Streekorgaan Midden Friesland Voetbalprogramma Aandeelhoudersvergadering zwembad was van bijzondere betekenis 1 Gemeentelijk subsidie inrichting Speeltuinen Woudsend Geven.,.. f ABDIJSIROOP Nog witter stralend wit... zó wast Feestavond P. v. d. A. MAANDAG 23 NOVEMBER 1959 SNEEKER NIEUWSBLAD UIT HET REISDAGBOEK Vocht en tocht Frankering boven 20 gram 1959 ivas een record jaar Wees griephoest voor! f ■i? r Klank en kleur spannen samen Meiinoar len Alpino’s Nog eens de vaardigheids- proeven bij S.G.V. Tweede blad ff In Adv. LM. y TT AMATEURS. Jaarverslagen. Benoemingen. Adv. I.M. ZATERDAGVOETBAL. Zie FRIESE VOETBALBOND. de HJSC 1B— IA; PHILIA ff De heren J. IJ. Deenik, commissaris en G. v. d. Pijpekamp, directie-lid, die beide periodiek aftraden, werden herko- DRYLTS, 20 nov. ning ..Meiinoar len’ hen een het T.N.O. te Delft, beidsvoorzieningen nische Dienst. S n 2. 3. 4. 5. 6. 7. 'i -.i i Dit constateerde Mr H. H. J. van Bottenburg, president commissaris van de N.V. Zwembad Sneek, donderdagavond aan het einde van de tweede ver gadering van aandeelhouders in Rest. Piso. Daarvoor was n.l. het voorstel tot statutenwijziging met algemene stemmen aangenomen, wat de bekrach tiging betekende van de feitelijke overdracht van het zwembad aan de ge meente, die bereid werd gevonden alle aandelen over te nemen tegen een koers van 140%. Van dit aanbod heeft reeds 90% van de aandeelhouders gebruik gemaakt. U wilt wel wat geven, maar weet nog niet „wat”, De zaak zo te zeggen zit voor u nog niet glad. Het gaat om een goed, om een nuttig idee, ’t Is niet zo eenvoudig, maar ’k help even mee. Ik help aan ideeën, niet voor ieder apart, Want moeilijk benader ik iedereens hart Een lijst van geschenken leg ik echter u vóór (Wat minder gewenst lijkt, dat streept u maar dóór). De lijst is geen lijst in gewonere zin, Die lijst is de krant! Kijkt die dóór en goed in Geschenken-ideeën op véél pagina's, Verzameld voor U en voor Sint Nicolaas 1 WZS—MKV EmmeloordStén- Volgens het verslag van de penning meester, de heer J. H. Wilmink, sloot de balans per 1 oktober’ 1959 met een bedrag van f 47.898,78. Op de onder- en bovenbouw, kleuterbad, kleedgelegen- heid, filtergebouw en techn. installatie werd f 2929.49 af geschreven. Deze staan nu voor totaal f41.238,61 op de balans. Hoewel totaal f 6700.— werd afgelost, wijst de verlies- en winsterekening een voordelig saldo aan van f 4166.35. Dit werd bij de reserve gevoegd, welke daar door steeg tot f 7231.99. Aan aoonne- menten werden ontvangen f 27.692,30. zelaar en Hoomans binne ynsprongen. It De uitgaven beliepen totaal f 23.549,95. Beide rekeningen, welke reeds door B. en W. waren goedgekeurd, kregen op voorstel van de kascommissie ook het fiat van de vergadering. Het werd de Directie en de Commis sarissen duidelijk, dat bij een dergelijk intens gebruik de capaciteit van het bad langzamerhand onvoldoende moest wor den en een belangrijke uitbreiding zeer gewenst zou zijn. Dit zou echter zeer grote bedragen vergen die in de parti culiere sector moeilijk te verkrijgen zou den zijn. Ook zou relatief het rendement van het bad daardoor sterken worden beïnvloed en de tegenwoordige abonne mentsprijs onmogelijk kunnen worden ge handhaafd. Dit heeft, zoals bekend, ge leid tot onderhandelen met de gemeen te, die bereid werd gevonden alle aan delen tegen de koers van 140 over te nemen. Commissarissen en Directie zijn er van overtuigd, op deze wijze zowel het belang van het zwembad als van de aandeelhouders te hebben gediend. Over de plannen welke de gemeente met het bad heeft kon in het verslag nog niets worden vermeld, maar