Wat de raad te behandelen krijgt Veel belangstelling en medeleven bij de officiële ingebruik neming van Advendo’s oefengebouw Rika Cttema (SGV) en W.de Boer (TGP) eindigden op de eerste plaats Terschellinger zeelui waren al eeuwen geleden verzekerd in „de buul” f IJLST WYMBRITSERADEEL van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 115e jaargang no. 15 Maandag 22 febr. 1960 en Turnwedstrijd Rayon Sneek Het gebouw Balavond Jaarvergadering van oudste verzekeringsfonds in ons land op winters Terschelling Verkeersongeval te Jutrijp stremde het verkeer Broodbezorger geraakte te water Derde avond „Jeugd en Muziek Eindelijk was dan zaterdag de grote dag aangebroken voor het Tam boers- en Pijperscorps van Advendo.’s Middags half vijf schreed burge meester Rasterhoff met de feestelijk uitgedoste Ubbo Anton Faber, met zjjn elf jaar het jongste lid van het tamboerscorps, langs een haag tam boers naar de ingang, waar Ubbo de burgervader de sleutel aanbood om het nieuwe oefengebouw aan de Korte Vreugde officieel te openen. Daarmee was de eerste fase van de aktie van de Stichting „Vrienden van Advendo” afgesloten. Een aktie, welke niet alleen de steun uit eigen kring genoot, maar waar de gehele burgerij zich spontaan daadwerkelijk achter stelde. B.B.-demonstratie 16 m2 groep „Hendrik Bult huis” feestelijk bijeen Meidielingen RONO Op de tweesprong ’Wh A SNEEKER NIEUWSBLAD een de van Nog net als vroeger. Oude namen. er Het grote moment voor Een blik beneden in de grote zaal. is De Zaterdag werd in de achterzaal van Hotel „de Wijnberg” voor de derde maal na de oprichting een avond gehouden van de afd. Sneek van „Jeugd en Mu ziek” Ditmaal had het bestuur geen mu sicus of spreker uitgenodigd, maar wer den er in besloten kring grammofoon platen gedraaid, die de leden zelf kon den meenemen, mits ze een korte toe lichting op hun plaat konden geven. De muziek, die men had meegenomen, liep uiteen van Mozart tot Billy Vaughn. Er werd dus nipt alleen aan klassieke muziek aandacht besteed. Na het draaien van elke plaat volgde een bespreking. Weer kenmerkte deze avond zich door de prettige en gezellige sfeer. Aan het begin werd door het bestuur gewezen op de avond van „Kunst aan Allen”, a.s. donderdag in Hanenburg. De zaal was goed bezet. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Afgelopen zaterdagmiddag hielden de geneeskundige ploegen van Balk, Wor- kum en Makkum dezelfde demonstratie, welke vorige week werd gehouden door de ploegen van Bolsward, Koudum en Sneek. Ook hier werden de tien gewon den weer binnengebracht in de boven, zaal van Aere Perennius, welke als ver. zamelpost was ingericht. De algemene leiding van deze demonstratie berustte, evenals de vorige keer, bij dr van Ree. kum. In de raadsvergadering van a.s. dins, dagavond zullen nog de volgende voor, stellen aan de orde komen. Het eerste houdt in een verzoek van de stichting „Vrienden van het Tam boer. en Pijperkorps Advendo”, om te willen deelnemen aan een renteloze obli gatielening voor een bedrag van f 3000. Op 25 augustus 1959 werd aan deze stichting een perceel grond verkocht aan de Korte Vreugde om aldaar een ver. enigingsgebouw te stichten. Om de stich. tingskosten te bestrijden heeft het stich tingsbestuur bovengenoemde lening uit gegeven en van particuliere zijde thans bijna f 12000.ingetekend, totale lening bedraagt f 15000. Hoewel de overheid niet op elke acti viteit op cultureel gebied kan ingaan, adviseren B. en W. de raad