Cursus voor leidinggevende functionarissen I Jubilea Gas- en Waterleidingbedrijven op gepaste wijze gevierd Bi IJLST W Y M BRITS ER A DE EL r ■I van Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, ■a 114e jaargang no. 73 Donderdag 10 sept. 1959 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK 25 jaar geleden De receptie Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Het persoonlijk dam kampioenschap van Sneek Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Uitbreiding Flexa fabrieken wordt geopend door Commissaris der Koningin Tjalling Visser overleden Benoeming Sluiswachter Clubcompetitierit M.A.C. „J« C. Visser” W’ 9 SNEEKER NIEUWSBLAD van name Het waterleidingbedrijf Een nieuwe fabriek Wat er te zien is Einde nog niet bereikt de voor Geisers Op 1 juli 1902 werd de eerste steen ge legd vooi' een nieuwe fabriek aan de Al- maslraat. Daar heeft zich de ontwikke ling verder voltrokken maar is tenslotte ook de ontluistering begonnen. Nauwe lijks twintig jaar later n.l. begon de ge meente met de distributie van electrici- De burgemeester wijdde hierna zijn aandacht aan ’t waterleidingbedrijf, dat vijftig jaar geleden in gebruik yerd ge nomen en eveneens veel heil voor onze gemeente heeft opgeleverd. of onze opvolgers opnieuw de moed moe ten opbrengen om zich aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden en om ge wichtige beslissingen te nemen. Dit be hoeft ons echter niet te verontrusten meende de burgemeester, mits als uit gangspunt genomen wordt het algemeen belang, het belang van de burgers. Vele sprekers Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Dnjfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) be en 109 fa- De s - g Deze foto werd genomen ter gelegen heid van de herdenking van het 75-jarig bestaan der gemeentelijke gasfabriek, het zilveren jubileum der gemeentelijke waterleiding en het 12 jarig bestaan van het gem. electriciteitsbedrijf van Het was voor Sneek wel een zeer be langrijk besluit, toen de vroedschap op 8 februari 1858 na nauwgezette overwe ging besloot „tot daarstelling van eene Gas-fabriek in deze gemeente”, zo ving hij aan. einden steeg daarentegen. Toch bleef het bedrijf produceren en kon het zich als volwaardig bedrijf handhaven. Maar de ontwikkeling schreed voort. Het afstandsgas deed door de aardgas vondsten in Drente en Overijsel ook hier zijn intrede en schoorvoetend maakte men zich vertrouwd met de gedachte dat de ontwikkeling op het gebied van de gasvoorziening tot het stopzetten van de productie zou kunnen leiden. De heer Rasterhoff stond ook bij deze ontwik keling uitvoerig stil. Na wikken en we gen, loven en bieden, na veel bereke ningen en herberekeningen, is de ge meente met de nieuwe op de markt ver schenen leverancier van gas, de Staat der Nederlanden, in zee gegaan. En spreker heeft het vertrouwen dat deze beslissing in 1954 genomen in de lijn der ontwik keling lag en achteraf gezien, even wijs is geweest als het besluit van 1858. Een goede traditie wil, dat hier ter plaatse het damseizoen geopend wordt met een wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap van Sneek, te ver spelen in vier klassen en onderverdeeld in groepen van vier spelers. Aangezien ook niet-leden van de beide organiserende verenigingen aan deze wedstrijd mogen deelnemen, zullen er stellig onder hen zijn, die deze gelegen heid zullen aangrijpen. De openingswedstrijd vindt paats op maandagavond a.s. 8 uur in Café Leeu wen, Parkstraat 1, terwijl de aangifte sluit op zaterdagavond a.s. 7 uur. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een advertentie in dit blad. De belangstelling bij de opening gistermiddag om 2 uur was zeer groot. Behalve Burgemeester en Wethouders en de directeur van de beide bedrijven, wa ren ook het gemeentebestuur van Bols- ward en tal van raadsleden en oud- raadsleden aanwezig, onder wie de hoog bejaarde heer D. Zuiderbaan die vele jaren wethouder van de Gemeentebe drijven is geweest en ook het zilveren jubileum van het waterleidingbedrijf heeft meegemaakt, de oud-directeur Ir Bellinga en vele anderen uit de wereld van gas en water, alsmede enige oud- ambtenaren die niet meer met de bedrij ven zijn verbonden en verder de plaat selijke installateurs die er zijdelings bij zijn betrokken. Zij allen werden door de burgemeester hartelijk welkom geheten op deze voor de gemeente zo vreugdevolle dag, die zij niet onopgemerkt voorbij wilde laten gaan, maar op passende wijze wilde her denken o.a. door deze tentoonstelling en de kookdemonstraties. Spr. dankte de verschillende instanties voor hun medewerking en opende daar na de tentoonstelling door het opendraai en van een kraan waarmee de combina tie tussen gas, water en electriciteit werd gesymboliseerd. Door deze handeling gin gen er n.l. ruim tachtig lampjes branden op een grote kaart van Nederland welke op het podium was opgehangen welke lampjes de even zovele gemeenten aan geven welke door het Staatsgasbedrijf van aardgas worden voorzien. De heer Ek, directeur van de beide bedrijven, gaf vervolgens een toelich ting op de tentoonstelling, waarbij hij er ook op wees dat de veiligheid bij gas een grote rol speelt in verband waarmee hij de aandacht vestigde op de veilig- heidsslang welke tijdens de expositie te gen gereduceerde prijs verkrijgbaar is. Nu is het aanschaffen hiervan nog vrij willig, straks wordt het verplicht. Spr. bracht verder nog in herinnering dat deze tentoonstelling tot stand is ge komen door samenwerking met de plaat selijke installateurs en firma’s en sprak daarom de hoop uit dat deze hierin door een groot bezoek voldoening zullen vin- den. a hebben van de tot nu toe mogelijkheden niet kunnen De Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, zal op 15 september a.s. de nieu we fabrieks- en kantoorruimten van de Flexa Fabrieken gebr. Tjallema N.V. officieel openen. In de afgelopen maanden is het bedrijf aan de Oppenhuizerweg te Sneek aan zienlijk vergroot. Nadat in 1956 een uit breiding tot stand kwam waarbij de be staande magazijn- en productieruimten met 32 pet. zijn toegenomen, is thans het vloeroppervlak met 1.300 m2 uitgebreid. In deze uitbreiding, die de fabriek een geheel nieuw en modern uiterlijk geeft, zijn de kantoren, de magazijnen en een deel van de expeditie ondergebracht. Het is een goede gedachte geweest van het gemeentebestuur en de direc teur van de jubilerende gas- en waterleidingbedrijven, die reep, honderd en vijftig jaar de burgerij van groot nut zijn geweest, ter gelegenheid daarvan een tentoonstelling te organiseren. Het publiek is n.l. ook gediend met een goede voorlichting over de mogelijkheden welke het gas voor huishoudelijk en industrieel gebruik biedt en stelt stellig tevens belang in de wijze waarop het leidingwater wordt gewonnen en in de huishouding kan worden benut. Deze tentoonstelling in de grote zaal van Ons Gebouw heeft ongetwijfeld ve ler verwachtingen ook nog overtroffen. ‘Zowel door de vele artikelen, apparaten e.d. welke er geëxposeerd zijn als door de stijlvolle en overzichteiijke wijze waarop ze zijn tentoongesteld. Van de fornuizen naar de geisers is op deze tentoonstelling maar een stap. Dui delijk wordt aangetoond hoe gemakkelijk de keukengeiser, die al in een miljoen Nederlandse gezinnen geplaatst is, ge bruikt kan worden voor de douchecel. Een simpele leiding van keuken naar badruimte is voldoende om ’n maximum aan comfort te geven. Op de tentoonstel ling worden een groot aantal geisers en. de toepassing hiervan getoond. Natuur lijk trekken ook de gashaarden de aan dacht en U zult zeker even het trapje