Het nieuwe Doktershuis, uniek in Nederland, wordt woensdag geopend Een kwajongensstreek met verrassend en waardevol gevolg Prachtige aanwinst Fries Scheepvaart Museum voor het t f IJLST WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, n en van Deze week in Sneek Lauwerszee -actie 114e jaargang no. 76 Maandag 21 sept. 1959 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - edakteur: L. KIEZEBRINK Kernweek Afscheid ds W. Dekker Voor vergeetachtige zwemmers Opbrengst collecten l Programma concert Sted. Muziekcorps Sneek Groene Kruis Oudega-W. vijftig jaar Oud-stadsomroeper overleden Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Nieuwe rechtervleugel St. Antonius Ziekenhuis thans voltooid. Het zwaard van Greate Pier uit de Wip opgevist Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Aanrijding te Hommerts Nog aardbeien N.C.V.B. Hommerts-Jutrijp Wie is wie in de Galigastraat SNEEKER NIEUWSBLAD ▼1D name Klinisch-chemlsch laboratorium. H.H. 5 Doktershuis. Een incident De naam doktershuis, die dit geheel heeft gekregen, is de aanduiding van de De jongens die de auto konden wegdu wen omdat de remmen niet vast stonden, zagen tot hun schrik dat deze met een plons, die tot ver in de omtrek te horen was, in het water van de Wip verdween. Het publiek stroomde toe en in een oog wenk stond langs de walkanten een haag van nieuwsgierigen, die zich angstig af vroegen of er mensen in de wagen zaten. Gelukkig was dit niet het geval, zodat de spoedig ter plaatse zijnde ambulance auto van de politie naar de garage kon terugkeren. Direct daarop arriveerde de kraanwagen van de firma Fritsma om de drenkeling uit het niet zilte maar wel vieze nat te takelen en op zijn eigen element de vaste grond terug te brengen. De collecte voor Pro Juventute heeft hier ter stede f 863.14 opgebracht. Zaterdag is alhier op bijna 90-jarige leeftijd overleden de heer Sjoerd Faber. Faber was vroeger in onze stad een zeer bekende persoon. Als omroeper kondigde hij nl., voorafgegaan door tromgeroffel, vele gebeurtenissen e.d. welke hier zou den plaats vinden, met stentorstem in alle delen van de stad aan. Maar alleen de oudere generatie kan zich dat nog herinneren. van Holland Joh. Strauss Eugen Fiilling Grossmann Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Hoewel het steeds moeilijken wordt werkelijk belangrijke voorwerpen, in het Fries Scheepvaart Museum op hun plaats, voor de stad Sneek te bemach tigen is het bestuur de laatste maanden toch weer zo fortuinlijk geweest de ver zameling te kunnen verrijken. Terwijl men hier druk mee bezig was, viel een losse staaldraad waaraan een grote haak bevestigd was, van de kraan in het water. Het toeval wilde, dat juist deze achter een bosje ijzerdraad haakte, dat om het gevest van het zwaard ge strengeld zat. Aanstaande woensdagmiddag zal het nieuwe Doktershuis aan de Sophiastraat, dat in de plaats is gekomen van het oude aan de Westersingel, officieel door Prof. Dr P. Muntendam, Directeur-Generaal van de Volksgezondheid, worden geopend. Na diens korte toespraak zal ook nog het woord worden gevoerd door de heren L. Feenstra, voorzitter van de afd. Frieslands Zuidwesthoek van de Koninkl. Nederl. Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst en Dr G. J. Ub- bink, voorzitter van de Sneker Specialisten Vereniging. Een Doktershuis als dit, waar de specialisten de gehele dag vertoeven en de be schikking hebben over hun kamers, waarin ze de patiënten ook kunnen behan delen, is uniek in Nederland. Ook de apparatuur waarover ze hier kunnen be schikken, voldoet aan de hoogste eisen en is in vele gevallen zelfs toonaan gevend. rens (in dit geval de kar bij het hand vat) en reden er mee, de twistenden in cluis, naar het stadhuis, waar wethouder Berkhout zich als een moderne