sloot Zieken- plechtig Lof f48- Mgr Nierman triduum met „Brandaris” brengt oude romantiek dichter bij duizendbn vakantiegangers Eeuwenoud „vurigh baken” voor scheepvaart geett ook toeristen vreugde l KAPPIE EN DE OERMUZIEK I •X Nog witter... stralend wit... zó wast... X DINSDAG 14 JULI 1959 Tweede blad SNEEKER NIEUWSBLAD Mulo-examens Korfbal UIT DE TUIN.... Aardbeien de naam voorgoede uurwerken altijd interessant voor Jongens en Herenkleding. H. M. Gerbrandij geen Kamerlid verkoopt alle enkele stuks vooi een fractie van de waarde. nu dubbel interessant door 10% korting of meer. Prinses Beatrix naar Friesland W. BURGSTRAAT 9 - SNEEK Dodelijk ongeval met tractor Adv. I.M. i Aldegea jun.SVS jun. 12 het voor en hoger Spannum lens lSVS 1 34 xJ. Prak- J.E.P. voor heren* en kinderkleding ooi» naar maat en maat confectie 59. horloge met datum W.W.Y.D. won wisselbeker defi nitief. middenstandsdiploma, candidaten. en de en wagen de ma Als geschenk een prachtig, schokvrij JUNGHANS Kappie stond tevreden aan het roer en stuurde zijn sleepboot voorzich tig de haven van Singapoeti uit. ,.Ik ben olij dat we van die fakirklonten af zijn!” mompelde hij. Eindelijk rust en Op dat moment werd hij onderbroken door een kreet van de Maat. „Kappie riep de stuurman, „de gouden slang van de fakirs zit nog om de schoorsteen Straks denken ze nog dat wij die ge- Dezer dagen bezochten de SVS juni oren Oudega, om daar de Aldegea jeugd te bekampen. Van beide zijden werd aantrekkelijk spel ten beste gegeven. Vooral door de gasten werd het veld spel in vlot tempo uitgevoerd. Er was dan ook nog niet lang gespeeld, toen aanvoerder Peter van Kalsbeek snel in schoot en daarmee zijn team aan een 01 voorsprong hielp. Juist voor de rust wist de thuisclub met een mooi schot de balans in evenwicht te brengen. 11. Na de thee werd het tempo door de gas ten nog iets opgevoerd en het was in deze periode, dat Henki Grundstra vlot de bal omhoog bracht en daarmee de roos trof. 1—2. Halverwege de tweede helft moest bij SVS D. Bleeker de strijd staken, wegens een opgelopen blessure. Invaller J. Eisma weerde zich in deze periode uitstekend en schoot enkele ma len fraai in, waarbij evenveel malen de bal over de korf rolde. In de stand kwam echter geen verandering meer, zodat SVS deze wedstrijd verdiend won. ■5 nu te zien zijn tot op bijna twintig mijl afstand, zijn bekend en vertrouwd bij de zeelui van alle naties. De Brandaris is veert'en eeuwen na de dood van Sint Brandaen c an waardig monument dat de nagedachtens aan hem levend houdt, een symbool tevens van Terschellings waak zaamheid voor de zeelui, een baken in de donkere nacht voor zwervers over de zeven zeeën, en tegelijk een baken over dag voor de vele vakantiegangers, voor zover die in deze dagen op het eiland de weg kwjjt raken. Voor hen biedt trou wens de Brandaris unieke kansen voor een magnifiek panorama over zee en eiland en zo dient deze eeuwenoude ka rakteristieke toren ook Terschellings toeristische belangen. Vrijdag zijn geslaagd voor diploma B de heren R. Smink, Delfstrahuizen (m) D. H. Wilkens, Kutten (N.O.P.) (m) en T. B. Huizinga, Pingjum. Geslaagd voor diploma A de dames F de Witte, water: „Saluut, jongs en nog wel be dankt' Kom nog eens met jullie orkestje naar Lutjewier”. Tevreden liet hij de roeper zakken en wendde zich tot de Maat. „Het roer twee graden bakboord, stuur met volle kracht vooruit En 7voer de goede Kraak de zee op. o. ondergaande zon tegemoet In de komende weken barst de lawine van het toerisme los over de Noordzee- eilanden, waarvan de bevolking weer enkele malen zal worden verdubbeld. Het bezoek aan de eilanden neemt nog steeds toe, de vraag waar de grens ligt van de opname-capaciteit is min of meer actueel