975 Voetbalstrijd ontbrandt deze week op alle fronten Oe Sneker Damclub hield een drukbezochte Jaarvergadering ZWITSAL „Meester” W, Bekius nam afscheid van het Chr. Onderwijs te Gauw Sg!lrServi<eKnufie Bioseoonmesws MOEDER WORDEN... I ■ll 'S /gl vS Tweede blad NIEUW SBLAD S N EEK ER DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1959 Pro Juventute voor de jeugd I Officier Leger des Heils wordt predikant Black-Boys-Jeugd had een druk weekend Friese Voetbalbond J J I Gevonden voorwerpen Oppenhuizen e.o. Visclub De Reafin Collecte Ludgerconvict Een voorstel tot splitsing van de resp. klassen kon geen meerderheid vinden Moeilijke wedstrijden voor Sneker clubs Chr. Damclub „De Kroonschijf” V.V.T. en Heeg speelden gelijk Kleedgelegenheid en finan ciën grootste problemen bij v.v. Heeg Kerknieuws Back to school 1 Ex.ro BABYSET DE LUXE I Het meisje Rosemarie Black Boys bezoekt Oldeboorn 7 Karavaan der verdoemden In de reserveklassen Giant VERKOOP vanaf vrijdagochtend 9 uur Het dal van de vrede Wat doet WZS tegen Friesland? op VVI—DOG Zondag 13 september mevr. Zaterdag 12 september BOZUM. De Reafin hield een viswed strijd voor jongens en meisjes. De uit slag luidt: le prijs J. Hoekstra, 2e K, Drent, 3e J. de Vries, allen jongens; 4e M. de Vries, 5e H. v. d. Brug, beide meisjes. t IASneek LSC 2A— ze ge- Bos sleutels, J. Hoogland, Oppenhui zen 180; handdoek en zwembroekje, J. Schriemer, Oppenhuizen 89; rood kin- derschoentje en lichtbruin langharig hondje, T. Couperus, Oppenhuizen 175; schroevendraaier en damesvest, post- commandant rijkspolitie Oppenhuizen. BLAUWHUIS. Onze pastoor was wat in zijn nopjes toen hy zondagmorgen meedelen kon dat hij in de afgelopen week zijn kollekte voor een seminarie te Groningen beëindigd had. Door 200 ge zinnen was niet minder dan f 8150. bijeengebracht. meerderheid, omdat men, bij gebrek aan voldoende belangstelling hiervoor, vrees de, dat zulks een geregeld bezoek niet in de hand zou werken. Hoewel van me ning, dat de club in deze wel degelijk een taak heeft te vervullen, kon de voor zitter, de heer H. de Boer, gelet op de stemmenverhouding, slechts hopen, dat door middel van „huisvlijt” de stompe kantjes zullen worden bijgeslepen ,al hebben z. i. de sterk gewijzigde levens omstandigheden er toe bijgedragen, dat men in dit opzicht niet al te hoge ver wachtingen mag koesteren. Niettemin deed het hem deugd te weten, dat er le den zijn, die zich hiervoor gaarne zullen inzetten, zodat het aan de spelers met aanleg is, hiervan een „nuttig gebruik te maken! Met een woord van dank en een opwek king tot trouw clubbezoek aan de leden sloot de voorzitter hierna deze geani meerde vergadering. In de derde klasse A opent WZS het seizoen met een ontmoeting tegen het uit de tweede klas gedegradeerde Friesland. De Leeuwarders zullen stellig alles in het werk stellen om het terrein-verlies van de laatste jaren (van eerste naar derde klas!) zo spoedig mogelijk weer terug te winnen en WZS zal daarom op heftige tegenstand moeten rekenen. Het is maar te hopen dat de witzwarten in hun oefenwedstrijden de juiste formatie hebben gevonden, want anders zullen zij tegen de blauwgelen heel weinig kans hebben. De beide nieuwelingen, de Kooi en NKV ’29 gaan hun geluk beproeven te gen resp. Emmeloord en Oosterwolde. Voor de Leeuwarders lijkt er meer suc ces weggelegd dan voor de Jousters. Good old RES, dat momenteel over een knappe ploeg beschikt ,gaat vol vertrou wen de wedstrijd tegen Nicator tegemoet en Stanfries hoeft evenmin te wanho pen nu DOS op bezoek komt. GAVC, dit jaar nog zonderde Heerenveenspeler