Populair concert Frysk Orkest De Sneker Veemarkt in 1959 B.en W.nog afwijzend tegenover verzoek der Ned. Herv. Gemeente om subsidie voor de bouw van haar kerk in ’t Sperkhem G. Pijlman veertig jaar bij de Gemeente Reiniging IJLST WYMBRITSERADEEL Bioscoopnieuws BUITENLANDS OVERZICHT I i en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, r I fc, «Ou 115e jaargang no. 2 Donderdag 7 jan. 1959 Het antisemitisme Sneker matroos verdronken Verkiezingen N.H. Gemeente Aanrijding tussen veewagens en truck Inwonertal Gaasterland met 65 vooruit De brug bij de Dille Wymbritseradeels inwoner tal daalde met 76 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Aanrijding tussen tractor en vrachtauto Sneker bevolking vermeer derde in 1959 met 275 Zondagsdienst dokters Heeg en Woudsentl e.o. i w 1 ’o Fr BB x r r t I SNEEKER NIEUWSBLAD DON- cn Hopla Conny. Dinsdag was het veertig jaar geleden, Niet alleen toéval. tróle heeft behoeven toestaan. Verklaring van Chroestsjow. De onstuimige rebel. De geschiedenis der Mensheid. zoek om principiële redenen af te wijzen. was De J.N. 1437 Minder rundvee, meer kleinvee. NIEUWJAARSRECEPTIE IN AMSTERDAM 109348 Aankomst van H. M. de Koningin en Z.K. H. Prins Bernhard Totaal 111443 Vette koeien Melk, en kalfkoeien 1959 4348 2336 8121 1499 23694 7589 18375 51680 446 39 Op 12 mei van dit jaar eindigt het tijdvak, waarvoor aan onze gemeente concessie is verleend tot het heffen van rechten aan de draaiburg over de trek, vaart tussen Sneek en Leeuwarden bij de Dille onder Rauwerd. B. en W. stellen de Raad thans voor aan H. M. de Koningin te verzoeken de concessie wederom met drie jaar op de bestaande voet te verlengen. Burgemeester Rasterhoff wees er op, dat er heel veel toevalligheden in een mensenleven zijn. Maar dat Pijlman bij de reiniging is gekomen is niet alleen toeval geweest. Ook zijn plichtsbetrach. ting, ijver en arbeidslust hebben een rol Bij de verkiezingen van ouderlingen en diakenen door de Herv .Gemeente alhier, zijn de volgende candidaten gekozen: Ouderlingen: H. B. Jongejans, W. Nau- ta, W. J. Betsema, W. Blom, H. P. Schraa, B. de Boer, P. Been, S. Hoekstra, J. Tol- sma, W. J. Oppedijk, J. Visser, M. Fer- werda en T. Dijkstra. Tot diakenen werd gekozen: K. Hoek stra, S. Jellema, K. Zeilstra en R. Ypma. Naar Ons Noorden meldt, heeft men nog getracht hem te redden door hem een reddingsboei toe te werpen, maar hoewel deze wel in zijn directe omge ving terecht kwam, heeft hij hem niet kunnen grijpen. Door zijn betrekkelijk zware kleding zonk hij snel weg. De coaster, die uit de Finse haven Ha- mina kwam en op weg was naar King’s Llynn in Engeland, heeft nog ruim een uur op de plaats van het ongeval rond gevaren maar al het zoeken was tever geefs. Een tragische bijzonderheid is, dat drie jaar geleden een jongere broer van het slachtoffer op dezelfde wijze in de Noorse wateren het leven verloor. k 1958 4057 27651 20270 48089 284 S3 ■n 3. it Verschijnt MAANDAGS DERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezc- brink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150). 1478 22 8322 1195 23866 7239 Dinsdagmorgen omstreeks kwart over zeven had op de Rijksstraatweg te Jut- rijp een aanrijding plaats tussen twee veewagens bestuurd door de heer B. D. te Hommerts en een truck (met opleg ger! van de Stoomhoutzagerij te Lemmer Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De wagens werden beschadigd en één kalf werd licht gewond. Het ongeluk gebeurde doordat de truck, die achter de veewagens reed, plotseling moest afrem men. Hierbij slipte de truck en reed te gen de achterzijde van een der veewa gens, die daarna op zijn beurt tegen een boom botste. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3,— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. aanbouw zjjnde kerk op de hoek van de Jan van Nassaustraat en de Anna Pau. lownastraat een subsidie uit de gemeen tekas te verstrekken. Lettende op de subsidiebedragen welke vele burgerlijke gemeenten reeds voor kerkbouw ver. strekt hebben, acht adressant® een sub sidie van f 160. af200.per zit plaats ten volle verantwoord. Daar het nieuwe gebouw 400 zitplaatsen zal be vatten, komt dit neer op een bedrag van f 64.000.— tot f 80.000.—. Evenals drie jaar geleden staan B. en W. echter nog steeds afwijzend tegen, over dit verzoek. kernproeven over te gaan wanneer Rus. land niet voorgaat. Het lijkt niet erg waarschijnlijk en dus blijft de toestand bestaan, dat Rusland eigenlijk het ver. bod van kernproeven in zijn zak heeft zonder dat het maar een kruimeltje con. Pinken Stieren Runderen (totaal) Graskalveren Nuchtere kalveren Varkens Biggen en Lopers en Zouters Schapen en lammeren Bokken en geiten Paarden Op 1 januari 1959 bestond de bevol king uit 5857 mannen en 5590 vrouwen, totaal: 11447. inwoners. Vermeerdering door geboorte: 148 m. en 107 v., totaal 255 personen; vermeer dering door vestiging 178 m. en 188 v., totaal 366; vermindering door overlijden: 43 m. en 38 v., totaal 81; vermindering door vertrek: 282 m en 334 v., totaal 616 personen. Op 1 januari 1960 bestond de bevolking uit: 5858 mannen en 5513 vrouwen, totaal 11371 inwoners. Totale vermindering: 76 personen. Afgeschreven wegens vertrek naar het buitenland: 25 personen. Aantal voltrok ken huwelijken: 76. Aantal ingeschreven echtscheidingen: 4 Op de oude Snekerweg, in de nabijheid van Bolsward, had woensdagavond on geveer half zes een botsing plaats tussen een tractor met twee aanhangwagens, geladen met bietenkruid, die in de rich ting Sneek reden en een vrachtauto uit Wcrkum, die van tegenovergestelde rich ting kwam. De botsing ontstond doordat de chauf feur van de vrachtauto, direct nadat hij met gedimde lichten de tractor was ge passeerd een meisje opmerkte, dat met een onverlichte fiets aan de hand rechts van de weg liep. Om dit kind, een dochtertje van de heer Meinen te Bolsward, te ontwijken, moest hij naar links uithalen, waardoor een botsing met de tegenligger onvermij delijk was. De aanhangwagens en de vrachtauto liepen hierbij nogal wat ma teriele schade op, doch geen van beide bestuurders raakte geblesseerd, terwijl gelukkig ook het meisje ongedeerd bleef. Zondagmiddag wordt de film „De on. stuimige Rebel” vertoond, met in de hoofdrollen Rock Hudson en Barbara Rush. Michael Martin, een jonge rebel uit Ballymore, berooft een Engelse lord en moet zodoende zjjn landstreek veria, ten. Hij komt hierdoor in contact met de lieftallige dochter van lerlands groo- ste rebel John Doherty. Een romance tussen de twee jonge mensen bloeit op tegen een bloedige achtergrond van het woelige Ierland. veertig jaar bij de dienst werkzaam te kunnen zijn en feliciteerde de jubilaris van harte met dit jubileum, waarbij hij de hoop uitsprak dat hfl ook in de laat ste jaren voor zijn pensioen nog plezie rig mag werken. Tot besluit bood hjj zijn medewerker een met sigaren gevuld model van het installatiegebouw aan. Vrjjdag 8 t.e.m. maandag 11 januari draait de Duitse muziekfilm Hopla Conny. U hebt het natuurlijk al begre. pen; in deze film zingt en danst de be kende Conny Froboess, het Idool van de Duitse teenagers en die in ons land ook steeds meer populariteit krijgt. Ditmaal geeft Conny zich uit als een jongen ter wille van Mr Newman, wiens zoon uit Amerika overkomt om op het oude con tinent zijn studies te voltooien. Een en ander geeft natuurlijk aanleiding tot vermakelijke complicaties en Conny wint ieders hart door haar ontwapende charme. De schlagers, die zij met haar zeer persoonlijke stijl zingt, zijn o.a. Teenager Susann en het wereldberoem de Diana. Al met al een film voor jong en oud met vlotte teenager-nummers. Het hoogtepunt lag echter voor ons gevoel in de prachtige vertolking van Rossini’s ouverture „La gazza ladra”. Met veel kleur en vaart werd de com. ponist alle eer gegeven. Na de pauze was het programma