Zakennieuws Sneek en Black Boys kunnen hun fraaie positie behouden I Bioscoopnieuws BUITENLANDS OVERZICHT Goede nachtrust 1 i fiH AKKERTJES flitsen de pijn weg. In bl ’J verwachting Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratie is in gesloten bij een Bobyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. EWATZffijNHARO-T Rmkt IS SNEEKER DONDERDAG 15 OKTOBER 1959 NIEUWSBLAD Derde blad De Engelse verkiezingen ZATERDAGVOETBAL. Bond v. PI. Vr. afd. Snits en Omkriten L.S.C. ontmoet Zwaagwesteinde door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten daar gaat het om: die pijn moet snel weg Demonstratie Knittax breimachine Uitslagen en standen reserveklassen Chr. Damclub „De Kroonschijf” Veemarkt Sneek 21.75 F I Adv. LM. Sneek ksln winnen L.S.C.Zwaagwesteinde O.N.S. ontmoet de benjamin. Winst voor W.Z.S. parkers 2 43; de Adv. I.M. In de vierde klasse A moeten Black Boys en Gorredijk zich op da ere-plaatsen kunnen handhaven. Gor redijk krijgt het tegen Tijnje trouwens dan die van Moskou aan het Westelijke heel wat moeilgker dan v. d. Laan c.s., 4-4 4-3 4- 2 5- 2 4-0 4- 5 5- 5 4- 2 5- 1 5-1 3-1 2- 0 3- 0 3-0 4-7 3- 6 4- 6 3-5 3-3 FVC 3 H’lingen 3 BI. Boys 2 Lemmer 2 MKV 2 Bergum 2 Frisia 3 Freno 2 LSC 3 Sneek 2 Achilles 2 WW 2 Emmen 2 5- 10 6- 7 4- 6 5- 6 4- 5 Of de sfeer van ontspanning zal door zetten zal ook afhangen van de hou ding welke het Westen tegenover het bekende omvangrijke Russische ontwa- peningsplan zal aannemen, dat nu offi cieel door een Russische onderminister van buitenlandse zaken in de politieke commissie van de V.N. Assemblee is in gediend. De Rus meende dat een besluit tot totale ontwapening niet mocht af hangen van de oplossing van nog han gende internationale problemen; wij zijn nieuwsgierig of naast andere mogend heden ook Rood China, dat geen lid der V.N. is, er zo over denkt en hoe het zich voorstelt bijv, de Formosa-kwestie op te lossen zonder gebruik van wapen geweld. Intussen hebben de ontwape ningsvoorstellen, hoe gering de kans ook lijkt dat ze worden aangenomen en uit- Kunt U de benen ook niet uitstrekken als U achter Uw breimachine zit die op de huiskamertafel staat? Is de tafel ei genlijk te laag? Ik weet nu de oplossing! Een echte breitafel, een geval van bui zen, die in „de Wolwinkel”, Fa. Kuipers Ged. Poortezijlen, gebruikt werd bij de demonstratie van de Knittax breimachi ne. Tussen haakjes, behoort U al tot de 600.000 huisvrouwen, die per Knittax zichzelf en de kinderen in de wol ste- H’veen 3 L’warden 3 Rood Geel 2 FVC 2 MSC 2 Res. 2e klas A; Friesland 2Frisia 2 02; MSC 2Heerenveen 3 24; Rood Geel 2Nicator 2 31; Leeuwarden 3 FVC 2 51; Steenwijk 2Sneek 3 30. Chirurg Naar het zeer bekende boek van Prof. Andrea Maiocchi „Chirurg” (Wanhopig Afscheid) maakte Lionello de Felice een film, welke ontroert door haar mense lijkheid en als liefdesgeschiedenis naar een toppunt van spanning leidt. Deze film draait dinsdag in het Amicitia The ater. In de hoofdrollen Massimo Girotti en Lise Bourdin. Frisia 2 Friesland 2 Steenwijk 2 Nicator 2 Sneek 3 Res. Ie klas Harlingen 2Ooster- 2 1 2; Emmen 2—GVAV 3 1—3; WW 2—CEC 2 0—4. GVAV 3 Alcides 2 O.parkers 2 CEC 2 H’lingen 2 lijkmatig en mooi van kleur en patroon. Men vindt hier ook nog veel kruissteek patronen, waaraan je zo lekker vlug voort kunt flodderen weet U wel en waarmee je toch veel succes oogst. Knittax