Veenstra, gaat de eerste winst behalen op Steenwijk, dat enkele van haar- beste spelers heeft zien verdwijnen. Blauw Wit ’34. Weliswaar begonnen de Leeuwarders met een zeer bescheiden zege op Workum, maar dat neemt toch niet weg, dat zij tot de sterkste ploegen uit deze afdeling gerekend moeten wor den. Een puntenverdeling zou dan ook een alleszins verdienstelijk resultaat zijn voor de roodhemden. Workum gaat waarschijnlijk haar eer ste nederlaag tegemoet nu Or. Nassau (Gr.) op bezoek komt en Harkemase Boys geeft ACV zelfs al de tweede nul op het request. Leeuwarder Zwaluwen- Klazienaveen lijkt ons dé wedstrijd voor een gelijk spel. Nijland ontvangt de benjamin. Te oordelen naar de flinke belangstel ling, waarin de 36e jaarvergadering der S.D.C. zich mocht verheugen, gaat deze vereniging een goed seizoen tegemoet. Duidt zulks enerzijds op een ontembare strijdlust, anderzijds spreekt hieruit een sterk medeleven, dat geaccentueerd werd door de aandacht die men gaf aan de uit gebrachte jaarverslagen, die van een opgewekt damleven getuigden, terwijl ook het financiële gedeelte reden tot te vredenheid gaf. GAUW. Dit jaar heeft „meester” Bekius de leeftijd van 65 jaar bereikt en is hij dus aan zijn welverdiend pensioen toe gekomen. Na 37 jaar hoofd van de Chr. Nationale school alhier te zijn geweest (daarvoor werkte hij, na een halfjaar volontairschap in Minnertsga, een half jaar in Sexbierum, zes jaar in Beet- gumermolen en twee jaar in Kampen), heeft hij maandagavond in de Gerei. Kerk afscheid genomen, waarbij veel goede woorden zijn gesproken. Dit was echter niet het enige afscheid De school van de heer Bekius is n.l. op geheven. De C.V.O. school en de Geref. school zijn gefuseerd, zodat dus ook zijn medewerkers aan de school hun taak hebben beëindigd. De voorzitter van het Schoolbestuur de heer G. Miedema wees er op dat de heer Bekius in de 37 jaar die hij aan het hoofd van de school heeft gestaan, de kinderen ook het Evangelie verkon digd heeft en verder al zijn krachten In vele opzichten is deze film, welke van vrijdag t.e.m. zondag in het Ami- citia Theater draait, een tijdsbeeld. Een tijdsbeeld van het huidige W. Duitsland waar het „Wirtschaftswunder” van vele industriëlen ook wonderkinderen maakt die denken dat ze alles kunnen en alles mogen doen ook. In het milieu van der gelijke mannen, die samen ook een ar beidsgemeenschap hebben welke gehei me opdrachten voor de regering uit voert, valt het meisje Rosemarie (Nad- ja Tiller) binnen, eerst een straatzan geresje maar nu een dure courtisane Hoe zij de speelbal wordt van intriges rond het werk van deze industriëlen en van Franse spionnen die achter het geheim willen komen, vertelt deze op windende film met als thema de vaise glans van een weeldeleven en gekochte liefde. John Payne, Faith Domergue en Rod Cameron spelen de hoofdrollen in de film van de zondagmatinee. Het onder werp van deze sensationele western is weer de strijd tussen blanken en india nen met als climax een Indiaanse aanval op een convooi met wapens geladen wagens, welke op het kantje af door de blanke begeleiders ten koste van vee; bloed kan worden afgeslagen. Voor de romantiek" zorgt Faith Domergue die als de schone halfbloed Aurelie St. Clair, de harten van meer dan één van de vech tersbazen verovert. Nadat vorige week de amateur-competitie is ingeluid door de zaterdagvoetbal- lers, gaan deze week ook alle andere onbetaalde onderdanen van King Soccer weer los. De Sneker clubs komen al dadelijk voor heel lastige rpgaven. Oordeelt U zelf maar: Sneek ontvangt Borne, LSC reist