Dit jaar twaalf of dertien wedstrijden voor de skutsjes Succesvolle Gymnastiekuitvoering van Advendo Nieuwe postkantoor is al „waterdicht Feestavond Studiesport Black Boys kampioen van de vierde klas A WYMBRITSERADEEL IJLST van en ilfe. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 1 11 F a Maandag 8 febr. 1960 115e jaargang no. 11 R. Kruis-propaganda in Ijlst Leiders-moeilijkheden opgelost Gratis melk in Hommerts Geslaagd 57 Kerknieuws r Jubilea bij de Firma Hoogeveen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT 3 •n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD „It Wite Legioen” Nieuwe parkeerruimte aan de Dr Boumaweg Verkoop bouwterreinen Staveren-Enkhuizen race voor Regenbogen SNEEKER NIEUWSBLAD DON en i -e slui. Programma. op (en is’, De indeling kwam en Utrecht examen de een de Ned. roep haidt ek hjir de earlikens de boppetoan. Dit alles trochweve mei kostlike koarts- wyl, makket dat dit stik grif ek hjir wol foldwaening jaen sil. It wurdt spile troch it „Snitser Frysk Toaniel” op 24 en 25 febrewaris yn „Amicitia”. wat 26 Verschijnt MAANDAGS DFRDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kieze- brink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon: 5005 (K 51501 Advertentieprij» 15 et per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco per post f 3.75 fret half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Herv. Kerk: Aangenomen het be- naar Meppel, Ds H. de Noo van Hommerts van het gebouw zal niet erg sterk af wijken van die van het huidige kantoor. Achter de entrée komt de grote hal, waar het publiek zijn beurt kan afwacö. ten voor de verschillende loketten. Te vens staan hier de postbussen in een inspringende nis, zoals dat ook in het oude kantoor het geval is. De achterin gang vanuit de Willemstraat geeft toe gang tot de expeditie-afdeling en tot het magazijn. Daar tussenin zijn de toiletten en de kantine, terwijl er ook nog een Bij de Fa. Hoogeveen zal in de eerste helft van dit jaar een drietal medewer kers jubileren, t.w. J. Efdee, die gisteren veertig jaar aan het bedrijf was verbon den, D. Efdee, die op 3 mei een dienst verband van hetzelfde aantal jaren hoopt te gedenken en H. Wielinga, die op 24 mei een vijfentwintig jarig jubi leum zal vieren. Hoewel de jubilarissen hun jubilea op de juiste data in de huiselijke kring zul len herdenken, heeft de Directie beslo ten hen samen op zaterdag 21 mei of ficieel te huldigen. IJlst heeft niet vaak een film. Daar, voor is Sneek te dichtbij, maar vrijdag, middag kon de jeugd en ’s avonds de ouderen hier genieten en ze hebben daarvan ook een dankbaar gebruik ge. maakt. Onder auspiciën van het Roode Kruis werd ’s middags een aantal films voor kinderen gedraaid. De zaal in Ons Gebouw was geheel bezet en te oordelen naar het spontane applaus viel het ge. bodene zeer in de smaak. De heer Kui. pers sprak de jongens en meisjes even toe en dankte het onderwijzend perso. neel voor zijn medewerking. ’s Avonds was de zaal ook tjokvol. De hoofdfilm „Paula”, waarin het doel en streven van het R. Kruis duidelijk naar voren komt, maar ook de folkloris. tische film „De Gouden Keten”, die in prachtige kleuren een beeld geeft van het leven op het Friese platteland, in 't bijzonder op het gebied van kleding en opschik, en een tekenfilm oogstten zeer veel waardering. Tijdens de pauze sprak de heer v. d. Zee een propagandistisch woord, resulteerde in 26 nieuwe leden en donors voor de Bloedtransfusiedienst. De avond werd besloten met enkele goocheltrucjes van de heer v. d. Zee en de gebruikelijke verloting. Het belooft anders een prachtig ge bouw te worden. Alle fundamenten van de voormalige H.B.S. zijn weggehaald en er zijn nieuwe voor in de plaats geko men. De langste palen zitten op een diepte van 16.80 m. Er is dus zeer goed geheid. Naast het eigenlijke kantoor staat de directeurswoning en het geheel zal als het aanstonds klaar is een goede indruk geven. De voorgevel van het nieuwe kantoor zal voornamelijk uit glas bestaan, wat bij