Nieuwe Hervormde Kerk nadert haar voltooiing Sjoukje Dijkstra begon in Sneek de B.P.-Zoomkana rally Oude traditie op Hardzeildag gaat herleven agenda'] S.H.C.-dames deden niet voor de heren onder I i IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 3 115e jaargang no. 33 Maandag 25 april 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bal champètre op het Starteiland Installatie burgemeester F erwer deradeel 12 boerderijbranden in februari Handbal Chr. Plattelandsvrouwen vergaderden N.C.V.B. Scharnegoutum Bozum genoot van „Boerenbont” „Meester” Brinkman werd vandaag 80 jaar i Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en I j SNEEKER NIEUWSBLAD wedstrijdprogramma voor 1960 Liever op schaatsen is Do- Bi. voor S.Z.C. T was van AMICITIA THEATER. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3Ü05 (05150) b.g.g. 4091 De kerk zelf is geheel uit lichte steen opgetrokken. Overal zijn grote ramen aangebracht, zodat het zonlicht royaal naar binnen kan dringen. De soms wat Maandag 25 april t.e.m. woensdag 27 april iedere avond te 8 uur film: Het lot van een mens. Donderdag 28 april te 8 uur film: dencel 2455. Vemhijnt MAANDAGS en DON DERDAGS >-r’ ■<3? De installatie van de burgemeester van Ferwerderadeel, de heer W. van Mourik, is vastgesteld op maandag 2 mei om 11 uur. De burgemeester wordt op de grens van de gemeente - te Wanswerd - door de loco-burgemeester en de wethouders ontvangen. In de maand februari van dit jaar zijn 12 boerderijbranden voorgekomen, waar bij de boerderij vernield of zwaar be schadigd werd. Eén in Friesland; drie in Overijssel; één in Gelderland; drie in Zuid-Holland en vier in Noord-Brabant. De directe schade, door deze branden aangericht, wordt geraamd op 314.150,-. Eén van deze branden werd veroor zaakt door een kunstmoeder bij brand baar materiaal; één door hitte-uitstraling van petroleumkachel; drie door kortslui ting; één door spelen met vuur; één door foutieve schoorsteenconstructie; één door uitstromen brandbare vloeistof uit tank wagen na aanrijding; één na vonken uit schoorsteen; één door gebruik van zg. Engelse kabel; terwijl in twee gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 35 koeien, 29 varkens en 300 stuks pluimvee om. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) tager. Abonnementsprijs f 3, per hall jaar. Franco per post 1 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. vastgesteld. De seriewedstrijden voor de Schou wen, Pampusklasse, Vrijheidsklasse, (z.m.) Valken, Regenbogen en 16 m2 klasse, worden gehouden op de za terdagmiddagen van 21 mei, 28 mei en 18 juni. Teneinde de deelname in de 16 m2 klasse te stimuleren, kunnen hieraan voor deze keer ook niet-leden meedoen. Op 28 en 29 mei zeilen de Valken zeilers op het Sneekermeer de uit- wisselingswedstrijd tegen hun col lega’s van Loosdrecht. De Sneekweek-data van de K.Z.V.S. zijn 16, 17 en 18 augustus. Zo mo gelijk zullen op nader vast te stellen data ook nog wedstrijden voor de jeugdafdeling worden gehouden in de Pluisjes, de Flitsklasse, Vrijheids klasse, 16 m2 klasse en gemengde klasse. gebouwen heerst zal hier dan ook geheel ontbreken. Men heeft er naar gestreefd de ruimte zo efficient mogelijk te benutten en zowel de kerk als het gebouw bij de huidige tijd aan te passen. Zo te zien is men daar volledig in geslaagd. 