Scharnegoutum eerde zijn gevallenen Sneek vierde op waardige wijze de bevrijding De dodenherdenking Bil hiI IJLST WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT en van tl Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Ifts ïï5e jaargang no. 36 Vrijdag 6 mei 1960 DRIJFHOUT! NIEUWSBLAD Ferwerderadeel haalde Ook in Turkije kwamen de studenten in opstand Moederdag Nieuwe voorzitter Roode Kruis Stralend zomerweer bracht duizende mensen op de been MAANDAGS en DON DERDAGS V an verdrinkingsdood gered De bevrijdingsloop Bevrijdingsoriënteringsrit M.A.C. „J. C. Visser” Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT Jeugdconcert in het kader van de Dodenherdenking 40 jaar magazijn- en expeditiebediende Frysk Orkest met Tschaikowsky-prograinma burgemeester Van Mourik in „E.M.M.” voor ’t eerst in uniform door het dorp Wedstrijden G. Japiksschool Hl B SNEEKER NIEUWSBLAD Chessman terechtgesteld jaren, 1. Oberlander gaat heen Actie en reactie A.s. zondag. PHILIA. er nog Naties, I In de bestuursvergadering van de af deling van het Ned. Roode Kruis alhier is de heer L. J. H. Roghair, vrouwen arts, aangewezen als voorzitter in de plaats van wijlen de heer W. J. Simon. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Met een reveille door de hoornblazers van „Advendo” vanaf de Mar tinitoren en klokgelui begonnen gistermorgen in onze stad de bevrij- dingsfeestelijkheden en zij werden ’s avonds besloten met een grandioos vuurwerk, dat een groot aantal toeschouwers naar het Zuidersportpark had gelokt. Daar tussen in werd een gevarieerd en aantrekkelijk pro gramma afgewerkt, dat de gehele dag duizende mensen naar de bin nenstad trok, die, ook al door het fraaie zomerweer, in blijde stemming het feest van vijftien jaar vrijheid vierden. Het „Anna Frank-huis” van de Mon tessorischool kreeg de eerste prijs bij de wagens. Venchijnt Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handeltadv.) lager. Abonnementjprije f 3,— per halt jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Om half negen vertrokken uit diverse delen van de met veel vlaggen versierde stad de plaatselijke muziek-, tamboer-, pijper- en trommelcorpsen naar het Martiniplein, vanwaar het défilé begon langs het stadhuis, waar reeds velen een goed plaatsje hadden gekozen. Op het bordes sloegen burgemeester Raster, hoff en de wethouders Blok en Fijlstra, vergezeld van hun dames, het défilé gade. Ook waren aanwezig de gemeente secretaris, de heer K. Koster, de Korps chef van onze politie, de heer P. Kooi- stra, en het 5 Mei.comité. De studenten in Zuid Korea hebben (ten koste van weliswaar ongeveer 100 doden) het gehate bewind van Syngman Rhee verjaagd, waarbij Amerikaanse druk niet is uitgebleven. Rhee zelf is als president af getreden en de gekozen vice-president Lee Ki-pong, één van de meest gehate figuren in Korea, heeft zich met zyn gezin door zijn aangenomen zoon laten doodschieten, die daarna zelfmoord pleegde. Er is een over- gangskabinet gevormd onder leiding van Hoe Tsjoeng, de minister van buitenlandse zaken, die beloofde een eind te zullen maken aan de cor ruptie bij de verdeling van de Amerikaanse hulp. Nieuwe verkiezingen had Syngman Rhee al toegezegd. „Het mooiste feest na Vaderdag Is 't Moederdag-festijn”, Zo’n uitspraak blijft slechts mogelijk Zolang er spotters zijn Want Vaderdag is sterk verwant Aan stropdas en sigaar, Maar Moederdag: dan trilt in ’t hart Van Moe èn ons een snaar Met diep respect voor elke Pa, Die óók het zijne doet, Treed je met tender soort respect Moe’s mei-dag tegemoet. Wat Moeder kan, kan Vader niet, Al is hij góed van wil: Als Moeder bij ons stil blijft staan, Dan staat zij anders stil. Het is geen kwaliteitsverschil, Méér een verschil van „leest” Uit naam van kinderen èn Pa’s Zondag een zönnig feest teronomium 10 1214, sprak