Amicitia Theater 25 jaar I Predikbeurten Het damkampioenschap van Sneek IJLST WYMBRITS ER A DEEL en van Bioscoopnieuws Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, AGENDA SISI Ml 114e jaargang no. 79 Donderdag 1 okt. 1959 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Dokter in het Oerwoud Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Lytse Krêft zong in Beatrixoord Hans en Grietje in Amicitia Tentoonstelling in de Leeszaal Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ft De leesclubjes in de Leeszaal beginnen weer Een afscheid bij de Belastingdienst Aanbesteding Gevonden voorwerpen Oppenhuizen- UitvzelFngerga M De hondententoonstelling te Groningen Leden Volièrevereniging Sneek bijeen Winterwerk Culturele Com missie Oosthem t '11 f - ïdrtg SNEEKER NIEUWSBLAD ▼an name Het Dagboek van Anne Frank. Revolverrecht in Montana. d. PIETER COERS MELIS AREMA H. 1.30 uur Ds Van grepen doet. Vaak ook worden <!e di-1 O In dienst van de Hernhutter- zending. Verschnnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) Zaterdagmiddag 3 oktober komt het kindertoneelgezelschap van Chris Hof land in Amicitia met het sprookje „Hans en Grietje”. Dit gegeven heeft Chris Hofland omgewerkt voor het toneel met leuke liedjes, mooie dansen en het ge heel in schitterende costumes. Wedstrjjdprogramma voor maan dagavond in café Leeuwen. GAUW. Zaterdag j.l. bracht de Zangver eniging „Lytse Krêft” alhier een bezoek aan de patiënten in Beatrixoord te Ap- pelschr Bij verschillende barakken wer den enige nummers ten gehore gebracht. Dit was in de eerste plaats bestemd voor de heer Y. Jellema, oud dorpsbewoner en aldaar verpleegd. Nadat een patient namens hen allen een dankwoord had gesproken, werd in de cantine een kopje thee gedronken, waar na de terugreis werd aanvaard. de jubilarissen het Het Interkerkelijk Comité, E. Metz, Grootzand 30 Mevr. F. v. d. Meulen-Vermeulen, Stationsstraat 15 Mevr. L. de Leeuw-ten Hoeve, Eenheid 25 Mevr. A. B. Henstra-de Jong, Hoogend 20 Mevr. H. Nauta-Oly, Berkenlaan 15 Mevr. A. Lindeman-Boiten, Zeilstraat 20 Mevr. A. Vosseler-Wielinga, Berkenlaan 32 Mevr. A. v. Benthem-Dekker, Berkenlaan 38 Mej. T. Dijkstra, Tulpstraat 11 Mevr. G. KaspersSpreeuwers, Kloosterdwarsstraat 40 P. Dijkstra, Schoolstraat 17 J. E. Offringa, Parallelweg 37. Zie ook de advertentie in dit nummer. Onze leeszaal schenkt deze week aan- daAt aan twee belangrijke kerkelijke acties: de Hervormde LJerkbouw-actie, die gevoerd wordt onder de slagzin „geeft op z’n minst een i/2 voor 160 nieuwe kerken”, en de Geref. Stichting Steun Kerkbouw waar éénmaal per jaar voor gecollecteerd wordt. In de studiezaal is een collectie boe ken zeer stijlvol tentoongesteld, die allen betrekking hebben op kerkbouw en ker kelijk leven. Men vindt daar in de boe ken „Schoonheid van ons land”, een on volprezen serie, het prachtige werk Go- thische bouwkunst opengeslagen bij het interieur van de Martinikerk in Bolsward. Men kan bladeren in het werk Romaanse bouwkunst en kijken naar af beeldingen van koorbanken en kansels. Wat een rijkdom aan kerken bezit Ne derland De tentoonstelling laat ze ons in volle glorie zien; niet alleen de trot se. bouwwerken van Delft. Haarlem, Breda, ook de „gewone” met klimop be groeide verweerde oude dorpskerken, die zo intens karakteristiek kunnen zijn. Een van de ontroerendste boeken vind ik dat kleine werkje „Onze oude dorps kerken” met vele schetsen van eerbied waardige kerkjes niet groots, niet pompeus maar het levende middel punt van een dorpsgemeenschap. De kerk in het midden dat is ze ker wel het doel van deze beide kerke lijke acties, waaraan de