Salomo ontpopte. Hij maakte aan het incident een einde door het zwaard voorlopig in beslag te nemen en liet het naar de Wa terpoort transporteren waar het wel bij zonder goed van pas kwam. Daar wordt immers in deze Kernweek een tentoon stelling van Sneker oudheden gehouden, waarbij ook de helm van Greate Pier wordt getoond. Mooier kan het dus al niet. Nu kan men daar twee onderdelen van zijn wapenrusting aanschouwen. Na deze tentoonstelling, die alle dagen geopend is van 2-6 en van 19-21 uur, zal de Kantonrechter moeten beslissen aan wie het zwaard wettig toebehoort. Pauze. 6. Eurovisie Mars, 7. Der Zigeunerbaron, 8. Spanische Skizze, 9. Czardas, 10. St. Louis Blues, mars, W. C. Handy volksliedje 3. Sneeker Kern-blues, 4. London Suite, Baldadigheid van enkele kwajongens heeft voor onze stad een zeer fortuinlijk gevolg gehad. Bij het optakelen van een door deze knapen in de Wip gereden D.K.W. auto, die voor de zaak van de heer Wuring geparkeerd stond, kwam te vens een oud zwaard van enorme afmetingen te voorschijn. Een toevallig aan wezige amateur -oudheidkundige ,die al direct constateerde dat het wapen uit de 16e eeuw dateerde, kwam bij een nader onderzoek tot de verrassende ontdek king dat dit zwaard aan niemand anders dan Greate Pier heeft toebehoord, die zoals men weet zijn laatste jaren in Sneek heeft doorgebracht en in de Grote Kerk begraven ligt. bestemming van een groot deel van deze nieuwbouw. Iedere specialist beschikt h’or over een eigen spreek-, onderzoek en behandelruimte met de daarbij beho rende nevenruimten, welke men via de centrale hal bereikt. De indeling van het doktershuis is als volgt Links van de in het midden gelegen gang zijn gelegen een kamer voor stof- wisselingsonderzoek, een spreekkamer en een onderzoekkamer voor elk van de beide internisten met twee kleedkamers bij iedere onderzoekkamer; een spreek-, Hoogst- eenmaal Wadden- doch het door de Sneker zilversmid Jan Doedes. De gebruikte jaarletter N wijst op het jaar 1644; de meester zelf merkte zijn merkstukken met het monogram J D. Voorwerpen als deze lepel, toch slechts een vrij simpel werkstuk voor deze meester, van wie wij voorts nog enige fraai gegraveerde bekers kennen, geven wel een buitengewoon hoge dunk van de kunstzin onzer Sneker voorvade ren in vervlogen eeuwen. Het stemt dan ook tot weemoed de bewijzen hiervan, op een enkele uitzondering na, nog slechts in het Sneker Museum te kun nen terugvinden. Een reden temeer zich te verheugen dat onze stad, zij het te elfder ure, nog kans heeft gezien dit Museum te stichten en van steeds groter betekenis te doen zijn. Van de andere aanwinsten vermelden wij hier tot slot nog even een opmer kelijk fraaie, zilveren lepel met getorste en deels gegraveerde steel. Deze werd langs dezelfde weg verkregen als de eerst beschreven roerkop en is gemaakt Zeer voorzichtig werd het zwaard om hoog gehesen en na door onze ook weer bij toeval aanwezige fotograaf op de ge voelige plaat vereeuwigd te zijn, op een handkar neergevlijd. Apotheek. Door een deur gescheiden van het overige deel van de verdieping ligt de apotheek. Hier vinden wij aan de ene zijde van de gang de receptuurruimte en de kamer van de apotheker met een klein analytisch laboratorium. Aan de andere zijde de sterilisatieruimte met een liggende autoclaaf en water-distil- leerapparaat voor het verwerken van geneesmiddelen tot steriele oplossingen in ampullen en flessen voor injektie en infusie. Vervolgens een speelruimte en een dagmagazijn. Door aankoop van een Leeuwarder antiquair, die het stuk op zijn beurt in een onder de hamer gekomen Engelse kunstcollectie aantrof, verwierf het Mu seum een uit eikenhout gesneden, bizon- der fraaie roerkop. Deze aankoop werd vergemakkelijkt door een zeer gewaar deerde bijdrage uit