Het grensgeschil tussen India en China 75 jaar Geertsema’s Ijzerhandel I SNEEK, IJLST W Y M BRITS E R A DE EL BUITENLANDS OVERZICHT van en Hulp Tuin dor p-Oostzaan De Storm en de B.B. Noord-wester storm raasde over Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten tor* Donderdag 21 jan. 1960 I15e jaargang no. 6 >lad DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD éét Kerknieuws r i r r Melkprijsgarantie 1959/1960 Ook dit jaar voorschot- uitkeringen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en De rede van Chroestsjow Ernstig ongeval in de Wieringermeer y ---- 1 X-W s SNEEKER NIEUWSBLAD M. DON en Pinay vervangen. Neutraal. over- Oude getrouwen. De verplaatsing naar de Grote Kerkstraat 8 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meppel: Ds H. de Noo te Jutrijp-Hommerts. de za- De oude zaak aan de Singel omstreeks 1914. Op de stoep v.r.n.l. de heer A. Wi- nia, bedrijfsleider; Jelte Wijbenga, jong ste bediende; Th. van Winden, vertegen woordiger. In de deuropening E. Wier stra. Bij de kar (nog steeds in gebruik) voor het naastgelegen pand, de heer v. d. Berg, pakhuisknecht. Van deze vijf zijn alleen de heren Wierstra en Wijbenga nog in leven. de landen gedwongen worden door der den hun buitenlandse politiek elders op te richten, kan men hier misschien wel tot een definitief accoord komen. N.B. In Wymbritseradeel en IJlst zal de collecte tussen 28 en 30 januari ge houden worden. W. J. SIMON. Voorzitter van de afd. Sneek en Omstreken van het Rode, Kruis. gister, schepen bracht, Verschijnt MAANDAGS DERDAGS Administratie: Comb. Dnjfhout-Kieze- brink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150). it n A k n t t- t- i. n Foto boven: Tuindorp-Oostzaan bewaakt door militairen. In het watersnoodge- bied van Tuindorp-Oostzaan dat door de storm een grimmig aanzien heeft gekre gen, zijn woensdagochtend militairen en Marechaussees ingezet voor de bewaking van de eigendommen van de bewoners der overstroomde huizen. Kleumend in de gure stormwind staan hier militairen met stenguns aan de rand van het wijkende water. Foto onder: Storm hindert drooglegging van Tuindorp-Oostzaan. De storm welke Nederland geselde leverde extra moeilijkheden op voor de technici aan de pompen welke werken aan de droogmaling van Tuindorp-Oostzaan in Amster- dam-Noord. Tuinhuisjes uit de volkstuintjes worden nl. door de wind tot aan de Cornelis Douwesweg achter de N.D.S.M. gedreven en nestelen zich met wrakhout en dergelijke voor de aanzuigleidingen van de pompen. Er moeten bootjes aan te pas komen om de mondingen van de pijpen vrij te maken. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar Franco per post f 3.75 per halt jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. van de plaatseljjke partij.organisaties, van z(jn hoge functie naar die van par. tijsecretans in Rostow. Het ziet er naar uit, dat Chroestsjow om zjjn eigen positie zo onaaantastbaar mogelijk te maken groeiende invloeden van ande. ren wil tegengaan. De heer Geertsema woonde toen ech ter niet meer in Sneek. Na zijn huwelijk met een Groningse vrouw was hy al ja- ren daarvoor naar Groningen terugge keerd. Hjj stichtte ook daar een soort, gelijk bedrijf, waarvan dat in Sneek toen een filiaal werd, dat hjj eens per maand bezocht. Na zijn vertrek werd de leiding opgedragen aan de heer A. Wi- nia, na wie daarna nog de heren Th. van Winden en E. Wierstra als direc. teur optraden. Laatstgenoemde tot 1 oktober 1955, met ingang van welke da tum hem op zijn zijn verzoek na 48 dienstjaren ontslag werd verleend. Hij werd in 1957 opgevolgd door de tegen, woordige direkteur, de heer P. A. J. Baljet, door het huwelijk van zijn moe der verwant aan de stichter van het be. drijf, en na zijn vakopleiding in diverse steden in het land, al een jaar of zeven in de zaak werkzaam. Van 1948 af heeft India de