het verzoek in gunstige overweging te nemen, want de stichting van dit gebouw zal in be langrijke mate bijdragen tot het bevor deren van het verenigingsleven en muziekbeoefening in onze gemeente. Ter versterking van het onderling kontakt, hield bovengenoemde groep, voor haar leden met hun dames en even tuele fokkenisten zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst in Hotel Bonne- ma. Vertoond werd eerst ’n knap filmpje over het skütsjesilen, opgenomen door een vertegenwoordiger van Philips. Daarna vertoonde de heer Schaap van Workum ook nog een aantal bijzonder fraaie opnamen van het skütsjesilen, be nevens een filmpje over een buitenland se vacantietrip. Daarna werd er een quiz gehouden waaruit bleek, dat er over de zeilvaart nog heel wat valt te leren. Daarom ook heeft het bestuur beslo ten lezingen te doen houden over het wedstrijdreglement en heeft het de be kende wedstrijdzeiler en Olympisch can- didaat Jaap Helder uit Paterswolde be reid gevonden dbze te houden en wel op de zaterdagen 27 februari, 5 en 12 maart a.s. ’s middags 3 uur in Hotel Bonnema. De ledenvergadering wordt gehouden op zaterdag 19 maart, eveneens om 3 uur. De oudste bescheiden van deze merk waardige organisatie zijn verdwenen, maar de notulenboeken vaqaf het begin van deze eeuw zijn al een stuk geschie denis. Er staan oude namen in, als die van Kunne A. Swart, van Jan Smitjes, Doeke Roos of Jan Wortel. Volgens die Het Jeugdcorps kwam daarna de zaal binnen en bood een keurig vaandel aan. Henny Holkema en Dicky v. d. Heide kweten zich op originele wijze van deze taak. Vervolgens was de beurt aan de seni oren, die met een kast voor het vaandel binnen kwamen, die door de heer C. Dijkstra werd aangeboden. Deze geschenken werden dankbaar door de voorzitter aanvaard, want met beide is een lang gekoesterde wens in vervul ling gegaan. In zijn slotwoord dankte de heer v. d. Werf allen, die op enigerlei wijze had den bijgedragen tot de stichting van het gebouw, in welke dank hij tevens de ge vers van bloemstukken en andere ca deaus betrok. Een extra woord van dank kreeg nog de familie Kamstra, die in het vorige oefenlokaal in het Sportpark steeds voor het corps klaar stond Vrijdagmiddag reed de vertegenwoor diger F. Schut uit Steenwijk met zijn volkswagen te Jutrijp ter hoogte van het gemaal tegen een boom. De oorzaak is nog niet bekend. De auto werd totaal vernield en moest eerst losgebroken worden voordat de bestuurder bevrijd kon worden. Deze is later met een gebroken bovenbeen naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. Doordat de benzinetank van de volks wagen gescheurd was, liep de benzine over de straat, waardoor de rijkspolitie het verkeer ophield met het oog op brandgeweer. Namens de Raad van Toezicht, be staande uit de heren J. K. Klaibeda, K. Feenstra en Tj. v. d. Werf, onthulde de laatste iets over wat achter de schermen was gebeurd. Vrijwel elke avond is men op stap geweest om de financiële kant van de zaak te regelen, maar door de spontane medewerking van de gehele burgerij, was het een vreugde dit te mo gen doen. Met een beroep op de leden om het gebouw waardig te zijn, besloot deze spreker zijn toespraak. Maar dat is al lang geleden en ver geten. Tijdens de vergaderingen van nu is er niet dikwijls iets bijzonders te mel den. De voorzitter heft zijn glas: „Nou mensen, op ’t welzijn van de Buul hoor, santé”. Er worden nieuwe bestuursleden gekozen en er wordt een stoel verloot om de