijlstra, Crcil (N.O.P.); F. Haanstra, Bolsward. Jan Galerna, Harlingen; A. Veldkamp, Huizum; H. Bultje, Harlingen. R. Hoekstra. Ternaard; Joh. Jansen, Harlingen; A. Hiemstra, Leeuwarden. G. Schuil, Harlingen; S. Tjeerdema, Arum; F. de Vries, Kimswerd. Vergadering van de raad der gemeen te Sneek op maandag 6 juli 1959, ’s avonds 7.15 uur. Voorzitter burge meester L. Rasterhoff; seretaris de heer K. Koster. Aanwezig alle (19) leden. Nadat de notulen van de vergadering van 1 juni, na een kleine door de heer Baarda verzochte wijziging zijn goed gekeurd, komen aan de orde de sei, dat hy it him ta in eare rekkene dit festival iepenje to meijen. Mei noent ek om ’t Euphonia ynkoarten har 60- jierrich bistean bitinke mei en twa oare doarpsforienings der net tsjin oan sjoen hawwe harren der mei foar to set grind is aangebracht en er nu tenge volge van de warmte werking in de plafonds van de bovenwoningen kwam. B. en W. hebben besloten alsnog een laag grind aan te brengen. De heer Metz vindt het gelukkig dat B. en W. rekening zullen houden met de opmerking in de sectie dat tapijtlatten in deze woningen, die er niet zijn, eigen lijk niet mochten ontbreken. Het is ab soluut niet juist als men gebruik moet maken van de plinten. De Voorzitter zegt‘dat men het wel eens in kleine postjes moet zoeken om tot de bouwprijs te komen zonder dat de soliditeit in gevaar wordt gebracht. Ook deze begroting wordt z.h.s. aan genomen. sille de kulturele waerden wol bistean bliuwe. Muzyk is ien fan de moaiste en greatste gaven dy’t üs fan God jown binne. Mei de winsk dat it in goede joun wurde mocht yn it moaije greide- en wetterlan fan ToppenhuzenTwellegea bisleat de boargemaster syn rede. Hjoed waerd der in bihindigheidswed- striid foar trekkers halden. hwer’t sa’n tritich oan dielnamen en fjirders wiene der folksspelen en komt der ta bislüt joun de oare helte fan it festival. De ütslaggen fan alle spelen komme nije wike yn ’e krante. in üre De E. wol- komstwurd yn it bysünder ta boarge master van Hout fan Wymbritseradicl mei mefrou en forsocht him dêrnei de joun offisjeel to iepenjen. De boargemaster ten. Hja hawwe ek in protte wurk for- setten ta it wolslagjen fan de feesten. Sok meielkoar oparbeidzjen, aldus de boargemaster, hawwe üs doarpen ne- dich as iten en drinken, sille hja doar pen en üs plattelansmienskip bistean bliuwe. Wy libje yn in tiid fan folie ünt- spanning en sa hat it kulturele wurk muoite him to handhavenjen. Faeks wurde üs korpsen mei greate finansjele stipe holpen en sy hawwe dat ek nedich, finansjeel sawol as moreel. Mar salang as Juster en hjoed fierden Toppenhuzen en Twellegea feest op ’e pölle fan J. F. de Jong. De musykforiening hat de kommende hjerst 6G jier bistien en ta gelegenheit dêrfan binne „Euphonia”, „Doarpsbilang” en de „Oranjekommis- je” byelkoar stapt om dizze feesten foar üs doarpen to organisearjen. Justermoarn om goed acht üre waerd ütein set mei in optocht. Der wie gans wurk fan makke dizze kear en mei it moaije stille waer kaem alles ek tige ta syn rjocht. De prizen sille hjoed bi- kind makke wurde. Fjirder wie der oer- deis noch in behindigheidswedstriid foar bromfietsen en ringfietsen foar froulju en manlju. De middei wie foar de skoalbern. Der is omraek flein en op in switdrup mear as minder waerd net sjoen. De bei de jounen wurde biset mei it muzyk- festival fan de federaesje Wymbritsera- diel. Justerjoun om sawn üre wie marswedstriid. hwernei om acht