Nijland blij met haar vernieuwde school I Goed geslaagd hondenfest'm te Leeuwarden Black Boys won met pijn van Surhuisterveen WYMBRITSERADEEL IJLST van en Officieel Orgaan van de gemeenten SHE EK, Maan dug 1 Miss Bril 1960 IF.Z.S. boekte tegen G.A.V.C. een gelijk spel ZATERDAGVOETBAL. Geslaagd Ingezonden L.S.C. Jun. IA kampioen s Joh. Diekstra Fries jeugd kampioen Schaken en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Mooie en rare dingen I - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT F E.M.M.” ..i,..Ti. ii. straks in uniform Leden „Dorpsbel.” Goënga geven voortaan 2,50 per jaar voor klok en toren - I t SNEEKER NIEUWSBLAD Promotie vierde klas. r Goede dag voor Rood Geel. met I In W.Z.S. veroverde weer een punt. zoveel Blij met de blijden. J leider J. keurmejstei een Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Met het oplaten van ballonnen toonde de schooljeugd van Nijland haar vreugde OUDEGA (W.) Benoemd tot tweede botermaker.centrifugist aan de K.N.M. Zuivelfabriek te Oudega (W.) de heer H. v. d. Sloot te Veenwouden. Persoonlijk kampioenschap van Friesland. de onze wedstrijd tegerf Alcides geen fout en be haalde een kleine 01 overwinning. De ranglijst 18.30 20.25 19.24 19.22 20.22 18.21 18.20 worden verplaatst, met hebben behandeld. Maar nu die werkers verleden wegens de vorst een paar dagen konden werken, zijn daar rare Black Boys Ttfnje Bergum Gorredijk Freno 16-23 16.22 16.18 16.18 15.17 18-29 18.24 18.21 18-20 18.16 20.31 20.27 20.25 20.21 20.19 20.19 16-15 16.14 16.9 15-7 17.16 17.15 18.15 18.10 18-6 19.18 20-18 20.16 19.14 20.14 20.13 Verschimt MAANDAGS en DON DERDAGS Achilles Harlingen LSC Olyphia Zw.w.einde Haren Nicator de Kooi Friesland Emmeloord Stanfries GAVC Dr. Boys Drogeham Nijland DWP Warga CAB DTD Oldeboorn De Sweach O.wolde RES MKV ’29 WZS Steenwijk DOG 18.15 18.14 18-14 18.14 18.13 e n Rood Geel FVC Jubbega Gruno GRC Frisia VAKO Quick (N.) O.parkers WW Sneek DOS ’19 Hengelo WVC Borne VDZ Quick ’20 Klazienav. Heeg Workum VVT ACV 18.16 18.16 19.13 18.12 18.12 18-V’ 18.30 19.29 20.25 19.21 19.19 18.18 18.17 Enkele standen na de ronde van j.i. zaterdag v. d. Bijl 3',2 uit 4 partijen; D. Boven 3 uit 4 partyen; Waling Dgkstra 2 la uit 4 partijen. Advertentieprij» 15 ct per mm. Bij contrict (handelsidv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. ESCA 17.17 Alcides 19.16 Be Quick Z. 19.13 18.11 19.11 18.10 van de heer J. Dijkstra te Leeuwarden kreeg zeer goed. Zesde van de tien kam- pioen-honden werd de Engelse Setter Kamp. „Andrew van de Griene Greiden” van onze stadgenote mevr. A. Otto-v. d. Hamme. Dit was voor de keurmeesters een zeer moeilijke klasse, daar alle tien top-honden zijn in hun ras. Hoewel dus uit de Noorderhoek een zeer fleurig bericht kwam en in het Zui- dersportpark WZS ook tot een zeer dra- gelijk resultaat is gekomen, is over het algemeen genomen deze zondag door de Sneker clubs niet een ry'ke oogst aan punten binnengehaald. Sneek moest na melijk in Hengelo een 30 nederlaag in. casseren, terwijl LSC op eigen terrein met 24 ten onder ging. In de eerste klas B week niet dingen gebeurd. Van vele tuinhuisjes zijn r.l. de ruiten stukgeslagen. En daar is nie. mand mee gediend. Wie de dader(s) mag of mogen zijn, laten ze zich even melden aan 't bureau van politie. Ver keerden behoeven dan niet te worden verdacht. En dergeiyke helden mag men zeker niet van lafheid verdenken. De amateur.tuinder A. Boeijenga, secretaris van „Nut en Genoegen”, Kloosterdwarsstraat 5. Burgemeester van Hout zei dat het Gemeentebestuur met het schoolbestuur biy was nu de vernieuwing een feit is geworden, want hoewel het onderwas een taak is van het Rijk, is het ook een aanhoudende zorg voor het lokale be stuur. Er gaat geen raadsvergadering voorbij zonder onderwijszaken. Wym. britseradeel doet