en het wordt steeds duidelijker, dat zich in het toerisme naar de eilanden een verschuiving voordoet in die zin, dat de trek van de Duitsers aanzienlijk toe neemt. Het feit, dat er deze zomer in de kerken op Texel Duitse kerkdiensten gehouden worden, wijst wel in een be paalde richting ten aanzien van het be zoek van Duitsers en de omstandigheid, dat de rederij Doeksen van Terschelling een Zeeuwse veerboot heeft afgehuurd om de stroom vakantiegangers op rede lijke wijze te kunnen vervoeren, zegt wel iets van het groeiende bezoek. De eilanden leven in de komende weken geheel in de ban van het vreemdelingen verkeer. Zelfs de stoere vuurtoren Bran daris, die het karakter van West Ter schelling bepaalt en schijnbaar onaange daan boven de huizen optorent, ontkomt niet aan het toerisme, deze stoere en meest bekende vuurtoren van ons land is in de komende weken van even grote betekenis voor het vreemdelingenver keer als voor de scheepvaart. Die toren is het, die de oude roman tiek van de eilanden en met name van Terschelling dichter bij de vreemdelin gen kan brengen, de romantiek, die deze zelfde vreemdelingen wellicht beter doet begrijpen, hoe men eeuwenlang op de ei landen heeft geleefd, en waarom men zo zuinig is op rust en schoonheid. De Brandaris brengt de vreemdeling ook dichter bij de zee, want van de zee komt de naam van deze toren. Het ver haal als zou men op Terschelling deze vuurtoren Brandaris hebben gedoopt, nadat het bouwsel eerst op verschillen de plaatsen was geprobeerd onder het motto „Bran-hier-is”, „Bran-daar-is”, kan slechts als een verhaal worden ge zien. De annalen, zoals die in de unieke Terschellinger oudheidkamer ,,’t Behou den Huys” te West Terschelling worden bewaard, achter twee uitermate fraaie geveltjes, vertellen over de historie van de Brandaris wel anders. Die geschiedenis gaat in feite terug tet het grijs verleden, tot de legenda rische Ierse abt Brandanus, die reeds in de vijfde eeuw de wereldzeeën bevoer met een handvol monniken, die reeds in die tijd in Amerika geweest moet zijn, dus reeds duizend jaar voordat Colum bus er voet aan land zette, die stout moedige tochten ondernam, welke soms jaren duurden en die sinds zijn dood als Sinte Brandanus, schutspatroon van de zeelui in de historie voortleeft. Het was Sinte Brandanus voor wie op de zestien de mei, de dag van Sinte Brandaen overal langs de Noordelijke kusten vuren werden gestookt en het was Sinte Brandaen, wiens naam als wonderlijk symbolisch voorval werd gegeven aan de toren, die eeuwenlang de scheepvaart zou dienen als „vurigh baken’*. Reeds voordat in 1594 met de bouw van de huidige stoere Brandaris werd begon nen, stond er bij West Terschelling een kapel, die aan Sint Brandanus gewijd was en uie, evenals vele andere torens in die dagen, tevens diende als dagmerk voor de scheepvaart. ’s Nachts werden vuurboeten gestookt in die dagen, zoals ook op het Vuur- boetsduin van Vlieland. Hoelang men aan de Brandaris heeft gewerkt, is niet precies te zeggen. Wel is bekend, dat deze toren aanvankelijk slechts als „dagmerk” voor de scheepvaart was Be doeld en dat fer diverse malen een spits op is geweest, zonder dat die tegen blik seminslag of storm bestand bleken. Ter schelling bleef ’s nachts de vuren voor de scheepvaart stoken. Het duurde tot 1835, voor de Branda 's echt vuurtoren werd. Er kwam toen een licht op, dat met petroleum werd „gestookt”. In 1875 kreeg de Brandaris een draaiend licht, en in 1907 kreeg Terschelling de pri meur van de eerste electrisch verlichte vuurtoren in ons land. De lichtbundels van de Brandaris, die Maandag slaagden alhier Ulo-diploma A: de dames J. M. Blom, L. J. de Boer, J. D. Noorman, Y. Werkhoven, W. L. Bruins Slot, allen te