leeszaal heeft willen meewerken door het boek over de kerk naar voren te schuiven. Hope lijk zullen veel bezoekers van de lees zaal hun belangstelling tonen door de studiezaal c:ns binnen te gaan. Mis schien raken ze dan verdiept in de boe ken over de nieuwe architectuur en zul len ze tenslotte de schoonheid ontdek ken die er kan zijn in een rechtlijnig modern kerkgebouw, zoals de beide ker kelijke instanties er talrijke in ons lano willen bouwen met de hulp van vele] De film voor de zondagmatinee speelt in de zestiger jaren van de vorige eeuw toen Montana nog een woest grensge bied was, waar goud werd gevonden en doodslag en beroving aan de orde van de dag waren. De film is het relaas van de grote opruiming onder het gespuis van de goudvelden. Een kleurenfilm vol actie en spanning, de hoeven roffelen en de zesschieters zijn voortdurend in bedrijf. Lon Mc Callister, Wanda Hendrix en Preston Foster hebben hoofdrollen. Van morgen t.e.m. a.s dinsdag komt dan „Het dagboek van Anne Frank” in de Fox-verfilming in het Amicitia Thea ter. We hebben het dagboek hier ook als toneelstuk gehad en de regisseur George Stevens heeft ook in deze film de sfeer van beklemming en vrees, die tijdens de bezetting als een schaduw over ons land, maar in het bijzonder over onze onder gedoken Joodse gezinnen hing, goed weten te treffen, maar is ook de kleine vreugden, welxe die sfeer soms even met een zonnestraaltje doorlichtten, niet voorbjj gegaan. Millie Perkins geeft 'n werkelijk aangrijpende vertolking van Anne Frank, het kleine Joodse meisje dat in de eenzaamheid haar dagboek schreef en ondanks alles in de goedheid van de mens bleef geloven. Joseph Schildkraut speelt Otto Frank, Gusti Huber mevr. Frank, Diane Baker Mar got Frank. Ed Wynn is tandarts van Dussel, Lou Jacobi en Shelley Winters vormen het echtpaar van Daan, Richard Beymer is Peter van Daan. Douglas Spencer meneer Kraler en Dody Heath Miep. De film is cultureel gekeurd en in cinemascope. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lage: Abonnementsprijs t 3,per hall jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad. Woensdag 7 oktober beginnen in de leeszaal de leesclubjes van mej. H. Hoogland weer. Gisteren was de dag aangebroken waar op de Hoofdschrijver H. J. de Vries al hier afscheid moest nemen van zijn werk en de collega’s met wie hij zo lang heeft samengewerkt. De Hoofdinspecteur-tit. Mr E. R. Zweep memoreerde, dat de Vries ruim 50 jaren het Rijk heeft gediend en hoopte dat dit altijd met arbeidsvreugde gepaard is ge gaan. Van een humorist zegt men, dat hij in wezen een ernstig, soms zelfs een héél ernstig mens is. Iemand die in staat is zijn sombere ogenblikken en tegenslagen weg te lachen. Zolang ik U ken, aldus de heer Zweep, bent U degene geweest die ogenschijnlijk steeds met blijmoedig heid Uw werk hebt gedaan. Namens de belastingdienst dank ik U voor al het werk, dat U hebt verricht en wens ik U tesamen met Uw echtgenote nog een lange en voorspoedige toekomst toe, wel ke gij wel onder zeer gelukkige omstan digheden aanvangt. Na deze toespraak kreeg de oudste col lega de heer W. van der Pas de gelegen heid de scheidende ambtenaar een ca deau aan te bieden. Op uitvoerige wijze ging de heer van der Pas na de lange ja ren dat zij samen mochten werken, zo wel vóór als tijdens en na de oorlog. Van het begin af hebben we ons vrienden ge voeld en dat is in die lange reeks van jaren, nl. 27 jaar, er niet minder op ge worden. Vooral in de oorlog wist jij van de gelegenheid gebruik te maken, aan eten te komen en steeds deelde je mee aan anderen die niets hadden, zo getuig de de heer v. d. Pas. Ook