Nieuw gebouw voor Kon. Emmaschool Groene Kruis te Oudega-W. vierde haar gouden jubileum Jeugd en muziek in Sneek Twee Duitse inbrekers gearresteerd IJLST WYMBRITSERADEEL van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 114e jaargang no. 83 Donderdag 15 okt. 1959 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Sekretaris Kaspersma koninklijk onderscheiden Dank zij oplettendheid van twee Sneker agenten Benoemd Plannen Sted. Muziekcorps Sneek Wat de raad te behandelen krijgt Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 2872 Lotte Goslar terug in Nederland Twaalf-en-een-halve tweeling op een school Op de Wickham County Mixed school” te Gateshead in het Engelse graaf schap Durham, gaan twaalf-en-een-halve tweeling.De tweelingzus van het meisje helemaal rechts is n.l. naar een andere school vertrokken. Het hoofd van de school, de heer Frederick Kempton, was maar wat trots op het feit, dat hij met zijn druktemakertjes in duplo op de foto mocht.... Ernstig gewond bij vechtpartij Chr. Voetbaltournooi op Hem elvaartsdag Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Firma Yme Bakker en de Hema Hoeveel luisteraars en kijkers telt ons land? Duitse Museum-directeuren naar het Fries Scheepvaart Museum Coaster voer tegen remmingwerk Forum komt met Cavalleria Rusticana en Paljas ▼an name I die Koninklijke onderscheiding. lid gratis bouw- Wat doet „Jeugd en Muziek”? Aankoop perceel. SNEEKER NIEUWSBLAD K Aanleg straten, rioleringen enz. in de N.O.hoek. Voor verdere straat- en rioolaanleg en aan’eg hoofdleidingen voor gas en water in de N.O.hoek vragen B. en W. een krediet van f 128.354. Morgenmiddag brengt een gezelschap van plm. 50 museum-directeuren uit aan alhier roer De Aan de Prinses Margrietschool Is be noemd onze stadgenote mej. H. Hilverda- In de gisteravond gehouden vergadering van het Sted. Muziekcorps Sneek, zijn de plannen voor het a.s. winterseizoen en voor 1960 besproken. Het ligt o.a. in de bedoeling in het ko mend voorjaar in verschillende buiten wijken, die vaak verstoken blijven van optochten e.d., gecombineerde „optocht- concerten” te houden. Verder verzoekt het bestuur hun, rubrieken als boek- en grammofoonbe- sprekingen, opera, enz., ontvangt ieder Op 1 oktober 1959 waren er 493.294 aan geslotenen op het draadomroepnet tegen 494.808 op 1 september 1959. belangloos aan het verlichte de Hoop- park hebben meegewerkt zich te willen melden bij ten der leden van het mu ziekcorps. Verschunt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drnfhout-Kiezebrink Co Kantoor: GROOT2AND 55 Telefoon: 3005 (K 5150) ge- 25 of een be- Op 1 okt. *59 bedroeg het aantal aangege ven radio-ontvangtoestellen 2.583.381 te gen 2.572.076 op 1 sept. 1959. In hetzelfde tijdvak steeg het aantal te levisietoestellen van 515.441 tot 530.073 (t/m 13 oktober 1959: 538.424). Zaterdagavond laat kreeg de Sneker H. op het Oud Kerkhof woorden met J. R. F. uit Bayum omtrent een vordering van H. welke F. te hoog vond of niet wilde betalen. Het liep uit op een vechtpartij, waarbij H. zijn schuldenaar een klap gaf, welke zo hevig aankwam dat F. bewusteloos neerviel. Het slacht offer werd overgebracht naar het St. Antoniusziekenhuis. Zijn toestand bleek daar vrij kritiek en hij lag er enige dagen buiten bewustzijn. Beide mannen hadden tevoren een café bezocht, zodat de politie eanneemt dat zij onder de in vloed van sterke drank verkeerden. Wij kunnen thans reeds mededelen dat volgend jaar op Hemelvaartsdag in het Sportpark