Diamanten bruidspaar in Sijbrandaburen aan Belangrijk winterprogramma van ’t Nut Met muziek het huwelijksbootje in Wymbritseradeel verleent medewerking weg Sneek-IJIst en op te richten Atheneum ULST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 115e jaargang no. 40 Donderdag 19 mei 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Overdracht nieuw Open- lucht-theater te Rijs Bromfietster in botsing met vrachtauto Zij rekenen op het Roode Kruis, het Roode Kruis rekent op U P. Jasper gaat „v.v. Sneek verlaten O.a. optreden van Wim Kan en het Salzburger Marionettentheater Hommertse skoalbern foar de R.O.N.O. 73 woning-toewijzingen «Jl Aanbevelingen voor Raadsheer te Leeuwarden N.C.V.B. Jutrijp-Hommerts Bruggen ook op zondag open voor de pleziervaart De Raad van Wymbritseradeel behandelde gisteravond een agenda van twintig punten, waarvan wij de meesten maandag j.l. reeds hebben ge publiceerd. De belangrijksten waren wel de voorstellen van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage van een gulden per inwoner voor de op richting van een Atheneum in onze provincie en het vaststellen van een nieuwe verordening voor de openstelling van bruggen in de gemeente. Beide werden na enige bespreking z.h.s. aangenomen, zodat de bruggen in Wymbritseradeel voortaan ook ’s zondags enige uren voort de plezier vaart geopend zullen zijn. Een voorstel van de heer Gerding ze op Hemelvaartsdag en Pinkstermaandag de gehele middag open te stellen, werd met 4-10 stemmen verworpen. (De heer Miedema was met kennis geving afwezig). B. en W. hebben evenwel de bevoegdheid hiertoe eige ner beweging of op verzoek van belanghebbenden over te gaan. «BW SNEEKER NIEUWSBLAD Diversen en Renteloos voorschot aan „Excelsior” Goede groei. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GROOTZAND 55 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Piet Jasper, de huidige spil van het eerste elftal van de voetbalvereniging Sneek gaat deze club verlaten. Reeds is een contract met Heerenveen getekend en september zal Jasper de club in het met pompeblêdden versierde shirt komen versterken. Gisteren - 18 mei - was het een heuge lijke dag voor het bruidspaar Tjalling de BoerTrijntje Klaversma te Sijbranda- buren. Medewerking bij aanleg weg Sneek- IJlst Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Wanneer men V eerstdaags de ramme lende collectebussen voor Uw eigen Roo de Kruis weer voor houdt, zeg dan niet schouderophalend: Is het weer zo ver, maar bedenk liever hoe de wereld er uit zou zien zonder dat Roode Kruis, dat ook Uw geld zozeer nodig heeft. Zo’n wereld kunnen wij ons nauwelijks meer voorstellen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Steun aan op te richten Atheneum Bij dit voorstel merkte de heer Brand- sma op, dat het hier z.i. hoger onderwijs var, de tweede rang betreft. Naar zijn mening ligt dit ook niet op de weg van de gemeenten maar van het Rijk. Als de gemeente een subsidie verleent moet dit toch weer uit een verhoogde bijdrage van het rijk komen. De voorzitter gaf toe, dat een Athene um niet volwaardig is, maar daarom be hoeft het nog geen tweede rangs onder wijs te zijn. Het voordeel ervan is dat de Friese studenten in hun eigen provincie kunnen beginnen. Verder betoogde spr. nog dat het hier een eenmalige bijdrage betreft die op de kapitaalsrekening ge plaatst mag worden. Ze behoeft dus niet in één keer te worden gestort. De heer Osinga stond met hart en ziel achter het Atheneum. Het is een goed begin voor studenten die nu in hun ei gen kring kunnen studeren, wat voor'de ouders ook minder kosten meebrengt. De heer