Jonge zeilers(sters) bouwen zelf hun boot Vorst en sneeuw legden voetbal in Sneek stil Tournooi bracht weer succes voor boeker herenteam Gymnastiekverenigingen in Rayon Sneek toonden in 1959 veel activiteit IJLST WYMBRITSERADEEL van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, w Maandag 11 jan. 1960 115e jaargang no.' DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I olleybalfestijn in Ons Gebouw 6—2 ZATERDAGVOETBAL. Subsidie Kamer van Koop handel voor afd. Sneek „Schuttevaer” Loop der bevolking Rauwerderhem f*?”"’ Ijlst 30 inwoners achteruit 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en V ogels in de winter Instituut voor Arbeiders ontwikkeling Sloten 3 inwoners meer Middenstandscentrum op de V oorjaarsbeurs Schoolhoofd G. Cnossen gaat met pensioen Activiteiten „Studieclub Schilders Sneek e.o.” Overschakeling Water leidingbedrijf op Spannen burg SNEEKER NIEUWSBLAD >lad DON- en De eerste klas B. 2—6 het te De passeren. is deze week vergeleken bij de Rayonale tumwedstrijden Dit 3e graads wedstrijden 1113 en tenslotte bracht het met 11 15 de partij op zijn naam. Black Boys Bergum Tjjnje Gorredljk Freno 14-23 14.18 14.17 15.17 15.15 1. 2. 3. 4. 2. 3. 4. 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2 1 1 1 1 2 2 2 2 1 1 3 2 1 0 14.24 14.18 14.18 14.15 15.14 15-14 15-14 14.12 14.12 14.10 14.10 13.9 14.14 14-11 14.10 13.8 13.7 k n 3 2 1 0 Nfcator Friesland de Kooi RES GAVC O.wolde 14.24 15.19 14.17 13.16 14.16 14.15 13-14 Emmeloord St&nfries Steenwyk DOG MKV wzs 13-11 14.11 13-10 14.10 13.9 12.8 Heeg Klazienav. WT Workum ACV CAB Warga Oldeboorn de Sweach DTD 12.11 11.9 12-8 11.7 11-3 Verschijnt MAANDAGS DERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kieze- brink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150). Quick (N.) Hengelo D.parkers VVV Sneek DOS ’19 WVC VAKO Haren Harlingen Olyphia Zw.w. einde Frisia 14.24 13.21 15.19 14-15 14-14 13.12 14.12 0 1 2 3 Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3,— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. van Ver. wacht wordt dat ze aan het einde van d« Paasvacantie in april klaar zijn. FVC Rood Geel Jubbega Achilles Gruno LSC GRC 12.11 14-11 14-10 Be Quick Z. 14.10 Borne 14-8 VDZ 13.7 De bevolking der gemeente IJIst be stond op 1 januari 1960 uit 1524 inwon. ners, nl. 780 mannen en 744 vrouwen. Op 1 januari 1959 waren deze aan tallen respectievelijk 1554, waarvan 785 mannen en 769 vrouwen. In het jaar 1959 vestigden zich in de gemeente 39 personen, nl. 15 mannen en 24 vrouwen, terwijl 93 personen vertrok, ken, nl. 37 mannen en 56 vrouwen (on der de vertrokken personen zijn begre. pen wegens emigratie 3 personen, 2 mannen naar Canada en 1 vrouw naar Amerika). Geboren werden 40 (24 jongens en 16 meisjes), terwijl 16 personen overleden (7 mannen en 9 vrouwen). Aantal huwelijken 6. Geen echtscheidingen. Teleurstelling voor O.N.S. Volkomen onverwacht heeft ONS za terdagmiddag van het bezoekende Har. kemase Boys verloren. Dit betekent dat onze stadgenoten voor de titelstrijd zo goed als uitgeschakeld zijn. Leeuw. Zwaluwen deed het tegen Heeg beter. De boofdstedelingen beslisten de strijd met 30 in hun voordeel, en staan dus nu bovenaan met een wedstrijd meer ge speeld dan de naaste concurrenten. Door hun fraaie overwinning wisten de Har. kemase Boys Heeg stand Gorredljk passeerde Freno. In de vierde klasse A werd deze keer maar één wedstrijd gespeeld. Gorredijk en Freno, met