ge heel aan Joh. Strauss gewijd. De „Kaf. serwalzer”, het intermezzo uit „Tausend und eine Nacht”, het „Perpetuum Mo. bile” en de ouverture „Der Zigeuner- baron” werden achtereenvolgens ten ge. horge gebracht. Mogelijk wel wat al te veel van het goede. Wat kan, met alle respect overigens voor Strauss, een drie, kwartsmaat stomvervelend kan zijn Het Frysk Orkest was echter ook na de pauze uitnemend op dreef. Salten waande zich kennelijk in Weenen Het orkest musiceerde beurtelings overge. voelig en met veel „schwung”. Van zaterdagmiddag 1 uur tot zondag, avond 11 uur: Dokter Teunisse, Woudsend, Tel. 05141—370. meegemaakt. Thans mogen wij ons gelukkig prijzen dat onze dienst behoorlijk gelijke tred gehouden heeft met de technische ont wikkeling op reinigingsgebied. Sinds 1954 is Pijlman werkzaam in de com. postinstallatie en zoals spr. aantoonde leeft hij geheel met bedrijf mee. Hij is er als 't ware een afspiegeling van. De heer Schipper noemde het een voorrecht Sinds kort gaat er een golf van anti semitische gevoelens over Duitsland. De eerste tekenen kwamen met de Kerst dagen, toen de synagoge in Keulen be smeurd werd met hakenkruisen en de woorden „Juden raus”. Dit voorbeeld heeft veel navolging gevonden, spora. disch ook in het buitenland. De be schaafde wereld is erg geschrokken van deze uitbarsting van nazisme, vooral omdat de bedrijvers van de wandaden jongens zijn, die de tijd van Hitler niet bewust meegemaakt kunnen hebben, zo at zij hun gevoelens elders moeten heb. ben opgepikt. in zijn leven gespeeld. Er is in deze veer, tig jaar heel wat veranderd in Sneek. Ook bg de Reiniging, in de maatschap pelijke verhoudingen, de techniek enz. Voorts speelde het belangrijkste deel van Pijlmans leven zich in deze periode af. De burgemeester bracht hem dank voor alles wat hij in de loop der jaren voor de gemeenschap en de reiniging wel ke hg het meest onmisbaar in de ge meente noemde heeft gedaan en hoop te dat de jubilaris met voldoening op deze veertig jaar kan terugzien en hij bereid is zijn werk op dezelfde wijze voort te zetten, waarbij de beste wen sen van het gemeentebestuur hem ver. gezellen. Spr. bood hierna de gebruikelijke en veloppe aan, wat hij niet alleen als een formaliteit wilde zien maar ook als een blijk van waardering voor de goede sa menwerking en kwam tenslotte met het blijde nieuws betreffende de onderschei, ding, welk ereteken hij de heer Pijlman onder applaus op de borst spelde. Als laatste spreker voerde de voor, man A. Boeijenga het woord, die zijn collega namens het personeel een atten. tie uit het personeelsfonds verleende. Met het aanbieden van bloemen aan mevr. Pijlman door de directeur werd de huldiging daarop besloten, waarna alle aanwezigen de jubilaris en zijn familie ook nog persoonlijk de hand drukten. Onze 24-jarige stadgenoot Germen Bouke Hofstra die nog slechts enkele maanden als matroos voer op de coaster „Fanessa", is dinsdagmiddag omstreeks 1 uur ten noorden van het eiland Borkum over boord gevallen en verdronken. Ver moed wordt, dat hij is uitgegleden, toen hij met een collega aan het werk was. Donderdagavond draait de film „De geschiedenis der Mensheid”, met in de hoofrollen een reeks van bekende ster, ren. De mensheid, die de Super H.bom heeft uitgevonden, wordt door de Hemel geoordeeld of zjj al of niet deze bom mag gebruiken. De Geest der Mensheid en de Duivel bepleitten hun voor en hun tegen, en beiden worden naar de aarde gezon. den om aldaar hun indrukken op te doen. Ze komen in allerlei tijdperken terecht, we zien zowel de bewoners van de pré. historische tijd als de slaven van de py. ramide. Ook de nederlaag van Napoleon in 1815 te Waterloo wordt op het beeld, scherm gebracht. Als beiden genoeg ge. zien hebben, verdwijnen zij weer van de aarde en brengen verslag uit aan de Opper.rechter. De Geest der Mensheid en de Duivel wisselen slag op slag. Goed wordt gevolgd door Kwaad en Oorlog