veel voor de verbete ring en instandhouding van het onder was. Op de begroting welke totaal ruim f2.000.000.bedraagt, is er 300.000 gul. den voor uitgetrokken. Ook hier is de zaak met het schoolbestuur en Gemeen tewerken goed aangepakt. Spr. wenste het bestuur en het onderwijzend perso neel veel geluk met het vernieuwde ge bouw, dat ongetwijfeld ook stimulerend op de kinderen zal werken. Hierna sprak aannemer Feenstra zijn dank uit voor net in hem gestelde ver trouwen, waarbij de heer Gerbrandij op merkte dat dit wederkerig was. De heer Feenstra liet zyn woorden vergezeld gaan met het aanbieden van een vlagge. stok. Namens het C.V.O. sprak de heer Fa ber. Op de oude scholen kunnen ook wel goede resultaten behaald worden, doen een nieuwe omgeving werkt prettiger. Zowel voor het personeel als voor de leerlingen. De taak van de onderwijzers is zeer verantwoordeiyk. Vooral in de grote steden. De kinderen zijn meer op chool dan in de huiselijke kring en aarom zal de school de opvoeding moe- _en aanvullen. De heer Peeleman, directeur van de echnische school in Bolsward, sprak <ok enige woorden van waardering en jood aan de kast van het orgel, welke .n een niet al te beste conditie verkeert, in zijn school te laten repareren. Ook de heren Bootsma en v. d. Wal, resp. voorzitter van Plaatselyk Belang De Kynologenclub „Friesland” zaterdag een match in zalen Schaaf te Leeuwarden. Dit was een goed geslaagd honden-festijn, waarvoor niet minder dan 120 honden waren ingeschreven, ver deeld over 35 rassen. Ongeveer 1 uur opende de voorzit ter de heer C. v. Saarloos deze match, waarvan wij helaas geen woord kon Wie een kijkje neemt in het Noord, westelijk gedeelte van onze stad, kan het opgevallen zijn dat er grote bedrij vigheid is naast en achter het Black Boys.veld. De Gemeente laat daar door de Nederl. Heide Mij een complex tuin grond egaliseren en draineren. En W’e weet hoe dat land er heen lag en het nu in ogenschouw neemt nu de werkzaam heden vorderen, zal zeggen: dit wordt stukken mooier. Als rekreatie voor ama. teur.tuinders veel idealer dan voorheen. Aan de werkers bij de Heide Mij alle lof dat ze de tuinhokjes, die tijdelijk moesten zorg Hoewel onze stadgenote mevrouw H. v. d. Wa}Beswerda zaterdagavond in Hillegom niet gekozen is als Miss Bril 1960, heeft ze toch veel lof van een zeer deskundige jury geoogst. Haar optreden, eerst in een lichtgroen middagjurkje, daarna in een zacht lila tuniekjaponnetje was allerliefst en ze werd dan ook vele malen gefotografeerd als een van de fa voriete candidaten voor de begeerde ti tel. heeft Quick (N.) zich blijkbaar weer helemaal hersteld van de inzinking tegen Oosterparkers. Be Quick (Z.) werd na- meiyk met een 30 nederlaag naar huis gezonden. Het duel ESCAWVC, van belang voor de groepering in de mid. denmoot, werd een 22 gelijk spel. Al leen van belang voor de ranglijst waren de uitslagen van VDZDOS ’19 (uitslag 14) en WWQuick ’20 (uit slag 32)waardoor WW onze stadge noten is gepasseerd. In de lagere regio nen zijn VDZ en Quick ’20 weer een beetje steviger op de laagste plaatsen komen te zitten, waarbij Borne als lachende derde heeft toegekeken. Zoals gezegd moest Sneek in Hengelo met een vrij zware 30 nederlaag genoegen ne. men. Oosterparkers maakte in de uit. Door zijn overwinning op Siebe Jong uit Boxum j.l. zaterdag, is jonge stadgenoot John Diekstra met 3*2 pnt. uit 4 partijen jeugdkampioen van Friesland geworden. Een prachtig sue. ces voor John, die nu straks zal aan treden voor de strijd om het jeugdlands- kampioenschap el k i r op de Kluiten- Door een 3-2 overwin ning op het bezoekende GAVC werd het reeds lang in de lucht hangen de kampioenschap van de LSC IA junioren zon dagmiddag een feit. De drie doelpunten voor LSC werden gescoord door: Hartkamp, Mat- schat en Boers. Van ze ventien