het Sneker Cultuur fonds, dat het Sneker kunstbezit overi gens al eens eerder te stade is geko men Dergelijke roerkoppen behoren tot de meest op prijs gestelde curiosa der Nederlandse- zowel als buiten landse scheepvaartmusea en gelden zo wel als even karakteristieke als kunst- Daarop had echter een spannend en te gelijk vermakelijk incident plaats. Be halve de amateur-oudheidkundige R. Steensma uit Ysbrechtum was ook diens dorpsgenoot L. Koopmans bij het opvis- sen van het wapen aanwezig .Deze heer behoort nl. tot de Snitser Skotsploech die aan het dansen was op het podium op het Waagplein ,maar dit optreden on verwijld staakte, toen de plons welke de auto veroorzaakte ook tot daar door drong, en eveneens naar de plaats des onheils ijlde. En laat nu hoe is ’t mogelijk deze heer Koopmans een verre nazaat zijn van Greate Pier, ons allen uit de Vader landse Geschiedenis wel bekend. Uit dien hoofde eiste hij het zwaard voor zijn fa milie op, maar bij de heer Steensma be gon het verzamelaarsbloed te bruisen. Hij wilde de historische vondst in het Fries Scheepvaart Museum onderbrengen en alzo voor het nageslacht veilig stel len. De mannen raakten handgemeen op de handkar en deze zou ook in het water gereden zijn (waar iedereen al reikhal zend naar uitzag) als enige omstanders hem niet hadden tegengehouden. En zij vatten de koe toen ook direct bij de ho- Nieuwe bruiklenen. Het toeval wilde nu, dat vrijwel tege lijkertijd met de aankoop van de uit En geland teruggekeerde roerkop een nieuw bruikleen van de Ottema Kingma Stich ting binnen kwam; andermaal een roer kop Uit lindenhout gesneden, is deze tweede aanwinst niet alleen wat groter dan de eerste doch ook van iets jonger datum. Enigszins losser gefatsoeneerd weerspiegelt dit exemplaar de ten op zichte van de vaak zo plechtstatige ba rok der late 17de eeuw de meer frivole gezindheid der Rococo-stijl, uit het mid den der 18de eeuw. Ook deze kop stelt weer Hercules voor. De allergrootste roerkop in het Mu seum vermoedeijk ook de allergroot ste in geheel Nederland blijft niette min nog steeds de reusachtige Hercules, reeds in 1939 het Museum door wijlen Nanne Ottema in bruikleen gegeven. Deze kop werd eenmaal getorst door het roer van een Woudsender houtkof; vermoedelijk hebben daarom de kleinere koppen op het roer van kleine schepen gestaan veerschepen, smakken, tjal ken of boeiers. Met zekerheid laat dit zich dit helaas niet meer vaststellen. Van de Ottema Kingma Stichting werd bovendien in bruikleen ontvangen een zeer oude, vermoedelijk uit het be gin der 18de eeuw daterende en met ijzer beslagen zeemanskist, waarschijnlijk werd deze kist gebruikt door een van de eilanden afkomstige zeeman HOMMERTS. Zaterdagmiddag kwam de 10-jarige J. Bouma achter een vrachtwagen vandaan en stak plotseling de straatweg over. Een personenwagen kon hierdoor een aanrijding niet voor komen. B. sloeg met zijn hoofd tegen de motorkap, waarna hij in de berm te recht kwam. Met een flinke buil pp z’n hoofd is hij naar huis vervoerd. Geluk kig is dit goed afgelopen, maar het is weer een ernstige waarschuwing om eerst goed uit te kijken wanneer men de weg oversteekt. OUDEGA-W. De familie J. Kaspersma kon, voor de tweede maal dit jaar, nog wat aardbeien uit haar tuin oogsten. Een bijzonderheid is dat zeer zeker. manent gebouw om het groeiend aantal specialisten te kunnen huisvesten. Toekomstige vernieuwingen en moderniseringen. Centrale hal. De centrale hal vormt de entree zowel voor de patiënten, die op het spreekuur of volgens afspraak de in het doktershuis werkzame specialist willen consulteren als voor de patiënten, die voor opname in het ziekenhuis ko men. Rechts in de hal bevindt zich de receptie met telefooncel voor het pu bliek, alsmede de trap naar de verdie ping. Links