zgn. neu traliteitspolitiek gevoerd, wat het land vaak tussen internationale conflicten door deed zeilen. Vooral het non-inter. ventieverdrag dat op de conferentie van Bandoeng in 1955 tussen India en China gesloten werd, leek de kroon op het werk van de vreedzame coëxistentie. India werd echter gedwongen deze poli tiek op te geven toen China de voorma lige bufferstaat Tibet binnenviel en het spreekwoord „beter een verre vriend dan een naaste buur” ook op haar van toe passing bleek. Aangezien India een belangrijke min. derheid Boedhisten onder haar bevol. king telt leidde deze interventie tot scherpe protestnota’s van de regering aan China wat betreft de vlucht van de Dalai Lama. Door al deze gebeurte. nissen zag India de betrekkelijke waar, de van een dergelijke politiek in, wat ook bleek uit het enthousiasme waar, mee president Eisenhower begroet werd op zijn wereldreis voor de vrede. Na de pauze 'was er gelegenheid tot discussie en op de vraag „Is de politie, ke geschooldheid dusdanig dat zij in het internationale verband past?” antwoord de de spreker dat er in 1860 al lokale verkiezingen werden gehouden. Zo ston den dus bij de souvereiniteitsoverdracht vele politici klaar om de vacante plaat sen in te nemen, en werden er geen grote fouten gemaakt. De kaste.indeling echter maakt het vormen van politici ei niet gemakkelijker op, doch de regering werkt hard hieraan een einde te maken. Deze kaste.indeling is echter een voe dingsbron voor het communisme, maai op het platteland telt dit geen aanhan gers. Alleen in de grote steden heeft het aanhang, wat haar tot tweede partij in het land heeft gemaakt. Na afloop dankte voorzitter van Vucht de heer van ’t Veer voor zijn betoog en deelde hij mede dat de volgende lezing in de India.cyclus gehouden zal worden door de heer Wolter Keers. Als de burgemeester van Sneek woens dagochtend 9 uur het telegram „beperkte bewaking ingesteld” ontvangt, zijn even later al enige leden van de BB-verbin- dingsdienst aanwezig in de BB-comman- dopost te Sneek en om 9.05 voeren zij draadloos het eerste gesprek met hun mede BB-wachters in Harlingen, Frane- ker en op de eilanden Vlieland en Ter schelling. Alle topfunctionarissen waren en zijn ook nu meestal nog hindoes, omdat zij door hun kaste-lndeling zich ook vaak te „hoog” achtten een handwerk uit te oefenen. Dit principe kon men natuur, lijk niet volhouden, doch het is opmer. kelijk dat vele vakmensen moslims zijn. Hierdoor ontstond tussen de twee par tijen een grote sociale strijd, welke zich manifesteerde in grote moordpartijen bij de souvereiniteitsoverdracht in 1948 aan Pakistan. Dit is één aspect van de vele conflicten tussen India en Paki. stan. Een ander punt is het vaststellen van de grens tussen de twee buurlanden, aangezien India een landstreek ten deel is gevallen, welke rijk is aan jute.cul. tuur, omdat het watergebrek daar nihil is. In Calcutta daarentegen is dit een van de grote moeilijkheden en commis sies van de Ver. Naties hebben dan ook regelingen getroffen, die aan India een beperking opleggen t.a.v. de aftapping van de rivieren in deze landstreek. Ook de kwestie.Casjmlr is een van de belang, rijke geschilpunten. Er is toondertijd bepaald dat de godsdienstige gezindheid van de bevolking de doorslag zou geven bij de keus tussen beide landen. De toenmalige maharadja heeft toen India gekozen, terwijl de bevolking moslims georiënteerd was, en ook Pakistan mos lims is. Een oplossing voor dit vraag stuk is nog niet gevonden, doch als bei- Meer Russische hulp aan onder ontwikkelde gebieden. Sinds enkele jaren verleent Rusland op beperkte schaal economische en tech, nische hulp aan onderontwikkelde ge. bieden. Men -kan verwachten, dat dit door de aangekondigde ontwikkeling sterker zal worden. Zo heeft Rusland nu al te kennen gegeven, de bouw van de gehele Assoe'an.dam in Egypte