Wat de Raad te behandelen krijgt Sneek-Week Varia Fen ouderwetse Hardzeildag 1 „stille” dinsdag wordt steeds drukker IJLST WYM BRITS ER A DEEL f® Officieel Orgaan en van de gemeenten SNEEK, F H fel 114e jaargang no. 67 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD RedakteurL. KIEZEBRINK De Jong nog steeds ongeslagen in de Regenbogen L.S.C. oefent tegen Roda Minister-President naar het Noorden Redaktie-adres KIe inzand 7 Telefoon 2872 Fries Regenboogteam verkleinde de achterstand A Bedrijfsvoetbal Frico-elftal kampioen van Friesland Donderdag 20 aug. 1959 Samenzangavond Ned. Chr. Radio-Vereniging Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Amateurs op het podium Zaterdag weer een wedstrijd van de skütsjes I van name START VAN DE VRIJHEIDSKLASSE Aankoop perceel weiland. WO- Aankoop perceel. de van 4. zware NATUURRAMP IN DE V.S. Stagnatie grote letters „OK I werden o.a. De dameswedstrijden I R In de a.s. raadsvergadering van Sneek komen o.a. de volgende stukken aan de orde De tweede HollandFriesland wedstrijd Twee deelnemers nog onge slagen. van Amsterdamse n.l. tien gul- defect kwam B. en W. stellen voor onbewoonbaar te verkaren de percelen Ged. Neltjesha- ven 24 en 2è Zomerrakbuurt 14. Beide zijn eigendom van de gemeente en on bewoond. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijf hout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) de 3. B. en W. adviseren Zoals in uw vergadering van 6 juli j.l. door de voorzitter is medegedeeld was ons college genoodzaakt het voorstel no- Het was dinsdag, de vierde dag van de Sneek-Week, al weer drukker dan de voorgaande jaren. Aan het programma, enige jaren al uitgebreid met de wed strijden voor Ronde en Platbodemjachten, was nu n.l. ook een Holland-Fries- land wedstrijd in de Regenbqogklasse toegevoegd, de eerste van de drie welke nu in deze ontmoeting werden gevaren. Het resultaat hiervan was, dat Holland met 20.116 punten de leiding nam. Tijdens de wedstrijden van de SZC werd van een der wedstrijdboeien de vlag meegenomen. De onbekende da der, die blijkbaar zijn eerlijkheid wilde demonstreren, bond 95 cent in een plastic zakje gewikkeld, aan de stok. Als hij dit als eerste betalings termijn bedoeld moei t hebben, moet de penningmeester nog 9,05 hem ontvangen (adres Bank). De vlag kostte den. SNEEKER NIEUWSBLAD zeildag in alle opzichten een groot suc ces zou worden. Behalve zon was er ’s morgens en gedurende een groot deel van de middag nl. ook wind: een stijve Oostelijke koelte, die de schepen met vaart over de baan blies. Oïn een uur of drie echter begon de wind af te flauwen terwijl hij bovendien naar het zuidoosten ruimde. Tenslotte verdween hij zelfs geheel waardoor het een drijf- partij werd en verschillende klassen, o.a. de Pampusklasse en de Schouwen, vier tot vijf uren over de beide banen voeren. Om te voorkomen dat de dag geheel als de befaamde nachtkaars zou uitgaan, besloot het bestuur daarom tegen zessen voor de schepen die toen nog in de baan lagen, bij de Heerenzijl te finishen. De schepen werden daarna naar de wal ge sleept. Dr v. d. Meer en Sipke Dijkstra zorg den voor een verrassing. Dokte slaagde er nl. in de opmars van van Dijken in de tampusklasse te stuiten en Dijkstra bracht in de 22 m2 klasse Ir Bonnema de eerste nederlaag toe. Reeds in de eerste ronde met behoorlijke wind werd deze prestatie geleverd. Onze stadgenoot Bouke de Haan won voor de derde maal in de. 16 m2 Punt- klasse A, wat eveneens het geval was met de Haas Jr. in de Vrijheidsklasse A, van Melzen (Rotterdam) in de Olympia- jollen, Udo in de Sharpies, v. d. Zee in de Finnjollen, Minks in de 16 m2 Streep- k’.asse