breimachine en demonstratie Soedanwerk trokken veel belangstelling. In de noordelijke derde klas komt kampioen Blauw Wit ’34 deze week niet voor al te grote moeilijkheden. Het ont moet het onderaan staande ACV en moet dit treffen dus zonder moeite in winst kunnen omzetten. De hoofdstede- lijken blijven daarmee aan kop, gevolgd door plaatsgenoot Leeuwarder Zwalu wen, dat het volkomen uit vorm zijnde Heeg nog dieper in de zorgen stort. O.N.S.ditmaal op bezoek bij Wor- kum, de benjamin in deze klas, moet ein delijk weer eens kunnen winnen, ai zal het verzet van de roodhemden zeer hef tig zijn. De streek-derby, Harkemase Boys VVT, zal wel ten gunste van de thuis club uitvallen en KlazienaveenOranje Nassau (Gr.) lijkt ons geknipt voor een gelijk spel. Nyland ontvangt Drachtster Boys. Hercules De filmindustrie staat voor niets, zodat wij ons niet behoeven te verbazen dat ze zich ook heeft geworpen op de avon turen van de helden der Griekse mytho logie. Die van Hercules lenen zich daarvoor bij uitstek, en zo kan men zijn fantasti sche daden van morgen, vrijdag, t/m maandag in Amicitia in een superpro- ductie, met een Amerikaans-Italiaanse bezetting aanschouwen. De woeste Nemeïsche schrikwekkende Kretensische tocht der Argonauten, Jasons met de draak, de ontmoeting Amazonen, men ziet het allemaal kleur gebeuren op het witte doek. Steve Reeves speelt Hercules, Silvia Kos- cina Jole, Gianna Maria Canale Antea. Wanneer er niets bijzonders gebeurt, dan blijft Sneek ook na zondag nog aan de leiding in de eerste klasse B. De wit- hemden gaan nl. op bezoek bij WVC en hoewel het leiderschap een zware mo rele druk op hen zal uitoefenen, moeten zij deze tegenstander toch kunnen be dwingen. Ook het vorige jaar bleek dat tweemaal mogelijk (twee overwinnin gen, 10 en 31). De beide andere candidaten voor de eerste plaats, Quick (N.) en DOS '19, komen tegen resp. Quick ’20 en Be Quick (Z.) zeker niet voor onoverkomelijke problemen, temeer daar zij beide het voordeel van het eigen terrein hebben. Hengelo en Alcides zullen elkaar, even als WW en Oosterparkers, weinig ont lopen. VDZ moet echter voor eigen pu bliek de eerste winst kunnen behalen op Borne. Adv. I.M. of Amerikaanse en is er dus alle reden voor dr Adenauer voor enige ongerust heid. Temeer omdat deze geruchten uit Parijs komen en ze daar niet zonder ze kere ingenomenheid zijn gepubliceerd. Daaruit zou men kunnen afleiden dat de Gaulle het starre standpunt van Aden auer niet volledig steunt, hij heeft ove rigens al geruime tijd geleden ver klaard dat Frankrijk bereid was de OderNeisse grens te erkennen, waar toe dr Adenauer wel heel moeilijk zou zijn te bewegen. Het lijkt er eigenlijk veel op dat als de sfeer van ontspan ning welke zich ontwikkelt tussen Oost en West, aanhoudt, W. Duitsland on der de regering van dr Adenauer wat ge ïsoleerd zal komen te staan. Maar ver der hierop ingaan zou leiden tot al te onverantwoorde speculaties. gaat Sneek 2 zeer waarschijnlijk de eerste winst behalen nu Emmen 2 op bezoek komt. Sneek 3 daarentegen is in de res. 2e klas A vrijwel kansloos tegen het verrassend goed begonnen MSC 2. Black Boys 2 moet in de res. 3e klas Frisia 3 kunnen bedwingen, maar LSC 3 kan het vrij zeker niet bolwerken tegen Freno 2. In de hoofdklasse is maandag 12 oktober fel om de punten gestreden. G. en J. van Oosten deelden de punten op de bekende broederlijke