Het Nationaal Jeugdorkest komt in Sneek Passiespel „Het is volbracht St. Antonius ziekenhuis wordt opnieuw uitgebreid fis WYMBRITSERADEEL IJLST van en BUITENLANDS -a*,. OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 115e jaargang no. 28 Donderdag 7 april 1960 blad u Relletjes in Zuid-Afrika duren voort bij Nieuwe verplegingsvleugel aan de Westersingel 7» Hwat sil der yn Jutryp- Hommerts barre? Geref. kerk garant voor het Prot. Chr. ziekenhuis ï-- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT on DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Grootse manifestatie van De Nationale Bevrijdingsloop Dame tegen afsluitboom gereden Praam gezonken „Jeugd en Muziek” Vrijwilligers helpen mee restauratie interieur N. H. kerk te Heeg Vijf leden van Advendo in de Friese Keurploeg SNEEKER NIEUWSBLAD een De boratorium en apotheek was de voorlaatste. Beton, staal en glas. Op sneon 9 april sil der yn ’t lokael to Vreemde uitlatingen van Mac millan. is, anders dan met mooie woorden wat van de achterdocht weg zullen nemen. Adenauer lijkt in dit verband wat al te hardnekking overtuigd van Macmillans onbetrouwbaarheid. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 twee een ver- voor Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco per post f 3.75 per half i?ar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. ming, de ventilatie, luchtafzuiging, vuil, afvoer, verlichting, warm- en koudwater en vacuum, terwijl voor al deze installa. ties een groot aantal leidingen in lei. dingschachten en tussen de ruimte van vloer en verlaagd plafond worden inge bouwd. Zaterdag 23 april belooft een belangrijke dag te worden voor het Friese, zo niet voor het gehele Noord-Nederlandse kultuurleven. Er zal dan nl. een Land dag worden gehouden in Sneek van de Noord-Oostelijke afdelingen van de Stichting „Jeugd en Muziek”, aangesloten bij de internationale federatie „Jeu- nesses Musicales”. Als zeer belangrijk onderdeel van deze Landdag wordt er ’s middags een concert gegeven van half 3 tot ongeveer half 5, door het NATIO NAAL JEUGDORKEST o.l.v. Nico Hermans. Vooral dit laatste mag wel één der hoogtepunten van het culturele leven in het Noorden worden genoemd. De constructie van het gebouw zal be staan uit een gewapend betonskelet en een gewapend beton kelder, voor de fun dering waarvoor 193 voorgespannen Schokbetonpalen ter lengte van onge veer 17 m. nodig zijn. De gevels worden gevormd door vul lingen van het skelet en bestaan uit stalen puien, waarin draaiende en klep pende gedeelten voor de ventilatie. Voor de beglazing wordt thermopane.glas ver werkt, met een hoge isolerende waarde. De gesloten vakken in deze puien wor den van Marbrite, een ondoorzichtig glas, de overige vakken worden gevuld met geglazuurde baksteen. In alle ruimten komen plafonds van acoustisch materiaal, terwijl ook in de vloeren en wanden extra voorzieningen worden aangebracht ter wering van het geluid. In de kelder van het gebouw wordt een vrij groot gedeelte gereserveerd als onder- Reeds nu komen de aanmeldingen voor deze wedloop door de straten van onze stad, die op donderdag 5 mei zal plaatsvinden, binnen. We willen er wel op wijzen dat niet een ongelimiteerd aantal lopers aan deze unieke race zal kunnen deelnemen. Haast u dus met inschrijven voor het te laat is. Vast staat reeds dat buiten de prijzen voor de individuele lopers ook groeps- prijzen beschikbaar zullen worden ge steld voor deelnemende verenigingen. Nog even memoreren: Aanmelden voor de Nationale bevrijdingsloop door de Sneker straten (waarvoor intussen een aantrekkelijk parcours is uitgezet) bij de heer A. Algra, Suupmarkt 15 Sneek. Inschrijvingskosten, voor junioren van 16 tot 18 jaar 0,50 en voor senioren 1,00, bij de inschrijving te voldoen. Herhaaldeljjk komt het in Zuid-Afrika nog tot relletjes tussen de negers en de politie, waarbjj doden vallen. De Afrikaanse regering, wat bekomen van de