voor zijn rekening te kunnen nemen en niet alleen het eerste gedeelte ervan, zoals tot nu toe het geval was. Dit is niet het enige nieuwe dat uit Rusland valt te melden. De gevreesde M.V.D., de organisatie van de geheime politie, in vroeger periode de Gepeoe ge naamd, zal verdwijnen. Het is een voor beeld van de grotere decentralisatie, die Chroestsjow overal toepast. Tevens ’s het bedoeld om een zekere druk van het Russische volk weg te nemen en het meer dan tot nu toe het geval was bij de opbouw van het land te interesseren. Dat dit nodig is blijkt uit een dik rap. port van het centrale comité van <ie communistische partij, waarin verklaard wordt, dat de propaganda-methoden ver ouderd zijn en het volk geen inspiratie meer geven. Er moet een grootscheepse actie worden gevoerd om de onverschil. ligheid tegenover het communisme te verdrijven. Dat Chroestsjow niet zonder spannin gen regeert, is duidelijk geworden uit de overplaatsing van Kiritsjenko, één van de vertrouwden van Chroestsjow en chef De minister van landbouw en visserij heeft besloten ook in het lopende melk, prijsjaar doorlopende voorschotten aan de veehouders te verlenen op de gelden die zij uit hoofde van de melkprrjsga. rantie 1959/60 zullen ontvangen. De uit kering is voorlopig bepaald op f 1. per 100 kg melk plus 25 cent per pro. cent vet per 100 kg melk, zodat het voorschot ongeveer 2 cent per kg melk bedraagt. De eerste uitkering heeft betrekking op de afgeleverde melk sedert 8 novem ber 1959, het begin van het melkprijs jaar; de volgende zullen regelmatig te gelijk met de uitkeringen door het Pro. duktschap voor Zuivel uit het Zuivel, fonds, die van gelijke hoogte zijn, plaats hebben. De fabrieken zijn thans in staat ge steld het zgn. „piasgedeelte” van de voorschotuitkeringen (f 1.per 100 kg melk) eventueel op basis van het eiwit, gehalte van de ontvangen melk aan de veehouders door te betalen. Wat die BB te maken heeft met storm en tij? Want daar gaat het hier over! Wel, als het K.N.M.I. te De Bilt seint, dat voor Harlingen een stormvloed-hoog- te wordt verwacht van meer dan P/2 m., dan begeven de mannen van de daarvoor aangewezen dienst van Waterschappen, Rijks- en Provinciale Waterstaat, zich naar de zeewerende werken en houden daar voor U en de Uwen de wacht. Tegelijk betrekt ook een deel van het personeel van de BB-verbindingsdienst zijn posten. Het is deze dienst die de wakers over dijk en sas terzijde staat met zijn prima verbindingsmiddelen en zorgt voor een snelle en doeltreffende berichten-wisse- ling. Wanneer de burgemeester van Won- seradeel met zijn assistenten de toestand aan de dijk in ogenschouw nemen, dan hebben zij voortdurend via de BB-mobi- lofoon telefonisch contact met de BB- commandopost in Sneek Na 11 uur wast het water in Harlingen niet meer. Om 12 uur wordt val gemeld. Om 13 uur blijkt de eb door te zetten. De storm neemt in kracht af. Om 15 uur wordt „de beperkte bewaking” opgehe ven en gaan de BB-wachters weer aan de arbeid voor hun dagelijks brood. Weet U hiervan lezer? Weet U dat dui zenden en duizenden vrijwilligers zich in de BB-organisatie hebben verenigd om hulp te verlenen aan medeburgers die door een ramp zijn getroffen? Kent U de vele taken die aan de BB zijn toebedeeld? Vraagt U anders aan Uw burgemeester voorlichting over die BB. Hij zal Uw belangstelling waarderen. Voor het lust. v. Arbeiders Ontwik keling alhier sprak dinsdagavond in het Piter Jelleshfis de bekende journalist en radio-commentator Paul van *t Veer in de cyclus over India over het grens geschil tussen India en China. Hij sloot aan op de vorige spreker over India Prof. Fahrenfort en wees op de grote culturele erport van dat land, vooral op het gebied van de godsdienst. India importeerde en exporteerde als het ware de Islam, waarbjj de sporen achterbleven bij haar eigen bevolking. Zo bestaat