Sneker Veemarkt op de elfde plaats van de Nederlandse markten Het Sneker water komt nu uit Spannenburg Paardenfokver. Sneek en Omstreken had goed jaar WYMBRITSERADEEL IJLST van en BUITEN LAMOS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Donderdag 4 febr. 1960 lad 115e jaargang no. 10 Ids Schaafsma overleden De toestand in Algerije Overgeschakeld op de I.W.G.L. (Zie volgende pagina)» i. een actie 1-~ Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ook in Sneek „Doe-Open” Krite Snits bringt première fan Spaensk blijspul Met het stopzetten van de 50 jaar oude stoommachine in het Pomp station aan het Oud Hof te Hommerts symboliseerde burgemeester Ras terhoff gistermiddag de omschakeling van het gemeentelijk water leidingbedrijf van producerend tot distribuerend bedrjjf van leiding water, dat voortaan betrokken zal worden van het Pompstation der Intercommunale Waterleiding gebied Leeuwarden te Spannenburg. 1111111 MM SNEEKER NIEUWSBLAD H. DON en na die ook een RASCEL WORDT BELAAGD VOOR HANDTEKENINGEN I Hollend achteruit. bestaande en i i r Na het succes van het liedje „Romantica” op het Songfestival in San Remo, wordt auteurzanger Renate Rascel bij iedere gelegenheid belaagd door handtekening genjagers. Rascel heeft voor de eerste maal aan het festival deelgenomen. Verschijnt MAANDAGS DERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kieze- brink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (K 5150). t a e e t 1 t J- n Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3,— per half jaar. Franco per post f 3.75 pet half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. 1800 miljoen emmers water. De heer Ek roemde het werk van dr spraak met het uitreiken van cadeaus. Bouma en van zijn voorgangers de heren de Boer, Ir Bellinga en Bakker, die het Sneker waterleidingbedrijf zo’n goede naam hebben gegeven en in welks res. pectabel verloop de groei en bloei van Sneek als wooncentrum en industriestad zich weerspiegelt. In 1910 werd 100.000 m3 water af gegeven, in 1920 200.000, 1930 300.000, 1949 500.000 en thans be draagt dit reeds 700.000. In de vijftig jaar van zijn bestaan heeft het pomp, station te Hommerts 18 miljoen m3 water dat is 1800 miljoen emmers „Wat de merries betreft kunnen we tevreden zjjn, doch wat de hengsten aangaat kon het beter”, zo sprak voor, zitter H. S. Wiarda tijdens de algemene ledenvergadering van de Paardenfok. vereniglng „Sneek en Omstreken”, die gisteren werd gehouden in de bovenzaal van Hotel Hanenburg. „Nu is het altijd moeilijk met deze dieren, want in de eerste plaats moeten zij rendabel zijn, maar als de boer naast de vereniging -staat, dan kan hij op alle steun rekenen Wjj moeten zorgen”, zo sprak hij, „dat we een edel dier fokken en we mogen niets aan het toeval overlaten. Waarom zullen we dan fokresultaten accepteren van merries van b.v. Gelderse origine, terwijl onze eigen merrie er geschikter voor is? Zelf-initiatief moeten wij hier ten toon spreiden anders moeten wij ons altijd behelpen met het 3e of 4e geslacht van merries die niet van ons zelf zijn”. Aan de directie van de I.W.G.L. bood hij een vergroting aan van de foto waarop burgemeester Rasterhoff op de jubileum, tentoonstelling van de bedrijven in sep. tember de grote kraan van de waterlei. ding opendraait; opzichter Schilstra van de I.W.G.L. kreeg een wandbord van Makkumer aardewerk met het opschrift „It is mei sizzen net to dwaen”, waar, mee spr. het gehele personeel wilde eren, terwijl de heer A. van Gooi, oud ruimen. De Gaulle moet vertrouwde mensen om zich heen hebben, als het een volgende keer tot een krachtmeting komt. En die krachtmeting zal komen, als de dwingende loop van de gebeur tenissen er hem tenslotte toe zal bren gen het contact met