schrik, is bezig de weerstand te breken door het houden van razzia’s, waarbij de voormannen van de emancipatiebeweging van de negers achter slot zijn ge. zet. Een protestbetoging van 30.000 negers te Kaapstad verliep zonder bloed vergieten en had zelfs succes, doordat een deel van de gevangenen werd vrij gelaten. Dit was woensdag 30 maart, dezelfde dag dat minister Frasmus de noodtoestand in een aantal bestuursdistricten had afgekondigd. In de dagen daarop is het aantal districten voortdurend uitgebreid. Na het gereedkomen van deze vleugel zullen de vrijkomende verplegingsruim. ten in het ziekenhuis benut worden voor de vernieuwing van de diagnostiek, en behandelruimten, zoals röntgen- en ope. ratie.afdeling. De reorganisatie welke door de nieuwbouw mogelijk wordt zal het aantal bedden echter niet vergroten doch de accomodatie zowel voor patiën ten als voor het personeel doen aanpas. sen aan de niéuwste eisen. met met elkaar vergelijken. Het N.J.O. is een amateur.orkest en kan natuurlijk lang niet zo vaak repeteren als een be. roepsorkest, zoals het Concertgebouw, orkest. De leden van het N.J.O. wonen in alle delen van het land en komen al leen in de vakanties bijeen, nu eens in deze, dan in die plaats. Maar tijdens zo’n week wordt er dan ook bijzonder hard gewerkt. Voor de repetities van het concert in Sneek, komt men bij el. kaar in Kasteel Nijenrode in Breukelen. De leeftijd van de orkestleden varieert van 12 tot 25 jaar. Het orkest trad reeds menigmaal op voor radio en televisie en heeft in janu. ari een zeer geslaagde tournee gemaakt naar Wenen. Dit concert zal een bij uitstek instruk. tief karakter dragen. De werken zullen nl. worden ingeleid door de leider van de dag, de heer R. Sevenhuysen uit Gro. ningen of door de heer Hermans, diri. gent van het orkest. Verder zullen nog als sprekers op treden de heer L. J. Ph. M. Thoïe, voor zitter van het Hoofdbestuur van J.M. Nederland en de heer Max Vredenburg, direkteur der Stichting. Dit concert is voor iedereen toegan kelijk. Het programma is met zorg samen gesteld en bestaat onder meer uit wer ken van César Franck, W. A. Mozart, G. F. Handel, M. Glinka, terwijl ook een première voor het Noorden zal wor den gegeven van een werk van de jonge Nederlandse komponist Hans Kox. Als solist treedt op de jonge fagottist Joep Terwey, die het fagotconcert van Mo zart zal spelen. Voorwaar, een kultureel gebeuren van de bovenste plank, waarvoor ook van de zijde van de Nederlandse Radio Unie grote belangstelling bestaat. Zij maakt nl. van het concert een opname voor een uitzending op 5 mei in het Nationaal Programma. Ook over de R.O.N.O. zal men t.z.t. een gedeelte van het con. eert kunnen beluisteren. Laten wij allen er aan meewerken dat de leden van het N.J.O. naar huis terug kunnen gaan met de zekerheid, dat er ook bij het Friese publiek nog belang stelling bestaat voor de goede muziek, doordat de grote zaal van „Ons Ge bouw” te klein zal blijken te zijn op 23 april De twee interne en chirurgische af delingen op de eerste, tweede en vierde verdieping krijgen dezelfde indeling. El ke afdeling zal vier kamers van zes bed. den tellen, twee van twee bedden en vier isoleerkamers. Totaal 32 bedden per verpleegeenheid. Op de afdeling komen ook twee dag verblijven en de reeds vermelde spreek kamer. Naast de was-, bad. en douche, gelegenheid voor de patiënten zullen de overige dienstvertrekken dezelfde zijn als voor de neurologisch.psychiatrische afdeling. Op de derde verdieping zal de nieuwe kinderafdeling aansluiten op het be. staande solarium. De boxen_afdeling zal vier boxen met sluis, vijf boxen zonder sluis en een grotere box voor meerdere bedjes be vatten. Voorts twee kamers voor jon gens en meisjes, één kamer voor kleu ters, een zuigelingenzaaltje en een ka mer voor praematuren. Bij de aansluiting van de nieuwe aan de reeds bestaande rechtervleugel be vindt zich het centrale trappenhuis, waarin