India uit ongeveer een vier de deel Moslims, teiwijl de overgrote rest het hindoeïsme beleidt. Dit gaf aan leiding tot vele complicaties. Toen de Engelsen nog de scepter over het voor, malige Brits-Indië zwaaiden, bevoor rechtten zjj de hindoes zeer boven de moslims, aangezien deze laatsten lang zo meegaand niet waren als de hindoes. was indertijd niet alleen een belangrijke maar ook een noodzakelijke verbetering. De winkel aan de Singel was veel te klein geworden terwijl het pakhuis aan de Hooiblokstraat (voor het St. Jozeph. gebouw) en het gedeelte van het pand der Erven Feenstra waarin het staaf-, plaat- en bandijzer, schoppen, hooivor. ken e.d. werden opgeslagen, ook te weinig ruimte boden voor het steeds groeiende bedrijf. De heer Geertsema is echter weinig in de Gr. Kerkstraat ge weest. Reeds in hetzelfde jaar van de verhuizing (1914) overleed hij. De zaak in Groningen heeft daarna nog tot in de tweede wereldoorlog be staan, maar is bij de oorlogshandelingen in de laatste oorlogsdagen door brand verwoest en niet weer opgericht. President De Gaulle van Frankrijk heeft zijn keuze gemaakt. Pinay, de mi nister van financiën en economische za. ken, die de huidige sanering van Frank rijks economie voor zich opeist, is ver. vangen of met andere woorden ont slagen toen hij niet uit eigen bewe ging wilde gaan. Pinay genoot het ver trouwen van de zakenwereld en van vele Franse burgers. Om de schok zo gering mogelijk te maken heeft De Gaulle Baumgartner, de gouverneur van de Franse Bank, tot Pinay’s opvolger be noemd. Deze heeft verklaard de huidige politiek te zullen voortzetten. Misschien zal hjj toch iets minder star zijn tegen, over de ministers, die meer credieten willen om de economische ontwikkeling een prikkel te geven. Men vreest name lijk, dat Frankrijk anders niet in staat zal zijn voor werk voor alle jongeren, die op de arbeidsmarkt komen, te zor gen. In v^pband met de Gemeenschap pelijke markt is het bovendien zaak de economie over de gehele linie zoveel mogelijk te moderniseren en voort te bouwen op het belangrijke werk, dat op dit punt al door de vierde republiek is gedaan. Politiek is deze ontwikkeling vol ge. varen, want het vertrek van Pinay be. tekent, dat de onafhankelijken, die met de gaullisten de steunpilaren van de re. gering vormden, in oppositie gaan en zich meer en meer zullen gaan -verzet ten tegen alle mogelijke aspecten van De Gaulles politiek. In Londen zijn twee conferenties be gonnen, de eerste om de laatste moei, lijkheden uit de weg te ruimen, welke de onafhankelijkheid van Cyprus nog in de weg staan. De grote kwestie is de om. vang van de Engelse bases op het ei land. De tweede conferentie is gewijd aan Kenia en vormt een poging om in dit door vrjj veel blanken bewoonde ge bied, een oplossing te vinden voor de moeilijkheden met de zwarte nationalis ten. Volgende week kunnen wij wellicht iets meer over deze conferenties vertel, len. Over dat reizen vernamen we ook nog aardige bijzonderheden. De heer Winla bezocht de klanten in het be gin per velocipede, de eerste fiets met een groot voor- en een klein achterwiel. De heer van Winden reisde ook vele jaren per fiets, maar maakte de evolutie naar de auto een van de eerste hoge Fords mee. Zjjn opvolger rijdt nu in een moderne Opel-caravan waarin hij heel wat meer monsters kan mee. nemen dan zjjn voorgangers, zodat ook in dit opzicht de zaak met haar tjjd is meegegaan. Het karakter van het bedrijf engros en detailhandel in ijzerwaren, gereed, schappen, bouwbeslag, landbouwartike- len, huishoudelijke r.rtikelen, jachtgewe ren en -munitie, schaatsen enz. enz. De Noordwester storm, die nacht is opgestoken en vele voor de kust in moeilijkheden heeft ook in Sneek zijn sporen achter, gelaten. Omstreeks half negen ’s mor. gens kwamen de eerste klachten over ingewaaide ruiten van de nieuwe flat