I Commissaris der Koningin opende de nieuwe Flexa fabrieken Zakennieuws Sneek en L.S.C. krijgen het deze week bijzonder moeilijk Scheepswerf „De Houkesloot” liet Lemsteraak van stapel lopen ra SPECIAAL IN ONZE ZAAK OOSTERDIJK 56-58 om bi neren WAARDECOUPON 2.50 REDUKTIE In blij verwachfing Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Bobyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huid|e. WAARDECOUPON 1.00 REDUKTIE DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1959 NIEUWSBLAD SNEEKER KINDER DAMES CONFECTIE CONFECTIE I Matrassenfabriek Brenzon nog grootser en boeiender dan in *55 Promotie dr R. Bijlsma Tijdens DE KERNWEEK introduceren wij onze CONFECTIE-AFDELING met een unieke reclame Personeel van <le FleXa- fabrieken bleef niet achter Robert Alexander Bohnke solist bij Frysk Orkest te Sneek N hardt naakt ëdW Tweede zege voor W.Z.S. 1 Zater d agmid d ag- V o et bal - - V Tweede blad 0\ Boottocht. De reserves. heeft roos en j -I bij aankoop van Damesrok, Jumper of Vest „Alle begin is moeilijk”, dat geldt ook voor Black Boys, dat vorige week in Oldeboorn niet verder kwam dan een Black Boys moet kunnen winnen. aan. voor wordt Bur in de res. Ie klas krijgt Sneek 2 vi site van Oosterparkers 2, dat de compe titie met een 3—1 zege op Emmen 2 in zette. gers Opnieuw een nederlaag voor LSC Knip deze coupon uit. Tegen inlevering ontvangt deze heren voor hun vriendelijke woorden en goede wensen, alsmede voor het cadeau, en voor de schat van aangeboden bloemen en toen hervatte de motor haar taak om I gemak liet hij daarom de traditionele zwaarden weg; de genoemde 1500 kg ballast kwamen daarvoor in de plaats Ondanks deze afwijking van de traditie, blijft het een prachtig schip, een fraai staaltje vakmanschap van de Sneker scheepsbouwkunst. vet eerste seizoen tegen Vermoedelijk zullen de Gronin- nu hun tweede zege behalen, want de prestaties van de witzwarte-reserves tegen EC 2 waren maar heel pover. Sneek 3 krijgt in de res. 2e klas even eens weinig kans tegen Rood Geel 2. In de res. 3e klas komen LSC 2 en LSC 3 voor de tweede maal tegen el kaar uit. De jongens van het tweede zijn ook ditmaal favoriet. Black Boys 2 haalt tenslotte de eerste winst binnen tegen MKV 2. Deze dames en heren waren de offi ciële personen en de genodigden zelfs voor met hun huldebetuiging. Want dinsdagmorgen om 9 uur al boden zjj bij monde van de heer S. de Boer, chef van het laboratoriur-i, de directie een pas send cadeau aan: de door onze stadge noot Jan Dijkstra in koper uitgevoerde beeltenis van de oude heer Tjallema, met daaronder een gedenkplaat welke beide in de zuidelijke muur van de hal bij de trapopgang zijn aangebracht. Zij wensten hiermede zowel de op richter als de gehele familie Tjallema te eren voor wat hier is gepresteerd, waarbjj de heer de Boer de hoop uit sprak, dat de samenwerking in het be drijf altijd zo prettig zal blijven als ze tot nu steeds geweest is. De heer Tjallema sr. trok zelf het gordijn open dat het cadeau aan het oog onttrok en bedankte daarvoor evenals zijn oudste zoon de gevers hartelijk, waarbij hij de wens van de heer de Boer gaarne ook tot de zijne maakte. De veelbelovende jonge Duitse pianist Robert-Alexander Bohnke, zal op een drietal koncerten, die het Frysk Orkest onder auspiciën van Kunst aan Allen geeft, het 2e pianokoncert van Racn- maninof spelen. De koncerten vinden plaats te Sneek, Heerenveen en Leeu warden, resp. op 22, 24 en 25 september a.s. Dat Bohnke, die reeds