S.V. -jeugd gaf twee uitvoeringen Sneek raamt begrotingstekort voor 1960 op ruim 302.000 gulden Transporibeton: nieuwe werkwijze in de bouwwereld Verbetering woonklimaat, woonruimte en verkeer IJLST WYMBRITSERADEEL van en 11 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ■- Maandag 21 maart 1960 115e jaargang no. 23 F 1 Sneller en goedkoper Jeugdige stadgenoot tegen auto gebotst en aan de gevolgen overleden Hel eerste kievitsei voor Sneek Zeer geslaagde Ouderavond van de Bolwerkschool Ook O.N.S. IA kampioen Plm. j 7Q.000 minder dan vorig jaar SS SNEEKER NIEUWSBLAD Nieuw industrieterrein. Bij het zusterhuis in aanbouw rijkssubsidie Geen badinrichting. Het Zusterhuis Jeugdleeszaal. Zie vervolg op pagina 2 Het verkeer van en naar de Lemmerweg. Modernisering en uitbreiding Zwembad. Uitbreiding Pier de Boer Stick, ting. Aldus begint de nota van burgemees ter en wethouders betreffende de ge meentebegroting en die van de takken van dienst voor 1960, welke dezer dagen nen te komen of naar deze kant te ver laten. Een plan tot modernisering en even tuele uitbreiding van het zwembad is in voorbereiding. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS ma (2), K. de Bruin en G. Bil. De foto toont de kampioenen, die van de zes maar liefst Conclusie. Uit bestudering van de begroting kan volgens B. en VV. slechts de conclusie worden getrokken, dat daarin niet de mogelijkheden schuilen om op verschil lende terreinen ten behoeve van de ge meente die aktiviteiten te ontplooien, welke noodzakelyk of wenselijk moeten worden geacht. Voox- de aanleg van de nieuwe terti. aire weg langs de spoorbaan van Sneek naar IJlst zijn, in samenwerking met de B. en W.’s van Wymbritseradeel en IJlst, de eerste voorbereidende maatregelen reeds genomen. Wanneer met de uitvoe ring van dit aanvullend werkobject kan worden begonnen valt nog niet te zeg gen. 7 V-. jes op muziek van Vrij en Blij werd het eerste deel van het programma, waarop de dames J. en A. Zijlstra, onder wier leiding dit stond, met voldoening kun nen terugzien, beëindigd. De gymnasten van nu konden zich daarna meteen klaar maken voor de sprookjesfiguren van straks in gr epen Voorts zijn de eerste voorbereidende maatregelen genomen voor de ver. nieuwing en verlaging van de Hospita- lerbrug en de daarmede verband hou. dende verkeersvoorzieningen. heei’ G. Schuil uit Sneek zongen de kin. deren of hun leven er van afhing en speelden ze met overtuiging hun rol. De pruik van de koning is gestolen door de Zwarte Bende, maar prins Ottekar, die met prinses Sienna wil trouwen, slaagt er met hulp van kabouter Langhaard in haar terug te brengen. Uit het lang, durig applaus bleek hoezeer de ouderen dit spel van de jongeren hadden gewaar deerd. Ook mevr. R. Heeringavan der Meer, die de regie voerde en mej. A- Bruinsma kunnen tevreden zjjn over het resultaat van hun pupillen. De heer J. Bruirisma, die het muzikale gedeelte verzorgde, kon nadat ds Verveld deze mooie avond met gebed had gesloten, eveneens zeer voldaan naar huis terug keren. Te- te mogen ver. enige ruimere armslag op financieel gebied voor de ge meente zal ontstaan Uiteraard is deze begroting nog opgezet volgens de oude regeling, maar in het voorste) van de regering om deze te verlenen tot en met 1960 is overeenkomstig de ook voor 1959 geldende regeling, weer bepaald, dat bij bet totstandkomen van een nieuwe re geling voor dit jaar hetgeen op grond van de bestaande regeling wordt geno. ten, aangemerkt wordt als voorschot op de uitkeringen ingevolge de nadere re geling. In verband met de verlenging van de bestaande regeling blijft voor de meente tevens de mogelijkheid voor een subjectieve verhoging van de algemene uitkering in aanmerking te komen. Daar dit ook voor 1959 is ge schied, behoeft voor 1960 niet een af. zonderlijk verzoek te worden gedaan, maar dat op deze