Black Boys liep weer een punt uit Intocht van Sinterklaas Algemeen Provinciaal Fries Ziekenfonds Raadsstukken Wymbritseradeel WYMBRITSERADEEL IJLST en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, gjl 114e jaargang no. 94 Maandag 23 nov. 1959 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD =^- Redakteur: L. KIEZEBRINK Eerste bijeenkomst L.S.C. versloeg Frisia (23) Goederentrein reed stil- ZATERDAGVOETBAL. Redaktie-adres Kleinzand 7 Telefoon 287 -> Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en staande vrachtauto aan Jeugd en Muziek Sneek 1400 inschrijvingen voor de Waterpoortshow” Zeepost SNEEKER NIEUWSBLAD Nieuwe nederlaag voor W.Z.S. In de eerste klasse B Alcides In het stadhuis. in dit Black uit deboorn, Aantal verzekerden. Blauw Wit alleen aan kop. Chronische zieken. Bijdrage exploitatietekort Elhn. Grotere sluis In Staveren. Ambtenaren ziekenfonds. Winst voor Nijland. Lytshuizen B. en W. adviseren Bestuursverkiezingen. De stand vol Een Medewerking ex. art. 72 L.O.- wet. Aankoop bouwterrein te Oppen huizen. Verkoop perceel bouwterrein IJsbrechtum. Zaterdagavond heeft de pas opgerichte afdeling van Jeugd en Muziek haar eer ste bijeenkomst gehouden. Deze avond had vooral het karakter van een kennis making van bestuur en leden en van de leden onderling. Wegverbetering Heeg. 9-16 10-13 9-12 9-12 9-11 9-11 10-10 laten tegen 9-9 9-7 10-7 9-5 8- 4 9- 3 10-12 10- 9 10-16 10-14 10-13 10-11 10-11 10-18 10-14 10-14 10-10 10-10 10- 9 9-15 10-15 9-14 9-11 10-10 10-10 9- 8 9-14 9-12 8- 10 9- 10 9- 8 10-9 10-8 10-8 10-7 10-3 10-9 10-8 10-7 10-7 10-7 10-7 9-7 9-6 9-5 9-7 9-7 9-7 9-6 9-5 9-5 Vertchiint MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Dndhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 5005 (K 5150) FVC Jubbega Rood Geel Achilles Gruno LSC VAKO Haren Olyphia Harlingen Frisia GRC Zw.w.einde Dooi af- Klazienaveen Hark. Boys VVT Workum ACV RES Stanfries DOG WZS Steenwijk MKV 10-10 9- 7 9- 6 9- 6 9- 4 De voorzitter, de heer Dr A. Wadman, maakte in zijn openingswoord o.a. de plannen voor dit nieuwe seizoen bekend Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. Kuiper, die ter gelegenheid van deze benoeming twee liederen zong, van Hugo Wolf en Brahms. Verder werd er een contactcommissie ingesteld, die als taak heeft Jeugd en Muziek te vertegen woordigen op de scholen en de bedrij ven. B. en W. stellen voor 1600 m2 grond te Oppenhuizen aan te kopen voor f 1.50 por m2. Er zal daarop plaats zijn voor 46 woningen. den van de nieuwgebouwde school aan kopen voor de bouw van een bungalow. B. en W. stellen voor tot deze verkoop over te gaan tegen de prijs van f 10. per m2. Rasterhoff Sinterklaas een goed verblijf in Sneek, waar burgers en zakenlieden hopelijk in eendracht zullen samenwer ken tot heil van onze stad. Met de uitreiking van de gebruikelijke cadeaus aan Burgemeester en Wethou ders, gemeentesecretaris, korpschef Kooi- stra, adjudant de Zee, het politiekorps, bode Nauta, concierge v. d. Zee, als ui ting van dankbaarheid voor alles wat zij jaar gepresteerd hadden, eindigde het bezoek van Sinterklaas die daarna zijn intrek nam in Hotel de Wijnberg. Na dit huishoudelijk gedeelte kwam de heer Dick de Vries met een groepje mu zikanten naar voren. Uitgevoerd werden twee menuetten van Haydn en een mars van Schrammel, wat bijzonder in de smaak viel. Wat dit groepje amateurs, bestaande uit drie violen, een klarinet, blokfluit, hobo en piano, in ongeveer vijf weken wist te bereiken, mag zeker voor treffelijk genoemd worden. Het laatste deel van de avond bestond uit een muzi kale hersengymnastiek tussen twee maal twee groepen, wat een gezellig besluit vormde van deze eerste vergadering. Delfstr.huizen 