animo voor de vergaderingen te verhogen, hoewel men zou zeggen, dat een stoel het thuisblijven juist bevor dert. Ieder jaar eten de bestuursleden bij de bestuursvergadering ieder een hele eend of een smient op. Ieder jaar wordt er een kort verslag geschreven in de notulenboeken, die een roman van de Terschellinger zeevaart zouden kunnen vormen, een roman, waarvan de hoofd stukken zich overal ter wereld afspelen, als de secretarissen maar mannen van meer woorden waren geweest. Nou ja. tijdens de vergaderingen komen de ton gen wel los. Jan Groendijk vertelt hoe hij een paar jaar geleden zijn tanker verspeelde in Zuid Amerika. „Die Noor kwam recht op ons af", zegt hij. „We zetten de telegraaf op achteruit. Achter uit, nou ja, het gaf niet meer. De Buul betaalde uit Zo zitten de zeelui eenmaal per jaar bijeen op de vergadering van de Ter schellinger Buul, het oudste verzekeringsfonds in ons land. „Spaanse zee”. En een jaar later volgde een uitkering aan de weduwe van Jort D. Bonne. „Haar echtgenoot is hoogst waarschijnlijk verdronken bij de ramp, die zijn stoomschip trof, en waarbij een deel van de bemanning de dood in de golven vond”, aldus de notulen, die uitermate summier zijn. In 1916 was er een uit kering voor de weduwen van J. R. Bos, die met de Prins Maurits op de Ameri. kaanse kust verging en aan de nabe staanden van C. R. Bos, die met zijn schip op een mijn liep. Foar de fryske ütstjüring fan 1 maert sil foar de twadde kear de hollanske kabaretman Huub Martron under de titel „Fryslan boppe syn fisy jaen op Fryslan en de friezen, ek diskear wer yn petear en liet. Yn de ütstjüring fan 4 maert krlje wy it nije ensemble „De kwadraten” to hearren mei nije fryske lieten. De leden fan dizze ploech binne de hearen Rypke Westra, Peter de Jong, Jaep de Graaf en Roel de Jong, dy’t sjonge, en fierders Johan Bok, akkordeon en piano, B. Scholtens, gitaer, P. Koster, bas en D. van der Zee, slachwurk. De fjouwer lieten: „Tusken Rottum en it Reaklif”, „De pinne”, „Anke myn fanke" en „Hy” wurde brocbt op in foar Fryslan frij moderne wize. Het tweede verzoek komt van de ver. eniging „Sneker Montessorischool”, dat beoogt het beschikbaar stellen van gel den uit de gemeentekas voor het op hogen en betegelen van het schoolplein van de Montessorischool aan de Willem. straat. Een klein gedeelte van het plein is slechts van een betegeling voorzien, terwijl het overige deel onverhard is en te laag gelegen. De kinderen zijn dan ook genoodzaakt op de trottoirs te spe len, wat met het oog op de verkeers veiligheid zeer riskant is. B. en W. adviseren de raad de ge vraagde medewerking te verlenen. Buiten werking stelling Woon- ruimtewet 1947. Over het bekende verzoek van de mi nisters van Maatschappelijk Werk en Volkshuisvesting en bouwnijverheid om te mogen vernemen of er bezwaren be. staan tegen het buiten werking stellen van de Woonruimtewet 1947 voor Sneek zeggen B. en W. o.a. het volgende Het heeft ons in hoge mate verbaasd, dat bij de regering de gedachte leeft, dat in onze gemeente geen zodanig wo ningtekort meer zou bestaan dat het gebruik van de bepalingen van de Woonruimtewet 1947 wel gemist kan De jaarlijkse januarivergadering van dit verzekeringsfonds, waarop men Ter. schellinger „ketel” drinkt op het welzijn van de Buul en alle zeevarenden, is een stuk folklore geworden, maar zo is net fonds niet bedoeld, toen het in 1587 of wel bijna 375 jaar geleden werd ge sticht. De Buul werd opgericht door so ciaal