Sneek; R. van der Goot, Sondel; H. Boersma, Óudega(W.); M. L. Duiker, Hommerts; G. Steringa, Piaam (m); W. Brinkman, Follega(m); J. W. Hanse, Kutten (m); L. Jansma, Oosterzee (m); B. H. Kuipers, Lemmer; A, Bosma (m), K. Buikstra (m) en J. A. van Buren (m) allen te Sneek. Bij de heren slaagden: Y. Schotanus, Slo ten; T. Stegenga, Balk; R. de Jonge, Sneek; P. Dam, Echten (m); T. Roode, Bolsward (m); R. Althuisius en G. Schuil le Sneek. De met (m) gemerkte kandidaten be haalden tevens het middenstandsdiplo ma. Afgewezen 4 kandidaten. Dinsdag slaagden voor Ulo A de da ms: A. F. de Leeuw. Sneek; K. v. Om men, Heeg; G. R. Reitsma, Oppenhui zen; R. Tamminga, Scharnegoutum; T. Siderius, Gaast; J. M. Wester, Bolsward; A. van Dijk, Makkum; J. Roedema, Wons (m); B. Visser, Schettens (ml; H. Wiersma, Hartwerd (m); M. T. Croes, Sneek (m); C. A. Fijlstra, Sneek (m)P. Gerbens, Wommels (m) en H. R, Bakker, Spannum (m). De heren A. A. Mundt, Workum; J. Weerstra, Mak kum; G. Strampel, Echten; B. de Jong, Srjbrandaburen (m)M. de Jong, Bo- zum (m) en J. Hoemstra, Oosterend (m). Afgewezen 7 kandidaten. Met (m,> is tevens Middenstandsdiploma. Woensdag slaagden voor diploma A: de dames: W. A. v. Wieren, Bolsward; S. Terpstra, Lollum; J. Jansen, Parrega; H. T. Kooistra, Burgwerd; A .de Jong, Lollum; S. de Jong, Lollum; I. Oswald, Sneek; A. Schilstra, Sneek; xM. A. H. de Goede, Hemelum; xW. Buwalda, Sneek, xB. V. Ferwerda, Sneek; xN. de Jager, Oppenhuizen; xJ. Postuma de Boer, Wit- marsum; xT. Kuiper, Sneek en xJ. Prak ken, Sneek. de heren: T. Algera, Witmarsum; xJ. Hottinga, Staveren; S. C. van Abbema, Longerhouw; xH. Jorritsma, Heeg; xR. Zijlstra, Witmarsum; xH. P, Keulen, IJlst en xW. Rozenberg, IJlst. De candidaten met x gemerkt behaal den tevens het Middenstandsdiploma. Af gewezen 5 kandidaten. Donderdag slaagden voor diploma A de dames: S. visser, Goëngamieden; 1. M. Hoomans, Sneek; S. v. Thiel, Sneek; Y. Visser, Sneek; xG. Reijenga, Wouds- end; xJ. Reinsma, Oudemirdum; xF. H. Kuiper, Balk; xW. Veerman, Creil (N.O.P.)xH. C. Boekholt, Balk; de heren E. Feenstra, Witmarsum; W. Hul stra, Witmarsum; B. Hoggendorp, Mak kum; A. Zijlstra, Sneek; xR. Seinen, Sneek; xK. Louwsma, Lemmer; ,xJ. Mast, Lemmer; xD. de Roos, Lemmer; xJ. T. van Groning, Oudemirum; xJ. de VriéS, Kippenburg. De candidaten met x behaalden tevens het Middenstandsdiploma. Afgewezen 8 candidaten. Direct na het fluitsignaal van scheids rechter Boersma golfde het spel in een behoorlijk tempo op en neer. In deze op stelling was het aanvalsspel van de thuis club goed verzorgd. In snel tempo werd de SVS korf onder vuur genomen en het duurde niet lang of de thuisclub had reeds een mooie 20 voorsprong geno men. Vooral het tweede doelpunt werd op bijzonder fraaie wijze ingeschoten. Door dit snelvuur van de thuisclub werd het SVS team geducht wakker geschud. De gasten voerden het tempo op en aan val na aanval golfde op de Spannum korf af. In deze periode kwam de thuis club er vrijwel niet aan te pas. De jarige Jitske Walinga tracteerde haar medespe lers en speelsters op haar manier en schoot twee maal in de roos. 22. On danks de warmte werd er door de gasten ook na de rust in snel tempo gespeeld. Zelden kwam de bal in de Spannum- aanval en hadden de gasten wat zuiver der geschoten dan had het er voor de thuisclub niet best uitgezien. In het mid denvak verzette Egge Huistra bergen werk, keurig werd de bal door hem ge- plaatst, snel doorgespeeld en vlot om hoog gebracht Spel om van te genieten! Henk Kroese kreeg de bal goed voorge speeld en schoot goed in. 23. Direct daarna vergrootte Pietje Zeilstra de voorsprong tot 24. Met dit doelpunt kwam men weer in de beginopstelling, wat voor de thuisclub een prima aanval betekende. De bal was dan ook nog maar net weer uit of de aanval van de thuis club had succes. 