9-8 Nijland Drogeham DWP Tijnje Warga de Sweach Oldeboom DTD ESCA Alcides Be Quick Z. VDZ Quick ’20 Borne In de vergadering van de raad der gemeente Wymbritseradeel, welke don derdag 26 november ’snam. 1.45 uur wordt gehouden komen o.a. de volgende voorstellen van B. en W. aan de orde: MJV H’veense B. QVC Zeerobben Dr. Boys Black Boys Gorredijk CAB Freno Bergum een apart ziekenfonds voor hen in het leven te roepen. Daar schuilt een groot gevaar in volgens de heer Mensink. Het zou een aderlating van de vrijwillige verzekering zijn en het draagvlak van deze verzekering nog verder versmal len. Voorts dreigt het gevaar, dat nog meer groepen een eigen fonds willen hebben. Zo’n versnippering kan nooit goed zijn, maar als de regering het aan één groep toestaat kan zij het anderen moeilijk weigeren. De Ziekenfondsen en de Ziekenfondsraad hebben daarom reeds een adres aan de minister gericht om hem van deze stap terug te houden. Advertentiepriji 15 ct p«r mm Bij contract (handeltadv.) lager Abonnementsprijs f 3,— per halt jaar. Franco per post f 3,75 per half jaar. Giro 3 5 0 7 4 3 ten Sneeker Nieuwsblad. In de noordelijke derde klas is Blauw Wit ’34 deze week weer alleen aan kop gekomen. Het won zelf met krappe cij fers de moeilijke uitwedstrijd tegen Workum (12), maar concurrent Leeu warder Zwaluwen moest tegen het be zoekende Or. Nassau (Gr.) het loodje leggen (02). NIJLAND. Donderdagmiddag had ons dorp een aanrijding plaats. De van Bolsward naar Sneek rijdende goederen trein reed bij de garag» van de heer H. M. de Boer tegen diens daar stilstaande vrachtauto aan, waardoor deze nogal wat beschadigd werd. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor. ten voor de ziekenverpleging steeds om hoog. Een grote troost is evenwel dat de uitgaven gedaan worden voor de zie ke mens voor wie het beste niet goed genoeg is. Op de stijging der honoraria moet noodwendig een verhoging van de Zie kenfondspremies volgen. De Zieken fondsraad stelde een verhoging van 4 tot 5 voor, maar de S.E.R. heeft de minister geadviseerd de premie op 4.9 van het loon te brengen. Een minderheid achtte 4.8 zelfs voldoende. Verhoging van de premies is voor een deel ook no dig omdat de reserves van het Vereve- ningsfonds vrijwel zijn uitgeput. Ook de premie voor de bejaardenverzekering moet worden verhoogd. Na de rondrit reed Sinterklaas naar hrt middelpunt van onze stad, het stad huis. Zijn hart moet wel geklopt hebben van blijdschap toen hij de mensenmenig te zag die hem op de Marktstr. kwam ver welkomen. Hij steeg van zijn paard en liep maar rond tussen al die mensen, oud en jong en heel jong. De muziek speelde en iedereen zong de aloude Sinterklaas liedjes mee. Kleintjes kwamen naar vo ren om Sinterklaas een handje te geven, agenten stonden lachend en vaderlijk tussen de kinderen, de zwarte Pieten sloegen de maat en leefden hun vreugde uit in gymnastische toeren, het was één groot spontaan feest waarvoor Sinter klaas van het bordes ontroerd dankte. „Ik ben nu voor de 585ste keer in Sneek”, zei Sint, „en elk jaar is de ont vangst mooier en hartelijker. Als ik het laaiend enthousiasme bij de Waterpoort onderga ben ik zeer ontroerd en ook dit spontaan zingen vond ik prachtig. Op 5 december krijgen jullie allemaal wat van mij. Kinderen, past goed op, weest net jes, beleefd en hulpvaardig en ik zal jul lie rijkelijk bedenken.” Op verzoek van Sinterklaas werd er nog gezongen van de stoomboot die uit Spanje kwam, waarna Sint en de Zwar te Pieten wuivend en groetend in het stadhuis verdwenen voor de officiële ontvangst door de burgermeester. raad een subsidie van f 1000,— verleend, dat was teruggevorderd omdat niet met de bouw werd begonnen, maar