op het gebied van propaganda voor „onze” vereniging de Vara heb jij veel werk verricht. Na mens alle collega’s bood hij een polshor loge aan ten afscheid terwijl mevr, de Vries een bloemenhulde in ontvangst kon nemen. Na deze toespraak volgden de heren Jon ker, van Dijke (ontvanger) en Steffens die allen de goede eigenschappen van de Vries releveerden. Tot slot dankte de "heer de Vries de sprekers en alle collega's die aanwezig waren om deze dag voor hem tot een on vergefelijke te maken, voor de goede woorden. Hij hoopte ook na zijn ontslag niet werkeloos te blijven maar zal zijn krachten geven aan de vele verenigingen waarvan hij lid is. Op aijn wijze hoopt hij de gemeenschap nog vele goede dien sten te kunnen bewijzen. landgenoten. In Den Haag vond de aanbesteding plaats van de electrische installaties alsmede de plaatsing en levering van de bliksemaf leider voor het nieuwe Postkantoor in Sneek. De inschrijving was als volgt: Firma Tiel Harlingen 41.800,firma Niermeyer Leeuwarden 41.329,—, Lan- dustrie Sneek 39.840,firma Boom- sma Leeuwarden 38.323,—, firma Sil- vius Zn. Sneek 35.935,—. De werkzaamheden zijn aan de laagste inschrijver gegund. Kindervest, T. Groen, Oppenhuizen no. 54; vulper, W. Fabriek, Oppenbuizen no. 131; beurs met inhoud, G. Wijn ja, Oppenhuizen no. 107; bankbiljet, Post- commandant Oppenhuizen 133. De Broedergemeente bouwde op Stoelmans-eiland een zendingshospitaal. De Bosnegers hebben het belang hiervan voor hun en bun kinderen ingezien en ze komen spontaan om zich te laten hel pen. Maar het belangrijkste is dat deze heidenen, die afgoden en geesten aan bidden, nu ook blijde Christenen worden. Aan de patiënten wordt de blijde bood schap gebracht. Er wórden korte kerk diensten gehouden waar ieder welkom is. Aangezien hiervoor geen gebouw be schikbaar is, gebeurt dit tot nu toe in het zusterhuis, maar dit kan zo niet blij ven omdat het te klein is. En daarom moest er een eenvoudig kerkje komen... Helpt U ons sparen, zodat als we over een maand by onze Vrienden de Bos negers terug zijn, mijn man (in opdracht van de Broedergemeente) de materia len, die bij de bouw gebruikt moeten worden, kan kopen. Verder zullen er geen kosten zijn, daar de mensen zélf de kerk hopen te bouwen. Wilt U meer van ons werk weten, komt U dan op de Suriname-avond, waar Dokter Doornbos aan de hand van mooie kleuren-dia’s over zijn werk hoopt te vertellen. Aan het eind is een collecte voor het te bou wen kerkje. U kunt ook per giro Uw gift nu reeds storten voor dit doel en wel op no. 827289 van Kingma’s Bank te Sneek, motto: Kapel-actie ten name van mevr. Nooitgedagt. Hartelijk dank, Mevr. E. J. Doornbos-Wildeboer. Aan de uitslagen in ons vorig num mer opgenomen dient nog toegevoegd dat de dwergpoedel Kruimeltje Krasnejo Selo van de heer J. Dijkstra te Leeu warden op deze tentoonstelling het pre- dicaat Z.G. verwierf. De Elandhond, teef, Akkie van Ype- colsga, eigenaar J. Tuinenga, Sneek kreeg ook Z.G. Hoofdklasse J. van Oosten-J. de Korte; K. J. de Vries-T. Koopman, x Eerste klasse: H. Huitema-D. Boot x; J. Wester-P. Jorritsma x. Tweede klasse: J. v. d. Zee-J. v. d. Veen; C. Spyker-P. v. d. Werf. Derde klasse (te spelen in Fredehiem, Kleinzand): van Bekkem-T. Dykstra; M. van Oosten-H. Twynstra. De met x gemerkte partyen gelden tevens voor de clubcompetitie van de SDC, waarvan het verdere programma luidt Hoofdklasse: H. de Boer-A. Zwaga; A. J. de Vries-K. Krot; P. Oiy-H. Nauta. Eerste klasse: R. Wagenaar-H. Post- ma; Th. Post-N. v. d. Werf; F. Gerlofs -H. van Tuinen. Tweede klasse: Th. de Haan-J. de Wit; J. Huitema-A. de Leeuw; P. Bergmans- J. Rienstra; A. Faber-H. Visser; W. de