manier en tot eenzelfde uit slag kwamen Th. Sterk en W. Koopmans. F. Dotinga moest zijn tweede nederlaag incasseren. Ditmaal tegen S. Lageveen, wat voor' deze de tweede overwinning be tekende. P. Dijkstra en D. Klijnsma kwa men niet tot een beslissing. In de eerste klas heeft K. Nijdam ver woed moeten strijden om de punten op M. van Oosten te behalen. K. Brouwer noteerde de eerste nederlaag ten voor dele van H. v. d. Woude. Ook H. Koers kwam tot een goede prestatie door van G. Haringa te winnen. In de tweede klas was J. Riemersma al dadelijk succesvol door een overwinning op Th. Dijkstra. L. Heegsma-J. v. d. Veen en W. Punter-R. Akkerman kwa men remise overeen. Een partij S. Pro- cee-H. Jongsma werd door e.g. gewon nen. In de derde klas kwam G. Obbink op verhaal door van M. Veldhuis te winnen en ook de nieuwkomers F. Dijkstra en Th. Duizendstra zegevierden ten koste van resp. S. Tichelaar en S .Kroles. Het programma was nog wat onvolledig doordat enkelen wegens ziekte verhin derd waren en anderen uitkwamen in beslissingswedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Sneek. De zwendelaars Dit is de titel van de cyclusfilm van don derdag 22 oktober. Het is een film van Fellini, die ook „La Strada” maakte en Giulietta Masina en Richard Basehart, die ook in die film optraden, hebben ook in deze de hoofdrollen. Het is het verhaal van een groep oplich ters, die zich van elk middel bedienen om zich ten koste van anderen te verrij ken. Een realistisch verhaal door ac teurs van internationale faam gespeeld, hard en meeslepend. De overwinning der conservatieven heeft over het algemeen op de com mentatoren, die zich met de buitenland se politiek bemoeien een goede indruk gemaakt, omdat dit de continuïteit van de huidige buitenlandse politiek verze kert. In het algemeen stond de Labour party wel achter de buitenlandse poli tiek van premier Macmillan, die daarop de laatste .aren meer zijn stempel aruk- te dan zijn minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, maar er waren nuance-verschillen, welke lastig voor de Westelijke samenwerking hadden kun nen worden als de Labourpartij aan het bewind was gekomen. Het is niet nodig hier nu op die verschillen in te gaan, want de Labourparij is geen regerings partij geworden. Een regeringswisseling ii. Londen zou waarschijnlijk geleid heb ben tot een langer uitstel van een top- of andere conferentie tussen West en Oo"t dan nu in de bedoeling ligt. Men houdt het nl. voor mogelijk dat een der- gelijke conferentie nu eind van dit ol begin volgend jaar kan worden gehou den. Wij hebben in ons vorig overzicht er reeds op gewezen dat de Westelijke grote Drie het echter eerst met de W. Duitse regering eens moeten worden over het standpunt dat op zo’n conferen tie over de met Duitsland verband hou dende kwesties zal worden ingenomen. Dr Adenauer schijnt gezegd te hebben dat het gesprek tussen Eisenhower en Chroesjtsjew voor hem eigenlijk een nachtmerrie was en misschien is dat er niet minder op geworden sedert uit Pa rijs iets is gemeld het is daar altijd moeilijk geheimen te bewaren over wat er tussen Eisenhower en Chroesjt sjew is besproken. De Russische premier zou n et vastgehouden hebben aan het oorspronkelijke Russische voorstel dat West-Berlijn een vrijstaat zou moeten worden, waartegenover de Ver. Staten soepeler zouden zijn geworden in hun eisen