dat nu weer beschikbaar kan worden ge steld. De ambtenaren hebben aan de minis ter van Binnenlandse Zaken gevraagd Sinterklaas is weer in de stad. Zater dagmiddag is hij met gejuich, gezang en toespraken ingehaald. Een geweldige mensenmenigte was bij de Waterpoort verzameld, toen de stoomboot uit Spanje meerde en het gejuich uit die duizenden kelen was zo oorverdovend dat Bianca, de trouwe schimmel schrok en zich stei gerend op de achterbenen verhief. Piet I, de meesterknecht van Sinterklaas kal meerde het dier dat echter nog wilder werd van de muziek van het Chr. Mu ziekcorps Harmonie. Maar zie nauwelijks had Sinterklaas verwelkomd door de heer D. v. d. Werf, zijn voeten stevig in de stijgbeugels gezet en de hand kalmerend op de nek van het paard gelegd, of Bian ca voelde de meesterhand en werd weer rustig en betrouwbaar. De rit door de stad werd een triomf tocht. Tussen rijen grote mensen en kin deren reed Sinterklaas hoog te paard ge zeten en omstuwd door zeven zwarte Pieten die met gulle hand lekkers uit deelden. Wat een gejuich, wat een ge roep: Piet, Piet, Piet tegen de populaire jongste Pieten die van vreugde en uit gelatenheid op de handen liepen en on telbare malen kopje duikelden. Op de Marktstraat Bij het fonds zijn momenteel 185.000 personen verzekerd 120.000 verplicht, 21000 bejaarden (van wie 2000 in de hoogste premiegroep) en 43000 vrijwil lig. In Friesland zijn meer bejaarden met een lager inkomen dan het landelijk gemiddelde. trokken nl. met 23 aan het langste eind. De Leeuwarders zakten hierdoor af naar de op twee na onderste plaats. Alleen GRC, dat met 21 van Olyphia verloor en Zwaagwesteinde (ja, hoe is het mogelijk 1) staan nog slechter. De readtsjes waren zondag voor eigen pu bliek volkomen kansloos tegen Harlin gen (15). De stand is hier: De aftredende vertegenwoordigers en plaatsvervangende vertegenwoordigers der verzekerden uit Gaasterland, Heme- lumer Oldeferd, Staveren, IJlst en Wym britseradeel werden alle herkozen. In de vacature voor een plaatsvervanger voor Gaasterland werd gekozen de heer R. Bos. In de vacatures vopr Sloten werden gekozen de heren J. Kraak, vertegen woordiger en S. Leentjes, plaatsverv. Voor Sneek waren er twee vacatures. Hierin werden benoemd de heren D. Schengenga, vertegenwoordiger en J. Aukema, plaatsvervanger. De heer C. Doevendans, die een lange reeks van jaren vertegenwoordiger is geweest, had zich in verband met zijn leeftijd en hui selijke omstandigheden niet herkiesbaar gesteld. Bij de rondvraag deelde de voorzitter op desbetreffende vragen nog mede, dat een eventuele overgangsregel in verband met de verhoging van de loongrens zo als steeds stellig ook weer voor de vrij willig verzekerden zal gelden. Over een verhoging van de lonen van de boden zijn de werkgevers en werknemers het al eens, maar dit moet nog door het College van Rijksbemiddelaars worden goedgekeurd. Zaterdagmiddag werd in Hotel Hanen burg alhier de ledenvergadering van de bij het Algemeen Provinciaal Fries Zie kenfonds verzekerden uit de gemeenten Gaasterland, Hemelumer Oldeferd, Slo ten, Sneek, Staveren, Wymbritseradeel en IJlst gehouden. Na het niet talrijke gezelschap te hebben verwelkomd, deed de voorzitter, de heer H. Mensink, en groot astral mededelingen over Ziekenfondsaangele genheden. In de eerste plaats besprak hij de verhoging van de honoraria der medewerkers. Volgens de overeenkomst tussen de Ziekenfondsen en de organi saties van de medewerkers zouden deze verhogingen 1 januari a.s. ingaan, maar de minister heeft deze regeling nog niet goedgekeurd. Hij acht het nl. niet in ’s lands belang dat de verhogingen alle op die datum ingaan, maai- heeft voor gesteld dit in twee