naar Harlingen, WZS gaat op visi te bij het gedegradeerde Friesland en Black Boys bezoekt het niet te onderschat ten Oldeboorn. Daar komt nog bij dat ook O.N.S. in haar eerste thuiswedstrijd van dit seizoen een geduchte tegenstander krijgt in VVT, dat zaterdag j.l. Heeg op 1-1 Meld. ZATERDAGVOETBAL Eerste thuiswedstrijd voor O.N.S. De zaterdagvoetballers gingen vorige week reeds van start en beginnen nu dus aan de tweede ronde. Hierin komt ONS uit tegen VVT, dat in de laatste wed strijd van het vorig seizoen met 80 werd verpletterd. De Twijzelers schijnen dit jaar echter aanzienlijk aan kracht te hebben gewonnen, want Heeg kwam (za terdag j.l.) tegen hen niet verder dan een 11 gelijk spel. ONS zal o.i. dan ook heel wat moeite hebben om de eerste thuiswedstrijd in een overwinning om te zetten. Heeg krijgt het trouwens nog moeilij- ker. Jorritsma c.s. komen n.l. in het veld tegen de kampioen van verleden jaar, aan de gemeenschap heeft gegeven, waarvoor hij dus ook een grote steun is geweest. Hij bedankte de heer Bekius voor dat alles en gaf daarna het woord aan de penningmeester de heer K. Bak ker, die o.a. zei, dat meester bij het voe ren van de administratie altijd zijn rech terhand is geweest. Ook dankte hij de heer J. van Tuinen, en de dames de Jong en Gerbrandij, voor alles wat ook zij voor de school hebben gedaan. Een groot aantal sprekers voerde ver der nog het woord. De heer J. Akker man, inspecteur bij het Chr. Nat. School verband, wethouder G. M. Gerbrandij na mens het gemeentebestuur, de heer M. Baaijens namens het Gereformeerd Schoolverband en de heer de Vries en mej. Evens voor de Prot. Chr. Onderwij zers Vereniging. Voorts oud-leerlingen en leerlingen die tevens voordroegen of op meester Bekius toepasselijke liedjes zongen, alsmede zijn collega’s uit de Lege Geaën. Eveneens werd het woord gevoerd door de heer A. Kornelis, voorzitter van de nieuwe Schoolvereniging, Ds C. v. d. Broek namens de Kerkeraad der Geref. Kerk en de A.R. kiesvereniging. Het Muziekcorps „Concordia” bracht een se renade aan haar erelid, die al twintig jaar lid van het corps is. De heer Gebrandij, bestuurslid van de school, overhandigde met een toepasse lijk woord de cadeaus. Alle sprekers en spreeksters wezen er op, dat meester Bekius altijd met raad en daad voor hen klaar stond, zijn werk trouw en met liefde verrichtte en waar hij kon zijn krachten ook aan de gemeenschap gaf. In zijn dankwoord stond de heer Be kius stil bij enkele punten welke door de sprekers naar voren waren gebracht, en wees hij er op, dat hij met een ruim hart kan vertrekken omdat hij nooit voor iemand zijn blik behoefde neer te slaan. Ik had hier alleen vrienden, al dus spreker. Hij dankte ook het school bestuur en sprak zijn erkentelijkheid uit 'voor de cadeaus en het grote voorrecht dat hij hier zo lang in gezondheid heeft mogen werken. Tot slot drukte de heer Gerbrandij de heer en mevrouw Bekius de hand, waar na de bijeenkomst met het gezamenlijk zingen van Ps. 72 werd besloten. De grote prijs van Cannes verwierf „Het dal van de vrede” de film welke donderdag 17 september draait. Van dat dal van de vrede dromen twee kinderen, de vierjarige Duitse Lotti (Eveline Wohlfeiler) en de negenjarige Zuid Sla vische Marko (Tugo Stiglic) als zij in de oorlog plotseling wezen geworden zijn. Temidden van het oorlogsgeweld trekken zij uit de stad weg op zoek naar die vallei en de negerpiloot Jim voegt zich bij hen. Hoe de roerende geschie denis zich verder ontwikkelt ga men zelf zien. Een voortreffelijke film met een "briljante vertolking van de rol van de