evenveel punten uit even, veel wedstrijden, hebben uitgemaakt wie nu eindelijk de sterkste is. Het bleek Gorredjjk te zijn. Het terreinvoordeel zal hierbij wel gewicht In de schaal heb. ben gelegd. De stand lichamelijke opvoeding belangrijk werk doen. Naar aanleiding van de kritiek van verschillende turnkringen op de uitvoe ring van de nieuwe bondsvaardigheids- eisen, deelde de voorzitter mee, dat het technisch bondsbestuur heeft beslopen, deze eisen te herzien, zowel wat de oe fenstof als de puntenwaardering betreft. wie 8 meisjes, in actie zijn onder leiding van de instructeurs J. Dijkstra en S. v. d. Zweep met als opperste leider de heer H. C. Stam. Deze drie bouwen het jachtje dat overdwars ligt en als voor, beeld dient. Daarom zijn zij steeds iets verder gevorderd en werken zij donder. I worden. Gv«.. De jeugd komt vrijdags j veel te worden. De commissie van de afdeling Vogel- verzorgingsdienst van de B.F.V.W. deelt ons mede, dat zij voortaan werkzaam zal zijn als «Stichting Vogelverzorgings- fonds Friesland". Hoewel in het verleden hieraan steeds streng de hand is gehouden, is nu ook juridisch gewaarborgd, dat de bijeenge brachte gelden alleen voor hulp aan in nood verkerende vogels zullen worder besteed. Evenals voorheen strekt het werkge bied zich uit over de gehele provinci Friesland en wordt in geval van noo snel en doeltreffend hulp geboden. Aanvragen om voeder en bijdrager I voor het fonds kunnen worden gedaan I bij Notaris H. A. J. Alma te Bolsward. I rr_ (Tel. 05157-2253, girorekening nr 812455') J sters, zodat er totaal 27 jongelui, onder Afscheid. Na afloop van deze enerverende en op goed peil staande ontmoeting, verscheen de heer Ruis gewapend met een bos bloemen in het strijdperk. Namens de afdeling Sneek werden deze met een toepasselijk speechje aan de Sneek-aan. voerdster mej. G. Teensma overhandigd, die voor de achtste en tevens laatste maal in het Sneker team meespeelde. Een kleine zanghulde van het publiek vormde mee een beloning voor de goede diensten die ze het Sneker Volleybal heeft bewezen. De laatste strijd van de dag was geenszins een licht nagerecht. Het werd warm in de zaal, warm van enthousias me, en zowel de Sneek heren als de Groningers werden in de aantrekkelijk ste wedstrijd van het tournooi warm aangemoedigd. Berg opende voor Sneek de score, maar Post had gauw een ant woord klaar. Via 21 en 23 werd het 85 en door goed werk van Berg en Sminia 15—11 Deze wedstrijden zullen op zaterdag 20 februari te Workum worden gehou den, waarbij als gastvrouw optreedt de gymn"-4'ekvereniging S.V.W. Tenslotte zullen op vier zaterdagmid dagen in de Sperkhemzaal lessen worden gegeven voor adsp. meisjes: Met een geanimeerde discussie werd deze goed bezochte vergadering, er wa ren van de elf aangesloten verenigingen acht vertegenwoordigd, door de heer Kan gesloten. Ontmoetingen der levensbeschouwingen. Dr A. van Krefeld, voorzitter van het Gewest Friesland van het Hum. Verbond zal op donderdag 14 januari a.s. voor de afd. Sneek van het I.v.A.O. spreken over het „Humanisme", des avonds in een der zalen van „Fredehiem”. Deze lezing behoort tot de serie lezin gen, getiteld „Ontmoetingen der levens beschouwingen”, die het Instituut deze winter in zijn programma opnam. De inleidingen, die in deze serie reeds plaats vonden over het „Katholicisme" en het „Gereformeerd Protestantisme" werden goed bezocht en de op deze in leidingen volgende gesprekken waren steeds belangwekkend. De inleiding van ds Kreb over het „Ned. Herv. Protestantisme”, die gepland was op 10 december 1959, is door ziekte van Ds Kreb niet doorgegaan. Een nieu we datum daarvoor is nog niet vastge steld. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de In dit blad voorkomende advertentie. Het aantal inwoners van Sloten be. droeg op 1 januari 1959 353 mannen en 332 vrouwen, totaal 686. Het vermeer derde door geboorte met 11 mannen en 6 vrouwen, door vestiging met 18 man nen en 24 vrouwen. Totale vermeerde, ring: 29 mannen en 30 vrouwen. Het verminderde door overlijden met 4 vrou wen, door vertrek met 28 mannen en 24 vrouwen. Totale vermindering: 28 mannen en 28 vrouwen. Uiteindelijke vermeerdering: 1 man en 2 vrouwen, zo. dat het aantal inwoners op 1 januari 1960 bedroeg: 355 mannen en 334 vrou wen. Totaal 689. In 1959 werden 6 hu welijken voltrokken, maar geen echt scheidingen ingeschreven. Er zijn geen personen naar het buitenland vertrok, ken. Woensdagavond zal de Nederlandse Verf, en Lakfabriek (voorheen Les Fils Lévy.Finger) te Amsterdam voor deze club een lezing verzorgen met als on derwerpen Zinkstofcompounds (Galva froid) en Ferriline IJzerglimverf, toege. licht met dia’s. Deze onderwerpen zijn van groot be. lang voor schilders en architecten in verband met de te behandelen ijzercon. structies of andere objecten waaraan metaal verwerkt wordt. Corrossie(roest- vorming) is nog altijd de vijand van de schilder. Voorts zal de club bij voldoende deel name op 16 januari een bus laten rijden naar de 5e kleurendag, welke dit jaar in Bergen (N.H.) wordt gehouden. Naar aanleiding van het grote succes van de door rayon Sneek ingestelde »^r- enigingswedstrijd voor adspirant meis jes is besloten ook dit jaar weer een dergelijk turnfestijn te houden en wel in begin april. Het ligt in de bedoeling bij voldoende animo ook de junior-dames (16 en 17jr.) in te schakelen. L. Zw.luwen 13.20 BI. Wit '34 12.18 Or. N. (Gr.) 12.18 ONS 13.14 Hark. Boys 13-12 Temidden van de jeugd ziet men op de foto ook de nestor van de Sneker zei. Iers, de „Pan”.schipper Klaas Vrolijk, die als oud-instructeur van de Zellschool voor Alzo mj Onder voorzitterschap van de heer J. C. Kan kwamen de afgevaardigden van de aangesloten verenigingen uit rayon Sneek zaterdagmiddag in restautrant Piso bijeen. Wanneer men, aldus de heer Kan. bij het begin van het jaar een terugblik werpt op het verenigingsleven in het af gelopen jaar, dan kunnen we konstate- ren, dat er bij de verschillende gymna stiekverenigingen weer de nodige aktivi- teit aan de dag is gelegd. Naast demon straties en wedstrijden werden door een vijftal verenigingen uit het rayon in de laatste maand van 1959 nog de jaarlijkse vaardigheidsproeven voor hun leden ge houden. In verband met de nieuwe ei sen van deze proeven, zowel ten opzichte van de oefenstof als van de puntenwaar dering. is gebleken dat het aantal ge slaagden in rayon Sneek heel gunstig afsteekt bij verschillende andere rayons. Dit is een verblijdend resultaat, waar uit blijkt, dat de aangesloten verenigin gen met hun leiders in het kader van dc Verlies van 13. Op 1 januari 1959 telde de gemeente Rauwerderhem 1356 mannen en 1325 vrouwen, tezamen dus 2681 inwoners. In de loop van 1959 vestigden zich in de ge meente 80 mannen en 75 vrouwen, ter wijl het zielental der gemeente door ge. boorte toenam met 34 jongens en 39 meisjes. Er vertrokken daarentegen 106 mannen en 107 vrouwen, terwijl er 