Het lichtfestijn in het De Hoop park Fraaie races tijdens de nationale Zeilkampioenschappen op het Sneekermeer Meer deelnemers aan de Sneekweek dan verleden jaar jeugdsteden gesloten Zonnig en vrolijk begin van Feestweek Heeg Sport neemt belangrijke plaats in WYM BRITS ERA DEEL IJLST van en u Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 114e jaargang no. 64 Redakteur: L. KIEZEBRINK Zeepost Katholikedei Het voortgezet onderwijs De 16 m2 groepen tijdens de Sneekweek Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Kerknieuws Tentoonstelling Friese Am- bachts- en Volkskunst in het Stadhuis De A.O.W.-uitkering Maandag 10 augustus 1959 Post uit Curasao en Aruba verbrand en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT Zaterdagavond was het druk in Heeg van name de Grote waardering De Regenbogen in de strijd. Vandaag: Viswedstrijd en cabaret. By de gymnastiekdemonstratie De Regenboogklasse JEUGDIG ENTHOUSIASME In rook vervlogen. 15 bestaat geheel uit Gro- Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sneek Voor de groepswedstrijden Friesland- Groningen in de 16 m2 klasse welke op zondag en maandag van de Sneek-Week worden gehouden,- zijn de volgende groe pen samengesteld C. de Haas Jr. uit Breukelen, die beide malen tweede was geweest, nam toen de leiding over. Zondagmorgen verste vigde deze zijn positie door een over winning, en finishte van Wijk als twee de, zodat er toen nog een kans voor hem in zat, maar de laatste race, die fraai door onze stadgenoot v. d. Zijpp gewon- ningers, die hier dit scheepje willen la ten zien, maar alleen zaterdag en zon dag aan de wedstrijden deelnemen. De eenmans- en dameswed- strjjden. onder wie in. het bijzonder het erelid noemd werd. De wind hield het wedstrjjd- comité voor de gek. verzen geven de het web is phosforiserend en wordt be licht door zwarte lampen. Misschien in teresseert het U nog als we vertellen dat de kabels speciale aansluitingen hebben die een geregelde stroomtoevoer garan deren, storing uitgesloten, en dat alle lampen samen 125 kilowatt verbruiken. Bij een bezoek aan het park zult u ech ter deze technische dingen glorieus ver geten en alleen maar genieten van het lichtsprookje, en het tafeltje-dekje-met- muziek op het grote grasveld. die werd geleid door de heer Douma, kregen groot en klein de gelegenheid hun kunnen te tonen. Vooral het enthou siasme waarmee de jongste deelnemers hun oefeningen uitvoerden, was een lust voor het oog. Maar ook de prestaties van Vrijdag: warenshow, trekkerwedstrijd, concert en taptoe schutterij. Dinsdag: optocht, kinderfeest, ballon- wedstrijd en concert. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) De bekende Hollandse crack B. van Wijk zette de strijd in de Vrijheidsklasse zaterdag zeer hoopvol in. Beide malen stuurde hij zijn snelle „Rakker” met een enorme voorsprong over de eindstreep. Maar toen hij op het starteiland kwam bezorgde het wedstrijdcomité hem een koude douche. Hij werd nl. voor beide wedstrijden uitgesloten omdat hij op de voor-de-wlndse rakken het roer aan zijn fokkenist had gegeven die de spinaker wegens een blessure aan een van zijn handen niet goed kon zetten. Hij deed dat toen zelf, maar tekende daarmee zjjn eigen vonnis omdat in de kampi oenswedstrijden niet van stuurman ge wisseld mag worden. Groningen: Irmen, A. Helder, Paters- wolde; De Clou, W. J. Veeninga, Gro ningen; Orca, J. B. Stronkhorst, Gro ningen; Elisabeth, J. N. Kamp, Haren. bleek ook uit de woorden van burge meester Van Hout, die met een korte toespraak de feestweek opende. Hij acht te het verheugend, dat Heeg als