L Weer een Volleybal Stedentournooi Openbaar Kunstbezit vond weerklank in geheel ons volk Gemeentelijke Culturele Raad voor Wymbritseradeel IJLST WYMBR ITS ERA DEEL en van AGENDA BELANGRIJK BERICHT!! Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 114e jaargang no. 102 Maandag 21 dcc. 1959 Sneek gaat ruim een miljoen j lenen Massa-Kerstzang Feestavond Personeelsver. De kunstenaar, die ook practicus bleek uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Zondagsdienst Dierenartsen KERSTWIJDINGS- UITVOERING iiiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiuM^ 12 Nieuwe voorzitter voor de Friese Bond K.V.P. Sneker sukses in Jubileum- loterij Geslaagd C.J.B.T.B. Snits e.o. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ==^-. Districten Volleybal-tournooi in Haarlem Rayonbijeenkomst Nederl. Protestantenbond Maatkleding- en Confectie bedrijf A. v. d. Heide wordt opgeheven Zondagsdienst dokters Heeg en Woudsend e.o. Zondagsdienst Dokters, Apotheek en Zusters Een muzikale vertolking Kerstwijding in Scharne goutum □Tm SNEEKER NIEUWSBLAD DON- CD mat Samenstelling van de Raad. AMICITIA THEATER. Samenbindend element. Doelmatige spreiding. deskundige Weerklank. Adm. .SNEEKER NIEUWSBLAD’ Wlt-Gele Vele scholen doen mee. Programma voor 2 januari. men en Telef. (NOH), J. Smit (RKVC). Uitslagen zaterdag 19 december. De Pilaarheilige van A. C. Willink, gem èentemuseum, Den Haaa. Chr. Muziekvereniging „Harmonie” en Chr. Gem. Zangvereniging „Excelsior” Een pJar mooie duiven op de tentoonste Hing van „V Estafette”. (Voor het verslag zie men pagina f0). 2.00 2.30 3.00 3.35 4.10 4.45 5.20 6.00 6.40 7.20 8.10 9.00 Verschijnt MAANDAGS DERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kieze- brink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150). DR2 D2 DR2 HR2 HR2 DR1 DR1 H2 HR1 Dl Hl Hl 1—2 0—2 1— 2 2— 2—1 2—0 2—0 2—0 2— 0 3— 0 3—0 3—0 Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Vovero 1DBS 1 VIOS 1—Animo 1 NOH 3—Set Up 2 Sneek 3—SNVV 2 RKVC 2—SVC 3 Set Up 1—SNVV 1 Animo 1Vovero 1 NOH 2—UD 2 Sneek 2—SVC 2 SVC 1—CZN 1 RKVC 1—UD 1 RKVC 1—SVC 1 In de Jubileum loterij van de veren, tot steun aan het Kon. Wilhelminafonds voor Kankerbestrijding, waarvan ook in onze stad een afdeling werkt, was onze stadgenoot de heer L. v. d. Werf, wonen de Oosterdijk 32, zo gelukkig een radio toestel te winnen. Dezer dagen slaagde de heer Joost Vis- ser te Oudega (W.) in Amsterdam voor verenigingen kan hierbij nuttig en i het examen Rijwielhersteller R.E.M.E.C. Yn Hotel Hanenburg kaem freedtojoun under foarsitterskip fan I. Veldhuis bop- pesteande ófdieling bijelkoar. Nei in diel fan it Kriystevangeelje üt Jes. 53 lézen to hawwen gyng hy üs foar yn bea. Foar it skoft waerden de hüshaldelike saken ófhannele ü.o. de bistjürsforkie- zing. Keazen waerd S. Rozendaal. Ek koe der in nei lid ynskreaun wurde. Nei it skoft gyngen de bisikers nei de fammenófd., dêr’t de hear H. Kingmans üt Ljouwert krystplaten draeide, hwer’t hy earst in ütliz oer joech. De joun wie tige bést bisocht, en it wie al hast 11 ure doe’t de foarsitter slute mei tankbea. '.rijdag 25 decmber (le Kerstdag): Tj. Bottema, Esdoornlaan 10, Snee Tel. 05150—3829. lerdag 26 december (2e Kerstdag) E. J. S. Bron, Stationsstraat 19, 3 05150—2383. J. Bosma, Korte Veemarktstraat, Tel 4201. ndag 27 december D. R Vink, Martkstraat 