twee jaren achtereen met het Residentieorkest op- de passagiers in versneld tempo naar Sneek terug te brengen. Maar voor ze daar arriveerden, wacht te hun eerst nog een prettige verras sing. Aan boord van „De Toerist” voer dg Chr. Muziekver. „Harmonie” de- Princehof nl. tegemoet om de directie op haar wijze hulde te brengen en haar gasten nog enige muzikale verpozing te brengen waarvoor Johan Bok en zijn violist aan boord ook al zo uitstekend hadden gezorgd. Later, terwijl de gasten de fabriek verlieten, speelde het corps ook nog bij de uitgang waarmee het een fleurig einde maakte aan deze voor de familie Tjallema zo belangrijke en vreugdevolle en voor haar gasten zeer prettige dag. gaat het leidende MJV een moeilijke wedstrijd tegemoet. Het maakt nl. de verre reis naar Harlingen om daar de Zeerobben te bekampen. Een hele kluit voor de Meppelers. Als U het ons vraagt mogen zij meer dan tevreden zijn met een gelijk spel. Njjland, dat Drogeham bezoekt, moet deze week haar tweede overwinning kunnen boeken, want de Oost-Friezen zijn dit seizoen wel heel erg zwak begonnen. QVC en Delfstra- huizen gaan de buit verdelen en ook DWP en Drachtster Boys zijn ongeveer van geljjke sterkte. WOUDSEND. Dinsdagmiddag 15 sep tember 1.1. is bij prof, dr Th. L. Haitje- ma aan de rijks universiteit te Gronin gen op een proefschrift „Schriftuurlijk Schriftgezag” gepromoveerd tot doctor in de fakulteit van de Godgeleerdheid de heer Roelof Bijlsma uit De Bilt in Utrecht, predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk. Dr Bijlsma werd op 10 oktober 1910 te Woudsend in Friesland geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk, thans Magis ter Alvinus-gymnasium te Sneek, daar na het gereformeerd gymnasium te Hui- zum bij Leeuwarden en studeerde ver volgens aan de rijks universiteit te Gro ningen. Naderhand deed hij zijn docto raal examen nog aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. 1i gelijk spel. De Boys kunnen echter zondag hun eerste zege behalen, nu het uit de afdeling gepromoveerde Warga op bezoek komt. De zwartjes zullen In technisch opzicht waarschijnlijk béter zijn en het is daarom maar te hopen dat de vechtlust niet ontbreekt. Is dit het geval dan zit er volle winst in. Gorredijk, prima begonnen, geeft op eigen veld dé Sweach geen kans en CAB moet, niettegenstaande de nederlaag van zondag j.l., van Oldeboorn kunnen win nen. We vragen ons af of dat Freno in Tijnje ook zal gelukken. DTD maakt haar debuut in de nieuwe omgeving met een thuiswedstrijd tegen Bergum. Daar zit voor de gastheren wel een gelijk spel in. O.N.S. op bezoek bij Hark. Boys. Onze Sneker vertegenwoordiger in het zaterdagvoetbal, de derdeklasser ONS, komt deze week voor een heel moeilijke opgaaf. De oranjehemden gaan nl. op bezoek bij Hark. Boys, de kampioetfS- ploeg van enkele jaren geleden. Wel zijn de Boys-de laatste jaren iets afgezalst, maar op eigen terrein halen zij nog al tijd heel wat punten binnen. Vorig jaar wonnen beide clubs éénmaal (in beide gevallen thuis met 21) en ook nu zul len zij elkaar wel weinig ontlopen. We houden het deze keer maar eens op een gelijk spel. Blauw Wit ’34 blijft met een overwinning op VVT alleen aan kop, maar Workum lijkt ons in Klazienaveen niet opgewassen tegen de club van die naam. Een van de meest interessante ontmoetingen lijkt ons die in Groningen tussen Or. Nassau en Heeg. Aan de hand van de resultaten in de tot nu toe ge speelde wedstrijden moeten wij de gast heren de beste