zeker is dat een belangrijke uitbreiding op het program ma staat. De gebruikelijke werkzaam heden gaan inmiddels op de oude voet voort. Hoe de verhouding van de tegen woordige bestuurders met de gemeente straks zal zijn is nog niet volledig be kend. Wij vertrouwen er echter op, dat Te Rauwerd werd een vergadering gehouden van het nog niet zo heel lang be staande Streekorgaan „Midden-Friesland”, dat thans naast zijn drie reeds ou dere „broers”: De Kleibouwstreek, Oostelijk Friesian en ,Jt Sudergoa” is komen te staan. Streekorganen stellen zich ten doel een werkgemeenschap op te richten, waarbinnen zowel culturele als maatschappelijke en economische vraagstukken in de betrokken streek niet alleen kunnen worden bestudeerd, doch ook kunnen worden besproken met hen, die er dagelijks bij betrokken zijn. het volgende. U heeft in onze handen gesteld om ad vies een verzoek van het bestuur van de Vereniging tot bevordering van Dorps belangen te Woudsend tot het verlenen van een gemeentelijke bijdrage ineens of een jaarlijk subsidie in de kosten van inrichting van twee speeltuinen aldaar. Aan de inrichting van deze speeltuinen is een bedrag van rond 700,ten kos te gelegd. Aan bijdragen is ontvangen 375.hetgeen een tekort betekent van 325, Uit de exploitatie-opzet over 1960, waarin dit tekort is verwerkt, blijkt, dat wederom op een totaal van 375,aan particuliere bijdragen, vermoedelijk con tributies, mag worden gerekend. Aange zien de inrichting nog niet geheel com pleet is, zal het eerste jaar nog nieuw materiaal moeten worden aangeschaft, zodat ook dat jaar nog een tekort van 288,wordt verwacht. Omdat de eerste jaren als gevolg van de kosten van eerste inrichting met een tekort moet worden gewerkt, hetgeen een behoorlijk onderhoud en een gere gelde vernieuwing van het materiaal na delig beïnvloedt, verzoekt het bestuur U een bijdrage ineens of een jaarlijkse sub sidie te verlenen. U zult het met ons eens zijn, dat de aanwezigheid van een speeltuin met de nodige voorzieningen voor de jeugd van groot belang moet worden geacht. Vooral in Woudsend met z’n nauwe straten en stegen heeft de jeugd onvoldoende gelegenheid zich in sport en spel uit te leven. Wat betreft de sport hebben wij daartoe enige tijd geleden reeds onze medewerking ver leend tot het verkrijgen van een voetbal veld. Hiermede zijn de jongeren evenwel en in de volgende vergadering een da gelijks bestuur te benoemen. Men zou ook kunnen beginnen om de plaats te bepalen, die het Streekorgaan in het ge heel van Friesland inneemt, daarna de plaatsbepaling van een gemeente of ge deelten van een gemeente ten opzichte van de streek. Er ware derhalve func tioneel te beginnen. De heer van Dam van de Stichting Friesland voor Maatschappelijk Werk gaf hierna toelichting op het door Mr Bouma beoogde. De voorzitter vroeg, hoe de vertegen woordiging van de Middenstand gere geld moet worden. In dit comité zal der halve nog één plaats bezet moeten wor den door een vertegenwoordiger van het Nederlands Verbond van Middenstands- verenigingen. De overige negen leden werden, na voorgesteld te zijn door de verschillende vertegenwoordigers der gemeenten, gekozen uit de aanwezigen. De Raad van Bijstand tenslotte zal bestaan uit vertegenwoordigers van de Stichting Friesland voor Maatschappe lijk Werk, de Fryske Kultuerried, de Fryske Akademie, het E.T.I.F. (de Di recteur) de Rijksmiddenstandsconsu- lent, de Rijksinspecteur van het Ver keer, de Rijkslandbouwconsulent, de Di recteur van de Provinciale V.V.V. en een vertegenwoordiger van de Pers. Verder is nog gedacht aan vertegenwoordigers van Lager-, Nijverheids- en