2, Tel. 05150 —2714. D2 D2 IR2 ,R2 >R1 12 12 Uil HRl Dl Dl Hl Ons openbaar kunstbezit, de hoeveel heid kunstwerken in het bezit van onze Nederlandse musea, is bijzonder groot van omvang en er bevinden zich tiendui zenden werken onder van treffende kwa liteiten. Dat wil zeggen, dat de Stich ting Openbaar Kunstbezit, die jaarlijks, in radio-uitzendingen op de maandagen in de vooravond, in totaal veertig kunst werken behandelt, waarvan de cursisten de technisch-volmaakte kleurenrepro ducties ontvangen, nog lang vooruit kan te meer omdat ze zich niet beperkt tot werken van Nederlandse meesters, maar ook telkens enige werken van bui tenlanders uit Nederlands museumbezit in de cursus opneemt. Er van uitgaande dat elke sectie uit minimaal drie personen dient te bestaan zou de Raad volgens B. en W. vijftien leden moeten tellen, buiten de voorzitter en de secretaris. Het lijkt hun gewenst één der leden van hun college als voor zitter te laten optreden, waardoor- d't lid kan fungeren als een soort verbin- dingsschakel tussen de Raad en het ge meentebestuur, terwijl zij uit practische overwegingen het secretariaat in het ge meentehuis willen zien vestigen. Het ligt dan ook in hun voornemen een door hen aan te wijzen secretarie-ambtenaar als secretaris aan de Raad toe te voegen. Voorts komt het hun het meest prak tisch voor de leden door hen te laten benoemen. Overleg met de organisaties en tal van scholen vormt de cursus zelfs deel van de leerstof. In bestuur en raad van toezicht van de stichting Is het on derwijs trouwens in al zijn richtingen vertegenwoordigd. Ook maken vele scholen gebruik van de dia’s, die Open baar Kunstbezit heeft laten vervaardi gen van de gehele serie van veertig kunstwerken uit de jaargang 1957. Par ticulieren, verenigingen, enz. kunnen eveneens zulke dia’s aanschaffen. BIJ BRAND Voor brandmelding belle steeds op no. 2000. achtergebleven, schrijven B. en W. van deze gemeente in do toelichting op hun voorstel een Gemeentelijke Culturele Raad in te stellen. De begrotingscijeis spreken in deze een klare taal. Wel dient h.i. duidelijk voor ogen te staan, dat de cultuurpolitiek van de overheid zich zal moeten bepalen bij het bevorderen, steunen en stimuleren van het particuliere initiatief. De eigenlijke leiding van het culturele leven moet worden overgelaten aan.de zelfstandige op dit gebied werkzame dorpsverenigin- gen en organisaties. Het stemt B. en W. tot voldoening, dat zich in deze tijd die door de steeds voortschrijdende techniek film, radio, televisie zoveel mogelijkheden biedt tot „passieve” ontspanning, zich in de diverse dorpen nog een culturele activi teit kan handhaven en ontplooien in een mate zoals vandaag de dag geconstateerd kan worden. Maar dan zal tegelijkertijd de over heid deze activiteiten niet alleen finan cieel, maar ook anderszins moeten sti muleren en zo mogelijk vernieuwen. Hier nu, menen B. en W., kan een gemeente lijke Culturele Raad zoals die reeds in meerdere gemeenten bestaan uit stekend werk doen. Met name in de na-oorlogse jaren is hoe langer hoe meer het besef gaan leven, dat de gemeentelijke overheid ook die ten plattelande niet alleen de ma teriële, maar ook de culturele belangen van de ingezetenen der gemeente heeft te behartigen en «te bevorderen. In veel sterkere mate dan vroeger laten deze jaren dan ook een steeds