centrum- dorp met z'n tijd meegaat en eigen initia tieven weet te ontplooien vooral dankzij de samenwerking tussen de Oranjever eniging en tal van andere verenigingen uit de dorpsgemeenschap. Want juist dit gezamenlijk optrekken, dit „mei elkoar oparbeidzjen” is wat de plattelandssa- menleving in deze tijd zo zeer nodig heeft, aldus de burgemeester. Hij was van mening dat dit feest moest worden beschouwd als een van vreugde en dankbaarheid en hoopte dat dit de basis voor het verdere verloop van de festiviteiten zou zijn. Hierna was het woord of liever gezegd de daad aan de gymnasten en voetballers die voorafgegaan door de muziekvereni ging „Crescendo” even te voren een 'rondgang door het dorp hadden gemaakt. Vooral deze eerste dag stond in het teken van de sport, want naast de-gymnastiek- demonstraties en voetbalwedstrijden, die ’s middags werden gehouden, stonden er voor de zaterdagavond nog een knobbel- rit voor auto’s, een tippeltocht en een zgn. „nummerwedstrijd” op het program ma. De Nederlandse Bond van Ouden van Dagen heeft aan de raad van ministers een verzoekschrift gericht om de alge mene ouderdomswet zodanig te wijzi gen, dat gehuwde vrouwen, indien zij eerder de leeftijd van 65 jaar bereiken dan haar man, niet op uitkering behoe- Het lijkt wat eigenaardig dat een mu ziekcorps een feest organiseert zoals men dit van deze avond af in ’t de Hooppark zal kunnen meemaken, aldus de heer Klasema. Nu het corps echter in de hoog ste regionen van de federatie zetelt, vraagt dit enorme offers vooral op finan cieel gebied. Natuurlijk is men dankbaar voor de subsidie van de gemeente, maar Voor men zaterdagavond ging genieten van een wel bijzonder mooie zomer avond in het verlichte de Hooppark, kwam een aantal genodigden in zaal Piso als „gasten van het Stedelijk Muziekcorps Sneek” bijeen. De heer J. B. Klasema verwelkomde de college’s van B. en W. van Sneek en Wymbritseradeel, andere autoriteiten, bestuurders van VVV, Sneker Zakenlieden en verdere genodigden Eeden, pas hersteld van een ziekte, ge- Donderdag: Warenshow, bromfietstocht en drumbandconcours. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Friesland heeft, mede namens 33 andere kamers, een adres gericht tot de Tweede Kamer der Staten Gene raal inzake het ontwerpwet tot regeling van het voortgezet onderwijs. Het adres brengt een aantal wensen van deze Ka mers onder de aandacht der Kamer leden, welke zij gaarne vervuld zouden zien omdat handel en nijverheid nauw zjjn betrokken bij een aantal onderwijs vormen welke het ontwerp regelt. Woensdag: ringrijden, volksfeesten en Jarich en Tetman met de revue: „Sa is ’t en net oars”. SNEEKER NIEUWSBLAD bracht zaterdagmorgen direct twee Hol landers Ir. Bakker en L. de Wit aan de kop en hun gewestgenoot Sieverts op de vierde plaats achter de Jong, Joure die daarmee de beste Friese pres tatie leverde. Ook de vijfde plaats was voor een Hollander (Kist) en toen pas kwamen Alberda, Zwart, Hoekstra en de Wilde. In de tweede race echter her stelden onze stadgenoten zich. Hoekstra werd nl. eerste en Ooms tweede, Alber da vierde en de Jong vijfde. Ir Bakker eindigde als derde en nam daardoor Je Alle post uit Curasao en Aruba is don derdag verloren gegaan bij een brand in de gebouwen van het vliegveld van Georgetown in Brits Guyana. De post was vervoerd door een toestel van de K.L.M. Zoals burgemeester Rasterhoff het za terdag in zijn openingswoord uitdrukte was het de bedoeling van de organisa toren van deze expositie te tonen dat er op heï gebied van souvenirs in Friesland ook nog wel heel wat anders was te vin den