tevens twee liften voor bezoe. kers en patiënten zijn opgenomen. Zó wordt de nieuwe vleugel. De lengte is 54 meter, de breedte 15 en de hoogte 19 meter. Er is rekening mee gehouden, dat het aantal verdiepingen nog met twee, en dus tot zes, kan worden uitge breid. Toen brugwachter G. Fritsma dinsdagmorgen de afsluitbomen van de Oppenhuizerbrug voor het doorlaten van een schip liet zakken, naderde uit de richting van de Oppenhuizerweg de wiel, rijdster mevr. Ligthart uit de Fred. Hen drikstraat. Doordat haar gedachten ver moedelijk iets waren afgeleid, reed zij met het hoofd tegen de dalende afsluit boom. Met een paar hoofdwonden en vermoedelijk een kaakfractuur, liet dok ter Gerritsma haar per ambulance naar het St. Antoniys ziekenhuis overbren gen. Doordat bij de brug wel een reddings. haak maar geen verbandkist aanwezig is, leed mevr. Ligthart nogal enig bloed verlies. In de afgelopen nacht is in IJlst een praam met aardappelvezels, die blijk baar te diep geladen was, gezonken. Hedenmorgen werd het vaartuig met behulp van de drijvende bok van de fa. de Boer gelicht. De inhoud was inmid. dels door het water meegevoerd. Een flinke schadepost In zijn woensdagavond gehouden ver. gadering heeft de kerkeraad van de Geref. Kerk alhier met algemene stem men besloten aan het verzoek van de stichting Prot. Chr. Ziekenhuis voor Z.W-Friesland te voldoen, door zich ga rant te stellen voor een eventueel ex. ploitatie.tekort veroorzaakt door beddenbezetting onder de 90 De Geref. Kerk telt hier vofgens het jaarboek 1959 1820 belijdende leden. De gehele week al was het een drukte van belang in de Hervormde kerk te Heeg. Timmerman Y. de Boer is nl. maandagmorgen met hulp van vrijwil ligers begonnen met het wegbreken van de banken uit de Hervormde kerk, om dat het interieur grondig zal worden op geknapt. Er komen nieuwe banken, de muren zullen opnieuw worden bepleis terd, een nieuwe vloer zal de oude ver vangen en ook de kachels zullen voor nieuwe het veld moeten ruimen. Boven dien wordt het orgel gerestaureerd. Met dit alles is een flink bedrag, nl. 18.000,- gemoeid, waarvoor reeds twee derde deel bijeen gebracht is door aller lei acties en vrijwillige bijdragen. Met Pinksteren moet het geheel klaar zijn. Een gehele restauratie was zeer zeker nodig. Het houtwerk was somber bruin geschilderd en daardoor een typisch voorbeeld van de smaak der 19e eeuw. De huidige kerk is slechts honderd jaar oud. Op 18 april 1840 vond de aan besteding voor de afbraak voor de oude en de bouw van de nieuwe kerk plaats. Die oude kerk was echter ook niet eens erg oud, want de Stad- en dorpskroniek van dr G. A. Wumkes vermeldt dat hij in 1745 werd ingewijd. Het tegenwoordige orgel, dat ook in restauratie is, was maandag precies hon derd jaar oud. De enigszins somber aandoende sfeer van de 19e eeuw, welke in het kerkge bouw heerste, zal dus geheel en al plaats maken voor die van de huidige tijd. Het bezoek van Chroestsjow aan Frank rijk is ten einde. Het is een heel rus. tig bezoek geworden en Frankrijk heeft tenslotte toch nog zijn tweede atoom, proef in de Sahara gehouden zonder dat Chroestsjow daarover boos is geworden. Uit het slotcommuniqué van de bespre kingen tussen Chroestsjow en De Gaulle blijkt, dat ontwapening het belangrijkste probleem van de mensheid is. Dat zou haast lijken op een lichte degradatie van het Berlijnse probleem. Maar dat wil allemaal nog niet veel zeggen voor de topconferentie. Maandag oefende Rusland in Genève nog felle critiek uit op het Westelijke ontwapeningsplan, dat volgens de Rus. sen voornamelijk contröle zonder ontwa pening inhoudt. De nieuwe Engelse begroting is inge diend. Hierop komt een aantal belas tingverhogingen voor, die voornamelijk bedoeld zijn om de koopkracht wat af te remmen. In totaal zal de staat 71 miljoen pond meer aan belasting heffen. Het staat er met de Engelse economie op het ogenblik rooskleurig voor, maar men moet