verhoging aanspraak wordt gemaakt behoeft volgens B. en W. geen nader betoog. de auto kan 3 m3 specie bevatten voor welke hoeveelheid tweemaal gedraaid moet worden. In totaal beschikt de com binatie over acht auto’s, waarvan vier in Leeuwarden. De andere bedrijven hebben elk een, maar hebben ze meer nodig, dan springt Leeuwarden bij. De onderzoekingen van de materialen ge schieden alle in het laboratorium van de moeder.centrale. Ook de laatste Stuiversbrug, de Konin ginnebrug, de Lemmerbrug en de Woud. vaartsbrug kunnen hun functie niet goed meer vervullen. Ter bepaling van de urgentie van de vervanging van deze bruggen hebben B. en W. overwogen dat het verkeer van en naar de Lemmerweg in een bijzonder kwetsbare situatie ver keert. Wanneer tot vervanging van de Lemmerbrug wordt overgegaan of voor herstelwerkzaamheden voor het verkeer zou moeten worden afgesloten, is het in de huidige situatie voor het rijverkeer praktisch niet mogelijk Sneek hier bin. De bouw van premiewoningen zal daartoe zoveel mogelijk worden bevor derd, waarbij opgemerkt wordt, dat zo. dra de mogelijkheid zich voordoet, ter afsluiting van de eerste fase van het sa neringsplan voor de Steenklip de nieuw bouw aldaar weer ter hand zal worden genomen. Een voorstel tot vaststelling van een dergelijk plan voor de Zomer, rakbuurten zal binnenkort worden inge diend en voor de Boschstraten is zulk een plan in voorbereiding. Weg Sneek—IJlst. Rondweg Leeuwarderweg— Rjjksweg 43. Naar moet worden aangenomen zal aan de plannen voor de rondweg vanaf de Leeuwarderweg via de noordoost, hoek en de noorderhoek naar Rijksweg 43 in dit jaar over het gehele tracé geen uitvoering kunnen worden gegeven. De dure kunstwerken vormen hiervoor een beletsel. Advertentieprijj 15 ct per mm. Bil contract (handelsadv.) ager Abonnementsprijs t 5, per half iaar Franco pet post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad het gevoelen van B. en W. niet in te houden dat uitsluitend op grond van die overweging de uitvoering van verschil, lende als noodzakelijk aan te merken objecten maar achterwege moet blijven. Temeer nu Sneek als kerngemeente is aangewezen en dit reeds haar eerste vruchten begint af te werpen. Tot dusver zijn nl. al acht verzoeken voor een z.g. uitbreidingspremie inge diend en kan het negende elke dag ver wacht worden. Van deze verzoeken Is één afgewezen wegens een te geringe nuttige vloeroppervlakte van de additio nele nieuwbouw. De zeven overblijvende hebben betrekking op een uitbreiding van <le bebouwde oppervlakte met in to taal 7700 m2, wat neerkomt op een door de aanvragers aanvaarde verplich. ting fesamen tenminste 154 manue. Ijjke arbeidskrachten tewerk te stellen. Voor twee der ingediende verzoeken heeft de minister van economische za ken de financiële medewerking van het rijk reeds toegezegd, terwjjl een ver zoek, betrekking hebbende op de vesti ging van een nieuwe industrie in onze gemeente, welke in eerste instantie 50 man werk kan verschaffen, bij het departement in behandeling is. Onderhandelinger. met een Ameri kaanse onderneming omtrent de vesti. ging van een afdeling van haar industri. eel bedrijf m onze gemeente hebben geen resultaat gehad. Naar mag wor. den aangenomen een gevolg van de bij zondere faciliteiten welke België thans aan buitenlandse investeerders ver strekt. De directie heeft althans aan dat land de voorkeur gegeven. m.s. Unie van Z. Afrika en Z.W’. Afrika: m.s. Heemskerk (22 maart). Inlichtingen betreffende de verzen, dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Wel kan de verwachting worden uitgesproken, dat in het kader ver betering der infra.structuur binnen afzienbare tijd de aansluiting aan de geprojecteerde weg, omvattende voor het St. Antonius Ziekenhuis, dat, zoals bekend, gebouwd wordt door het Bouwbedrijf D. J. Ringnalda, Tjotter straat, is nu ongeveer