negerpiloot door John Kitzmille'r. Van maandag t.e.m. woensdag als hoofdnummer een verfilming van Edna Ferbers bekende roman, welke een groots verhaal omvat van een trots ge slacht in het land der onbegrensde mo gelijkheden. Het is het verhaal van de jonge eigenaar van een enorm veebedrijl in Texas, Bick Benedict (Rock Hudson) die een vrouw uit Maryland trouwt (Elizabeth Taylor) en zich de wereld te rijk waant. Als het gezin Benedict zich dan verder ontwikkelt en de kinderen hun eigen weg en nietxdie der ouders gaan, vindt Bick zich eigenlijk maar een mislukkeling, maar hij is het zeker niet in de ogen van zijn vrouw. Een boeiende film, de laatste van James Dean, waarin ook het conflict der ras sen niet onaangeroerd blijft. Warner color. WOUDSEND. Onze ouddorpsgenoot de heer D.Boschma uit Haarlem, die vele jaren werkzaam is geweest als officier van het Leger des Heils, heeft zondag middag 6 september 1.1., intree gedaan als predikant van de Baptisten gemeen te van Treebeek in Zuid-Limburg. Ds Boschma bezocht eerst de handels- school te Sneek en ontving daarna zijn opleiding aan de kweekschool van het Leger des Heils. In 1933 vertrok de heer Boschma als officier van het Leger des Heils naar het voormalig N. Oost-Indië en was daar eerst werkzaam onder de To- radja’s op Celebes en daarna onder de Chinezen op Java. Ook was hij nog on geveer zes jaar verbonden aan de Bond voor Evangelisatie op Java (een inter kerkelijke arbeid). Na de oorlog keerde ds Boschma naar Nederland terug en had toen in dienst van het Leger des Heils de leiding van verschillende grote evangeli satie centra. In het begin van dit jaar trad ds Boschma uit de dienst van het Leger des Heils en ging hij over naar de Baptisten gemeenten in Nederland. - w I Een beter spelend Heeg zag zijn voor sprong in de laatste minuten verdwe nen door het enthousiast en dapper vol houden van VVT. Technisch was Heeg ver de meerdere. Het bouwde zijn aan vallen zonder moeite op, maar de lichte voorhoede van Heeg was niet opgewas sen tegen de robuste achterspelers van de tegenpartij. Na een half uur moesten ze echter toch zwichten toen uit een trekbal van l.buiten de Boer W. Jor ritsma onhoudbaar inschoot. De Boer had nog pech toen een hard schot van hem op fantastische wijze door doelman Steringa werd gehouden. Twee minuten voor tijd maakte VVT gelijk uit een cor ner, Heegs nieuwe doelman die een be trouwbare indruk maakte kreeg daarbij geen. kans. Een wedstrijd om gauw te vergeten ook vanwege het feit dat een ogenblik een incident dreigde doordat de VVT spil Veenstra v. d. Heide dreigde te zullen afranselen. Maar enkele VVT spelers toonden hun sportiviteit en werd een moeilijkheid in de kiem smoord. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina’s in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een De kleedgelegenheid Deze is nog altijd een probleem, al denkt men hierover verschillend. Over het algemeen vond men wel dat Heeg als kleinste vereniging in ’t kleinste dorp, die in de hoogste afdeling van de KNVB in het zaterdagvoetbal uitkomt, zich toch wel een beetje moet schamen over het ontbreken van een goede kleed gelegenheid; want waar men tijdens de competitie ook heentrekt, overal elders is er kleedgelegenheid in prima boxen. Die ontbreken in Heeg, waar spelers van elders zich in de bus moeten kleden of in een garage, waar geen wasgelegen heid is. De spelers raken daarover on tevreden en er moet en zal verandering komen. De vraag is echter: hoe? Want er zijn geen kasmiddelen zodat er wel een grote actie zal moeten worden ge- voord, bijv, door