De heer P. Schuurmans (75 jaar) nam afscheid van Zuivelbedrijf N.V. Lankhorst „De Lichtboei” speelde „Een Zomerzotheid” IJLST WYMBRITSERADEEL L. S. C. BUITENLANDS OVERZICHT Sm kif Jiil van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 4 V f I 1 115e jaargang no. 18 Kerknieuws Eisenhower in Zuid-Amerika Geslaagd Eigen weg Knittax-prijs viel in Woudsend Nieuwe vleeswagen voor de N.S.S.V. Mgr. Alfrink tot Kardinaal verheven Melkkar aangereden 1-Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD =-=•?-- Wantrouwen tussen Westelijke Grote Drie vergroot Dreigement van Chroestsjow Donderdag 3 maart 1960 Roomboter 20 ct per pakje goedkoper Opnieuw bijdragen voor de kankerbestrijding Sleutelactie S.J.A. Na de pauze (A. overhandigt zijn cadeau Directeur Petter Bij het 7O-jarig bestaan. PHILIA. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Rijke L.S.C.-historie, Lang en zeer gevarieerd, ’t Heeft de club aan ups en down-tjes Feit’lijk nimmer gemankeerd. L.S.C. was „up” beschoren Na inzet van alle kracht, Maar een „down” heeft de blauw- witten Nimmer van hun stuk gebracht. Hoofdzaak was, is en zal blijven De sportieve, goede geest, Die ook buiten d’eerste klasse „Eerste klas” steeds is geweest. L.S.C. is club van vrienden, Die het spel speelt om het spel Aan weerszijden van de kalkljjn Ga het de Blauwwitten wèl Morgen en ook overmorgen Zal hun zeker niet ontgaan Hoeveel, goede, trouwe vrienden Achter L.S.C. hier staan Geref. Kerken. Beroepen te Munneke. buren, J. van Loo, kandidaat te Sneek. Doopsgez. Broederschap. Beroepen te Drachten, Ds A. J. van der Linden van Balk en Woudsend. speelde haar rol met overtuiging. Ook de anderen vertolkten hun rol heel aanne melijk. Mgr. Dr Alfrink, aartsbisschop van Ut recht, is door Z.H. de Paus tot Kardinaal verheven. De bewoners van het oude gedeelte der Joh. W. Frisostraat zullen dinsdag, morgen wel enige keren tevergeefs naar hun melkboer hebben uitgezien. Terwijl deze, de heer B. Hoekema, echter bezig was zijn klanten elders te bedienen en z’n kar ter hoogte van de Jonge’s Fruit, handel langs 't trottoir had geparkeerd, naderde uit de stad een bakfiets en een Verschnnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per halt jaar. Franco per post f 3.75 pet half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. bood hem namens het pakhuispersoneel felicitatie vertoefden de aanwezigen aan het hof van gravin Lodron, te Wenen. Ter ere van de dochter des huizes, Louise, waren verschillende vooraanstaande musici, zo als Joseph Haydn (H .Schram) en de beroemde Engelse zangeres Nancy Sto- race (D iTeule) uitgenodigd, iets voor de aanwezigen te spelen en te zingen. Hoe het toendertijd aan de Europese hoven toeging liet deze muzikale soireé duide lijk zien. Gekleed in prachtige 18e eeuw- se kostuums verwelkomden de dames ie dere aangekondigde, die dan met de no dige gratie zijn steek aan de lakei af stond. De aanbidder van de jonge Louise Mozart was helaas niet aanwezig, aan gezien de gravin meende dat zijn avan ces voor haar bedoeld waren. Hij werd daarom op concertreis gezonden „Papa” Haydn opende deze soireé met het spelen van een sonate in drie delen. Harry Schram vertolkte deze uitstekend waarna hij mej. Teule begeleidde met twee liederen, o.a. Veilchen van Mozart Daarop gaf het koor een bijdrage, waar na besloten werd met het dansen van een menuet. Het kapwerk, dat hierbij zo’n belangrijke plaats innam was door de heer Wolthuizen uitstekend verzorgd. Het middernachtelijk uur had al gesla gen toen de directeur van de school voorging in dankgebed Vrjjwel het gehele personeel van het zuivelbedrijf NV. Lankhorst te OsingahuL zen was maandagmorgen in de nieuwe, gezellig ingerichte kantine bijeen om afscheid te nemen van de heer P. Schuurmans. Na 53 jaar verbonden te zijn aan het bedrijf achtte deze de tijd gekomen een punt te zetten achter zijn werk zaamheden. Hij vierde die dag eveneens zijn 75e