aan de Leeuwarderweg alhier een tournooi voor Chr. voetbalvereni gingen zal worden gehouden. Dit tournoöi wordt georganiseerd door O.N.S. alhier in samenwerking met het Friesch Dagblad. Deelnemers zullen zijn alle bij het Ver bond van Chr. Voetbalverenigingen aan gesloten derde klassers in de drie Noor delijke provincies alsmede de sterke Rot terdamse 2e klasser „Zwart Wit 23", waarin de internationals Jan en Koen van Nielstraten spelen en „De Geuzen” uit Amsterdam. Het Verbondsbestuur en bestuursleden van de Ned. Chr .Sportunie zullen ook aanwezig zijn, terwijl de N.C.R.V. haar medewerking ook reeds heeft toegezegd. Klokslag half acht opende voorzitter Van Popta op de gebruikelijke wijze. Hjj heette vervolgens de aanwezigen harte- ibk welkom op deze bijzondere vergade ring en hoopte dat dit feestelijk gebeu ren ook op feestelijke en stijlvolle wijze mocht worden herdacht. Hij herinnerde o.a. aan de goede samenwerking, die er in de afgelopen vijftig jaar heeft be staan tussen het Groene Kruis en de bevolking. Want hoeveel er in die halve eeuw ook mag zijn veranderd, de innige band met de leden is gebleven. Hij sprak de wens uit, dat het bestuur ook in de toekomst op de steun van de bevolking zou mogen blijven rekenen. De heer Van Popta wees er verder op, dat niet alleen de afdeling doch ook het bestuurslid, de heer C. A. Kaspersma jubileerde. De thans 75-jarige heer Kas persma bekleedt nl. reeds veertig jaar lang de vooraanstaande funktie van sekretaris. Een feit dat men, volgens de voorzitter, niet ongemerkt voorbij mocht laten gaan. B. en W. stellen voor aan te kopen het perceel Ged. Neltjeshaven 18. Na beëindiging van de huur zal het worden geamoveerd. Hoezeer het werk van de jubilaris ook in breder kring wordt gewaardeerd, bleek wel uit de brief die de heer Van Hout daarop voorlas. Het betrof hier een officieel schrjjven, waarin werd medege deeld, dat H. M. de Koningin de heer Kaspersma heeft vereerd met de gou den medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, voor het vele mens lievende werk de afgelopen veertig jaar verricht. Ook in Sneek zal dus een afdeling worden opgericht, en wel op zaterdag 24 oktober, des avonds om 7 uur 30 m Ho tel „De Wijnberg”. Deze avond is gra tis toegankelijk voor aspirant-leden en voor verdere (ook oudere) belangstel lenden. B. en W. stellen voor in te willigen het verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van de H. Martlnus al hier om medewerking ingevolge art. 72 L.O.Wet 1920 voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen en van hulpmidde len voor het muziekonderwijs ten behoe ve van de St. Josephschool (school voor u.l.o.) Wat de nieuwe leermiddelen be treft deze zijn nodig nu het aantal leer lingen in het derde leerjaar van de school dat in het schooljaar 1958/59 33 bedroeg gestegen is tot 53. Eig"ndomsoverdracht terreinen. f388.600,--; warmwater voorziening f 1.800,eerste inrichting f34.540,—; totaal f530.340,—. Financieringsmoeilijkheden hebben het schoolbestuur aanleiding gegeven met ons college in overleg te treden omtrent de vraag op welke wijze hieraan het hoofd zou kunnen worden geboden. Als gevolg hiervan heeft het zich bij schrij ven van 24 juni 1959 tot uw raad ge wend met het verzoek het financiële mede .verking te willen verlenen bij het verwezenlijken van de bestaande bouw plannen. In overleg met het schoolbe stuur zijn wij tot de conclusie gekomen dat aan de gerezen moeilijkheden kan worden ontkomen indien de gemeente