Veel verscheidenheid de Predikbeurten komende Kernweek JunghanA Van der PLAATS THEE ■lïo LJj >3:1 s f HL stra... Mijnheer doet zelf zijn schoen 'M3 in van Kern-stad Sneek smullen doet groeien! O JE lekkere De muzikale kern H. J 0 N (a thee- pat PaS 81 Mé Vierde blad SNEEKER NIEUWSBLAD 17 brsr 1 1959 Rattenbestrijding Horlogerie KRUIZEBROEDERSTRAAT 79. ruil! VERGELIJK DIE VOEDINGSWAARDE EENS De vondsten achter Cruycebroedershof WEKKERS a? a, U kunt vergelijken! Schrijf een briefkaart aan Blue Band, Afd. A, postbus 12 2,. Rotterdam. U ontvangt dan gratis een interessant, leerzaam boekje: „Weet wat U eet”. Het is gebaseerd op de gegevens uit de officiële Nederlandse Voedingsmidde len Tabel. Het geeft U werkelijk inzicht in de voedingswaarde van al Uw dagelijkse voedingsmiddelen. Vraag het snel aan. Als je twee maanden bent, proef je alleen melk en pap... Korte tijd later voert moeder je stukjes brood met Blue Band. Jij hapt maar, jij groeit maar! Je brood is zó lekker, dat je vlug flink en stevig bent. En vandaag zit je dan op de vloer met je eerste, echte schoen. Nee, nee, niet helpen... je trekt hem zelf wel aan... Het Frysk Orkest te Oppenhuizen ’t Huis met de Notenbalk GEKEF. KERKEN. Het Lauwerszee- petitionnement Veemarkt Sneek Gevonden voorwerpen aangegeven van 9 sept. t/ 16 sept. 1959. Te bevragen aan het asyl: Zwart wit poesje. ZAKENNIEUWS Haarden met gerichte warmte BW ’WH w F W O <- A - ZONDAG 20 SEPTEMBER 1959. i Het Actie Comité f 65—f 95, lammeren niet f* 76.5 cm 87 cm ÏÏS5» U weet toch dat Blue Band caroteen (provitamine A) bevat? Dat is die waardevolle vitame voor gezond groeien. Verder geeft Blue Band U natuurlijk volop vitamine A en D. Geen wonder dat de voedings waarde héél hoog is. Vergelijkt U die voedings waarde maar eens met noemt U zelf maar op In het artikel in dit, nummer van de heer H. Halbertsma over de oudheidkundige vondsten achter Cruycebroederhof wordt het gevonden muurfragment een onder deel van de noordelijke zijmuur van de kapel genoemd. Dit dient te zijn „zuide lijke”. Voorts zij nog vermeld dat de ka pel in 1854, het oude klooster zelf, toen oude weeshuis, in 1843 verdween. ook een een zeer S CM enkel-, dubbel- en drietonig, wek ken eerst zacht, dan luid. In vele kleuren verkrijgbaar bij Uw hor- loger-juwelier, reeds v.a. f 9.75 8 kg 18.5 kg 13 kg Op vrijdag 11 september j.l. heeft het lid van Gedeputeerde Staten de heer Hoog land namens de Commissaris der Konin gin een commissie geïnstalleerd ,die zich bezig zal houden met de propaganda voor en het coördineren van de ratten bestrijding in de provincie Friesland. Als voorzitter van de commissie zal fungeren de heer Y. Heida, Vétérinair Inspecteur van de Volksgezondheid .Het secretariaat zal worden waargenomen door de heer G. van Dam, directeur van de Stichting Friesland voor Maatschappelijk Werk, Westersingel 16, Leeuwarden. grijze jopper met bontkraag, Gildema- cher, E. Halbertsmastraat 9; witte haar- strik, Velthuis, le Oppenhuizerdwars- straat 8; zonnebril, ten Kate, Kloosterstr. 60; schaar, Schurer, Zwartsbuurt 3; cre me teddy jasje, Schreuder, Gr Kerkstr. 2; wieldop van auto, Yntema .Parkbuurt 16; gereedschapsdeksel van bromfiets, KI. Visser, Ysbrechtum 56; beige portemon- naie met ritssluiting, Lage veen, Napjus- str. 1; lipssleutel nr. 657247/XNÏ, Hiem- stra, Ylsterkade 12 ;grijze molton deken, de Rapper, Kerkgracht 3; ballpoint bic, de Boer, Scherhemstraat 48; groene por- temonnaie met inhoud .Postma, Wassen- bergstr. 