A en Atsrrn. In de Schouwen. In de Flying Dutchmanklasse leed Joop Helder zijn tweede nederlaag. Hij L.S.C. begint a.s. zoiyiag haar oefen programma tegen de Oostelijke tweede klasser RODA uit Deventer. De blues zullen waarschijnlijk met een sterk ver jongd elftal uitkomen, aangezien enkele junioren uit het zo succesvolle IA elftal thans bij de selectie-groep zijn ingedeeld. Daarnaast hebben Bouma c.s. dit jaar de steun van de vroegere semi-prof. Van der Graaf, die enkele seizoenen voor Vi tesse (Arnhem) heeft gespeeld, terwijl ook de ex-WZS-er B. Diekstra zich bij de blauwwitten heeft aangemeld. De kerngroep, die reeds sedert enkele we ken door trainer Theo Ydema deskundig wordt „klaargestoomd” voor de nieuwe competitie, bestaat verder uit vrijwel de zelfde spelers van het vorig jaar. We kunnen dus aanstaande zondag een interessante ontmoeting tegen een. vrij wel gelijkwaardige wachten. (Voor de verwijzen wij naar ders in dit blad). Blijkens een advertentie in dit num mer organiseert de Ned. Chr. Radio Ver eniging op dinsdag 25 augustus een sa menzangavond in de Ned. Herv. Kerk alhier. De leiding van de samenzang heeft Kees Deenik en met hem treden op de alt Miep Wijngaarden en onze stadgenoot de heer Y. S. Rusticus, orgel. Toegang gratis en ieder die gaarne zingt is hartelijk welkom. Het programma wordt op de band opgenomen voor een uitzending in de rubriek „Zingt al wat ademt de Here”, op woensdag 21 oktober a.s. In de Regenboogklasse bleven de Jong en in de B.M.-klasse Bonnema nog on geslagen, waardoor zij na afloop al ze ker waren van de hoofdprijs. Eerstge noemde had weer een uitstekende start, liep direct op het veld uit en won weer onbedreigd, wat hem tevens voor een jaar de Van Houten-beker bezorgde. Hoekstra werd bij de finish voor de Hee renzijl als tweede genoteerd, Sieverts als derde en Zwart als vierde. De andere deelnemers hadden toen de strijd tegen de stilte echter al opgegeven. In de 30 m2 klasse won Vollema voor de tweede maal in successie, nu voor v. d. Meer, wiens kans op de hoofdprijs hierdoor daalde, mr Hoekstra en Tjeerd Geveke. Een aardige bijzonderheid is dat in de Valken drie dochters van mr Mul der uit Langweer precies volgens hun leeftijd aan de kop gingen. Mevr. T. C. Breuning-Mulder te Leeuwarden werd n.l. eerste, haar op een na oudste zuster W. Mulder tweede en de jongste mej. H. Mulder derde. tegenstander ver- aanvangstijden e.d. een advertentie el- waarbij met het stippenbord gestart werd. De Jong, Alberda en Röfekamp werden teruggeroepen. De eerste moest het tweemaal overdoen en Alberda keer de veel te laat terug, zodat ze beiden met een flinke achterstand begonnen. Röfekamp voer door. Ane Postma nam met Jan van Gent de leiding, maar moest deze na de boei in het Grootscheeps- vaarwater afstaan aan Ir Bakker, die won. Postma bleef tweede; de Jong werd toch nog derde en Tol vierde. Alberda bereikte de vijfde plaats, maar viel net buiten de prijzen. Zie voor uitslagen van dinsdag pag. 2 van dit blad. IN GEEN JAREN beleefde Sneek zo’n prachtige Hardzeildag als die van gis teren. Dank zij het heerlijke zomerweer trokken duizenden in hun eigen boot, met de vele rondvaartboten en motorschepen of per andere gelegenheid naar het meer waar zowel op het starteiland als op het water een enorme drukte heerste. Herhaaldelijk hoorde men „een ouderwetse Hardzeildag” en dat was het Inderdaad. Echter met één uitzondering er was geen muziekcorps op het terrein en dus ook niet de muzikale rondgang waardoor vroeger de feestvreug de ten top steeg. Het ware te wensen dat men ook die traditie in ere kon her stellen. Prof. De Quay zal op 31 