zelf de stichting van het schoolgebouw ter hand neemt en dit daarna ter be schikking van het bestuur stelt. Een dergeiyke oplossing is naar onze mening redelijk en ligt geheel in de lijn van de financiële gelijkstelling tussen het open baar en het bijzonder lager onderwijs. Ook de financiële consequenties, die een en ander voor de gemeente met zich mee brengt achten wü aanvaardbaar. Met een humoristisch speechje dank te de kennelijk verraste jubilaris voor deze hoge onderscheiding. Want humor weet deze krasse, oude baas nog best te waarderen. Dat was ons reeds geble ken aan het begin van de avond, toen hij, in dichtvorm, een geestig overzicht gaf van het wel en wee in de afgelopen jaren. Namens het bestuur feliciteerde voor zitter Van Popta de heer Kaspersma met diens onderscheiding. Hij liet het overigens niet bij woorden alleen, maar bood de jubilaris tevens een fraai wand bord aan. Natuurlijk kwamen nog vele spre kers van hun grote waardering voor het werk van de heer Kaspersma en van de afdeling getuigen. Onder hen bevonden zich o.a. de heer de Groot, directeur van het Provinciale Groene Kruis; de heer Veerstra namens de Begrafepi.“veren ging en de Ver. Dorpsbelangen; de vqxjr- zifter van de afd. Heeg (die mede uit naam van de afd. Gaastmeer een baby- weegschaal aanbood) en nog verschil lende afgevaardigden van zustervereni gingen uit de omgeving. Tussen de bedrijven door zorgde het gezelschap „De Waldklank” uit Garijp met muziek, zang en schets voor een passende afwisseling. Zo werd dit vijftig-jarig jubileum van het Groene Kruis afd. Oudega (W.) op stijlvolle wijze gevierd. De muziek spreekt een internationale taal. Dat dit geen lege gemeenplaats is, kan blijken uit het feit dat de Internationale Federatie der Jeunesses Musica- les ruim 700.000 leden telt in 23 landen over drie werelddelen. De Nederlandse afdeling hiervan, de Stichting „Jeugd en Muziek”, staat onder bescherming van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en telt momenteel niet minder dan 20 afdelingen, over het gehele land verspreid. Waarom deze mededeling in het „Sneeker Nieuwsblad” Wel, het ligt in de bedoeling in Sneek de 21ste afdeling van „Jeugd en Muziek” te stichten, en daarom vragen wij een ogenblik de aan dacht van alle jeugdige muziekminnen- den van 1125 jaar, maar ook van de ouderen en ouders wier belangstelling naar de muziek uitgaat. Een vereniging als „Jeugd en Muziek” kan in het leven van muziekliefhebbers een zeer grote plaats gaan innemen en wij zouden graag van de afdeling Sneek een grote en bloeiende vereniging willen maken. Ieder die aan muziek doet, van muziek houdt of de muziek in al haar rijke vormen wil leren kennen, hoort van zijn 11de tot en met zijn 25ste jaar in „Jeugd en Muziek” thuis B. en W. stellen voor aan de aanne- mingsmrj Friso” ten behoeve van de bouw van 13 eengezinswoningen in ei gendom over te dragen een perceel bouwterrein groot 4700 m2 aan de Lemmerweg tegen een prijs van f 19.— per m2 c.q. een jaarlijkse grondrente van f 0.95 per m2. Deze prijzen betref fen opgehoogd en verder geheel bouw rijp terrein. B. en W. stellen voor aan de heer J. Martens, aannemer te Leeuwarden in ei gendom over te dragen 10100 m2 bouwterrein, liggende in de N.O. hoek ten behoeve van de bouw van 38 wonin gen. Prijs f 13.80 per m2 c.q. een jaar lijkse grondrente van f 0.69 per m2. Verbouw, uitbreiding en inrich ting perceel Kruizebroederstr. 