kansen geven. Maar ja, w(j geven toe, de competitie is nog jong en een juist beeld van de krachtsver houdingen hebben we nog niet. Daarom is een overwinning van de roodhemden dan ook beslist niet uitgesloten. ACV Leeuwarder Zwaluwen wordt zonder twijfel een zege voor de bezoekers. In de vierde klasse A Reeds zeer lange tijd is aan het Groot- zand nr. 50 alhier een matrassenmakerij gevestigd, die zich aanvankelijk bezig hield en dat alles in zeer bescheiden mate met het vervaardigen en herstel len van matrassen. Kapok en veer van allerlei pluimage vierden in deze dagen hoogtij. Denkt u maar eens aan de nog steeds zo onvolprezen veren- en schud- bedden. In de jaren na de oorlog vond een radicale omschakeling plaats. De plastics begonnen hun opmars door de wereld en het getuigt van moed en in zicht dat de intussen in een N.V. her schapen Matrassenfabriek BRENZON deze sprong vol risico's durfde wagen. De voornaamste producten zijn nu schuim rubber- en plastic matrassen, welke over heel ons land afzet vinden. Dank zij een steeds stijgende productie, kan het be drijf nu werken met ruim 20 man per soneel. Bovendien wordt de vervaardi ging van andere matrastypen beslist niet verwaarloosd. Daar de schuimrubber- en schuimplastic matrassen uitstekende kwa liteiten hebben en de uiteindelijke con sumentenprijs zeer laag ligt, is verdere uitbreiding zeker te verwachten, wat voor Sneek zal betekenen een welkome verrijking van haar industrie. Mr Linthorst Homan stond vervol gens stil bij de komende feestelijkheden in Sneek ter gelegenheid van haar aan wijzing als industriekern en wenste daarbij, dat deze ontwikkeling op har monische wijze zal verlopen. Dat zal naar zijn mening stellig het geval zijn als ook tussen de overheidsorganen een goede samenwerking zal blijven bestaan. Ook verwacht h” dat de kernen en de plaatsen in hun omgeving die niet als- zodanig zijn aangewezen eveneens tot een goede samenwerking zullen komen, ook wat de infrastructuur betreft. Voor de gemeente Sneek, die in zo menig op zicht een centrum is van de Zuidwest hoek is het in ’t bijzonder van belang, dat er ook met andere groepen een betere verkeersverbinding tot stand komt. Het kan nl. altijd nog beter, zo als bijv, de Lemmerweg met zijn vele bochten. Verder noemde spr. de toe komstige rijksweg door de polder ovér Lelystad naar msterdam en de moder nisering van de kanalen, allemaal zaken waarvoor met elkaar voortdurend bij de minister moet worden gepleit. In de tweede competltie-ronde krjjgen Sneek m LSC het deze week bijzonder moeilijk. De withemden gaan in Gronin gen hun krachten meten met de vroe gere semi-profs van Oosterparkers en LSC speelt voor eigen publiek tegen GRC, dat dit jaar grote plannen schijnt te hebben. WZS en Black Boys, beide thuisspe- lend, kunnen met heel wat meer opti misme hun wedstrijden tegemoet zien. De Zuidersportpark-bewoners, die vo rige week zo verrassend goed begonnen, ontmoeten immers het vrij zwakke Stan- fries en Black Boys ontvangt Warga, dat afgelopen zondag met 16 door Gorredijk werd geklopt. ONS tenslotte krjjgt een heel lastige tegenpartij in Hark. Boys dat op eigen veld altijd heel wat mans is. Zint Oosterparkers op revanche? De laatste ontmoeting tussen Ooster- parkers en Sneek vond plaats in het sei zoen 1954-’55, vlak voor de invoering van de nederlaag tegen WZS, maar of nog met prominenten als Roosenburg, Ydema, Hofstra e.a., won beide malen Op eigen terrein met 21, in Groningen met 1—4. Het is