10 min. opnieuw succes, toen bij ’n snelle aanval over rechts Cuperus goed werd gelanceerd en hij de bal hoog in de tou wen joeg 5-2. Even later moest de overi gens goed keepende Stellingwerf weder om zwichten voor een schot van de schietgrage Cuperus, waarmee deze de stand op 6-2 bracht. Meteoor kwam ech ter nog even terug en bracht de eind stand tenslotte op 6-4. Stand: W.I.K. H.C.G. Quick Olympia 2 Hurry Up Meteoor SHC Jahn II 2 Aeolus Als men op de kruising van de Jan van Nassaustraat en de Anna Paulowna- straat staat, springt de aan de kerk ge bouwde toren onmiddellijk in het oog. De enigszins zwarte, veertig centimeter grote loden platen vormen een sterk contrast met het witte onderbouwsel, waarin de klok komt te hangen. Het haantje, dat 32 meter boven de begane grond prijkt en belegd is met zuiver bladgoud geeft, met de windvaan en de eveneens met bladgoud belegde bal, een eigen cachet aan dit moderne kerkge bouw. Boven de vooringang bevindt zich de galerij, die een zeer sober karakter draagt, en in een zeer lichte houtsoort is uitgevoerd. Achter de kansel, die zich aan de andere kant bevindt, is een uit springend gedeelte opgetrokken, dat zorgt voor een bijzondere lichtval. Links aan de voorzijde komt het orgel en rechts naast de ingang bevindt zich een vergaderzaal met verschillende uitschuif- bare deuren, waar ook de catechisatie lessen zullen worden gegeven. Aan de rechterkant is ruimte overgelaten voor de toiletten en een kleine garderobe. bij acclamatie herkozen. Na het uitreiken van de prijzen aan de winnaars van de seriewedstrijden in 1959 werd het werkt. Ze werkt er nog hard voor: als ze over enkele weken weer in serieuze training gaat, begint ze weer te oefe nen als een beginnelinge. Zo bouwt ze weer de figuren op die ze toch vol komen meester is, maar zo blijft ze technisch op een zeer hoog peil.” Doorbijten Ziet u wel, dat is de trek die men opmerkt in het rustige, lachende meis jesgezicht: doorbijten. Misschien is het een geërfde Friese eigenschap: ze is immers in Friesland geboren en heeft er de eerste maanden van haar leven gewoond. „Of ze Fries spreekt?” „Nee, dat niet, geen woord” maar een enkel Fries zinnetje verstond ze toch best. Toen Sjoukje startklaar op haar scooter zat, ze had toen al vele hand tekeningen gezet, kreeg ze van Jetty Roosjen met een hartelijke zoen een bos prachtige kleurige tulpen. Dat scheen het sein te zijn voor een ent housiaste huldiging door de jeugd, die juichend het terrein op rende en Sjoukje op haar scooter omringde. Lachend reed ze weg, dit alleraar digste jonge meisje, en de jeugd be loofde plechtig: „Om vijf uur, as ze terug komt, binne we hier weer!’.’ Maandag 25 april. Voorlichtingsavond „Volièrevereniging Sneek” in Restau. rant Leeuwen, Parkstraat. Aanvang 8 uur. Daar de N.V. Spanjaard te Borne ver stek moest laten gaan wegens ziekte, sprak voor deze afdeling de heer Hou. kes uit Gorcum. Hij hield een interes, santé rede over „Gesprekken met ons. zelf”. Zowel de spreker als het onder werp hadden een betere opkomst ver diend. Dit was de laatste vergadering in dit seizoen, die tot vreugde van be. stuur en leden ook werd bijgewoond door de presidente, die herstellende van een langdurige ziekte. BOZUM. Het gezelschap „de Boeren kapel” uit Weidum gaf zaterdag in de bovenzaal van café Hoekstra te Bozum zijn in maart wegens ziekte uitgestelde feestavond voor de ijsclub „Bozum”. Met hun revue „Boerenbont” heeft dit gezelschap alle eer ingelegd en hebben de aanwezigen ten zeerste genoten. Hoe wel de zaal wel iets beter bezet had kunnen zijn, liet het bezoek, gezien de tijd van ’t jaar, toch niet te wensen over, zodat de ijsclub ook in dat opzicht op een goed geslaagde avond kan terug zien. Onze stadgenoot de heer F. Brinkman, bij velen beter bekend als „meester” Brinkman vanwege zijn langdurig on derwijzerschap aan de R. K. Jongens school alhier, is vandaag tachtig jaar geworden. Zijn levenswerk lag in de school, waar hij vele generaties