wedstrijden wer- er dertien gewonnen, drie verloren, terwijl één wedstrijd onbeslist bleef. Hiernaast het kampioens- elftal. Zittend v.Ln.r. K. Duits, W. Graatsma, J. Boers, H. Hartkamp en W. Matschat. Staande v.l.n.r. F. de Jong, A. Graatsma, D. Kikkert, J. Jaasma, S. Kampstra, J. Abelskamp, Chr. Arrel- man. Voorts links foto berg en speler H. Hof- stra, en directeur van Gemeentewerken, com plimenteerden het schoolbestuur, waar, bij laatstgenoemde opmerkte, dat on danks de 108 handelingen, welke ver richt moesten worden voor de ver bouwing een feit was, het werk toch in de kortst mogelijke tijd is uitgevoerd. De heer Gerbrandij sprak daarop een sluitingswoord waarbij hij opmerkte dat de dynamische tijd, waarin wij leven, zijn stempel heeft gedrukt op alle ver anderingen, welke nu tot stand komen. Het is daarom niet onmogelijk, dat dit niéuwe gebouw over twintig jaar ouder wets zal worden genoemd, maar op 't ogenblik zijn we er erg blij mee. De aannemers en leveranciers aan wie de heer Gerbrandij dank had gebracht waren: Aannemingsmaatschappij Feen stra; de heren Sijtsma en Tjalsma, die het schilderwerk verzorgden; de firma Marko (schoolmeubels)de firma Nier, meijer (verwarming) en de heer Hiem. stra (verlichting). De firma’s Aukema en Metz verzorgden de stoffering en vloerbedekking. Ook vele anderen, die hadden meegewerkt, werden hartelijk bedankt. Herdenking 75-jarig bestaan. ’s Avonds werd onder grote belang stelling het 75-jarig bestaan van de school herdacht, welk feest ook door B. en W. van Wymbritseradeel, het oud- hoofd J. ten Have, de vroegere onder wijzer R. de Boer en de plaatselijke ker. keraad alsmede die van Wolsum werd meegevierd. Voorts was er een aantal schriftelijke felicitaties binnengekomen. De heer G. M. Gerbrandij, voorzitter van het schoolbestuur, schetste in zijn terugblik de grote strijd welke voor het Chr. onderwijs gevoerd moest worden. Verder gaf hij een overzicht van de hoofden die de school hebben gediend, en wekte hij de aanwezigen op de Chr. school te blijven steunen om daardoor het evangelie aan de jeugd te brengen. Het hoofd, de heer J. A. Reinberger, schetste op vaak geestige wijze het schoolgaan over ’t laatste halfjaar, waarin de verbouwing tot stand kwam. Burgemeester van Hout bood de ge lukwensen van ’t gemeentebestuur aan waarbij hij de hoop uitsprak, dat onder Gods zegen het onderwijs aan de ver nieuwde school rijke vruchten zal dra gen. Namens de kerkeraad te Nijland sprak de heer Heegsma, die de verhouding kerk en school uiteenzette en er zijn blijdschap over uitsprak, dat Nijland een Chr. school bezit. De heer Koopmans, die de kerkeraad van Wolsum vertegenwoordigde, wees op de hechte band tussen hun dorp en de school en wenste, evenals de vorige sprekers het schoolbestuur het beste toe. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer ten Have, die met een ovatie werd begroet en voornamelijk de periode welke hij in Nijland doorbracht memoreerde, en de heer de Boer, ook oud.leerling en tijdens de crisisjaren kwekeling met akte en later onderwij zer aan de school. De avond werd op prettige wijze op. geluisterd door zang en muziek van „The Rangers”, terwijl de aanwezigen ook nog te zien kregen hoe 50 jaar ge. leden onderwijs weid gegeven. De wijze waarop dit werd uitgebeeld was zeer vermakelijk en sloeg geweldig in. De leider Ds M. J. J. Bonting sprak tot besluit een dankwoord tot allen die er aan hadden meegewerkt deze her denking zo voortreffelijk te doen sla gen, waarna de avond met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus gesloten werd. die wegens een blessure niet van de par tij kon zijn, en Het schoolbestuur komt een compli ment toe voor wat met deze vernieuwing bereikt is. Er mankeert, zoals ook in. specteur Sipkens zei, niets aan. De vier leslokalen voldoen aan