Landbouw onderwijs, het Hoofd van het Bureau Friesland voor Maatschappelijk Werk, Waterstaat, Ar en Cultuur-Tech- zoals hierboven genoemd, verklaarden zich bereid daadwerkelijk hun steun en medewerking hieraan te verlenen. Een commissie van voorbereiding is reeds hard aan het werk om een en ander in beginstadium natuurlijk te ver wezenlijken. Er zullen een vijf- of tien tal mensen uit de streek aangetrokken worden als werkcommissie. In het Be stuur en in de werkgroepen van het Or gaan kunnen alleen maar mensen uit de streek aangetrokken worden, in de Raad van Bijstand echter ook deskundigen van buiten deze streek. Streek-zelfonderzoek. Mr. L. H. Bouma, socioloog, als ver tegenwoordiger van de Stichting Fries land voor Maatschappelijk Werk, hield vervolgens een uiteenzetting over het: Waarom is er streekzelfonderzoek no dig? Wat houdt dit onderzoek in? Wie is er mee belast? en Hoe gebeurt dit streekzelfonderzoek Er is momenteel een groeiend verzet merkbaar tegen te veel planning. Eerst moet men de gemeenschap, die met dit werk toch geholpen dient te worden, te zamen bezien. Hierdoor pas kan men komen tot een zienswijze, een visie in de toekomst. De te vormen werkgroepen zouden niet meer moeten bevatten dan een 10 15 man. Dit zijn, om zo te zeg gen, de verkenningstroepen, die de plan nen opmaken en stimuleren. Er dienen dan aan de hand van een onderzoek on der de bevolking, van wie in dezen me dewerking verzocht zal worden, nadere concrete gegevens verzameld te worden. Het Orgaan bevindt zich thans in een overgangstoestand. Er is nog geen defi nitief bestuur. De voorzitter stelde dan ook voor een commissie van voorbereiding in te stel len om nog meer mensen aan te trekken I Abdijsiroop (Akker-Siroop) bij het eerste kuchje en u verjaagt die gevaarlijke ziekte kiemen. De 23 genezende be standdelen geven hoest geen schijn van kans. merkte soms het gemis aan (nog meer!) goede mannenstemmen. Maar alleen al de durf en het enthousiasme een derge lijk nummer in het repertoire op te ne men kan men toejuichen. De Jounpraters. De bezoekers waren deze avond geko men om zich te amuseren en „de Joun praters” die daarna op het toneel kwa men, gaven hier volop gelegenheid voor. Ze voerden op het blijspel „De dübel- gonger” en deden dit op een kostelijke, oergeestige wijze, waar hartelijk om ge lachen is. Voorzitter Bergsma huldigde na af loop de spelers, die zo’n groot aandeel hadden in het doorslaand succes van deze avond, en overhandigde bloemen aan de enige dame van het gezelschapje, die voortreffelijk haar dubbele rol had gespeeld. Tjitse Spitse kreeg ook a' een verdiende verrassing. In de grote pauze was er een verloting geweest om sma kelijke prijzen. In verband met in de pers verschenen tegenstrijdige berichten omtrent de be handeling van brieven boven 20 t.e.m. 40 gram, welke met een bedrag van 24 cent zijn gefrankeerd, wordt bekend ge maakt, dat een besluit om bij de uitrei king van dergelijke brieven geen port te heffen, niet is genomen. Bij fran kering met 24 cent worden deze brieven dan ook met het minimum strafport van 10 cent belast. De maatregel om port- heffing in het bedoelde geval achter wege te laten, werd onlangs wel in over- weging genomen, doch niet tot uitvoe ring gebracht. Dank zij de prachtige zomer kon de heer G. v. d. Pijpekamp, voorzitter van de directie, een zeer gunstig jaarver slag uitbrengen. Van de opening van het zwembad in het begin van mei tot ver in september had het water steeds een zo danige temperatuur, dat men er vol ledig van kon genieten. Er is dan ook een zeer ruim gebruik van gemaakt. Er