voor een derde deel gevorderd, zo vertelde de heer Ring nalda ons. Hjj is vorig jaar mei begon nen en hoopt voorjaar 1961 klaar te zijn. Voor de funderingen en de kelders, die rusten op 700 palen van 7% meter leng, te en de vloeren is al 500 m3 beton ge. stort. Voor de twee verdiepingen, de ko. lommen en de rest van de begane grond. vloeren is nogmaals 500 m3 nodig. Het gaat echter snel, want er wordt dank zij het transportbeton plm. 150 kubieke meter per dag gestort, tweemaal zoveel als met de oude methode. Als de au:o met het stortbeton op het werk komt, I laat men dit in een grote bak vloeien, van waaruit het met „Japanners”, de typische benaming voor de ijzeren krui wagens op gummibanden die een inhoud hebben van een kwart kubieke meter, naar de stortplaatsen wordt gereden. De heer Ringnalda is zeer tevreden over deze nieuwe werkwijze, die econo, mischer en dus ook goedkoper is. Boven dien heeft men minder kans op stagna tie, waarmee men met de eigen beton molens nogal eens te kampen heeft. de verbetering van het Stations plein en de Kanaalstraat en de aan leg van een nieuw autobusstation, ter hand kan worden genomen. De voorbereiding van de plannen voor de vervanging van de Oosterpoorts. brug door een vaste oeververbinding verkeert in een zodanig stadium, dat B. en W. de verwachting durven uit te spreken dat de aanbesteding dit jaar haar beslag zal krijgen. In gelijke geest is gehandeld met het verzoek van het bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek om medewer. king voor de stichting in het leeszaalge. bouw van een speciale jeugdleerzaal. Ook hierover hopen B. en W. de Raad in de loop van dit jaar nader te kunnen in lichten. Kapitaalswerken. Ook al biedt de begroting bij de hui dige stand van zaken te weinig ruimte om tot uitvoering van nieuwe kapitaals werken te besluiten, behoeft dit naar Mede op grond van het hiervoor ver melde moet er op worden gerekend dat het nog op het „eiland” beschikbare in dustrieterrein binnen afzienbare tijd na genoeg volledig uitgegeven zal zijn. De aanleg van een nieuw terrein wordt reeds voorbereid. Als onderdeel van deze plannen moet ue aanleg van een insteek- haven met het daarbij behorende in. dustrieterrein tussen de Oppenhuizer- weg en rijksweg 43 zeer urgent geacht worden. Voorstellen hiertoe en voor de uitgifte van het eerste gedeelte dezer terreinen zullen de Raad binnenkort bereiken. Een gedeelte is inmiddels reeds voor een industriële onderneming gereserveerd. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur is bij de spoorwegovergang te Scharnegoutum een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan de 11-jarige Keimpe Horjus uit Sneek het leven heeft gekost. Hij en zijn vriendjes Douwe Oppewal en Hendrik Kars maakten die middag een fietstochtje en zaten even achter Scharnegoutum in het gras wat uit te rusten. Toen er een fietser voorbij kwam sprong één van de jongens op z'n fiets en reed hém achterna om te vra gen hoe laat het was. De 11-jarige Keimpe fietste op zijn beurt weer achter zijn kameraadje aan, doch beide jon gens konden de fietser niet meer inha len. waarna zij terug wilden keren. Zonder achterom te kijken draaide Keimpe de weg op, maar botste daarbij tegen een achter hem rijdende auto op De gevolgen waren verschrikkelijk. De jongen werd tegen de grond gesmakt en werd met een hersenbloeding naar het St. Antonius Ziekenhuis alhier vervoerd, waar hij, zonder bij kennis te zijn ge komen, gistermiddag overleed. De 16-jarige Bonnie Siemonsma, wo nende Priorstraat 18, is de eerste Sneker die dit jaar een kievitsei heeft gevonden. Hij vond het gistermorgen in een kuiltje op het land van de veehouder Tilma aan de Zwette tegen de spoorlijn. Hij heeft het burgemeester Rasterhoff aangebo den. Vrijdagavond kwamen in Hotel Ha nenburg de ouders van de Bolwerk school bijeen voor