Actie Comité zorgt voor feestelijke omlijsting van de Zilveren Sneek-Week Veertig jaar bij de Plantsoendienst W) IJLST WYMBRITSERADEEL ^AJIÏENLHNOS OVERZICHT AGENDA^ en van DINSDAG 7 JUNI MEDEDELING Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 115e jaargang no. 44 Donderdag 2 juni 1960 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD 7 Kwestie Berlijn minder dringend Opbrengst collecte Collecte Roode Kruis ■mwnwnimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiunnnttumnintiiiiiiiiiiiiiiiHiniiiiiiiuiiiiiii Zoon van Ierse president in Sneek Benoemd J uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnimiiiiiniiiiiiniiiin Advertenties voor dit blad kan men die dag tot uiterlijk 12 uur opgeven aan ons kantoor GEDEMPTE POL 6 of per telefoon 3005. Adm. „Sneeker Nieuwsblad”. In verband met PINKSTEREN ver schijnt het nummer van maandag 6 juni een dag later dus op H«t Snwktf Nieuwsblad is mr gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Tragisch ongeval Lange vlucht van zweefvliegtuigje Pinkstermaandag naar Rijs? Volièrevereniging „Sneek” Eindexamen Magister Alvinus Gymnasium Hevige brand op de Oosterdijk lil llllll SNEEKER NIEUWSBLAD Russische politiek Geen genoegdoening. Weinig waardering. Jaarlijkse collecte. PHILIA Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Benoemd tot onderwijzeres aan de o.l. school te Surhuisterveen, mej. Steune- brink te Gauw. Etalagewedstrijd. Tijdens deze tentoonstelling zal tevens een etalagewedstrijd worden gehouden, en prijkt al het groen in onze stad weer in volle pracht. en over- Maandagmiddag 6 juni te 2.30 uur film: Comanche. De Emmabloemcollecte heeft in IJlst f 113.opgebracht. AMICITIA THEATER. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN BELGIE. Verwacht geen taak.beschrijving, Die is tè uitgebreid, Zowel in oorlogsdagen Als thans: in vredestijd. Het werk is veelomvattend, Op allerlei gebied Men staat óók klaar, wanneer Van vrije tijd geniet. Beroep op Roode Kruis-hulp Wordt nooit vergeefs gedaan En wat direct u opvalt: U krijgt die hulp spontaan ft I I I I I I ft ft Verschnnt MAANDAGS en DON DERDAGS Vele Snekers en vooral de geregelde bezoekers van ons mooie VVllhelminapark zullen op deze foto direct de heer H. van der Meer, beter bekend onder zijn volle naam Huite van der Meer herkennen. Na de oorlog heeft hij nl. steeds als tuin man in dit park gewerkt. Daarvoor lagen zijn werkzaamheden over de gehele stad verspreid en in totaal zal hij dinsdag 7 juni a.s. veertig jaar aan de Ge meentelijke Plantsoendienst verbonden zjjn. Advertentieprij» 15 ct per mm. Bij contract (handeludv.) lager. Abonnementrprij» f 3,— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Vrijdag 3 juni t/m donderdag 9 juni iedere avond te 8 uur en zondag 5 juni en maandag 6 juni tevens te 5 uur film: En eeuwig zingen de bossen. Vrijdag 3 juni ’s avonds 7 uur Propa- ganda-Korfbalwedstrijd in het Zuider, sportpark tussen V. en V. van Garijp en K.S.W. van Wartena. Na afloop bijeenkomst in Aere Perennius om tot oprichting van een Chr. Korfbalclub te komen. Een ernstige natuurramp heeft Chili getroffen. Een reeks aardbevingen heeft aan ongeveer 7000 mensen het leven gekost en meer dan twee miljoen dak. loos gemaakt. Aan de andere kant van de Oceaan verwekte de beweging van de aarde in Japan grote vloedgolven. De a.s. jubilaris leerde zijn mooie vak op de bloemisterij van de heer B. Jonkmans waar hij direct van de lagere scljool naar toe stapte. Hij bleef daar tot zijn diensttijd, die toen maar zeven maanden duurde, en kwam er nadat hij afgezwaaid was nog enige maanden te rug. Op 2 juni 1920 stapte hij over naar de afdeling Plantsoenen van Gemeen tewerken, waar deze dienst nog altijd onder ressorteert, aan het hoofd waar van toen de stadstuinman H. Koopmans stond. Zijn oud-collega P. Lantinga was er toen al en naast Koopmans de enige vakman. De niet-vakkundigen werden via de Arbeidsbeurs betrokken. Er was toen trouwens