verjaardag, zodat er dus reden was tot dubbele vreugde. Alle werkzaamheden op enkele uitzonderingen na waren stopgezet om iedereen in de gelegenheid te stellen de scheldende jarige persoonlijk de hand te drukken. Aan de Vrije Universieit te Amster dam slaagde onze stadgenoot de heer B. Lodewyk voor het kandidaatsexamen rechten. Men kan niet zeggen, dat de sfeer voor de komende topconferentie er beter op geworden is. Nog steeds beheerst de kwestie van de Westduitse militaire de póts in Spanje de politieke betrekkingen tussen de Westelijke Grote Drie. Het onderlinge wantrouwen is er zeer door vergroot en vooral de West-Duitsers zullen beseffen, dat men hen nog niet als volwaardige partners wil beschou wen. De Westduitse verklaringen over het geval, worden veelal weinig geloofd, vooral niet de bewering dat het initiatief tot het vestigen van de depóts bij de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Herter, en bij generaal Norstad, de opperbevelhebber van de Noordatlantische Verdragsorganisatie, zou hebben gelegen. De reis van Eisenhower naar Latijns- Amerika lijkt een groter succes te zullen worden dan die van Chroestsjow naar Zuidoost-Azië, doch een definitief oor deel zal men waarschijnlijk eerst later kunnen vellen. Anti-Amerikaanse de monstraties, door uiterst linkse en ex treem nationalistische kringen tegen Eisenhower opgezet, vonden geen weer klank onder de massa. Het is goed dat Eisenhower de nadruk legde op de ont wapening. Immers de beperking van de defensielasten zou voor de Latijnsameri- kaanse landen de mogelijkheid scheppen meer geld voor de economische ontwik keling weg te leggen. Maandagmiddag werd de nieuwe wagen voor het vleesvervoer van de N.S.S.V. (Nieuwe Sneker Slagers Vereniging)aan de Badhuisgracht tentoongesteld. De ge heel wit geschilderde wagen, welke de oude, die ongeveer twee maanden ge leden werd aangereden en totaal ver nield, zal vervangen, heeft reeds zijn intrede gedaan in onze stad. De houteb wanden zijn met zink bekleed, wat de hygiëne ten goede komt en het geheel maakt een frisse en zindelijke indruk. De nieuwe wagen is breder dan de vori ge en er kan ook meer vlees in worden vervoerd. Na de bezichtiging kwamen de sla gers in Café Leeuwen bijeen, waar de heer J. Spoelstra allereerst het ongeluk memoreerde, dat de heer Fokke Huis, man is overkomen. De belangstelling, welke Huisman ondervond tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en daarna, heeft ongetwijfeld mee bijgedragen tot zijn herstel en wij hopen, zo sprak de heer Spoelstra, dat dit zo volledig zal zijn dat hij zijn oude taak weer kan ver. vullen. Na het ongeluk stond de N.S.S.V. voor een moeilijke taak. Er moest een nieuwe tvagen komen, doch waar vandaan? Ge. lukkig kon de aankoopcommissie, be staande uit de heren R. Piersma en J. Hofmeester, in het zuiden van ons land een wagen aankopen. Aan de firma Rtfp- kema werd opgedragen deze dusdanig op te knappen dat hij zou voldoen aan de eisen, welke tegenwoordig gesteld worden. En zij is daarin volledig ge slaagd, zo constateerde de heer Spoel stra. Hierna voerde de heer Schuurmans, directeur van het abattoir, het woord waarbij hij de Sneker slagers complimen teerde met hun aanwinst en hoopte dat zij er lang genoegen van zullen beleven. Het onderhoud alsmede het schoon, maken zal in handen blijven van de fir ma Gebr. Niemendal. Chroestsjow zal dus waarschijnlijk niet met onverbloemd genoegen terug zien op zijn Aziatische reis. Duidelijk is wel, dat Zuidoost-Azië een eigen weg wil gaan. De Chinees-Indiasche overeen komst tot het houden van besprekingen over het grensgeschil tussen beide lan- De T.G.P’ers Fokke de Bruin en Siep van Lin- donk hebben vanwege hun prestaties al meer dere malen in ’t nieuws gestaan. Zaterdagmiddag vestigden zij weer de aandacht op zich door hun jraaie successen in Joure. Fokke prolongeer de daar zijn titel Fries kampioen toesteltumen van de Junior-heren