voelende lieden. Men zou kunnen zeggen, dat de Buul is geboren uit de nood der weduwen van zeelui, van ijze ren kerels, die op houten schepen voe ren en waren uitgevaren om nimmer te rug te keren. Het oude verzekerings fonds Is de vrucht van solidariteit van de zeelui in vroeger dagen en van de vier oostelijke dorpen van Terschelling, en de jaarvergadering is in deze tijd een belevenis. „We krjjgen allemaal twee verterin gen van de Buul en wie meer wil drin. ken doet dat maar uit z’n eigen zak”, zei voorzitter Jaap van Kunne. De grote glazen warme „ketel”, een typische ei lander drank, gebrouwen uit vijf flesjes donker bier, een fles brandewijn en wat steranijs, met een pond bruine suiker vermengd en gekookt in een grote ketel, stonden al klaar. Het openingswoord van de voorzitter werd beantwoord met een vol- en veelmondig „proost” uit de rokerige zaal. Secretaris D. C. de Jong las de jaarverslagen, die geen schokken de feiten vermeldden. Dat is wel anders geweest, de oude boeken van de Buul zijn er een afspiegeling van hoeveel vei liger de zeevaart in de loop der tijden is geworden. Ongetwijfeld zal het gebouw, nu ’t klaar is, aanstonds ook zorgen geven en veel van Uw doorzettingsvermogen eisen, maar wat hier tot stand is gekomen, zal zeker een stimulans zijn bij Uw verdere aktiviteiten, zei burgemeester Rasterhoff die zijn toespraak besloot met de beste wensen voor de verdere exploitatie van het gebouw. Toen de 72-jarige Sikke Mulder te Op penhuizen, die met een bootje een paar afgelegen klanten van zijn zoon van brood voorziet, zaterdagmorgen bij de boerderij van de gebroeders Hofstee in de boot wilde stappen, gleed hij uit en kwam hij in het water terecht. Een van de kinderen merkte het ongeluk spoedig op en de heer P. Hofstee begaf zich te water en bracht de oude baas op het droge. Daar deze eerst bewusteloos en later erg benauwd was, adviseerde dok ter Ubbens, die spoedig ter plaatse was, hem naar het ziekenhuis te Sneekte ver voeren. De toestand van Mulder laat zich redelijk aanzien. Zaterdagavond hield rayon Sneek van het K.N.G.V. in Workum de jaarlijkse 3e graads wedstrijd voor dames en he ren. In zijn openingswoord sprak de rayon voorzitter en wedstrijdleider de heer J. C. Kan o.m. zijn voldoening uit over het feit, dat naast een vijftiental dames dit jaar ook weer een viertal heren had in geschreven. Hoewel de voorgeschreven oefenstof door alle deelneemsters wel beheerst werd, zijn het juist de uitvoe ring en afwerking die bij deze wedstrij den gewicht in de schaal leggen. Na 2 onderdelen bleek dat >ij de dames een viertal meisjes elkaar het vuur na aan de schenen zou leggen. Akkie Mollinga (T.G.P.) ging toen aan de kop met 37.6 punten, gevolgd door Tiny Geertsma (T.G.P.) met 37.1 punten, derde was Jan- ny Brouwer van „Ontwikkeling” Lang weer met 36.9 punten en vierde Rika Ottema (S.G.V.) met 36.4 punten. Door een ongelukkige afsprong aan de ringen, had Rika nl. punten verloren. Na het derde onderdeel, brug ongelijk, klom Rika van de vierde naar de derde plaats en verhuisde Janny Brou wer naar de vierde. Zij stond toen op haar grootste tegenstandster Akkie Mol linga nog 1.2 punt achter. Met een perfect uitgevoerde vrije oe fening greep Rika haar kans (19.4 pun ten), terwijl Akkie niet verder kwam dan 18.2. punten. De stand was toen Rika en Akkie aan de kop met beide 74.8 punten gevolgd door Janny Brou wer met 74.6 punten en Tiny Geertsma 74.3 punten. Het laatste onderdeel, spreidsprong