heeft onderwezen, maar ook daar buiten heeft hij veel en verdienstelijk werk gedaan. Zo was hij een lange reeks van jaren de bezielende voorzitter van de Vereniging „Oranje” en leider van de Kinderaubades voor het Stadhuis op Koninginnedag en bij de ontvangst van St. Nicolaas; eveneens jarenlang actief in de Friese Bond van de Katholieke Volkspartij, in de Oud. heidkundige Vereniging „Frisia Catho. lica”, in de R.K. Drankbestrijdingsvereni. ging „Sobriëtas” en in de Ver. van Volkstuinders „Nut en Genoegen” al hier. Wegens zijn vele werk in en voor de R.K. organisaties is hij reeds jaren. lang drager van de Pauselijke onder scheiding „Pro Ecclesia et Pontifice”, in de toekenning waarvan indertijd ook vele niet-Katholieken zich oprecht heb ben verheugd, gezien zijn verdiensten voor de gehele plaatselijke gemeenschap. In zijn openingswoord moest de voorzitter de heer J. Lassche helaas mededelen, dat de heer W. van Oerle zijn plaats aan de bestuurstafel niet kon innemen wegens een hem over komen ongeval op de weg. Besloten werd hem als blijk van medeleven een bloemstukje te sturen. De heer Lassche herdacht daarna met enige goed gekozen woorden de oud-havenmeester K. Hospes die door zijn vriendelijkheid en hulpvaardig heid veel tot het bekend worden van de jachthaven en de glorie van Sneek als zeilcentrum heeft bijgedragen en de heer S. J. Olij van wiens organisa torische capaciteiten wij allen hebben geprofiteerd en nog steeds profiteren, aldus de heer Lassche. Hij wierp vervolgens op originele wijze een terugblik in het verre ver leden door een gedeelte van de rede te citeren waarmee een zijner voor gangers in het jaar 1860 de ledenver gadering opende. Daaruit bleek even wel dat er in tal van opzichten niet eens zoveel veranderd is. Deze woor den zouden ook nu nog gesproken kunnen worden. Na ook nog de gunstige resultaten van de Sneekweek en het eeuwfeest van de Kon. Zeilver. Langweer te heb ben gememoreerd, maakte de voorzit ter bekend, dat er een actie is gevoerd om het te geringe aantal wisselprijzen voor de wedstrijden van de vereniging in de Sneekweek uit te breiden. Het resultaat is geweest dat thans voor vrijwel alle klassen een wisselprijs uit geloofd kan worden. Tenslotte noemde hij nog het grote succes van de Jeugdcursus Flitsbouw. De negen in aanbouw zijnde Flitsjes zullen weldra voltooid zijn, maar dat tegelijk het aantal jeugdleden de hon derd zou overschrijden, had het be stuur in zijn stoutste dromen niet ver wacht. Dit houdt een belofte in voor de toekomst. Een grote attractie op de Hardzeildag in vroeger jaren was altijd het bal champètre, het openluchtbal, op de houten dansvloer op het start eiland. Het muziekcorps van de Schutterij en later het Stedelijk Mu ziekcorps zorgden daarbij voor de muziek, welke corpsen dan ook de gezellige muzikale rondgangen over het eiland maakten waarbij de feestvreugde hoog oplaaide. Al ver voor de Sneekweek kwam, was al met deze traditie gebroken. Het onderhoud en het plaatsen van de vloer zal wel te kostbaar ge worden zijn. De muzikale opluistering heeft nog vrij lang stand gehou den, maar ook die verdween tenslotte, zodat er niets meer was over gebleven van wat eens zoveel tot de glorie van Hardzeildag had bij gedragen. Maar dank zij een royale geste van de directie van Lankhorst Touw- fabrieken zal de oude traditie nu in ere worden hersteld. Zij heeft de Koninkl. Zeilver. „Sneek” n.l. een bedrag van 2500 gulden geschon ken onder voorwaarde dat daarvoor een betonnen en dus permanen te dansvloer op het Kolmeersland wordt aangelegd en deze voor waarde is door het bestuur geaccepteerd. En met die dansvloer komt op de woensdag