de F.L.N. op te ne men, ook wanneer het niet alleen om het ?taken van het vuren zal gaan. Men zal ook niet vreemd moeten óp kijken wanneer Delouvrier en Challe zullen moeten verdwijnen, die te zeer bereid waren op de eisen van de rebel len in te gaan. De gebeurtenissen in Algiers en Pa rijs hebben de aandacht van de gehele wereld in beslag genomen, hoewel zon. der opzienbarende gebeurtenissen in alle landen het leven toch gewoon is door gegaan. Onder de vele genodigden die deze omschakeling bijwoonden bevonden zich naast Burgemeester en Wethouders er. de raadsleden Zeilstra en v. d. Werf on. zer gemeente o.a. ook de president.com. missaris mr A. A. M. v. d. Meulen, bur. gemeester van Leeuwarden en de com. missarissen der I.W.G.L., burgemeestei van Hout en wethouder Jouwsma van Wymbritseradeel, de directeur van de Naar men ons mededeelde, is de Sne ker Jeugd Actie van plan, evenals in IJlst geschied is, ook hier onder de leu. ze „Doe Open een actie voor de vluch telingen te voeren. Het ligt 'n de bedoeling op een za terdagmiddag en .avond in begin maart in een nader bekend te maken gebouw e" i „Instuif” te houden en daar een huis-aan-huis aktie voor de verkoop van sleuteltjes aan vast te koppelen. Het bestuur is al druk bezig de plan nen uit te werken, en rekent bij voor baat al óp de medewerking van de bur gerij om deze zo goed mogelijk te doen slagen. Geen begrafenisstemming. Er is generlei reden voor een begra. fenisstemming. Nu overheerst meer het vertrouwen in de toekomst en in de overeenkomst welke wij hebben geslo ten. Spr. ’wenste de Intercommunale ge luk met het feit dat zij voortaan ook dit gebied van water mag voorzien en sprak daarbij de hoop uit dat de vruch ten, welke zij daarvan verwacht niet zul len uitblijven. De burgemeester bracht daarna dank aan het personeel, voor wie dit ook een bijzondere dag was, voor hun werk voor het bedrijf waaraan ze een goede herin nering mogen bewaren en bood tot be sluit de directeur en de commissarissen der I.W.G.L. als blyk van erkentelijk. Leid voor de prettige onderhandelingen ieder het boekje „Drie Kronen met Ere” aan. terrein. De aanvoer in Sneek daalde tot 18.375 stuks (verlies 9.3%) en die van Leeuwarden tot 9150 stuks (teruggang 12.3%). ’s Hertogenbosch heeft met een aan. voer van bijna 360.000 stuks (winst 1.7 nog altijd de grootste markt van ons land en dan volgt Zwolle, dat veel profijt trekt van de Noord.Oostpolder. met 303.500. Rotterdam bleef vrijwel op hetzelfde peil met een aanvoer van 282.500 stuks. Voor Wolvega was het afgelopen jaai niet zo goed. Het bezet met een aanvoer van 40.000 stuks de dertiende plaats wat een achteruitgang is van ruim 15% Vooral de varkensmarkt liep daar sterk terug. De aanvoer daalde tot 20.500 (verlies 14 daarna te distribueren. Langdurige onderhandelingenhebben tenslotte tot overeenstemming geleid, waarbij in beginsel is vastgelegd, dat Sneek steeds vryheid van distributie zal behouden en het recht tot in lengte van jaren de levering van water te verlangen. Wij menen hiermede het gemeentelijk belang te hebben gediend, aldus spr. en hopen dat wij niet vaak naar het con tract zullen behoeven te kijken. Het gaat tenslotte om de geest waarmee het ten uivoer wordt gelegd en het ge. meentebestuur heeft volledig vertrou. wen in degenen met wie onderhandeld is en van wie de voltooiing van het con tract moet komen. Het afgelopen jaar is voor onze veemarkt een uitstekend jaar geweest. Evenals Leeuwarden boekte zij hogere aanvoercijfers en beide markten stegen op de lijst van de grootste marktplaatsen van ons land. Leeuwarden staat met een aanvoer van 231.273 stuks vee (winst 3688 of 1.3%) weer op de vierde plaats (vorig jaar verloor het die aan Utrecht) terwijl Sneek met een