over de breedte van het paard moest dus de beslissing tussen de beide meisjes bren gen. Met een prima aangezweefde sprong kreeg Rika 19 punten tegen Akkie 18.7 punten. Met een miniem verschil van 0.3 pun ten eindigde zij derhalve op de eerste plaats. De Buul zelf is nog net als vroeger. Ieder lid betaalt drie gulden per jaar. Alleen zeevarenden kunnen toetreden en de leden hebben op zestigjarige leef tijd recht op een uitkering van tachtig gulden en na veertigjarig lidmaatschap op een zelfde bedrag. Maar dat was niet het voornaamste, toen de Buul werd on gericht. Er wordt namelijk bij stranding, aanvaring of brand van het schip, waar op een Buul-lid is gemonsterd een be drag van f120.uitgekeerd, althans, wanneer dat schip wrak wordt en de verzekerde kan bewijzen, dat hij zijn uitrusting heeft verloren. Wanneer het schip alleen maar wrak wordt, zonder verlies van uitrusting, is de uitkering f 80.wanneer het lid overlijdt f 100. 'nneer hij het leven verliest bij een anding f 200.en wanneer hij onge schikt wordt om langer te varen f 120. Enfin, zo zit dat dus met de uitkerin gen, die in deze tijd belachelijk laag schijnen, maar vroeger waren dit kapi tale sommen. boeken werd in 1906 een uitkering ge daan aan G. G. Smit te Lies en Arend J. Ruijg te West Terschelling wegens het overzeilen en tengevolge daarvan zinken van het stoomschip „IJmuiden’ In 1909 kreeg W. Fries een uitkering, omdat zijn schip, de „Santduo” in no- Terschellinger zeemansliedjes en als de voorzitter de vergadering sluit wanneer de Terschellinger winternacht reeds lang is gevallen, dan zegt hij: „Ik wens alle zeelui een behouden vaart Nadat de genodigden, onder wie zich ook mevr. Rasterhoff, wethouder Blok, gemeentesecretaris K. Koster en Korps chef Kooistra bevonden, het gebouw hadden bezichtigd, verzamelde het ge zelschap zich in de grote zaal, waar de heer D. v. d. Werf mede namens zijn collega's S. Veldhuis en Tj. de Vries van de Stichting zijn vreugde over het nieu we bezit niet onder stoelen en banken stak. Zelfs in onze stoutste dromen heb ben wij niet durven hopen, dat wij U nog eens in een eigen gebouw welkom zouden mogen heten, zo zei de heer v. d. Werf en een gevoel van grote voldoening en diepe erkentelijkheid jegens allen die aan de totstandkoming van dit mooie oefengebouw hebben meegewerkt, ver vult ons. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de gemeente, die direct de grond beschikbaar stelde en ook overigens veel medewerking gaf. Mede dank zij deze hulp heeft alles slechts een half jaar geduurd. ,,’t Is vanavond Buul”, zei men enige tijd geleden op Terschelling. En ze waren er allemaal op die winterse januari-avond: Kees van Pietsje’s Kees, en Anke van Oene en Mien, Gerrit van Pietsje’s Kees en alle oud-zeevarenden en zeelui, die toevallig op het eiland waren. Bijna niemand ontbrak er op de zeemans. ziek- en zangverenigingen kunnen van profiteren. Hierna was het woord aan Burgemees ter Rasterhoff, die verklaarde dat B. en W. veel respect en waardering hebben voor de nimmer aflatende volharding, waarmee de Stichting voor de totstand koming van dit gebouw heeft geijverd. Gaarne hebben wij U bij dit initiatief gesteund, in dat licht moet ook het voor stel worden gezien, waarin B. en W. aan de Raad voorstellen in Uw obligatiele ning deel te nemen, want Uw corps neemt in onze stad een plaats in, die niet meer gemist kan worden. Ophogen en betegelen van de speelplaats bij de Montessori