oppassen voor overbelasting van arbeidskracht en materiaal, dus voor een te grote binnenlandse vraag, omdat daardoor o.a. de noodzakelijke export in gevaar zou kunnen komen, waardoor het land zijn invoeren niet zou kunnen betalen. Een grote beroering heeft Macmillan, de Engelse premier, gewekt. Er is uit gelekt, dat hij zich bij zijn besprekingen in Washington, welke in eerste instan tie over het verbod van kernproeven gingen, op vrij onheuse wijze over de Europese Economische Gemeenschap, het Europa van de zes, zou hebben uit gelaten. Hij zou gezegd hebben, dat het Engelands taak was zich te keren tegen de napoleontische ambities om Europa te integreren. Als dat doorging zou En geland zich aan het hoofd van een an dere alliantie moeten stellen en volgens sommigen zou hij daarbij eraan herin, nerd hebben dat in de napoleontische tijd Engeland een bondgenoot van Rus land was. Deze woorden zijn via een lek van Amerikaanse zijde de wereld ingestuurd. Het is wel mogelijk, dat Macmillan ze als historisch vergelijkingsmateriaal Dinsdag en woensdag werd in het Amicitia-theater door een groot aantal medewerkers een passiespel ten tonele gebracht. Nadat men in de eigen, rooms katholieke, kring met een kerstspel reeds tot een voor velen indrukwekken de opvoering was gekomen, hebben de initiatiefnemers gemeend nu met het passiespel zich te moeten richten tot een grotere kring. Natuurlijk zal de gedachte aan de passiespelen te Tegelen om nu maar binnen de landsgrenzen te blij ven hierbij hebben meegespeeld. De gedachte is namelijk reeds uitgesproken dat dit initiatief, dat voor het noorden geheel nieuw is, misschien zou kunnen uitgroeien tot een traditie. Hoe men ook tegenover dit denkbeeld moge staan, voorlopig moet geconsta teerd* worden, dat deze opvoeringen in het Amicitia-theater in opzet en uitwer- Het mag de nog jonge, maar aktieve afd. Sneek van J.M. wel een grote vol doening geven, dat zij de primeur van een dergelijke Landdag krijgt. Het is nl. de eerste Landdag in het 10-jarig be staan van de Nederlandse J.M. Van de zeven afdelingen, die het N.O. telt, t.w. Groningen, Hoogeveen, Hooge- zand/Sappemeer, Meppel, Zwolle, Alme lo en Sneek zullen er naar schatting 300 leden te gast zijn in onze stad, waar de Sneker afdeling al druk bezig is om hun een prettige ontvangst te bereiden. Om half tien wordt het congres ge opend door de heer Dr A. S. Wadman, voorzitter J.M..Sneek, in Zaal Hanen, burg. Daarna is er in dezelfde zaal een? kamermuziekconcert, door de leden van de respektievelijke afdelingen zelf te verzorgen. Dit concert is alleen toegan kelijk voor genodigden, donateurs en leden van J.M. Om ongeveer half één gaat men naar „Ons Gebouw” aan de Westersingel om de lunch te gebruiken en dan is er om half drie king een rooms-katholieke aangelegen heid zijn. Niet dat er ook maar één enkel woord in het stuk voorkomt waaraan een protestant aanstoot zou kunnen ne men. Maar ieder die niet geheel vreemd is in de gedachtenwereld van een deel van deze protestanten, zal begrijpen dat hier een andere, en misschien wel veel grotere moeilijkheid ligt. Voor hen is iedere uitbeelding op het toneel van de Christusfiguur onaanvaardbaar. Het passiespel „Het is volbracht”, waarvan de schrijfster anoniem wenst te blijven, geeft in een groot aantal tafere len het lijden van Christus weer. De schrijfster heeft zich zeer nauwkeurig gehouden aan de evangelieverhalen. De gebeurtenissen volgt zij op de voet en in de dialogen heeft zij slechts enkele passages bij gevoegd. Acht taferelen het stuk telt er oorspronkelijk nog meer, maar terwille van de tijd had men een keuze gedaan laten achtereenvolgens zien: het gastmaal in Bethanië, de in tocht in Jeruzalem ,het laatste avond maal, de hof van Gethsemane, het San hedrin, de veroordeling door Pilatus, Golgotha en de verrijzenis. De verschillende taferelen werden in geleid door het evangelieverhaal, dat werd gelezen