groeiende cuituur-politlek der plaatselijke overheid zien. Aangezien het a.s. donderdagnum- mer dezelfde dag nog bij alle abon- né’s in de dorpen moet worden be zorgd, is de uiterste, termijn voor inzending van advertenties enkele uren vervroegd. Tot donderdagmorgen 10 uur kan men voor dit nummer advertenties opgeven aan ons bureau Grootzand 55 of per telefoon 3005. Het werk van Openbaar Kunstbezit vond weerklank in alle delen van ons volk. Bijna honderdduizend Nederlanders lieten zich in de laatste jaren inschrij ven, mensen uit alle lagen van onze be volking en uit alle delen van ons land. Verhoudingsgewijs is het platteland beter vertegenwoordigd dan de grote steden juist omdat de cultuurbehoef- te het grootst is in de streken waar geen musea zijn maar in absolute getallen staat natuurlijk het westen des lands bovenaan, omdat dat nu eenmaal verre weg het dichtst bevolkt is. Het is volgens B. en W. dan ook duidelijk, dat bij de samenstelling van de Raad zoveel mogelijk moet worden gestreefd naar een doelma tige spreiding van de leden over de verschillende dorpen of groepen van dorpen, terwijl daarnaast de opvat tingen van de ingezetenen op levens beschouwelijk terrein bij deze sa menstelling in acht dienen te wor den genomen. B. en W. achten het voor de hand liggend, dat de Raad bovendien een weerspiegeling moet zijn van de ver schillende facetten welke het culturele leven thans in de dorpen vertoont, maar rnderzijds moet het aantal leden aan een limiet worden gebonden om te voorko men, dat door een te groot aantal leden een log geheel wordt verkregen, wat voor het praktische werk een handicap kan zijn. H.i. zal de Raad het meest Het werk van de Raad zal in grot,e lijnen bestaan uit het geven van advies aan het gemeentebestuur, o.a. bij het verlenen van subsidies uit de daartoe beschikbaar gestelde fondsen, terwijl hij daarnaast een college van „overleg’’ zal moeten zijn. Een soort toporgaan van de verschillende op cultureel terrein in de gemeente werkende verenigingen en or ganisaties. Zo zal de Raad een samen bindend element kunnen vormen tussen de verschillende dorpen in de gemeen te, wat van groot belang moet worden geacht. Verder zal, om iets meer concreet te zijn, een Culturele Raad als centraal or gaan op het gebied van b.v. muziek, to neel, handenarbeid, cursussen kunnen organiseren, kortom zaken aanpakken ten profijte van de bestaande verenigin gen. waartoe deze individueel nimmer zouden komen. Sneek 2—SVC 5 NOH 1—VIOS 1 Animo 2—RKVC 3 Vovero 1BDD 1 SNVV 2—NOH 3 SVC 3—CZN 3 SVC 2—RKVC 2 RKVC 3—Sneek 3 SVC 2—Slaen Del 2 UD 1—SVW 1 SVC 1—Slaen Del 1 UD 1—RKVC 1 Voor dit tournooi, dat op zaterdag 30 januari 1960 gehouden wordt, is het Districtenteam 1 oord I als volgt samen gesteld Dames: L. ten Wolde (H’veen, aanv.), T. van Eerten (H’veen), A. Ybema (H’veen), Hiliy Spykstra (H’veen), A. v. Droge-Visser (Harlingen), Klinkert (Drachten), J. Bok (Sneek), G. Teen- sma (Sneek), P. Wierda (Leeuwarden). Coach F. de Rode. Heren: O. de Vries, J. Terpstra, T. v. d. Schaaf, F. Bootsma, J. Groen (al len Leeuwarden», D. Berg, R. Schota nus, H. Noorman, H. Seerden (allen Sneek). Coach: F de Rode. Donderdag jl. gaven bovengenoemde verenigingen een Kerstwijdingsavond, afgewisseld door enkele samenzangnum mers. Dat een dergelijke avond steeds de belangstelling heeft van een groot