het houden van de jaarlijkse ouderavond. De belangstelling was enorm. Na een kort en hartelijk welkomstwoord door de voorzitter ving de afwerking van het programma aan, dat er zeer gevarieerd uitzag. Het was een bont programma, dat de kinderen brachten en het duurde van acht tot half twaalf. Kleine toneelstukjes, voor drachtles in ’t Fries, Nederlands, kinder zang zowel koorzang als enkele solo- nummertjes, een poppenballet door de kleinen van de eerste klas, volksdansjes, gymnastiek van de blauwe matroosjes, accordeon- en pianomuziek. Men kon aan alles merken, dat er flink gerepe teerd en geoefend was en .de uitvoering slaagde dan ook volkomen. Zonder aan de andere leuke stukjes iets te kort te doen, moeten 'wij vermeiden, dat het poppenballetje, dat ingestudeerd was door de dames onderwijzeressen een bij zonder groot succes had. De Oudercom- missie en het personeel kunnen dan ook met groot genoegen op de verrichte ar beid terug zien. De heer Noorman sprak tot slot een woord van warme dank aan allen, die aan het slagen hadden meege werkt, niet in het minst aan de milde gevers van prijzen en prijsjes. „De Pruik van de Koning”, aan welke kinderoperette in drie be. drijven veertig S.V.S.-adspiranten mee. werkten. Met pianobegeleiding van de Met het oog hierop achten achten zjj het noodzakelijk dat binnen afzienbare t(jd tot vervanging van de Woudvaarts. brug en verbetering van de oosteljjke toegangsweg naar deze brug wordt overgegaan. Nu de verbreding en de ver. betering van de Prinsengracht inmiddels tot stand is gekomen, zal het daardoor mogeijjk worden bedoeld verkeer onder alle omstandigheden gaande te houden, wat tevens in bijzondere mate van be. lang moet worden geacht voor de in. dustriële en andere bedrijven in dit stadsdeel. Behalve op de op uitbreiding en vestiging van industrieën gerichte maatrege len elders in dit nummer vermeld wijzen B. en W. in hun Nota betreffen de de gemeentebegroting en die van de takken van dienst voor I960 ook nog op de uitvoering van werken welke daartoe indirect kunnen bijdragen: verbete ring van het woonklimaat, uitbreiding van de aanwezige woonruimte en ver betering van de plaatselijke verkeerssituatie. In dit verband achten zij het in hoge mate teleurstellend, dat de nieuwe rege. ling van de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten, waarop reeds aan de leden van de Raad is toegezon. enige jaren de hoop was gevestigd, nog steeds niet tot stand is gekomen. Te meer omdat zij menen wachten, dat daardoor Vele ouders in Scharnegoutum zullen donderdagavond met onverholen trots naar de verrichtingen van hun spruiten hebben gekeken. De. sportvereniging S.V.S. gaf nl. haar jaarlijkse uitvoering en deze keer had het bestuur besloten het programma door de jeugd te laten verzorgen. En die heeft zich met on gekende ijver van deze taak gekweten. Om half acht marcheerden de adspiran- ten op de vrolijke klanken van de Am sterdamse Politie-kapel zaal Elim bin nen, welke originele entree de bezoekers een hartelijk applaus ontlokte. Velen, die dezer dagen de vrachtauto met daarop een grote draaiende beton molen door de stad zagen rijden, zullen zich waarschijnlijk hebben afgevraagd wat dat nu weer te betekenen heeft. Welnu, wij kunnen hun nieuwsgierigheid bevredigen. Zij maakten kennis met een nieuwe verschijning in de bouwwereld, het zgn. transportbeton, dat op deze wijze van de betoncentrale naar het bouw werk, in dit geval het in aanbouw zijnde zusterhuis aan de Meeuwenlaan, wordt vervoerd. Ds S. J. Verveld sprak na de gebrul- Een leuk tafereeltje uit de operette kelijke opening over de metamorphose, welke de hedendaagse jeugd heeft on dergaan. Vijftig jaar was het ónmoge lijk dat de kinderen zich op deze manier in het openbaar vertoonden. Gelukkig is dat nu anders en toch is de christelijke levensbeschouwing niet