Vries-C. de la Fette. Mede namens zijn zoons, nu ook mede directeuren, heette de heer J. Miedema allen welkom in de met veel bloemstuk ken gesierde grote zaal. In het bijzonder richtte hij dat welkom tot mevr. Ras- terhoff, die wegens ambtsbezigheden van de burgemeester, deze vertegen woordigde, burgemeester van Hout van Wymbritseradeel, wethouders en raads leden van Sneek, vertegenwoordigers van het vereniglngs- en culturele leven in Sneek en omgeving, de pers en vele particulieren die op een of andere wijze met Amicitia nauwe betrekkingen on derhouden. „Het vieren van jubilea”, al dus spr., „is nimmer onze grootste kracht geweest, en met de vele vertak kingen van onze onderneming is dit ei genlijk ook maar een vermoeiende ge schiedenis. Het filmbedrijf is bij deze herdenking niet ingeschakeld omdat wij onze activiteit op filmgebied gecoördi neerd hopen te herdenken in 1962, wan neer het 50-jarig jubileum van onze werkzaamheid in het bioscoopbedryt kan worden herdacht. Hoewel het op zichzelf geen bijzondere verdienste is een zaak 25 jaar te exploiteren, gelooft spr. dat het interessant is nu even bij dit feit stil te staan, temeer omdat aan de geboorte van het nieuwe Amicitia in 1934 zodanige barensweeën voorafgin gen, dat ze een voorspoedige groei op zijn mmst illusoir dreigden te maken. „The man in the Street” vond het maar een vrij gewaagde onderneming en zelfs werd in die dagen het geluid gehoord, dat die Gebrs. Miedema „rijp voor Fra- neker waren”. „In dit verband”, aldus de heer Mie dema, „herinner ik nog even aan het feit dat geen enkele Sneker aannemer met ons in zee durfde te gaan, zodat wij deze elders moesten zoeken. Ondanks deze sombere voorspellingen is ons rots vast vertrouwen in de toekomst van Sneek en zijn bevolking niet beschaamd geworden en meen ik thans, na 25 jaar, te mogen zeggen dat alle partijen te vreden mogen zijn over de ontwikkeling die zich in deze kwart eeuw heeft vol trokken. Al werd Amicitia dan ook bij de Kernweek-actie die in de afgelopen week in onze goede stad werd gevoerd niet in de publiciteit betrokken (in het door de Ver. van Sneker Zakenlieden uitgegeven informatieboek wordt Ami citia onder de kerkelijke instanties ge rubriceerd, zulks in verband met de huisvesting die wij verlenen aan de Ver. v. Vrijz. Hervormden) kan ik wel ver zekeren dat wij menen toch ook te be horen tot een kern waar het een en an der om draait. Uiteraard zijn wij van zelfsprekend overtuigd van de gro^e be tekenis voor onze stad van de stimu lering en bevordering der industrialisa tie doch met uitsluiting van iedere ego ïstische tendenz als belanghebbende meen ik oprecht dat het bagatelliseren van de recreatiemogelijkheden niet be vorderlijk kan zijn voor een stad die de industrialisering in haar vaandel beeft geschreven. Immers, daar waar gewerkt wordt, bestaat en blijft bestaan de be hoefte aan ontspanning, ontwikkeling, recreatie, kortom aan cultuur. En zon der de pretentie te hebben Amicitia een „cultureel centrum” te noemen geloof ik met een zekere mate van voldoening te mogen constateren, dat, nu in deze bijna geheel gevulde zaak alle schakeringen van onze Sneker gemeenschap, dus zo wel op maatschappelijk als sociaal en cultureel terrein zijn vertegenwoordigd, hierin toch wel een bewijs mag worden gezien van het belang dat men aller wegen in een goede recreatiegelegenheid ziet. Wij zijn er ons van bewust dat ons werk in de afgelopen 25 jaar niet steeds ieders goedkeuring heeft gehad en ik maak mij geen enkele illusie dat dit in de volgende 25 jaar het geval zal zyn. Theater, en in ’t bijzonder bioscoop- exploitatie