een bazar te houden. Een commissie uit het bestuur zal trach ten deze actie nog dit jaar te organise ren, de opbrengst zal zowel moeten die nen voor liet verkrijgen van een kleed gelegenheid als voor versteviging van de financiën want de lange reizen eisen hoge kosten en ook daarin moet worden verzien. De voorzitter sloot om 11 uur vergadering waarin lang gepraat »a» over de bovengenoemde onderwer pen maar ook gebleken was dat de le- d«n volkomen achter het bestuur staan. S Het uit de afdeling gepromoveerde Heerenvëense Boys, dat vorige week met een zege op Zeerobben startte, komt za terdag a.s. op bezoek bij Nijland. Dat I wordt een hele opgaaf voor de thuis club, want in haar eerste wedstrijd, te gen DWP, kwam zij maar heel matig voor de dag. Meer dan.een gelijk spel zit er o.i. dan ook niet in. MJV en Delfstrahuizen, die beide met een overwinning begonnen, gaan elkaar in Meppel de punten betwisten. De gast heren komen hier waarschijnlijk als winnaars uit de bus. Drachtster Boys lijkt opgewassen, tegen QVC Sneek opgewassen tegen Borne? Meer nog dan andere jaren zien wij dit maal uit naar de resultaten van onze withemden. Zij bleken in de oefenwed strijden niet in al te beste vorm en kre gen zondag j.l. tegen de derdeklasser RES zelfs een nederlaag te incasseren. Nu is het wel waar dat zo’n vriendschap pelijke ontmoeting moeilijk te vergelij ken is met een competitiewedstrijd, maar de feiten zijn feiten ,de recente oefen campagne van de withemden doet geen daverende dingen verwachten. Voor zon dag tippen we daarom Borne, met in het gunstigste geval een gelijk spel. We zijn tevens zeer benieuwd naar de prestaties van de nieuwelingen DOS T9 en VDZ, die beide in eigen omgeving hun debuut maken resp. tegen Alcides en Hengelo. Dat zal zeker wel enige invloed hebben op de uitslag, KampioenESCA dat met ernstige interne moeilijkhede te kam pen heeft, moet niettemin in staat zijn Quick ’20 te verslaan. Quick (N), goede tweede in het Zilve- ren-Baltoernooi van dit jaar, moet even eens van WW k innen winnen. De zesde en laatste wedstrijd in deze klas, Be Quick (Z)-Oosterparkers is stellig niet de minst interessante. Wat zullen de Groninger ex-semi-profs doen in het amateurvoetbal? Met kop en schouders boven de rest uitsteken óf tegenvallen? Zondag weten we meer! Gelijk spel voor LSC? LSC, dat evenmin als Sneek tot dende rende resultaten in haar oefenwedstrij den kwam, start met een ontmoeting te gen Harlingen. Verleden,! j. ar begonnen de blues eveneens met een wedstrijd te gen de havenstadbewoners en wonnen toen met 4-1. Dat gebeurde echter op eigen terrein, terwijl ditmaal het strijd toneel in Harlingen is. Dit laatste zal wel juist van zóveel invloed zijn, dat de ba lans naar de kant van de roodwitten overslaat. Of zorgen Bouma c.s. voor een verrassing? In Assen vindt een zeer bijzonder treffen plaats nl. tussen Achilles en Zwaagwest- einde, twee jaar geleden beide nog eer steklasser. Het zal daar in Drente zon der twijfel fel toegaan en veel zullen de ploegen elkaar stellig niet ontlopen .Een gelijk spel óf een kleine overwinning voor de thuisclub, lijkt ons het meest waarschijnlijk. GRC Haren, beide met het oog op de versterkte promotie reeds enkele maanden intensief in training, ontmoeten elkaar op het terrein van de combinatie. Ook dit wordt een punten verdeling. Het gepromoveerde Olyphia krijgt thuis de vuurdoop te ondergaan tegen Gruno, dat dit jaar eveneens se- rieuse plannen schijnt *te hebben. Een nederlaag zullen de Friezen dan ook niet kunnen voorkomen. VAKO-Jubbega is voor de gasten, maar