in dezelf de geest. Machten blijven ons perma. nent bedreigen, is het dan mogelijk onze vrijheid te bewaren? Wij moeten besef, fen dat vooral onze geestelijke vrijheid op het spel staat. Er moet hier sprake zijn van een drievoudig snoer: God, Ne derland, Oranje maar God heeft de alleenheerschappij. Jezus Christus heeft ons vrijgekocht van Satan. Onze doden hebben hun bloed gegeven voor onze vrijheid, maar zonder het bloed van Je zus Christus hadden wij de ware vrijheid niet gekregen. In Hem ligt onze vrijheid verankerd. Als wij niet deze 15 jaar naar Zijn Woord geleefd hebben, zullen wij een nieuw begin moeten maken, op dat ons geweten ons op deze dodenher denking niet zal aanklagen. Met het staande zingen van drie cou pletten van het Wilhelmus, werd deze indrukwekkende bijeenkomst, die bijge woond werd door burgemeester en mevr. Rasterhoff en andere autoriteiten, ge sloten. NIJEZIJL. Toen het 8-jarig dochter, tje van de familie Waltje te Nijezijl een bal uit het water wilde halen, raakte zij in de diepe Bolswardervaart achter de Zuivelfabriek. De 14-jarige Folkert Grondsma sprong gekleed te water en wist haar van de verdrinkingsdood te redden. het gedicht van Evert Woensdag 4 mei werd er in de Mar tinikerk een jeugdconcert gehouden, in het kader van de Dodenherdenking. Het programma, bestaande uit zang en de clamatie, werd geheel door de jeugd zelf verzorgd. Als spreker trad op de heer S. Havinga, directeur van de Stich ting Sneek 19401945. De jury, bestaande uit de heren H. D. Schrichte, A. Roosenstein en H. Beverdam, kende de volgende prjj- zen toe le Montessorischool (Anne Frank); 2e Techn. School (Zon en Haken kruis) 3e Looxmaschool (Tulpen en Bevrijding)4e Kath. Jongensschool Canadezen); 5e Noord-Oosthoek (Slang); 6e Buurtvereniging Eiland (Waag); 7e Bolwerkschool (Kaart Ook voor de bevrijdingsloop met start en finish op de Marktstraat was de be langstelling enorm. Het traject was 1000 meter lang en de junioren, onder wie wij veel jeugdige en we mogen wel zeggen veelbelovende stadgenoten aan. troffen, liepen deze afstand driemaal. Winnaar werd J. Dijkstra uit Workum met een tijd van 9 min. 23 sec. Tweede was onze stadgenoot A. Anema in 9.26 Er werden twee concerten gegeven, ’s morgens 9.30 uur en 11 uur. Het pro gramma werd geopend met een samen zang van „Wilt heden nu treden”, waar na het gedicht volgde „Vergeet het niet”, voorgedragen door Th. A. G. Wit- teveen. Het koor van de Chr. Kweek, school od.v. de heer R. Teule verleende eveneens zijn medewerking aan deze sobere plechtigheid. Het jongenskoor begon met twee liederen „Zum sanctus”, van Franz Schubert en „Harre des Her ren”, van Casar Malan. Daarna volgde de rede van de heer Havinga, die de jeugd vroeg, nu zij de vorming ontvangt om de verantwoor delijkheid van de ouderen over te ne. Het middagprogramma begon met een ballonwedstrijd op het Martiniplein, wel ke opgeluisterd werd door draaiorgel, muziek. Nadat de kinderen op de Vee markt een ballon hadden gekregen, ging het in optocht naar het Martiniplein, waar ze werden opgelaten, wat een prachtig schouwspel opleverde. Om half vier doorkruiste de optocht met praalwagens, die ’s morgens aan de noord-oostelijke kant van de stad was gebleven, nu het zuid.westelijk deel van de stad en ook nu was de belangstelling groot. Nederland)8e Chr. Techn. School (Staking); 9e Jan van Nassauschool (Toen en nu)10e Gysb. Japiks. school (Landschap met ei). De overige deelnemers kregen een me. daille. Optocht van praalwagens. Even later, om half elf, stroomden de mensen in dichte drommen naar de binnenstad voor de optocht van praal wagens, die op de Veemarkt startte. Ze kregen veel moois te zien, want aan de wagens, die herinnerden aan de barre tijd van de bezetting en aan de blijde uren na de bevrijding was veel zorg be steed. Suez-kanaal