it festival offisjeel iepene waerd. foarsitter fan E.D.O., de hear S. Dijkstra spriek in koartswilich ingekomen stukken. Diverse ingekomen verslagen enz. worden voor kennisgeving aangenomen. Op verzoeken van de Centrale van Katholieke militaire tehuizen en van de Kon. Ned. Militaire Bond „Pro Rege” om toekenning van een jaarlijks subsi die voor resp. de katholieke en protes tants chr. mil. tehuizen stelled B. en W. voor afwijzend te beschikken omdat de zorg voor militaire tehuizen in het bijzonder behoort tot de taak van het rijk. De heer Baajjens zegt dat B. en W. als hoofdbezwaar aanvoeren dat dit de taak van het rijk zou zijn, dus van de totaliteit, maar spr. meent dat dan ook de delen van die totaliteit mee moeten dragen. Het rijk betaalt 17 subsidie per tehuis f 3000.maar de werkelijke kosten bedragen wel f 12.000 tot f 13.000. Spr. weet dat er éen grens komt aan het subsidiëren doch vraagt zich af of e: geen gaatje is te vinden om dan toen maar een bewijs van sympathie te geven, bijv, f 1.of f 2.50 per jaar. Ook de particulieren moeten wat doen, maar er is geen plafond voor de uitgaven ten behoeve van dergelijke tehuizen en het gaat hier om waarden welke ons allen ter harte gaan. Spr. vindt de militaire uitgaven maar een trieste noodzaak, maar zolang er militairen moeten zijn moet er voor de jongens goed gezorgd worden en het werk der tehuizen naar steeds verdere volmaaktheid gestuwd. De Voorzitter zegt dat B. en W. ook nu het standpunt hebben gevolgd dat de raad al jaren inneemt: het rijk haalt militairen in dienst en moet dus ook voor hun recreatie zorgen. Het wordt steeds meer gewoonte dat als het rijk in bepaalde gevallen onvoldoende steunt, een beroep op de lagere organen wordt gedaan, maar spr. acht dat onjuist. Over de betekenis dezer tehuizen bestaat tus sen de raad en B. en W. geen verschil van mening. Ook B. en W. ontbreekt het niet aan sympathie en een kleine finan ciële steun zal niet tot het faillissement van onze gemeente leiden, maar ons ad vies is gegrondvest op de principiële houding welke de raad steeds aannam. De heer Baarda gelooft dat dit alles wel juist is, maar het rijk meent dat ook de lagere organen moeten steunen en de tehuizen moeten toch rond kunnen ko men. Als we nu niet gaan steunen zul len we er later toch toekomen, want steunden aanvankelijk maar 100 ge meenten financieel, nu zijn er al 700. De heer Baaijens, die protesteert te gen de voorstelling van de minister dat de recreatie in de kantine gelijk aan of beter zou zjjn dan die in de tehuizen, want hier komt de kwestie van het totale menszijn en van de levensbeschouwing aan de orde, zou toch willen voorstellen, hoewel de argumentatie van B. en W. zeker niet ten onrechte is, een kleine bijdrage, desnoods 1 dubbeltje per r. k. en prot. chr. tehuis en mocht nog een andere instantie vragen, dan ook aan de tehuizen daarvan, te geven. De Voorzitter gelooft ook niet dat de recreatie een staatszaak is, maar dat de militair die moet vinden in het milieu waar hij zich thuis voelt; het rijk dient da.