aanvoer van 111.443 (winst 2095 stuks of 1.9 Gouda voorbijstreefde en nu op de elfde plaats staat, aldus meldt de Lw. Crt. Vooral de aanvoer van schapen en lam. meren ging in enkele jaren met sprongen vooruit, nl. van 32000 tot 51.680 stuks en onze stad is nu al de derde schapenmarkt van ons land. Alleen Leiden met 100.000 stuks en Purmerend met 67.500 staan boven Sneek. Leeu warden leed, wat deze aanvoer betreft, een verlies van 12.7 De aanvoer was 51.500 stuks. Op syn tredde ütfiering yn dit winter. skoft (9, 10, 15 en 16 maert) spilet it Snitser kritetoaniel „It drama yn ’e hoare flat”, in tige frije biwurking fan „El drama de la familia invisible” fan de skriuwers Vaszary en De Ia Iglesia. Biwurker is de heer L. de Hoop üt Naarden, dy’t alris earder in stik üt it Spaensk oerset hat. De Snitser opfiering sil de première wêze. Dit nije blijspul yn trije bidriuwen is gjin detektive, al spilet in moard by de famylje, dy’t ünsichtber bliuwt, in wich tige rol. Dêrtroch üntstiet spanning, fral ek omt de skiednis him driget to herheljen by de flatbiwenners, dy’t wol op it toaniel komme. Hiel gewoane lju bigjinne hwat üngewoan to dwaen en dochs bliuwt alles hiel gewoan en minsk. lik yn dit kostlike blijspul. Sa’t it him oansjen lit, mei fan 'e bi. setting fan ’e rollen hwat forwachte wurde. Nést „aide” bitüfte krêften fine wy as nijeling yn dit formidden ü.o. Mefr. Van Hattum, dy’t in pear jier lyn as Ryk Landman fan it selskip Tetman de Vries, rounom op ’e planken kaem. Regisseur Lammert Popma soarget der fansels foar, dat der oan spyljen en technyske ütfiering alle soarch bistege wurde sil. It kritetoaniel hat mei syn léste stik „In ynspekteur skillet oan” biwiisd, dat it hwat oandoart en nei hieltyd better strifebet. It sil dan ek grif de muoite wurdich wêze om to sjen, hoe’t it dit nije fleurige stik oer de fuotljochten bringt. Dit ogenblik leek het hoogtepunt van de rebellie, maar daarna is het hollend achteruit gegaan. Vrijdagavond heeft president De Gaule, in uniform gekleed, voor radio en televisie een dwingend be toog gehouden tot het leger te gehoor zamen en de orde te herstellen. Hjj voel de zich ongetwijfeld gesterkt door het feit, dat in Frankrijk zelf, talloze be. tuigingen van trouw op het paleis van de president waren binnengekomen en dat ook in Algerije bevelhebbers van di verse sectoren hun trouw aan generaal Challe en generaal De Gaulle betuigden De Gaulle sprak fel omdat het voor hem niet zozeer een opstand tegen zijn gezag was als wel tegen het gezag van Frank, rijk. Hij herhaalde met kracht zijn poli tieke standpunt, dat neerkomt op de toekenning van het recht van zelfbe. schikking. Te zijner tijd zal een referen. dum moeten worden gehouden met als keuze: 1. gehele aansluiting bij Frank, rijk; 2. interne autonomie met hechte banden met Frankrijk dus en 3. onaf hankelijkheid (zij het onder bepaalde voorwaarden, welke nog nader bepaald moeten worden). Hij zeide, en dat heeft de rechterzijde enige hoop gegeven, dat hij „de meest Franse oplossing” met blijdschap zou begroeten, hetgeen vol gens deze rechterzijde de aansluiting bij Frankrijk, dus het behoud van de huidi ge toestand zou betekenen. Maar dat wil niet zeggen, dat hij de uitspraak in deze richting zou willen dwingen. Een andere geruststelling voor de rechter zijde is, dat hij het leger het toezicht op de verkiezingen wil toe vertrouwen. De mohammedaanse opstandelingen, die nu al vijf jaren de strijd volhouden, wil. len hiervan niets weten omdat zij, niet ten onrechte, ervan overtuigd zijn, dat het leger geen genoegen zal nemen met Ook met zijn varkensmarkt sloeg Sneek een uitstekend figuur. De aan. voer 7500 stuks (winst 350) was zelfs hoger dan die van Leeuwarden, dat tot 6200 stuks kwam (verlies 2589). Daar, entegen boerde Leeuwarden best met zijn runderen- en kalverenmarkt. De aanvoer was bijna 95.000 stuks (winst 6.3 Sneek verloor hier enig terrein. De aanvoer was 8121 stuks (verlies 201). Ook bij de kalveren boekte Leeuwar den een aanzienlijke winst. De aanvoer steeg nl. met bijna 15 tot 62.677 stuks. Ook Sneek ging bij deze aanvoei vooruit. Het noteerde 25.193 stuks, wat een winst van een half procent beteken, de. Bij de biggen verloren beide plaatsen Een week van grote spanning in Al giers en Parijs heeft tenslotte geleid tot de capitulatie van de oproerlingen in de stad Algiers, waarvan de ene leider, Ortiz, verdwenen is, en de andere, La. gaillarde, in een gevangenis te Parijs op zijn berechting zit te wachten. Acht dagen hebben de oproerlingen zich gehandhaafd, nadat zij op 24 janu ari gepoogd hadden bevolking en leger aan hun zijde te krijgen ter verdediging van Frans.Algerije. De opstand was ge richt tegen president De Gaulle, wie zij verwijten de Algerijnen zelfbeschikking te willen toekennen, hetgeen volgens hen gelijk staat met onafhankelijkheid van de mohammedaanse bevolking, temidden waarvan zij, blanke minderheid, zich ten zeerste bedreigd zouden gevoelen. Het leger volgde hen niet, maar in de uitvoering van de bevelen de opstand te te Het niet De onderdrukken en de opstandelingen isoleren, was het uitermate slap, leger bleef passief en dat klopte met de opvatting van trouw, Gaulle heeft. Premier Debré bracht een geheim gehouden bezoek aan Algiers om pols, hoogte te nemen en kwam met de in. druk terug, dat er in geen geval bloed mocht worden vergoten. Dit leidde tot een verschil van mening in de regering, want De Gaulle wenste desnoods met harde hand de orde te herstellen. Don. derdag vertrokken Delouvier en gene raai Challe, respectievelijk de regerings gevolmachtigde en de opperbevelhebber, in opdracht van De Gaulle uit Parijs naar een geheim hoofdkwartier buiten de stad om zich aan de druk van de re bellen te onttrekken. Hoe men het ook draait, deze beide gezagsdragers zijn niet tegen hun zware taak opgewassen gebleken, anders hadden zij zich ook te Algiers tegen de druk van de rebellen kunnen verzetten. Challe heeft er zien vermoedelrjk tegen gekant troepen te gebruiken om de rebellen tot de orde te dwingen, ook omdat hij meende dat het leger zijn bevelen niet zou opvolgen. Dit waren de woorden waarmee de heer Wiarda de leden aanspoorde tot het fokken van stamboek paarden. Het paard is altijd het middelpunt van de boerderij geweest en is dit nog ondanks de mechanisatie. De vereniging kan terug zien op een goed jaar, want de fokdag, die verleden jaar in Workum werd gehouden toonde aan, dat vele paarden van leden in de prijzen vielen. De vereniging begon 14 jaar geleden met 140 leden en thans zijn het er 186, ondanks dat 12 leden afgelo pen jaar bedankten voor het lidmaat schap. Ook financieel gezien was 1959 de vereniging goedgunstig gezind, want de een andere uitslag dan de algehele ver fransing. Nadrukkelijk stelde De Gaulle, dat hi; niet van plan is politieke besprekingen over het einde van de oorlog met Je mohammelaanse opstandelingen, de F.L.N. te voeren, terwijl dezen er geen genoegen mee nemen, dat er alleen over een staken van het vuren gesproken zai worden, wat volgens hen een net woor< voor capitulatie is. De Gaulle heeft het leger dus we: enige geruststellende woorden toege voegd en dat zal zeker een rol hebben gespeeld bij het trouw bleven van het leger in Algerije, nadat het eerst een door De Gaulle veroordeelde passieve houding tegenover de Europese opstan delingen in Algiers had ingenomen. De Gaulle is versterkt uit de strijd ge. komen, dat is onmiskenbaar, maar de tijd zal moeten leren of het leger ook in de toekomst