Gerding sloot zich bij de heer Osinga aan en voegde daar nog aan toe dat de studenten nu ook meer aan Fries land gebonden blijven. Wij zullen hier voor een offer moeten brengen, aldus spr. Het voorstel werd hierna z.h.s. aan genomen. eniging via de Marrekrite aangevraagd. De heer v. d. Goot merkte nog op, dat de spoorbrug dan zondags ook open of draaibaar moet zijn, maar volgens de voorzitter moet de zeilvereniging zich daarvoor tot de Ned. Spoorwegen rich ten. Hierna werd de verordening artikels gewijs behandeld. Bij art. 3 pleitte de heer de Jong voor een beperking van de openingstijden op zondag voor melkbo- ten, maar dit werd door de voorzitter en weth. Jouwsma bestreden. De heer de Jong trok daarna zijn voorstel in. Bij art. 4 diende de heer Gerding een amendement in om de bruggen op He melvaartsdag en Pinkstermaandag open te stellen van 12 tot 20.30 uur. Wethou der Gerbrandij en de heer Grondsma achtten dit echter in strijd met het plei dooi dat de heer Gerding voerde voor de vrije zondagen voor de brugwachters. Die zouden, als zijn voorstel werd aan genomen, zwaarder belast worden. De heer Brandsma evenwel zei dat het hem te ver gaat op die dagen de bruggen in de gemeente grotendeels gesloten te houden. Daarom was hij voor het voor- stel-Gerding. Dit kreeg echter alleen de steun van de heren v. d. Goot, Brand sma en Brouwer, zodat het met 4-10 stemmen werd verworpen. Naar weth. Jouwsma mededeelde hebben B. en W. echter de bevoegdheid eigener beweging of op verzoek van belanghebbenden van deze regeling af te wijken. De verordening werd daarna z.h.s. vastgesteld. Bij het voorstel van B. en W. een bij drage te leveren in het exploitatietekort van „Elim” te Scharhegoutum over het jaar 1959, merkte de heer de Jong op, dat naar zijn mening het Hervormde deel der bevolking van Scharnegoutum onevenredig zwaar belast wordt voor de exploitatie van dit gebouw dat feitelijk als dorpshuis gebruikt wordt. De voorzitter was enigszins verwon derd over deze opmerking, omdat de heer de Jong verleden jaar zo enthou siast was, maar kon overigens diens ge dachtengang wel volgen. De Gemeente raad erkent zeker het belang van deze dorpshuizen, maar men moet het toch normaal blijven vinden, dat ze self-sup porting zijn. In elk geval moeten als het kan de tekorten zo klein mogelijk zijn. De heer De Jong was het met deze opmerking eens. Daarom willen wij zo gauw mogelijk van de subsidie ^f, zei hij. Het voorstel van B. en W. werd daarna z.h.s. aangenomen. Dat betreffende het tekort van het Himsterhüs ging direct onder de hamer door. De Commisise verdeling Woonruimte in onze gemeente heeft verleden week 73 woningen toegewezen. Dit is mede mogelük geworden door het gereed ko men van een aantal nieuwe gemeente. woningen. Onder hen aan wie een woning werd toegewezen bevinden zich twee bewo ners van de Zomerrakbuurten, dus geen vier, zoals dezer dagen in een aantal bladen werd vermeld. Bovendien verzekerde men ons van bevoegde zijde, dat deze toewijzing niet op last van het ministerie van Volks huisvesting is geschiedt, zoals eveneens in bedoelde bladen stond, maar geheel op eigen initiatief van de Commissie. Dat de pakhuizen in de Zomerrakbuur ten zullen worden afgebroken is even eens onjuist, aldus onze zegsman. Advendo vas zelf vertegenwoordigd door haar secretaris, de heer D. v. d. Werf, terwijl voorzitter S. Veldhuis, ge heel in uniform, een oogje bij de jeugd in ’t zeil hield. Ook waren de voltallige oudercommissie en de heer Tj. B. v. d. Werf namens de Raad van Toezicht aan wezig. Tijdens de receptie, die in Aere Perennius werd gehouden, gaf het Se