lang niet zoveel werk voor de dienst als thans. Onze stad telde in die tijd alleen nog maar het Wilhelminapark en het Julianapark(je). Plantsoenen waren er nog niet. Wel bo men. Enorm veel bomen zelfs, en alle maal van die dikke hoge stadsiepen. Die bezorgden de dienst onnoemelijk veel werk. En r..werk, zegt v. d. Meer. Maanden aaneen deden we niks an ders dan snoeien en zagen. En het was ook niet zonder gevaar ,want de bomen waren hoog en glad. Als het gestormd had, was er nog meer werk. Dan werden we soms midden in de nacht uit bed gehaald om gesneuvelde bomen die ge vaar opleverden op te ruimen. Toen de heer Koopmans met pensioen was gegaan, werd de nog altijd betreur- Maandagmiddag was de tienjarige Uiltje Reitsma te Sandfirden met een paar vriendjes gaan roeien op het Ring- wiel. paarbij is hij door onbekende oor. zaak uit een bootje gevallen en ver dronken. Een visser uit Gaastmeer die dicht m de buurt was, schoot op het hulpgeroep van de andere jongens direct te hulp, maar zjjn zoeken leverde geen resultaat op. Vele anderen hebben daarna ook nog tevergeefs gezocht zodat tenslotte de hulp van de politie te water uit Sneek werd ingeroepen, die er in slaagde het stoffelijk overschot met een dreg op te halen. De verslagenheid en het mede leven in het dorp met het getroffen ge. zin is groot. Door dit droeve geval is de tweedaag se reis van de hoogste klassen der Chr. Nat school te Oudega (W.), die donder, dag op uitnodiging van de N.C.R.V. zou worden gehouden, voorlopig uitgesteld. De rol is omgekeerd thans: Nü vraagt het Roode Kruis, ’t Vraagt u de kas te steunen, Wie geeft thuis zijnd „niet thuis” Laat 't Roode Kruis.team weten, Dat u uw plicht óók doet, Daar liefde nooit van één kant, Maar van twéé komen moet Bal-Champètre. Op de avonden dat er geen attracties op het podium zijn, houdt V.V.V., waar mee het Actie Comité prettige relaties onderhoudt, een openlucht-bal, waarvoor een gedeelte van het Martiniplein zal worden afgezet en met schijnwerpers verlicht. Als ook het weer meewerkt beloven het dus enige prettige en gezellige weken te worden, welke, naar gehoopt wordt, zowel bij de gasten als bij de ei gen stadgenoten, waardering zullen vin den. Dinsdagmiddag liet Jacob Eringa, lid van de Sneker Luchtvaartclub, zijn mo del zweefvliegtuigje op in de omgeving van Offingawier. Het kwam in een gun stige luchtstroom terecht en verdween uit het gezicht. Jacob vreesde al dat dit het derde zou worden, dat hij op die manier is kwijtgeraakt, maar gelukkig bleek die vrees ongegrond .Hij kreeg nl. bericht, dat de groentehandelaar Jan Nauta te Nijega (H.O.N.) het had zien naderen en aan de rand van de Flues- sen had opgepikt. Jacob had nl. zijn naam en adres op een Van de vleugels vermeld. Het komt meermalen voor, dat derge lijke vliegtuigjes in het IJselmeer of er gens anders verdwijnen. Dat is een strop voor de jeugdige eigenaren, die er wie weet hoe lang aan gewerkt en mee ge ëxperimenteerd hebben. Mocht het daar om voorkomen, dat iemand zulk een verdwaald exemplaar vindt, dan zal het zeer op prijs worden gesteld als de ei genaar of de Sneker Luchtvaartclub daarvan in kennis wordt gesteld. welke geheel in het teken van de zeil. sport moet staan en waarvoor het pu bliek als jury zal optreden. De Martinifeesten. Wederzijds wantrouwen. De vraag blijft echter of de volgende Amerikaanse president zo bereidwillig zal zijn, na wat er nu is voorgevallen, de Russische regeringsleider te ontmoe ten. De problemen zullen wel heel drin gend moeten worden. President Eisen hower heeft ook het woord gevoerd en uiting gegeven aan Amerika’s bereid heid zakelijke onderhandelingen met Rusland over hangende problemen voort te zetten, maar dat kan op een andere manier dan via de top. Het wederzijdse wantrouwen bestond, volgens Eisenho wer, die aangaf, dat zijn plan voor we derzijdse inspectie uit de lucht het uit gezóchte middel was om verrassende aanvallen te voorkomen. Hij toonde daarbij