en Siep veroverde deze titel bü de adspirant-jongens. Hier ziet men ze samen in een fraaie handstand op de brug tijdens een trainingsavond. Links de Bruin, rechts van Lin- donk. Ook Adenauers woorden over de trouw van West-Duitsland aan de NAVO en het voortdurende overleg, dat met deze organisatie zou hebben plaats ge had, werden niet geheel au sérieux ge nomen. Selwyn Lloyd, de Britse minister van buitenlandse zaken, weersprak zelfs in het Lagerhuis de bewering, dat de NAVO en de Britse ambassadeur te Bonn zouden zijn geraadpleegd en dat dezen hun instemming met de plannen tot ves tiging van de Westduitse depots en an dere faciliteiten in Spanje zouden heb ben betuigd. Toch hield Lloyd de Duit sers in zekere zin de hand boven het hoofd; hij richtte vooral enkele vermanen, de woorden tot hen en zei, dat het toch vooral verstandig zou zijn faciliteiten te zoeken in een land dat lid is van de NAVO en niet in Spanje. Velen zijn de laatste dagen bezig ge weest uit te zoeken, wie toch wel de „indiscretie” zou hebben begaan om aan The New York Times te vertellen over de Duitse plannen. Naar men aanneemt zijn het niet de Engelsen geweest, doch heeft het opperbevel van de NAVO hier toe het initiatief genomen. Zeker is alleen dat de Russen zullen profiteren van dit nieuwe wantrouwen onder de bondgeno ten in de NAVO. De West-Duitsers schij nen nog steeds niet te beseffen, dat er meer reden bestaat hèn te wantrouwen als zij contact zoeken met het Spanje van Hitlers protégé Franco, dan wanneer bijvoorbeeld de Amerikanen dat doen. Dé kwestie-Duitsland lijkt overigens verder van een oplossing dan ooit, nu Chroestsjow te Djakarta nog eens het Russische standpunt inzake Duitsland herhaalde, en opnieuw dreigde een apart vredesverdrag met Oost-Duitsland te zullen sluiten als er op de topconfe rentie geen overeenstemming over Ber lijn en de Duitse kwestie wordt bereikt. Het verstrekken van de nieuwe passen met de naam van de Duitse democrati sche republiek (Oost-Duitsland) aan de in Berlijn gestationeerde leden van Wes telijke missies, werkt ook al niet mee tot het scheppen van een betere sfeer. De Westelijken kunnen immers deze nieuwe passen niet erkennen omdat dit tevens de erkenning van Oost-Duitsland zou inhouden. Tenslotte zouden, uit het op zichzelf gerechtvaardigde, Westelijke be sluit, om voortaan weer vluchten op gro te hoogten naar Berlijn te laten maken, moeilijkheden kunnen voortkomen, daal de Russen hiertegen vorig jaar bezwaar hebben gemaakt en Westelijke vliegtui gen toen in de luchtcorridor naar Ber lin hebben bedreigd. De Russische premier Chroestsjow is intussen van zijn reis naar Zuidoost-Azië teruggekeerd. Aan Indonesië heeft hij talrijke toezeggingen gedaan, o.m. een crediet van 250 miljoen dollar met een rente van 2¥z%; steun ten aanzien van de strijd om Nieuw Guinea en de belof te, dat ook Aziatische landen in de toe komst aan topconferenties zullen kunnen deelnemen. Toch vonden de Indonesiërs het nodig om van hun neutralisme blijk te geven. Nog vóór ondertekening van het gemeenschappelijk communiqué van Chroestsjow en Soekarno, verklaarde de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, dat Indonesië min stens nog 500 miljoen dollar aan credie- ten nodig heeft. Dit geld zou uiteraard ook door Amerika geleverd kunnen wor den. SNEEKER NIEUWSBLAD De prijs van roomboter zal met on geveer 20 cent per pakje dalen. Ook wordt aan het eind van deze week een verlaging van de kaasprijs verwacht. Met ingang van dinsdag is de boter. prijs in de groothandel met ongeveer 86 cent per kilogram omlaag gegaan, als gevolg van het feit dat van 1 maart af geen export van boter naar Duitsland meer mogelijk is. het moment dat de bestuurder van de bakfiets de melkwagen wilde passeren werd hij door de motorcarrier ingehaald, maar doordat er een volkswagenbusje aan de overzijde van de straat gepar. keerd stond was de doorgang te smal en werd de bakfiets tegen de melkkar gedrukt. Dit kwam voor de melkkar te hard aan, en met de bovenbouw schoof ook een groot aantal flessen van de wa gen, welke val slechts enkele flessen overleefden. Al de anderen gingen aan scherven. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de materiële scha de was groot. De politie maakte proces, verbaal op en stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Het secretariaat van de afdeling Sneek van de Nederlandsche Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina- Fonds voor de kankerbestrijding ont. ving een dezer dagen opnieuw bericht, dat nu door personeel van N.V. Hubert en Co en fa. Kwant bedragen waren overgemaakt ten gunste van bovenge noemd fonds. Zoals wij al eerder vermeldden komt ook de georganiseerde Sneker jeugd in actie voor haar leeftijdgenoten in de vluchtelingenkampen Friedrichsfeld en Ohmstede in N.W. Duitsland, wie men d< kans wil geven de hun toekomends, plaats in de samenleving in te nemen. Voor dit doel heeft de S.J.A. die deze actie organiseert, de medewerking ver kregen van de plaatselijke drumbands, de jeugd-verenigingen en de scholen en zullen a.s. zaterdag de volgende aktivi- teiten worden ontplooid: Van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur een Instuif in het Gerechtsge bouw met schieten .balwerpen enz. Een straatcollecte door de gehele stad onder aanvoering van een luidspreker- auto en een draaiorgel onder het motto: „Kwartjesregen voor de kampen Frie- BENOEMD. De heer A. Wouda, werkzaam ten kantore van de Zuivelfabriek te Wouds end, is benoemd tot tweede boekhouder aan de Coöperatieve Zuivelfabriek „Ons Belang” te Vriezenveen. een boeket bloemen aan, als voor zijn 75e verjaardag. Zichtbaar ontroerd dankte Schuurmans voor alle hulde bracht. „Ik was hier geheel voorbereid, maar alles wat ik vandaag heb meegemaakt vind ik in één woord prachtig”, zo zei hij. Het deed hem ge noegen dat zovelen aanwezig waren. Dat is heel anders dan vroeger. Ook de per soneelsvereniging had zijn volste aan. dacht en spr. hoopte dat deze ook in de toekomst mag blijven bloeien. Zijn har telijke dank en zijn beste wensen verge zelden tenslotte de aanwezigen toen deze hem persoonlijk gelukwensten met zijn verjaardag. Tijdens de reclame-campagne in het najaar van 1959 schreef de Importrice Maschmeyer Co. N.V. te Amsterdam nl. een slagzinnen.prijsvraag uit, waar voor zij vnf wasmachines, vijf naai machines eh vijf breimachines als prij zen beschikbaar stelde. In de Zuidwest hoek, het rayon van de heer Slump, was mevrouw Bangma de gelukkige en dins dagmorgen betaalde de heer Slump haar in zijn zaak de koopsom van haar brei machine onder enveloppe terug. Ze had voor deze prettige aangelegenheid haar man mee genomen en beiden prezen om beurten de vele mogelijkheden van de Knittax waarop mevrouw Bangma in zeer korte tijd ook de mooie jumper ge breid had, welke zij deze morgen droeg. Naar de heer Slump ons vertelde, was dit reeds de derde maal dat een van zijn klanten tot de winnaars in zulk een prijsvraag behoorde. De heer Schuurmans trad op 3 juni 1907 als kantoorbediende in dienst bij de firma, die toen nog onder leiding stond van wijlen de heer Nico Lankhorst. Toen deze in 1924 overleed werd hij corres- pondent/boekhouder by de heer Auke Lankhorst, wiens vertrouwensman hij werd. Deze functie behield hij toen in 1949 het bedrijf omgezet werd in een familie N.V. Na het beëindigen van zijn drukke werkzaamheden zal hij ongetwijfeld meer tijd voor zijn hobby, de muziek, hebben. Hij is nl. actief lid van de muziekver eniging „Crescendo” te Heeg, waarvan zijn zoon dirigent is. Ook in het maat schappelijk en kerkelijk leven is de heer Schuurmans een groot animator. (Hij .s o.a. secr.