door nog meer Oorlog. De beslissing van de Opper.rechter wordt om begrijpelijke reden tot een nader te bepalen tijdstip uitgesteld. Zoals hierboven vermeld, heeft het standpunt van B. en W. echter geen ver. andering ondergaan. Op dit ogenblik kan evenwel niet meer worden gespro De Duitse regering is ook erg ge. schiokken, want zij vreest een vlekje op haar goede democratische naam. Er gaan stemmen op om in de Bondsdag over de kwestie te laten debatteren, maar daar voelen de Duitse partijen niet voor. De christen.democraten me nen, dat op deze manier te veel beteke nis wordt geschonken aan de uitspattin gen van politieke nozems. Maar gezien de geschiedenis van het anti-semitisme in Duitsland, dat heeft geleid tot het uitmoorden van miljoenen joden, mogen wij deze kwestie niet als een onbeduidend nozemprobleem af doen. Er is namelijk nog veel meer dan alleen maar straatschenderij, die zich in een hakenkruis ontlaadt. Er is een politieke partij, die tot een neo.nazie. partij gerekend kan worden, de Deutsche Reichspartei met aan het hoofd een S.S -generaal, er zijn talloze jeugdgroe pen, die tezamen ongeveer veertigdm. zend leden tellen en die de verheerlij king van het Duitse nationalisme ge meen hebben, evenals het feit, dat de leiders voor het merendeel felle nazies zijn. Ook in de studentenwereld heeft het nazisme, dat alle Duitse schuld aan het uitbreken van de oorlog verwerpt en dat wacht op de dag, dat de gehele we. reid zal zien, dat Hitler een groot man was, zich indrongen. De Bund Nationa. Ier Studenten telt slechts achthonderd leden, maar velen van hen zullen tot hoge ambten in regering en industrie geroepen worden. Men kan hier betogen, dat de onder wijzers en de ouders tekort hebben ge schoten, dat de regering niet voldoende begrip en berouw over de wandaden van de nazies heeft bijgebracht, want ook de regering gaat niet helemaal vrij uit. In haar midden verkeren ook lieden met de ministerssteek op, die onder Hitler een mooie carrière hebben opgebouwd, om van hoge ambtenaren maar te zwijgen, die nu een democratische plooi op hun gelaat hebben. Het bedenkelijkste is u’teraard het geringe tegengif, dat de opvoeding heeft kunnen geven. Maat regelen op korte termijn van de regering om herhalingen te voorkomen zijn uiter aard mogeljjk, maar de geest en de mentaliteit van velen moet nog veran derd worden. De ulterlrjke tekenen ver schijnen nu op de muren van synagoges, maar daarvoor waren er al gevallen be. kend over joden, die het in kleine ge ordende dorpsgemeenschappen zo moei lijk hadden, dat zij maar aan vertrek dachten. Dit kan men niet op de nozems afschuiven. Het aantal inwoners bedroeg op 1 jan. 1959 9933 mannen en 10590 vrouwen, to taal 20523. Het vermeerderde door ge boorte met 424 (226 m. en 198 v.), maar verminderde door overlijden met 191 Het inwonertal van Gaasterland nam in 1959 opnieuw toe en wel met 65. Op 1 januari 1959 telde de gemeente 6939 inwoners: 3487 mannen en 3452 vrouwen Het aantal geboorten bedroeg 173. Er overleden 58 personen. Het aantal inge komen personen bedroeg 237. Er ver trokken 289. Op 1 januari 1960 telde Gaasterland 7004 personen: 3511 mannen en 3493 vrouwen. Gaasterland is dus in 1959 de 7000 gepasseerd. In de gemeente wonen 344 Ambonezen. Op de nieuwjaarsreceptie in het Krem lin heeft Chroestsjow zich uitgelaten over de defensie. Indien, aldus Chroes. tsjow, het Westen zijn ontwapenings. voorstellen niet zal accepteren, zal Rus land ertoe kunnen overgaan, zijn con ventionele bewapening eenzijdig te ver minderen en zijn defensie toe te vertrou wen aan een keten raketten langs de grens. Dat is een wat simpele voorstel, ling van zaken, maar de bedoeling is ongetwijfeld, dat Rusland tot de conclu sie is gekomen, dat de zware last van atoombewapening en conventionele be wapening, welke veel manschappen aan het productieproces onttrekt, niet lan. ger te dragen is en niet langer gedra gen