- m dergelijke tehuizen royaal te steunen; wat nu wordt gedaan is het zoeken van de weg van de minste weer stand. Wethouder Blok is voor afwijzing van de verzoeken, de staat moet niet alleen voor de militaire opleiding zorgen, maar ook de morele vorming mogelijk maken. Spr. meent dat subsidiëring van ge meentewege onjuist zou zijn, ook het ge hele Nederlandse volk moet voor deze tehuizen orgen, ieder voor het soort dat hij verkiest. Wat men nu wil leidt tot verlamming van de krachten van ons - -Ik. Wethouder Berkhout is, wat de heer Baaijens zeide over de principiële kant, uit het hart gegrepen; spr. had daarom graag gezien dat de verzorging van de militaire tehuizen geheel op particulier terrein bleef, de staat zorgt voor ont spanning in de kantines, maar de te huizen geven de jongens iets op levens beschouwelijke grondslag. Spr. gelooft niet dat de gemeente zich hiermee moet inlaten. Het voorstel-Baaijens om de verzoe ken naar B. en W. terug te verwijzen om de zaak nog eens te bekijken, wordt alsnu verworpen met 14 tegen 5 st. (die van de leden Baaijens, Boomsma, Zeil- stra, Baarda en B. de Vries). Het voor stel van B. en W. wordt z.h.s. aange nomen. Op een schrijven van de Stichting tot steun v. d. prot. chr. verzorging van het Ned. Leger, verzoekende een subsi die voor het organiseren van conferen ties met militairen stellen B. en W. evenseens voor afwijzend te beschikken omdat de kosten van deze arbeid ten laste van de rijksoverheid en van kerke lijke en particuliere instanties dienen te komen. Z.h.s. aldus besloten. Ontslagen en benoemingen. Aan mej. G. J. J. Schmelling, onder wijzeres aan de openb. school zwakzinnige kinderen wordt op verzoek eervol ontslag verleend. Met 17 st. (2 st. waren blanco) wordt tot onderwijzeres aan de Ulo benoemd mej. A. F. Scholtens te Lemmer. den. De heer v. d. Wal hoopt dat het uit getrokken bedrag voor het onderhoud de toestand van de weg naar de reiniging werkelijk zal verbeteren en hoopt dat heel weinig telefoontjes het niet te lang zal duren voor een be vredigende oplossing van het vuilver- brandingsvraagstuk is gevonden. Het Grootzand kan na de markt toch wel beter schoongemaakt als men bijv, ook een schepnet meeneemt. Wat het over werkt betreft hoopt hij dat de veegma chine uitkomst zal 'brengen, en wat het sneeuwruimen aangaat dient men voor al op de kruispunten te letten. De heer Boomsma hoopt ook op be perking of afschaffing van het over werk; men dient zoveel mogelijk naar verkorting van de arbeidstijd te streven ook bij het overheidsbedrijf. De heer Daarda gelooft aan moedwil ligheid bij het verontreinigen van het Grootzand, er is té weinig toezicht di rect na de markt; laat er maar eens wat verbalen vallen. De heer Terpstra gelooft dat als een paar man bij de reiniging eens op marktdag van schafttijd wisselden er al veel zou zijn gewonnen en laat de poli tie zich maar eens verdekt opstellen om overtreders te snappen. De Voorzitter Bij de politie heerst nog gevoel voor sportiviteit, zodat zy niet gaarne politievellen opstelt. De om wonenden zouden goed doen de politie tijdig te waarschuwen, maar er komen eens uit. We zijn nu 54 jaar getrouwd en toen wij onder de gebodens wilden, moesten we drie uur lopen naar het gemeentehuis en vanzelf ook drie uren te rug. Rijden deden we alleen maar toen we trouwden, in zo’n glazen wagentje met een peerd er voor". Met een ziels vergenoegd gezicht zat ze naast haar man rond te kijken toen haar auto in de lange rij van 120 wagens over de weg de doarpsmienskip dit Bedrijfsbegrotingen 1959. Aan de orde zijn de bedrijfsbegroting 1959 van het waterleidingbedrijf, het slachthuisbedrijf, het gasbedrijf en die van het leningfonds, welke zonder dis cussie en z.h.s. worden aangenomen. Bij de begroting van het woningbe drijf vestigt de heer Boomsma nog eens de aandacht op de slechte toestand van