nieuwe panden gebruikelijk schijnt te zijn tegenwoordig. Alleen een borst wering van ongeveer 90 cm hoog wordt uit steen opgetrokken. Het glaswerk zal uit dubbele glasplaten bestaan met een isolerende luchtlaag ertussen (het zg. termopaanglas), wat het grote voor deel biedt dat het nooit kan beslaan. jaar een nieuwe leider moest worden benoemd, is toen echter afgezien van het geven van een uitvoering, maar na een behoorlijke inwerk-periode van de heer Boes heeft het bestuur geen mo ment geaarzeld de traditie voort te zet ten. En de grote belangstelling heden avond heeft ons des te meer overtuigd van de noodzakelijkheid onze prestaties openbaar te tonen, aldus de heer Klaibe. da. Het deed het bestuur dan ook groot genoegen dat, behalve de zustervereni gingen en de plaatselijke gymnastiek verenigingen, ook het Ned. Chr. Gym. nastiekverbond belangstelling toonde voor deze uitvoering. Namens het Ver. bonds. en Gewestelijk bestuur was nl. de heer Doornbos aanwezig en namens de Technische Commissie de heer Vis ser. Aan de Rijksuniversiteit te slaagde voor het doctoraal Diergeneeskunde onze stadgenoot, heer J. Haagsma. „WAARSCHIJNLIJK IN AUGUS TUS OF SEPTEMBER”, was het ant. woord van de heer Koster van het aan nemersbedrijf „Friso” op onze vraag wanneer het nieuwe postkantoor ge opend zal worden. „Als we geen onvoor ziene moeilijkheden krijgen misschien een maand eerder, maar dat moeten we afwachten Voor een stampvolle zaal gaf de Chr. gymnastiekvereniging „Advendo” don. derdagavond vdor het eerst na twee jaar in „Ons Gebouw” weer haar jaarlijkse uitvoering. Dank zij de gedegen leiding van mej. Ellens en de heer Boes ston den de prestaties deze avond op een behoorlijk peil. Om halfacht precies werd het pro gramma geopend met de mars van het Tamboercorps met trompetters, onder leiding van de heer D. v. d. Werf. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer J. v. Loon, werd de opening ver richt door oud.voorzitter en erelid de heer J. Klaibeda, die een overzicht gaf van de aktiviteit der vereniging over het afgelopen jaar. Omdat er vorig Het subsidiefonds, dat nog over f 598.64 aan contanten beschikte, werd opgeheven daar op één uitzondering na alle schepen thans aan commissies beho ren, die zich tegen schade kunnen ver zekeren, terwijl voor bijzondere gevallen altijd nog een actie op touw kan wor den gezet. De nog aanwezige geldmiddelen wor. den in de kas der vereniging gestort. In verband met de nieuwe status trad het gehele bestuur af, maar op aandrang van de vergadering stemden alle leden er in toe nog een jaar aan te blijven. Men moet er echter op rekenen dat er volgend jaar minstens vier aftreden, waarschuwde voorzitter de Groot. De contributie werd vastgesteld f 25.— per jaar voor de commissies. De schippers betalen minimum fl. Wedstrjjd-reglement. Op voorstel van Sneek werd besloten dat bij wedstrijden waarin van een nummer gestart wordt de tien deelne. mers beurtelings om de eerste vjjf en de tweede vijf plaatsen moeten loten Bij een oneven aantal wedstrijden wordt een vrije loting gehouden. De puntentelling voor het kampioen schap werd zodanig gewijzigd, dat aan het schip dat na een aanvaring of i.d. uitvalt maar het protest wint, het ge middelde aantal punten over de overige wedstrijden zal worden toegekend. Voorts kreeg het bestuur de bevoegd, heid deelnemers die een grove overtre- loos z(jn. Op de foto de kampioensploeg. Knie lend v.l.n.r.: J. Hofstra, H. Veltman, G. Huitinga, L. Bouma, J. Osinga en S. de Vries. Staande v.l.n.r.: M. van der Laan, J. Bos, J. Greydanus, R. v. d. Vliet en J. Tlnga. Voorts heeft J. Rienstra enkele keren op de linksbuitenplaats meegespeeld. Door een armbreuk werd hjj in het mid den en het laatste gedeelte van de com. petitie uitgeschakeld. Over het houden van wedstrijden met amateurbemanningen waren de menin gen verdeeld. De voorzitter heeft hier tegen geen bezwaar, mits het een zuiver onderonsje blijft zonder voorafgaande reclame en publiek. Een bindend be sluit werd echter niet genomen. Het