in de Leeuwarder derby Frisia—FVC blijft de thuisclub in de meerderheid. gaat' de competitie ook weer op volle toeren draaien. Sneek 2 gaat in de res. le klas op bezoek bij CEC 2, waarover ons heel weinig bekend is. We wagen ons nog maar niet aan een voorspelling. Sneek 3 speelt in de res. 2e klas A tegen haar oude rivaal FVC 2. Evenals voor gaande jaren zullen de withemden de eer wel aan de gasten moeten laten. In de res. 3e klas staat het „titanen-gevecht, LSC 2-LSC 3 op het programma. De jongens van het tweede zijn aan hun „stand” verplicht, beide punten te ver overen. Black Boys 2 moet tenslotte Lemmer 2 baas kunnen blijven. En dan tenslotte Black Boys. Wat' gaat onze plaatselijke vierdeklasser doen nu d interne moeilijkheden zijn opgelost? Zal de rust in het elftal zijn weerge keerd? Laten we het hopen! In elk geval hebben de Boys zich onder leiding van hun nieuwe trainer, Ad Goesten, degelijk voorbereid op het nieuwe seizoen en we zien, eerlijk gezegd, hun verrichtingen dan ook met gematigd optimisme tege moet. Een gelijk spel in de openings wedstrijd tegen Oldeboorn ligt stellig binnen hun bereik. Er zijn in deze klas anders heel wat nieuwe gezichten en van de krachtsverhoudingen valt nu nog wei nig te zeggen. Wat bijv, te denken van de ontmoetingen Bergum-Tijnje, de Sweach-DTD en Warga-Gorredijk? We weten het echt niet en houden ojis daar om voorlopig maar op de vlakte. Freno-CAB, een treffen tussen twee oude bekenden, valt ondanks heftig ver zet van de roodbroeken, in het voordeel van de Franekers uit. le klasse A: BalkBolswardia; HJSC OeverzwaluwenVVIDOG Zm.; YVC—Workum 2. 2e klasse A: CVVO—De Kooi Zm.; DWP 2—ONS 4; Heerenv. Boys 2—HJ SC 2; QVC 2—YVC 2. 2e klasse B: Froonacker—SDSONS 2ONS 3; Oudega-W.Bolswardia ‘2; MakkumZeerobben 2. 3e klasse C: ONS 5—ONS 6; Wouds- end 2—Heeg 2; SDS 2—YVC 3. Jun. A Sel. kl. 1: Heeg IA—BI. Wit IA; ONS IA—VVT IA; Dr. Boys IA— QVC IA; Hark. Boys IA; Heerenv. Boys IA; Zwaluwen IAWorkum IA. Klasse 3: Nijland IA—ONS 2A; YVC IA—ONS 3A. Jun. B klasse 2: HJSC 1BWoudsend IB; Oudega-W. IB—YVC IB; YVC 2B— Heeg 1B. Klasse 3: Froonacker 1BBolswardia IB; Parrega 1BNijland 1B; Zeerobben 1BMakkum 1B. Res. le kl. B: CAB 2Nicator 3; Rood Geel 3WZS 2; LeeuwardensDe Kooi 2; Friso 2—RES 2. Res. 2e kl. A: Bakhuizen 2Sneek 4; LSC 4Renado 2. 3e klasse A: WZS 3CAB 3; Friso 3 RES 4; De Kooi 3Langweer 2. Jun. A hoofdafd.: HarlingenLSC; GAVCGorredij kFrisiaZwaagwest FrieslandRood Geel; Hark. Opeinde FVC. Afdeling A: Black Boys IALemmer IA; WZS IA—RES IA; Sneek IA— CAB IA; Langweer IADe Kooi IA. Afdeling D: Bakhuizen 2A; Renado IARES 2A; Sneek 3A; WZS 2A—Friso 2A. Jun. B afdeling U: CAB IB—RES 1B: Black Boys IB—LSC IB; WZS 1B Sneek 1B. Afdeling V: LSC 2B—WZS 2B; Sneex 2B—ONS 2B (12/9); De Kooi 2B- Black Boys 2B. Afdeling W: CAB 2B—RES 3B; LSC 3B—Sneek 3B; WZS 3B—ONS 3B (12, 9). Afdeling Z: RES 4B—LSC 4B; Sneek 5B—ONS 6B (12/9)Sneek 4B—Nijland 1B (12/9). ons verder niet en ook Drogeham zal het onderspit moeten delven tegen Zeerobben. De Kroonschijf kwam maandag 7 sept, in jaarvergadering bijeen in het clubgebouw Fredehiem, Kleinzand. Na dat op de gebruikelijke wijze geopend was en een kort welkomstwoord door de voorzitter gesproken was, passeerden de notion van de secretaris onveran derd de agenda, Het kasverslag bleef door vacanti e van de penningmeester achterwege hetgeen evenwel t.z.t. nog aan de orde zal komen. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren F. Dotinga en K. Brouwer resp. als le en 2e voor zitter herkozen; in de vacature van de comp. leider werd de heer G. van Oos ten benoemd. Als opening van het dam- seizoen wordt in samenwerking met de S.D.C. wedstrijden gespeeld om het kam pioenschap van Sneek in vier klassen. Op 5 oktober vangen de wedstrijden voor de onderlinge competitie aan waarbij er naar gestreefd zal worden dat iedere klas uit tien man zal bestaan. De club telt thans 33 leden. Zal er in vier klassen gespeeld worden, dan is een uitbreiding van het ledental dus no dig waarom- de aanwezigen opgewekt werden de damsport te propageren bij vrienden en kennissen. De rondvraag le verde weinig op en nadat de voorzitter het officiële gedeelte had gesloten kwa men de borden en schijven toch nog even op de tafel. Oefenpartijtjes voor de a.s. wedstrijden waarvan we op de beste re sultaten hopen. HEEG. Onder leiding van de heer S. Tichelaar hield de v.v. Heeg haar jaar vergadering, welke door bijna alle leden bezocht werd. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de vereniging het afgelopen jaar met de hakken over de sloot kwam. De bestuursleden S. Tichelaar en J. v. d. Heide werden her kozen evenals de leden van de Elftal commissie. De welpenafdeling van Black Boys maakte zondag j.l. een trip naar En schede. Dat de kosten uiteindelijk ge ring bleken, kwam door de spontane bijdragen van verschillende supporters, die hiervoor veel dank verschuldigd zijn. Om plm. zeven uur stapten ruim 50 welpen en leiders met hun dames in een grote bus van Sijpersma. Het fraaie weer bracht direct, al de goede stem ming er in. Na Heerenveen en Wolvega reed men door de prachtige heide, waarna in Diever werd gestopt. Hier werd de radioscoop bezichtigd en een wandeling gemaakt door heide (inclu sief slangen en moeras) en bos. Toen de bus weer goed en wel op weg was, had iedereen dorst gekregen van de snoep, die uitgedeeld was en schaarde men zich in de rij voor een fles „prik” met rietje. In Ootmarsum werd nog maals uitgestapt, nu om na een klim partij een kijkje te nemen in Duitsland. Pff, verzuchtten de dames, maar de jon gens genoten. Intussen was het al aar dig laat geworden, dus weer in de bus, want om half twee zouden de door het bestuur van S.C. Enschede klaargeleg de kaartjes afgehaald worden. Want ook de wedstrijd Enschede-Rapid stond op het programma. De thuisclub speelde in Black Boyscostuum, en won verdiend. Xbe Lenstra scoorde het laatste doel punt, ja wat wil men dan nog meer! Opgewekt werd na afloop aan de terug reis begonnen, dwars door de bossen ar riveerde het gezelschap in een grote speeltuin. De jongens konden zich hier goed uitleven en werden op ijsco’s ge- tracteerd. Verder ging het weer door de prachtige natuur (de jongens kregen nog ’n hert te zien) reden we over de Holterberg en stapten nog eens uit op ’n hoge berg, vanwaar men een prachtig vergezicht had. Toen iedereen nogmaals een flesje prik had gehad, was het tijd voor het laatste deel van de etappe. Het spreekt vanzelf, dat zo’n reis vermoei end maakt en sommigen moesten vlak voor Sneek wakker gemaakt worden. Maar toen werd er al meteen weer flink gezongen en het was dan ook een uit gelaten schare die door de ouders werd afgehaald. De leiders van de Welpen afdeling kunnen op een zeer geslaagd reisje terugzien. Zaterdagmiddag vertrok voorzitter Faber met z’n B-ploegje naar Noord Scharwoude om daar voor een weekend te gast te zijn bij de jeugdafdeling van D.T.S. Na aankomst werden de jongens bij de pleegouders ondergebracht en zondagmorgen kregen ze een uitstapje naar Groet aangeboden, ’s Middags wsrd een wedstrijd gespeeld tegen D.T.S. 1B die door de zwartjes met 2—0 weid gewonnen. Ook dit