werden 5727 abonnementskaarten uitge reikt, dat is 268 meer dan in het topjaar 1957 en 370 meer dan in 1958, niettegen staande de prijzen met 10 waren verhoogd. Bovendien werden er nog 75 maandkaarten, recht gevende op 25 maal zwemmen, uitgegeven en werden er plm. 9000 losse baden gebruikt. Ge schat wordt dat 80 procent van de kaarten gebruik heeft gemaakt, wat neerkomt op ongeveer 5800 baden per dag. Maar er z(jn dagen geweest dat dit aantal nog hoger was. Dit alles resulteerde in een ontvangst van ruim f 27.000,en de uitgifte van 1251 di ploma’s. Dit aantal was nog niet eerder bereikt. 1958 was tot dusver het hoogst met 793. In totaal zqn er nu van 1950 af 7184 diploma’s in het Zwembad be haald, een bewijs dat het in een zeer grote behoefte voorziet. Natuurlijk heeft deze zeer zware bezetting enorm veel gevraagd van de zuiveringsinstallaties. Zelfs was het tijdens de drukste weken in juli, toen de algengroei het grootst was, vaak moeilijk de kwaliteit van het water op peil te houden. Temeer, daar ook het gebruik van suppletie- water via de gemeentelijke water leiding beperkt werd. Capaciteit onvoldoende. Mr. Van Bottenburg richtte tenslotte woorden van dank tot de tegenwoordige en vroegere commissarissen en directie leden die in de loop der jaren hun beste krachten aan het zwembad hebben ge geven en dankte voorts voor het ver trouwen in hem gesteld en voor de pret tige samenwerking. Het zwembad zal nu voortaan in feite door de gemeente worden bestuurd. Spr. hoopte, dat hier door de zwemkunst en de ontspanning in het bad nog meer zullen worden be vorderd. Zondag 29 november. Res. Ie klas B: WZS 2Rood Geel 3; Friso 2—de Kooi 2; CAB 2—RES 2; Nicator 3Leeuwarden 5. Res. 2e klas A: Gorredijk 2—GAVC 2; Renado 2—LSC 4; Oldeboorn 2 Lemmer 3; RES 3—Sneek 4. 3e klasse A: WZS 3—RES 4; de Kooi 3—Blauwhuis 2; Friso 3—Black Boys 3; CAB 3Langweer 2. 3e klasse B: Black Boys 5MKV 3; Warga 2—Frisia 5; FVC 5—Friesland 5; GAVC 4Leeuwarden 7. Junioren A. Hoofdafd.: FVCZwaag- westeinde; Rood Geel-Friesland; GAVC —Frisia; Harlingen—Gorredijk; Hark. OpeindeLSC. Afdeling A: CAB IALangweer IA; Daardoor willen zij de gemeenschaps zin binnen het Friese en Nederlandse volksgeheel versterken en het culturele, maatschappelijke en economische leven bevorderen. Het Streekorgaan „Midden-Friesland” nu is samengesteld naast vertegenwoor digers van de gemeentebesturen der ge meenten Baarderadeel, Doniawerstal, Haskerland, Idaarderadeel, Rauwerder- hem en Utingeradeel, uit de in verschil lende gemeenten bestaande culturele ra den; verder uit hervormde, gereformeer de, rooms-katholieke en humanistische stichtingen voor Maatschappelijk Werk, de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid ei Handel, de diverse vakbonden, de Middenstandsvertegenwoordiging, di verse organisaties op agrarisch terrein, Vrouwelijke Hulpverlening, het Groene Kruis en de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer. Het voorzitterschap van het Streekorgaan is in handen van bur gemeester J. Anker van Utingeradeel, terwijl Mr C. H. Moll ten gemeentehuize te Akkrum het secretariaat voert, zo dat zich daar dus om zo te zeggen de brievenbus van het Streekorgaan be vindt. In de jaren 1958 en 1959 zjjn reeds een tweetal oriënterende vergaderingen gehouden, die aan de eigenlijke oprich ting vooraf zijn gegaan. Onder ogen zullen worden gezien de verschillende problemen, zoals die zich in het alge meen op het platteland voordoen, hoewel hierbij het oog natuurlijk specifiek ge richt zal zijn op Midden-Friesland. Gedacht wordt aan de toenemende ontvolking op het platteland, dat wel