school. unieke jaarvergadering van de Buul, de Grootschippersbuldel oftewel assurantiebeurs, die buiten Terschelling onbekend is, maar toch het oudste ver. zekeringsfonds in Nederland vormt en waarvan de jaarvergadering een brok winterse eilandenromantiek vormt. Bij de heren zat er minder spanning in. W. de Boer van T.G.P. bleek reeds bij het eerste onderdeel de beste turner te zijn. Zijn, clubgenoot A. de Vries be zat voor deze wedstrijd nog te weinig capaciteiten. De beide heren van V.K.H. Joure waren niet alleen zwakker in de uitvoering maar bovendien hadden zij een verkeerde afsprong wat hun natuur lijk de nodige punten kostte. De Boer werd dan ook onbetwist nummer een met 112.9 punten. Op de tweede plaats kwam Joh. de Vries van V.K.H. Joure met 103 punten. Na afloop reikte de rayon voorzitter de medailles aan de winnaars uit en sprak de hoop uit, dat voor de a.s. 2e graads wedstrijden minstens evenveel belangstelling zou bestaan en dat ook die wedstrijd evenals deze in dezelfde sportieve sfeer mag verlopen. Voor de winnaars bestaat de kans zich aanstonds op deze wedstrijd met le graads tur- sters en turners te meten. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door leden van T.G.P. en S.G.V. van Sneek, V.K.H. van Joure, Ontwikkeling van Langweer en S.V.W. van Workum. worden. Wjj hebben een gevoel van te. leurstelling en wrevel niet kunnen on derdrukken bij het lezen van de brief van de ministers van maatschappelijk werk en van volkshuisvesting en bouw, njjverheid, een schrijven, dat getuigt van zeer’ weinig inzicht in de woning nood hier ter stede. Regelmatig zijn toch in een of andere vorm gegevens ver. strekt en wij hadden dan ook mogen aannemen, dat de departementale in. stanties beter geïnformeerd zouden zjjn over de feitelijke situatie. Het schrijven van de ministers houdt bovendien de inconsequentie in, dat wel. iswaar wordt bepleit de Woonruimte wet buiten toepassing te laten om weer een normale toestand te verkrijgen, doch de regering blijft halverwege staan als zij het systeem van toe. wjjzing van bouwvolume voor de wo. ningbouw en contingentering van de premiebouw wil handhaven, ook voor de gemeenten waar de Woonruimtewet bui ten werking wordt gesteld. In de jaren 1925 t/m 1939 bedroeg de bevolkingsaanwas gemiddeld 191 zie len per jaar, terwijl de woningvoorraad jarlijks gemiddeld steeg met netto 65 woningen. Gedurende de oorlogsjaren stond de woningbouw vrijwel stil, wat tot gevolg had, dat de gemeente met een tekort van 325 woningen kwam te zitten en bovendien met een aantal reeds tot krotten geworden percelen. Uit de gegevens blijkt, dat na de oor log maar weinig meer wonnlgen zjjn gebouwd dan voor de oorlog, waartegen over staat dat de bevolkingsgroei ook iets hoger is geweest dan in de voor oorlogse jaren. B. en W. becijferen het huidige woningtekort op 880 stuks. Het college tekent hierbij nog aan, dat personen beneden 23 jaar, die trouw plannen koesteren, in verband met de moeilijke situatie, welke er ten aanzien van de woonruimteverdeling bestaat en verschillende groepen „alleenwonenden”, die een eigen woning verlangen niet als woningzoekenden worden ingeschreven. Deze categoriën woningzoekenden zijn dan ook niet bij de berekening van het woningtekort in aanmerking genomen. Naar het zich laat aanzien, zal de toe stand dit jaar nog verslechteren. Er zijn, mede als gevolg van de onzeker heid omtrent de te volgen woningpoli- tiek van de regering, slechts weinig woningen