blijft ontzeggen. Wellicht hoopt men zo Egypte onder druk te zet ten, maar succes is wel uitgesloten. In de tweede plaats bederft de weder zijdse boycot de moeizaam opgebouwde goede betrekkingen tussen Amerika en de Arabische landen, vooral nu de se naat een amendement van senator Dou glas op de wet op de buitenlandse hulp heeft aangenomen, waarbij de president gemachtigd wordt economische hulp te weigeren aan landen, welke de vrijheid van de scheepvaart schenden. Een juist principe, maar zonder mogelijkheid een ander resultaat dan schade aan de Ame rikaanse politieke mogelijkheden in het Midden-Oosten te bereiken. en derde A. Lemstra van Leeuwarden >n 9.32. Een sprintpremie werd gewonnen door J. Kooistra van Bolsward. Bij de senioren, die 5000 meter liepen, zegevierde B. Klijnstra van Nijelamer in 15.14 met op de tweede plaats P. Dijkstra, Akkrum in 15.33. Derde was C. de Groot van Bolsward in 16.24. Nadat de danslustigen van 6.30 tot 8 uur hun hart hadden kunnen ophalen aan een bal op het Martiniplein werd gegeven, trok het publiek ’s avonds om acht uur opnieuw in grote drommen op naar het Zuidersportpark, waar de beide muziekcorpsen en het tamboer en pijpercorps van Advendo, die de ge. hele dag reeds druk in de weer waren geweest, een „Om en Om programma" gaven, dat zeer in de smaak viel. Tot slot van de avond volgde toen nog, als waardig sluitstuk van een mooie dag, een prachtig vuurwerk. Tenslotte de melding, dat Chessman maandag ter dood is gebracht, twaalf jaren na het doodvonnis, dat uitgespro ken was wegens aanranding en ontvoe ring met lichamelijk letsel. Hierop staat in Californië en niet eens in geheel Ame rika, de doodstraf. Chessman bleef vol houden dat hij onschuldig was en dat de bandiet met het rode lampje, zoals de misdadiger genoemd werd, een ander was. Er zijn aanwijzigingen, dat twijfel aan zijn schuld mogelijk is, maar deson danks heeft men het vonnis gehand haafd en zijn alle pogingen om revisie van het proces te verkrijgen, mislukt. Chessmans ter doodbrenging heeft in de gehele wereld een slechte indruk ge maakt. de heer G. Schrik, volgde koorzang van het lied Psaume CL en een declamatie door Yfke de Haan van „Bloemendaal Mei 1960”, Werkman. Het concert werd besloten met het gezamenlijk zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Ds Westra, die eerst enige verzen uit de brief van Paulus aan de Romeinen voorlas, herinnerde er aan dat driehon derdduizend Nederlanders in de oorlog zijn gesneuveld of op andere wijze om het leven zijn gekomen. Tot hen beho ren ook de zes dorpsgenoten, wier na men op deze steen staan als een waar schuwing voor ons „opdat wij niet ver geten”. Maar wat is er in deze vijftien jaar al weer veel onder het stof van de tijd bedolven. Wij zijn teruggekeerd tot on ze vooroorlogse gesapige rust. Tijdens de oorlog hebben wij gezworen dat alles anders zou worden, dat het onrecht zou worden uitgeroeid en het recht zou ze gevieren in een vrije wereld .Maar ze gevierde het recht na 1945? Ach kom! Spr. wees op de vrijlating van de oor logsmisdadiger Krupp die nu al weer een rol gespeeld heeft in het schroot- schandaal, op Schmidt, die een jaar na zijn terugkeer uit de gevangenis in In donesië nog geen betrekking had, op de rassen-discriminatie en het herlevende anti-semitisme in Duitsland. Wij moeten er dus goed van doordrongen zijn, dat Zes inwoners van Scharnegoutum zijn tijdens de oorlog door vijands hand ge vallen: P. A. Glastra van Loon, D. Feenstra, M. Bruinsma, N. Bruinsma, S. Ho- gewet en D. W .Wierstra. De eerste vier stierven in het eigen dorp, de laatste twee sneuvelden als militair ver van huis. Te hunner nagedachtenis is een ge denkplaat, vermeldende hun naam, geboorte- en sterfdatum, in de muur van de Ned. Herv. Kerk aangebracht, welke plaat woensdag, aan de vooravond van de