best mogelijk, dat Oos terparkers deze nederlagen nog niet ver geten is en dus nu op revanche zint. Mocht dat inderdaad zo zijn dan wordt het wel een heel moeilijke wedstrijd voor de withemden. Met halve winst mogen zij o.i. allang blij zijn. Er staat nog een ander zeer interes sant duel op het programma: Hengelo ESCA, een ontmoeting tussen twee tech nisch uitstekende ploegen. Wie dat gaat winnen is met geen mogelijkheid te zeg gen. In elk geval zal de uitslag niet ver van een gelijk spel zijn. Quick (N.) lijkt ons beter dan het Arnhemse VD2f en WW moet Alcides op de knieën kunnen krijgen. Borne WVC en Quick ’20—Be Quick (Z.) is voor de bezoekers. Na een rondleiding door het bedrijf, waarbij er in ’t .jzonder op werd ge wezen, dat de magazijnen waarin ae grote werkvoorraden voor de 1200 dea lers in het lanu zijn opgeslagen, allen aan de voorzijde van het nieuwe ge bouw zijn ondergebracht, begaf het ge zelschap zich aan boord van de achter de fabriek gereed liggende „Princehof” voor een tocht over de meren. Tijdens de vaart sprak de heer A. M. Mees als „op perhoofd” van de Sikkens-groep de heren Tjallema toe, aan wie hij de teke ning van de aan te bieden showroom overhandigde en werd de zeer smakelijke lunch (verzorgd door Restaurant Piso) gebruikt. Daarna ging de boot in het meer voor anker om een vijftal sprekers gelegenheid te geven ook nog even het woord tot de directie te richten. Dit waren burgemeester Rasterhoff en de heren Th. W. Zandstra, voorzitter van Nijverheid en Handel; J. P. Lasonder, namens de FieXa-grossiers; A. Longer- staeyn, hoofd van het Verkoopkantoor te Antwerpen, en J. de Koster, namens de Bond van Verf-detaillisten. De burgemeester concludeerde in een geestig speechje dat Sneek en Tjallema bij elkaar horen en het gemeentebestuur daarom graag bereid is het grondplan nogmaals te wijzigen als Tjallema weer wil uitbreiden. Spr. wijdde een dronk aan het welzijn van de oude heer Tjallema en bood tot besluit de hartelijke geluk wensen van het gemeentebestuur De heer Lasonder bood een tapjjt de directiekamer aan. -De heer P. Tjallema dankte al We zijn zeer benieuwd naar de richtingen van WZS in haar thuiswedstrijd van dit Stanfries. De zebra’s brachten op de eerste competitiedag Friesland een zeer verrassende nederlaag toe, terwjjl Stan fries thuis tegen DOG niets in de melk te brokkelen had. Theoretisch lijkt een tweede overwinning van WZS ons niet onmogelijk. Laten we voor de witzwar- ten hopen dat de praktijk ditmaal in overeenstemming met de theorie zal I zijn. DOG en de Kooi, beide met een over winning gestart, treffen elkaar in Woi- vega. De routine van de thuisclub zal hier wel de doorslag geven. Verder wint Emmeloord thuis van RES en Nicator van GAVC. Friesland zal zich in Oos- terwolde enigszins kunnen herstellen van de nederlaag tegen WZS, maar of de Leeuwarders daar in de Z.O.-hoek zullen winnen, wagen wij te betwijfelen. Tenslotte blijft Steenwijk voor eigen publiek baas over MKV ’29. Gaat LSC haar tweede nederlaag te gemoet? Dit zullen zeker velen zich af vragen nu de blauwhemden deze ween GRC ontvangen. De aloude GVV-Royal Combinatie kwam zondag j.l. verrassend goed voor de dag met een dikke 40 zege op Haren en ’t schijnt dat de Gro ningers dit jaar heel wat van plan zijn. LSC zal zich daarom volledig moeten geven wil het een redelijk resultaat oe- halen. Een gelijk spel zal o.i. al een zeer verdienstelijke prestatie zijn. Jubbega dat zich na de nederlaag in Assen, tegen