34. De verdediging van de gasten trok zich hierop iets meer naar de korf terug, waarmee de weg naar suc ces voor de thuisclub werd afgesloten. SVS won deze wedstrijd verdiend. stilletjes gewisseld, al zijn de gezichtjes ook in aandacht verstrakt als zij mee gaan in de processie, die deze keer een zeer bijzondere luister had. Na afloop ging de bisschep van bed tot bed en zegende elke zieke apart met het allerheiligste. Hoewel de bljjhetd na een zlekentriduum altijd overheerst op de gezichten van de patiënten, zagen we deze keer toch ook in menig oog tra nen. De monden beefden een beetje bij de eerste gesprekjes maar de handen streelden de bloemen van de kinderen en al spoedig kreeg weer do vreugde de overhand. De grote dankbaarheid en blijdschap dat men dit had mogen be leven. De zieken lachten en praatten met de bezoekers, met elkaar ze dronken genietend thee en zullen de her innering aan deze heerlijke dagen be waren in hun hart. De heer H. M. Gerbrandij van Nijland lid van Gedeputeerde Staten van Fries land, en voorzitter van de Friese CBTB heeft, naar het Friesch Dagblad meldr, bedankt voor zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de plaats van de tot staatssecretaris van Oorlog benoemde generaal Cal- meijer (CHU). De heer Gerbrandij, die als Friese Ge deputeerde speciaal belast is met de wa terstaatkundige zaken, zal dus zijn erkzaamheden als dagelijks bestuurs lid van onze provincie kunnen blijven voortzetten. en die besloten mee hij de zieken heeft willen bewijzen hoezeer hij met hen meeleeft. De Hoog eerwaarde Heer Deken van Galkom dankte hij voor het beschikbaar stellen van de kerk en alle anc-ere medewerkers voor hun onmisbare hulp. Z.E. Roosen las een gedee'te uit het evangelie voor. In diepe aandacht werd het lof gëvolgd; de wisselende gezangen die zo prachtig zuiver gezongen werden door het zus- terkoor brachten ontroering in aller harten het hoge Ave Maria zal door de zieken in gedachten meegezongen zijn. Rector Roosen sprak een bezielend woord. Niemand begreep zo goed dat zij verlost was als Maria. De Heer heeft grote dingen met mij gedaan. Met het bloed van Jezus is ons verbond met God vernieuwd. Als God een verbond met ons wil sluiten, dan sluit Hij dat in Jezus Christus, die wij als middelaar dikwijls nog te weinig erkennen. Hij is de toegang tot het Vaderhuis. Wij kun nen ons niet zelf verlossen en behoeven dat ook niet te doen. Zo lief heeft God de wereld gehad dat Hij ons zijn enige Zoon gegeven heeft. Voor hen die :n Christus geloven bestaat er zelfs geen verdoemenis meer. Het Woord is vlees geworden en heeft onder ons gewoond. Dit grote werk heeft God in Zijn Zoon aan ons volbracht. God heeft Zijn zege ningen over ons gespreid, onze taak is het te leven L. Christus. De kerk is Zjjn lichaam, wij de ledematen; in het sacrament van het doopvont zijn wij verenigd n et Christus. Dierbare zieken, gij hebt Christus zo nodig. Vraag Zijn Heilige Moder of gij Hem mag kennen. Hij is het voorbeeld. Hem mogen wij na volgen. Leest het evangelie en moge Christus u leiden op uw weg, dan zal •er vrede zijn in uw ziel. Aan de zieken werd daarna de Pause lijke zegen gegeven, waarna allen een Onze Vader zongen ter intentie van de gezondheid van de Paus. Rector Roosen besloot met het voor lezen van het gebed van het zieken- apostolaat, waaruit wij een zin willen lichten: „Goede Jezus ik wil mijn kruts opnemen en U navolgen”. Een prachtig moment is altijd het binnenkomen van de lange rijen bruid jes met lieve tuiltjes bloemen die zij na afloop van de processie aan de zieken zullen geven. Menig lachje wordt al Tweedaags bezoek in augustus. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses leatrix is voornemens op 28 en 29 au- ustus a.s. een bezoek aan Friesland te rengen. Het programma zal o.m. bevat- en een bezoek aan het sanatorium Beatrix-oord” te Appelscha in de mor en van 28 augustus, voorafgegaan door en steenlegging te Haren bij Groningen p de bouwplaats van het nieuw te juwen sanatorium „Beatrix-oord” al- rar. Vervolgens zal een kort bezoek ge- racht worden aan de Cornelia stichting („Lyndenstein”) te Beetsterzwaag, een verpleeginrichting en revalidatiecentrum voor kinderen, sinds 1956 bovendien er kend als buitenkliniek voor polio- patiëntjes. Die middag zal voorts een deel van een concours-hippique te Joure, georga niseerd ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de Kon. Vereniging „Het Friesch Paardenstamboek”, worden bij gewoond. De Prinses zal die avond lo geren in de ambtswo 'ng van de Com missaris der Koningin te Leeuwarden. Op 29 augustus zal H.K.H. met „De Groene Draeck” een zeiltocht over de Friese meren maken en een bezoek bren gen aan de zeilwedstrijden, georgani seerd ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de zeilvereniging „Lang weer”. HOMMERTS. Zaterdagmiddag moest W.W.Y.D. naar Tietjerk, waar serie- wedstrijden werden gespeeld. De eerste wedstrijd was tegen Lauwers van Leeu warden die werd gewonnen met 2—0 Echten (m.) A? Zijlstra,1 Lemmer (mFifvoor W.W.Y;D. De doelpunten werden gemaakt door J. Kiestra en S. Witter- mansj'Dti tweede wedstrijd tegen Tiet4 jerk werd met 1—0 gewonnen door een doelpunt van J. Kiestra. De laatste wed strijd werd gespeeld tegen Ytens e.o. J. Kiestra maakte al gauw een doelpunt voor W.W.Y.D. en direct daarop bracht mej. R. Cnossen de stand op 2—0. Daar na gelukte het Ytens een punt te ma ken, dat ook hun enige bleef. S. Kiestra bracht de stand op 31 en S. Witter- mans maakte nog 2 doelpunten, zodat W.W.Y.D. het veld verliet met een 5—1 overwinning. Door deze overwinningen wonnen zij voor de derde achtereenvol- De met (m) slaagden tevens voor het gende maal de wisselbeker. zodat W.W. Afgewezen drie Y.D. deze beker nu definitief in haar bezit kreeg. stolen hebben Wat een Kappie keerde zich om een keek naai het kostbare voorwerp, dat om Ce schoorsteen zat. „Jong riep hij boos. „Zit niet zo te klonteren We hebben dat ding als aan denken gekregen van die spijkerlui Dat is geen ellende, maar een buitenkansje! Waar is mijn scheepsroeper ik zal ze er nog eens voor bedanken Zo j^lonk e’ m later zijn stem over het L. E. by de Vaate, Rutten (N.O.P.) (m); C. KoopmanS, Lemmer; A. Heins, Pingjum (m); D. Buma, Terzool (m); U. T. Visser, IJlst (m)M. M. de Vries, Sneek; T. Zeilstra, Sneek (m); K. Wier sma, IJlst (m); IJ. van der Zee, IJs- brechtum (m)J. L. Haagsma, Sneek (m); L. R. Hoekstra, Loënga (m); T. Cnossen, Hommerts (m); de heren G, P. Heerma, Edens (m); W. Rusticus, Oosterend (m); D. Wijnia, Wommels (m); J. A. Andriessen, Bantega; L. Wierda, Witmarsum (m); H. Prakken, Sneek (m); E. Jaasma, Sneek (m) en T. Hepkema, Wyckel (m). Ik probeer altijd van alles en de buur vrouw heeft wel eens „onder ons” ge zegd: je probeert zooveel, je probeert misschien wel honderd verschillende din gen, en, als er dan van die honderd din gen één gelukt, dan doe je net alsof je heel wat hebt gepresteerd Nou, gelj'k heeft ze, maar zoolang ze er niet verder over praat met anderen, hindert het niet. Daar heb je nou die, aardbeien: na tuurlijk wou ik m’n eigen aardbeien eten en ik schafte mooie planten aan: frambozen-aardbeien, want die zijn veel lekkerder. Nou, ze groeiden geweldig planten waren blijkbaar vast om mijn heele tuin te overwoekeren, nieuwe stekken van eenige meters lang, maargeen aardbeien. En nou heb ik twee aardige