bevrijding, in een korte maar treffende plechtigheid door ds H. Westra is onthuld. er nog heel wat te doen is in de wereld opdat we de woorden, dat de slachtoffers niet vergeten zullen worden tot een zin volle daad maken. Mogen daarom deze herdenkingsdagen de heerlijke onrust in ons terugbrengen die ons tijdens de oorlogsjaren bezielde. In dankbaarheid gedenken wij hen die hun leven gaven voor onze vrijheid of stierven door wre de oorlogshandelingen, aldus ds Westra, maar laten wij ook de toekomst niet vergeten. Want de toekomst is van Jezus onze Heer, die leeft tot in eeuwigheid. Nadat ds Westra de steen onthuld had door de Nederlandse vlag, waarmee hij bedekt was, aan kant te schuiven zong het Chr. Gem. koor „God is mijn lied” enige toepasselijke liederen en blies een trompetter in de toren The Last Post. Daarop heerste er enige tijd een eerbiedige stilte, waarna „Excelsior” de plechtigheid, die zeer veel belangstelling trok, met het spelen van het Wilhelmus besloot. Verschillende der aanwezigen legden hierna bloemen bij de steen. „Opdat wij niet vergeten’* Maandag 9 mei a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat onze stadgenoot P. Do- tinga, wonende Willem de Zwijgerstraat 37, bij de firma Dethmers en Co alhier in dienst trad voor het magazijn en de expeditie. Oberlander, de Westduitse minister voor Vluchtelingenzaken, met een poli tiek zeer besmet leven, die eerst terug gekomen was van zijn, in ontslag over gaand verlof, heeft nu toch de wijste partij gekozen en zal de regering verla ten. Studenten hebben ook in Turkije de strijd tegen de dictatoriale neigingen van de regering opgenomen. Betogingen in de tweede helft van de vorige week ver oorzaakten acht doden, maar politie en leger hielden de zaak in handen. Het forse uitgaansverbod moest de gemoede ren bekoelen. De studenten kozen de zij de van de oppositiepartij, de republi keinse volkspartij, die bij de verkiezin gen van 1950, 1954 en 1957 de meerder heid naar de democratische partij zag gaan. Premier Menderes, de leider van deze partij, wierp zich op een groot scheeps ontwikkelingsplan, dat eigenlijk boven de kracht van Turkije ging.. Hij verschafte de boeren tractoren, bouwde fabrieken, maar teerde zoveel in. en ging zoveel schulden aan, dat de volkspartij het schrikbeeld van een bankroet meen de te kunnen oproepen. Vooral de bijna tachtig jarige oud-president Inönü weer de zich fel. De regering trad steeds ster ker tegen deze critiek op. De perswet bracht vele journalisten in de gevange nis. De rechtstreekse aanleiding tot de jongste moeilijkheden was begin april het bevel aan het leger om Inönü te verhinderen een propaemdareis door Oost-Turkije te houden. Drie officieren namen ontslag, omdat het leger bij de politiek ingeschakeld werd. Zij zijn ge arresteerd. De regering besloot toen een parle mentaire commissie in het leven te roe pen, die een onderzoek in moet stellen naar de „afbrekende en onwettige activi teiten van de volkspartij”. Deze commis sie verbood alle partij-activiteit voor drie maanden en verbood ook alle pu blicaties over haar onderzoek. Op zich zelf geven deze maatregelen geen indruk van groot zelfvertrouwen van de rege ring. Het ongeluk wil, dat Turkije maandag de ministers van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie heeft ontvangen, die zich hebben beraden over de topconfe rentie en in het bijzonder over een ont- wapeningsplan van de Engelsman Sel- wyn Lloyd. Tot driemaal toe zijn beto gers tot voor het stadhuis van Istanboel, waar de ministers bijeen kwamen, door gedrongen onder het roepen van „Vrij heid”. Het ontwapeningsplan wijkt in niets af van het oude standpunt van geleide lijkheid en controle, dat de Russen niet aanvaardden, terwijl het Westen de al gehele ontwapening in vier jaren van de Russen niet aanvaardt. Het laatste