erelid de heer G. van Manen ves tigde er bij de rondvraag de aandacht op, dat er verleden jaar zoveel aanva ringen zijn voorgekomen. Naar zjjn mening is dat te voorkomen als de schipper en de fokkenist de hoofdper sonen op het schip zijn. Als ieder zich daaraan houdt komen er stellig minder aanvaringen. De voorzitter sloot zich van harte bij deze woorden aan en deed een beroep op de schippers er voor te zorgen zonder averij uit de wedstrijden te komen. Der waerd üs trochdien, dat dit toa- nielstik in trije bidriuwen, fan Maarten van Vucht, troch L. de Hoop yn it Frysk oerset, sawol yn as büten FryslAn in bulte spile is. Dêrfandinne ek dat it üt. forkoft is. It probleem mei dan hjir en dêrhwat ünfrysk oandwaen, it is dochs mei de oersetting foar it Frysk toaniel in tige spylber en psychologysk forantwurde stik bleaun. Howol ek hjiryn leafde, op. rjuchtens en offerfeardigens in forname rol spylje, dy’t ek jaloerskens, wan gunst en wrevel op harren paed moetsje, Op 4 en 5 februari hield de HBS ver eniging Studiesport in de RHBS haar jaarlijkse feestavond. Men beschikt daar tegenwoordig over een keurige toneel- accomodatie, zodat men alleen voor het bal van de foyer van Amicitia gebruik hoefde te maken. Na een kort openingswoord door Sy- brand van der Meulen ,de voorzitter van Studiesport, en het zingen van de Hoge re Burgermars ging het doek open voor „het internationale variété-cabaret Show- Show” onder leiding van de heer J. C. Kan. Deze vlot gebrachte mengeling van acrobatiek en kolder bracht de toeschou wers meteen in de vereiste luchtige stemming voor wat volgen moest. De acrobatische prestaties maakten op mij een diepe indruk, maar op dit terrein voel ik mij een ontstellende leek. En het commentaar van de heer Kan vertrouw ik niet! Onder regie van de heer C. F. de Vries voerde men hierna het blijspel „Een knecht van twee meesters” van Goldoni op. Als in zoveel 18e eeuwse stukken speelt hierin de persoonsverwisseling ’n grote rol. Beatrice Rasponi heeft zich vermomd als haar broer en begeeft zich naar Venetië om haar minnaar te zoe ken. Daar stapt zij bij Pantalone binnen op het moment dat deze zijn dochter verlooft met een nieuwe candidaat .om dat de vorige bij een dtiel om het leven is gekomen. Deze ongelukkige is de broer van Beatrice, zodat de entree van deze laatste, in de vermomming en on der de naam van haar broer, wel enige opschudding veroorzaakt. Maar Pantalo ne is een man van eer en hij wil toch tot groot verdriet van zijn dochter zijn oorspronkelijke belofte gestand doen. Beatrice kan natuurlijk niets an ders doen dan haar rol blijven spelen. De verwarring wordt echter tot een wa re chaos door het optreden van de knecht Truffaldino, die zij onderweg in diens heeft genomen. Deze, het echte type van de brutale, uitgehongerde, kwasi-slimme (het openen van brieven die hij zelf toch niet kan lezen) knecht, Na veel passen neten werd het wedstrijd.programma te„31otte als volgt vastgesteld 2930 juli Grouw. 12 augustus Eernewoude. 3 augustus Drachten-Veenhoop. 45 augustus Lemmer. 6 of 8 augustus Staveren. (8 augus tus eventueel voor Makkum). 9 augustus De Fluessen. 10 augustus Langweer. 11 augustus Sneek (twee wedstrij den). De strook grond tussen de Dr Bouma weg en de spoorlijn alhier, zal worden aangewend voor parkeerruimten voor de diverse hotels en voor het St. Antonius- ziekenhuis. De resterende grond wordt beplant met struikgewas en bijbehoren de tuinplanten. Een en ander is het ge volg van onderhandelingen tussen de ge meente en de Nederlandse Spoorwegen. Reeds lang was deze plek een doorn in het oog van de gemeentelijke planologen. De grote groenstrook, die totaal geen doel had, werd afgerasterd met een oud hek, waarachter enkele boompjes ston den, zodat het geheel een vrij trieste aanblik leverde in het hart van de stad. Met de- aanleg van de parkeerruimten en de plantsoenen is reeds enkele dagen geleden een begin gemaakt. Door het plotseling afremmen van een personenauto op de rijweg te Hommerts waren