betreffende handhaving van een sterke bezettingsmacht in W. Berlijn. Eisenhower en Chroesjtsjew zouden het ook eens geworden zijn over een verdere staking van de kernproeven voor oor logsdoeleinden en de Amerikaanse pre sident zou bereid zijn de kwestie van een uitgedunde militaire zóne in Midden Europa nader te bestuderen. Als deze Parijse geruchten op waarheid berusten lijken de Amerikaanse tegemoetkomin gen aan het Russische standpunt groter gevoerd, de sombere stemming over de economische ontwikkeling in de Ver. Staten nog wat geaccentueerd. Het weg vallen van bewapeningsorders zou van aanzienlijke invloed op die ontwikkeling kunnen zijn, terwijl de werkloosheid in de V.S. al sterk is toegenomen door de stakingen in de staalindustrie en het havenbedrijf. President Eisenhower heeft met gebruikmaking van de bepalingen van de Taft-Hartley wet, deze takken van bedrijf bevolen weer aan het werk te gaan, maar het is de vraag of tijdens de duur van het bestand er moet in de staalindustrie nu 80 dagen worden gewerkt gedurende welke periode tus sen werkgevers en -nemers weer moet onderhandeld een compromis zal worden bereikt. Zou dat niet het geval zijn, dan ziet het er voor de welvaart in Amerika niet zo best uit en dat zou on herroepelijk tot repercussies elders in de wereld leiden. Juist in een periode waar in er een geweldige wedloop schijnt te zullen ontstaan tussen Oost en West op het economische vlak zou dit het Wes ten uiterst slecht passen. Ook de nieuwe Engelse conservatieve regering, en hier keren we naar ons uitgangspunt terug, die voor en na haar stembusoverwin ning hoog heeft opgegeven van de door haar bevorderde vrije ontwikkeling van de economische krachten maar die bij een crisis zich zou zien genoopt tot het verlaten van het pad der vrijheid. Het is trouwens de vraag of als het Westen zelfs zonder crisis, de economische wed loop met de communistische landen wil winnen, men tenslotte toch niet zal ko men tot groter staatsbemoeiing met het economische leven in de vorm van een economisch krijgsplan. Ais het een beetje meeloopt, dan boekt WZS deze week weer eens een overwinning. De zebra’s reizen nl. naar de Noordoostpolder teneinde in „het nieuwe land” Emmeloord te bekampen. De prestaties van de polderbewoners wa ren tot dusver maar zeer matig I twee punten uit vier wedstrijden), zodat er voor de wit-zwarten stellig kans is op een zege. De zo noodzakelijke „wil-om- te-winnen” zal dan echter aanwezig moeten zijn. Een van de belangrijkste ontmoetin gen in de derde klas is die tussen DOG Nicator. We zijn zeer benieuwd of de Leeuwarders er in Wolvega zonder kleerscheuren afkomen. Eerlijk gezegd, wij geloven van niet. Friesland toont zich vrij zeker de meerdere van MKV en de Kooi blijft voor eigen publiek baas over Steenwijk. RES lijkt tegen Ooster- wolde in staat tot een gelijk spel, maar GAVC zal de eer wel moeten laten aan StAnfries. die hun opwachting maken by het nog puntloze DTD uit Jelsum. Het zou ons een beetje tegenvallen, wanneer de Boys niet met beide punten huiswaarts keer den. Warga, dat de vorige week zo ver rassend van Freno won, gaat waar schijnlijk haar tweede zege behalen en wel op Oldeboorn. CAB en Freno, de nrs. drie en vier in deze klas, spelen beide een lastige uitwedstrijd tegen resp. Bergum en de Sweach. Wij slaan de kansen van CAB iets hoger aan dan die van de Franekers. By de