koncert van dit seizoen te Sneek wordt gehouden op dinsdag 10 mei a.s. ’s avonds 8 uur in Amicitia. Als solist zal optreden de Rotterdamse pia. nist Bram Boelee, die reeds vaker met veel succes in Friesland is opgetreden. Het programma vermeldt een drietal zeer aantrekkelijke werken van TschaL kowsky. Begonnen wordt met de prach tig geïnstrumenteerde „Ouverture 1812". Dit werk, dat gekomponeerd werd ter herinnering aan de Franse veldtocht m Rusland, werd voor het eerst op een plein in Moskou uitgevoerd. Er kwamen toen zelfs enkele kanonschoten in voor, die echter in de koncertzaal door andere instrumenten worden vervangen. Bram Boelee zal het mooie le Piano- koncert ten gehore brengen. Als te. matisch materiaal bevat dit koncert verschillende Russische volksmelodieën: in het derde deel kan men een wijsje horen, dat doet denken aan een Franse chanson. Tot besluit wordt uitgevoerd de 6e Symfonie, bijgenaamd de „Pathétique”. De komponist was over dit werk te. recht zeer voldaan. Het is afwisselend en melodieus en ligt prettig in het ge hoor. Werkt door Uw aanwezigheid mee aan het welslagen van dit koncert Voor deze clubrit van „J. C. Visser” bestond, ook al vanwege het prachtige weer, grote belangstelling. Maar liefst 53 bromfieten, auto’s en motoren reden het parcours dat via IJsbrechtum, Eeu wige Laan, Rien, Itens, Oosterlittens, Spannum, Tzum, Waaxens, de Klieuw, Tirns en weer IJsbrechtum, terugvoerde naar de finish aan de Westersingel. De winnaars waren: Bromfieten: 1. G. v. d. Hoek Heerenveen 3 str.p.; 2. K. Wijnja, Sneek, 3 str.p. Motoren: 1. J. Kers, Marknesse, 3 str.p.; 2. T. Stallinga, Folsgare, 4 str.p. Auto’s: 1. M. Troelstra, Sneek, 1 str.p.; 2. K. Jissink, Sneek, 2 str.p.; 3. H. Wie- linga, Heeg, 3 str.p. Onze oud.stadgenoot en voormalig hoofdcommies ter secretarie van onze gemeente, de heer W. van Mourik, Is maandag geïnstalleerd als burgemees. ter van Ferwerderadeel. De installatie geschiedde door wethouder P. Kroes, die zeide dat de burgemeester veel en moei, lijk werk wacht in deze gemeente, die evenals vele andere plattelandsgemeen. ten, worstelt met het probleem der ont. volking. In zijn installatierede gaf de heer Van Mourik blijk reeds goed op de hoogte te zijn van de vele problemen van zijn ge. meente. Na het sluiten van de raadsver. gadering voerden nog vele sprekers het woord, onder w~e de gemeentesecretaris van Sneek, de heer K. Koster, die burge meester Van Mourik namens de oud. collega’s geluk wenste en een brief voor las van burgemeester Rasterhoff. ’s Middags volgde nog een receptie, waar de inwoners van Ferwerderadeel kennis konden maken met de nieuwe burgemeester en mevrouw Van Mourik. Sneek heeft dit jaar de doden, die in de oorlogsjaren voor onze vrijheid geval, len zijn, op zeer stijlvolle wijze herdacht. Nadat het talrijke publiek op de Markt, straat in diepe stilte de koraalmuziek. gespeeld door het Chr. muziekcorps „Harmonie”, had aangehoord, vormde zich een stoet van particulieren en af gevaardigden van verschillende vereni gingen, die bloemen wilden leggen aan de voet van het verzetsmonument. Bur gemeester Rasterhoff, vergezeld van het voltallig college van B. en W., was de eerste die een krans legde, daarna bracht mevrouw Rasterhoff bloemen, gevolgd door korpschef Kooistra met een deputatie van zijn agenten. Klokslag 8 uur viel een diepe stilte. De plechtig heid eindigde met kranslegging bij de gedenkplaat voor de gevallen Canadezen en het spelen van het Wilhelmus op de Marktstraat. Daarna was er in de Martinikerk een interkerkelijke samenkomst, waar zeer veel belangstelling voor was. In een omlijsting van toepasselijke samenzang spraken Ds D. van der Werf en Ds H. de Vries. Voor zijn toespraak las Ds D. van der Werf Ps. 138. Spreker vond het voor ons, die zo goed mogelijk willen profi teren van