zaterdagmorgen daar achter rij dende auto’s, een truck met oplegger en een takelwagen genoodzaakt het zelfde te doen. De takelwagen zwenkte daardoor naar de linkerkant van de weg, juist op het moment dat een trailer van-de fa. Her der uit Joure, waarop drie tanken ston den, geladen met ca. 12000 liter melk, uit tegengestelde richting kwam. De chauffeur van de tankwagen werd hier door genoodzaakt naar rechts uit te wij ken waardoor zijn wagen in een half gedempte bermsloot terecht kwam. De trailer kantelde, waardoor twee tanken losraakten, van de wagen rolden en leegstroomden. De andere tank die op de wagen bleef staan was lek gestoten zodat de melk ook hieruit weg stroom de. Dit konden de vrouwen van Hom merts-Jutrijp niet aanzien en al gauw kwam er een legertje met potten, pan nen en emmers aanzetten om het kos telijke vocht te vangen. Zij hadden daar voor trouwens toestemming gekregen daar de melk anders toch verloren ging. Een kraanwagen van de firma Bouma uit Wolvega heeft het geval na veel moeite weer op de weg gezet, waarna bleek dat de stuurinrichting van de trailer totaal vernield was, zodat deze verder gesleept moest worden. De chauf feur kwam er met de schrik af. De be stuurder van de personenauto is door gereden. gradeerde Black Boys naar de 4e klas. Zjj mag nu een poging wagen het der de klasserschap terug te winnen. De strijd zal gaan tegen Oldemarkt (kam. pioen afd. B), Surhuisterveen (kampi oen afd. C) en waarschijnlijk Roden, dat de leiding heeft in afd. D. Twee van de vier clubs promoveren. Onze beste wen sen vergezellen de zwartjes in deze competitie, welke ongetwijfeld zwaar zal zijn, doch waarin zij, gezien hun spel in dit seizoen, stellig niet kans plaats is uitgespaard voor de directie kamer. Onder het gehele gebouw bevindt zich een grote kelder, die gebruikt kan wor den voor verschillende doeleinden. De eventuele last, die een stempelen de besteller de loketbeambte en de cliënt bezorgt, zal in het nieuwe gebouw niet aanwezig zijn, aangezien men alles zoveel mogelijk gescheiden heeft gehou. den, wat ongetwijfeld een groot voordeel is. Hiervoor heeft men veel deuren ge bruikt. „De werkzaamheden zijn thans zover gevorderd, dat men mag zeggen dat het nieuwe gebouw haast waterdicht is zo zei de heer Koster, „maar klaar is het nog lang niet”. ding hebben begaan, zonder de’- daar tegen geprotesteerd is, toch ten. Het bestuursvoorstel een zeilraad :n te stellen had ook aller instemming. Het bestuur werd gemachtigd h’ervoor drie personen buiten de commissies aan te w()zen. In de jaarverslagen van de secretaris penningmeester de heer D. Franke te Eernewoude waarspiegelde zich ie prachtige zomer van het vorige jaar. De wedstrijden vormden een keten van suksessen. Financieel was het voor de S.K.S. echter een minder gunstig jaar. Het tekort, dat over 1958 f 29.41 be droeg, steeg tot f 64.97. Nieuwe status. Hoewel de zwartjes reeds 32 jaar in de K.N. V.B. spelen, zijn ze nog niet eerder kampioen in K.N.V.B. geweest. In 't seizoen 1928-’29 deden zij hun intrede in de gro te bond en na een ver blijf van twee jaar in de derde klas promoveerden zij, dank zij een tweede plaats in de gewone en promotiecompetitie in 1930 naar de 2e klas A, waarin zij vele jaren met wisselend sukses hebben gespeeld. Na de tweede wereld oorlog brak een minder gunstige tijd aan. Door de dienstplicht en het vertrek naar elders van enkeie goede krachten, kon Black Boys zich niet in de 2e klas handhaven en zakte ze af naar de 3e klas. Eerst leek het er op dat de boys spoedig het verloren terrein zouden herwinnen, doch na en. kele seizoenen werd het duidelijk dat ze ook in deze afdeling voor een zware taak stonden. Enkele keren ontspron gen zjj op het nippertje de dans, maar in seizoen 1956.’57 ging het mis en de_ De heer D. Volmer te Naarden heeft B. en W. verzocht een drietal percelen bouwterrein aan de Hemdijk en nabij de Ooievaarslaan onder beding van een jaarlijkse grondrente in eigendom te mogen ontvangen. De kavels zijn zo gekozen, dat op elk