in de Sneekweek ook de muziek terug, zo werd vrijdag avond in de jaarvergadering van de K.Z.V.S. bij Piso medegedeeld. Dinsdag 26 april. Alg. vergadering Ver. „Het Groene Kruis” in het wijkge- bouw, Westersingel 27. Aanv. 8 uur. Donderdag jl. vergaderden de leden van de Ned. Chr. Plattelands Vrouwen bond afdeling Sneek in Aere Perennius. Mevrouw H. Bakker-Wijnja van Nij- land bracht een keurig verslag uit van de ontwikkelingscursus die dit winter seizoen is gehouden in de Chr. land- bouwhuishoudschool te Bolsward. Dat de cursus veelzijdig en leerzaam en boven dien gezellig was bleek duidelijk uit dit verslag, waarbij ook enkele werkstukjes werden getoond. Daarna besprak mevr, van der Bold uit Steenwijk het boek „Vreugden langs de weg naar Huis” van Hille Garthé, waarin een meisje van zeven vreugden geniet als ze de lange weg van school naar huis loopt. Naar aanleiding hiervan stond spreekster stil bij zeven vreugden op onze weg naar het Vaderhuis, nl. de vreugde die er is in het genieten van bloemen, literatuur, vriendschap, huise lijke gezelligheid. De vreugde die er is in het vervullen van onze plicht, in het aanschouwen van de natuur. En dan de 7e vreugde: de glans die ons tegenstraalt vanuit het Vaderhuis met de vele wo ningen. Met grote aandacht werd deze lezing gevolgd. Na een gedachtenwisseling over het gehoorde werd de vergadering geslo ten. Op 17 mei a.s. is er een excursie naar de Rivella fabriek in Wolvega en de rietvlechterijen in Noordwolde. Hier- mee wordt het vergaderseizoen gesloten. 15—28 15—26 15—16 14—15 14—14 14— 12 15— 8 13—7 15—4 Afd. Friesland In de eerste klas speelden de SHC da mes tegen het Leeuwarder Meteoor. De SHC-sters deden niet voor de heren on der, want nadat ze voor de rust reeds een 4-1 voorsprong hadden genomen, wisten ze tenslotte met groot verschil te winnen. (72). De dames-junioren deden het heel wat minder goed. Ze werden door Hellas met 13-0 verpletterd. Het eerste team van de meisjes-adspiranten bleef ook in de Hé wedstrijd ongeslagen ,door van Mete oor 2 met 8-0 te winnen. Tenslotte speel de het 2e team tegen Meteoor 1. De Leeuwarders waren sterker en wonnen met 51. Samen met haar keken we naar het uitladen van de groene scooter. „Ik heb hem nog niet zo lang”, zei ze. „Pap pa, hoe lang heb ik ’em?” Waar ik liever op rijd? Op de schaatsen voel ik me toch wel veiliger, ik vind dit nog wel eens wat eng maar wel fijn, hoor. Ik rijd maar langzaam, dat is veilig!” Toen haar verteld werd dat ze een rit van 80 km voor de boeg had, trok ze even een gezicht: „dat is behoorlijk lang”. Meteen lach te ze al weer en er was iets in dit lieve maar toch flinke meisjesgezicht waar door men opeens begreep: dit kind heeft haar succes niet cadeau gekre gen,. ze heeft het veroverd met haar taai doorzettingsvermogen. Zo startte ze ook voor deze rally: kalm, rustig, heel eenvoudig maar toch zelfver zekerd. Daarom zei ze ook tegen haar vader toen hij haar enkele aanwijzin gen over de route gaf: Ik zal wel zien. Het komt wel goed!” Over haar schouder lazen wij mee in haar routebeschrijving, welke haar in een mapje, tegelijk met een logboek en andere papieren, gegeven werd. De tocht voerde richting Lemmer, Balk, Woudsend en onderweg moest op tal rijke dingen gelet worden, beginnende bij onze Waterpoort en eindigende in diverse vragen over moeilijke techni sche details, waarover Sjoukje onder weg misschien nog wel eens haar hoofd gebroken heeft. Daartussen in lagen gemakkelijker vragen: hoeveel treden telt het bordes in Bolsward, hoeveel bruggen en verkeersborden zijn er tussen die en die plaatsen enz. enz. Vragen die Sjoukje met haar hel dere pientere