door enkele vertelsters, terwijl na ieder tafereel een jongepskoor aan de liturgie ontleende gezangen liet horen. Aan deze opvoering, waaraan ruim dertig medewerkers deelnamen, was zeer veel zorg besteed. Vooral de prachtige costuums vielen op; maar ook aan de decors was veel aandacht besteed. Deze decors hebben de spelleiding wel voor grote moeilijkheden geplaatst. Men mag dan in het Amicitia-theater over een ze kere toneelaccomodatie beschikken, het bleek toch een heel zware opgave om Het leven in Zuid-Afrika is de vorige gebruikt heeft, maar aan de week wat ontwricht gewéest door de staking van tienduizenden Afrikanen, die op deze manier protesteerden tegen hun persoonsbewijzen. Maandag nog duurden sommige van deze stakingen voort, hetgeen voor de politie weer reden tot ingrijpen werd, omdat ondertussen staken en het opzetten tot staken bij de wet verboden is. De actie is nu echter wel bijna geheel achter de rug. De blanken hebben zich versterkt door het oproepen van regimenten van de burgerwacht. Reeves, de anglicaanse bisschop van Johannesburg, die zich al eerder scherp heeft uitgelaten over de apartheidspoli tiek van de regering en net optreden van de politie in Vereeniging scherp heeft veroordeeld, is zondag naar het Britse protectoraat Swaziland uitge weken, omdat hij eerst wil weten wat zijn rechten in Zuid-Afrika in verband met de noodtoestand zijn. Een betrekkelijk nieuw geluid klonk overigens in het blad Dagbreek, waar van premier Verwoerd president-com- missaris is. „Alle elementen”, aldus het blad, „zijn aanwezig voor de ontwikke. ling niet slechts van een crisis, maar van een nationale catastrofe. Het poli, tieke bewustzijn van de Bantoebevol- king ontwaakt en zal nooit meer ver. dwijnen, doch groeien”. Het blad heeft dus oog voor het politieke ontwaken van d" neger. De vraag is slechts hoe de re gering hierop denkt te antwoorden. Door onderdrukking verhoogt zij de spanning slechts, door grotere vrijheid wakkert zij het vrijheidsverlangen aan. Dat is het moeilijke dilemma van de Zuidafrikaan. se regering. In de Veiligheidsraad is de kwestie van de relletjes in Vereeniging ook ter sprake gekomen. Er is een resolutie aangenomen, waarin de politiek van de Zuidafrikaanse regering wordt betreurd. Dit woord heeft men op de plaats van het oorspronkelijke „veroordeeld” ge zet, maar dat kon Engeland en Frank rijk niet weerhouden zich van stemming te onthouden. De negen andere landen stemden voor de resolutie. Zuid-Afrika wordt ook verzocht zijn apartheidspoli tiek op te geven. Onder de indruk zal Zuid-Afrika hiervan evenwel niet zijn. Na de vele en belangrijke uitbreidingen en vernieuwingen welke het St. An tonius Ziekenhuis na de oorlog heeft ondergaan, zal in de komende dagen al weer met de bouw van een nieuwe verplegingsvleugel aan de Westersingel worden begonnen. De aanbesteding van het betonskelet met fundering, gevel- afwerkingen en het waterdicht maken van deze vleugel heeft reeds plaats ge had. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver De Kinkelder’s Aanne mingsbedrijf N.V. te Arnhem voor f 1.298.700, Voor de inrichting komt er dan naar raming nog plm. anderhalf miljoen bij. Verwacht wordt, dat het gehele werk over twee k twee en een haTf jaar vol- tooid zal zijn. Deze nieuwe vleugel Is de slotfase van het in 1940 ontworpen en nadien door de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid goedgekeurd plan tot ver nieuwing en modernisering. Het nieuwe doktershuis met klinisch-chemisch la- andere kant is uit andere uitlatingen van Mac millan toch genoegzaam bekend, dat verontwaardiging over de ontwikkeling in Europa niet tot zulke extreme daden kan leiden. Engeland is te hecht een gedeelte van de Europese wereld, al heeft de Engelse regering op econo misch, maar ook op internationaal poli, tiek gebied, andere denkbeelden dan de vastelanders, De Gaulle en Adenauer Dat is vooral bij de kwestie.Berlijn