16 mannen en 12 vrouwen overleden. Op 1 januari 1960 telde Rauwerder hem derhalve 1348 mannen en 1320 vrouwen, totaal 2668 inwoners, een ver mindering dus met 13 inwoners. In de vrijdagmiddag in Leeuwarden gehouden openbare i-ergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Friesland is de heer J. D. Folkertsma uit Drachten met algemene stemmen als voorzitter herkozen, aldus meldt O.N. Na de herbenoeming van de voorzit ter volgde verkiezing van drie onder voorzitters in dc vacatures Th. W. Zand. stra te Sneek, T. H. Huges te Deinum en drs A. de Boer te Leeuwarden. Deze heren werden alle met algemene stem men herkozen. Na de breedvoerige en duidelijke nieuwjaarsrede van de voorzitter werd aan de Kamer medegedeeld dat het in de bedoeling ligt op 3 februari a.s. in het gebouw van de Kamer een zitdag te houden, waarop de secretaris van de K. v. K. Nederland.Israël belangstellen den voorlichting zal geven omtrent mo. gelijkheden tot uitbreiding van de han. delsbetrekkingen met Israël. Voor 1959 werd een subsidie toegekend van f 500.— en een extra eenmalige bij drage van f 500.aan de stichting „Fryske Ambachts- en Folkskunst” te Leeuwarden. Bovendien ontving het E.T.I.F. een subsidie van f 10.000. De afdeling van de Kon. Schippers vereniging „Schuttevaer” te Sneek ont ving een bijdrage van f 500.in ver bana met de kosten van voorbereiding voor de eind april in Sneek te houden landelijke algemene vergadering van deze vereniging. De sneeuw die in de nacht van zater dag op zondag viel, en ook de voetbal velden In onze stad met een smetteloos wit laagje bedekte, is zondag ongerept gebleven. In onze stad werd niet ge voetbald. Alleen Is zaterdagmiddag de wedstrijd O.N.S.Harkemase Boys ge speeld, terwijl L.S.C., dat zondag naar Haren moest, met een puntje terug kwam. Geen slecht resultaat 1 De tweede klas A eerste klas B maar goed voor dé dag geko men. Slechts twee van de zes wedstrjj. den gingen niet door. Ook hier weer een uitslag die als een volkomen verrassing gekomen is. Jubbega werd in de uitwed strijd tegen GRC volkomen gekraakt 1 (50). Rood Geel dat in Harlingen te. gen de club van die naam een krappe 12 zege behaalde, staat dus nu met twee punten voorsprong op Jubbega weer alleen op de tweede plaats. Gruno kwam door in Assen op Achilles een 01 overwinning te behalen Iets stevi ger op de vijfde plaats. LSC tenslotte wist In Haren tot een puntenverdeling te komen, waardoor ze een punt voor sprong op VAKO hebben genomen. De verschuivingen op de ranglijst zjjn deze week maar in de middenmoot, waar Harlingen gepasseerd is door GRC en Haren. 29 februari t/m 5 maart I960. Ook dit Jaar zal tijdens de Voorjaar». beurs voor Gebruiksgoederen, die van maandag 29 februari tot en met zater. dag 5 maart in Utrecht wordt gehouden, een Centrum voor de Middenstand wor. den ingericht. In dit Centrum ondergebracht in hal C, die gelegen is op het Croeselaanter- rein tussen Margriet- en Bernhard hal, zullen verschillende instellingen en or ganisaties voorlichting geven over alle mogelijke middenstandsaangelegenheden. Dagelijks zullen vertegenwoordigers aanwezig zijn van de centrale midden, standorganisaties, het Economisch In stituut voor de Middenstand, het Pro. ductiviteitscentrum voor Midden- en Kleinbedrijf, de Rijksmiddenstandsvoor. lichtingsdienst, het Centraal Orgaan ter Bevordering van de bouw van midden. standsbedrjjfspanden, het Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand en de Nederlandsche Middenstandsbank. In de middaguren zullen lezingen over actuele en interessante middenstands, vraagstukken worden gehouden. De heer G. Cnossen, hoofd van de chr school te Jutrijp is vandaag 65 jaar ge worden en staat morgen voor de laatste maal voor de klas. Hij heeft zijn tegen woordige functie 30 jaar vervuld. Zaterdag a.s. nemen het schoolbestuur, de collega’s, en de ouders van de leer lingen afscheid van hem, in welke bij eenkomst tevens zijn opvolger de heer Van Oldebeek uit Utrecht zal worden geïnstalleerd. Zeven weken geleden heeft de heer Cnossen zich reeds metter woon in onze stad gevestigd. De tweede set was echter voor Gro ningen. Met rustig en goed opgebouwd spel bleven de gasten aan de leiding. Vla 35, werd het 1212. Onder da verende aanmoedigingskreten voor de Snekers wonnen de Groningers met 14 16. In de laatste set deed by beide ploe gen de vermoeidheid zich gelden. De voorsprong van Groningen werd steels groter en vooral de prima op dreef zjjn. de Post werkte hiertoe mee. 411. Lang stond voor de Groningers het cijfer 14 op het scorebord maar tenslotte was het dan toch eindelijk zover. Met 13 15 ging de overwinning naar de Gronin. gers. Na afloop werden door de heer Ruis, voorzitter van de afdeling Sneek van de NEVOBO, de prijzen uitgereikt. Spr. bracht dank aan de teams voor hun op komst en constateerde dat het krachts verschil niet groot was geweest. Uitslag Dames Groningen Assen Sneek Zwolle By de heren kwam Sneek definitief in bezit van de WisselzuiL Sneek Groningen Assen Zwolle Slechts twee uitslagen in de derde klas A. zijn die van de wedstrijden Em. meloord-Oosterwolde: 22 en de Kooi GAVC 10. Deze uitslagen komen niet onverwacht. Dat de Noord Oostpolder- bewoners tegen Oosterwolde niet verder dan een gelijk spel zouden komen, lag, gezien de stand van beide ploegen op de ranglijst (ze staan even hoog), wel in de lijn der verwachting. De Kooi is door de kleine overwinning op GAVC naast Friesland op de tweede plaats gekomen. De ranglijst nog altijd veel belangstelling toont de toekomstige zeilersgeneratie. ook voor deze bouwcursus, waarbij een graag geziene gast en leermeester is. De bootjes staan nu allen in de span, ten, zodat spoedig met het aanbrengen van de huidplaten en het dek, alles hechthout, kan worden begonnen. Het begon overigens allemaal heel rustig. De eerste wedstrijd Assen.Sneek, begon niet alleen een kwartier te laat, maar vermocht ook niet het publiek ge. weldig te boeien. 1512 en 8—15. In dit tournooi werd gespeeld volgens het systeem „The best of three” en dus moest in de laatste set de beslissing vallen. Hierin moest het Sneker team voor het beter spelende Drentse het hoofd buigen, en dus konden de Asser dames met een 21 overwinning op haar naam naar de kleedkamer terug keren. Anders verliep de strijd tussen Assen en Sneek by de heren. Nadat onze stad genoten in de eerse set met 1512 de eer aan de gasten hadden moeten laten ontwikkelde in de tweede set hun aan. valskracht zich zodanig, dat Assen welks verdediging niet sterk was volkomen wegviel. Vooral Noorman was in deze wedstrijd bij de Snekers de gro te man. Het werden royale overwinnin. gen (415 en 6—15) en dit betekende dus een 12 overwinning voor Sneek. Na de dameswedstrtjd Groningen Assen (2—1) traden de herenteams van Zwolle en Groningen in het strijdperk. Het werd een niet bepaald fraaie, doen wel aantrekkelijke strijd. De zeer harde opslagen van Post vermochten