32; double dames polshorloge met schakel armband, Muurling, Troel- strakade 7; gele badmuts, Sybesma, Zeil- str. 26; grijze beurs inh. rozenkrans, Kingma, E. Casimirstr. 5; zilveren gul den, Breuker, A. Paulownastr. 63; oude regenjas, Seinen, schaftlokaal N. Spoor wegen; zwart bruin hondje, Lootsma, Scharnegoutum 127; rode beurs inh. zwemkaart t.n.v. H. v. d. Zwaag, Van Wieren, A. van Burenstr. 1; damesarm- band van dubbeltjes Bosma, Roerstr. 23; Klos touw, Brokkenkamp, 4e Frittema- hoven 1; rode plastic d. beurs met in houd. Visser, Hoogend 2; peddel van ka no, Schotanus, 2e Selfhelpstr. 8; grijs rood geblokte tas met inh., t.n.v. de Boer, Jutrijp, Tichelaar. Bothniakade 25; rood wit kinderschoentje, Jansen, Scherhem- De Vereniging van Sneker Zakenlie den en het Actie Comité verstrekten de pers gistermiddag nog een aantal aan vullingen op het programma voor de Kernweek, dat wij onlangs reeds publi ceerden. Alles wat onze stad en om geving de komende week te wachten staat, is georganiseerd door deze beide organisaties, in samenwerking met de gehele burgerij en industrieën. Het doel ervan is geen concurrentie met andere kerngebieden maar om de centrumposi tie van Sneek nu ook op het terrein van de industrie, voor de gehele zuidwest hoek te accentueren, en de vreugde over de aanwijzing als industriekern tot uit drukking te brengen. en het bureau van de Rijkslandbouw- consulent aan de Lemmerweg geschiedt dinsdagmiddag om 2 uur in Amicitia, na afloop waarvan de gebouwen zullen worden bezichtigd. ’s Avonds (dus niet op woensdag zo als eerst was vastgesteld) worden in het stadhuis enige verdienstelijke midden standers boven de 70 jaar gehuldigd. Woensdag zetelt een Industrleforum in de zaal van Hotel De Wijnberg. Dit forum van deskundigen, dat hoopt een groot aantal vragen te moeten beant woorden, bestaat uit een directielid van de Dienst Volkshuisvesting en Bouwnij verheid voor Friesland, een lid van de Directie der Prov. Arbeidsbemiddeling en Arbeidsvoorziening te Leeuwarden, Drs. Locht van het E.TJ.F. en twee prominente plaatselijke industriëlen. Verder is er de gehele week een ten toonstelling van grafieken betrekking hebbend op het technisch onderwijs, de werkgelegenheid in de industrie, het aantal werknemers enz. Al deze evenementen worden georga niseerd door-de Ver .van Sneker Zaken lieden. Het Frysk Orkest heeft weer een druk seizoen voor de boeg; in tal van kleine plaatsen zullen koncerten worden ge geven. Het koncert voor Wymbritsera- dee zal deze keer plaats vinden in de Ned. Herv. Kerk te Oppenhuizen op woensdag 23 september ’s avonds half acht. Het programma is zeer aantrek kelijk en bevat werken van bekende komponisten. Uitgevoerd worden de Ou verture „Die Entführung aus dem Se rail” van Mozart, de Symfonie no. 88 van Jos. Haydn, de Serenade voor strijk orkest van Elgar Suite van Dvorak. Gaastmeer: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds J. W. Bruinsma. Kollekte t.v.v. huren zitplaatsen. Gauw: voorm. 9 uur Ds J. Schipper. Heeg: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds Mr J. Schoenmaker. Hommerts: voorm. 9 uur Ds H. de Noo. Jutrijp: nam. 1.30 uur Ds H. de Noo. Nijland: voorm. 9 uur (Jeugddienst. Ope ning Winterwerk); nam. 1.30 uur H. Avondmaal, Ds M. J. J. Bonting. Off inga wier: nam. 1.30 uur Ds J. Schip per. Oosterlittens: voorm. 9.30 uur Ds R. K. de Jong. Uitwellingerga: voorm. 