foto’s van Amerikaans grondge bied, welke van 21 kilometer hoogte ge. nomen waren en uitermate duidelijk wa ren. Misschien is over enige tijd het pro bleem van de spionagevluchten opgelost door de technische vooruitgang, die ge boekt is met waarnemingen van de aar. de uit satellieten. De Amerikanen heb ben een waarnemingssatelliet gelan ceerd, de Midas, die belangrijke gegevens naar de aarde geseind zou hebben, als er met de zenders niet iets verkeerd was gegaan. De gehele, affaire dreigt een rol te gaan spelen in de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen, nu de demo craten, vooral bij monde van Ste venson, felle aanvallen op de blun ders van Eisenhower en zijn re gering, waarvan ook Nixon, die de republikeinse candidaat zal worden, deel uitmaakt. Het is nog te vroeg om op te maken, hoe dit zal uitpak. ken. Op dagen als deze is de trek naar Gaasterland en Rijs gewoonlijk zeer groot. Vooral wanneer de weersomstan digheden gunstig zijn. Hemelvaartsdag was daarvan een voorproefje. Pinkster maandag zal stellig opnieuw ook zeer velen naar het Openlucht-theater in Rijs voeren om daar van een aantrek kelijk zomeravond-programma te genie ten, dat verzorgd wordt door een keur van radio.artisten die hiervoor door „Riis Foarüt” zijn geëngageerd. Namen als o.a. Frans Vrolijk, Johnny Meijer, Tom Erich, Greetje Kauffeld, Bueno dé Mesquita, Eddy Christiani zeggen ge noeg en zijn een waarborg voor een mooie avond. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Zondagmiddag 5 juni te 2.30 uur film: Cowboy. Zondag 5 juni 8 uur Zondagavondzang in de Herv. Kerk te Oosthem. Mede werkenden Truus Ket, alt, Gerben Bergstra, orgel. Maandag 6 juni. Openlucht-theater Rijs. Optreden van Radio.Artisten. Aan. vang 7.30 uur. bewind poogde te vestigen. Vrijdagmor gen werd bekend, dat enkele hoge offi cieren president en regering hadden ge arresteerd. Er is een nieuwe regering gevormd, bestaande uit militairen en deskundigen. Een nieuwe grondwet zal worden uitgewerkt. Het parlement is ontbonden en nieuwe verkiezingen zijn aangekondigd. Verboden bladen mogen weer verschijnen. Generaal Gursel treedt op als minister-president. De regering heeft al laten weten, dat zij trouw zal blijven aan alle door Turkije gesloten bondgenootschappen, zoals de N.A.V.O. en het Pact voor het Midden-Oosten. Eergisteren was een zoon van de Ierse president De Valeiera doctor in de ar- chaeologie, in gezelschap van onze oud- stadgenoot de heer H. Halbertsma. con servator van het Fries Scheepvaart Mu seum, in onze stad. De buitenlandse gast toonde veel in teresse voor ons museum, waarbij hij zich uitvoerig over de collecties liet in lichten. ’s Middags brachten beide heren nog een bezoek aan het Fries Museum in Leeuwarden. Maandagavond hield de Volièrever. eniging „Sneek” een druk bezochte le denvergadering in Rest. Leeuwen, Be. sloten werd een excursie te houden naar het Nat. Hist. Museum te Leeuwarden. Vraag en aanbod waren weer zeer leven dig. Na de pauze werd een wedstrijd in het herkennen van vogels gehouden aan de hand van een voorgelezen be schrijving. Winnaar werd de heer Hen. driksma, wat hem een paar tropische vogels opleverde. Bij de rondvraag kwam nog de idee naar voren gezamenlijk een bustocht naar Avifauna te maken, waar, toe in principe werd besloten. Tenslotte zij nog vermeld, dat, hoe. wel er in Joure een Volièrevereniging is opgericht, de Jouster leden toch ook lid in Sneek blijven omdat ze het con. tact met deze vereniging niet willen missen. Geslaagd voor A: A. M. Brennink. meijer, Sneek; M. R. Hartwig, Sneek; K. J. Inberg, Roordahuizum; W. H. Sie. monsma, Sneek; J. W. Wejjers, Sneek; N. J. IJpma, Franeker. Afgewezen 1. Voor B: W. L. Bogtstra, Makkum; K. Feenstra, Sneek; M. A. van den Heu. veil, Sneek. In Algerije zijn verkiezingen gehou den voor de kantonale raden. De op komst van de kiezers lag even boven de 50 pet., dat is minder dan bij voorgaan, de gelegenheden. Bij het