dan enkel kitsch. Voor vreemdelin gen vooral zou een waardevol aanden ken een goede en blijvende herinnering zijn aan de, in het Friese land doorge brachte, vakantie, Het was dan ook, vol gens spreker, een gelukkige gedachte geweest om deze tentoonstelling aan de vooravond van de Sneek-week te arran geren, om op deze manier het edele handwerk nog weer eens extra naar vo ren te brengen. Te veel was al verloren gegaan aan ambachtskunst en een ople ving viel, naast de goede artikelen van de moderne industrie, dus zeker toe te juichen. Dank brengend aan de verschil lende medewerkers en vooral aan het F.A.F., verklaarde spreker de tentoon stelling voor geopend. Aansluitend op de rede van de burgemeester kunnen wij niet anders zeggen dan dat alles op deze, betrekkelijk kleine, expositie het bezichtigen meer dan waard is. Zonder op het niet genoemde ook maar iets te willen afdingen, noemen wij u een paar dingen die ons persoonlijk als iets aparts op vielen. Dit waren dan een terracotta kannetje van Aurora, de pottery van v. d. Graaff ui Dronrijp, een sgrafitto kom van Dijkstra en een gekleurde kom en een theebus van Makkumer aarde werk. Voor liefhebbers van iets goeds is het alleszins aan te bevelen om in deze dagen ook eens een kijkje te gaan nemen op het stadhuis en het is te wensen dat niet alleen onze gasten maar ook de Sneker bevolking kennis gaat nemen van datgene wat hier in Friesland op dit terrein met veel vakmanschap en lief de voor vorm en kleur wordt gewrocht. It Roomsk Frysk Boun organisearet wer in Katholikedei op Riis. Op de wurklist foar dizze dei (15 augustus) stiet om 11 ure in plechtige H. Misse yn Bakhuzen, celebrant de rju earw. hear J. Brouwer, neomist; predikant de rju earw. hear D. Brouwer. 14 üre Mid- deisgearkomste op Riis mei optreden fan it Blauwhüster Korps, de jonge Boe- rinneboun, in sportdemonstraesje en in rede fan de rju earw. hear dr W. God- dijn. 17 üre dounsjen, muzyk en lieding H. de Vries. 8.15 üre lepenloftspul „De Dübelgonger”, in blijspul yn trije bi- driuwen fan Hil Geldersma (skülnam- me) en brocht fan de Jounpraters(lieder L. Popma). Friesland Non Pareil, H. A. Minks, Leeuwarden; Hurricane, H. Olde Agtei- huis, Heerenveen; Hannie, J. Veldstra, Leeuwarden; Snilekrüper, U. Bakker, Sneek. De verlichting van het park verdrijft overigens wel alle materialistische gedachten. Verdekt op gestelde lampen, (de nieuwste vindingen van Philips op lichttechnisch gebied zijn aanwezig), toveren sprookjesachtige ta fereeltjes, er drijven lichtende bloemen in de vijvers, er zijn bloemen langs de paden en men kan zelfs apen in de bo men ontdekker, en een geweldige lich. tende spin in een lichtend web! Ook dit is een vinding van de heer Akkerman, Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per halt jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Tegelijk met de wedstrijden om de Noordelijke zeiltitels werden zaterdag op het Sneekermeer ook de eerste twee voor het nationale kampioenschap in de Val ken, 16 m2 Streepklasse, Vrjjheidsklasse en Regenboogklasse gehouden. Giste ren echter hadden deze klassen het meer voor zich alleen, daar de N.N.W.B. toen wegens principiële bezwaren van verschillende deelnemers niet liet varen. In deze wedstrijden waarin voornamelijk de Friezen en de Hollanders elkaar de hegemonie op het water betwistten omdat de deelnemers uit andere provin cies een meer ondergeschikte rol speelden, was de balans zondag na de vierde wedstrijd nog in evenwicht. In de Valken en de Regenbogen namen Albert Wester, Grouw en C. J. de Jong, Joure de leiding, terwijl in de 16 