augustus en 1 september een werkbezoek brengen aan de provincies Groningen,. Friesland en Drenthe. Hij wil met de provinciale besturen spreken over de situatie in het noorden en de wensen die er leven, zo vernemen wij. Het werkprogramma staat nog niet vast. B. en W. stellen voor aan de bouw combinatie Riemersma en Damsma te Irnsum voor de bouw van een zestal woningen aan de Groen van Prinsterer- straat een perceel bouwterrein ter grootte van 1500 m2 in eigendom over te dragen onder beding van een jaarlijkse grondrente van f 0.625 per m2 (naar een prijs van f 12.50 per m2). De eigendomsoverdracht van het terrein or gedeelten daarvan zal t.z.t. rechtstrecKS kunnen plaats vinden aan de eventuele koper(s) der woningen. Bouw van 16 woningen in de Noorderhoek. B. en W. stellen voor aan te kopen het perceel 2e Zomerrakbuurt 23, in ver band met de sanering van dat stadsge deelte. Na beëindiging van de huur zal het perceel worden geamoveerd. Verkoop perceel grond voor stich ting transformatorstation. B. en W. stellen voor aan de provin cie Friesland 25 m2 grond van het Prin ses Julianapark te verkopen voor stich ting van een transformatorstation van het P.E.B. Koopprijs f 500.Het sta tion zal door een camouflerende beplan ting zoveel mogelijk aan het oog wor den onttrokken, wat op kosten van koopster door de gemeente zal geschie den. maakten, wat de uitslagen betreft, niet zo veel verschil met de voorafgaande. Ook nu kwamen weer dezelfde schepen naar voren, zoals men uit de uitslagen kan opmaken. B. en W. stellen voor, met het oog op het in de toekomst uit te voeren uit breidingsplan Lemmerweg, van mevr. E. C. Holmberg—Jorritsma te ’s-Gra- venhage aan te kopen een perceel wet land in dat gebied liggende, groot 1.8060 ha. De koopprijs is gebaseerd op de door de Centrale Commissie voor de onteigeningsvergoedingen te Rotterdam geadviseerde prijs van f 0.75 per m2. Onbewoonbaarverklaring ningen. pens de bouw van 16 woningen in de zgn. Noorderhoek van de agenda af te voeren. Gebleken was, dat de gevraag de aannemingssom boven de curvepnjs lag, zodat er toen volledige onzekerheid bestond of het plan wel kon worden uit gevoerd. Nadien met de aannemer ge voerde onderhandelingen hebben er als nog toe geleid dat de plannen voor de minister van volkshuisvesting en bouw nijverheid aanvaardbaar waren. Inzake de wekelijkse huur en de na dere prijsaanbieding van de aannemer wordt het volgende opgemerkt 1. De wekelijkse huur is thans voor lopig berekend op gemiddeld f 9,50 per woning per week. Met inbegrip van de huuropslag wegens risicoverrekening en de bijkomende vergoedingen voor tuin onderhoud en gasgeyser beloopt het door iedere huurder per week verschuldigde bedrag derhalve f 10,65 (was f 11,20). 2. De aannemer H. A. Boomsma, al hier, met wie de onderhandelingen zijn gevoerd is nu bereid de woningen te bouwen voor de som van f 184.257,50, exclusief het voltooien van het buiten- verfwerk (f1600. Naar onze mening is het door de aan nemer gevraagde bedrag redelijk, zodat wij derhalve van oordeel zijn dat een opdracht van de bouw aan de heer Boomsma in het belang van de gemeen te moet worden geacht. De woningen zijn ontworpen door ar chitect J. D. v. d. Molen alhier. Verkoop perceel bouwterrein a. d. Groen v.' Prinstererstraat. Rotterdam; venter. Sharpies 1. F. Udo, Amsterdam; 2. P. Hansen, Enkhuizen; 3. T. Lukkien, Zwolle. Darken 1. H. Dertien, Appingedam: 2. W. Postma, Grouw; 3. Mej. M. G. Bellinga, Almelo; 4.'H. J. Scholten, Hen gelo. B.M.-klasse 1. D. M. Bonnema, Hee renveen: 2. A. H. Ruiter, Groningen. Jeugdklasse (Pluis): 1. M. van Cal car, Haren; 2. G. L. Woortman, Gronin gen; 3. G. van Sisseren, Groningen; 4. O. A. Zweep, Sneek. 