termijnen te doen en wel op 1 januari en 1 oktober. Het resultaat van de onderhandelingen met de minister is echter nog niet bekend. Overigens noemde spr. dit een vreemd geval. Vroeger werden dergelijke over eenkomsten altijd direct goedgekeurd. Met al deze verhogingen is een bedrag van bijna 18 miljoen gulden per jaar ge moeid, maar op het totaal van de uit gaven (520 miljoen) is dit betrekkelijk weinig. Ook in Friesland gaan de kos- Zeer waarschijnlijk zullen de pre mies voor de vrijwillige verzekering worden verhoogd van f 1.97 tot f 2.05 en die van de aanvullende verzekering van acht tot tien cent per week, totaal dus f 2.15 per week per verzekerde. Wederom is er een enorme belang stelling van de zijde der pluimvee- en konijnenfokkers voor de „Waterpoort show No. 3”, welke donderdag, vrij dag en zaterdag a.s. in Ons Gebouw te Sneek zal worden gehouden. Naar thans blijkt zijn er bijna 1400 dieren ingeschre ven, t.w.: 800 konijnen, 360 hoenders en 200 sierduiven enkele Cavia’s, in vrij wel alle rassen en kleurslagen. Dat de organiserende verenigingen S. en O. te Sneek en B. en O. te Balk en de 16 keurmeesters deze dagen handen werk krijgen, ligt voor de hand. 20-tal Speciaalklubs uit het gehele land hebben door het schenken van ereprijzen en of door onderbrengen van hun club- show ertoe bijgedragen dat „Water poortshow no. 3” als één der grootste tentoonstellingen op dit gebied in ons land kan worden beschouwd. Het fraaie tentoonstellingsgebouw aan de Wester- singel wordt ditmaal dan ook geheel ge vuld met een prachtige collectie dieren. Dieren waarover de heren fokkers hun goedkeurende blikken zullen laten gaan, hun produkten van dit jaar waaraan zo veel zorg en moeite is besteed. Velen zullen als trotse eigenaars de gewon nen prijzen in ontvangst nemen, een blij vend aandenken voor hun kunnen op kleindierfokgebied. Ook U geachte lezer raden wij aan een kijkje te nemen. Ver zuim deze kans niet, het is werkelijk de moeite waard. Wilt U zich misschien ook dieren aanschaffen? Een koppeltje duiven of hoenders of konijnen Er is veel te zien, maar ook veel te koop Zie voor openingsuren de advertentie in dit blad. De heer Mensink gaf vervolgens een overzicht van de geweldige stijging der kosten voor geneeskundige hulp c.a. sinds 1948, totaal van f 24.50 tot f 59.81 per verpleegde per jaar. Daartegenover is enige bezuiniging be reikt door het drastisch inkrimpen van het aantal boden, t.w. van 66 tot 45, wat een besparing oplevert van ruim f 110.000.per jaar. Voor de ontslagen boden is een wachtgeldregeling inge voerd. Van zijn zetel in de hall richtte Sin terklaas zich tot burgermeester Raster hoff, de drie wethouders, de gemeente secretaris de heer Koster, corpschef Kooistra, adjudant de Zee en andere dames en heren. Hij sprak er zijn blijd schap over uit dat ook in Sneek, als in zoveel andere plaatsen, het inwonertal steeds toeneemt. Waar Sneek thans meer en meer een centrum wordt voor de Zuid Westhoek en de N.O.P. zal Sint au to’s en vrachtwagens moeten aanschaffen om zijn vele geschenken te kunnen af- leveren. Gelukkig is Sneek zeer gunstig gelegen op de doortochtweg Amsterdam- Groningen, en Sint wenst dat deze weg nog minstens een eeuw door Sneek zal lopen. Uit de verlanglijst van Sinter klaas: spoedige voltooiing laatste wegge deelte naar Drachten, het gereedkomen van een modern verkeerspunt bij de Oosterpoortsbrug, een vergroot en mo dern zwembad, een verbrandingsoven op het terrein van de gemeentereiniging en een ijsbaan welke in de eerste plaats voor de kinderen bestemd is. Met veel woorden smeekte Sint de Sneker overheid om bomen! Laat geen bomen meer omhakken en laat bomen planten, organiseert boomplantfeesten, mogelijk