VAKO weer enigszins her stelde, klopt deze week een nieuweling in deze klas, Olyphia. Ook Achilles gaat, tegen Haren, haar tweede overwinning behalen. Zwaagwesteinde is beslist ster ker dan Frisia en Rood Geel; de kampi oen van het vorig jaar, is aan haar stand verplicht VAKO te verslaan. Weer een overwinning voor WZS Voor het eerst sedert lange tijd is er in Friesland weer eens een originele, zij het vrij kleine, Lemster aak gebouwd En nog wel in Sneek In opdracht van de heer J. E. Kuipers te Laren werd op de scheepswerf „De Houkesloot” van de fa. J. Boomsma al- lïier de 20 cm. kleine kiel gelegd voor deze typisch Friese platbodem en maan dagmiddag was het ogenblik aangebro ken dat het fraaie, maar nog naamloze jacht, te water kon worden gelaten. In Verband met het overlijden van de op drachtgever (het schip gaat nu naar de familie) in juli j.l., gebeurde dit zonder enig officieel ceremonieel. De tewaterlating verliep er echter niet minder vlot om. Precies kwart voor twee werd de lier in werking gezet en enkele seconden later reeds lag de wit glanzende aak (hetzelfde type als „de Groene. Draeck” van H.K.H. Prinses Beatrix) stevig in haar element, i.c. het water van de Houkesloot. In de gezellige, blank mahoniehouter. roef, hebben wij uit de mond van werf baas J. Boomsma iets meer kunnen horen omtrent de afmetingen, het com fort e.d. van het jacht, waarvoor de tekeningen zijn gemaakt door de heei H. Kersken te Aalsmeer. Hier volgen enkele bijzonderheden, die de zeilenslie- vende lezers zeker zullen interesseren lengte 9 m., breedte 3.25 m., diepgang 0.83 m„ gemaakt van 4,5 mm. dikke stalen platen, voorzien van 42 m2 tuig en een 30 p.k. Albin motor. Er zijn vier ruime slaapplaatsen, een vaste wastafel, een. closet, eep ingepouwd gasstel, royale opbergkasten. Kortom alle comfort die men zich maar kan wensen. Een ideaal schip voor de vakantie. Trouwens, als zo danig was het door wijlen de heer J. E. Kuipers ook bedoeld. Louter voor het (vogelzaden); fa. Dotinga (tuinarchitec tuur) fa. Van der Plaats, Bolsward (koffie en thee) en fa. J. B. Posma (vogels en zaden). Zaterdagmiddag om half vijf deze unieke tentoonstelling door gemeester Rasterhoff geopend. Om half zes zal zij worden opengesteld voor het publiek. De toegangstijden op alle ove rige dagen (met uitzondering van zon dag 20 sept.) zijn: 1012, 27 en 810 uur. De entrée-prijs bedraagt slechts 35 cent, terwijl kinderen in schoolver band maar 15 cent behoeven te betalen. Dit kan dus voor niemand een beletsel zijn. De verwachting is dan ook zeker gerechtvaardigd, dat, onvoorziene om standigheden voorbehouden, het aantal bezoekers dat van 1955 (4000) nog verre zal overtreffen. (Zie voor verdere bijzon heden een advertentie in dit blad). Tot slot geven wij hier dan nog de namen van hen die de fabriek tot stand brachten. Architect was de heer B. Lee man alhier, met adviezen van de heer Speijer te Amsterdam. De bouw werd uitgevoerd door de heer G. Doevendans, het schilderwerk door de firma Sluyter, de vloerbedekking en stoffering aange bracht door H.B.Z. De gebr. Blom leg den de geluidsinstallatie en de huistele foon aan; B. Sikma het sanitair; Lan- dustrie de verlichting en Feenstra, Gro- ningen-Heerenveen de centrale verwar ming. Het glas werd geleverd door de Noord Nederl. Glasfabriek v.h. M. J. Houwink en Neon Holland te Amster dam plaatste het FleXa-embleem in neonletters aan de voorgevel. De bloe menversiering bij de opening was van Gebrs. Brandsma. De