2 tot politiebureau. B. en W. bieden de raad thans een plan voor deze verbouw enz. aan. Re genten van het O.B.W., dat eigenaar is van het perceel, hebben aan dit plan hun goedkeuring gehecht. De kosten worden op totaal f 153.000 geraamd, waarvan f113.000 uit een reserve „kos ten gemeentepolitie” kan worden dekt, de rest ad f40.000,zal in jaar worden afgeschreven. Dat het Groene Kruis een warme plaats inneemt in het hart van vele Oude- gaasters én van talloze ver buiten deze dorpsgemeenschap, is ons maandag avond j.l. duidelijk geworden op de feestelijke bijeenkomst die ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van deze afdeling in „Ons Gebouw” aldaar, werd gehouden. Het gezellige, met bloemen en vlaggen versierde dorpscentrum bleek voor deze jubileum-vergadering haast te klein, want de belangstelling was eporm. Belangstelling niet alleen van de, kant der inwoners, maar ook van vele Gemeentelijke en Provinciale autoriteiten. Zo waren o.a. aanwezig B. en W. van Wymbritseradeel, de Directeur van het Provinciale Groene Kruis en verscheidene afgevaardigden van zusterverenigingen uit de omgeving. Maandag is de coaster Delfborg uit Delfzijl, tijdens het passeren van de Oppenhuizer brug tegen de remmings- werken gevaren. De diepgang ter plaat se was voor de zwaar met hout beladen coaster te gering, waardoor het met de grond in aanraking kwam, kapitein verloor hierdoor de macht over het stuurrad en kon een aanvaring niet verhinderen. De schade wordt geraamd op f 1500.De coaster keerde terug naar de Pampuskade, waar ze werd ge lost. Immers ook wanneer de bouw van de nieuwe school door het bestuur zelf zou worden gefinancierd, zou de op grond van het Besluit stichtingskosten buiten gewoon lager onderwijs toe te kennen huurvergoeding redelijkerwijs toch moe ten zijn afgestemd op de werkelijke ka- pitaalslasten in verband met de levens duur van het gebouw, dat aan de door de gemeente te stellen eisen zou vol doen. De last welke daardoor op de ge meentebegroting zou worden gelegd is van dezelfde omvang als het geval zou zijn wanneer de door ons bepleite weg zou worden bewandeld. In dat geval verliest het schoolbestuur uiteraard zijn aanspraken op de huurvergoeding, in de plaats waarvan de begroting wordt be last met vrijwel eenzelfde bedrag we gens rente en afschrijving daar ook deze last verband zou houden met de ge schatte levensduur van het gebouw. Op grond van het vorenstaande stel len wij u voor te besluiten tot de stich ting van een nieuw gebouw voor de huisvesting van de Koningin Emma school alsmede tot het ter besschikking stellen, onder nader door ons te bepalen voorwaarden, van dit gebouw aan het bestuur van de Vereniging tot stich ting en instandhouding van een christe lijke school voor buitengewoon lager on derwijs te Sneek. De firma Yme Bakker, Sneeker Wa renhuis, bericht ons de oprichting van een naamloze vennootschap, welke zich ten doel zal stellen een warenhuis te ex ploiteren onafhankelijk van de bestaan de zaak der genoemde firma, welke in haar huidige vorm zal Worden gehand haafd. De directie van het nieuwe wa renhuis zal worden gevoerd door de te genwoordige firmanten van Yme Bak ker en het zal worden gevestigd naast hun bestaande zaak. Om de bewoners van Sneek en wijde omgeving zo goed mogelijk te dienen zal de nieuwe n.v. nauw samenwerken met het bekende grootwinkelbedrijf n.v. Hema. Het is de bedoeling dat het gehele Hema-sortiment zal worden gevoerd op voorwaarden welke voor alle Hema- zaken dezelfde zijn. Ten overvloede vestigt de fa. Yme Bakker