naar het podium oplopen om een idee te krijgen van aardgas- en waterwinning. Nu we het toch over het water hebben wist u dat men van lm3 water 100 emmers kan vullen? Het is een regiment als men ze ziet staan! Negen emmers zijn poëtisch omstrikt met een rood lint, zij geven het gemiddelde dagverbruik per inwoner aan. Zo zijn er op deze tentoon stelling tal van wetenswaardigheden te ontdekken, U zult stellig geen spijt van een bezoek hebben. - A A - - Sedert enige jaren organiseert de Stich ting voor vïortgezet Economisch Onder wijs, opgericht op initiatief van de Eco nomische Faculteit der Rijksuniversiteit met medewerking van het plaatselijk be stuur en de provinciale overheid, in de drie noordelijke provinciën een cursus voor leidinggevende functionarissen werkzaam in onze bedrijven en bij de overheid. De cursus die thans voor de derde maal zal worden gehouden, biedt een bijzon der goede gelegenheid tot een algemene economische en sociale oriëntering^voor hen, die in het bedrijfsleven of in ver schillende sectoren van overheidsbe moeiing leiding hebben te geven. Het economisch hoger onderwijs heeft slechts ten dele in de behoefte aan leiders met de hierboven genoemde economische en sociale scholing kunnen voorzien. Velen van hen, die thans in het bedrijfsleven - en daarbij wordt dan in hoofdzaak ge dacht aan klein en middelgroot bedrijf - en op overeenkomstige plaatsen in de overheidssector leidinggevende functies Om de draagwijdte van het koene be sluit te realiseren schilderde de burge meester de tijd waarin het genomen werd. Het zou nog enkele jaren duren voordat „de geest der eeuw, van de nieu we eeuw” die zou staan in het teken van liberalisme, realisme en nationalis me, zou doorbreken. De stad zelf was verstoken van alle moderne uitvindingen, omklemd door haar grachten en wallen, met trekschuiten en boerewagens als vervoermiddelen, met haar boter- en kaasmarkt en met de in die tijd aan vaarde sociale toestanden, waaruit kin derarbeid, drankmisbruik en werkhuizen voortsproten. Met deze achtergrond, al dus de burgemeester, wordt onze waar dering voor onze voorzaten, die dat moe- vervullen, aanwezige profiteren. In de kring van de economische faculteit is men van mening dat ook hun, en wel op korte termijn een mogelijkheid tot systematische economische en sociale vorming dient te worden verschaft. Het is om deze reden ,dat in samenwer king met vertegenwoordigers van over heid en bedrijfsleven in de drie noorde lijke provinciën door leden van de eco nomische faculteit een plan is uitgewerkt tot voorziening in de hier aangeduide leemte. Het Bestuur der Stichting bestaat uit vertegenwoordigers van de provinciale overheid van Groningen, Friesland en Drente, van de gemeente Groningen, van het bedrijfsleven en enkele leden der economische faculteit. Het onderwijs wordt gedurende het col- lege-jaar op 2 avonden per week gege ven door hoogleraren en andere docen ten van de Universiteit. Bovendien heb ben onder leiding van de docenten en kele bijeenkomsten van langere duur op een der noordelijke conferentie-oorden plaats. Het onderwijs wordt voor een belangrijk deel gegeven in de vorm van discussie-colleges en werkcolleges, waar in de deelnemers actief participeren. De duur van de cursus is thans gesteld op twee jaar. Aan de beide thans beëindigde cursussen namen een groot aantal personen uit de drie noordelijke provinciën deel. Wij twijfelen niet of ook thans zal dit het ge val zijn. Zij die de nieuwe cursus, die in. oktober zal aanvangen, wensen te volgen dienen zich spoedig aan te melden, aan gezien in verband met het karakter der te geven colleges het aantal deelnemers beperkt gehouden moet worden. Voor het verkrijgen van een prospectus en nadere inlichtingen wende men zich tot het Bedrijfseconomisch Instituut