aangetast. De voorzitter van S.V.S., de heer D. Smit, vertelde dat de vereniging de jeugd niet alleen ziet als een fundament, waar zij op voort kan bouwen. Zij de. monstreert dit vanavond door het pro gramma door de jongeren van zes tot twaalf jaar te laten verzorgen. Ook memoreerde hij het optreden van de zus tervereniging tc Oppenhuizen. Deze de monstratie leverde ons honderd nieuwe leden op en op 't ogenblik telt de sport, vereniging reeds twee honderd leden. Hierna begon de gymnastiek-uitvoe. ring. De meisjes openden met een bank. oefening en aan de verbeten gezichtjes kon men zien dat z.e hun uiterste best deden „mem en heit” te tonen wat ze allemaal konden. Vaak moest de tong daarbij helpen en dit werkte blijkbaar inspirerend, want de oefening had een vlot verloop. De meer spectaculaire oefening van de jongens aan de brug met ongelijke leggers viel bij het pu. bliek ook zeer in de smaak en menige S.V.S.’er zal zich wel eens op de tanden hebben gebeten om maar niet te laten merken, dat zijn enigszins mislukte af sprong hem toch flink pijn deed. Met een matrozendansje van de meis. Zaterdag hebben we er in onze stad tien gespeelde wedstrijden weer een voetbalkampioen bijgekregen. 14 wonnen, één gelijk speelden en één Ditmaal was het O.N.S. IA, dat in de verloren. Op de achterste rij van links FVB de titel veroverde. De beslissende naar rechts: De leider de heer J. v. d. wedstrijd werd gespeeld tegen het be- Heiden, J. Cnossen, F. Plat, F. Jasper zoekende QVC IA en het werd ’n schit- J. v. Tuinen, K. Jasper en de trainer terende 7-0 overwinning voor de Th. IJdema. Op de voorgrond v.l.n.r.: J. O.N.S.-ers. De doelpunten werden ge- Abma, G. Bil, K. de Bruin, A. Abma, M maakt door M. Hoekstra (3 maal), J. Ab- Hoekstra en K. Terpstra. Tot nu toe werd en wordt op vele bouwwerken het beton nog ter plaatse met betonmolens vervaardigd. Bg beton, transport geschiedt dit op één centraal punt,in onze stad het bedrijf van Er. ven Feenstra aan de Oppenhuizerweg, dat behoort tot de combinatie Friesland Beton waarin dit bedrijf en soortgelijke te Leeuwarden, Harlingen, Drachten en Heerenveen zich voor dit doel verenigd hebben. Leeuwarden heeft de moeder. centrale, in de andere plaatsen zijn het sub-centrales. Hier wordt de beton kant en klaar gemaakt en daarna per auto naar het werk vervoerd. Het mengen geschiedt half.automa- tisch, waarbij de voorgeschreven hoe veelheden cement, zand en grint met klokken worden afgewogen. Het cement wordt uit een grote silo naar de hoog gelegen mengbak getrild, het zand en het grint worden met de grote hijskraan toegevoerd. Ook wordt direct water aan het mengsel toegevoegd, dat daarna in de op de auto staande betonmolen wordt gestort, die daarvoor onder de koker wordt gereden. Op weg naar het werk blijft de molen draaien en wordt zo nodig uit een tank nog meer water toegevoegd. De capaciteit van de installatie be draagt 25—30 m3 per uur. De molen op In het kader van de structuurverbete. ring dient naar de mening van B. en W. voor een spoedige uitvoering ook in aan. merking te komen de voorgenomen uit breiding van de werkplaats der Pier de Boerstichting. Hiervoor zal door het be. stuur met medewerking van de gemeen te een rijkssubsidie worden aange. vraagd. De Gemeentebegroting voor 1959, zoals die aanvankelijk aan de Raad ter vast, stelling werd aangeboden, sloot met een tekort van ruim f 379.000.Het na delig saldo van de gewone dienst der begroting voor 1960 bedraagt ruim f 302.000.Ten opzichte van het vorig jaar dus een voordelig verschil van 78.000.