niorenkorps nog een uitvoering. pijpers aan weerszijden van de trap op. gesteld en vormden zo een erehaag. - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Jaarverslagen. Dat het Nut hier nog meer pijlen op zijn boog heeft bleek wel uit het jaar verslag van de secretaresse, mevrouw GorterJansma. De timmercursus voor volwassenen is ook in het afgelopen sei zoen een succes geweest: zeven deel nemers hebben met veel animo de lessen van de heer Bosma gevolgd, en gemid deld twee a drie werkstukken in 15 Gisteren was het een be langrijke dag voor Ottje Uilkje Beuckens en Otte de Jong. Des middags beloofden zij elkaar voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand eeuwi ge trouw en om voortaan samen door het leven te zullen gaan. Een trouwe rij dus. maar wel een waaraan een bijzonder cachet werd gegeven. Sinds de oprichting is de heer De Jong leider van het Jeugdkorps van Ad. vendo en het bestuur van deze vereniging daarom gemeend dag niet Wijziging Openstelling van bruggen De heer Visser zei met instemming van het voorstel van B. en W. kennis te heb ben genomen, omdat de algemene ten dens is de werktijden te bekorten. Wel had hij principiële bezwaren tegen het openstellen van de bruggen op zondag ten gerieve van de zeilsport, maar hij zag wel in, dat de-gemeentelijke over heid niet altijd kan doen wat de raads leden persoonlijk graag zouden willen. De schafttijden voor de brugwachters achtte spr. een belangrijke verbetering maar z.i. zijn de tijden voor de maaltij- Wie en wat Wim Kan is behoeven wij u niet te vertellen; in het wereldbe roemde Salzburger marionetten.theater, dat de grondslag is geweest van deze kunstvorm, zullen 18 personen voor u aan de touwtjes trekken om de poppen te laten leven. Ze zullen b.v. opvoeren: de Faust ’s Middags zal de middelbare schooljeugd van dit evenement kunnen genieten. Het bestuur vindt nl. dat het op de weg van het Nut ligt deze spe. ciale kunst ook toegankelijk te maken voor de jeugd. Op 24 november is deze gebeurtenis vastgesteld: Wim Kan zal 20 september optreden. Deze avond zal ook bezocht kunnen worden door de le den van de buitendepartementen, terwijl er misschien nog een klein aantal kaar ten beschikbaar blijft voor niet.leden, zij het dan natuurlijk tegen een hogere entreeprijs. Het bestuur sprak in de ledenverga dering, die dinsdagavond in de bestuurs kamer van de Leeszaal gehouden werd, de hoop uit, dat het vooruitzicht op deze twee wel zeer bijzondere avonden velen er toe zal brengen lid te worden van het Nut. Als U lid bent van die „Maatschappij” met de ouderwets lange naam: de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, en dan speciaal van het departement Sneek, zult U de komende winter kunnen genieten van twee evenementen op kunstge bied: Wim Kan en het Salzburger Marionettentheater. De afdeling Jutrijp-Hommerts van de N.C.V.B. hield op 13 mei haar laatste vergadering van ’t seizoen ’59.’60. De Stichting Wasserij Voorlichting verzorg de het programma. Het was een gezelli ge avond en ondanks het slechte weer was de opkomst goed. Denkt U zich eens in de plaats van de chronische zieken, ook in onze stad. Ver geefs zouden ze wachten op de Welfare werkster die bezigheid wil geven aan bijna machteloze handen en een licht wil zijn in een rij precies eendere donkere dagen. Bloedtransfusie: het is een van de ta ken van het Roode Kruis. We zeggen wei eens: ik zou mijn laatste druppel bloed er voor over hebben om dat ge liefde familielid te redden. Dat laatste druppel bloed vraagt het Roode Kruis echter niet van zijn donors, wel zo’n hoeveelheid dat het leven van een me