Commissaris, gezins- en familie leden van de directie, Burgemeester en Wethouders onzer gemeente, korpschef Kooistra, functionarissen van de Sik- kens Groep waarbij de Gebr. Tjallema sinds 1954 zijn aangesloten en uit het bedrijf, vrienden en de vele andere geno digden werden namens de directie verwel komd door de heer G. P. Tjallema, die daarna allen dankte die hebben mede gewerkt het fraaie gebouw tot stand te brengen, en vervolgens een overzicht gaf van de ontwikkeling van hun bedrijf dat in 1904 door zijn vader op beschei den wjjze met een oom in Bozum werd gesticht. Wij prijzen ons gelukkig, zei hij, dat vader thans op ruim 81-jarige leeftjjj deze opening nog kan meema ken en zijn blij dat wij zijn voetsporen hebben gevolgd en dankbaar voor wat wij van hem leerden. Toen wjj vijf jaar geleden toetraden tot de Sikkens Groep konden wij ons meer dan tevoren toeleggen op de verf voor zelfschilders, die men thans in alle lagen der bevolking vindt en voor wie dit zelf schilderen een vrije tijdsbeste ding bij uitnemendheid is, zo vervolgde de heer Tjallema. Hij noemde de posi tie van hun fabriek op de markt toon aangevend, maar thans is het oog ge richt op de Euromarkt. Ook hier een vaste plaats te bereiken is het doel dat wjj ons voor ogen hebben gesteld. Een voorbeeld. De Commissaris der Koningin noem de dit bedrijf een voorbeeld van gezond particulier initiatief en industrialisatie in Friesland. Klein en bescheiden begon nen, heeft het zich steeds verder ont wikkeld en thans zien wij hier een van de modernste bedrijfsgebouwen welke in deze sector in ons land en misschien ook wel in het buitenland te vinden zijn. U bent met elkaar dus behoorlijk uit de verf gekomen, zo merkte de Commis saris geestig op. Na in dezelfde trant ook de vrije tijdsbesteding te hebben be sproken, merkte de Commissaris op dat de aandacht van dit bedrijf de laatste jaren voornamelijk is uitgegaan naar het zelfschilderen, waarbij het, gezien de omzetten, behoorlijk in de geschoten. Thans verlaten iedere week 70—90.000 bussen verf de fabriek toch blijkt deze productie telkens weer te klein te zijn. Daarom wenste spr. de directie van harte toe, dat zij in de niet te verre toekomst weer zal moeten uit breiden. Het samen gaan met andere bedrijfs groepen noemde spreker in menig op zicht een voordeel, o.a. door de weten schappelijke onderzoekingen. Wij moe ten ons namelijk in Friesland de erva ringen eigen aken welke elders zijn opgedaan, want op ’t gebied van de re search kan in Friesland stellig meer worden bereikt dan tot nu tóe. En wie wetenschappelijk aan de spits staat, zal het op den duur wel klaren. De Commissaris toonde zich ook ver heugd over de bijzondere aandacht wel ke m dit bedrijf aan de vakopleiding wordt besteed, omdat dit de meeste kansen op succes biedt. De kernaahwjjzing. Tot besluit bracht de Commissaris met de geserveerde champagne een dronk uit op het welzijn van de directie en allen die in het bedrijf werkzaam zijn en wijdde de heer P. Tjallema de tweede dronk aan de Koningin. trad, zeer begaafd is, blijkt niet alleen uit de recensies van deze koncerten; hij behaalde ook een groot aantal muziek prijzen, o.a. in 1956 de eerste prijs van het Internationaal Muziekconcours te Genève. Het programma vermeldt te vens „Le Festin de l’Araignée” van Roussel en de „Schilderijententoonstel ling” van Moussorgsky. Als de voortekenen niet bedriegen, dan wordt de „Vogel- en Bloemenshow”, die de Volièrevereniging Sneek en Om