de eisen, welke tegenwoordig aan een school worden ge. steld. Licht en ruimte is er in overvloed aanwezig en ook het interieur ziet er prachtig verzorgd uit. De oude banken zyn vervangen door lichte tafeltjes en stoeltjes, waarvan het onderstel in grijs en rood is uitgevoerd. Ook is in elk lo kaal een wasgelegenheid aangebracht terwijl in de gangen eveneens een derge. lyke gelegenheid aanwezig is. De oude lampen hebben plaats moeten maken voor een neon.verlichting. Een grote kachel in de hoek van de lokalen zorgt voor de nodige warmte, terwijl de lich. te kleuren, waarin de leslokalen zijn geschilderd, deze een fleurig aanzien geven. In het gebouw onthulde de voorzitter ?an het schoolbestuur, de heer G. M. Ger. brandy een originele scheepsbel, welke werd aangeboden door het personeel en de leerlingen. De heer Reinbergën, die hierbij het woord voerde, deelde mede, dat de bel was opgeknapt door de heer Zuiderhof en diens vader gezorgd had voor het prachtige smeedijzeren kruis, als symbool dat de kinderen door deze bel geroepen mogen wordeg naar Jezus Christus. Na de bezichtiging ging het gezel schap naar Ons Gebouw, waar de heer Gerbrandy als eerste het woord nam. Hy memoreerde dat het aanvankelijk in de bedoeling lag een kleine verandering aan te brengen. Maar toen bleek dat ook andere dingen om verbetering vroegen, werd besloten tot een algemene ver. nieuwing over te gaan. Met behulp van het gemeentebestuur, dat zijn volle me. derwerking verleende, is het schoolbe stuur erin geslaagd in ongeveer een jaar de verbouwing tott stand ta laten ko men. Ook richtte de heer Gerbrandij zich tot hen, die het gebouw gemaakt hebben tot wat het nu is. Het zal het onder, wyzend personeel tot plezier zijn in deze school te werken, zo zei hij. een extra pluim van de keurmesstei tij kon zijn, en rechts voor zijn best gebouwd lichaam en pri nog leider G. S- Jaasma. Het grote duel in deze afdeling tussen Jubbega en Rood Geel is geëindigd in een doelpuntloos gelijk spel. Omdat ech ter FVC volkomen onverwacht met 03 van Gruno heeft verloren, is de positie van leider Rood Geel sterker geworden. Achilles en VAKO verdeelden ook de puntjes, het werd 11, zodat in de mid denmoot niets in de stand is veranderd. Hoewel LSC door de 24 nederlaag tegen Frisia behoorlijk terrein heeft verloren, is het voor onze stadgenoten nog een geluk dat ook Zw.w.einde en Olyphia resp. met 3—1 tegen Harlin gen en 31 tegen GRC aan het kortste eind trokken. Een daling op de rang, lijst is dan ook niet het gevolg geweest, hoewel de afstand tot de laatste plaats wel benauwend klein is geworden. De stand van zaken de vierde klas A deze keer een tweetal verrassende uit slagen. Zo wist Drogeham, dat tegen Heerenveense Boys niet veel kans leek te hebben, met 45 te winnen. Een goed besluit van de competitie Ook in Delfstrahuizen viel een uitslag die ei. genlijk niet in de lijn der verwachting lag. Hier was het Zeerobben dat met de buit haar huis terugkeerde. Delfstra huizen werd met 2—3 verslagen en de Harlingers hebben nog kans op de derde plaats. De stand: QVC MJV H’veen Boys Delfstrah. Zeerobben Black Boys zorgde voor een zeer goed begin van de promotie-competitie door een van de meest vasthoudende Candida, ten voor de promotie (vorig jaar was Surhuisterveen ook kampioen) met een 32 nederlaag naar huis te sturen. De eerste twee punten zijn binnen, maar het was een benauwde zege. Oldemarkt won met 30 van Roden. A.s. zondag worden de wedstryden RodenBlack Boys en Surhuisterveen Oldemarkt gespeeld. In de vierde klasse A is de competitie geëindigd. De uitslag van de laatste wedstrijd, die tussen Ol. deboorn en Tynje, werd een grote ver rassing. De thuisclub zag nameiyk kans een geiyk spel af te dwingen. Feest in Oldeboorn, maar bij de Sweach zal wel een gedrukte stemming heersen, want