een van de belangrijkste problemen vormt, trek van de arbeiders en de mid- denstandsmensen naar de (fabrieks-) steden of het nieuwe land (N.O.P.) Hier zou dus een vernieuwing moeten plaats vinden, die gegrond zal moeten worden op vestiging van nieuwe industrie op het platteland. Hierdoor zal het vertrou wen van de bevolking in de toekomst versterkt kunnen worden, omdat er voor de eigen mensen meer en meer nieuwe werkmogelijkheden gecreëerd zullen worden. Hierdoor zal in zekere zin ech ter een verstedelijking van het platte land plaats vinden en dit zal tot gevolg hebben, dat gedeeltelijke omscholing van daarvoor in aanmerking komende bevol kingsgroepen niet uit zal kunnen blijven. Zodoende echter ontstaat de enige mo gelijkheid om de bevolking op dit plat teland toekomst te bieden en dus vast te houden en wordt de pendeling naar de stad voorkomen. Dit zal weer tenge volge hebben, dat communicatiemidde len uitgebreid zullen moeten worden, waardoor dus een nog directer contact zal komen te ontstaan tussen stad en platteland. Dit zal zowel een samen- als een wisselwerking tengevolge hebben. Zo moet men dus bereid zijn dit alles in een veel groter verband te bezien. Dan zullen er de problemen aan de orde ko men van de menselijke verhoudingen (men denke hierbij aan een voldoende Rijkstoezegging van woonruimte om niet alleen de gewone gang van zaken bij te kunnen houden, maar om vooral de grote achterstand in krotwoningen en éénkamerwoningen te kunnen weg werken), de vrijetijdsbesteding, ontspan ning en sport en spel. Natuurlijk zal ook het landbouwbeleid aan deze mogelijk snelle ontwikkeling aangepast moeten worden. Om de aan dacht op de mogelijkheden in dit gebied te vestigen, zal er een touristische in dustrie moeten komen. Alle instanties, om U het leven ondragelijk te maken. Maar als U Kloosterbalsem (Akker-Balsem) in huls hebt behoeft U ze niet te vrezen. Wrijf bij spierpijn of reumatiek met dê heerlijk verwarmende en diep doordringende Kloos terbalsem, het ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen: „Geen goud zo goed." Ook als wondbalsem bij snij- en brandwonden: zuiverend en ontsmettend. De Fryske forie- joech justerjoun yn it Gebou de earste fan in rige toa- nieljounen fan dit winterhjeljier. Op- fierd waerd „It aide liet”, in toaniel- stik yn fjouwer bidriuwen fan Y. C. Schuitmaker. Efkes nei achten iepeue foarsitter Sysling en hjitte nammens it bistjür alle oanwêzigen hertlik wol kom, yn it bysünder de gasten fan de joun en de pers. En lit üs meiiens mar sizze, de thüsbliuwers, sünder twingen- de reden fansels, hiene üngelyk. Dit is ien fan de béste stikken fan Schuit en bihannelt it leitmotief: üntank is 't lean fan ’e wrald. De seal wie knap biset, mar der wie noch romte foar mear. De foarsitter trune dan ek de bisikers oan de folgjende jounen net to forsitten en gasten mei to nimmen. De Krite hat nochal hwat leden troch fortrek for- lern en wol graech de skea wer ynhelje om har kulturele doelstelling mei suk- ses neikomme to kinnen. En nou de joun seis. De musikale bi- gelieding wie yn bannen fan de hear Flapper fan Boalsert. Hy hie it net sa maklik, mar warde him tige, hwat al meiiens bigoun doe’t de seal steande it Frysk folksliet ynsette. En dan gie it skerm op foar it earste toaniel. It is in noedlik ündernimmen meastentiids en bisprek de spylsters en spilers. Mar dizze joun wie üs taek licht, hwant der wie neat as goed fan to sizzen. De grime wie yn de fortroude hannen fan de hear K. Wolthuizen fan Snits. En it moat sein wurde: ünforbetterlik. De spilers binne allegear Drylzers mar wy hiene efkes muoite