daarvan een dubbele woning kan wor den gebouwd. De oppervlakte van het perceel aan de Hemdijk bedraagt 715 m2, terwijl de gezamenlijke oppervlakte van de twee andere bouwterreinen 1290 m2 is. Aan de Raad wordt voorgesteld het verzoek in te willigen en de jaarlijkse grondrente te bepalen op f 0.60 per m2 voor het eerste perceel en op fO.52% per m2 (beide onopgehoogd) voor de twee andere. Het perceel aan de Hem dijk is iets hoger gewaardeerd door z(jn gunstiger ligging. Teneinde de wedstrijden een hechtere organisatorische basis te geven werd op voorstel van het bestuur der Sintrale Kommisje besloten deze om te zetten in een vereniging en de Koninklijke goed keuring op de statuten aan te vragen. Het ontwerp-statuten kwam direct daarop in behandeling en ontmoette slechts weinig tegenstand. Alleen bjj art. 4 waarin het doel van de vereni ging wordt omschreven, ontstond enige discussie over de bepaling dat de leden alleen mogen deelnemen aan wedstrij den welke door de vereniging zijn uitge- schreven of goedgekeurd. Gevraagd werd nl. of ook wedstrijden buiten Fries land gehouden mogen worden, waarvoor Lemmer pleitte, mits het eigen Friese programma daardoor niet In gedrang komt. Anderen wilden de wedstrijden zien als een attractie voor de vreemde lingen en daarom alleen in Friesland houden. Hiertoe behoorde ook het be stuur dat goedkeuring voor wedstrijden buiten de provincie afhankelijk wil stel len van de propagandistische waarde voor Friesland. De vergadering ging hier tenslotte mee accoord. De betreffende bepaling werd echter uit de statuten gelicht en naar het huish. reglement overgebracht, dat eveneens met algemeen stemmen werd goedgekeurd. Subsidiefonds opgeheven. Het programma. Het spreekt vanzelf dat de jeugdige leden het eerst hun kunnen mochten demonstreren. Natuurlijk werd er tij dens de spelletjes waaruit hun gymna stiek nog bestaat, wel eens een foutje gemaakt, maar het valt ook niet mee, wanneer vader en moeder en al die vreemde mensen naar je zitten te kij ken, je dan volledig te concentreren. De meisjes van 12 jaar voelden zich bij het grut al hele dames en draaiden een vrije oefening waar pit in zat. De jongens van 10 en 11 jaar konden hun energie kwijt met springen wat doet een jongen liever?) De adspirant.dames voerden goede vrije oefening uit. Maar meisjes van 9 jaar oogstten minstens evenveel succes met hun sprookjesdans. Hoewel Advendo een lange reeks van jaren een zeer goede en grote heren afdeling heeft gehad, kampt zij thans, evenals vrijwel elke andere vereniging, met een tekort aan turners. Daarom stonden er na de pauze maar vier heren op het podium voor het nummer hoog- rek. We kregen de indruk dat zij voor hun oefening iets te hoog gegrepen had den, gezien hun onbeheerst en slordig Op een bijeenkomst van de afdeling Friesland van de Nederlandse Regen, boogclub werd in december 1959 een plan geopperd een StaverenEnkhuizen race voor regenbogen te organiseren. Nadien volgden nog tal van besprekin gen en thans is het zover dat deze plan, nen een definitief karakter hebben ge kregen. Het ligt in de bedoeling deze race in samenwerking met de Sneker Zeilclub te houden op zondag 12 juni 1960. De deelnemende boten zullen dan een dag tevoren naar Staveren worden gesleept, waarna zondagmorgen om on geveer 8 uur wordt gestart. De eerste fntsh is in Enkhuizen en ongeveer een uur na aankomst van het laatste schip wordt opnieuw gestart voor de terug tocht met finish in Staveren. Voor deze race zijn enkele prachige prijzen be schikbaar gesteld en na de terugkeer in Staveren zal een enigszins feestelijke prijsuitreiking plaats vinden met als slot een diner. t» Maandagmorgen zullen de boten weer naar Sneek worden teruggesleept. Voor deze race bestaat veel belang stelling. Voorlopig schreven reeds tien deelnemers in. Ook de „Hollandse” re. genboogzeilers zullen nog een uitnodi ging ontvangen. Door deze stunt, waarbij men zo mo- gelyk ook de radio en televisie wil in schakelen, hoopt men de regenboog- klasse nog meer in de