12 v. Jollen 1. W. Huisingh, Amstel veen; 2. J. Hulsker, Rotterdam; 3. Mej. H. C. Mulder, Langweer; 4. A. W. Reyers, Sassenheim. Flitsklasse 1. P. v. d. Zwaag, Jours; 2. J. v. d. Meulen, Oudehaske. Sternklasse: 1. Annemie de Wit, Zaan dam; 2. D. Bakker, Zaandijk; 3. Rob Kruit, Amsterdam; 4. Jac. Verkade, Zaandam. Finnjollen 1. N. v. d. Zee, Almelo; 2. Th. Hooyborgh, Enschedé. 30 m2 klasse 1. A. Vollema, Grouw; 2. G. W. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. Mr W. Hoekstra, Joure; 4. Tj. Geveke, Leeuwarden. 22 m2 klasse 1. S. G. Dijkstra, Leeu warden Burgemeester Walda Wis- selprijs); 2. M. Faber, Hardegarijp; 3. Ir A. Bonnema, Leeuwarden. 16 m2 Puntklasse A 1. B. de Haan, Sneek; 2. W. J. Veeninga, Groningen. 16 m2 Puntklasse B 1. Mej. J. M. Zandstra, Sneek; 2. D. W. Kapelle, De venter; 3. C. Visser, Sneek; 4. L. J. Zwierstra, Giethoorn. 16 m2 Streepklasse A 1. H. A. Minks, Leeuwarden; 2. M. Veenstra, Joure; 3. Th. de Haan, Sneek; 4. J. v. d. Meulen, Joure; 5. H. Olde Agterhuis, Heeren- veen. 16 m2 Streepklass BI: 1. J. Abma, Joure; 2. J. Boorsma, Bergum; 3. T. Radsma Jr., Sneek; 4. S. Schaap, Wor- kum; 5. Joh. Schootstra, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse BII 1. W. A. F. Kreukniet, Leiden; 2. J. Haagsma. Sneek; 3. H. Kooistra, Leeuwarden; 4. H. Piersma, Sneek. Schouwen 1. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. G. de Jong Oppenhuizen. .In het kader van de aktie van het „Stedelijk Muziekcorps Sneek” werd dinsdagavond in het verlichte „Burge meester de Hoop park” de finale van de amateurswedstrijd gehouden. Een vijftal juryleden zag zich voor de taak geplaatst een achttal groepjes en personele num mers te beoordelen. Met een inleidend woord werden de best geplaatsten van de vorige avonden door de heer Joh. Klasema voorgesteld. Mede door het mooie weer heeft een talrijk publiek van de prestaties van de medewerkenden kunnen genieten. Aan het slot van de a ond werd de uitslag bekend gemaakt, waarbij de zingende cowboys van Joure met 114 punten als no. 1 uit de bus kwamen, no. 2 werd met een minimaal puntenverschil (113) mej. Siccama van Stiens met voordrachten en derde George Gill van Sneek met zang 109 punten, De prijzen bestonden respectievelijk uit 200,—, 150,en 75,Twee troostprijzen werden nog toegekend aan Sneker Truffelsteeg swingers 20,met 91 punten en aan de Gebr. Hettinga van Wolvega met hun acroba tiek 10,(97 punten). Naast de winnaars traden verder nog op mej. Klein Jr (voordrachten), de heer V. d. Tempel (zang) en de zingende Everly Girls. A5s afsluiting van de Sneek-week werd gisteravond een vuurwerk afgestoken. Als slot zullen zaterdagavond nog een aantal beroepsartisten optreden. Een serie aardschokken, waardoor dinsdag het noordwesten van de V.S. werd getroffen, heeft tot een kritieke toestand, in de staat Montana geleid. Door de bevingen ontstond een scheur in een dam, die een stuwmeer van 400.000.000 ton water in bedwang moet houden. Met het oog op het gevaar, dat de dam, die nu reeds water doorlaat, zal doorbreken, worden in allerijl maat regelen genomen om de honderden bewoners van de vallei te evacueren. Het reddingswerk wordt echter be moeilijkt, doordat enige kilometers van de dam stroomafwaarts een heu vel gedeeltelijk in de rivier gescho ven is. De valleiweg is hierdoor totaal weggeslagen. Een luchtfoto van de Hebgen-dam. Op de dam staat met S.O.S.”