-penningm. van het Groene Kruis, afd. Heeg). De heer H. Petter, directeur van de firma, noemde de heer Schuurmans een man van bijzondere accuratesse en trouw. Ook de positie, welke hij bekleed de, was daar een afspiegeling van. Elite morgen nam hij de post door met de heer Lankhorst en in een bedrijf als dit is dat een vertrouwensfunctie, aldus spreker. Aanvankelijk voelde de heer Schuurmans er niet veel voor in bijzijn van het gehele personeel gehuldigd te worden, doch tenslotte bezweek hij voor de aandrang. „De kantine was gereed”, zo zei de heer Petter, „en waarom zou. den wy het dan niet doen?” Toen hij 40 jaar aan het bedrijf was verbonden, is hem de ere.medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend, doch na vijftig jaar kan dat niet op. nieuw. Men moet dan de zestig jaar heb. ben volgemaakt en dat kan in dit geval niet meer, hoewel het jeugdig voorko men van de heer Schuurmans anders zou doen vermoeden. Spreker bood zijn scheidende medewerker tot besluit en. kele rookartikelen aan. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer P. Vlas. Deze herinnerde zich de tijd toen hij als twaalfjarige jongen op het kantoor kwam en hem de eerste beginselen werden bijgebracht door de heer Schuurmans. De goede onderlinge verstandhouding, welke toen is ont. staan, is altyd bewaard gebleven. De heer Vlas geloofde dat, nu de jubilaris ophoudt met werken, hij zijn familie leden graag eens wat meer zou willen opzoeken, en daarom bood hij de jarige een reistas aan, welke gevuld was met de beste wensen en dank voor wat hij allemaal gedaan heeft. Namens de personeelsvereniging bood de heer G. Gerritsen de scheidende een tuinbank aan, waarop, zo hoopte hij, de heer Schuurmans nog vele jaren in goe de gezondheid mag zitten genieten van de mooie natuur. Ook de heer S. v. d. Schaaf sprak en Verheugend is de nieuwe verklaring in verzoenende geest van Ferhat Abbas, de premier van d» „voorlopige Algerijn se regering”. Hij verwierp de kantonale verkiezingen, welke in mei en juni wor den gehouden en die het land zouden „balkaniseren” en in ethische en gods dienstige gemeenschappen opdelen. Maar zijn eigen regering vermeldde hij met geen woord en hij liet blijken, dat hij niet persé leden van deze „regering”, zo als de gevangen Ben Bella, in een onder- handelingsdelegatie met de Fransen zit ting wil laten nemen. Vermelden wij tenslotte nog de span ning aan de grenzen van Israël, waar de Verenigde Arabische Republiek, een grote troepenmacht zou hebben samen getrokken. Naar het thans lijkt, ziet de situatie, ondanks dit en ondanks de drei gende woorden van de Raad van de Arabische Liga, die te Kaïro bijeen is geweest, er niet al te gevaarlijk uit. De Israëlische premier, Ben Goerion, achtte het in ieder geval geen bezwaar om naar Amerika te gaan, waar hij de situ atie met secretaris-generaal Hammar skjöld van. de Verenigde Naties zal be spreken. Hij weet, dat het Israëlische leger nog altijd volkomen opgewassen is tegen de Arabieren. Bovendien zullen zowel de Russen als het Westen thans, met de topconferentie in zicht, alles doen om te vermijden, dat er in het Midden oosten een groot conflict uitbreekt. „Met een Knittax maakt men Ko ninklijk breiwerk”. Met deze slagzin verdiende mevrouw B. Bangma-de Jong te Woudsend de 360 gulden terug, welke zy in de herfst van het vorig jaar bij de Speciaalzaak G. Slump aan de Oude Koemarkt voor haar nieuwe Knittax breimachine had betaald. den is waarschijnlijk niet door Russische bemiddeling tot stand gebracht. Nehroe, de premier van India, wilde tot voor kort niet met China spreken, omdat men het zozeer oneens was over de interpre tatie van de feiten. Op zijn latere uitno diging aan de Chinese premier, Tsjoe En-Lai, nog vóór Chroestsjows bezoek aan India gedaan ,had hij een negatief antwoord verwacht. Doch Tsjoe ant woordde ongewoon welwillend. Ver- moec’elijk hebben China zowel als India gehandeld onder druk van de publieke opinie in Zuidoost-Azië, welke Nehroes houding te halstarrig achtte en die van Rood-China te agressief. Men is vaak enigszins huiverig als men een traditie verbreekt, omdat de reactie hierop