wil de burgerij dit zelf finan cieren. Zelf wilde Sinterklaas hieraan meehelpen door korpschef Kooistra een potje kunstmest te schenken waarmee hij de bomen in de tuin van het nieuwe po litiebureau in leven kan houden. In zijn antwoord prees de burgemees ter de voortvarendheid van de Sneker zakenlieden en het inzicht van Sinter klaas in het leven en streven van de Sneker burgerij .De burgemeester be loofde zijn best te doen voor de bomen, het zwembad, de ijsbaan en vroeg de medewerking van Sinterklaas inzake de verplaatsing van Spaanse industrieën, mogelijk een sinaasappel industrie, naar Sneek. Tenslotte wenste Burgemeester Quick (N.) Sneek 'VVV WVC DOS ’19 Hengelo O.parkers Endelijk weer winst voor L.S.C. 1 Doordat het belangrijke treffen tussen Rood Geel en Jubbega in een 33 gelijk spel spel eindigde, kon FVC deze week in de tweede klasse A het heft in han den nemen. De Huizumers versloegen nl. zelf het bezoekende Gruno (10), zodat zij thans, met een gelijk aantal punten als Jubbega maar één wedstrijd minder gespeeld, aan kop gaan. Achilles kwam tegen VAKO eveneens zegevie rend uit de strijd (02) en bleef daar door op de vierde plaats. Bepaald met slecht was de prestatie van LSC tegen runner-up Frisia. De blauwhemden O.N.S., dat nog een klein kansje heeft, won zonder veel moeite van ACV (4-0). Dat betekende voor de oranjehemden de eerste overwinning op eigen terrein. Het wispelturige Heeg trok thuis te gen VVT aan het kortste (en dus het verliezende) eind (23), waardoor het nu definitief is uitgeschakeld. Klaziena- veen verbeterde haar positie ten koste van Hark. Boys (24), dat dit seizoen op eigen veld blijkbaar niet tot grootse prestaties kan komen. De stand is hier: Boys loopt Dank zij een 31 overwinning op Ol is Black Boys deze week weer een puntje uitgelopen op Gorredijk, dat tegen Warga niet verder kwam dan 2-2. CAB maakte tegen Freno echter geen misstap (41) en bleef derde. Vermoe delijk zal de titelstrijd worden uitge vochten tussen deze drie clubs, want de rest van het gezelschap heeft inmiddels een belangrijke achterstand opgelopen. Hekkesluiter DTD leverde een knappe prestatie tegen de Sweach. De Jelsu- mers wonnen nl. met 42. Het midden- moot-duel TijnjeBergum eindigde ten slotte in een 31 overwinning voor de thuisclub. De ranglijst ziet er hier als volgt uit: vergrootte Quick (N.) haar voorsprong. Zelf wonnen de Nijmegenaren van Be Quick Z. (01), maar de beide concur renten, Sneek en DOS ’19, kwamen niet ongeschonden uit de strijd. Sneek moest thuis tegen Hengelo een veer (22) en DOS ’19 verspeelde VDZ zelfs beide punten (35). WVC hield met een vrij hoog uitge vallen zege op ESCA (51) een vinger in de pap en WW bleef dank zij een moeilijk verworven 23 overwinning op Quick ’20 in de running. Hierbij dient echter wel te worden opgemerkt, dat de Oldenzalers met deze uitslag niet ac- coord gingen en protest aantekenden. Oosterparkers bleef op eigen terrein zonder veel moeite baas over (41). De stand is nu: In de derde klasse A heeft Nicator zondag met een van haar zwaarste con currenten, de Kooi, afgerekend. De Leeuwarders wonnen in Joure met 12 en staan nu met vier punten voorsprong fraai aan kop. Friesland, dat weinig moeite had met Emmeloord (40), be zet met de Kooi de gedeelde tweede plaats. Ook in de overige ontmoetingen was het krachtsverschil verrassend groot. Steenwjjk, dat notabene onderaan stond, kraakte Oosterwolde met 91, RES verpletterde Stanfries (17) en GAVC bleef eveneens met ruime cijfers baas over WZS (41). Voor de wit- zwarten begint de toestand nu werke lijk précair te worden. DOG, dat met 31 van MKV verloor, kwam eveneens in ernstige moeilijkheden. De situatie is thans zo, dat