buurlui, werkelijk, dat meen ik: ze doen allebei alty'd alle moeite om mijn stommiteiten weer goed te maken of goed te praten. De ééne buurman zei: och, dat ver bouwen van eigen aardbeien is eigenlijk de moeite niet en toen gaf hy een blikje met door hem zelf ingelegde aard beien. Houd toch op met je gepruts, zegt de buurvrouw daarop tegen m>j, deze aardbeien in blik zijn zóó lekker, zóó krijg je ze zelf toch nooit. En aan gezien ze deze keer beslist gelijk had, hield ik op met de aardbeien-cultuur en vroeg aan m’n andere buurman of hij interesse had voor mijn prachtige plan ten. Na veel aandringen verloste hij mij van het heele zaakjeen nou komt het. Het regent niet, en alles verdroogt, maar die man krygt me toch aan MIJN planten aardbeien meneer, het is om ra zend te worden. En de andere buurman zegt: „ik heb van 't jaar zulke lekkere aardbeien ia blikZou je ze niet, die beide buur mannen De melkrijder A. v. d. Heide van Of- fingawier reed donderdagnamiddag met zijn tractor met aanhangwagen terug van de Coöp. Zuivelfabriek te S ij bran- daburen naar Offingawier. Naast hem op het spatbord zat de 9-jarige Thomas Dijkstra uit Goënga. In Gauw reden ze hoogstwaarschijnlijk door een kuil waar door het spatbord van de tractor viel en het jongetje onder de aanhang- terecht kwam. Dokter Mie- uit Bozum, die spoedig ter plaatse was, bracht hem zelf direct naar het St. Antonius Ziekenhuis te Sneek, maar bij aankomst aldaar was het ventje reeds overleden. Donderdagmiddag: alle lampen kaarsen branden op het altaar en zij-altaren in de St. Martinuskerk weer valt het op welk een schat de pa rochianen aan deze mooie kerk bezitten. De 69 zieken, die straks het sluïtings- lof van hun ziekentriduum zullen mee maken, moeten wel genieten van de gloeiende kleuren van de glas in loo i ramen, het geflonker van zilver en goud, de kaarsen in de prachtige hoge lucn- ters, de plaatsing van de mooie beelden die extra fraai versierd zijn voor deze gelegenheid. Want de bisschop is in de kerk. Mgr. P. A. Nierman heeft dit zie ken triduum dat zijn eerste lustrum viert, willen bezoeken en zal straks deze drie grote dagen voor de zieken sluiten met een plechtig lof, De bisschop is al van bed tot bed en van ruststoel tot ruststoel gegaan en heeft met alle zie ken gesproken. Voor allen had hij een hartelijk woord, een bewijs van zijn in tens meeleven in een soms bijna on-' draaglijk lijden. De patiënten zullen dit triduum in hun herinnering zeker mer ken met een kruisje, het licht op uit de ry gewone triduüms die toch ook grote belevenissen zijn geweest. Stel je voor drie dagen uit de sleur van het dagelijk se leven te worden gehaald. De zieken kamer te mogen wisselen voor de kerk, te mogen praten met andere zieken en gezonden die vol aandacht en meeleven zijn. Te mogen lachen met hen, en in devote aandacht met hen verzonken zijn ze zijn onvergetelijk voor de pa tiënten de vier voorafgegane triduüms en als dit vijfde triduum dan nog extra lang in het geheugen zal blijven moet het wel zeer bijzonder zijn geweest. En dat was het dan ook inderdaad, de aan wezigheid van de bisschop heeft aan dit ziekenfestijn bijzondere luister gegeven. Ontroerd hebben allen in de kerk het plechtig lof gevolgd dat door mgr. Nier man gehouden werd met assistentie van Pastoor Galama, Roodhuis en Pater Schellaart O.F.M., Bolsward. De missie bisschop mgr. Teernstra en De ken van Galkom waren eveneens aan wezig evenals kapelaan Diender. Z.E. H. Roosen, rector van het lan delijk zieken-apostolaat te Aerdenhout, die de leiding had van het triduum, sprak de Hoogwaardige Excellenties en de andere aanwezigen toe. Hij dankte mgr. Nierman voor zijn komst, waar van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 5