is in deze nieuwbouw de op- name-administratie gevestigd, bestaan de uit een administratieruimte, welke verbonden is met de ontvangkamer voor j de patiënten, die in het ziekenhuis moe ten worden opgenomen. Tevens dient deze hal als verbindingsschakel tussen het doktershuis, het klinisch-chemisch laboratorium en de apotheek enerzijds en het behandelhuis operatie-afdeling, röntgenafdeling en afdeling voor phy- sische therapie) en het beddenhuis an derzijds. en de kontrolerende artsen van het Zie kenfonds en de Sociale Verzekerings bank. Naast deze laatste kamer bevindt zich tevens een wachtkamer. Daarnaast ligt een diensttrap naar het magazijn en naar de verdieping. Rechts van de gang bevinden zich achtereenvolgens een kamer voor de me dische sekretaressen, twee brandcard- ruimten, een keukentje, een speelruimte, een zusterskamer, vijf wachtkamers, een spreek-, onderzoek- en behandelruimte voor de neus-, keel- en oorarts met don kere kamer en spoelruimte, een wacht kamer en een spreek- en onderzoekka mer voor de kinderarts met een sluis als verbinding met de wachtkamer. Ver der is hier een aantal toiletten. Voor de goede ventilatie van de kleed kamers en andere daarvoor in aanmer king komende ruimten zorgt een afzuig installatie, die centraal in werking wordt gesteld, en om het geluid zoveel mogelijk te weren, zijn acoustische pla fonds toegepast, terwijl de vloerbedek king uit plasticmateriaal bestaat. Via de trap in de centrale hal komt men in de centrale wachtruimte van de op de verdieping gevestigde specialisten. Rechts in de gang zijn gelegen de ont vang-, spreek- en behandelruimte van de oo^ rts met donkere kamer, een kamer v _>or het elektro-encefalografisch onder zoek (kooi van Faraday), een spreek- en een onderzoekkamer van de psychiater- neuroloog, een spreek- en onderzoekka mer van de tweede vrouwenarts. Aan de rechterzijde bevindt zich nog een ka mer voor medische sekretaressen. Onze stad gaat in fleurige stemming de Kernweek in. Vanavond zal de verlich ting van de winkelstraten een feestelijke aanblik bieden en de winkeliers hebben vanwege de etalage-wedstrijd hun uit stallingen extra verzorgd, wij zagen reeds juweeltjes. Laten de particulieren niet achterblijven: de vlaggen uit! HOMMERTS-JUTRIJP. Op 17 septem ber spruts foar üs ófdieling de hear D. Boersma fan Rinsumageast oer „De wonde ren Gods in het Heelal”. welhaast uitgewiste, in sierlijke krul letters op het deksel geschilderde op schrift liet zich nog niet geheel en al ontcijferen. De conservator hoopt er nog een stel bijpassende Amelander of Ter- schellinger kistbankjes bij te kunnen vinden ook al zijn deze onontbeerlijke toevoegselen met een lantaarntje te zoe ken De ondervinding heeft echter ge leerd dat als men iets zeer bepaald voor het Museum zocht, dit na verloop van tijd inderdaad „boven water” kwam. Wie weet dus, dat het met de kistbank jes ook zo zal gaan. Voor de bouw van deze nieuwste uit breiding van het St. Antonius Zieken- hts kon voor de begane grond gedeel telijk gebruik worden gemaakt van Ii,et in 1932 geopende nieuwe infectiepavil- joen (in de volksmond „besmettelijk ziekenhuis” genoemd) aan de Sophia straat, dat toen in de plaats kwam van dat aan de Westersingel, dat reeds in 1909 tot stand was gekomen, zes jaar na de opening van het Ziekenhuis op 23 september 1903. In dit gebouw werd toen net Doktershuis gevestigd, dat in 1949 werd uitgebreid met een semi per- I onderzoek- en behandelkamer met twee kleedkamers voor elk van de twee chi rurgen en een van de twee vrouwenart sen; een spreek- en onderzoekkamer met twee kleedkamers voor de huidarts zinnige sierstukken, welke tot in de 19e eeuw op talloze Zeeuwse, Hollandse en Friese schepen prakten. Hoewel de af metingen zeer uiteenlopen, al naar ge lang de