de plafonds van de woningen aan de Worp Tjaardastraat. De Voorzitter antwoordt dat er geen bepaalde gebreken zijn maar dat om de kosten te drukken op het dak geen laag binnen. Men constateert overtredingen niet gemak kelijk en de politie is op dinsdag extra bezet, maar B. en W. zullen hun bijzon dere aandacht aan deze kwestie blijven schenken. De heer Zeilstra zegt dat er nu wel veel gezegd is over de reiniging, maar dat dient niet opgevat als een oordeel dat zij niet goed zou functionneren, in tegendeel spr. wil gaarne zijn waar dering uiten over de uitvoering van het werk. De Voorzitter sluit zich gaarne hierbij aan en de heer Terpstra constateert dat wij hier een schone stad hebben, maar laat men op de burgerij een dringend beroep doen daartoe mee te Werken. De heer- Boomsma sluit zich ook gaar ne bij het gesprokene aan. De heer Baarda vraagt nog naar de mogelijkheid tot afschrijving van de reinigingsbelasting voor zeer kleine be drijfjes. De Voorzitter antwoordt dat dit al leen in zeer buitengewone gevallen, waarbij onbillijkheid en hardheid een rol kunnen spelen, wordt gehanteerd. Het is geen automatisch recht. Ook deze begroting wordt z.h.s. vast gesteld. De heer Baaiens gelooft ook dat de raad zich buiten de d’ laktische taak van het schoolbestuur moet houden maar meent dat een harmonium toch niet ’t geschikte instrument in dezen is. Spr. zou het op prijs stellen als in der gelijke gevallen door overleg een ele ganter oplossing werd verkregen; een wethouder zou bijv, ’t schoolbestuur een wenk kunnen geven om de aanvraag te rug te nemen en een andere oplossing te overwegen. De Voorzitter zegt dat als er een aanvraag ex. art. 72 komt het gemeen tebestuur die mag toetsen aan de nor male eisen, waaraan het onderwijs moet voldoen. En onze mening was dat die hier worden overschreden. Als in een bepaald geval een K.B. is schept dat nog geen aanspraken; er moge dan van juris prudentie worden gesproken, maar de raad moet zelfstandig beslissen naar ei gen inzicht en verantwoordelijkheid. B. en W. moeten ook zelf oordeelen en kun nen zich laten voorlichten door deskun digen. De meningen over een harmoni um zijn uiteenlopend, maar bij muzikale vorming volgens moderne inzichten heeft het gebruik van dit instrument be zwaren. Volgens onze adviseurs zouden met eenvoudiger instrumenten betere re sultaten kunnen worden verkregen. Zeker kan er overleg worden gepleegd, maar men had B. en W. ook vooraf kunnen raadplegen, het schoolbestuur had ook deskundigen om advies kunnen vragen en zich dan misschien afgevraagd of de indiening ■'•an het verzoek wel door dacht was. Z.h.s. neemt de raad het voorstel van B. en W. aan met aantekening dat de heer B. de Vries geacht wenst te wor den tegen te hebben gestemd. Z.h.s. neemt de raad de voorstellen van B. en W. aan tot wijziging van het raadsbesluit tot verbetering van 20 wo ningwetwoningen aan het Kloosterhof; tot verkoop van het politiebureau en tot vaststelling van- een verordening rege lende de samenstelling en werkkring der commissie van bijstand voor Nij Naza reth. Z.h.s. wordt voorlopig vastgesteld de gemeenterekening 1956 en aangeno men een rapport van de betreffende commissie inzake het onderzoek van de balans enz. van het O.B.W. over 1958. Een voorstel van B. en W. inzake bouw van 16 woningen in de Noorder- hoek wordt van de agenda afgevoerd, daar omtrent de mogelijkheid tegen de curveprijs te bouwen volledige onzeker heid heerst. Commissie