behoefte te worden. De modernsa. tie van het Russische leger Is dan zo ver voortgeschreden, dat Rusland zijn toe komst in handen van raketten meent te kunnen leggen. Sommige commentato. ren zien hierin ook een aanwijzing dat Chroestsjow tot de conclusie is geko men, dat het onwaarschijnlijk is, dat eventuele conflicten in het zogenaamde conventionele raam gehouden kunnen worden. Het alternatief zou dus worden: totale oorlog of geen oorlog. Vermoede lijk is deze conclusie wel wat al te voor barig. Eerder kan men aannemen, dat Chroestsjow zal trachten overbodige con ventionele bewapening te ruilen voor een verdere ontbinding van de N.A.V.O. Men moet zijn acties in de eerste plaats als sluwe zetten zien. De kerkvoogdij van de Nederl. Her. f ken van een minderheid in hun college vormde gemeente alhier heeft zich op- die er de voorkeur aan geeft het ver nieuw tot de raad gewend met het ver- zoek om principiële redenen af te wijzen, zoek haar ten behoeve van de reeds In Thans neemt een deel van het college dit standpunt in. Het Frysk Orkest had dinsdagavond niet over gebrek aan belangstelling te klagen. „Amicitia” was zeer goed bezet. De aankondiging „populair concert” zal hier wel niet vreemd aan geweest zijn. Opmerkelijk was evenwel dat vele vaste concertbezoekers n u ontbraken. Hun plaatsen werden ingenomen door een geheel andere groep, waarin de jeugd, verhoudingsgewijs, goed was vertegen woordigd. Zo gezien had de dirigent van het Frysk Orkest, Alfred Salten, er goed aan gedaan met een gemakkeljjk aan. sprekend programma te komen. Wie kent er niet de zoete meeslepende melo. dieën van Flotow, Bizet en Rossini? En zijn er niet tallozen die graag meedeinen op het ritme van een Strauss-wals Voor hen, die van deze melodieuze, pro bleemloze muziek houden, een program, ma om van te watertanden Hopelijk voor de groep van onvaste concertbezoe kers een reden het een volgende maal ook eens te proberen met een „zwaar, der” programma Met het aanvangsnummer, de ouver ture „Martha” van F. von Flotow, wist het Frysk Orkest de aandacht tot het einde toe gespannen te houden. De ver tolking was zeer correct en kleurig. Uitmuntend samenspel en, dank zij Sal. ten’s duidelijke en doelbewuste directie, een boeiend begin. Het enigszins ongelijke samenspel in de houtblazersgroep, vermocht de ove rigens goed verzorgde uitvoering van het eerste deel uit de „Arlesienne Suite" van G. Bizet, weinig te schaden en het markante tweede deel werd dienovereen komstig tot uitvoering gebracht. In de „Nocturne van Borodin (voor strijkorkest) bleek de strijkersgroep vol komen homogeen. Met fraaie klank werd dit rijke contrapuntlsche opus herscha pen. Naar aard en structuur of transpa. rante wijze. schot 233 bedraagt. Er vestigden zich 1173 personen in on- ze stad (478 m. en 695 v.), maar er ver trokken 1131 (483 m. en 648 v.), vesti- ginsoverschot derhalve 42 De totale vermeerdering in 1959 be draagt 275 (127 mannen en 148 vrouwen), waardoor het aantal inwoners steeg tot 20798 (10060 mannen en 10738 vrouwen). Het aantal gesloten huwelijken be droeg 132, het aantal echtscheidingen 6, en er werd 1 tweeling geboren. *Naar het buitenland vertrokken 78 personen, het aantal ingekomen personen uit het buitenland bedroeg 40. De proeven met kernwapens. Tegen het einde van het vorige jaar heeft Eisenhower op een persconferentie afgekondigd, dat Amerika zich niet lan ger gebonden acht de proeven met kern wapens op te schorten, maar dat het deze proeven niet zal hervatten zonder voorafgaande kennisgeving. Ruim een jaar geleden hebben de drie landen met kernwapens afgekondigd, hangende het overleg over een verbond van proe ven met bijbehorende contröle, geen kernwapens te laten ontploffen. Maar veertien maanden overleg in Genève heeft een accoord wel wat verder ge bracht. maar over de essentiële punten bestaat toch nog onenigheid. De Wes. telijke landen wensen een doeltreffend stelsel van