woningen in de Worp Tjaardastraat bij de Gemeente binnen. Opzichter Rienk. sma toog onmiddellijk met een 16-tal mannen naar de bewuste wjjk en was er getuige van hoe omstreeks 10 uur ruit na ruit uit de sponningen werd gerukt. Direct werden houten latten en lood- platen achter de nog intact gebleven ruiten gezet, om te voorkomen dat ook deze werden vernield. Doch een 50-tal ramen moest het ontgelden. De oorzaak ligt waarschijnlijk bij het grind, dat op de platte dakken van de flats ligt. Dit werd dooi’ de hevige windstoten naar de tegenover liggende huizen geblazen met bovenstaand ge-1 volg. Het grind veroorzaakte nl. kleine gaatjes, die spoedig groter werden, aan gezien de wind er vrij spel op had. In ongeveer een half uur was ongeveer de helft van de ruiten ingewaaid. Dinsdagmorgen om kwart voor zeven is bij Lambertschaag aan de zuidgrens van de Wieringermeer (onder de ge meente Abbekerk) een buitengewoon ernstig auto.ongeluk gebeurd, dat aan twee mensen het leven heeft gekost. De 53.jarige controlerend geneesheer bjj het Centraal Beheer, onze oud.stad. genoot J. G. ter Braak en zjjn eveneens 53-jarige echtgenote Mevr. A. D. R. ter BraakKluwer reden in de richting Alkmaar, toen in de buurt van Lambert schaag hun wagen tengevolge van de gladheid kwam te slippen, tegen de pij ler van een viaduct opreed, over de kop sloeg en in brand vloog. Hoewel een naderbijsnellend persoon nog getracht heeft het oplaaiende vuur met een schuimblus-apparaat te bestrijden, kon dit niet eerder geblust worden dan na dat de brandweer uit Middenmeer was gearriveerd. De inzittenden waren toen reeds overleden. Van de auto bleef niet veel meer over dan een uitgebrand wrak. De heer en mevrouw ter Braak woonden in de bungalow „de Stulp” te Irnsum en hadden twee volwassen kin deren, een zoon, die voor arts studeerde, doch zich inmiddels reeds gevestigd heeft, en een dochter, die geëmigeerd is. Beiden zijn gehuwd Aan de zaak zijn thans nog twee oude getrouwen verbonden: de heer J. Wij benga met 46 dienstjaren en de kantoor bediende mej. A. Woudstra. De heer Wijbenga kwam er als jongen van 14 jaar, ontwikkelde zich tot een bekwaam winkelbediende en doorkneed vakman en is thans tevens procuratie i houder en vertegenwoordiger. Deze I laatste nevenfunctie nam hij over van de heer van Winden toen deze het be drjjf in verband met zjjn leeftijd verliet I Waarde Stadgenoten, Nu het water in Tuindorp-Oostzaan langzaam begint te zakken, kan men eerst de balans gaan opmaken van de schade, die door de inwoners van dit dorp geleden is. Deze schade is zeer groot. Wij, hun landgenoten, moeten helpen. Het Rampenfonds, overgebleven uit een vorige grote overstroming, heeft dit ook ingezien. Het heeft echter niet vol doende fondsen meer. Het Rampenfonds heeft daarom een’beroep gedaan op het Rode Kruis een inzameling te houden. Deze inzameling zal ook in Sneek plaats vinden en wel op zaterdagmiddag 23 januari. Wjj hebben nodig 1. Collectanten. Zjj kunnen zich melden tot vrjjdagmiddag 14 uur bjj de heer Ringnalda, Suupmarkt 4, penning meester van de plaatselijke afd. van het Rode Kruis. 2. Veel geld. De collectanten zullen U op straat cn aan huis bezoeken. Legt Uw gave voor hen gereed. Geeft aleen zoveel ge mjssen kunt en laat het dit keer een offer zijn. Stadgenoten toont Uw medeleven Tegeljjk met de heropening van haar geheel gemoderniseerd pand in Grote Kerkstraat herdenkt de N.V. Ijzerhandel v.h. J. Geertsema alhier terdag het 75-jarlg bestaan van de zaak. In 1885 nl. nam de heer Jan Geertsema uit Groningen de afdeling ijzerwaren over van de Wed. Wijbe Bleeker aan de Singel, die tevens een handel dreef In verfwaren. Geertsema was al enige jaren als volontair in deze zaak werKzaam geweest, evenals de heren M, Haga en J. v. d. Feer. De heer Haga begon voor eigen rekening een zaak in ijzer waren aan de Oosterdjjk