pu bliek, bleek vorige week opnieuw; „Ons Gebouw” was geheel bezet! Anderzijds worden de uitvoerende ver enigingen gestimuleerd door zo’n groot publiek. De diverse werken werden dan ook over ’t algemeen bijzonder goed uit gevoerd. Zowel door Harmonie, o.l.v. P Bakker, als Excelsior, o.l.v. J. R. Blank- sma. Maar ook de samenzangnummers klonken door dit „moment van het mas sale”, maar ook door de soepele begelei ding van Harmonie, zeer indrukwek kend. De avond begon overigens nogal on gelukkig voor Harmonie. De dirigent, de heer Bakker, kon door een auto-ongeval pas na de pauze komen. Voor die tijd nam de heer Brens zijn taak over en dirigeerde, behalve de samenzang, de Kerstklokken van Wiest, nauwkeurig en duidelijk. Van de werken die Harmonie na de pauze speelde, waren de Kerstlie deren in afwisselende bezettingen en Heer ik hoor van J. Nauta, het mooist van klank. Judex v. Gounod en ’t Largo van Handel waren minder zuiver, overi gens wel met veel zorg genuanceerd. Het samenspel was goed, het wat ongelijke begin van Dankt, dankt nu allen God, van Kousemaker, niet meegerekend. Van Excelsior viel vooral de heel mooie uitvoering op van Uit hoge hemel, Pools Kerstlied, Also hat Gott die Welt geliebt en ’t vrouwenkoor Kerstnacht Ook Stille nacht was heel goed, al was de chromatiek niet altijd even zuiver. Ritmische onzuiverheden bleven ge lukkig beperkt tot 't begin van Herders, hoe ontwaakt gij niet. Overigens zouden meer bassen de klank van het koor we! ten goede komen. De avond werd beslo ten met een kort woord van dank van de voorzitter van Harmonie, de heer T. Otter, die ook de avond geopend had. B. N. Dinsdag 22 en woensdag 23 december. Zitting van de Pas-Tunette cor- setière Mevr. Anspach in speciaal zaak E. Metz, Grootzand 14. Woensdag 23 december. Klaverjaspartij In Cafétaria Lageveen, Grootzand. Aanvang 8 uur. Donderdag 24 december. Open Deur Kerstnachtdienst ’s avonds van 11 12 uur in de Martinikerk. Vrjjdag 25 dec., zaterdag 26 dec. en zon dag 27 dec. Wijnfeeest in zalen Kooi- stra, Korte Veemarktstraat. Woensdagavond werd in de bovenzaal van J. Hoekstra te Bozum een rayon bijeenkomst gehouden van de Nederl. Protestantenbond afd. Baarderadeel. Als spreker trad op Ds D. P. van Wezep uit Leeuwarden, die als onderwerp ge kozen had „De Kerk in de moderne sa menleving”. Met grote aandacht werd geluisterd naar de problemen welke Ds van Wezep naar voren bracht. De wijze waarop hij deze behandelde viel bij de niet talrijke aanwezigen beslist zeer in de smaak. Tot besluit werden nog enke le films en dia’s vertoond op het onder werp van de spreker betrekking heb bende. Het was een mooie avond. Wegens de vergevorderde leeftijd van de eigenaar zal het bekende maatkle ding- en confectiebedrijf van de heer A. v. d. Heide in de Kruizebroederstraat worden opgeheven. De heer v. d. Heide heeft zijn bedrijf hier veertig jaar uit geoefend, maar acht thans de tijd geko men er mee op te houden en van een welverdiende rust te genieten. Het stemt hem daarbij tot voldoening, dat hij zijn werk naar zijn beste weten heeft ver richt en steeds de beste kwaliteiten leverde. Zeer veel scholen zijn, overal in het werk ook in het buitenland navolging land, op de cursus geabonneerd en in I Vrijdag 25 december (le Kerstdag) Dokter J. v. d. Werf, Heeg, Tel. 05154 —2300. I Zaterdag 26 december (2e