ogen ongetwijfeld goed heeft kunnen beantwoorden. Haar be loning? Ze kan, met vijf andere Ne derlanders, een reis van een week naar Rome winnen en daar een deel van de Olympische Spelen bijwonen en mag dan een reisgenoot meevragen. Of het haar vader zal zijn die haar ook voor deze korte tocht door Fries land met attente zorgen omringde „Natuurlijk ben ik wat trots op mijn dochter”, antwoordde hij lachend op een vraag, „maar ze heeft haar succes echt verdiend tn er hard voor ge- Bij de rondvraag werd, wat daarvoor ook al gebeurd was, gesproken over de geringe belangstelling van de Valken zeilers voor de wedstrijden der Sne- ker verenigingen. Het bestuur had dit ook al met het bestuur van de Valken club „Jacoba van Beieren” besproken, dat z.m. medewerking voor verbete ring heeft toegezegd. Er werd gevraagd in het najaar nog maals seriewedstrijden te houden ten einde de zeilers meer gelegenheid te geven ervaring op te doen, terwijl ook werd gepleit voor het toekennen van bemanningsprijzen in deze wedstrij den. Het bestuur zal beide punten overwegen, hoewel de voorzitter nu reeds opmerkte, dat de wedstrijden van de verenigingen in de omtrek ook een goede oefengelegenheid bieden maai- dat daarvan weinig gebruik wordt gemaakt. Jaarverslagen. Het jaarverslag van de secretaris de heer H. de Boer vermeldde de gift van Lankhorst Touwfabrieken, die dank baar aanvaard is, en tevens een stij ging van het ledental met 15, zodat dit thans 493 bedraagt, t.w. 343 gewone leden, (onder wie 126 buiten Sneek), 38 donateurs en 112 jeugdleden. De cursus Pluisjes werd, voorname lijk wegens het ontbreken van een leider, opgeheven, maar ze heeft goede resultaten opgeleverd. Van de totaal 120 jongelui die er aan hebben deel genomen, komen nu velen in de wed strijden uit. Vooral in de Vrijheids klasse. De penningmeester de heer H. P. v. d. Weij sloot het jaar af met een na delig saldo van 394,64. De uitgaven bedroegen totaal 7604,83. De begroting voor 1960 werd vast gesteld op 8375, Voor wedstrijdprijzen is 4000, uitgetrokken. Dit bedrag is hoger dan in de voorgaande jaren in ver band met de Zilveren Sneekweek. De S.Z.C. heeft deze post op 3500 begroot, zodat in de komende zeil- week ruim zevenduizend gulden aan prijzen zal worden verzeild, waarbij dan nog komen de hoofd prijzen in alle klassen, de wissel prijzen plus de prijs welke de Com missaris der Koningin, bescherm heer van de Koninklijke, ter gele genheid van dit jubileum, voor een maal heeft aangeboden. Mededelingen Nadat dinsdagmorgen het haantje op de torenspits van de nieuwe hervorm de kerk in het Sperkhem-Tuindorp was geplaatst, is men direkt begonnen met het weghreken van de steigers. Óp ’t ogenblik is men bezig met het voegen der muren van het onderste gedeelte, zodat daar de ijzeren steigers nog staan opgesteld. Eind juni hoopt men met de bouw klaar te zijn en zal onze stad een moderne en prachtige kerk rijker zijn. De voorzitter deelde mede, dat met de dansvloer ook de muziek op Hard zeildag zal terugkeren. Het bestuur overweegt om tegelijk met de aanleg van de vloer ook enige voorzieningen te treffen in de starttoren. De beno digde gelden daarvoor zullen z.m. ver kregen worden door verkoop van twee stukjes land op het starteiland. In samenwerking met de wordt aan de komende 25ste Sneek week ’n extra feestelijk tintje gegeven. Op de Hiswa is hiervoor al reclame gemaakt, terwijl een actie zal worden gevoerd om de meerdere gelden bij een te krijgen die nodig zullen zijn om fraaiere prijzen te kunnen uitloven. De mogelijkheid wordt onderzocht op de vooravond in Amicitia een reü nie van oud-Sneekweek-zeilers te hou den met o.a. films van