yn Rensma, de ald-rintenier-boer, Jan Schilstra werom to finen; Liskje syn hüshaldster wie net de jonge fr. J. ten Kate, mar like echt 50 jier; Wessel (de hear Haagsma) en Anke syn wiif (fr. de Jong) wiene it kreaze pear fan 30 jier, dat se üt- byldzje moasten; Wemke, de suster fan Wessel (fr. Jellema) en Reinder har feint (T. de Jong) tügden al sa knap; Styn, ek in pakesizzer, howol strikt nommen gjin famylje (D. Haringa) hie net folie opmaek nedich om it knappe tagediene, in bytsje ündogense jongste lid fan de famylje to fortolkjen; Koen, de neef van Liskje (L. Bijlsma) wie prachtich typeare as de al hwat aldere, hwat ünforskillige, frij-feint en Hurd- man, de stienhurde sakeman (M. Wes- terdyk) wie krekt hwat er wêze moast. Mar de grime allinne docht it net. Der moast ek neffens spile wurde. En dat nou wie yn oarder As wy inkelen neame, dan is dat net om’t de oaren minder wiene, mar om de plakromte. Rensma spile syn net maklike rol fan aide teloarstelde man fortreflik, foaral yn it dramatyske tredde bidriuw. Styn fleure mei har fyn en gefoelfol spel it hiele stik op, dat oars de neazige kant neist wêze sillen hie; Koen wie hearlik yn syn rol en Hurdman spile syn ün- tankbre rol moai sünder ünnedige oer- driuwing. Liskje hie qua spyljen de swierste rol. It fait net ta fjouwer bi driuwen heal biskermer en heal slacht offer to wezen. Mar se brocht it der mar bést óf. De foriening hie gjin regisseur. Mui- tankwurd fan de foarsitter wie, sa’t üt boppesteande wol blykt, terdege for- tsjinne. De tradysjeonele forlotting hie it wenstige forloop en goed elf üre teach alleman foldien nei hüs. Men schrjjft ons Was het vorig jaar een waag voor het tamboer- en ptfperskorps „Adven- do” een uitvoering te geven omdat nie mand eigenlijk wist hoe zulk een uit voering ingekleed wordt, thans is het allerminst een waag, gezien het sukses van vorig jaar en de reacties van pers en publiek die unaniem van oordeel wa ren dat een dergelijke uitvoering door zijn vlotheid en frisheid zeer zeker het bezoeken waard is. De uitvoering die dit jaar wordt gegeven op a.s. woens dag 25 nov. in het Amicitia Theater des avonds 8 uur wordt gegeven onder het motto: „Klank en Kleur”. Klankrijk wordt het zeker. Nee, geen bats, bats, maar beschaafde muziek, gecomponeerd en gearrangeerd door onze directeur, de heer Y. de Vries. En kleurrijk even eens. Wat denkt U van speciale parade- uniformen, neepjesmutsen, sprookjes- koets, postkoets, ach te veel om op te noemen. Voor oog en oor is veel te ge nieten. Een avond vol blijheid en ont spanning, waarin U tevens voor het eerst het Advendo-mannenkoor kunt beluisteren. Koopt uw kaarten bij de voorverkoop-adressen: Boekhandel Wie- lenga, Grootzand of by het secretariaat Anna Paulownastraat 65. Indien voor radig 's avonds nog aan de zaal, ook de advertentie in dit blad. Aan het advies van B. en W. van Wym- I niet gebaat, waarom dan ook voor britseradeel over deze zaak ontlenen wij een voorziening in de vorm van speeltuin is getroffen. Blijkens het ver zoek zijn door bovengenoemd bestuur twee speeltuinen ingericht en wel aan elke kant van het dorp één, opdat de kinderen, speciaal met het oog op de te passeren brug ,bij het bezoeken van de speeltuin zo weinig mogelijk aan de ge varen van het verkeer zullen zijn bloot gesteld en nagenoeg alle kinderen van een speeltuin gebruik kunnen maken. Uiteraard dienen de hieraan verbon den kosten zoveel mogelijk ten laste van de belanghebbende ouders te komen en moet naar een sluitende exploitatie wor den gestreefd. Om alle ouders in de ge legenheid te stellen hun kinderen de speeltuin te