demens er mee gered kan worden. Als het Roode Kruis er niet meer was, wie moest dan de bloedtransfusiedienst lei den? Rampen zouden nog meer verdriet en ellende brengen als het Roode Kruis niet paraat was, de moedermelkcentrale zou niet functioneren, ziek en invaliden zou den nooit meer de opgewekte dagen be leven op de bekende Roode Kruis-boot of een verrukkelijke week doorbrengen in het prachtig in de bossen gelegen Henry Dunant huis. Een wereld zonder het Roode Kruis zou een onveilige we reld zijn. Daarom is het zo noodzakelijk dat wij allen - wij allen, ook als we de zorgen van het Roode Kruis niet per soonlijk nodig hebben, er aan meehel pen dit Roode Kruis in stand te houden. Eén van zijn spreuken is. Het Neder landse Roode Kruis rekent op U - voor hen .Een tweede zegt :„Helpt het Roode Kruis vreugde schenken” en ten slotte kunnen we citeren: Laat geen tijd voor bijgaan en bespaar U zelf nutteloos zelf verwijt. Deze laatste spreuk zouden wij U vetgedrukt voor ogen willen houden - moge het voldoende voor U zijn straks met mildheid te geven aan Uw Eigen Roode Kruis. Vorig jaar werd hem evenals G. Abma een aanbod gedaan voor Heerenveen te spelen. In tegenstelling met Abma, dfe accepteerde, sloeg Jasper dit af, voorna melijk om studieredenen. Dit jaar kwam Heerenveen, die kennelijk iets in deze veelbelovende speler ziet, opnieuw met en dergelijk voorstel en hiertegen heeft Jasper, die ook in het Noordelijk elftal speelt, nu ja gezegd. Voor Sneek bete kent dit een belangrijk verlies. Dit jaar zal hij tal van oefenwedstrij den met Heerenveen spelen, zodat hij, als hij in september definitief meespeelt in de competitie, enigszins aan zijn ploegmakkers gewend is. Het bestuur van de Muziekver. „Ex celsior” te Scharnegoutum verzocht een voorschot van 1200,- op het jaarlijks aan de vereniging uit te betalen subsidie. Het bedrag is benodigd voor de vernieu wing van vier instrumenten. B. en W. deelden mede, dat het hun om administratieve redenen niet juist leek medewerking in die vorm te ver lenen. Maar waar naar hun mening hier een zekere ruggesteun van de gemeente niet kan worden ontbeerd, stelden zij voor het gevraagde bedrag te verstrek ken in de vorm van een renteloos voor schot, terug te betalen in ten hoogste vier jaarlijkse termijnen van 300,- zijn de het bedrag der jaarlijkse subsidie. Nadat de heer de Jong zijn instem ming met dit voorstel had betuigd, ging de Raad er z.h.s. mee accoord. Er zit zeker een goede groei in het departement, dat nu 224 leden telt, maar als dit aantal eens verdubbeld kon worden zou men veel vlugger en ge makkelijker het doel kunnen bereiken: in een winterseizoen een aantal kunste. naars uitnodigen die anders niet de weg naar Sneek kunnen vinden. Lezingen. Gisteravond werd in Hotel Jans te Rijs het voor de Stichting „Riis Foarüt” aan gelegde Openlucht-theater in het Freule- bosje overgedragen. Ruim 40 dames en heren genodigden waren hierbij aanwe zig na tevoren samen een bezoek te heb ben gebracht aan het zo mooi gelegen theater. De omgeving is inderdaad uniek. De gasten van R. F. roemden dan ook om strijd deze nieuwste aanwinst van de actieve stichting, al werden er ook en kele kleine aanmerkingen gemaakt. De heer Schaap, waarn. voorzitter, gaf na zijn begroetingswoord in vogelvlucht een overzicht van de geschiedenis van „Riis Foarüt”, die in de 15 jaar van haar bestaan veel activiteiten heeft ontplooid. Spr. gaf de verzekering dat op dezelfde voet zal worden doorgewerkt en sprak daarbij de hoop uit dat het gestelde doel zal worden bereikt. Verschillende sprekers voerden hierna het woord. Allereerst de heer