er nogmaals de aandacht op dat deze uitbreiding van geen invloed zal z|jn op de bestaande zaak, welke onaf hankelijk van de nieuwe vestiging blijft bestaan en zich nog verder zal speciali seren op de hetere kwaliteitsgoederen. museum-directeuren Westfalen (Duitsland) een bezoek het Fries Scheepvaart Museum De deskundige bezoekers zullen worden rondgeleid door de conservator Drs. H. Halbertsma, met assistentie van de con- cierge de heer G. van Esveld. In de eerste plaats verzorgt zij con certen met speciale JM-programma’s die niet elders te vinden zijn; talrijke contactbijeenkomsten, lezingen over al lerlei onderwerpen, films over muziek, kortom alles wat de jeugd van muziek maar kan interesseren. In de tweede plaats is de jeugd in on ze vereniging actief werkzaam, door het vormen van verschillende werkgroepen, bijv, voor het beoefenen van huis- kamermuziek; het oprichten van disco-club, d.w.z. het gezamenlijk luisteren en bespreken van grammofoon platen. Misschien kunnen wij in de toe komst komen tot de oprichting van een jeugdkoor en ’n jeugdorkest, zoals dat in vele andere afdelingen in Nederland al het geval is. In alle plaatselijke, gewestelijke en landelijke besturen hebben vertegen woordigers van de jeugd mede zitting; jongelui kunnen verslagen schrijven, te keningen maken en foto’s inzenden vooi het prachtige tweemaandelijkse tijd schrift dat „Jeugd en Muziek” uitgeeft. Dit geïllustreerde blad, met belangwek kende artikelen van deskundigen over velerlei muzikale onderwerpen, vaste toen nog maar een kwestie van een paar uur. Ze zijn eerst naar Bolsward overge bracht en woensdagmorgen voor de Of ficier van Justitie te Leeuwarden ge leid. Ze legden nog geen bekentenis af, maar het wordt vrijwel zeker geacht dat zij zich aan genoemde inbraken hebben schuldig gemaakt. Ook in Gro ningen werd nl. in de Nieuwe Ebbinge- straat een steen door de ruiten gegooid, waarna drie nieuwe radiotoestellen wer den meegenomen, terwijl in Apeldoorn en Arnhem hetzelfde gebeurde. De komst van de Duitsers naar het Noorden had een amoureuse reden. Ze hadden in Arnhem kennis gemaakt met twee meisjes uit Bolsward die daar met een gezelschap vertoefden. Deze ken nismaking had blijkbaar aan beide kan ten zo goed voldaan, dat de mannen be loofden de meisjes in Bolsward op te zoeken. Toen deze echter vernamen dat er in het tankstation was ingebroken, gingen ze naar de politie waar ze hun avontuurtje vertelden. Wij hebben het al eerder gemeld maar herinneren er hier nog eens aan, opdat de liefhebbers van opera die avond kunnen reserveren, dat op 11 november 'a.s het opera-gezelschap Forum hier komt met Cavalleria Rusticana en Pal jas. De beoordelingen in de grote pers zijn uitstekend. Wij citeren hier de Nieuwe Rotterdamse Courant: „De der de première van het operagezelschap Forum in de Twentse Schouwburg te Enschedé is een hoogtepunt geworden in het nieuwe seizoen. Zowel in de Caval leria Rusticana als de Paljas bereikte het ensemble een grote hoogte in zang en actie, zowel in de solistische presta ties als in de koren”. Op 1 december 1938 werd in deze ge meente een school voor zwakzinnige kinderen, uitgaande van de vereniging tot stichting en instandhouding van een christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs geopend, welke voorlo pig werd gehuisvest in een tot school gebouw verbouwde woning aan de Rienk Bockemakade. In 1950 werden de aan de ze school verbonden klassen voor imbecie le leerlingen ondergebracht in een