laten bezoeken zal echter niet een te hoge contributie kunnen worden gevraagd, zodat de middelen on toereikend zullen blijken extra uitgaven te doen of het tekort weg te werken. De activiteit van het bestuur in dezen verdient alle waardering en waar op de ze wijze de belangen van de opgroeiende jeugd worden gediend menen wij van een redelijk verzoek te mogen spreken en U te mogen adviseren dit verzoek in te wil ligen Aangezien de speeltuinen pas zijn in gericht en nog moet blijken of deze recht van bestaan hebben, waaraan overigens naar onze mening niet behoeft te worden getwijfeld, maar waarbij veel afhangt van de blijvende activiteit van het be stuur, geven wij er de voorkeur aan ge durfde een aantal jaren een subsidie te verlenen. Wij stellen U dan ook voor aan de Vereniging tot bevordering van Dorps belangen te Woudsend ten behoeve van de door haar geëxploiteerde speeltuinen gedurende zes jaar een subsidie van 50,per jaar toe te kennen. Aan deze vergadering was al een voorafgegaan met als enige agenda punt het voorstel tot wijziging der sta- tuen. Het vereiste quorum (drievierde van het aandelenkapitaal) was echter niet aanwezig, zodat volgens de statu ten geen besluit kon worden genomen. Daarom werd direct daarna een tweede vergadering gehouden, waarvoor deze restrictie niet gold. Ook nu waren al leen de commissarissen en de leden van de directie aanwezig, samen met 17 aan delen, en uitbrengende 15 stemmen. De voorzitter betreurde het, dat de belang stelling niet groter was. ook dit probleem op de juiste wijze zal worden opgelost, zo eindigt het ver slag. Ik draag een alplno-muts: een hoed of pet waait af zonder hoofddeksel is het mij te koud, dus een alpino-muts ideaal voor de reis, maarniet voor Amerika. Amerika kent geen al pino’s. En als je nou denkt, wat zou dat, dan ben je heelemaal mis. Wat ik nou werkelijk nooit verwacht had, maar het is heusch waar, de dames dragen hier ouderwetsche hoedjes, meestal een lage hoge hoed met een stijf randje, precies het hoedje dat Ik hier vijftien jaar geleden voor de buur vrouw kocht. Nou, dat hebben wij al lang afgedankt, maar het is hier nog dik in de mode. Plotseling zie je dan een meisje met een tonnetje op haar hoofd. In de eerste plaats: iedere vrouw blijft hier een meisje tot ze zeventig jaar is of zoo Wat er verder met ze gebeurt weet ik niet. Maar je ziet ook meisjes met kanten mutsjes met veel geflonker, niet onaar dig. De heel jonge meisjes dragen niks, behalve dan een dure uitrusting van de kapper. Je ziet meisjes van zestig jaar met een roode japon en een rose mutsje. En ■je ziet ze met een rose jumper, een groene rok en blauwe kousen De mannen dragen de wonderlijkste hemden, hoeden en vooralpetten in allerlei kleuren. Maar allemaal lachen ze tegen mij, vooral de meisjes. Ik was natuurlijk niet weinig trotsch, tot de buurvrouw zei dat is alleen maar om je muts, heb je niet in de gaten dat niemand hier een alpino draagt? Ik heb haar niet geloofd. En nu is mijn alpino plotseling ver dwenen, het is beslist door iemand ge gapt en het ergste is: de meisjes lachen niet meer tegen me. Ik ben bang dat die buurvrouw a! weer gelijk had en dat is toch wel een tegenvaller. J.E.P. zen. Nadat besloten was ook dit jaar geen dividend uit te keren, kwam het voor stel tot Statutenwijziging, nodig in ver band met het overnemen van de aan delen door de gemeente, opnieuw aan de orde. Thans werden de voorgestelde wij zigingen met algemene stemmen aan genomen, waarna de voorzitter nog werd gemachtigd de maatregelen te treffen welke nodig zijn voor het ver krijgen van de Koninklijke goedkeuring