hiermee is de dreigende degradatie een feit geworden. De eindstand: De vlag, die donderdag op de kerktoren van Nylanil wapperde, gaf aanleiding tot de veronderstelling dat daar iets bijzonders op til was. En inderdaad was er reden voor een feestelijke stemming. De vernieuwde christelijke school werd die middag officieel door burgemeester van Hout heropend. Een jongen en een meisje boden de eerste burger van Wymbritseradeel daarvoor op een fluwelen kussen de sleutel aan. Na de opening zongen de leerlingen een toepasselijk lied onder leiding van het schoolhoofd de heer Reinberger, die ook de tekst gemaakt had, waarna tientallen ballonnen door de schooljeugd werden losgelaten. Na de opening waarbij de burgemeester de wens uitsprak dat het vernieuwde schoolge bouw een lange rij van jaren dienstbaar mag zijn aan de opvoeding van de Nij- lander jeugd, bezichtigden de genodigden het gebouw. hield ma „tekening”. Hij draagt de staart wel iets te vrolijk, maar werd toch de beste hond van de vijf. Daarna werd de En gelse Setter-teef „Van Kynneets Anna bel”, van mevr. A. Otto-v. d. Hamme voorgeleid. Deze teef is nog maar een jaar oud, doch munt nu al uit door de adelijke kop en ’t mooie type. Zij moet nog „komen", maar voor de toekomst zien wij in haar een top-hond. De Gor don Setter-teef „Ellemien v. Duijnen- burg” van de heer P. de Haas te Oude ga (W.) ging met zeer goed naar huis terug. Een prachtige import is de Gol den Retriever-reu „Chieftain of Ulvin” van mevr. H. Huges-Smeding te Deinum. Het is een prima hond, in kleur en type en werd beste met uitmuntend van de Retrievers. Van dezelfde eigenaresse werden de teef „Zungeru Martella” en „Deyne-Hiems Joy” Golden Retriever- teef eveneens met zeer goed gekwalifi ceerd. De Cocker-Spaniel „Cinderella” (teef) van mevr. J. Mesken-Luiting te Rau- -werd, kreeg in zware concurrentie goed; De langharige Dashond-reu „Gentle man’s Benno" van de heer S. v. d. Ploeg te Jelsum behaalde de hoogste kwalifi catie uitmuntend. Het mooie dwergpoe- deltje reu, „Kruimeltje Krasmoje” Selo” Haar brillen, beschikbaar gesteld door een firma uit Amsterdam, leverancier van haar opticien trokken de aandacht door de bijzonder mooie pasvorm en het flatteuze model. Bij het groene japonnetje droeg ze een bril met een groen montuur in de tint van haar ogen. Bij de lila japon paste een bril met een iets donkerder mon tuur: de cobrabril De groene bril draagt de naam tullip. De eindstrijd die over de televisie is uitgezonden, werd voor onze stadgenote een grote belevenis. De jury had geen gemakkelijke taak toen ze uit de twaalf candidates de „aller”mooiste moest kie zen en het was dan ook een kwestie van halve puntjes. Jammer dat mevrouw v. d. Wal niet bij de eerste drie behoorde, maar het is toch al een persoonlijke tri omf, en een eer voor haar opticien, dat zij het tot de finale bracht en zich met recht de Miss Bril van het Noorden mocht noemen. Naar zij ons meedeelde waren er on geveer 1800 foto’s voor deze wedstrijd ingestuurd. Kct is dus wel een bijzon derheid dat haar foto, een voortreffelijke opname van Ger Dijs, uit deze massa ge licht is. In de derde klas Noord is dit we k. end maar één wedstryd gespeeld. De wedstrijd HeegONS vond nameiyk geen doorgang. Het is een verrassing geworden, want in Leeuwarden versloeg Harkemase Boys het blijkbaar volkomen gedesillusioneerde Blauw Wit ’34 1—3. Or. N. (Gr.) 18-27 L. Zw.luwen 18.27 BI. Wit '34 18.24 ONS 16.17 Hark. Boys 18.17 De wit zwarten kwamen deze keer tot een goed resultaat door tegen het Grouwster GAVC een kostbaar puntje te veroveren. Hierdoor hebben onze stadgenoten namelijk Steenwijk gepas, seerd, dat in eii tegen Oosterwolde een 21 nederlaag te slikken kreeg. DOG kwam op eigen veld tegen het Leeuwar. der MKV ’29 tot een opmerkelijk resul taat. Het werd nameiyk een 