nieuw gebouw (P. Bakkerschool), de afdeling debielen daarent gen is nog steeds ge huisvest in het rspronkelijke gebouw (Koningin Emmaschool). Deze huisves ting moet ten enenmale onvoldoende worden geacht. Het gebouw voldoet in geen enkel o. zicht meer aan de eisen, welke tegenwoordig redelijkerwijs aan een school voor buitengewoon lager on derwijs gesteld mogen worden. De situa tie is dan o-' vrijwel onhoudbaar ge worden, aldus B. en W. in hun advies aan de raad. Reeds lange tijd is het duidelijk, dat een bevredigende oplossing voor de huisvesting van de Koningin Emma school slechts gevonden kan worden in de stir ting 1 an een nieuw rihoolge- bouw. Door verschillende omstandighe den kon hiertoe tot op heden nog niet worden overgegaan. Thans is echter een plan ior het stichten van een nieuw gebouw, ontworpen door de architect Romke de Vries gereed. De school is geprojecteerd op een terrein ten oosten van de Lemmerweg, hetwelk in het uit breidingsplan voor het beoogde doel zal worden bestemd. Het schoolgebouw bevat op de begane grond een hal met vestibule en gang, 3 leslokalen, 1 overblijflokaal, 1 hanoen- arbeidlokaal, 1 gymnastieklokaal met materiaalberging, garderobe, hoofden kamer, personeelsvertrek, keuken en toiletten en op de verdieping 2 lesloka len. Bij de school is een rijwielberging en een afzonderlijke speelplaats voor jongens en meisjes ontworpen. Het ge bouw is geheel ingesteld op de tegen woordig aan het buitengewoon lager on derwas te stellen eisen. De met de stich ting van het gebouw gemoeide kosten worden als volgt becijferd: grondkosten f 62.400,bouwkosten verwarming f 43.000, Die mening was burgemeester Van Hout van Wymbritseradeel ook toege daan. Hij zei met bijzonder veel genoe gen de uitnodiging tot het brjwonen van deze vergadering te hebben aanvaard. Niet alleen omdat hij grote waardering heeft voor het werk van het Groene Kruis, dat zo veel in alle stilte en een voud verricht, maar ook omdat hij nu tevens aanwezig kon zijn bij het jubileum van de heer Kaspersma. Want, zo zei de burgemeester, het Groene Kruis en Kaspersma zijn één. Dat is ook bekend aan velen buiten Oudega. Het bestuur der Ver.. Staande v.l.n.r. Z r. J. v -d. Wal, R. Bakker, mevr. Boer- sma-Bakker.’ mevr. Terpstra-Reijinga, mevr, de Vries-Miedema. Zittend v.l.n.r.: De jubilerende secretaris, C. A. Kaspersma, A. van Popta, voorz. en Joh. Boersma, penningmeester Dank zij de oplettendheid van de Sneker pölitie-agenten Hijlkema en Leyenaar zijn in Amsterdam de 26-jarige M. G. en de 16-jarige J. L., beide Duit sers, gearresteerd, die verdacht worden van inbraken en roof in een tankstation in Bolsward en Wieringermeer, een ra- diozaak in Groningen en in Arnhem en Apeldoorn. De agenten zagen zaterdagnacht om streeks half twee twee personen met een Duitse Volkswagen zich verdacht op houden op de Marktstraat. Zij namen hen mee naar het Politiebureau, waar ze vertelden dat ze niet meer in de Jeugdherberg terecht konden en nu an der onderdak zochten. De agenten no teerden de gegevens van hun passen en het nummer van hun auto, maar hadden geen reden de mannen vast te houden. Toen later echter een bericht van de Amsterdamse recherche werd ontvan gen, waarin een inbraak in de hoofd stad werd bekend gemaakt waarbij met een steen een ruit was ingegooid, wer den het signalement van de Duitsers en de andere gegevens aan de Amsterdam se recherche opgegeven. De heren Hijl kema en Leijenaar hadden nl. achter in de Volkswagen een steen zien