is een heel moeilijk vak, om dat de exploitant te maken heeft met een duizendkoppig monster, zoals men wel eens heel oneerbiediig „het publiek” noemt. Publiek dat een zo grote veel heid aan wensen, verlangens en smaak verschillen demonstreert, dat zelfs een helderziende theater-directeur nog bok- Houdt a.s. maandagavond (5 oktober) vrjj, zodat U om 8 uur aanwezig kunt zyn in de Oosterkerk (by de Zwette- brug) om deze bijzondere zendings- avond mee te kunnen maken. Het Chr. Mannenkoor „Edoza" verleent (pro deo) zyn medewerking. Evenzo is de kerk voor dit doel gratis beschikbaar ge steld, Mevr.. Doornbos hoopt enkele lie deren in het Creools te zingen. Komt al len de jonge Friese arts horen. Toegang vry. ZONDAG 4 OKTOBER 1959. NED. HERV. GEMEENTE SNEEK. Voorm. 10 uur Ds C. G. Wiegers. H. Doop. Nam. 5 uur Ds Dr K. H. Siccama. Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds K. G. de Noord van Mantgum. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: Maandagavond werden de wedstrijden in de verschillende klassen vervolgd. Van de hoofdklassers boekte H. de Boer zyn derde achtereenvolgende over winning, terwyi de voor maandagavond vastgestelde partyen J. van OostenJ. de Korte en K. J. de VriesT. Koopman zullen moeten uitmaken, wie met de Boer de finale zullen vormen. In de eerste klasse is de zaak reeds bekeken met in de finale de SDC’ers P. Jorritsma, D. Boot, J. Wester en G. Hui- tema. In de tweede klasse A viel de beslis sing uit ten gunste van P. van Manen (de Kroonschijfdie nog moet afwach- ten wie hij straks in de finale krijgt te bekampen. In de derde klasse bleven resp. Th. Dijkstra, van Bekkem, M. van Oosten en H. Twijnstra (allen „de Kroonschijf”) en C. de la Fette (SDC) meester van het terrein. De uitslagen Hoofdklasse: L. Smid-H. de Boer 0-2; G. van Oosten-P. Dijkstra 02; J. van Oosten-H. Nauta 11; J. de Korte-H. „„„-.Krot 20; K. J. de Vries-F. Dotinga ken schiet en aan de lopende band mis- 20; K. Krot-Th. Koopman 11. grepen doet. Vaak ook worden de di-1 Eerste klasse: G. Huitema-R. Wage- rectie verwijten gemaakt vanwege ge-1 naar 20; J. Wester-N. v.d. Werf 1—1; beurtenissen in haar theater, waarvoor zy niet de minste verantwoordelijkheid draagt. Wat echter voor eensuccesvolle exploitatie, in het bijzonder van de af deling toneel, concerten en andere uit voeringen betreft, van grote betekenis moet worden geacht is de geest van samenwerking en goede wil alsmede on derling begrip tussen directie en het verenigingsleven. Het is deze gelukkige en voortreffe- lyke verstandhouding welke wij met de besturen van zo talrijke verenigingen en organisaties .en culturele instellingen mochten kweken, welke ons aanleiding heeft gegeven U vanavond in ons mid- IJlst: voorm. 9.30 uur Ds T. Korporaal; ’s avonds 7.30 uur Ds J. W. van der Heide van Oudega (W.) Friese dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: ’s avonds 7.30 uur Ds A. J. v. d. Linden. IJlst: voorm. 10 uur Ds J. Wieringa. (3 gem. dienst). GEREF. KERK Koudum Voorm. 9.30 uur Leesdienst; nam. 2 uur Ds H. de Vries. GEREF. KERKEN. Oppenhuizen c.a.: voorm. 9 uur Ds D. Kronemeijer; nam. 1.30 uur Ds A. Groenewegen van Wyckel. Oudega (W.)voorm. 9 uur Ds W. van der Heide van Huizum; nam. 1.30 uur Ds G. J. de Leeuw van Sneek. Scharnegoutumvoorm. 9.15 en nam. 1.30 uur (H.C. Zondag 18) Ds S. J. Verveld. IJlst: voorm. 