m2 Streep klasse en de Vrijheidsklasse Bodegraven en de Haas Jr. de eerste plaats op de ranglijst bezetten. HEEG. Zaterdagavond was er veel volk in Heeg zodat de wandeltocht en de oriënteringsrit voor auto’s met een nummerwedstrijd van dames en heren geen klagen hadden over de belangstel ling. Kortom, Heegs eerste feestdag is uitstekend geslaagd. Voor de komende Sneek-Week hebben zich totaal 327 deelnemers aangemeld, 23 meer dan verleden jaar. Het totaal aantal inschrijvingen voor de gewone wedstrijden, de eenmans- en de dames- wedstrijden bedraagt echter 499, waar dan nog bij komen die voor de team wedstrijden in de Regenboogklasse, Vrij heidsklasse en 16 m2 klasse. Het zal dus weer druk worden op het Sneekermeer en op de starttoren. Er stond gisteren meer wind dan za terdag. ’s Morgens woei er nl. een ste vige bries, weer uit het Noordoosten, zodat dezelfde baan gevaren kon wor den als zaterdag, maar tijdens de mid dagpauze ruimde hij naar het Oosten. Het wedstrijd-comité veranderde toen de baan. Het startschip verhuisde naar de punt van het Kolmeersland, de passeer- boei werd ook een stuk noordelijker ge legd waardoor de baan korter werd en het finishschip bij de Heerenzijl veran derde eveneens van plaats. Maar toen alle schepen goed en wel vertrokken wa ren verplaatste Aeolus zijn zetel naar het Noorden met het vervelende gevolg dat de baan geheel bezeild werd en vrij wel alle spanning verdween. Er kwam ook even een fikse regenbui, maar die werd door de aanwakkerende wind spoe dig verdreven. Voor de Regenboogklasse hebben deelnemers ingeschreven (verleden jaar 10), onder wie vier Hollanders, t.w. de heren Ir. G. A. Bakker, Rotterdam; J. H. C. Sieverts, Santpoort; L. de Wit, Heiloo en K. J. Tol, Rotterdam, die ook het team vormen voor de Holland Friesland wedstrijden. Het Friese team zal hetzelfde zijn dat op de Kaag uitkwam en verloor en bestaat dus uit onze stadgenoten E. K. Hoekstra, Joh. Alberda, J. de Wilde en G. Ooms. De 30 m2 klasse telt 10 inschrijvers (v. j. 8); de 22 m2 klasse 8 (8); Pam- pusklasse 12 (12); Valken A en B 37 (36); Fl. Dutchmanklasse 8 (14); 16 m2 Streepklasse A en B 53 (63); 16 m2 Puntklasse 19 (21); Sharpies 8 (5); Vrijheidsklasse A en B 46 (34); Finjol- len 6 (0); B.M. klasse 5 (4); Olympia- jollen 5 (4); 12 v. Jollen 12 (11); Schou wen 6 (6); Larken 10 (12); Sternkasse 12 (5); Flitsklasse 6 (4); Zuidlaarder- meerklasse (invitatieklasse) 12 (0); Ge mengde klasse 9 (16); Boeiers 3 (5); Friese jachten 6 (7) en Tjotters 7 (6). De 30 m2 en de 22 m2 klasse bestaan geheel uit Friezen. Van de 12 deelne mers in de Pampusklasse komen vier van buiten Friesland, van de 37 Valken elf onder wie vele Hollandse cracks, o.a. onze oud-stadgenoot Ir H. F. Zuider- baan. De F.D. klasse telt twee Friezen, in de 16 m2 Streepklassen wonen van de de 53 deelnemers slechts 12 buiten onze provincie, maar in de Puntklasse zijn het bijna allemaal niet-Friezen. De Vrij- heidsklassen tellen 29 gasten uit andere provincies, onder wie ook de meeste groten uit Holland. In de Finjollen, de B. M. klasse, de Olympiajollen, de Pluis jes en de Sternklasse start maar één Fries. De meeste Larken komen even eens uit andere provincies, maar de ven te wachten tot de man zo oud is j Flitsklasse is geheel Fries. De Zuidlaar- geworden. dermeerklasse bestaat geheel uit Gro- De strijd in de Valken werd beide da gen beheerst door de Hollandse cracxs E. Rolf van den Baumen, de Wilde en Prins en de snelle Albert Wester uit Grouw. Van den Baumen en Wester speelden echter de hoofdrol in het prach tige spel dat zich op de driehoeksbaan