grootte en het type van het scheepsroer, waarvoor zij waren be stemd, is het aantal soorten tamelijk be perkt, hetgeen op een grote mate van continuïteit en conservatisme wijst. Het meest geliefd waren blykbaar de hoof den van zeemeerminnen en gehelmde krijgers. Bij de laatste heeft men ken nelijk teruggegrepen op de halfgod Her cules of Heracles, getuige de leeuwen kop, welke deze held bij wijze van tro fee als hoofddeksel placht te dragen. Op den duur heeft men niet steeds meer ge weten welke figuur er mee werd voor gesteld zodat met name de laat 18de en 19de eeuwse roerkoppen het verband minder duidelijk tonen. Het thans aan gekochte exemplaar maakt de indruk uit het einde van de 17de eeuw te da teren en behoort daarmede tot de oudst- bewaarde specimina van Fries-Hollandse scheepsbouw-sierkunst. Gezien de enge nen t.e.m. vrijdag a.s. 14 badhanddoeken; 22 hemden; derbroeken; 4 gymnastiekschoenen; zwembroeken; 2 badpakken; 1 vest; blouse, 2 jupons; 1 slipover; 7 washandjes; 43 sokken; 2 kniekousen; 42 zakdoeken; 1 beha; 1 wollen handschoen; 3 bandjes voor badbakken; 1 nylonkous; 13 jasjes; paar gymnastiekschoenen; 1 linnen schoen; 1 boodschapnet inh.: badhanddoek, badpak, badmuts en badschoentjes; 4 bad mutsen; 1 plastic veldfles; 1 tennisbal; 9 ceintuurs; 5 riemen; 18 kammen; 1 duik bril; 1 zakspiegeltje; 2 boodschapnettcn; 1 regenkapje; 8 haarstrikken; 2 haarborstels; 1 diadeem; 2 sleutelringen; 2 broches; 1 schaar; 1 zilveren ring; 1 heren horloge; 3 scapulier kettinkjes; 1 zakmes; 5 halsket tinkjes; 10 armbanden; 7 portemonnaies; 1 vuuraansteker; 14 fietssleuteltjes; 7huis- sleutels; 1 bril. Grafulla 2. Thema met variaties over een oud J. Nauta A. Feenstra Eric Coates 5. 2e Slavische Rhapsodie, Carl FriedemanMol Met dit Doktershuis is de nieuwe rechtervleugel voltooid. In voorbereiding is thans het tweede deel van de ver- nieuwings- en modernisering splannen, omvattende de linkervleugel van het j geprojecteerde beddenhuis. Het rech-1 terdeel hiervan werd in 1951 voltooid j toen het in 1942 gebouwde verpiegings- paviljoen uitgebreid werd met drie ver diepingen. Met de bouw van de linkervleugel wordt in het komende-voorjaar een aan vang gemaakt. Na het gereedkomen daarvan wordt begonnen met de ver nieuwing en modernisering van de ope- ratie-afdeling en de röntgenafdeling. De indeling van het Dokters huis. Op de verdieping is tevens gevestigd het klinisch-chemisch laboratorium. Links van de gang ligt vooraan de ad ministratieruimte tevens prikkamer. Daarna volgen het haematologisch en het kwalitatief laboratorium, een spoel ruimte, het kwantitatief laboratorium met aansluitend een kamer voor de meetapparatuur en de kamer van de kli- nisch-chemicus. Alle hiervoor genoemde vertrekken zijn onderling verbonden, zo dat men om van de ene naar de andere ruimte te gaan, geen gebruik behoeft te maken van de gang. Tijdens de Kernweek hebben de win keliers in die winkelstraat een aardige prijsvraag voor het publiek uitgeschre ven. In elke etalage staat een genum merde karikatuur van een eigenaar van een zaak in die straat. Men moet nu trachten deze personen te herkennen. Op de lijsten voor het invullen van de op lossingen dient bovendien een slagzin betrekking hebbende op de hoedanig heid van de Galigastr. als winkelstraat te worden ingevuld en een jury zal een en ander beoordelen en de prijzen toe kennen. Men zie voor verdere bijzonder heden de advertentie in dit nummer. Het programma van het concert he denavond te geven door het Stedelijk Muziekkorps onder leiding van de heer A. Feenstra luidt als volgt 1. Washington Grays, mars, OUDEGA-W. De afd. van het Groene Kruis alhier bestaat dit jaar 50 jaar. Dit feit zal op passende wijze gevierd worden en wel op één of twee avonden, al naar de belangstelling