zeer verschillend kan zijn. Doch de schoolclub van de Chr. Kweekschool „De Lichtboei”, kan zeggen dat door te breken met de traditie elk jaar een groot toneelstuk op te voeren, veel eer in leg de bij de bezoekers van haar jaarlijkse feestavond, welke gisteren in ’t Amicitia Theater gehouden werd. Voor de pauze vermeldde het pro gramma het blijspel in zeven taferelen ’n „Zomerzotheid”, terwijl daarna de aanwezigen geconfronteerd werden met het hofleven in Wenen in het jaar 1780, ten huize van gravin Lodron. De voorzitter de heer B. Krol opende de avond met gebed, waarna het toneel stuk werd opgevoerd. Vier Amsterdamse studentes logeren bij een vriendin, die eveneens in de hoofdstad studeert en besluiten op een dag in de bossen te gaan picknicken. Het is een uiteenlopend gezelschap. Daar is allereerst de flapuit Erica ,in de wande ling Pit genoemd (T. Metz). Zij en haar vriendin Dot Vermeer (J. de Vries) be horen tot de meisjes, die echt op vakan tie zijn en ’t conventionele overboord zetten. Doch hun uitlatingen doen de hoog hartige Ella Heuveling (A. Reitsma) soms opspringen van ergernis, die zingen en broodjes uit de vuist eten iets „onge hoords” vindt. Het gesprek gaat over koetjes en kalfjes totdat zij het over jongens krijgen. En dan krijgen we de meest uiteenlopende meningen te horen. Pit vindt dat je wel met iedere aardige jongen kunt uitgaan evenals Dot, doch Ella meent dat zij zich niet kan bemoei en met een jongen uit niet hogere krin gen. Zij zal elke jongen van adelijke af komst in één oogopslag herkennen. Plotseling verschijnt daar een jonge man, die pech aan zijn auto heeft en on gewild het hele gesprek heeft gehoord. Pit vindt hem wat een aardige jongen, doch Ella is geshockeerd. De jongeman blijkt echter Jonkheer Padt van Heyen- motorcarrier van gemeentewerken. Op daal te zijn, die tijdens de vakantiewe ken met drie vrienden op het buiten Sonnewende vertoeft. Deze vertelt het hele verhaal aan zijn vrienden, studen ten te Leiden, en stelt voor als ze de meisjes mochten ontmoeten een ander zich als Jonkheer moet voordoen. Na lo ting valt deze eer Gerrit Jan Loots te beurt, die belooft zich met de grootste ijver van zijn taak te kwijten. Inderdaad komen de meisjes dezelfde dag nog op Sonnewende en Ella begint direct al de Jonkheer voor zich te nemen. De ken nismaking blijkt zo goed te bevallen, dat de jongelui vrijwel elke dag bijelkaar zijn, hoewel de jongens door de per soonsverwisseling soms in grote moei lijkheden geraken. Vooral als de eeuwi ge student Jef van Doorn binnenkomt, die nog helemaal niets van de affaire afweet. Hij wordt echter spoedig inge licht en doet dan naar hartelust mee aan het spelletje, dat soms echter niet meer op een spelletje lijkt wanneer de weder zijdse symphatieën „bedenkelijke” vor men beginnen aan te nemen. Pit vindt vooral Lukas, die de werkelij ke Jonkheer is en nu als chauffeur in dienst van zijn plaatsvervanger is, aardig en dit leidt tot het geven van autorij- lessen door de chauffeur. Op de laatste avond besluiten de vrienden de waar heid aan het licht te brengen en volgt de ontknoping. Ella, die meende al met de Jonkheer verloofd te zijn, keert stampvoetend van kwaadheid naar huis terug terwijl de anderen een gelukkige liefde ten deel is gevallen, uitgezonderd Gerrit Jan Loots, alias de Jonkheer maar ochzouden hij en de blonde Lenie niet. Zonder de overige speelsters en spe lers te kort te doen willen we even de rol van de pseudo-jonkheer, gespeedl door P. Kalteren .vermelden. Men kreeg soms het gevoel dat hij dagelijks zo’n persoonsverwisseling voorgeschoteld krijgt gezien de uitstekende manier waarop hij deze figuur over het voet licht bracht. Ook Ella (A. Reitsma) was prima in de rol van hooghartige geaffec teerd sprekende studente. Pit (T. Metz) was inderdaad een meisje met pit endrichsfeld en Ohmstede”. de heer hem ge niet op

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1