niet een eigen oordeel over de politiek zal blijven hebben en zijn trouw min of meer van die politiek zal laten afhangen. Van de versterking van zijn gezag maakt De Gaulle onmiddellijk gebruik om van het parlement op bepaalde, nog niet nader omschreven terreinen, vol machten te krijgen. Men neemt aan, dat het de bedoeling is alle gevaar voor de staat af te wenden en vooral om midde len te krijgen met vergrote kracht tegen rechts-extremistische elementen op te treden, die, zoals nu is gebleken, ook in Frankrijk zelf, weer enige complotische arbeid hebben gedaan. Een aan tal arrestaties is verricht, maar te velen zijn toch nog de dans ontsprongen, te velen, die te dicht bij bepaalde ministers staan. Daarom schrijft men De Gaulle ook het voornemen toe een aantal mi nisters, die zich in deze affaire als pleit, voerders van de opstandelingen in Al. giers hebben ontpopt, door anderen te vervangen. Men noemt al de namen van de ministers Soustelle en Guillaumat (defensie) die het veld zullen moeten van het zuiveringsproces dat dit water moet ondergaan. Na het bezoek aan Spannenburg kwa men de genodigden bijeen in Rest. Piso waar burgemeester Rasterhoff in het bijzonder de heer Ek als vertegenwoor diger van het O.B.W. verwelkomde, dat zo’n belangrijke rol gespeeld heeft bij het tot stand komen van de waterlei ding in onze stad. Een speciaal woord van welkom richtte hij ook tot B. en W. van Wymbritseradeel in wier gemeente het pompstation was gelegen, en met wie steeds de meest prettige verhouding be staat. Wij willen die graag bestendigen, zo verzekerde spr. Annexatiepogingen behoeven zij van Sneek niet te vrezen. Dat wij land aankopen bij het Sneeker- meer houdt alleen verband met toe komstige recreatieplannen. De burgemeester herinnerde er ver volgens aan dat de gemeenteraad enige jaren geleden reeds tot electrificatie van het pompstation besloten had, maar een dag daarna van de I.W.G.L. het aanbod kwam het water van haar te kopen en opgepompt, (waarvoor Wymbritseradeel nooit een cent heeft gevraagd, zoals burgemeester van Hout later geestig opmerkte, om daarmee de goede ver. standhouding tussen de beide gemeen, ten aan te tonen) en het is prettig dat dit bedrijf zo lang stand heeft gehouden en in de oorpronkelijke staat kon blij ven draaien. Als regent van het Old Burger Wees, huis herinnerde spr. er aan, dat deze in. stelling indertijd de aanleg van de wa. terleiding financieel mogelijk heeft ge. maakt. Wij moeten bewondering hebben voor de regenten van toen, die de moed hebben- gehad hier geld in te steken. Deze sociale geste verdient veel waar, dering. Thans heeft het O.B.W. weer medewerking verleend door aansluiting van zijn boerderijen in de onrendabele gebieden. Spr. gaf eveneens uitdrukking aan zijn waardering voor de samenwerking met de directie der I.W.G.L., ook wat het overnemen van personeel betreft, en sprak de hoop uit dat het voorbeeld hier gegeven navolging in het land zal vin. den. De heer Ek besloot hierna zijn toe. In de ouderdom van 76 jaar is dinsdag te Wijckel overleden onze vroegere stad genoot, de heer Ids Schaafsma, oud-ge- meenteontvanger van Wymbritseradeel. De overledene was niet alleen in de toenmalige S.D.A.P.,voor welke partij hij van 1 september 1919 tot 1 juli 1921 raadslid van de gemeente Wymbritsera deel is geweest, een zeer geziene figuur, ook buiten die kring genoot hij veel waardering. Ook de afd. Sneek van de S.D.A.P. en de Vara, waarin hij vele jaren lid van de verenigingsraad is geweest, hebben van zijn vele kwaliteiten geprofiteerd. Jarenlang was hij voorzitter van de plaatselijke afdeling der S.D.A.P. Voorts heeft hij een lange reeks van jaren zit ting gehad in de Voogdijraad en is hij regent geweest van het Old Burger