op de gewijzigde statuten. Het bestuur der afd. Sneek van de P. v. d. A. bood zijn leden een gezellige avond aan. Een soort bindingsavond zonder spreker maar met een licht, vro lijk programma en korte pauzes, ge schikt voor een onderling gezellig praatje. Voorzitter I. Bergsma constateerde in zqn openingswoord, donderdagavond in zaal Hanenburg, dat de opzet in eerste instantie al geslaagd was doordat de leden in zo grote getale waren opgeko men en de zaal vrijwel geheel vulden. Het bestuur hoopt dat een dergelijke avond ook de leden tot activiteit zal prikkelen, een activiteit die in de hui dige politieke toestand zeker wel nodig is. Ook het contactorgaantje „de Wek ker” wil men gebruiken om de leden tot handelen aan te sporen. De huisbezoek- commissie is aan het werk en men heeft alle reden tot hoop op succes als men bedenkt dat in deze korte tijd al vele nieuwe leden werden geboekt. Met de wens dat in de toekomst ook de huis houdelijke vergaderingen goed bezocht zullen worden opende de heer Bergsma de avond. De dertienjarige Tjitse Spitse beet de spits er af met zijn accoordeonspel dat veel belofte voor de toekomst inhoudt. Tjitse vulde alle pauzes en hij deed het op een uitstekende en toch bescheiden manier ga zo maar door, Tjitse. „Morgenrood”, hoewel onvoordelig opgesteld op het te kleine toneel, bracht twee strijdliederen, waaronder het prach tig gezongen „Morgenrood” en daarna een gedeelte uit een cantate van Mo zart en een fantasie uit de Parelvissers van Bizet. Dit laatste nummer werd goed en boeiend gezongen, maar men In het overzicht van de uitslagen hiervan in ons vorig nummer vergaten wij de namen der geslaagde senioren dames te vermelden. Hier volgen ze als nog 1. Mevr. Faber-Oppedijk 36.9 punten; Doevendans-Boschma 36.3; Jansen-Lok 36.1; de Leeuw-Blesma 35.3; v. d. Land-Nijdam 34.9; v. Gorkum-Meester 34.3; Jansen-Greijdanus 34. I Zaterdag 28 november. Ie klasse A: VVIHJSC; Oeverzwa- luwenDOG Zm.; IJVCBolswardia; BalkWoudsend. 2e klasse A: DWP 2—HJSC 2; Kooi Zm.—ONS 4; CVVO—IJVC 2. 2e klasse B: Bolswardia 2Froon- acker; ONS 2Makkum; Oudega W. 1 SDS. 3e klasse C: Heeg 2ONS 5; ONS 6 —Oudega W. 2; Woudsend 2SDS 2. Junioren A. Klasse 1: Blauw Wit IA Heeg IA; Workum IADr. Boys IA; Zwaluwen IA—ONS IA; Heerenv. Boys IAHark. Boys IA. Klasse 3: Nijland IAOudega W. IA; SDS IA—ONS 3A. Junioren B. Klasse 2: Heeg 1B. Ie klas B: BorneQuick '20; Alcides Be Quick; Quick (N.)Sneek; Hen gelo—WVC; ESC A—DOS ’19; VDZ— WW. 2e klas A: Rood GeelZwaagwest- einde; JubbegaFVC; GrunoFrisia; Haren—VAKO; Achilles—Olyphia; GRC Harlingen. 3e klas A: NicatorSteenwijk; Oos- terwolde—GAVC; WZS—MKV >29; DOG—Friesland; fries; RES—de Kooi. 4e klas A: BergumDTD; de Sweach Gorredijk; WargaBlack Boys; Ol deboornCAB; FrenoTijnje. Res. Ie klas Sneek 2GVAV 3; WW 2—Achilles 2; Emmen 2—Alcides 2; Oosterparkers 2Harlingen 2. kers 2Harlingen 2. Res. 2e klas A: FVC 2Heerenveen 3; Frisia 2Friesland 2; Steenwijk 2 Leeuwarden 3; MSC 2Leeuwarden 4; Sneek 3Rood Geel 2. Res. 3e klas A: Black Boys 2Ber gum 2; LSC 2—MKV ’29/2; LSC 3— FVC 3; Harlingen 3Emmeloord 2; Frisia 3Freno 2. 3e klas ACVHarkemase Boys; KlazienaveenLeeuw. Zwaluwen; Or. Nassau (Gr.)Workum; Blauw Wit ’34 —Heeg; WT—ON'S. 4e klas A: DrogehamZeerobben; Heerenv. BoysNijland; QVCDracht- ster Boys; DelfstrahuizenMJV. Lemmer IA—de Kooi IA; Black Boys IA—Friso IA; Sneek IA—WZS IA. Afdeling D: Sneek 2A—Friso Bakhuizen IASneek 3A; WZS 2A— LSC 2A. Junioren B. Afdeling U: LSC 1B Black Boys 1B; ONS IB—WZS 1B (28/11). Afdeling Z: Sneek 4BLSC 4B; RES 5B—RES 4B.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 5