In het pand waarin thans de Coöperatie Excelsior ge vestigd is, terwjjl de heer V. d. Feer de afdeling verfwaren voortzette in het perceel aan het Kleinzand waarin deze zaak thans nog gedreven wordt. Geertsema’s Ijzerhandel bleef tot augustus 1914 aan de Singel gevestigd, maar verhuisde toen naar het tegenwoordige pand in de Grote Kerkstraat, voor, heen de cacaofabriek van de firma Veen. In zijn grote rede in de Opperste Sowjet, welke de vorige week donder, dag in Moskou bijeen is gekomen, heeft premier Chroestsjow zich voornamelijk met militaire en economische zaken be. zlg gehouden. Zoals hij al op een nieuw jaarsreceptie had laten dóórschemeren, heeft hjj nu een vermindering van het aantal Russische militairen bekend ge maakt en de Opperste Sowjet heeft, zo als niet anders te verwachten viel, het regeringsvoorstel goedgekeurd. Er gaan 1,2 miljoen officieren en manschappen naar huls. Hiermee zal het Russische leger beperkt worden tot 2,4 miljoen man, terwijl het in 1955, na de spannin gen van Berljjn en Korea van 2,8 tot 5,7 miljoen was uitgebreid. Het gaat niet aan deze vermindering van de legersterkte als ontwapening voor te stellen en zeker niet, om ze aan het Westen als voorbeeld te stellen. Het Westen heeft namelijk al enkele jaren eenzelfde politiek als Rusland nu in. wjjdt, gevoerd. Want deze vermindering in aantal gaat gepaard met uitbreiding en modernisering van andere takken van het leger, namelijk de technische afde lingen, die met raketten en kernwapens, de taak van de landmacht en van de luchtmacht gaan overnemen. Rusland is sterker dan ooit, kon Chroestsjow aankondigen en hij deelde mee, dat er gewerkt wordt aan een nog vreselijker wapen dan tot nu bekend is. Wat dat is, maakte hij niet duidelijk. De manschappen, die vrijkomen, kunnen ge makkelijk in de Russische industrie en landbouw worden opgenomen. Het gaat voortreffelijk in de Russische economie, aldus Chroestsjow. In 1959 is de in dustriële productie met 11 pet. gestegen, inplaats van met de aangekondigde 7 pet. Daar staat tegenover, dat het weer en de slechte organisatie in de grote ge bieden de oogst hebben doen tegenval len, waardoor het totaal van het natio nale product natuurlijk niet zo’n grote stijging heeft ondergaan. Toch hand haaft Chroestsjow zijn bewering, dat Rusland in 1970 Amerika economisch zal hebben ingehaald. Een bewering, wel ke een serieus onderzoek niet kan door staan. In het gunstigste geval zal het nationale product in 1970 nog maar on geveer de helft van het Amerikaanse z<jn. Voor de industriële productie zal dat tussen de 70 en 85 pct. van het Amerikaanse totaal zjjn. Van inhalen is dus nog weinig sprake, wel van inlopen. En aangezien Rusland door het laag houden van de consumptie en door het richten van zijn industrie, deze kan ge bruiken voor politieke doeleinden, hoeft er geen sprake van inhalen te zijn om de Russische economische bedreiging aan het Westen voelbaar te maken. is echter vrijwel onveranderd gebleven. Alleen de afdeling staaf-, plaat, en bandijzer is opgeheven, maar de ande. ren zijn steeds meer uitgebreid en aan de eisen van de tijd aangepast. De modernisering van het pand heeft langer op zich laten wachten. Enige ja ren geleden pas werden de ouderwetse hoge etalages door moderne lage en goed verlichte vervangen, en werd ook het kantoor gemoderniseerd, maar nu is een gehele verbouwing en moderni sering tot stand gekomen. De oude win kel is in een fraaie, lichte, viermaal zo grote verkoopruimte herschapen, er zijn geheel nieuwe kantoren gekomen en tevens is een speciale monsterkamer voor architecten en aannemers ingericht. Voorts is een centrale oliestook-instal- latie aangebracht en zjjn de opslag ruimten op de begane grond en op de bovenverdieping practischer en over zichtelijker ingericht. «s i'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1