ge bleken, waar Macmillan een veel soepe ler standpunt voorstaat dan deze heren. Hoe het zij, er is weer de nodige achter docht tussen de bondgenoten. Het is te hopen, dat Macmillan en De Gaulle, die deze week in Engeland op statiebezoek I welke nodig is voor de centrale verwar. het concert door het Nationaal Jeugdorkest. Dit orkest heeft een geheel eigen plaats in de rij van Nederlandse orkes. ten. Met honderd leden is het op één na grootste orkest van ons land; alleen het Amsterdamse Concertgebouw-orkest heeft één lid meer. Uiteraard kan men de prestaties van deze beide orkesten Door hun prestaties in de kampioens. wedstrijden van het district Friesland van het K.N.C.G.V. voor adspirant- dames en -heren, werden de volgende leden van Advendo in de Friese keur ploeg opgenomen Henk Blnnema met 83.7 punten, Fries kampioen adspirant heren en voor een jaar winnaar van de wisselbeker en Bert v. d. Wal met 75.8 punten. Van de adsp. dames: Lia Vermaat, 4e (85.8 punten); Mieke de Boer, 5s (85.7) en Bonna v. d. Kooi, 7e (82.7) Voor de patiënten zullen dagver, bljjven worden ingericht, terwijl voor iedere afdeling ook een spreek, kamer is geprojecteerd, w’aar de pa tiënt een vertrouweljjk gesprek zal kunnen voeren met geestelijke ver zorgers of bezoekers. Maar ook vanuit verpleeg.technisch standpunt gezien is deze nieuwbouw, die de doorvoering van de verdere spe cialisatie der afdelingen mogelijk maakt, in overeenstemming met de moderne in. zichten op dit terrein. Er zullen in worden opgenomen een neurologisch.psychiatrische afdeling, twee afdelingen voor de interne genees kunde, een nieuwe kinderafdeling met aansluiting op het bestaande solarium, een chirurgische afdeling en een uit breiding van de gynaecologisch-obste- trische afdeling. Voorts zal het moge lijk zijn de afdeling voor de psychische therapie, een demonstratiezaal voor de medische stafvergaderingen en klinische bijeenkomsten met de huisartsen, het mortuarium en het medisch archief hier in onder te brengen. De neurologisch.psychiatrische afde ling op de begane grond zal beschikken voor de neurologie over twee kamers met zes bedden, met voor ieder van deze beide kamers een eigen wasruimte en dagverblijf. Daarnaast drie isoleerver. trekken, elk voor één patiënt. Voor de psychiatrie geldt dezelfde in deling. De verpleegeenheid, waarin beide afdelingen zijn opgenomen, zal to taal derhalve 30 bedden tellen. Voorts zullen aanwezig zijn spoelrulmten, een dienkeuken, pleegsterspost, een kamer voor de hoofdzuster, twee bad. en doucheruim. ten, een linnenkamer en bergruimte en station voor alle technische apparatuur, vijf toilets. I J Er Ën en »n ie er >1- Jutryp in attraksje-joun hélden wurde fan de iisklub „lendracht” to Jutryp- Hommerts. De allemljste spullen kom. me dér en it belooft in moaije joun to wurden, dêr’t men in soad moaije prizen yn ’e wacht slepe kin. Hwa in moaije joun hawwe wol, moat dit net forsitte. Sjoch foar neijere ynljochtingen it ad. vortinsje yn dit blêd. Maar dat neemt niet weg dat wij diepe bewondering kunnen hebben voor de grote liefde en zorg waarmee de opvoe ring is opgebouwd. in de re ist ar- ig, rer en Ze an ?n, iar n- nu /el ijk »or tar ar •:::•«■- geheel nieuw decor op te bouwen. Naar wij vernamen heeft men tot het laatste moment nog met de decors geëxperi menteerd. Het lijkt ons niet juist om bij een uit voering als deze namen te noemen van spelers en een oordeel te geven over hun prestaties .Wij zullen ons hiervan dan ook onthouden. Wel willen wij noemen de heer J. J. Savenije, die gezorgd had voor de bewerking en de regie. Hij heeft aan de opvoering van het stuk een bijna barokke pracht gegeven, waarbij naar mijn mening de meestal zeer eenvoudige tekst soms wel even een contrast vorm de. Of de stijl van deze opvoering in deze tijd nog voor een brede kring aan vaardbaar is, betwijfel ik persoonlijk.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1