liggen. De arrestatie van de beide mannen was K-x Na drie jaar afwezigheid komt Lotte Goslar met haar parodistisch danscaba- ret voor een tournee van ruim een maand naar Nederland. Zij en onze eigen Cilly Wang zijn de nog levende herin neringen aan het satyrische cabaret van Erika Mann „Die Pfeffermühle”. Uitgangspunt bij beiden is een kinder lijke, levensblije fantasie. Cilly Wang is echter hoe langer hoe meer de kant van de scènische transformatie uitgegaan, ge baseerd op wonderlijk knappe trucs, ter wijl Lotte Goslar nog steeds actief danst en met behulp van haar spitse humor vraagt naar het waarom van al die al- gemeen-menselijke zaken, die in haar pantomime-circus te zien zijn, aldus schrijft het Algemeen Dagblad. Weinig woorden en veel inhoud kenmer ken het optreden van dit ensemble, dat op de vaste kern van Lotte Goslar en de boomlange Deen Freddy Albeck na, ge heel vernieuwd is. Albeck, als een soort Scandinavische Fernandel, is tevens een van de meest vooraanstaande jazz-zan- gërs en hij heeft thans ook een keur van Scandinavische liedjes op zijn repertoire Zijn slungelige, kwasi-onbeholpenheid is uniek, evenals zijn meesterlijke, poly glotte conférences. De nieuwe medewerkers zijn Paul Jay son, zoon van een Baskische emigrant, humorist tijdens de Koreaanse oorlog en acteur in enkele Italiaanse films; de dan ser Jean Cébron, zoon van Mauricette Cébron, die eerste danseres van de Pa- rijse Opera was. Jean Cébron maakt deel uit van de Jooss-Balletten. Lotte Goslar engageerde hem in Amerika, waarheen de vermaarde pedagoog voor moderne danskunst, Ted Shawn, hem had gehaald voor een dansfestival. Rosalind de Mille .danseres en actrice, opgegroeid in de klaterwereld van Hol lywood, was nog nooit in Europa. De pianist van het clowneske ensemble is Eddy Biedes, een specialist in het mo derne jazz-idioom. Op 14 okt. start de tournee te Utrecht, van 16 tot en met 25 oktober treedt het gezelschap in Amsterdam op, daarna volgt de provincie, waarbij op 4 novem ber onder auspiciën van het dept. Sneek van het Nut een voorstelling in Amicitia zal worden gegeven. Comité van Aanbeveling. Het Comité van Aanbeveling, dat gaarne zijn grote waardering voor het streven van „JM” wil uitdrukken, be staat uit Mevrouw DethmersPruys en de heren Dr P. Greep (Rector Christelijk Lyceum), J. van Hout (Burgemeester van Wymbritseradeel), H. Mannesse (Rector St. Antonius-ziekenhuisL. Rasterhoff (Burgemeester van Sneek) en R. J. Sipkens (Inspecteur L.O., be stuurslid Kunst aan Allen). Nadere inlichtingen zullen gaarne worden verstrekt door het voorlopig be stuur, bestaande uit Dr A. S. Wadman (voorz.), Esdoorn- laan 2; B. Nauta (secr.), Looxmagracht 18; G. Abma, Oosthem 37; H. Schram, Peperstraat 2; K. Rusticus, Westersin- gel 2. Het programma voor deze avond be looft iets zeer bijzonders te wor den. De directeur van JM, Max Vre denburg, zal een korte inleiding geven over doel en werkwijze van de vereniging. Enkele jongelui uit Sneek zullen een muzikale bijdrage leveren, terwijl enkele prachtige muziekfilms zullen worden ver toond, waarover we verder niets willen verklappen. Het hoogtepunt van de avond zal zeker z|jn het op treden van de violist Stanislaw Ko- warski en de pianist Henk Broek- stra, belde in Sneek geen onbeken den, die een programma van semi- klassieke muziek zullen brengen. Advertentieprijs 15 et per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3,per halt /aar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1