der Rijksuniversiteit te Groningen, Oude Bo- teringestraat 44. Tel. 29723. De inschrijving sluit op 1 oktober a.s. Een belangrijke, door niemand inder tijd voorziene Ontwikkeling heeft zich voltrokken, zo ging de burgemeester voort. Oppervlakkig gezien is het einde van de ontwikkelingsgang bereikt. Laten wij ons er echter voor hoeden deze conclusie te trekken. Wij zouden ons schuldig maken aan dezelfde fout als die welke de gasdirecteur van 1901 maakte toen hij als zijn overtuiging uitsprak dat het gas het licht der toekomst zou zijn. Wij voelen dat er ook op dit gebied een nieuwe periode wordt ingeluid. Spr. doelde hierbij, (om nog niet eens over atoomenergie te spreken) op de moge lijkheid afstandsgas uit de Sahara naar Europa te transporteren en vloeibaar gas onder zeer lage temperaturen van Ame rika in te voeren. Dit alles opent per spectieven. Na verloop van tijd zullen wij De lof, welke is toegezongen aan de vroede vaderen, die in 1859 zulk een voortvarendheid aan de dag legden, komt in niet mindere mate toe aan allen die in het begin van onze eeuw de totstandkoming van de Sneker wa terleiding hebben bevorderd, zo betoog de hij Dat zijn de gemeenteraad en vooral de uit zijn midden gevormde commissie, die een gedegen studie van het probleem hadden gemaakt. Een studie die nog steeds waarde heeft en bij raadpleging telkens opnieuw be wondering afdwingt. De naam van Dr Bouma mag hier met ere worden ge noemd, naast die van het Old Burger Weeshuis, waarvan Regenten het voor die tijd zo belangrijke bedrag van een halve ton op tafel legden om de aanleg van een waterleiding te bevorderen. De belangrijkheid van het genomen be sluit springt in het oog, wanneer men beseft welke moeilijkheden de water voorziening in onze stad opleverde en hoezeer de volksgezondheid werd ge schaad door het gebruik van ondeug delijk drinkwater, dat in droge perio den vaak uit het Sneekermeer moest worden gehaald. Men kan zich dan ook voorstellen welke vreugde er in de stad heerste toen op 8 juli 1909 om half twee burgemeester de Hoop op het bordes van 't stadhuis in te genwoordigheid van een talrijk publiek het bedrijf voor geopend verklaarde door het in werking stellen van een fontein. Maar hetzelfde proces, dat zich bij het gasbedrijf afspeelde voltrok zich ook hier. Na al de stadia vi'n twijfel te heb ben doorlopen, kwam ook hier doelbe wust het besluit: de eigen productie sta ken, vol vertrouwen met de I.G.W.L. in zee gaan en het water engros inkopen en daarbij de eigen distributie veilig stellen. Wij menen ook met deze samenwer king de juiste weg te hebben gekozen en evenals met het Staatsgasbedrijf, met de I.W.G.L. met vertrouwen de toekomst te gemoet te kunnen treden, aldus spreker. boden hun felicitaties en goede wensen aan. De eerste was Ir D. Tinbergen, van het Staatsgasbedrijf, die verklaarde dat de gasvoorziening in onze stad kan wed ijveren met de meest moderne gasdistri butiebedrijven elders in het land. Jhr E. C. Storm van ’s Gravensande, directeur van de Interc. Waterleiding gebied Leeuwarden, herinnerde er aan dat Sneek de tweede stad in Friesland was die een eigen waterleidingbedrijf stichtte en daarmee een voorbeeld was voor de andere Friese gemeenten die nog jaren verstoken bleven van goed drink water. Thans is Friesland doordrongen van het belang van samenwerking in deze. Deze samenwerking was gesymbo liseerd door de kraan in het fraaie bloemstuk dat spreker vervolgens aan bood. De burgemeester draaide op zijn verzoek deze kraan open om zich van die samenwerking te overtuigen. De heer J. H. Steinkamp te Den Haag, secretaris der Vereniging van exploitan ten van Gasbedrijven (waarvan burge meester Rasterhoff voorzitter is)' wees er op dat de Raad van 1880-1890 reeds het zijne bij droeg tot de welvaart van de