Kerstdag) Zondag 27 december Dokter Teunisse, Woudsend, 05141—370. Donderdag 24 t.e.m. zon dag 27 december 1959. Van donderdagmiddag 4 uur tot vrijdagavond 11 uur: Dokter J. W. v. d. Zijpp, Stationsstraat 2, Tel. 2526. Van vrijdagavond 10 uur tot za terdagavond 10 uur: Dokter J. Dethmers, Jousterkade 4, Tel. 2585. Van zat-rdagavond 10 uur tot zondagavond 10 uur: Dokter H. Gerritsma, Singel 38, Tel. 2624. APOTHEEK. Tot en met zondag 27 december ’s morgens 8 uur: Postma, Oosterdtfk 65. Zondag 27 december vanaf ’s mor gens 8 uur A. J. v. d. Sluis (D. S. Nier- meijer, apotheker), Marktstr. 12. Groene Kruis - Wijk- en Kraam- verpleging le Kerstdag: Zuster A. Bonnema, De Bourbonstraat 35, Tel. 2504. 2e Kerstdag: Zuster H. Oppedijk, Drakenstraat 41. Tel. 3958. Zondag 27 dec. Zuster Y. Kra mer, Stationsstraat 14. Oranje-Groene Kruis Kruis le Kerstdag Zuster F. Weijma, 3e N. Selfhelpstr. 8. Tel. 3951. 2e Kerstdag Zuster C. Landman, Harinxmakade 8A, Tel. 3257. Zondag 27 dec. Zuster F. Weij ma, 3e N. Selfhelpstr. 8, Tel. 3951. I wenselijk zijn, maar het lijkt'hun niet I juist de benoeming te doen aan de hand van door die verenigingen of organisa ties opgemaakte voordrachten of aanbe velingen. De leden moeten nl. niet wor den gezien als „afgevaardigden” van bepaalde organisaties of verenigingen, maar zich bij de uitoefening van hun taak volkomen vrij kunnen bewegen als dienende de culturele belangen van heel de gemeenschap. Tenslotte komt het B. en W. noodza kelijk voor de Culturele Raad een basis te geven door het vaststellen van een verordening, regelende het doel, de or ganisatie en het werk van de Raad. Een daartoe ontworpen concept bieden zij de Raad ter vaststelling aan. In de zaterdagmiddag alhier gehouden jaarvergadering van de Friese Bond der Katholieke Volkspartij is in de plaats van de heer Tj. v. d. Zee, tot voorzitter gekozen de heer J.M.A. Mulder te Bols- ward, sinds 1950 lid van de gemeenteraad aldaar. Hij was door enige afdelingen candidaat gesteld tegenover de heer B. Smeding te Leeuwarden, de candidaat van het bestuur, en met 44-32 stemmen gekozen. De heer Mulder aanvaardde de ze benoeming. Zijn voorganger, die zich niet herkies baar stelde, was eerst 14 jaar penning meester en daarna ongeveer 15 jaar voorzitter. De heer A. J. B. Bax alhier, secretaris propagandaleider en de heer G. F. Disse penningmeester keerden evenmin in het bestuur terug. Zij stelden zich niet weer disponibel. Tot nieuwe bestuursle den werden benoemd A. de Groot, Wol- vega; mevr. Heijmeijer-Croon, Leeuwar den; G. R. Terwisscha van Scheltinga, Harlingen; mevr. Batsma-de Boer, Rood huis en Th. P. Boersma, Balk. Tot afgevaardigden van de partijraad werden herkozen de heren Tj. de Jong, Bolsward en J. D. Zeinstra, Tjerkwerd, en benoemd in de vakature G. F. Disse de heer T. v. d. Zee, Bolsward. In deze drukbezochte vergadering hield de partijsecretaris dr L. A. H. Al- bering een rede, waarin hij het beleid van het kabinet De Quay belichtte. Naar zijn mening verschilt dit in wezen niet van dat van de vorige regering. Na afloop van de vergadering werd de afgetreden voorzitter hartelijk gehuldigd tijdens de daarvoor georganiseerde af scheidsreceptie. B. en W. onzer gemeente stellen de Raad vooi- twee vaste geldleningen aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten te ’s-Gravenhage, groot resp. 554.800.