. De eenmanswedstrijden boden ook vrij wel hetzelfde beeld als dat met volledige bemanningen. In de 30 m2 klasse had mr Hoekstra een fantastisch mooie start en precies op schot, maar hij finishte als tweede achter Tjeerd Geveke. In de Pampusklasse had dr v. d. Meer ditmaal geen concurrentie van van Dijken en dus werd hij winnaar met Hennie de Jong als goede tweede. Wegens een te vroege start in de Vrij heidsklasse A, zodat hij teruggeroepen werd, vertrok B. van Wijk als een van de laatsten. Toch gelukte het hem naar de tweede plaats op te klimmen. Henk Repko kreeg hij echter niet te pakken, zodat die won. Toen ’s morgens om 10 uur 20 het start sein voor deze eerste wedstrijd klonk, was de Friese groep compleet, maar tel de de Hollandse een invalster voor de heer de Wit, die niet verschenen was. Diens regenboog was er evenmin en daarom stelde mr A. v. d. Werf zijn „Waterrat II” beschikbaar en bleek mej. E. Sieverts bereid haar te sturen en zo doende het Hollandse team te comple teren. De N.O. wind was nog zwak tijdens de wedstrijd en daarom werd met één baan volstaan, waarover echter nog twee uren gevaren werd. Alberda naderde de startlijn iets te vroeg en remde daarom af. Hij kwam hierdoor onder het hele veld en miste lange tijd de aansluiting met de anderen waardoor hij geruime tijd niet aan het spel kon deelnemen. Ir Bakker ging als eerste over de beginlijn, gevolgd door Ooms, mej. Sieverts, Tol, Hoekstra, Sie verts. Alberda en de Wilde. Deze volg orde wijzigde echter al spoedig en toen de boei in de Zoute Poel gerond werd, was ze: Bakker, Ooms, Tol, mej. Sieverts, de Wilde, Hoekstra .Alberda, Sieverts. De Hollanders hadden daar dus al een voorsprong van 20.116. Hierin kwam geen verandering meer. Wel traden ach ter Bakker en Ooms enige wisselingen op maar dit had op het eindresultaat geen invloed. 's Morgens startten ook de Boeiers, Friese jachten en Tjotters, welke mooie oude schepen weer veel belangstelling trok ken. Veel wind was er nog niet, maar gelukkig wakkerde de Noord Ooster in de loop van de middag aan tot een stijve bries en werd het tot dusver de mooiste zeildag in deze Sneek-Week. Van de drie Boeiers won de Constan ter, gestuurd door de heer P. G. Halbert- sma weer met flink verschil vóór het Statenjacht Friso, waarop de Commissa ris der Koningin mr H. P. Linthorst Ho man het helmhóut hanteerde. Winnaar bij de Friese jachten werd J. W. Tuininga, Helmond met Argo, tweede waren J. H. en E. D. de Jong te Joure met Neptunus. De Hoants van P. Piersma, Heeg was de snelste Tjotter, waarachter de Reiddomp van de Jeugd herberg te Heeg met heit Piersma aan het roer als tweede, en eveneens onder groot gejuich van zijn vele jeugdige gas ten op de wal, finishte. Het leek er lang op, dat deze vijf de eindigde zelfs als derde achter de Vries en Jager, die hem al vrij spoedig waren gepasseerd. Winnaar in de Valken A werd de Wilde. De volledige uitslagen waren Olympiajollen 1. T. W. van Melzen, Rotterdam; 2. H. W. Leferink, De- Op het startterrein verloren en aan de eigenaars terug bezorgd; een dames polshorloge, een portefeuille en een beurs met 12 cent. Een portemonnaie met 32 gulden bleek echter foetsie SJ. !J. SJ- Gistermiddag, tijdens de wedstrijd van de Regenbogen, liep de boot van onze Hollandse gast de heer Sieverts op de hoek van de Heerenzijl aan de grond. De bemanning, onder wie de dochter van de heer Sieverts, sprong pardoes buiten boord, een paar flinke duwen en de Coppelstock kon haar weg vervolgen, zij ’t met een natte equipe en zonder succes. in de Regenbogen eindigde in een kleine overwinning voor het Friese team 19.1 —17 punten, waardoor de vier punten achterstand van dinsdag tot twee wer den teruggebracht. In het begin scheen het zelfs dat ze in een voorsprong zou den worden omgezet. Bij de boei in de Zoutepoel hadden Ooms en Alberda