Steenwijk, MKV, DOG en WZS met zeven punten uit tien wed strijden gezamenlijk onderaan staan. Nicator Friesland De Kooi Emmeloord GAVC O. wol de B. en W. stellen voor aan het bestuur van de Geref. school te Scharnegoutum medewerking te verlenen voor de aan schaffing van een nieuwe zangmethode en aan het bestuur van de bijz. school te Abbega voor bouw van een rijwiel- bergplaats voor ongeveer 20 rijwielen (totale kosten geraamd op f3000. Voorts aan het bestuur der Herv. school te Scharnegoutum voor aanschaffing van bijbels in de nieuwe vertaling. Subsidieverzoek sportvereniging Scharnegoutum De sportver. Scharnegoutum verzoekt een subsidie voor aanschaffing van gymnastiek- en athletiekmateriaal en voor het bouwen van kleedgelegenheid. Bij het inwilligen van andere dergelijke verzoeken is, naar B. en W. betogen van invloed geweest de overweging dat bij aanschaffing van dit materiaal te vens het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de plaatselijke bijzondere scholen was gebaat. Naar de mening van B. en W. dient de financiële mede werking beperkt te blijven tot de kosten van kostbaar materiaal, voor zover dit ook ten goede komt aan ’t gymnastiek onderwijs aan de lagere scholen. De Ver. schatte de totale aanschaffings- kosten op f 1870.voor bovengenoemd onderwijl is van geen betekenis het athletiekmateriaal totaal geschat op f 260,zodat B. en W. voorstellen een subsidie van maximaal f1610,te ver lenen. Voor de bouw van een kleedge legenheid was reeds in 1956 dóór de Voor langdurige chronische zieken wordt tot nu toe niets door de Zieken fondsen betaald. Wel is dit meer in de belangstelling komen te staan omdat er thans voor deze zieken veel meer wordt gedaan. Wordt dit echter niet door de gemeenten betaald, dan worden de kosten verhaald op de familieleden. Ver wacht mag daarom worden dat er t.z.t. wel iets voor deze mensen gedaan zal worden. Ze kunnen wel niet alle in ver pleeghuizen worden ondergebracht omdat er niet voldoende van zulke inrichtingen bestaan, maar er bestaan bjj de Zieken fondsraad plannen hiervoor een vergoe ding te geven. Tenslotte behandelde de voorzitter nog de door de S.E.R. geadviseerde ver hoging van de loongrens voor de ver plichte verzekering van f 6900.tot f7450.—, met de bepaling dat deze grens automatisch omhoog gaat met het loon- en prijspeil. In verband hiermee heeft de Ziekenfondsraad de minister ge vraagd in afwachting van de verhoging een overgangsregeling in het leven te roepen voor hen die nu reeds door eeu loonsverhoging boven de f 6900.zijn gekomen. De controle op de loongrens berust bij de Ziekenfondsen. Door een eenmalige controle over het gehele land zijn reeds 150.000 personen uit de vrijwillige ver zekering verwijderd. Het hoofd der school te IJsbrechtum wil van de gemeente een perceel bouw terrein groot 420 m2 gelegen ten noor- verklaard’ de grondst'rokën' tegen QO„. doQr de Rijkgconsuient voor gron(i- en pachtzaken te bepalen prijs af te staan. Wij stellen U voor tot deze aankoop over te gaan. Opneming gelden op kasbasis in 1960. B. en W. stellen voor-het maximum voor in rekening courant op te /nemen gelden in 1960 te bepalen op f300.000 en eenzelfde maximum te bepalen voor aan te gane kasgeldleningen. In de voetbalcompetitie Is er dit weekend weer eens lustig op los ge schoten, vooral in de derde klasse A. Daar werden in zes wedstrijden liefst 34 treffers gefabriceerd Dat is dus een gemiddelde van bjjna zes goals per wed strijd. Steenwijk met een 91 zege op Oosterwolde en RES (17 tegen Stan fries) toonden ditmaal uitzonderlijke schutterskwaliteiten. Trouwens ook in de eerste klasse B vielen de doelpunten als rijpe appelen. Weliswaar deden zich hier geen „uit schieters” voor, maar een totaal van 29 goals over zes wedstrijden, duldt nog altijd op een gemiddelde van vjjf per ontmoeting en dat is beslist meer dan normaal. B. en W. stellen voor adhaesiete be tuigen aan het adres van Staveren aan de regering en Provinciale Staten voor de bouw van een grotere sluis aldaar ter verbetering van de scheepvaartver binding met het Noorden des lands er. ter meerdere onsluiting van de Z.W.