reserves Wanneer we de resultaten van de Sneker clubs over de eerste vier compe- titiedagen eens wat nader bekijken, dan blijkt dat Sneek, met acht punten uit vier wedstrijden, tot nu toe verrassend goed voor de dag komt. Verras send ja, want de withen den kwamen in de zgn. „voor-competitie” en de daaropvolgende oefenwedstrijden nu niet bepaald tot bijzondere verrich tingen. Ook Black Boys, onze plaatselijke vierdeklasser, schijnt eindelijk het juiste ritme te hebben gevonden. Het troont thans met zeven punten uit vier wedstrijden op de gedeelde eerste plaats. We weten wel, de weg is nog lang, maar wanneer de Boys op dezelfde voet doorgaan, dan moet de zo zeer begeerde promotie dit jaar toch mogelijk zijn. LSC en WZS doen het totnutoe wat kalmer aan. Beide clubs zetelen in de middenmoot, maar de blauwhemden nemen, getuige de 6-1 zege van zondag j.l. op Haren, met deze positie kennelijk geen genoegen. En terecht, er zit (ook voor WZSbeslist meer in! ONS tenslotte speelt evenals'voorgaande 'paren weer een vooraanstaande rol in de noordelijke derde klas, maar bet mist juist dat beetje wilskracht om tot de top te kunnen doordringen. Een derde plaats, met zes punten uit vijf wedstrijden, blijft niettemin een fraaie po sitie. Res. 3e klas A: Emmeloord 2Har lingen 3 62; Bergum 2Freno 2 22; Lemmer 2Black Boys 2 03; LSC 2 FVC 3 2—0; MKV 2—Frisia 3 3—1. Zondagmatinee In de zondagmiddagvoorstellingen twee films. De ene „Durango grijpt in” een western, waarin Steve Blake (Charles Starrett) de opdracht krijgt een serie moordzaken uit te zoeken, welke ver band houden met het bezit van een zil vermijn. Steve wordt geholpen door de detective Smiley (Smiley Burnette) en heeft bij zijn zorgen om met de boeven af te rekenen, ook nog die om de dwaze detective uit de nesten te helpen. De tweede film is „Harem Girl” een kos telijke lach -en avonturenfilm over een fabrieksmeisje (Joan Davis) dat in een oosterse harem verzeild raakt en een re volutie ontketent. De conservatieven hebben in Engeland bij de stembus een eclatante overwin ning benaald. Zy hebben hun meerder heid verdubbeld en in het Lagerhuis nu 102 zetels meer aan ae opposmepartyen, de Laoourpartij die met Zu8 (verlies 19) zeieis in net n,ugtrnuis terugKeerde en de liberalen die 6 zetels hemelden. In zetels uiige,, rukt handen de liberalen geen succes, doen ue liberaie invloed in het land bieek aanzienlijk gegroeid, want net slernmenaantal nat in cotaa, in het land op hen werd uitgebrachi veruuobeiae. Zy kregen nu 6 van hel totaal aantal stemmen, de arbeiaers- pany 44‘/o en ue conservatieven ruim 4. ■-/o. Maar daar volgens het districten stelsel werd gestemd komt de werke- lyne omvang van ae liberaie invloed niet in net Lagernms tot uiting; gerekena ni r het percentage op haar uitge brachte stemmen zou zy 38 zetels moe ten hebben, labeur 2K, de conservatie ven 315. In het liberale kamp hoort men dan ook weer kiacuten over het huldigt kiesstelsel in Engeland, men acht het onrechtvaardig en wil naar evenredige vertegenwoordiging, maar de beide gro te partyen heooeu daar nooit aan ge wild. De conservatieven zullen, nu ze voor de derde achtereenvolgende maai het regeeraasteei bezetten een umei. feit in de Engelse historie van deze eeuw er ook nu niets voor voelen hei voor hen kenneiyk voordelige stelsel te lat' varen; misschien zal er bij de La bour; arty nu aan de