uitstapje leverde niets dan tevreden gezichten op, wat uiteindelijk ook de bedoeling van de jeugdleiders was. Beroepen bij de Baptisten gemeente alhier ds E. F. Huizinga te Hengelo (O.) Op voorstel van de heer P. Olij, die met de heer H. van Tuinen de kascommissie vormde, werd besloten de heren D. Boot en A. Faber (Jeugdcomm.) te dechar- cheren onder dankzegging voor het-door hen gevoerde beleid, in welkedank ook betrokken werden de heren P .Jorrit sma en J. Wester (Jeugdcomm.) voor hun keurig jaarverslag. Door het vertrek van de heer B. Coupe rus zal diens plaats in het bestuur wor den ingenomen door de heer J. Wester, terwijl de aftredende bestuursleden, de heren H. de Boer en F. Gerlofs bij accla matie werden herkozen. Tot lid van de kascommissie werd benoemd de heer A. J. de Vries, die met de heer P. Jorrit sma tevens de club zal vertegenwoordi gen op de jaarvergadering van de P. F. D. B. T.a.v. het wedstrijdwezen werd besloten het damseizoen te openen met een wed strijd om het persoonlijk damkampioen schap van Sneek, zulks in samenwerking met de plaatselijke damclub „De Kroon schijf”, waarmede maandagavond a.s. in Café Leeuwen een aanvang zal worden gemaakt en waaraan ook niet^leden kun nen deelnemen. Voorts zal met twee tientallen worden ingeschreven voor de bondswedstrijden. Een bestuursvoorstel, behelzende het instellen van klassen voor de komende competitie, verdeeld in twee groepen van acht spelers, met als gevolg minder wedstrijden waardoor men de vrijgekomen speelavonden kan benutten voor partij besprekingen en al les wat maar kan strekken tot verbete ring van het algeheel spelpeil, vond geen Weet U dat er in Friesland een kleine 1000 minderjarigen zodanig in moeilijk heden verkeren, dat zij door de kinder rechter wettelijk onder toezicht zijn ge steld? Een groot aantal gezinsvoogden en gezinsvoogdessen zetten zich in voor de ze kinderen, die ernstig bedreigd wor den. Zij helpen nl. de ouders bij de op voeding opdat ingrijpender maatregelen, zoals ontheffing of ontzetting uit de ou derlijke macht, voorkomen kunnen wor den. Ook in Sneek en omgeving wordt dit werk gedaan o.l.v. de vereniging „Pro Juventute” en de Rooms Katholieke ver eniging voor gezinsvoogdij en vrij patro naat in Friesland. Deze beide verenigin gen omvatten dus alle gezindten en staan zo op de bres voor het bedreigde kind, ook waar moeilijkheden nog niet van dien aard zijn dat justitieel werd inge grepen. Namelijk door middel van het vrije patronaat, waarbij de ouders op ba sis van vrijwilligheid hulp wordt ver leend. Dit werk kost natuurlijk veel geld en wordt door het Rijk gesubsidieerd. Toch moet een deel van de onkosten uit parti culiere bron worden bestreden. Het is daarom dat wij op 14, 15 en 16 september a.s. een beroep doen op de bevolking van Sneek om door middel van een huis aan huis collecte dit werk mee te steunen. Geeft mild, opdat het kind in nood zo goed mogelijk geholpen worde. De collecte wordt warm aanbevolen door: mevr. L. C. Hofstra-Tjebbes, Wil- lemstraat 3; mevr. A. Hanewacker-Wij- benga, J. W .Frisostraat 7; mevr. A. Ub- bink-Jonker, Kanaalstraat 7; mevr. A Modderman-v. d. Heide, Willemstraat 9; W. Bekema-Harperink, Parallel weg 16; Ds M. v. d. Meulen, Singel 30; de heer H. Boomsma, Schoolstraat 40; de heer B. Jonkmans, Troelstrakade 9; de heer W. Trenning, Dr. Bosstraat 13; mevr. J. v. d. Veer-Lok, Kleine Palen 3; Kapiteine A. Wip, B .O. Leger des Heils, Kleinzand 20. modern kraagje! moaero mouw-/, 3/4 ing dekleuren’ I vele modekieu medio"’’ -J---

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 5