J. Roosjen, adj. inspecteur bij de N.V. Grond Mij., die uiting gaf aan zijn gevoelens, zowel van dankbaarheid voor de uitnodiging, als van bewondering voor de genomen initiatieven, en zijn beste wensen voor de toekomst daaraan verbond. De heer Gaastra, die de Cultuurraad in Gaasterland vertegenwoordigde meen de dat R. F. een zware financiële last op zich heeft genomen, 35.000,- blijft ten laste van de leden, zoals de penning meester ons later mededeelde) maar dat haar werk zegenrijk kan zijn voor de bevolking van deze streek. Pater Hettema, sprekende namens het Roomsk Frysk Boun wees op enige kleine gebreken die hij ontdekt had, maar was overigens vol lof over dit the ater en zijn betekenis voor de Zuidwest hoek. „Gjin deade boel yn Sudergoa sa- lang as der noch sokke dingen barre.” Na het dankwoord van de heer Schaap volgde nog een gezellig uurtje in een prettige sfeer bij' een gulle gastvrouw zoals „Riis Foarüt” zich ook deze avond weer toonde. Bij dit voorstel herinnerde de heer Grondsma er aan dat hij twee jaar ge leden reeds de noodzaak van deze weg heeft bepleit. Daarom begroette hij het voorstel met vreugde, en sprak hij de hoop uit dat de voorzieningen vlot zul len verlopen en de financiële bijdrage van de gemeente mee zal vallen. De Raad ging hierna z.h.s. met het voorstel accoord. Ein febrewaris is yn de Hommerts in foardrachtkriich halden foar de skoal bern üt Jutryp en de Hommerts. De njoggen priiswinners (yn eltse groep trije) hawwe harren dêrnei ré makke foar in opname troch de R.O.N.O. Yn de Fryske ütstjüring op freed 27 maeije, de jouns tusken sawnen en ach ten, sille dizze bern (fiif fan de Herf. Skoalle en fjouwer fan de Griff. Skoalle) to biharkjen wêze. Yn juny sille de priiswinners fan de gemeentlike foardrachtkriich fan Wym- britseradiel der foar komme. Verder werd z.h.s. besloten tot herver- pachting van het dichtzetten in gemeen- tewateren, verhoging van de huren van gemeentewoningen, het verlenen van 'n aanvullend bouwvoorschot aan de Wo ningstichting voor herstel van 71 voor oorlogse woningwetwoningen, het verle nen van eervol ontslag aan de heer W. Bonte, hulpkeurmeester bij de Vleeskeu ringsdienst, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de aankoop van een onbewoonde krotwoning te Woudsend en van grond aldaar, de ver koop van bouwterrein in Oppenhuizen en Blauwhuis, resp. aan de heren A. Bootsma te Hommerts en P. E. Bootsma te Blauwhuis, het aangaan van grond- transacties te Wolsumerketting ten be hoeve van een 7-tal erven, deelneming met 22 aandelen B van 1000,-, waarop te storten 10%, in het maatschappelijk kapitaal der N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten te ’s-Gravenhage en het aanbrengen van een wijziging in de be groting 1959 en diverse wijzigingen in die voor 1960. De laatsten betreffen o.a. verbetering van de riolering langs de weg naar Tjerkwerd te Blauwhuis (ra ming 6500,-), verbetering van de elec- trische installatie van het gemeentehuis (kosten begroot op 8500,-), de bouw van een nieuwe 3-klassige Chr. school te Oudega (begroot op 141.000,-), het dempen van de dorpsvaart te Nijland en de aanleg van riolering en een parallel weg langs de weg naar Bolsward (ra ming 28.000,-) en de aanschaffing van een nieuwe vrachtauto voor Gemeente werken waarvan de kosten begroot wor den op 25.000,-. Op de lijst van aanbevelingen ter voorziening in een vacature in het Ge rechtshof te Leeuwarden komen o.a. voor mr H. H. Menalda, kantonrechter alhier en mr R. Heeg, advocaat en procureur te Amsterdam, oud-leerling van de R.H.B.S. alhier. Dinsdagmiddag is onze stadgenote mevrouw