gasbedrijven en hij had alle lof voor de wijze waarop Sneek er tot nu toe in is geslaagd de gasvoorziening te verzorgen. Hij twijfelde er daarom niet aan dat dit in de toekomst zal worden voortgezet. Verder spraken nog dé heren A. K. van 't Hullenaar te Enschede namens de Vereniging van Gasfabrikanten, Kramer Den Haag, voor de Ver. van Waterlei dingbedrijven in Nederland en de Perso neelsverenigingen welke bij de waterlei ding betrokken zijn, A. Veltman uit Zwolle namens het bestuur van het Openbaar Lichaam „N. O. Nederland” waarvan de heer Rasterhoff eveneens voorzitter is en aan wie deze spreker dank bracht voor de wijze waarop hij de belangen van de Noordelijke ge meenten die een aardgas-contract hebben gesloten heeft behartigd, G .J. de Boer, directeur van Gemeentewerken, Nico Silvius als spreekbuis van de plaatselijke installateurs en W. Cape lie, die namens ’t personeel een electrische klok aanbood in de buitenmuur van het ontvangstation op het terrein van de bedrijven. In een geestig slotwoord dankte de burgemeester al deze sprekers voor hun goede woorden en wensen en vele bloemen en het cadeau. Belangrijk omdat dit een uiting was van het verlangen om de geest van bur gerlijke behagelijkheid waarin men zich zo goed thuis voelde, te doorbreken. Een geest, die de technische ontwikkeling van Nederland, in vergelijking met het buitenland, in sterke mate had afge- remd en in ons land een achterstand had veroorzaakt. Belangrijk omdat ook in een kleine stad Sneek telde in die dagen ongeveer 8500 inwoners werd gedemonstreerd het verlangen om de re sultaten van de voortschrijdende weten schap in de praktijk toe te passen. Prin cipieel was ’s raads beslissing zo belang rijk omdat de plaatselijke overheid de moed had geheel nieuwe wegen in het belang van de burgerij in te slaan. Tof nog toe had de taak van het gemeente bestuur een ordenend karakter gehad, maar door het besluit tot stichting van het gasbedrijf nam de gemeente een ver zorgende taak ter hand en luidde zij daarmede de periode van modern ge- meentebeheer in. Zij volgde daarbij net voorbeeld van Leiden, dat in 1846 de 1ste gemeentelijke gasfabriek in het leven riep. De meeste andere gemeenten gaven in die dagen de voorkeur aan particuliere exploitatie met gemeentelijke concessie. Een oplossing, die later veelal werd be treurd en, vaak met de daaraan verbon den moeilijkheden, als regel ongedaan werd gemaakt. teit. Er trad een verschuiving in. Het verbruik voor verlichtingsdoeleinden en voor motoren daalde langzaam maar ze ker. Het debiet voor verwarmingsdoel- ’s Middags hielden B. en W. en de di recteur van de bedrijven een druk be zochte receptie in de grote zaal van Res taurant Piso, waarin een groot aantal bloemstukken stond te geuren en te kleuren en al spoedig een ongedwongen dige besluit in 1858 namen, nog groter.'Sneek’ Wij beseffen dat zij in dit opzicht de geest van de nieuwe tijd hebben aan gevoeld. Op 1 oktober 1859 werden dan lantaarns ontstoken en dra had de briek 134 klanten met 670 lichten, prijs van het gas was overigens niet laag: 21 cent per kubieke el. Van het eerste exploitatiejaar af werd winst ge maakt, na toepassing van extra afschrij vingen en ondanks de hoge kolenprijzen in het oorlogsjaar 1915 zelfs 52.000, De hoge prijs werd echter geleidelijk verlaagd tot 8 cent in 1883, toen de ge hele fabriek was af geschreven. Men kan zeggen elk vindt er iets van i zijn gading. Leerlingen van de LTS, die de tentoonstelling zullen bezoeken, heb ben waarschijnlijk de meeste aandacht voor de afdeling: gas voor ambacht en industrie. Overigens ook de leek heeft vertederde aandacht voor de met gas verwarmde „kunstmoeder” die heerlijke warmte straalt over een groepje zeer welvarende kuikens. Een keramische oven, een kleine steenoven, een bakkers