de heersende welvaart, en mo. gelijk de oorlog niet eens bewust heb ben beleefd, heel moeilijk onze doden waarachtig te herdenken. Als we dit willen doen, dan zullen we het toch zeker niet tot een enkel uur mogen beperken. Het overgrote deel van ons volk heeft geprobeerd zo goed mogelijk door de oorlog te scharrelen, slechts 4 van alle Nederlanders hebben hun leven voor onze vrijheid gegeven. Zij hebben dit echt niet gedaan als helden, maar als gewone bange mensen, die ook graag een mooi voorjaar wilden beleven en in hun angst riepen naar Hem, die kon hel pen: God. En wat doen wij voor wie zij hun leven hebben gegeven? Wij genieten van het leven, we bouwen, wij zoeken nieuw comfort, maar de God, die wij in de oorlog zochten, naar Wie wij in nood schreeuwden, die hebben we niet meer nodig. Het is dwaasheid om ons te be wapenen als we niet geestelijk weerbaar zijn. Wij moeten een maatschappij op bouwen met God, dat is leven in de geest van hen die voor ons gestorven zijn. God kan ons een nieuw blij leven geven dat niet enkel draait om geld; zó zullen wg moeten leven opdat wij onze doden niet alleen twee minuten, maar elke dag en steeds weer kunnen herdenken. Ds de Vries, die Ps. 124 las en Deu. Op de avond van Koninginnedag trok de muziekver. E.M.M. te Oudega (W.) voor de eerste maal in uniform door het dorp. Ze marcheerden kranig onder het spelen van marsen en vaderlandse He. deren en trokken in hun nieuwe kleaij veel belangstelling. De avond werd besloten met een po pulair concert bij de kerk, dat eindigde met het Wilhelmus. De Amerikaanse regering is in een moeilijke situatie gekomen door de wei gering van de havenarbeiders van New York het Egyptische schip Cleopatra te lossen, dat daar van 13 april af ligt. De ze weigering motiveren zij door er op te wijzen, de de Arabische boycot van Is raëlische goederen en het verbod deze ook op buitenlandse schepen door het Suez-kanaal te vervoeren, Amerikaanse zeelieden in hun werk benadeelt. Als ant woord hierop hebben sinds vrijdag de havenarbeiders in alle Arabische landen besloten geen enkel Amerikaans schip te laden of te lossen. Dat besluit treft de Amerikaanse scheepvaart harder dan de Amerikaanse boycot de Arabische lan den. Maar natuurlijk zit hier een politieke kant aan. In de eerste plaats staat de Amerikaanse vakbond volgens senator Fulbright onder druk van pro-Israëlische groepen, die hopen, dat zo de aandacht eens op gevestigd wordt, dat Egypte, ondanks besluiten van de Ver Israël de doortocht tot het le klas. (Jongens)1. Dicky Broer. sma; 2. Andries Bosma. (Meisjes): 1. Wiepie de Groot; 2. Baudien Koopmans. 2e klas. (Jongens): 1. Eddie Hugo; 2. Jan Sjoerd v. d. Schuit. (Meisjes)1. Ineke v. d. Molen; 2. Boukje Ferwerda. 3e klas. (Jongens)1. Pieter Licht hart; 2. Henk Bakker. (Meisjes): Truusje Schukking; 2. Iteke Jorna. 4e klas. (Jongens): 1. Hessel Tam. minga; 2. Jan Schukking. (Meisjes): 1. Sientje Piersma; 2. Finnie v. d. Werf. 5e klas. (Jongens)1. Wim Posthu. ma; 2. Egbert de Haan. (Meisjes)1. Ciska Hofstra; 2. Marjo Bosma. 6e klas. (Jongens): 1. Leo Jendrejak; 2. Jaap de Ruiter. (Meisjes): 1. Corrie Postma; 2. Marleen ten Cate. Opleidingsklas (Jongens): 1. Henk Doevendans; 2. Uco Sonnenberg. (Meis jes) 1. Hiske Hoekstra; 2. Magda Keet. men, stil te willen staan bij de bange jaren 1940’45. Jaren, zo zei'hij, waar, in ons volk eendrachtig was, jaren, waarin zes miljoen Joden ter dood ge bracht werden door een niets ontziende vijand. Het Duitse volk heeft misbruik van de geschiedenis gemaakt, door zich in 1933 achter Hitler te stellen. Laat ons erkennen en hen gedenken, die m de oorlogsdagen gevallen zijn, opdat wij in vrede en vrijheid kunnen leven. Na het eerste deel uit het Bes-dur orgelconcert van Handel, gespeeld door

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1