WestraBoot omstreeks twee uur in aanraking gekomen met de laad, bak van een vrachtauto nabij Wouda’s Meelfabrieken. Mevr. Westra reed op haar bromfiets, waarvan zij de motor had uitgeschakeld, vooruit, en de vracht auto reed juist op het moment, dat zij naderde, achteruit. Mevr. Westra liep bij de botsing, die volgde, een zware her senschudding en enkele hoofdwonden op en moest in het St. Antonius Ziekenhuis worden opgenomen. In de populaire serie lezingen door Nutsleden is voor het komende seizoen opgenomen een lezing door de heren Dr G. J. Ubbink en E. J. S. Bron over hun reis per auto naar Turkije, welke dezer dagen zal aanvangen. Waar deze heren van plan zijn dwars door Bulgarije te rijden, dus door het Ijzeren Gordijn, be looft hun lezing wel zeer interessant te worden. Belangwekkend zal stellig ook zijn de lezing van Ir Tichelaar over de aarde werkfabriek in Makkum, terwijl er ver der nog een over kern.energie op het programma staat. Dit waren de bijzonderheden over de aktiviteiten van het Departement in het komende seizoen zoals die in de leden, vergadering werden voorgesteld en vast, gelegd. den wat ongelukkig gekozen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. zich de bezwaren tegen het open stellen van de bruggen op zondag voor de zeilers ook terdege hebben gerealiseerd, maar er is nu eenmaal een categorie mensen die geen bezwaren heeft te gen het beoefenen van de zeilsport op zondag. Daarom menen B. en W. voor deze mensen zondags op enkele tijdstip pen de bruggen te moeten openen. Spr. gaf toe, dat de uren voor de maaltijden niet zo geschikt zijn, maar de heer Visser houdt daarbij te veel reke ning met de brugwachters en te weinig met de scheepvaart. De heer De Jong achtte het aantal uren voor de brugwachters te hoog, maar hierop antwoordde de voorzitter dat die van de vervangers daar inbegre pen zijn. Men moet de brugsluiting ech ter niet teveel van de kant van de brug wachters bekijken. De scheepvaart heeft ook zijn rechten. Volgens de heer Gerding moet inder daad ook rekening worden gehouden met de mensen die zondags graag willen zeilen. De door B. en W. voorgestelde openingstijden op zondag achtte hij ech ter niet zo gelukkig. Hij prefereerde de uren van 11-12.30 en van 5-6.30. Voorts pleitte spr. voor een vrije zondag om de veertien dagen voor de brugwachters en ook openstelling van de brugen op de middagen van Hemelvaartsdag Pinkstermaandag. Wat de openingstijden op zondag be treft merkte de voorzitter op, dat ook rekening moet worden gehouden met IJlst en Sneek, en het toch niet zo moei lijk is voor hen die ’s zondags willen va ren hun boot tijdig door de brug te brengen. De vervanging van de brugwachters wordt altijd door Gemeentewerken gere geld, voor de door de heer Gerding be pleitte vrije zondag zal daarom ook wel een oplossing te vinden zijn. De heer Grondsma kon zich ook met de openstelling op zondag verenigen mits dit niet tot gevolg heeft dat het hek van de dam gaat. Maar krijgen de brug wachters voor de zondagsarbeid een aparte vergoeding? Verder adviseerde spr. bij iedere brug een bord te plaatsen met vermelding van de uren van open stelling. De voorzitter ging met dit laatste ac coord, maar het ligt niet in de bedoeling de zondagsarbeid apart te belonen. Het is nl. al sinds jaar en dag zo dat zondags melkboten worden doorgelaten. De open stelling op zondag is door een Zeilver- In het eerste jaar namelijk van deze moderne en roerige 20e eeuw, en wel op diezelfde 18e mei, stapten deze twee jonge mensen in het huwelijksbootje en gaven zij elkaar het jawoord voor het leven in het gemeentehuis van