oventje bekijkt men met interesse ook al bezit men geen technische knob bel. Wel draait de gewone huis-tuin en keuken-huismoeder zich graag van een steenoven naar een oven waar men geen j stenen maar wel kippen inschuift. En als men de prachtige gasfornuizen ziet waar van deze ovens een onderdeel zijn, kan men het haar ook niet kwalijk nemen. Koken op gas. Terwijl in de bovenzaal de kookdemonstraties in volle gang zijn en de lerares de dames leert hoe ze een kip goudgeel in de oven kunnen braden en hoe ze zo zuinig mogelijk een volle dige maaltijd kunnen klaarmaken, zwerft de bezoekster beneden van het kleinste éénpits gascomfoortje naar het grootste gasfornuis compleet met opbergkastjes, verwarmingsplaat en grilloven. Een heer lijk fornuis dat veel kleinere broertjes en zusjes heeft, allen ook zeer praktisch I en mooi uitgevoerd. Boven vertelt de demonstratrice dat een gasfornuis altijd met een waterpas in de hand geplaatst moet worden, omdat men anders niet het volle profijt van het gas zou hebben. Ze geeft, al bakkende en bradende, vele waardevolle tips. Van links naar rechts: P. Th. Potm i, raadslid C.H.U.; F. Boeijenga, raadslid A.R.; H. M. Martens, burgemeester v.ui Wymbritseradeel; W. Hoekstra, raadsld V.B.; L. Rasterhoff, hoofdcommies ter secretarie; D. Zuiderbaan, wethouder gemeentebedrijven; P. Sikkes, gemeente secretaris; P. J. de Hoop, burgemeester; K. Br -iwsma, raadslid C.H.U.; J. de Kok, directeur Gemeentewerken; C. en gezellige stemming heerste. De burgemeester hield hier een schouwing over het tot stand komen de geschiedenis van de jubilerende be drijven, Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per halt jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Bakker, directeur Gemeentebedrijven; H. J. Haitink, secr. boekhouder O.B.W.; K. Meima, voorzitter Regenten O.B.W.; A. Zadel, Gem.-ontvanger; I. Schaaf- sma, Gemeente-ontvanger Wymbritse radeel; M. Oppenhuizen, raadslid CHU; J. H. G. v. d. Berg, comm, van Politie; A. Smeding en U. Sytema, raadsleden S.D.A.P. SCHARNEGOUTUM. In de ouderdom van vier en zeventig jaar is te Nijver- dal overleden de heer Tjalling Visser, gepensioneerd hoofd van de Hervorm de Uloschool aldaar. De heer Visser werd in 1885 te Uitwellingerga geboren en studeerde aan de Groen van Prinste- rer Kweekschool te Doetinchem. Hij diende eerst als onderwijzer het christe lijk onderwijs te Scharnegoutum, Mui- den, Oosterend en te Vlissingen. Nader hand was hij nog vele jaren werkzaam te Nijverdal, eerst als hoofd van de Hervormde school voor gewoon lager onderwijs en naderhand nog als hoofd van de Hervormde Uloschool. GAUW, sept. Het bestuur van het Waterschap „De Sneker Oudvaart” heeft in zijn laatstgehouden vergadering tot sluiswachter op de z.g. „Gauwster Zijl” bij de Gauwster Hoppen benoemd de heer S. Zuidstra te Terzool. De heer Anne Hallema, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heengaat, zal zich metterwoon te Roor- dahuizum vestigen. Maandagavond hield de motor- en autoclub J. C. Visser haar derde club competitierit van dit seizoen. De rit was uitgezet door de heer B. de Vries en er waren ruim 40 deelnemers. Start en fi nish waren ditmaal in Woudsend. De uitslag was: auto's A: 1. S. Hiem- stra, Nijland 1 strafpnt; 2. M. Troelstra, Sneek 5; 3. J. Noorbeek, Heerenveen 47. Auto’s B: 1. H. Tromp, Balk 5; 2. H. Eizema, Bolsward 7; 3. W. Mink, Langweer 8. Auto’s C: 1, Ds Laurens Bolsward 52; 2. Wed. de Jong, Koufur- derrige 52; 3. J. op de Hoek, Woudsend 52. Motoren A: 1. A. Schuurmans, Sneek 50 strafp.; 2. H. Falkena, Sneek 97; motoren B: 1. W. Faber, Sneek 49; 2 mej. M. Hóle, Sneek 90. De wisselbeker die deze keer in de motorklasse werd verreden werd gewon nen door de heer W. Faber te Sneek.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1