vroegere Sneek weken. Het punt bestuursverkiezing had een vlot verloop. Mr K. H. Mulder stelde zich nog eenmaal herkiesbaar en werd sombere sfeer, die in vele andere kerk- Zodra Sjoukje, klokslag drie uur, op het terrein van het B.P. Service Station Fir ma S. H. Fritsma aan de Rijksweg uit de auto van haar vader stapte, werd ze omringd door officials en persmensen maar als U denkt dat het een officiële ontvangst werd dan kent U toch Sjoukje niet. Ze is „al leen maar een alleraardigst jong meisje met een zonnige lach, misschien een tikje ver legen, juist zo dat het haar nog meer charme geeft. Ze stond daar stevig op haar lichtblauwe schoenen, gekleed in een ruige car-coat in de zelfde tint, een donkerblau we broek en een geel vest, waarover ze later een licht blauwe trui trok. Op haar borst prijkte het prachtig uit gevoerde Olympische em bleem en toen ze de tocht op de scooter begon, zette ze een witte helm op de blonde krul len. In de 2e klas district Noord speelden de SHC heren thuis tegen Me teoor uit Leeuwarden. In een snelle en aantrekkelijke wedstrijd werd Meteoor met een 6-4 nederlaag naar huis ge stuurd. Al direct na de afworp ging SHC in de aanval, maar door onzuiver plaatsen was het pas in de 5e minuut raak, toen rechtshalf A. Zandstra plotseling voor het doel verscheen en op tijd de bal van Bootsma kreeg toegespeeld, waarna hij de Meteoor keeper onhoudbaar passeer de 1-0. In de voorhoede van Meteoor ging het heel wat minder goed, want door onzuiver plaatsen en schieten wist deze nog niet te scoren. In de 12e minuut vergrootte SHC de voorsprong tot 2-0, toen bij een snelle aanval de sprintende K. Bootsma de bal op maat kreeg aan gespeeld en hij de keeper geen schijn van kans gaf. Hierna kwam Meteoor er ook wat beter in en wist ze de achter stand te verkleinen tot 2-1. De SHC-ers sloegen echer goed terug. Eerst kwam een hard schot van K. Bootsma tegen de paal maar de terugspringende bal kwam precies in handen van de aanstormende Brouwer die geen fout maakte 3-1. Vlak voor rust gelukte het Meteoor de ach terstand te verkleinen tot 3-2. In de tweede helft speelde SHC met de wind mee en was ze meer in de aan val dan Meteoor. Na vijf minuten het al weer raak, toen een kogel C. Cuperus doel trof, 42. Onze stadge noten bleven gevaarlijker en hadden na „Ik heb ’em, ik heb ’em”, juichte de kleine jongen voor hij door de uitgestrekte arm van een overigens heel vriendelijke agent naar de kant van de weg gewezen werd. Die „em” was de handtekening van Sjoukje Dijkstra, onze kampioene kunstrijden, die op een prachtige groen met beige scooter zaterdag de B.P. Zoomkana rally reed en daar voor Sneek als startplaats had gekozen. Woensdag 18 mei. Feestavond Voeth- ver. „Black Boys”. Gezelschap Jr Kaart met het blijspel „Hoera, jongen”. Donderdag 28 april. Sneker Voorjaars. show in het „Katoenschip” aan de kade in de stad. Aanvang 14.30 uur. Donderdag 28 april. Natuurkundig Ge- nootschap Sneek. Lezing door de heer J. Jensma in Restaurant Piso. Aan vang 8 uur. Zaterdag 30 april. Lange, en kortebaan. draverijen te Joure. Terrein Nutsbaan. Aanvang 2 uur. Maandag 2 mei. Meifeest P.v.d.A. VARAS.B.B. in Amicitia. Spreker ’s morgens M. Apperloo; ’s avonds J. H. Scheps. ’s Avonds medewerking van De Ramblers met Jany Bron, D<’ Flierefluiters met Joop Smits en Jaap Maerevelt. Woansdei 27 april. Fryske joun yn ,,’t Himsterhüs” tot Easthim mei it Sel- skip Tetman en Jarich de Vries, gjin 7.30 üre. Woensdag 27 april. Contactdag „Necchi”. en „Knittax”-bezitsters in Slump’s Speciaalzaak, Hoogend. ’s Middags van 1417 en ’s avonds van 1922 uur.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1