heeft afgespeeld. Beiden boekten nl. twee overwinningen. Eerstgenoemde was zaterdag tweede (doordat Wester nog op de laatste meters over hem heen liep) en eerste en zondag eerste en twee de, Wester resp. eerste en tweede, vijfde en weer eerste. De Hollander zou dus na de vierde wedstrijd met 34143016 pun ten de leiding in het algemeen klasse ment hebben gehad, maar dit werd door de protestcommissie teniet gedaan doordat hij wegens een aanvaring met Scherpel in de laatste wedstrijd werd uitgesloten. Zodoende ging Wester aan de kop. Na aftrek van beider slechtste wedstrijd stonden ze echter weer gelijk, beide met 2711 punten. Vandaar dat ze hedenmorgen onder topspanning als de grote favorieten zijn gestart. Er liep ook nog een protest tegen Kirkenier, die waarschijnlijk ook uitgesloten is, maar deze behoorde niet tot de kanshebbers. In de 16 m2 Streepklasse speelde de strijd om de leiding zich voornamelijk af tussen Bodegraven uit Nieuwkoop, Homme Wester uit Grouw, L. Minks uit Leeuwarden en H. Olde Agterhuis uit Heerenveen. Zaterdag zat Siep v. d. Steeg met twee vierde plaatsen ook in de kopgroep, maar gisteren eindigde hij beide malen in het middenveld. Bode graven nam met twee eerste en twee vijfde plaatsen die hem 3170 punten op leverden de leiding, op de voet gevolgd door Wester die 3063 punten verzamel de uit een eerste en een tweede plaats op zaterdag en twee vierde op zondag. Minks (2e, 6e, le en 8e) was derde met 2586, v. d. Steeg (tweemaal vierde, 8e en 6e) vierde met 2218. Nadat burgers en burgeressen van Lin- nendam en Jutedam zaterdagmorgen ge noten hadden van diverse filmpjes vrij dag was een heerlijke sportdag) trokken ze ’s middags in optocht naar het stad huis om de ambtsketen weer over te dra gen aan de burgemeester van de grote moederstad. Met deze daad werden dan tegelijk de poorten van de jeugdsteden gesloten. Burgemeester Rasterhoff ontving gemeenteraden in het stadhuis, waar de limonade al wachtte, en sprak vriende lijke en waarderende woorden. „We ho pen dat jullie in deze weken hebben ge leerd hoe men zich in een stadgemeen- schap moet gedragen geen dingen doen die niet goed zijn, gehoorzaam zijn en waardering hebben voor plantsoenen en speelplaatsen.” Als herinnering aan deze mooie weken ontvingen burgemees ter en burgemeesteres, en daarna alle leden van de twee gemeenteraden, een medaille en het boekje „Drie kronen met ere”. De burgemeester benoemde meteen maar een van de jongens als „stads- opspelder” en ieder nam zo verheugd de medaille in ontvangst, dat de dankwoor den van de burgemeester aan de organi satoren en medewerkers bijna verloren gingen. „Deze jeugdsteden raken al be kend in ’t land”, aldus de burgemeester, „en wij willen graag dankzeggen aan alle mensen die aan dit werk hun vrije tijd en kracht hebben gegeven”. Nadat ook de heer Molenaar nog kort gesproken had. droegen de burgemeeste res, Simpkje de Rapper, en de burge meester, Hans van der Veen, met een kernachtig speech je hun ambtsketens over aan de burgemeester, die zij bloe men overhandigden. Ook de dames me dewerksters kergen bloemen. Voor alle burgers was er een rol Rang, waarna de schare weer vrolijk achter de trommel slagers aftrok. ’s Morgens was er op‘het IJsbaanterrein een kleine plechtigheid geweest. Met algemene stemmen zijn toen Koentje Baanstra en Marian Keikes benoemd tot ereburgers van de jeugdsteden. Zij'ont vingen de medailles die de verslaggevers beschikbaar hadden gesteld: Koentje om dat hij zo kranig 14 dagen lang een me deburger had geholpen, Marian omdat ze zo bijzonder sportief verlies kon