9 uur Ds v. Ey- sing-a (H.A.); nam. 1.30 uur Ds v. Eysinga (Dankz. H.A.) Oudega (W.): voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds J. W. van der Heide. Scharnegoutum: voorm. 9.15 en nam. 1.30 uur (Jeugddienst) Ds A. Westra. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds T. Ste- houwer (H. Doop); ’s avonds 7.30 uur Ds T. Stehouwer. In beide diensten kollekte Kleuterschool. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds T. Korporaal. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds G. R. Brink. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: nam. 5 uur Ds A. J. van der Linden. str. 54; rolschaatssleutel, Betsema, Julia- napark 6; oud roeibootje donkergroen, Zijlstra, le Zomerrak 14; rood kinder- beursje, Jorwerda, le Woudstr. 17; dou ble d. polshorloge, van der Veer, G. Ja- piksstr. 18; meter in nikkelen huls met hangertje, Tuil, Napjusstr. 71; fietssleu- tel, Bouman, E. Halbertsmastr. 127; zil veren gulden, Jaasma, Brandweerkazer ne; blauw zwembroekje met geruite handdoek, Boersma, le Frittemahovenstr. 13; stalen duimstok, Pereboom, Looxma- dwarsstr. 10; zonnebril met wit montuur, Sterk, Kleinzand 91; blauwe wollen trui, de Jong, Troelstrakade 18; blauwe zwem broek met badmuts en handdoek, Blok, H. Casimirstr. 14. markt (hengel meenemen, maar zonder deeg of ander aas), de industrie-tippel- tochten in samenwerking met de m.a.c. „J. C. Visser”, donderdagmiddag voor de jeugd, ’s avonds voor de ouderen, vrij dag het bezoek van 2300 scholieren in 70 groepen aan de industrie ter plaatse, onder auspiciën van Nijverheid en Han del alsmede de reeds vermelde Ouder- dag. Voorts zijn er nog concerten van de Sneker Accordeonschool woensdagavond op het Waagplein, afgewisseld door Judo-demonstraties en door amateurs uit de omgeving op donderdagavond; dins dagavond treden eveneens op het podi um op het Waagplein amateurs uit Sneek en omgeving op, terwijl de bur gerij zaterdagavond kan zoeken naar de Sneker schatkist (gevuld met waarde bonnen) en genieten van de kolder- modeshow op het Waagplein, waarvoor prijzen voor de koddigste costuums zijn uitgeloofd. Het vademecum „Sneek Presenteert”, dat in een oplaag van 7500 exemplaren wordt gedrukt, verschijnt maandag eveneens en zal op ruime schaal huis aan huis worden bezorgd en daarna aan nieuw Ingekomen personen uitgereikt. NED. HERV. GEMEENTE SNEEK. Voorm. 9.30 uur Ds D. van der Werf. Nam. 5 uur Ds Dr K. H. Siccama. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds J. H. W. Sandyck van Leeuwarden. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds G. J de Leeuw; nam. 5 uur Ds D. Krone- meijer van Oppenhuizen, Cat. Z. 6. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds S. J. Verveld van Scharnegoutum; nam. 5 uur Ds J. M. Spier, Cat. Z. 6. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds J. M. Spier, Cat. Z. 6; nam. 5 uur Ds G. J. de Leeuw. GEREF. KERK Oosterdijk 30. Voorm. 9.30 uur Leesdienst; nam. 5 uur Ds. J. W. Beekman van Arum. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds M. v. d. Meulen. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw Willem Lodewijkstraat. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds Ph. Lin deman. I Vrijdag 18 sept. ’s avonds 8 uur Bid- i,Tlst: géén dienst. GEREF. KERK Koudum Voorm. 9.30 en nam. 2 uur Leesdienst. Oppenhuizen c.a.: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds D. Kronemeijer. Oudega (W.)voorm. 