verliezende hana is i v ir sympathie ontstaan voor het stelsel der evenredige vertegenwoor diging, waarbij ze echter het risico zou moeien aanvaarden dat de liberale partij grote invloed op een regeringsvorming en regeringsprogramma zou kunnen verwerven omdat deze op een bepaald moment op de wip .zou kunnen komen te zitten. Als ditmaal het stelsel van evenredige vertegenwoordiging had ge golden zouden Arbeiderspartij en Libe ralen samen even sterk in het parle ment vertegenwoordigd zyn als de con servatieven. Maar nu hebben de laatste een grote me derheid over beide an dere partijen in het lagerhuis en kun nen doen en laten wat zij willen. Over de oorzaken van die overwinning zyn de commentatoren het nogal eens: het gaat thans het Engelse volk goed op econo misch gebied en onder die omstandig heden waagt de middenstof zich niet aan experimenten in de binnenlandse po litiek terwijl premier Macmillan in de buitenlandse politiek successen heeft behaald, welke de conservatieven by de stembus geen windeieren hebben ge legd. De nederlaag van de labourpartij wordt voorts toegeschreven aan het feit dat ze de jeugd niet heeft weten te be zielen met nieuwe strijdvaardigheid voor de idealen van het socialisme, die wei nig meer tot haar spreken, nu de ern stigste sociale misstanden ook uit de Engelse maatschappij zijn verdwenen en het de gemiddelde Engelse arbeider ook goed gaat. De nederlaag zal stellig in de Engelse labourpartij zelf leiden tot een verscherping van de tegenstellingen tus sen de linker- en de rechtervleugel. De linkervleugel zal betogen dat alleen een radicalisering van het Labourprogram de strijdbaarheid in en de sympathie voor de labourparty weer kan opwek ken. Maar de bezadigde rechtervleugel kan wijzen op de groei der liberale par tij, welke labour blijkbaar meer stem men heeft gekost dan aan de conserva tieven, waaruit de gevolgtrekking zou moeten worden gemaakt dat een belang rijke groep vooruitstrevende en wellicht jonge kiezers de labourparty in de steek heeft gelaten en naar de liberalen is overgegaan en dat deze neiging onder de kiezers zou kunnen toenemen, als de Labourpartij onder druk van de linker vleugel een zeer radicale politiek ging voeren. LSC 2 6-10 Emmeloord 2 6-9 5- 6 5- 6 5- 6 4- 4 Er wacht de Sneker voetballiefheb bers zondag een interessante wedstrijd in het sportpark aan de Leeuwardei weg. Daar vindt nl. het treffen plaats tussen LSC en Zwaagwesteinde, twee oude be kenden uit het seizoen ’54-’55. LSC ver loor toen beide malen, maar of het ook ditmaal een nederlaag zal worden? Wij geloven het niet. Als de blauwhemden met dezelfde geestdrift als tegen Haren spelen, dan zitten er zeker winstkansen in. Gruno blijft na het bezoek aan Haren ongetwijfeld aan kop, maar Rood Geel en FVC zullen met heel wat meer zor gen de zondag tegemoet zien: GRC en Harlingen, beide thuisspelend, zijn be paald geen gemakkelijke tegenstanders. Het duel tussen de beide staartclubs, Olyphia en Frisia, moet de LAC in haar voordeel kunnen beslissen. ken? Een pracht machine, oer-gemakke- lijk werk - zelfs Uw man kan Uw jum per breiden. Natuurlijk zagen we hier allernieuwste machine in werking. Met een vaste draadgeleider, een kki- wenhouder, en een toerenteller. die qp- en aftelt en U met zacht belgerinkel waarschuwt Een machine die zeer gemakkelijk werkt in een paar tellen een hiel gebreid heeft en