toezicht op naleving van het verbod, maar Rusland is op dit terrein zeer terughoudend. Ontploffingen in de lucht vormen het probleem niet, omdat deze overal ter wereld aan radio.actieve neerslag vallen waren te nemen. Maar de Amerikanen zijn tot de conclusie ge. komen, dat het mogelijk is ondergrond se ontploffingen geheim te houden oi voor aardbevingen te laten doorgaan. En op aardbevingen zou geen controle ko. men. Door voortzetting van de proeven ondergronds zou Rusland volgens Ame. rika een voorsprong kunnen krijgen op het gebeid van de kleine tactische atoomwapens. De bedoeling van Eisenhowers aan kondiging is vermoedjlijk de Russen on der druk te zetten en wat op te schie. ten met de onderhandelingen, maar aan de andere kant vraagt men zich af of Amerika het zich tegenover de opinie in de wereld kan permitteren tot nieuwe De regering heeft ten aanzien van de Commissie kerkenbouw haar standpunt nog steeds niet bepaald en daarom handhaven B. en W. hun mening, dat het voor de gemeentebesturen bij deze stand van zaken zeer bezwaarlijk is tot het verlenen van bijdragen voor het ge. noemde doel over te gaan. In het uitvoerige advies dat B. en W. in mei 1957 aan de raad uitbrachten en dat toen ook in ons blad is opgenomen, bleek dat een minderheid in hun college zich wel met de afwijzing kon vereni gen, maar er nochtans de voorkeur aan wilde geven dit te doen steunen op de overweging, dat de financiële steun uit de gemeentekas in de kosten van kerk bouw om principiële redenen van de hand moet worden gewezen. Kort voor de behandeling in de raad trok de Kerk voogdij naar aanleiding van de publi. caties in de pers haar aanvrage m, maar zij behield zich het recht voor, in. dien het advies van de Commissie ker. kenbouw niet door de regering zou wor den aanvaard, nader op deze aangele genheid terug te komen. Dit is nu dus geschied. Het nieuwe verzoek Is vrjjwel gelijk-1 luidend aan dat van 4 april 1956. stichtingskosten worden echter in plaats van op f 300.000 geraamd op f 400.000, terwijl de door do Ned. Herv. gemeente bijeengebrachte som ondertussen van f 50.000tot f 100.000.is gestegen. De directeur, de heer D. J. Schipper, herinnerde er in zijn toespraak aan, dat Pijlmans vader ook jarenlang bij de Relni. en dat vol- De totale aanvoer was verleden jaar 111.443 dieren, d.i. 2095 meer dan in 1958 Deze stijging betreft echter voornamelijk de afdelingen kleinvee (van 101.026 tot 103.322). Het totaal aantal runderer evenwel daalde van 8322 tot 8121. Gespecificeerd waren de aanvoerer als volgt: JLzllIaUdtr <13 JILL V ttlllf, L” kLLJh Seboorteover- I dat de heer G. Pijlman, voorman bjj de eompostinstallatie, bij <le Gemeente. Reiniging alhier in dienst trad. Ter ge- legenheid van dit jubileum werd hij j ’s middags na afloop van de werkzaam- heden in het bijzijn van zijn echtgenote, kinderen, directie en collega’s in het Ge rechtsgebouw gehuldigd, waar de bur gemeester de verheugende mededeling deed, dat de Koningin hem de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau had toegekend. Ook mevr. Slpkens v. d. Hoek, lid van de Raadscommis sie voor de Gemeente Reiniging, toonde haar belangstelling. ging heeft gewerkt betoogde daarna men in elk werk doening kan vinden. Bij de reiniging is dit niet altijd even aangenaam, maar men moet deze dienst zien als een dienst ter bevordering van de volksgezondheid. De ju bilaris heeft in de voor bije veertig jaar ver. schillende taken verricht en de gehele modemi. sering van het bedrijf (Uit deze aanrijding blijkt weer eens hoe gevaarlijk het is ’s avonds aan de rechterzijde van de weg te lopen. Daar om. schrijft de wet reeds geruime tijd voor, dat voetgangers ’s avonds links moeten lopen. Zij lopen naderende auto’s dan tegemoet en vermijden het gevaar door het achterop komende verkeer overreden te worden. Red.). j"'„; n 1 e n ie ;e n ,t t. ilad M.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1