9.30 en nam 2 uur: P. Jorritsma-H. van Tuinen 20; Postma-Th. Post 20. Tweede klasse: W. Punter-K. Brouwer 20; M. v. Oosten-P. van Manen 02; R. Akkerman-J. v. d. Veen 02; L. Heegsma-J. v. d. Zee 20; J. de Wit- P. v. d. Werf 02; G. Haringa-C. Spy ker 02. Derde klasse: J. Rienstra-T. Dijkstra 02; E. de la Fette-P. Bergmans 02; C. de la Fette-T. Betten 2—0; W. de Vries-E. Jaasma 20; van Bekkem-F. Dijkstra 20; M. Jongsma-M. Veldhuis 20; L. Spijksma-J. Huitema 20; F. Faber-M. van Oosten 02; S. Kroles- Th. de Haan 02; S. Procee-H. Twyn stra 02. Een grote schaar genodigden was dinsdagavond byeen in het Amicitia Theater om daar op invitatie van de directie met haar het feit te herdenken dat dit thea ter in zijn huidige vorm 25 jaar by haar in exploitatie is. den te inviteren en deze gelegenheid te benutten door het aanbieden van deze voorstelling in deze bijeenkomst uiting te geven aan onze grote erkentelijkheid voor het vertrouwen dat ons in deze kwart eeuw zo ruimschoots is geschon ken door allen die met onze onderne ming relaties hebben onderhouden. Dankbaar zyn wij gestemd jegens de officiële autoriteiten, t.w. net Gemeen tebestuur met aan ’t hoofd burgemees ter Rasterhoff, die steeds een open oog voor onze belangen had, jegens het on der korpschef Kooistra zo voortreffeiyk georganiseerd politie-apparaat, jegens de bioscoop-commissie en de vele ryks- en gemeentediensten waarop wij, indien nodig, nimmer vergeefs een beroep heb ben gedaan en last but not least jegens de pers die ons steeds haar zo gewaar deerde onmisbare steun heeft gegeven. Ik behoef U wel niet te zeggen dat zon der een accurate en enthousiaste perso- neelsstaf onmogelijk goede resultaten bereikt kunnen worden. Wij pryzen ons gelukkig over medewerkers te beschik ken die met volle overgave hun taak verricfiten en die grote trouw paren aan liefde voor hun werk. Resumerend zou ik tenslotte willen zeggen: wanneer U allen zo tevreden zijt over ons als wij dit zijn over U, dan vormen wy samen een uitzonderlijk geslaagde Amicitia- familie die zo’n enkele keer, zo b.v. eens in de 25 jaar, behoefte hebben van die waardering jegens elkaar blijk te geven. Wij zetten het werk voort, gaan op de beproefde wijze verder. In de toekomst zult U steeds minder met my doch steeds meer met de nieuwe generatie te maken krijgen. My'n zoons, thans bei de mede-directeuren, hebben het vaste voornemen de reputatie van Amicitia en Sneek hoog te houden, zodat ik geloof dat het ook de komende 25 jaar: „waar achtig wel zal gaan”. Nadat spr. allen, die bloemstukken en andere geschenken hadden gezonden, nog dank had gebracht, ving de filmvoor stelling aan. Voor de pauze nam de heer Miedema nogmaals het woord om twee employé’s te huldi gen. De toneelmeester-opera- teur Pieter Coers en portier Melis Arema waren nl. ook 25 jaar in Amicitia werkzaam. Spr. constateerde o.m. dat de wyze waarop toneelmeester Pieter Coers zyn taak heeft vervuld alleen maar gewaar deerd kan worden door hen, die hem hebben zien werken en daarvan kunnen velen in de zaal hier getuigen, die weten wat er mee is gemoeid om een voorstel ling ongestoord te laten verlopen. Coers beheerst zyn domein als een vorst en doet zijn werk zo perfect dat hij sedert 1934 een voorbeeldige staat van dienst heeft; hij deed zyn werk ook met veel plichtsgetrouwheid en toewyding; spr. dankte hem daarvoor hartelyk, ook stel lig mede namens alle verenigingsbe sturen met welke hij te maken had en bood hem een enveloppe met inhoud aan, terwyi mevr. Coers een bloemen hulde kreeg. In zyn functie van voorzit ter van de Ned. Bioscoop Bond bood spr. deze jubilaris ook het door deze bond ingestelde gouden ereteken voor 25-jarige nauwgezette dienstvervulling vergezeld van een oorkonde aan. Moge Coers nog vele jaren zijn taak vervullen in het belang van Amicitia en de gehele Sneker gemeenschap. Ook de andere jubilaris, Arema, ont ving uit handen van de