echter niet de Zwolse verdediging in het nauw te brengen, en tegen de harde smashes van de Zwollenaren hadden de Gronin gers niet veel in te brengen. Het werd tweemaal 1510 voor de snelle en be weeglijke Overijsselaars. De dameswedstrijd SneekZwolle was een vrij eenzijdige vertoning. Regelmatig liepen de gasten uit, en ook de „time outs” door de Sneker coach aangevraagd konden de opmars niet stuiten (03, 39). Hoewel de Sncek.aanvoerdster. mej. G. Teensma, door goed opslaan nog in kon lopen tot 814, werd het een vlotte 815 voor Zwolle. De tweede set verliep omgekeerd aan de eerste. Nu was het Sneek dat regelmatig uitliep, en een Zwolle dat er kennelijk geheel „uit" was. Het werd tenslotte 15—2 voor het Sneker team. Ook hier moest dus de derde set de beslissing brengen. Jammer was het, dat mej. A. Bootsma haar enkel verzwikte; met mej. C. Abma als verse kracht ging het nu verder naar de overwinning. Sneek behaalde dus de eerste zege. 21. Bij de herenwedstrrjd ZwolleAssen was het de beste ploeg die met de over winning wegliep. Regelmatig stonden dc Assenaren voor en wonnen ten slotte met 12—15, 11—15. Na de dameswedstrijd ZwolleGro. ningen, die eindigde in 02 kondigde zich hierna de strijd tussen Zwolle en Sneek aan, en na veel wisselend spel werd het tenslotte 715 voor Sneek. In de tweede game was het meteen Noorman die onder daverend gejuich de vloerplanken van ,Ons Gebouw’ met een smash op de proef stelde. Toen de Sne ker openlngskanonnade ietwat wegge. ebt was, wees het scorebord, dat door enkele jeugdige krachten trouw bediend werd: 14. Schotanus verrichtte zo nu en dan knap werk werk en regelmatig werd de voorsprong groter. Tenslotte was het Berg, die met een bekeken balletje een einde aan de strijd maakte. Een 02 overwinning voor Sneek dus. AssenZwolle bij de dames was een spannende vertoning. Vooral in de eerste set, die eerst een vlotte overwinning voor Assen scheen te zullen worden, was de spanning haast tastbaar. Nadat As sen met 132 had voorgestaan, gelukte het de Zwolse dames eindelijk onder luid gejuich met 1416 te winnen In de tweede en ook de derde set toonde Assen zich echter duidelijk de betere ploeg. Het werd vlot 152, 152. De herenwedstrijd GroningenAssen was er een tussen gelijkwaardige teams. De score ging geleidelijk omhoog en de eerste set werd 1215 voor Assen. De tweede set toonde ronduit slecht spel en het duurde lang voor eindelijk het ge tal 15 op het scorebord verscheen. Uit slag van de tweede set: 157 voor Gro ningen. De laatste set was weer voor Groningen met 15—12. In de laatste twee wedstrijden kwa men beide Sneker teams nogmaals ’n het veld. Zowel de dames als de heren moesten het nog tegen Groningen op nemen. Er heerste in de zaal een echt gezellige stemming en een talrijk pu bliek stond de komende gebeurtenissen met ongeduld af te wachten. Onder luide bijvalsbetuigingen namen de Sneker dames, profiterend van enke. ie misverstanden bij de Groningers, een 41 voorsprong, maar toen werd het toch Groningen dat de lakens ging uit delen. Het werd 63, 66 (Time out mocht niet Zaterdagmiddag en -avond leverden de teams van Groningen, Assen, Zwolle en Sneek in het kader van het traditionele -tedentournooi, georganiseerd door de afdeling Sneek van de NEVOBO slag om de wisselpryzen van dit tournooi. Een vooral in de avonduren talrijk publiek volgde met intense aandacht de verschillende partijen, en de muren van de grote zaal van „Ons Gebouw” weer, kaatsten