bijstand Nij Naza reth. De raad gaat in besloten zitting naar aanleiding van het agendapunt: benoe ming van vier leden in deze commissie. Ns. heropening worden benoemd mevr. Sipkensv. d. Hoek met 19, de heer B. de Vries met 19, de heer v. Terwisga met 18 en de heer Zeilstra met 18 st. 2 st. waren blanco. wat gingen rondlopen in de omgeving van het grote parkeerterrein van Em. meloord. Hoeveel ijsjes er toen verschalkt zijn, durf ik niet te schatten. Nu ja, de auto’s waren ook heet hoor, toen we intussen wel gesnoept van de King weer instegen. Gelukkig bracht het rij den weer verkoeling. Bij Noed, onder St. Nicolaasga, werd weer gestopt. Wij zaten lekker aan de kant van de weg in het gras en snoepten van de leoeken en snoepjes die onderweg uitgereikt waren. En ja, toen moesten we weer naar huis. Zelfs in onze wagen was het stil geworden. De hand met de zakdoek hing slap uit het open raampje,, te moe om te wuiven. Hoe mooi lag Langweer in het avondlicht. Bij het bin. nenrijden van de stad, waar de twee muziekcorpsen al wachtten, werd de hand uit ons raampje weer actief. Er moesten ook zo veel mensen gegroet worden. Een feest zo’n reisje, een vreug de zo’n intocht onder zo'n grote belang, stelling! Op het Martiniplein was het na tuurlijk weer geweldig de muziek corpsen speelden, de claxons loeiden, Opoe deelde van haar snoepjes uit aan de kleinkinderen en kon geen woorden vinden om iedereen te bedanken. Laten wij het dan uit haar naam doen en uit naam van alle deelnemende Opoe’s en Opa’s hartelijk dank aan alle mensen die zich hebben ingezet om deze 27ste autotocht van de Sneker Ouden van Da gen té doen slagen. x r mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per halt jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 S ten Sneeker Nieuwsblad. Na Heerenveen interesseerde dat ka pitaal haar niet zo veel meer, zij en haar man reden door een bekende streek Wolvega, Willemsoord, Eeze en geno ten met volle teugen. Natuurlijk werd er pepermunt die bij het wegrijden van de Veemarkt weer was uitgereikt alleen haar man bedankte met een wegwuivend gebaar Onder ons gezegd en gezwegen heeft hij in het dagelijks leven liever een draadje tabak in de mond. Van de uitgereikte eau de cologne maakte ook l. j wel een dankbaar ge bruik het was een heel warme zon nige middag. Niemand klaagde echter over de hitte toen we gezamenlijk wat wandelden in het prachtige Eeze waar de jonge eendjes in de vijvers zwommen en de bomen een heerlijke verkoeling brachten. Even was er in kleine kring consternatie omdat een oude heer zijn wagen niet terug kon vinden, maar een lachend zustertje bracht weer rust en ontspanning van de zenuwen. Door de mooie streek Steen wijk, Blokzijl ging het, in onze wagen onder veel gelach, in andere auto’s waarschijnlijk onderbe wonderende opmerkingen, naar Emmel- oord, waar de lunch al klaar stond in ,,’t Voorhuys”. Brood, vlees, fris hapje en aardbeien met slagroom met koffie natuurlijk. Voorzitter H. Abma kon hier tot zijn verrassing ook nog burgemeester Rasterhoff begroeten, die met Korpschef Kooistra de stoet tegemoet gereden was. De heer Abma bedankte allen die weer meegewerkt hadden deze tocht te doen slagen. De zakenlui voor hun financiële hulp, de autobezitters, de chauffeurs, de dames helpsters, de verpleegsters en dok ter Lofvers die de plaats van zijn collega van der Zijpp ingenomen had. Kif? J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1