Weeshuis. De begrafenis vindt vrijdagmiddag, een rouwdienst in de doopsgezinde kerk te Balk, plaats op het kerkhof van Rui- gahuizen. Hiermede was officieel een einde ge komen aan het zegenrijke werk van de velen, die na 1900 hebben geijverd voor het tot standkomen van de Gemeente lijke waterleiding en met een vooruit ziende blik Sneek iets gegeven hebben waarop wij jarenlang trots hebben mo gen zijn, zoals de burgemeester betoog de, waarbij hij in het bijzonder memo reerde het grote aandeel dat wijlen Dr Bouma hierin heeft gehad. Wjj zouden tekort schieten als wij daar op dit ogen, blik niet even bij stil stonden, aldus de heer Rasterhoff. Het vervult ons met weemoed, ook al omdat hiermede weer een onderdeel van de gemeentelijke ar beid wordt beëindigd. I.W.G.L. Jhr. E. C. Storm van ’s Grave. sande, en zijn collega C. H. C. Ek van het Sneker bedrijf. Ook het personeel hiervan en de oud.chef machinist de heer A. van Gooi waren er bij aanwezig. Het gezelschap begaf zich na het kor te verblijf in Hommerts per autobus naar het pompstation te Spannenburg, dat, na een begroetingswoord door mr v. d. Meulen onder leiding van de di recteur bezichtigd werd. Vooraf vertel de deze o.a. dat het water hier, evenals in Hommerts, diep uit de grond wordt opgepompt en gaf hij een uiteenzetting Wij willen nog een staking van 24 uren van de Belgische vakbonden ver melden, die op deze manier hun eis tot hoger loon en betere sociale voorwaar den (meer vacantie e.d.) kracht willen bijzetten. Vooral in het socialistische Wallonië is het stakingsparool opge volgd. Op de conferentie met de vertegen, woordigers van de Kongo is het besluit gevallen, het gebied op 30 juni volledige vrijheid te verlenen, wat door buiten landse waarnemers een slecht voorbe reide souvereiniteitsoverdracht geoor. deeld wordt. Incidenten tussen Syrië en Israël ves tigen weer even de aandacht op het Midden.Oosten, maar veel dreiging zit er nog niet in, al zendt ook Egypte troepen naar de grens. rekening sloot met een batig saldo van f 270,01. Voor de fokdag van 1960 waren vier aanvragen binnengekomen en wel van Blauwhuis, St. Nicolaasga, Heeg en Balk Bij' de vraag, welke van de vier dorpen uitverkoren zou worden, verkreeg het bestuur vrij mandaat. Het gehele bestuur, bestaande uit voorz. H. S. Wiarda, IJ. Boersma, A .P. Stegenga, R. H. Algra, A. Gaastra, R. Jongsma en H. Sikkens werd met een overtuigende meerderheid herkozen. De kampioensplaquette van de fokdag. van het afgelopen jaar was voor de heer Theo Jonkmans van Itens, met zijn 10- jarige modelmerrie Tettie 2. Deze fokker verwierf tevens een prachtige verzamel- prijs. Na de uitreiking van alle prijzen gingen de aanwezigen de twee veulens een rode-schimmel bezichtigen, die de hoofdprijzen uitmaakten van de tom bola. De eerst prijs was voor de heer Arend Heida uit Offingawier, die het veulen Hanny, dochter van de bekende hengst Jubal, uitkoos. Douwe Boersma van Nijemirdum koos de rode-schimmel Zephyr en de heer A. Gaastra van Wor kum won het veulen Jorry, dochter van de evenzo bekende hengst Saturnus. Hiermee waren de vergaderingspunten afgehandeld en kon de voorzitter over gaan tot het onofficiële gedeelte, nl. de opvoering van het toneelstuk „De grea- te dei van Rienk Post”, dat de toneel groep Rien-Itens over het voetlicht bracht. Dit blijspel, dat een enigszins afge zaagd onderwerp heeft, werd vlot door de toneelgroep gespeeld. Vooral Rienk Post (Tys Jaasma) slaagde erin de fi guur van nuchtere, enigszins domme besteller alle leven in te blazen. Zijn vrouw Gryt, (mevr. Spannenburg) beeldde de Xantippe figuur met zoveel kracht uit, dat men zich wel eens af vroeg Ook het spel van de anderen was acceptabel.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1