herhaaldeljjk de toejuichingen die telkens weer opklonken. Het was voor de eerste keer dat de afdeling Assen aan het tournooi deelnam, en men wist dus niet wat men van het Asser team te verwachten had. De Drentse hoofdstedelingen bleken echter waardige vervangers van de afdeling Leeuwarden te zijn. De uitslag bij de herenteams, waar met het setgemiddelde rekening moest worden gehouden was het bewjjs, dat de ploegen elkaar niet veel ontlie pen. Een hoogtepunt was wel de wedstrijd Sneek—Groningen zowel bjj de dames als bij de heren. Vooral de laatste partjj voerde de spanning ten top. Met Groningen bij de dames, en Sneek bij de heren als winnaar is tenslotte dit tour nooi, waar stevig om de punten gevochten is, geëindigd. door Sneek aangevraagd haten) en tenslotte 615. In de tweede i door beide ploegen frisse in het veld gebracht. Na een r. verstand namen de Sneek dames eve.i i!e leiding, maar onmiddellijk was het weer Groningen dat op kwam zet ten. Na enorme spanning werd het ten slotte 15 - 11 voor Sneek. In de derde set was bet regelmatig Sneek dat ach terstond Ondanks luide aanmoedigingen van het publiek kwam Groningen tot Op het eerste gezicht lijkt dit een scheepswerf maar ’t is de zolder van het R.H.B.S..gebouw aan de Almastraat, waar leden van de Jeugdafdeling der Kon. Zeilver. „Sneek” bezig zijn met het I bouwen van negen Flitsjachtjes. De ne. I gen toekomstige eigenaren en eigena. ressen hebben elk twee helpers of help. efpre ■znrlQf or Mtonl 97 inncröliii ook een deel van de Kerstvacantie mend en schroevendraaiend doorge bracht. Spijkers komen er nl. niet aan te pas. Alles wordt gelijmd en met koperen schroeven in elkaar gezet, zodat de scheepjes sterk en absoluut waterdicht Gezaagd behoeft er niet dagsavonds. De jeugd komt vrijdags j veel te worden. Alle onderdelen van de avonds en zaterdagmiddag», maar heeft bouwpakketten zijn nl. vrijwel op maat. In deze afdeling werd deze week maar één wedstrijd gespeeld. Dit was Hengelo-Quick (N.), waarvan het re sultaat wel een verrassing is! De Twen tenaren pasten zich blijkbaar beter aan bij de gladheid dan de gasten Of dit nu gelegen is aan het feit dat Hengelo iets noordelljker ligt dan Nijmegen, we. ten we niet, maar de gastheren wisten de koploper met 31 te verslaan Hoe wel de ranglijst begrijpelijkerwijs niet bijster veel is veranderd door het resul taat van deze wedstrijd, geven we haar volledigheidshalve toch ESCA Alcides Quick ’20 Naar de directie van het gemeentelijk waterleidingbedrijf ons mededeelde, zal donderdag 14 januari a.s. begonnen worden met het beproeven van de inmid dels gereedgekomen leidingen en instaL latie voor de inkoop van water van de N.V. Intercommunale Waterleiding Ge bied Leeuwarden. Verwacht mag- wor den dat daarna spoedig tot definitieve ingebruikname kan worden overgegaan. Het water zal geleverd worden door het pompstation te Spannenburg, dat evenals het binnenkort buiten bedrijf te stellen pompstation te Hommers grond, water verwerkt, doch van iets hogere hardheid. Er dient rekening gehouden te wor. den met de mogelijkheid, dat in de eerste periode r.a de overschakeling troebeling in' het distributienet kan op treden tengevolge van het hogere zuur stofgehalte van het in de toekomst te leveren water. Vertrouwd wordt dat ook bij deze overschakeling op de welwillende mede werking van de verbruikers mag wor den gerekend. e- i. ■n 3- it n ie ;e

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1