dragen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. Highland Monarch (11 aug.); s.s. Libertad (14 aug.); Australië: s.s. Gladstone Star (10 aug.); m.s. Oostkerk (11 aug.); s.s. Strafheden (13 aug.); Brazilië: s.s. Alhena (11 aug.); s.s. Libertad (14 aug.); Canada: s.s. Bearverdell (11 aug.); m.s. Prins Willem George Frederik (12 aug.); s.s. Kerkedijk(13 aug.); Chili: via New York (13 aug.); Indonesië: m.s. Neder Eems (13 aug.); Ned. Antillen: m.s. Agamem non (13 aug.); Suriname: m.s. Oranje stad (12 aug.); Brits Oost Afrika: s.s. Ferd. de Lesseps (15 aug.) Inlichtingen betreffende de dingsnota van postpakketten postkantoren. de adspiranten en de dames en heren vielen bijzonder in de smaak, met name de oefeningen aan de brug oogstten veel bijval. Na de turners kwamen de voetballers aan bod. Zowel het eerste als het tweede elftal van Heeg kwam tussen de lijnen en wel tegen het eerste en tweede van Drachtster Boys, een club uit de noor delijke 4e klasse A. Eigenlijk was het veel te warm om te voetballen, maar on danks de hoge temperatuur werd er toch wel pittig gespeeld. (De resultaten van deze wedstrijden vindt men elders in dit blad vermeld). Pas tegen half zeven blies scheidsrechter A. Speerstra voor de laat ste maal en daarmee was het eerste ge deelte van het aantrekkelijke en zeer ge varieerde feestprogramma alweer achter de rug. De belangstelling voor de knob- belrit, de tippeltocht en de nummerwed strijd was overweldigend. Voor de tip peltocht meldden zich zelfs ruim 200 deelnemers! De uitslagen hiervan worden eerst hedenavond bekend gemaakt en komen derhalve in ons volgend nummer. Tot en met vrijdag duurt het feest. De rest van het programma luidt: nen werd, bracht hem op de achtste plaats en daarmee gingen zgn kampi- oensillusies in rook op. De Haas was nu derde en voerde daardoor zijn puntental op tot 4631, waardoor zijn eindzege al vrijwel zeker was. Tepe uit Gouda, drie maal achtereen derde en in de laatste race vijfde, was tweede met 2978 pun ten; de Vries, Amsterdam, derde met 2384. Onze jeugdige stadgenoot Henk Repko die ook zeer goed gezeild heeft, begon zaterdag met een tweede plaats, maar moest ’s middags wegens een bak- boord-stuurboord kwestie het veld ver laten. Gisteren was hij vijfde en vierde, zodat hij met 2229 punten de vierde plaats innam met 2164 punten, gevolgd door v. d. Zijpp Jr. die de eerste drie wedstrijden in het middenveld eindigde maar in de vierde zijn slag sloeg. leiding met 1807 punten. Tweede was Hoekstra met 1381, derde de Wit met 1205, vierde de Jong met 1108. Zondag echter kwam de Jong met twee overwinningen verrassend goed voor de dag. Hij rukte daardoor met 3392 punten op naar de top en drong Bakker, die resp. tweede en negende werd, met 2836 punten naar de tweede plaats. Notaris Hoekstra was vijfde en tweede en werd daardoor derde met 2665 punten, Alberda bracht het tot een vierde en een derde plaats en nestelde zich met 2109 punten op de vierde plaats. Vijfde was L. de Wit (1741), zes de Tom Zwart (1565), zevende Kist (1438), achtste Ooms (1138), negende de Wilde (815). Ooms was niet for tuinlijk. Zaterdag moest hij vlak voor de finish, die hij als vierde naderde, de strijd staken omdat hij Sieverts geen ruimte gaf die daardoor op de boei werd gedrukt en zondagmorgen startte hij evenals Sieverts te vroeg, waarna tot overmaat van ramp ook nog zijn fokke- val brak. Hij kon het niet tijdig klaren en hield op. men heeft toch dit jaar iets extra's wil len doen om de kas te versterken. Men heeft contact gezocht met de heer Ak kerman uit Groningen en het resultaat zal men