9 uur Leesdienst; nam. 1.30 uur Ds J. M. Spier v. Sneek. Scharnegoutum: voorm. 10 uur Ds E. N. van Loo van Sneek; nam. 1.30 uur Ds S. J. Verveld. Jeugdpreek. IJlst: voorm. 9.30 en ’s avonds 7 uur (Afscheidsdienst) Ds W. Dekker. Van de afsluiting en eventuele inpolde ring van de Lauwerszee wordt in de troonrede met geen woord gerept. Er is ook nog geen enkele officiële reactie ge weest. op het in Friesland reeds zo dui delijk tot uitdrukking gebrachte verlan gen dat dit werk onverwijld zal worden aangepakt. Als we ons niet vergissen heeft minister president De Quay echter bij zijn bezoek aan het Noorden onlangs gezegd dat hij niet wist dat dit vraagstuk hier urgent werd geacht. Het is daarom alle reden Den Haag nog eens duidelijk de wens van de Friese bevolking onder het oog te brengen. Daarvoor is, zoals bekend, een petitionnementsactie inzake deze materie gaande. Volgende week dinsdag start ze ook in Sneek. Zij die bereid zijn handtekenin gen op dit petitionnement te verzamelen zijn die avond te 8 uur welkom in Hotel Hanenburg, waar hun lijsten zullen wor den uitgereikt. Iedere medewerker krijgt niet meer dan 50 personen te bezoeken. Aanvoer 1744 stuks. 23 Melk- en Kalfkoeien f 800f 1000. 85 Vette koeien f2,05f3,15 geslacht. 25 Pinken f 400—f 650. 77 Graskalveren f 270f 480. 60 Nuchtere kalveren f 37f 70. 10 Bokken en geiten. 849 Schapen en f 45—f 65. 160 Varkens en heeft o.a. de volgende voor zijn rekening genomen: de etalagewedstrijd met daaraan ver bonden een foto-zoekwedstrijd (naar plaatselijke industrieën) voor het pu bliek, het bijzondere welkom aan de klanten, o.a. bestaande uit een gratis koffieschenkerij in het voormalige pand van de fa. v. d. Meer en Roodbergen aan de Marktstraat, waarvoor in de winkels bonnen worden verstrekt, de trommelwedstrijd voor kinderen van 5 10 jaar op woensdagmiddag, de viswed strijd om prijzen voor de jeugd van 10 —12 jaar in het Grootzand en de Suup- Hoe fwiar moot Uw toon zijn! En hoe lang! Hier vindt U enkele ge middelde cijfers: jaar 67 cm 1 jaar 2 jaar Te bevragen aan het bureau van politie: sleutel nr. 8; nikkelen ring met mono gram. Te bevragen aan de navolgende adressen; Rood gele kanarie, Koops, Geeuwkade 5; steeksleutel, Hoving, Bureau van Politie; rode autoped, Nauta, zwembad; blauw- vette Biggen f 1,62 f 1,74, f 1,77—f 1,81 levend. 300 Zouters en Lopers f 1,82f 1,83, f 90—f 125. 155 Kleine biggen f 40f 75. Stemming: Gebruiksvee handel lui, nauwelijks prijshoudend. Vette koeien ruim prijshoudend. Pinken kwaliteit prijshoudend. Graskalveren trage han del, prijzen onveranderd. Nuchtere kal veren kleine aanvoer, prijzen onveran derd. Schapen en lammeren staande prijzen, meer vraag. Varkens en vette biggen ruime aanvoer, handel enigszins stug, nauwelijks prijshoudend. Zouters en lopers prijzen als vorge week. Kleine biggen handel en stemming goed, meer vraag, prijshoudend. De officiële opening geschiedt maan dagmiddag om half drie in Amicitia, waar drs. F. J. H. M. van Os, adviseur van de Minister van Economische Za ken (die zelf verhinderd is) spreekt over Industrialisatie en ook Ir Foppes van het E.T.I.F. het woord zal voeren. Het Frysk Orkest omlijst dit programma met passende populaire muziek. Deze zelfde dag wordt op de veemarkt de veekeuring gehouden, georganiseerd door de Friesche Mij., de C.B.T.B. en de A.B.T.B., waarvoor 300 stuks vee zijn ingeschreven. Het programma voor de maandag waarop ook de