— en 430.000, Koers 98%%, looptijd resp. 30 en 25 ja ren, rente 4%%. De eerste is o.m. bestemd voor het fi nancieren van uitgaven voor aankoop van een perceel weiland aan de Lem merweg, van verschillende kleinere on derwijsuitgaven en van de stichtingskos- tèn der bijz. school voor buitengewoon l.o. aan de Lemmerweg. De tweede lening is bedoeld voor con solidatie van de vlottende schuld der ge meente. Dit schreef de jury op het aanteken- lijstje van het „Harmonie"-saxaphoon- kwartet, bestaande uit de heren A. Brens J. Couperus, J. Weers en U. A. Faber, resp. sopraan, alt, tenor en bariton-saxo- phoon. Op het instrumentaal solistenconcours dat donderdagavond jl. in Jutrijp werd gehouden, behaalde dit kwartet met 50 punten een le prijs in de afdeling C. Dit was tevens' het hoogste aantal punten dat behaald werd in de afdeling kwartetten Een prachtig succes. Niet alleen voor de ze heren, maar ook voor de chr. muziek vereniging „Harmonie” waarvan deze mannen actief lid zijn. Donderdagavond hield de Personeels vereniging van de Coöp. Zuivelfabriek te Scharnegoutum een feestavond met de dames in „Elim”. Na een kort ope ningswoord van de voorzitter de heer G. van Kalsbeek nam de feestcommis sie, bestaande uit mej. G. Bruinsma en de heren W. van Bruggen en J. Verloop, de leiding. Het humoristische gedicht van de heer van Bruggen, waarin het gehele personeel een beurt kreeg, viel er geweldig in, evenals ook het zang stukje van mej. G. Bruinsma. Verder werd de avond gevuld met allerlei spel letjes. Tot besluit van deze gezellige avond werd nog de polonaise en de le vende stoelendans uitgevoerd. Een ge zellig strijkje met mej. S. Grunsra, piano en de heer C. Grunstra, viool, verhoogde de gezelligheid. Het was bij na middernacht toen een ieder zeer vol daan huisswaarts keerde. Ook Wymbritseradeel is daarin niet effectief werken wanneer hij zich als het ware opdeelt in een aantal secties, die ieder voor zich een bepaalde sector van het culturele leven voor hun rekening nemen en na het voorbereidend werk te hebben verricht van hun bevindingen rapport uitbrengen en eventueel met suggesties of voorstellen komen, waar over dan de voltallige Raad dient te be slissen. Zo zou kunnen worden gestart een sectie voor muziek en zang, één voor toneel en film, één voor sport, één voor lectuurvoorziening (bibliotheekwezen) en één voor algemene aangelegenheden op het gebied van b.v. heemkunde, volks dansen, handenarbeid e.d. Zaterdag 9 januari zal de afdeling Sneek van de Nevobo weer het traditio- i nele en bekende stedentournooi houden. I Ook deze keer belooft het weer een aan- eenschakeling van spannende en Inte- I ressante ontmoetingen te worden. De afdelingen uit Assen, Groningen, Zwolle en Sneek zullen aan dit touriooi deel nemen. De Sneker teams zijn reeds sa mengesteld en wel als volgt Dames G. Teensma (RKVC, aanv.), C. Abma (SVC), A. Bootsma (RKVC), R. Melchior, W. de Jager, J. Bok, G. v. d. Ley, T. Hartkamp (allen SVC) en S. Bootsma (RKVC). Coach: Mevr. J. BrouwerHanenburg. Heren: G. Krol (UD), D. Berg (NOH, aanv.), S. Seerden (RKVC), H. Noor man, R. Schotanus en A. Sminia (allen NOH), D. van Loo (Animo), W. Mat- schat Men zegt dikwijls, dat de meeste kunstenaars onpraktische idealisten zijn. Een Idealist is de Larense beeldhouwer Joh. G. Wertheim ongetwijfeld al wil hij zich vooral niet