patroontjes breit alsof ze zelf kan denken. Rrt, rrt, rrt, alweer een stuk breiwerk klaar. Alles verwerkt deze ma chine, ook angora wol, maar speciaal de Atlante wol en de wol Vier Heemskin deren geven een prachtig resultaat. r i De nieuwste Knittax heeft ook een voor zet apparaat .waarop U 1 recht -,1 ave recht kunt breien. Werkt zonder gewich ten - de platina’s op deze machine heb ben die functie overgenomen. In een andere hoek van de zaak werd gedemonstreerd met Soedanwerk. Op een voorgewerkt patroon wat een gemak, en de Wolwinkel heeft een grote keuze worden de knopen gelegd over een latje. Lussen later één voor één doorknippen. Prachtig werk, soepel, ge- Nyland, dat noodgedwongen enkele wedstrijden is achter geraakt op de an dere clubs in de vierde klasse A, ont vangt deze week Drachtster Boys. Dat wordt een hele kluif voor de gastheren, want de Boys vertoonden de laatste weken een opvallende productiviteit. De grote strijd is hier natuurlijk het treffen tussen Heerenveense Boys en MJV. Misschien in tegenstelling tot vele anderen, houden wij het op Heerenveen se Boys, dat op eigen veld tot nu toe heel wat mans bleek. Zeerobben gaat, ondanks de nederlaag van vorige week, van Delfstrahuizen winnen en Drogeham snoept QVC een puntje af. Aanvoer 2694 stuks. 49 Melk- en Kalfkoeien f700—f975. 110 Vette koeien f 2,00—f 3,20 geslacht. 40 Pinken f 395—f 650. 107 Graskalveren f 240f 425. 125 Nuchtere kalveren f 34f 60. 10 Bokken en Geiten. 1613 Schapen en lammeren f 55—f 95, f 40—f 65. 135 Varkens en Vette Biggen f 1,62 f 1,71, f 1,75—fl,80 levend. 260 Zouters en Lopers f 1,79f 1,80, f 85—f 105. 245 Kleine Biggen f 45f 70. Stemming: Prima gebruikskoeien nog goed gevraagd met staande prij zen. Vette koeien grote aanvoer, stem ming lui, duur. Pinken eerste soort en kwaliteit nog duur. Graskalveren prijs houdend, ruime aanvoer. Nuchtere kal veren belangrijk lagere notering. Scha pen en lammeren grote aanvoer met staande prijzen, prima handel. Varkens en Vette Biggen op voormarkt nandel een beetje lui, afloop stemming zeer nor maal en prijshoudend. Zouters en Lopers pryzen onveranderd. Kleine Biggen pri ma dieren aangevoerd en prijshoudend. leeuwen, de stier, de gevecht met de in Voor deze afdeling werd een mode show gehouden door het modehuis van mej. Venekamp. Maison de Jager lever de hierby werkelijk exclusieve hoedjes. De kapsels werden verzorgd door Gersi, de tassen waren van Wielinga en de i schoenen van Stellingwerff, terwijl de Woninginrichting Wester voor de lopers zorgde. De show was zeker de moeite waard en een en ander viel dan ook zeer in de smaak by de aanwezige dames. De presidente, mevr. Tilma, sprak dan ook een waarderend woord over deze mid dag, waar de mannequins veel getoond hebben en de helpsters de handen vol hadden. De explicatie was ook in heel goede handen bij de lady-speaker mej. v. d. Zee. Het slot, de traditionele bruids- costumes, werd door het publiek met luid applaus ontvangen. i Swagger 1959! Longhair zuiver wol. In bois, ma rine en lila. Met de grote kraag die mooi, modieus en.... warm is! Maten 38-46 Een Shetland wol pullo ver voor 21.75! Kom en kijk... Bervoets heeft tal van zulke prachtaanbie- dingenl 7S Dit is uw winterrokLeuk, jong, wijd, lekker warm, toch vlinderlicht; ’t is longhair zuiver wol! maten 36-44 75 - 'wr

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 9