—. Bij de beoordeling van dit bedrag dient echter niet uit het oog te worden ver. loren, dat de begrotingen voor de aan 1960 voorafgaande jaren in niet onbe tekenende mate de invloed ondervonden van de toen gevolgde wijze van verant woording der kosten voor het bouwrijp maken van gronden en van de opbreng sten van verkochte of door de gemeente zelf in beslag genomen bouwterreinen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. Aldabi (24 maart); Australië: s.s. Arendskerk (22 maart); s.s. Port Auckland (22 maart); Brazilië: s.s. Aldabi (24 maart); s.s. Amazon (24 maart); m.s. Saarstein (24 maart); Canada: s.s. Waterman (23 maart); m.s. Noordam (24 maart); Chili: via New York (24 maart); Indonesië: m.s. Bali (24 maart); Ned. Antillen: m.s. Maron (21 maart); Suriname: Oranjestad (23 maart); B. en W. zijn tot de conclusie geko men dat door de steeds kleiner worden, de mogelijkheid een aanvaardbare ex. ploitatie te verkrijgen van de stichting van een badinrichting in de voormalige gasfabriek moet worden afgezlen. In. middels echter hebben zij pogingen aan gewend in het kader der structuurver- beterende werken de stichting van een instruktiebad voor de schooljeugd in dit gebouw met behulp van een rijkssubsidie uitgevoerd te krijgen. Hierover worden thans adviezen Inge zonnen. den. Laatstgenoemde methode, waaraan een element van kapitaalvorming inhae. rent is, had bovendien het nadeel dat het niet dan na vrij uitvoerige becijfe ringen mogelijk was de vooraf bekende en vastgestelde bouwterreinprijzen door een doeltreffende na.calculatie te con troleren, zo vervolgde de nota. De met de bouwterreln-exploitatie verwachte en verkregen resultaten raakten a.h.w. zoek in het totale beeld van de gemeen, tebegroting en de gemeenterekening. Teneinde aan deze bezwaren tegemoet te komen, zullen B. en W. een voorstel tot het instellen van een gemeentelijk grondbedrijf bij de Raad indienen. De gevolgen van het instellen van dit be drijf zijn echter al in de begroting ver. werkt. Wanneer niet met de tot dusver ge volgde methode zou zijn gebroken, zou de gewone dienst t.o.v. 1959 dan ook niet een gunstiger beeld van rt f 78.000 te zien hebben gegeven, maar zou het nadelig slot met f 182.000.f 78.000 f 104.000.zijn toegenomen. Hieruit volgt dat de na.oorlogse tendenz, dat de stijging van het gemeentelijk uitgaven, peil in het algemeen niet door de ge meentelijke inkomsten wordt bijgehou den, zich nog steeds voortzet. B. en W. tonen dit in grote trekken met de volgende voorbeelden aan: Wanneer men hoofdstuk VIII (onder wijs, kunsten en wetenschappen) als één geheel beschouwt, valt het op dat hier, voor rt f 136.800.meer geraamd wordt dan voor 1959. Verder vertonen de kos ten van lonen en salarissen, geraamd in de andere hoofdstukken, in totaal een toename van f 36.400,de kosten voor diverse sociale voorzieningen van netto -j- f 6200.en de uitgaven be trekking hebbende op de voorziening m de behoefte aan kasgeld van netto f 13.000.—. Bovendien betekent het feit, dat het provinciaal subsidie in de kosten van verpleging van krankzinni gen, dat sedert 1953 reeds was terugge bracht van 25 tot 10 der kosten, met ingang van 1960 niet meer worot verleend, voor de gemeente ten opzichte van 1959 een nadeel van rond f 37.600. Hiertegenover kan behalve op het reeds genoemde voordelig verschil ad dr f 182.000.voortspruitende uit de gewijzigde boekhouding van de bouw, terreln-exploitatie c.a., worden gewezen op de st^.ng van het totaalbedrag der belastingen en algemene uitkeringen en bijdragen met rond f 101.000.terwijl in 1960 t.o.v. 1959 naar raming tot een bedrag van f 9500.minder zal wor den beschikt over de batige saldi van de vorige dienstjaren. Voorts vertoont het aan de gewone dienst ten goede komende totaai-resul. taat van de gemeentebedrijven vergeie. ken met 1959 een voordelig verschil van rond f 16.000.en is de raming van de uitgaven wegens rente en afschrijving van niet op de bouwterreln-exploitatie of op onderwijs, kunsten en weten schappen betrekking hebbende kapi taalsuitgaven in totaal f 7.000. gunstiger. ij

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1