zo genoemd zien maar onpraktisch is hij beslist niet. Omstreeks 1953 zette hij zijn ideeën voor de radiocursus van Openbaar Kunst bezit op papier en in taaie volharding veroverde hij er eerst de museum wereld voor en daarna de radio-omroepverenigingen waarbij het voor hem vaststond, dat ze allemaal mee zouden moeten doen om aldus het nationale, ons gehele volk omvattende karakter van de actie te accentueren. Precies zoals hij het alles had uitgedacht, kon het in werkelijkheid worden uitgevoerd de kunstenaar vol idealisme was ook een practicus gebleken Op slechts één punt heeft men nog een verbetering kunnen aanbrengen: omdat uiteraard niet iedere kunsthistoricus een boeiend radiospreker Is, heeft men een aangetrokken, die er voor zorgt, dat van de toelichti gen op de kunstwerken maximaal effect uitgaat, speciaal wat de voordracht betreft. Openbaar Kustbezit richt zich tot ge heel ons volk. Uit de vele brieven, die men bij de stichting ontvangt, blijkt, hoezeer dit werk in een behoefte voor ziet en hoe enthousiast de deelnmers zijn over deze culturele arbeid van on schatbare betekenis. Wie in 1960 ook wil deelnemen, behoeft niet anders te doen dan f 9,75 te storten op postgiro rekening 1665 van Openbaar Kustbezit te Amsterdam, met de vermelding: cur sus 1960. Men ontvangt dan de veertig reproducties in zendingen van vier stuks tegelijk, de veertig radioteksten, die na het uitspreken ervan worden gedrukt, een linnen opbergband en ook in dit jaar weer een gratis doorlopend toe gangsbewijs tot vrijwel alle Nederlandse musea De verzameling banden van Openbaar Kunstbezit vormt allengs als 't ware een encyclopedie van Neder lands openbaar kunstbezit, een unieke verzameling reproducties met toelich tingen, waarin men telkens opnieuw met I plezier bladert. Geen wonder, dat dit I wprlr nnk in bpf buitenland navnlp-ing I vond U heeft het misschien wel eens be luisterd in uw slaapkamer of misschien in het ziekenhuis, het „Stille Nacht” of „Ere zij God”, gezongen door een kleine 1000 zangers en zangeressenEn U bent er door ontroerd, vooral wanneer men voor U zong in het Ziekenhuis. Maardoet U deze keer zelf eens mee met dat grote Interkerkelijke Koor, ’t Zijn allemaal eenvoudige Kerstliede ren die gezongen worden en U krijgt ze op een papiertje. We weten het zeker als U eenmaal hebt meegezongen, is U er vast de volgende maal weer bij. Ook de jeugd is zeer welkom. De Muziek vereniging „Harmonie" zorgt voor de begeleiding. We starten om precies 7 uur ’s mor gens bij het St. Ant. Ziekenhuis en gaan vervolgens naar 'l’habor, Geref. Verph- huis, Cruycebroedershof en Nij Naza reth. Iedereen die zingen kan en wil, is har telijk welkom. De Commissie. Maandag 21 dec. t.e.m. woensdag 23 december iedere avond te 8 uur film Peyton place, dorp der zonde. Zaterdagavond werd in de Herv. Kerk te Scharnegoutum een Kerstwij ding gehouden. Uitvoerenden waren de Chr. Zangvereniging „God is mijn lied dir. de heer Kornelis en de Chr. Muziek vereniging „Excelsior”, dir. S. Wijben- ga. Het programma werd geopend door een meditatie van Ds Westra naar aan leiding van Lukas 2 11. Niettegen staande het minder goede weer was de kerk vol. Het was een avond van wijding en sfeer en de aanwezigen hebben kun nen genieten van zeer goede zang, mu ziek en orgelspel. A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1