nl. een grote voorsprong en bezette Hoek stra de derde plaats. Daarna volgden de Hollanders en sloot de Wilde de rij. Een voorlopige berekening wees uit, dat Friesls 'd hier leidde met 38.134.1 punten. Doch zo ver lieten de gasten het niet komen. Met hun vieren zetten ze een aanval in op Hoekstra, die volgens de regelen der kunst werd afgedekt en naar de achterhoede gedrongen. Maar ook daar deed hij nog nuttig werk. Hij loefde Bakker naar de wal en gaf daar door de Wilde gelegenheid naar de zesde plaats op te rukken. Mevr. v. d. Bas, die nu de 73 van mr A. v. d. Werf stuurde, probeerde nog wel de Wilde te beletten ook als zesde te finishen en daardoor Bakker een plaats te laten winnen, maar zij slaagde daar niet in. Ooms en Alber da hadden hun plaatsen aan de kop be houden, de Wilde was zesde en Hoek stra achtste. Bij de Hollanders was de volgorde: 3. Sieverts; 4. Tol; 5. mevr, v. d. Bas; 7. Ir Bakker. Zo eindigde deze, krachtmeting met een kleine over winning voor onze stadgenoten, maar behielden de Hollanders met 37.135.1 punten de leiding. Het Hubert-elftal, dat in de Sneker zomeravondcompetitie de eerste plaats bezette, heeft zich in de finale om het kampioenschap van Friesland dapper geweerd. Eerst na een extra wedstrijd moesten onze stadgenoten hun meerdere erkennen in Frico van Leeuwarden, dat met de titel naar huis ging. Het wedstrijdverloop van "deze finale, welke zaterdagmiddag in Heerenveen werd gespeeld, schonk geen bevrediging, omdat men geen rekening had gehou den met het feit, dat wel ééns twee of drie clubs gelijk konden eindigen. Het eerste gebeurde: Frico en Hubert ein digden elk met drie punten. Men besloot daarna beide clubs nog een wedstrijd te laten spelen, waarbij Hubert het grote nadeel had dat het juist twee wedstrijden achter de rug had. De uitslagen waren: FricoBatavus 2 1; Frico—Hubert 11; HubertBatavus 3—1; finale: FricoHubert 21. Door een defect aan de electrische startinstallatie kwam het vertreksein voor de Regenbogen twee minuten te vroeg. Er werd toen een nieuwe start- tijd (zeven minuten later) vastgesteld Pampusklasse 1. Dr W. B. v.d. Meer, Grouw; 2. K. Jissink, Sneek; 3. S. F. Hoekstra, Joure; 4. J. M. Slob, Sneek. Valkenklasse A 1. J. H. de Wilde, Gouda; 2. M. C. Breuning, Leeuwarden; 3. A. Wester Grouw; 4 Mr G. F. Hep- kema, Leeuwarden. Valkenklasse B 1. Mej. W. Mulder, Langweer Morrema Wisselbeker) 2. J. E. Venema, Murmerwoude; 3. A. H. Tromp, Sneek; 4. J. A. J. Heiden- dahl, O. Loosdrecht. Vrijheidsklasse A 1. C. de Haas Jr., Breukelen; 2. B. van Wijk, Woubrugge; 3. E. v. d. Zijpp, Sneek; 4. P. de Reuver, Amsterdam; 5. S. H. de Jong, Amster dam. Vrijheidsklasse B 1. J. W. Mulder, Deventer; 2. H. Rijnvis, Meppel; 3. Mej. A. Hofkamp, Heerenveen; 4. Mej. Tj. v. d. Sluis, Sneek; 5. J. G. Koldjjk, Kampen. Regenboogklasse 1. C. J. de Jong, Joure; 2. E. K. Hoekstra, Sneek; 3. J. H. C. Sieverts, Santpoort; 4. T. Zwart, Sneek. Flying Dutchmanklasse 1. U. Vries. Grouw; 2. U. Jager, Lemmer; Joop Helder, Paterswolde. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per halt jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. De reeds eerder aangekondigde extra wedstrijd voor de skütsjes met als ama- teur-bemanningen leden van de verschil lende commissies, aangevuld met één be roepsschipper (die niet behoeft te sturen) gaat door. Hij wordt a.s. zaterdagmiddag op het Sneekermeer gehouden en er zullen zes skütsjes aan meedoen. Het startschot wordt om half drie gelost door de Sne ker Commissie die deze wedstrijd orga niseert. De fa Amels te Makkum heeft een wisselbeker aangeboden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1