Wymbrit seradeel te Sneek. Hij begon als melkrijder op Scharne goutum, kreeg een kleine koemelkerij en wist zich flater met harde arbeid een bestaan als boer op te bouwen te Offin- gawier, waar het echtpaar samen bijna 40 jaar heeft doorgebracht. Beiden zijn zij echter afkomstig uit dat andere dorp vlak vóór Sneek, Goënga. De Boer heeft tot zijn 77e jaar nog doorgewerkt, daarna heeft hij zich van het boerenbedrijf teruggetrokken voor een welvrediende rust, hoewel hij nog 7 jaar in Offingawier is blijven wonen, voordat hij zijn intrek is gaan nemen bij zijn dochter en schoonzoon Tj. P. v. d. Zee te Sijbrandaburen. Wij vermoeden dan ook wel, dat het vooral van de zijde van Offingawier het bruidspaar wel niet aan belangstelling heeft ontbroken, want.... er was i-uimte genoeg in Sijbrandaburen, aangezien de schoonzoon hier namelijk een cafébedrijf heeft. avonden gemaakt. Men acht het van be lang deze avonden voort te zetten. Ook de cursus eenvoudig timmeren voor jon gens blijkt elk jaar een succes te zijn. Het ligt echter in de lijn van het Nuts- werk deze cursus los te laten nu alles zo goed loopt en verder de leiding te laten aan de heren de Boer en Meinder- sma, al zal het Nut, indien gewenst, nog wel eens de helpende hand bieden. Het jaarverslag maakte verder nog melding van het gevoelige verlies dat het departement heeft geleden door het overlijden van de heer Kiezebrink. Zijn adviezen, die steeds van zo’n grote ken nis van zaken getuigden, zal men zeer missen. De rekening en verantwoording van de penningmeester de heer S. B. Bos vermeldde een batig saldo van f 903.35. De begroting voor het seizoen 1960-1961 werd vastgesteld op f 5180. In de plaats van de heer Kiezebrink werd tot bestuurslid benoemd de heer K. Gorter, die de voorzittershamer zal over nemen van mr H. H. J. van Bottenburg, die echter wel in het bestuur zitting houdt. Dr Ubbink bracht de scheidende voor zitter dank voor het belangrijke werk dat hij voor het departement heeft ver richt. Onder zijn leiding is het gegroeid zodat het nu een belangrijke plaats in. neemt tussen de plaatselijke culturele verenigingen. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering op 11 juni te Amsterdam werd mevrouw Gorter aangewezen en als haar plaatsvervanger de heer Gorter. de trap de 14- tamboer.maitre Jelle v. d. Werf met het vrijwel geheel voltallige jeugdkorps om aan dit huwelijk een muzikaal tintje te geven. En onder de tonen van een pittige mars besteeg het paar de trap om twintig minuten later terug te keren als man en vrouw. Na de huwelijksvoltrekking stonden de jeugdige tam boers, klaroenblazers en had deze onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Toen de auto, waarin het bruidspaar was gezeten voor het Stadhuis stopte, stond naast de trap de jarige Ingekomen stukken Een besluit van Ged. Staten inhoudende goedkeuring van een viertal besluiten werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd ten behoeve van de krotopruiming van de heer B. Lyklema te Woudsend aan te kopen de hem in eigendom toebehorende krotwoning Woudsend no. 180 tegen de prijs van 300,- en het onderhoud van het monu ment voor de gevallenen te Woudsend voor rekening van de gemeente te ne men. Een verzoek van het bestuur der Herv. school te Hommerts om medewerking voor aanschaffing van gymnastiekmate- riaal werd in handen van B. en W. ge steld om advies. Enige rapporten en het jaarverslag van het Fries Natuurhistorisch Museum te Leeuwarden werden ter inzage gelegd voor de raadsleden. Exploitatietekorten „Elim” en „Him- sterhüs”.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1