heer Miedema dezelfde onderscheiding en eveneens een enveloppe met inhoud. Spreker stelde vast dat Arema al 17 18 jaar in het oude Amicitia werkzaam was geweest voor de Miedema’s er voet aan wal zet ten. Hy is iemand die zich voor ieder werk hier te allen tijde beschikbaar stelt, onmisbaar is hij byv. als portier tijdens de Sneek-Week; hij is een vol waardige werkkracht die zich typeert door zijn grote trouw; moge hy nog vele jaren aan onze onderneming verbonden blyven. Het dankwoord van werd welhaast weggespoeld door stormachtig applaus waarmee het pu bliek de huldiging onderstreepte. Het spreekt dat de genodigden op deze feestavond een pracht van een filmprogramma werd voorgeschoteld. Het opende met de altyd voor Snekers weer boeiende rolprent van de grote Winkelweekfeesten hier in 1922 gehou den, gevolgd door een fraaie joumaal- film van het bezoek van Prinses Bea trix aan de V.S. Na een aardige cartoon en een koor-film, welke een feest voor oor en oog was, volgde voor de pauze, dank zy de welwillendheid van Columbia International, nog het uiterst fijnzin nige filmpje „l’Histoire d’un poisson rouge”. Na de pauze de werkelyk in drukwekkende Congo-documentaire „Vrijheren van het Woud” met verbluf fend mooie opnamen van flora en fauna in dat deel van Afrika. Onderlinge tentoonstelling in vooruitzicht. Maandagavond hielden de vogellief hebbers in restaurant Leeuwen weer hun maandelykse vergadering. In zijn openingswoord wy'dde voorzitter Muur- ling enige woorden aan de onlangs ge houden Vogel- en Bloemenshow. Het houden van een dergelyke show vraagt van de leden heel wat vrije tijd, vooral als men de onderneming nogal royaal opzet. De moeite is echter ruimschoots beloond, want de show viel bij het tal- ryke publiek zeer in de smaak. De pro pagandistische waarde van deze ten toonstelling is dan ook groot geweest. Zo kon het bestuur tydens de show reeds zes nieuwe leden inschryven. Omdat het bestuur doordrongen is van het feit dat stilstand achteruitgang is, kwam het op deze vergadering met het voor stel over enige tyd een onderlinge ten toonstelling te houden van verschillende vogelsoorten. Besloten werd voor de keuring van de vogels een erkende bonds- keurmeester uit te nodigen. Na behandeling van enige huishoude lijke agendapunten bleek voor de vraag- en aanbod-rubriek veel belangstelling te bestaan. Er werden dan ook verschil lende transacties afgesloten. Voor het uitwerken van de plannen en de algehele leiding bij de gehouden show bracht de heer Muurling woorden van dank aan de heer Schuurmans. OOSTHEM. Naar wij vernemen zal het winterwerk van de culturele commissie, uitgaand van het bestuur van het „Him- sterhüs” ingezet worden met een Dorps- avond op morgen 2 october waaraan ver schillende verenigingen belangloos zul len medewerken. Allerlei verrassingen komen in het bon te programma voor. De inwoners van Oosthem, Abbega en Folsgare worden die avond verwacht. De toegang is vrij. Op de winteragenda staan reeds enige films, uitvoeringen en een toneelavond, welke t.z.t. per advertentie in dit blad zullen worden aangekondigd. AMICITIA THEATER. Vrydag 2 oktober t/m dinsdag 6 oktober iedere avond te 8 uur en zondag middag 4 uur: Het Dagboek van Anne Frank. Zondagmiddag 4 oktober te 2 uur: Re volverrecht in Montana. Zaterdagmiddag 3 oktober te 2.30 uur: Chris Hofland met het sprookje „Hans en Grietje". Donderdag 1 oktober. Openbare verga dering A. R. Kiesver. in de Ooster kerk, Leeuwarderkade m.m.v. Chr. Muziekcorps „Excelsior” van Schar negoutum. Spreker het Tweede Ka merlid Mr B. W. Biesheuvel over: „De politieke situatie”. Donderdag 1 oktober. Kunst aan Allen, Sneek. Toneelavond in Amicitia, Aanvang 8 uur. Donderdag 1 oktober. Eerste Contact- avond S Z.C. ’s avonds 7.30 uur (loting 7.15 uur) in Café Leeuwen. Zondag 4 oktober. Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek „The Matadors”. Maandag 5 oktober. Bijeenkomst in de Oosterkerk, Leeuwarderkade. Dr. Doornbos vertelt over Suriname. Aanvang 8 uur. Dinsdag 6 oktober. 8 uur Filmavond Ned. Reis Vereniging in zaal Piso. Woensdag 7 oktober, donderdag 8 okto ber, dinsdag 13 oktober, woensdag 14 oktober. Utfieringen Fryske Krite Selskip Snits yn Amicitia. Jouns 8 üre. Donderdag 8 oktober. Uitvoering Chr. Muziekver. „Euphonia” te Oppen huizen. Aanvang 7.30 uur. Zaterdag 10 oktober. Zitting Breukban denspecialist in Drogistery de Jong, Galigastraat, ’s morgens 10-12 uur. Maandag 19 oktober, v. d. Meulen’s Boekenspaarclub. Lezing door D. v. d. Meulen in foyer van Amicitia. voorm. 9.30 uur Ds J. Winter van Jutrijp-Hommerts, Voorb. H.A.; nam. 5 uur Ds J. M. Spier, Cat. Z. 7. Zuiderkerk voorm. 9.30 uur Ds J. M. Spier, Voorber. H.A.; nam. 5 uur Ds G. J. de Leeuw, Cat. Z. 7. Oosterkerk voorm. 9.30 uur Ds G. J. de Leeuw, Cat. Z. 7; nam. 5 uur Ds J. Winter, Voorber. H.A. GEREF. KERK, Oosterdyk 30. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds H. de Vries. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 uur Leesdienst; nam. 5 uur Ds Visser van Dokkum. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds M. van der Meulen. Heilig Avondmaal. Extra kollecte Menno Simonskerk te Witmarsum. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw Willem Lodewijkstraat. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds Ph. Lin deman. Vrijdag 2 oktober ’s avonds 8 uur Bid stond. VERGADERING VAN GELOVIGEN. Voorm. 10 uur byeenkomst in Aere Pe- rennius. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE Aere Perennius. Woensdagavond 8 uur: Evangelisatie- samenkomst met bidstond voor zieken LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur voorm. Heiligingsdienst; 2 uur nam. Zondagsschool; 7 uurnam.Open- luchtsamenkomst; 8 uur nam. Ver- lossingssamenkomst. Kapt.e A. Wip; Luit.e L. J. v. Zouw. JEHOVA GETUIGEN in Piter Jelleshüs. Vrydags 7.308.30 uur nam. Bedieningssehool 8.309.30 nam. Zondags 7.308.30 nam. KERK VAN JEZUS CHRISTUS van de Heiligen der laatste dagen. Ie en 3e zondag van de maand Zon dagsschool voorm. 10.30 uur Pitei Jelleshüs. NED. HERV. GEMEENTE. Abbega: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds G. Kaastra. Bozum: geen opgave. Deersum: geen opgave. Gaastmeer: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds J. W. Bruinsma. Kollekte t.v.v. huren zitplaatsen. Goënga: nam. 1.30 uur Ds J. Schipper. Heeg: voorm. 9.30 uur Ds Mr J. Schoen maker; nam. 1.30 u. de heer W. Meer- holz van Sneek. In beide diensten kollekte Kerk en Israël. Hommerts: voorm. 9 uur Ds H. de Noo. Jutryp: nam. 1.30 uur Ds H. de Noo. Nijland: voorm. 9 uur Ds M. J. J. Bon- ting; nam. 1.30 uur Ds Koole van Tjerkwerd. Offingawier: voorm. 9 uur Ds J. Schip per. Extra kollekte Kerkvoogdij. Oosterlittens’s avonds 7.30 uur Ds J. Boneschansker. Oppenhuizen: nam. Eysinga. Uitwellingerga: voorm. 9 uur Ds Van Eysinga. Oudega (W.): voorm. 9 uur (H.A.) en nam. 1.30 uur (Dankz.) Ds J. W. van der Heide. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds A. Westra; nam. 1.30 uur Ds A. Westra. H. Doop. Tirns: voorm. 10 uur Ds G. R. Brink. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds T. Ste- houwer; ’s avonds 7.30 uur Ds Over- duin van Balk. In beide diensten kol lekte Toezeggingen Kerkbouwactie.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1