belangstelling te brengen en hierdoor te bewijzen dat deze klasse nog lang niet tot uitsterven gedoemd is. bestaat het om zich tevens aan Aretusi te c verhuren, om op deze manier „van twee beurzen en twee tafels te profite ren”. Aan het slot zijn Beatrice en de dochter van Pantalone natuurlijk toch verenigd met de man die zij wensen. Zelfs Truffaldino, op wie eigenlijk nie mand echt vertoornd kan blijven, krijgt een beloning in de vorm van Smeraldina, een kamermeisje in dienst van de doch ter van Pantalone. Door dit stuk te kiezen het komt ook op het repertoire van het beroepsto neel voor had Studiesport het zich niet gemakkelijk gemaakt. Men kan zich afvragen of een schoolvereniging zich niet beter kan beperken tot stukken die voor amateurtoneel zijn geschreven. Maar dan önderschat men toch het plezier dat de jongelui met een stuk als dat van Goldoni kunnen hebben. En men onderschat de waarde van deze vreugde voor de vorming van hun artistieke smaak. Als men bedenkt dat het stuk dus werd gespeeld door jongelui, uiteraard onervaren, terwijl Goldoni’s blijspel juist voortgekomen is uit een zeer lange to neeltraditie en een enorme toneelroutine dan kan men de opvoering door Studie sport alleen maar warm prijzen. Die lof geldt dan in de eerste plaats Harm Ras- terhoff, die als de knecht Truffaldino met zijn onuitputtelijke vurigheid zijn medespelers wist mee te slepen en aan de voorstelling de nodige vaart te geven. Naast hem willen wij noemen Olav Monsma, die een aardige typering gaf van Pantalone, Jitty Werkhoven, die op voorname en innemende wijze de als jonkman verklede Beatrice speelde en Anneke Potma in haar aardig rolletje van Smeraldina. Trouwens ook alle an dere spelers gaven kostelijke typeringen te zien. Aan het eind van de avond dankte de voorzitter de spelers en in het bizonder de regisseur, de heer De Vries, die, blij kens het programma, in zijn taak be hoorlijk is bijgestaan door een keur van medewerkers. p. Zaterdagmiddag is te Leeuwarden in de vergadering van de S.K.S. met de com missies, eigenaren en schippers het wedstrjjdprogramma voor dit jaar vastge steld. Behalve op de traditionele plaatsen zal nu waarschijnlijk ook een wed strijd in Makkum worden gehouden. Maar dat zal alleen het geval zijn als Sta veren haar reservedag op maandag 8 augustus niet behoeft te benutten. Die Zjjn de weergoden vormen com. wedstrijd geldt dan echter niet voor het kampioenschap. Staveren zaterdag gunstig gezind, dan profiteert de nog te missie in Makkum dus mee. In totaal staan daarom twaalf of dertien wed strijden op het programma. Het „driemaal is scheeps recht” is voor Black Boys in vervulling ge gaan. Na twee seizoenen in de hoogste regionen van de vierde klas A te hebben meegestreden, gelukte het onze stadge noten gisteren door een 31 overwinning op Bergum de titel met grote voorsprong in de wacht te slepen, met welk fraai resultaat ook wjj hen van harte geluk wensen. werken. Bij de meisjes en dames stond het toe- stelwerk aan brug ongeljjk, laag brug en evenwichtsbalk over het algemeen op een goed peil. Hoewel het lange mat springen van de heren en jongens nog niet feilloos was, zit hier een kern van goede sprin gers in, die zeker tot goede prestaties kunnen komen. Zowel mej. Ellens als de heer Boes hebben met verschillende vrije- en ge- reedschapsoefeningen hun capaciteiten getoond. Al deze oefeningen werden nl. prima uitgevoerd en droegen het hunne bij tot het slagen van de uitvoering. Als laatste nummer voerde de dames, groep een partner.oefening uit, die door haar kwaliteit en uitvoering het hoog- 1 ste aantal punten van de jury kreeg, en daarmee de wisselprjjs won. Met een woord van dank bood de heer Klaibeda na afloop aan leidster en lei der, de pianist de heer Schuil en de heer D. v. d. Werf als leider der tamboers, een blijk van waardering aan voor het vele en verantwoordelijke werk door hun verricht. I Met de Avondzang en dankgebed werd de uitvoering daarna gesloten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1