- hoek. BI. Wit '34 10-16 L. Zw.luwen 10-14 Or. N. (Gr.) 10-14 ONS Heeg Zoals U bekend zal zijn, bestaan er plannen voor verbetering van het weg gedeelte LytshuizenHeeg. Omtrent de mate van subsidiëring van deze wegver betering wordt nog overleg gepleegd. De D.A.C.W.-aanvraag is reeds op 18 juni 1958 ingediend. Sedertdien is regelmatig gepleit voor aanwijzing van dit werk als werkgelegenheids-object. Gehoopt wordt, dat er binnen afzienbare tijd een aan vang mee zal kunnen worden gemaakt. Gelijke plannen zijn ingediend voor het weggedeelte HommertsLytshuizen. Wanneer deze werkzaamheden zullen zijn voltooid, zal de bereikbaarheid van Heeg vanaf de Rijksstraatweg aanzien lijk zijn verbeterd, hetgeen voor de ver dere ontplooiing van Heeg als industrie ën watersport-dorp van veel betekenis moet worden geacht. Als onderdeel van de voorbereiding van het plan Lytshui zenHeeg dient de benodigde grond te worden aangekocht. Wij hebben daartoe contact opgenomen met de betrokken eigenaren, die zich alle bereid hebben i een nam* Ttn De kerkvoogdij der Herv. gemeente te Scharnegoutum verzoekt een bijdrage te ontvangen in ’t exploitatietekort van het gebouw Elim over 1958. De exploi- tatie-ontvangsten hebben over dat jaar bedragen f 4260,10, de uitgaven f 5501,82. tekort dus f 1241,72. In de uitgaven zijn echter de aflossingen op gesloten lenin gen begrepen ad f 2196.o.a. f 800. voor een in 25 jaar af te lossen lening van f 20.000 en f 500.op een lening van f 14.950, af te lossen in 30 jaar. B. en W. menen echter dat er reke ning moet gehouden met de noodzake lijke afschrijving in verband met de levensduur van het object en zouden daarom de financiële tegemoetkoming van de gemeente wat de afschrijving van deze leningen betreft willen bereke nen naar 50 jaar. Evenals ten aanzien van het dorpshuis te Oosthem is ge schied, zal het volledig tekort niet door een gemeentelijk subsidie a fonds perdu dienen te worden gedekt, bovengenoemde verlenging van de schrijvingstermijnen wordt een „bespa ring" van f 600.verkregen welk be drag B. en W. als renteloos voorschot zouden willen toekennen. Het restant, t.w. f641.72, kan dan als bijdrage a fonds perdu worden verstrekt. De grootste verrassing in de vierde klasse A kwam ditmaal uit Harlingen. Daar versloeg Zeerobben het leidende Heerenveense Boys nl. met sprekende cijfers (4—0). MJV dat Drogeham kraakte (60) kwam zodoende weer zonder concurrentie op de eerste plaats. Nijland won de belangrijke ontmoeting tegen DWP (02) en kroop daardoor iets bij de wal op. De situatie blijft niet temin zorgwekkend voor de jongens uit Wymbritseradeel. Delfstrahuizen ten slotte toonde zich net iets sterker dan Drachtster Boys (12). De stand is hier: Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Montferland (26 nov.); Australië: s.s. Port Pirie (25 nov.); t.s. Rothenstein (25 nov.); Bra zilië: m.s. Graveland (23 nov.); s.s. Li- bertad (26 nov.); Canada: s.s. Nieuw- Amsterdam (22 nov.); s.s. Arkadia (26 nov.); Ned. Antillen: m.s. Adonis (23 nov.); Nieuw Zeeland: s.s. Corinthic (26 nov.); Suriname: m.s. Hera (24 nov.); Unie van Zuid Afrika en Z.W. Afrika: s.s. Rondo (24 nov.) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkatoren. s «K

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1