tentoonstelling van oud heidkundige voorwerpen, o.a. de helm van Greate Pier, In de Waterpoort haar deuren opent, wordt ’s avonds besloten met een concert door het Stedelijk Mu ziekkorps Sneek op 't Waagplein, waar in o.a. de première gaat van de Sneker Kernmars, gecomponeerd door zijn diri gent en tweede dirigent van het Frysk Orkest de heer A. Feenstra. Behalve de gewone markt op het Grootzand en de veemarkt is er dins dagmiddag de keuring van kalveren er. pinken, gefokt door leden van de jonge - ren-fokclub „De Eersteling”. Hiervoor zjjn honderd dieren aangegeven. De opening van de Rijks Middel bare Landbouwschool stond. VERGADERING VAN GELOVIGEN. Voorm. 10 uur bijeenkomst in Aere Pe- rennius. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE Aere Perennius. Woensdagavond 8 uur: Evangelisatie- samenkomst met bidstond voor zieken LEGER DES HEILS, Kleinzand 20 Geen opgave. JEHOVA GETUIGEN in Piter Jelleshüs. Vrijdigs 7.308.30 uur nam. Bedieningss"hool 8.309.30 nam. Zondags 7.308.30 nam. KERK VAN JEZUS CHRISTUS van de Heiligen der laatste dagen. le en 3e zondag van de maand Zon dagsschool voorm. 10.30 uur Pitei Jelleshös. NED. HERV. GEMEENTE. Bozum: voorm. 9.30 uur Ds Palmboom. Deersum: geen dienst. Folsgare: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds G. Kaastra. Nu goed het is een beetje frisser geworden, maar is het nu beslist nodig om drie oliehaarden tegelijk te bran- 1 den Ze staan naast elkaar, ik zie de blauwe vlammen spelen; van de middel ste, die de grootste is, is het bovendek sel opgeklapt, zodat ik direct aan net j koken zou kunnen gaan als ik dat nodig vond. „Mooie praktische kachel”, denk ik. Ik trek mijn jas uit om hem zo luchtig mogelijk te bekijken, want U moet niet vergeten dat er „aan zijn beide zijden" nog twee brandende exemplaren staan. Enfin, u begrypt wel dat ik niet I op bezoek ben bij een vriendin, maar dat I ik de exposiifie van Hoenson oliehaar den bezoek, door firma U. A. Faber Pzn I ingericht in de bovenzaal van Hotel Leeuwen. Pc wat een warmte geeft die haard. Nu ik beter oplet, merk ik dat de warmtestraal vooral over de vloer gaat en ik ben meteen diep geïnteres seerd. Herinner me maar al te goed mijn koude tochtige winterkamervloer. Men legt mij uit dat dit bij de Hoenson niet voor kan komen doordat men bij deze kachels gebruik heeft gemaakt van een speciaal vloer-circulatiesysteem. Verder zorgt een zijstralingssysteem er voor, dat u een heerlijke stralingswarmte krijgt. Dat alles tezamen is nu „gerich te warmte” de leuze van Hoenson, waar ik eerst niet veel van begreep. Nu steek ik lekker mijn tong uit tegen mijn plafond. Het zal deze winter met een koud hoofd zitten en wij zullen rondom geknuffeld worden door de warmte. Meer voordelen van de Hoenson Een nieuw soort branderpot welke roet- vorming en te hoge schoorsteentemne- raturen en een te droge lucht tegen gaat. Deze oliekachels en haarden kun nen geplaatst worden voor normaal trek kende schoorstenen, ze zijn voorzien van een automatische trekregelaar, die om zo te zeggen met alle weer en wind meegaat, zodat u altijd een aangename warmte heeft. De vormen van de haar den en kachels zijn mooi straklrjnig zo als wjj dat tegenwoordig wensen, terwijl men de kleur kan kiezen die in uw in terieur past. Firma Faber exposeerde Hoenson kolenconvector, in c BB»'' 1 I f. - 'i,« V' '.A''.-'. - en stookt kunnen worden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 13