streken van 19 t/m 24 september a.s. houdt, een evenement zoals nog nimmer op dit gebied in Friesland heeft plaats gevonden. Het organiserend comité, bestaande uit de heren J. Veldhuis, J. G. de Vries, F. J. Japenga, A. C. Vermast, G. Schuur mans en S. Sikkes heeft tenminste alle mogelijkheden aangegrepen om deze show nog grootser, nog boeiender te ma ken dan die van vier jaar geleden. Daartoe is o.a. de grote zaal van „Ons Gebouw” (oppervlakte ruim 460 m2) afgehuurd, waarin de negen grote volières en de talloze vitrines een plaats je zullen krijgen. In deze volières zullen de meest uit eenlopende soorten vogels een tijdelijk tehuis vinden, want naast inheemse zul len ook enkele honderden tropische en sub-tropische vogels, waaronder twee zwart-rode Braziliaanse toekans en twee Israëlische flamingo's, -welk vier tal een waarde van ruim duizend gulden vertegenwoordigt, te zien zijn. Een dio rama van Friesland zal er ook zijn. I Knip deze coupon uit. U Tegen inlevering ontvangt l bij aankoop van Kinderrokje, Jumper of Vestj De volkshuisvesting is voor Sneek eveneens van zeer groot belang. Door de zich t eeds uitbreidende in dustrie en handel zal de hoeveelheid woningen welke beschikbaar komt er heel anders moeten uitzien dan thans. Wanneer hieraan niet van rijkswege wordt medegewerkt, zul len wjj de boot missen, aldus de Commissaris. De bouw van meer premiew’oning-" zal het Friesland mogelyk maken de wieken verder uit te slaan. Tot besluit wenst spreker de directie van harte geluk met hetgeen hier tot stand werd gebracht, wat een mijlpaal moge zijn op de weg naar een nog gro tere bloei van haar bedrijf. De Commissaris verrichtte hierna de opening zoals in de aanhef is omschre ven, waarna de heer Henk Stipriaan commentaar ga° op het op gang komen van de arbeid en de werkzaamheden in het bedrijf. Op een zeer origine! wjjze heeft de Commis saris der Koningin in onze provincie, Mr H. F Linthorst Homan, dins dagmorgen de nieuwe FleXa fabrieken van de Gebr. Tjallema N.V. aan de Oppenhuizerweg al hier geopend. Terwijl hij nl., gekleed in een witte schildersjas, in de can- tlne met een oranje verf rol de letters Tj op een wit tekenbord schilderde, bracht hij door middel van een foto-electrische cel een belsignaal in de fabriek in werking, waarna een voor een de machines in de nieuwe fabriek begonnen te draaien. Duizenden exotische planten en bloe men zullen (zoas uit de naam van de show blijkt) de zaal ensceneren, zodat het geheel een sprookjesachtige aanblik zal bieden. Zo zal bijv, op het toneel een artistiek vogelverblijf worden aange bracht. Daarnaast, ook op het toneel, komt dan een vijver, waarin de twee Is raëlische flamingo’s naar hartelust kun nen „pootje-baden”. Tevens is er in deze sprookjestuin ge legenheid voor een gezellig zitje, waar men tegen zeer lage prijs een kopje thee of koffie kan genieten. Dat deze toch vrij kleine vereniging een zo grote show kan organiseren, dankt zij voornamelijk aan de steun van diverse Sneker firma’s en particulieren. Verschillende van deze zakenlieden heb ben zelfs een aan de omstandigheden aangepaste stand ingericht. Zo expo seren o.a. fa. A. Bosgra (tuinarchitec tuur) fa. Wielinga (lederwaren)fa. v. d. Meulen (boekhandel)fa. Sluis (vogelzaden); fa. U. Faber (haarden); fa. Metz (baby-uitzet)fa. Tolsma (tuingereedschap); fa. Zandstra (sport artikelen); fa. Joustra (bloembollen): Gebr. Brandsma (boemhandel)Natura 18

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 5