52 zege voor de thuisclub. Dit betekent dus dat de stryd rond de laagste plaats nog lang niet gestreden is. De nieuwe kampioens. ploeg verloor, zoals de traditie dat schijnt te willen, de eerste wedstryd na het behalen van het kampioenschap. De Kooi won met 24. In de N.O.poIder kwamen Emmeloord en Friesland tot een 22 gelijk spel. RESStanfries werd een dikke 40 overwinning voor de thuisclub. den verstaan, vanwege het o.i. beslist onnodige geblaf van de honden, ’t Is onbegrijpelijk dat sommige inzenders absoluut geen moeite doen hun hond het „aan een stuk door” blaffen te beletten en het is zeer ongepast de ope ningsrede van de voorzitter daardoor te verstoren. Enige leden van onze Sneker kynolo genclub kwamen weer goed uit de bus. De Sneker reus, de D. dog-reu „Sinjeur Janus van Blankenweer” van de heer W. A. Groen, trok de aandacht van het publiek vanwege zijn enorme boddy, „Janus” werd de beste van de D. Doggen, 't Was jammer dat de D. Dog „Carna” van de heer K. Elzinga te Oudega (W.) wegens ziekte (van de hond) niet aan wezig kon zijn. Mevrouw J. Cloo-de Vries uit Nijelamer kreeg met haar St, Bernard-reu „Ary fan ’t Heitelan” de 2e plaats tussen de zeven beste honden van de match, terwijl haar St. Bernard „Sissi fan ’t Heitelan” de beste werd in de kampioensklasse. Bovendien won zij de beker voor degene die de hond het beste voor bracht. Een en ander is dus wel een felicitatie waard. De Boxer- reu „Pras v. Neu Drosedon” van de heer W. Zeilmaker te Drachten, werd gekwalificeerd met uitmuntend, de Box- er-reu „Addis v. Maltase” van de heer F. de Jong te Heerenveen, goed; de box- er-reu „Dullyna ’s Appie” van de heer Th. v. d. Weit te Balk, zeer goed; „Dul lyna ’s Aidy teef van dezelfde eigenaar eveneens zeer goed; de boxer-teef „Achaat v. Maltase” van de heer F. de Jong te Heerenveen sloot de rij van de boxers met zeer goed. De D. Herder-reu „Herold v. d. Elf Steden”, van de heer J. v. Tuinen, Leeu warden kreeg uitmuntend en werd de beste van de -zeven tophonden van de match. Dit is ook inderdaad een prach tige hond. „Gouverneur v. d. Elf Steden” D. Herder-reu, eig. de heer Y. Bosma ging ook met uitmuntend naar Mantgum terug. De schitterende Collie-teef „Dianake”, van mej. E. Veenstra, werd beste van de Collies met uitmuntend; „Jolanda”, Collie-teef van de heer E. Fa ber te Bozum kreeg zeer goed. Het vlug ge Whippet-teefje „Cassandra” van mevr. A. Guittart-Bijlsma, alhier le zeer goed. De Dalmatische reu „Picolo” van mevr. C. Schutte-van Kuil, kreeg extra pluim van de De leden van de muziekvereniging E.M.M. te Oudega (W.) komen binnen kort ook in uniform. Er is lang en breed over gesproken en ook zijn er diverse acties voor gevoerd, waarbij vooral het plaatsen van renteloze aandelen behoor lijk wat heeft opgeleverd, maar nu is het doel toch byna bereikt. De kleur van het uniform jas, broek en pet wordt blauw met een gouden bies in de pan. talon. Half april kunnen de inwoners van Oudega, Idzega en Sandfirden de muzikanten in hun nieuwe kledij bewon deren. In de consistorie te Goënga hield de Vereniging „Dorpsbelang” haar jaarlijk se vergadering onder leiding van de voorzitter de heer A. Kornelis. Na de jaarverslagen van de secretaris en de penningm. volgde de bestuursverkie zing wegens het aftreden van de heer K. B. Jellema. In zijn plaats werd ge kozen de heer S. Greidanus, die deze be noeming aannam. Bij de rondvaag be handelde de voorzitter het onderhoud van toren en klok en werd besloten dat ieder lid van de vereniging hiervoor f2.50 per jaar zal bijdragen. Na de pauze hield de heer J. B. Sin- gelsma van Goutum een lezing over „Natür en Gea fan Fryslan”. Na afloop dankte de voorzitter hem dat hy de ver gadering zo van zijn schitterende opna men had laten genieten, gg. x

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1