er voor. De eerste avond is voorlopig vastgesteld op 12 oktober a.s. Er is al iets gedaan om aan de nodige mid delen te komen, er is een geslaagde ver koop van Groene Kruis lepeltjes geweest en vorige woensdag trad hier de heer Jorna uit Sneek met zijn poppenkast op en wel op het sportterrein. Er was flinke belang stelling vooral van de zijde van de jeugd. Er worden ook onderhandelingen met een uitstekend gezelschap gevoerd voor een optreden bij de herdenking. IJLST, 20 sept. Ds W. Dekker nam he denavond afscheid van de Geref. kerk al hier. Als tekst had hij gekozen Openb. 3 11a: „Ik kom spoedig”. Na de dienst sprak eerst ouderling T. de Jong namens kerke- raad en geXteente, daarna ds van Ziel van Oosthem namens de classis Sneek. Ds Dek ker bracht mede namens vrouw en kinde ren hartelijk dank, in het bijzonder ook aan B. en W. voor hun aanwezigheid, ook de tegenwoordigheid van de collega’s van de Ned. Herv. en Doopsgezinde gemeente had hem goed gedaan. Hij sprak ook zijn gemeente toe en dankte haar voor haar meeleven en de koster kreeg ook een warm woord van dank. In de consistorie namen ds en mevr, met een handdruk afscheid van zeer velen. Zoals bekend vertrekt ds Dekker naar Noordwijk. Onderstaande gevonden voorwerpen kun- afgehaald worden bij het zwembad I ®-- J (verwantschap welke er steeds heeft be- 25 on- staan tussen de scheepsbouwkundigen 6 over en weer de Zuiderzee valt het moei- 1 j lijk uit te maken of de onderhavige roer kop van Friese- of Hollandse oorsprong is. Nu bezat het Fries Scheepvaart Mu seum reeds een aantal roerkoppen meer, van zeer uiteenlopende grootte en uit voering. Deze waren alle het eigendom van wijlen notaris Nanne Ottema doch bleven na diens overlijden in het Muse um als bruiklenen van de inmiddels als opvolger in rechten geproclameerde Ot tema Kingma Stichting. Bovendien ver kreeg het Museum door ruil met het Fries Museum te Leeuwarden in eigen dom de morenkop, eenmaal geplaatst op de helaas gesloopte, 18de eeuwse, te Dordrecht gebouwde overnaadse boeier „Stavo”. Tezamen een collectie die er zijn mocht In de loop van deze week zal er ook bij U worden aangebeld voor de Lauwerszee- actie. U weet het de Lauwers moet dicht, omdat de tegenwoordige dijken niet be stand zijn tegen stormvloeden als die van 1953. Door de afsluiting van de Lauwerszee winnen wij aan veiligheid, ook aan kost baar land voor jonge boeren en tuinders. De plannen voor het afsluiten en inpolde ren liggen kant en klaar, het is alleen nog maar de kwestie de rijksoverheid van de noodzaak van die plannen te overtuigen. Opnieuw te overtuigen, want reeds ver schillende keren heeft Den Haag met de noodzaak ingestemd. Wanneer dat niet het geval was, zou men in Leeuwarden ook niet een Dienst Lauwerszeewerken hebben ingesteld. Door het petitionnement te onderteke nen, versterkt U de stem, die Friesland dus ook U voor zijn veiligheid in Den Haag moet laten horen. U weet het, deze actie gaat uit van de vijf grote politieke partijen, de agrarische standsorganisaties, de plattelands-vrouwenorganisaties, de landbouwjongeren en de landarbeidersbon- den, de jongerengroepen van de politieke partijen en de Rie fan de Fryske Biweging. Evenals elders zet ook in Sneek de Vrou wen Hulpverlening haar schouders onder deze actie, waardoor gezegd kan worden, dat zij uitgaat van heel de bevolking. Morgenavond om acht uur worden bij Hanenburg de lijsten uitgereikt. Zij die mee willen werken, maar zich nog niet hebben aangemeld, zijn daar van harte welkom. Dat Sneek gedurende de kernweek ook in deze actie goed uit de bus komt is in aller belang, ook in dat van de gro tendeels onder de zeespiegel liggende stad. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per halt jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1