in aanbouw en de toewijzing van bouwvolume voor 1960 aan de ge meente voor de bouw van woningwet woningen is ontstellend gering. Alleen al voor de normale bevolklnsgroel, wel. ke de laatste drie jaren gemiddeld ruim 300 personen bedroeg, zjjn 140 woningen nodig. De gemeente kan van dit aantal 40 bouwen, zodat om de huidige toch reeds slechte situatie op peil te houden, door particulieren 100 woningen gebouwd moeten worden. Zij stellen dan ook voor de bewinds lieden te berichten, dat het bulten wer king stellen van de Woonruimtewet 1947 op dit ogenblik voor Sneek volkomen onverantwoord wordt geacht. Benoemingen. Als onderwijzer aan de Meester Vis- scherschool (openbare school voor zwak zinnige kinderen) dragen B. en W. voor de heer M. T. Smidt, onderwijzer aan de Looxmaschool alhier. Voorts is door hen de volgende voor dracht opgemaakt voor een vakature aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs 1. G. S. Baarda, onderwijzer aan de openbare school voor schipperskinderen alhier; 2. Th. H. W. Buursma, onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te Bergum; 3. S. A. Kooijstra, onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs te Krimpen aan de Lek. Wij staan thans op een tweesprong, aldus vervolgde de heer v. d. Werf, de eerste doelstelling „een eigen gebouw” is thans verwezenlijkt, met het om draaien van de sleutel door de burge meester, is de tweede, nl. de instand houding van het bezit, ingeluid. Het gëbouw is niet uitsluitend ons zelf bestemd, zo eindigde spreker zijn vlotte toespraak, ook andere mu- En de mannen van de Buul zingen ■it 1908 was gezonken in de 0 een van onze vorige nummers al iets ge zegd. Het geheel maakt een keurige in druk en wij kunnen best begrijpen dat de vereniging zeer trots op haar nieuwe oefengebouw is. De bouw geschiedde door firma Gebr. Boomsma, Schildersbedrijf Bajema en de Jong zorgde voor het schilderswerk, fir ma de Groet Boersma nam het sanitair en een deel van de kachels voor haar rekening, het andere deel van deze on misbare attributen leverde firma Hoek stra, firma Houwink had de glasleveran tie en de firma’s Zeilstra en C. Wester verzorgden de stoffering. Beneden bevat het een grote zaal, een garderobe en een keuken en boven een prachtig zaaltje, waar de pijpers kunnen oefenen, hebben hebben ze echter niet van elkaar. De acoustiek in beide vertrekken is prima, hetgeen ongetwijfeld de prestaties van het corps ten goede zal komen. Zaterdag hield de Mater Amabilis- school alhier, haar jaarlijkse balavond. De leerlingen, oud-leerlingen en de vele genodigden hebben kunnen genieten van een gezellige avond en dit kon ook niet anders want de leiding berustte weer bij de heer A. Goesten. Het ensemble Wiersma verzorgde op uitstekende wijze de muziek. De actie „Doe open” werd ingeleid door kapelaan J. M. Diender, waarna door enkele leer lingen de bekende sleuteltjes werden verkocht, die voor deze gelegenheid ook als balroosjes konden dienen. In recordtijd was de hele beschikbare voorraad uitverkocht Een kleine quiz, irijsdansen en derge lijke attracties verhoogden de stemming Hiertoe droeg ook bij het optreden van „De twee Trucen” met populaire liedjes en van het duo Armstrong-Opzeeland met liedjes bij de guitaar. Aan de leidsters van de school, de da mes Hettinga en Draisma, komt dank toe voor het organiseren van deze avond De tamboers en trompetters hun domein beneden. Hinder

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1