kunnen zien in het de Hooppark. Er is hard gewerkt in de avonduren, veel tegenwerking heeft men gehad, maar ook veel medewerking: van B. en W„ de politie, directeur van Gemeente werken en zijn personeel. Natuurlijk werken alle leden van het corps hard om deze onderneming te laten slagen, men zorgt zelf voor de afzetting, de vrouwen doen het werk in de consumptietenten, maar daarnaast helpen ook veel buiten staanders mee. Eén oproep in de krant was genoeg om zeer veel aanbiedingen te krijgen en de leden hebben de overtui ging gekregen dat het Sneker Muziek corps door heel veel Snekers gesteund wordt”. Na de speech van de heer Klasema gingen de genodigden met een bus naar het de Hooppark. Hoewel het nog te licht was voor de eigenlijke verlichting, was de eerste aanblik toch al bijzonder fees telijk: slingers lampjes tussen de bomen, Koopal met zijn oliebollenkraam waar- vooy de jeugd zich verdrong hier en daar een veelbelovend licht onder een boom, en lokkende muziek. Die muziek vond men op het grote grasveld naast de vijver. Zonder over drijving kan men zeggen dat alleen het zitten op dit gazon, kleurig en fleurig door de parasols, de thee-, Rivella- en ijs- tenten al een gang naar het de Hooppark waard is. Men zit er oer-gezellig aan de tafeltjes, heeft een uitstekend gezicht op het verlichte podium en het waterorgel dat voor hoog-opgaand geboomte ge plaatst is. Zaterdagavond traden op het podium op: het orkest van Johan Bok, een uit stekende jongleur en een zang-trio met gitaar-begeleiding uit Leeuwarden. Het programma wérd met aandacht gevolgd al zag men, toen het donkerder werd, wei eens om naar de vijver waar blauwe lichten aangloeiden. Glurend tussen de hier en daar verlichte bomen door kon men de draaiende spiraal zien, een spe ciale vinding van de heer Akkerman die in zijn 35-jarige praktijk al veel op illu- minatiegebied heeft gepresteerd. De avond was stil en warm en het spel van het waterorgel boeiender dan ooit., bijna speet het ons toen we op moesten staan om een rondgang door het park te gaan maken. Tussen haakjes de consumptie „op het gazon” is prima, de tenten worden ook al geëxploiteerd door het Sneker muziekcorps. Voor de dameswedstrijden schreven in: Valken 13, Vrijheidsklasse 17, 16 m2 klasse (Streep en Punt) 8, 12 v. Jollen 4, Pampusklasse 6, Regenbogen 11. Voor de eenpersoons-wedstrijden (zowel dames als heren): 22 m2 klasse 4, Val ken 13, Vrijheidsklasse 29, 30 m2 klasse 8, 16 m2 klasse (Punt en Streep) 28, Pampusklasse 10, Regenboogklasse 10 en Pluisjes 11. Deze wedstrijden worden dinsdag gehouden, evenals die voor de Ronde en Platbodemjachten. Heeg, het gezellige watersportcentrum van de gemeente Wymbritseradeel, viert feest. En hoe.' Liefst zes dagen lang zal dit vriendelijke en gastvrije dorpje in het teken staan van muziek, zang, sport, volks- en kinderspelen, wedstrijden en concoursen. Zes dagen lang zullen de nauwe, met toeristen bevolkte straatjes feestelijk ver sierd zijn en zes dagen lang zal Heeg zijn gasten tonen, dat op het platteland de dood niet in de pot zit. Want activiteit heerst er op elk gebied. Zo hebben de Heger zakenlieden bijv, het initiatief genomen tot het organiseren van een grote warenschouw, die zal worden gehouden donderdag en vrijdag as. Natuurlijk moet men deze tentoonstelling niet vergelijken met de jaarbeurs in Utrecht of een andere grote landelijke expositie. Dat zou onredelijk zijn. Nee, Heeg wil laten zien wat het platteland op economisch terrein zoal kan bieden. Ongetwij feld een loffelijk initiatief!

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1