referendum in 1958, toen de verwachtingen in De Gaulle, ook aan Mohammedaanse kant, hoog waren en het leger een veel actie vere rol speelde, was het 78 pet. De Ul tra’s en de opstandelingen hadden het advies gegeven zich van stemming te onthouden, zo stemde in het zeer Ultra. gezinde Algiers maar 35 pet., waarvan een groot gedeelte op de lijst van mevr. Lagaillarde, de echtgenote van de gear resteerde oproerling van januari. Daar op het platteland beter gestemd is dan in de steden, kan men stellen, dat. De Gaulle sterker het vertrouwen heeft van de Mohammedaanse dan van de Euro pese bevolking. Of hij met de gekozenen wat zal kunnen doen is overigens een andere kwestie. Het heeft er nog steeds alle schijn van, dat er buiten de opstan delingen om geen oplossing van het pro bleem is. De r.k. M.R.P. heeft het op haar congres nog met zoveel woorden gezegd. In zijn rede wierp Chroestsjow alle schuld voor het mislukken van de top. conferentie op president Eisenhower, voor wie hij enkele snerpende opmerk! n. gen in reserve had, zoals: „De gehele wereld weet, dat president Eisenhower twee functies heeft: golf spelen en pre sident zijn, waarvan de eerste taak de belangrijkste is”. Dit is om aan te geven, dat Eisenhower niet kon toegeven, dat hij niet wist dat er spionagevluchten gemaakt werden, wat Chroestsjow aan. nemeljjk voorkwam. Dit argument dient overigens om Chroestsjow te vrijwaren voor de beschuldiging, dat hij zich zo deerlijk in de Amerikaanse president, die hij nog kortgeleden een man van de vrede genoemd had, vergist had. Hij opperde een nieuwe formule voor een topconferentie door voor te stellen de volgende keer ook andere regerings leiders uit te nodigen, nl. van China, In dia en Indonesië. Hij kan echter weten, dat Amerika met deze formule in het geheel niet accoord kan gaan omdat het communistisch China niet erkennen wil. De dag daarop heeft Chroestsjow echter laten weten, dat hij ook met de formule van vier genoegen zal nemen. In de nacht van maandag op dinsdag, omstreeks half drie, brak brand uit in de achter de winkel liggende opslag ruimte van „Het Vleespaleis” aan de Oosterdijk. De heer Smit werd door de buren uit z’n bed gehaald, waarop hij onmiddellijk de politie en de brandweer waarschuwde. Binnen vijf minuten was de heer Duits aanwezig en met de heer Smit begon hij direct met een schuim. blusser het vuur te bestrijden. Dit bleek echter ondoenlijk. In de rokerij, waar veel spek, worst en andere vleeswaren lagen opgeslagen, laaide het vuur hoog op en de mannen moesten zich door de hevige rookontwikkeling terugtrekken. De brandweer was echter vlug ter plaat se en was met drie stralen het vuur spoedig meester. Alle vleeswaren welke waren opgeslagen, gingen verloren, terwijl de machines, die beneden waren opgesteld ook veel schade opliepen. De aangrenzende percelen kregen in het ge heel geen schade. De rokerij, welke in de bovenverdieping was gevestigd, brandde geheel uit. Het pand was verzekerd. Het Actie Comité meent zeer terecht ook iets te moeten „doen” ter gelegen heid van de 25ste Sneek-Week teneinde de bezoekers aan onze stad dan ont spanning te bezorgen en hun het verblijf hier zo prettig mogelijk te maken. Het heeft dit echter niet tot deze ene week willen beperken. Gedurende de beide drukke maanden van het watersportseizoen moet Sneek voor haar gasten een aantrekkelijke en gezellige stad zijn. Daarom zuilen van 2 juli tot en met 6 augustus op het Martiniplein enige avonden per week feestelijkheden worden gehouden onder de toepasselijke naam „Martinifeesten”; op de resterende avon den een bal-champètre, te organiseren door V.V.V., en van 10 tot en met 20 augustus een tentoonstelling van scheepsmodellen en een etalagewedstrijd. „Micro.Nautica”. de heer A. Middeldorp leider van de dienst. Hij kreeg later de titel van Op zichter, welke ook op zijn opvolgers is overgegaan. De heer Middeldorp bezat een grote theoretische en practische kennis en onder zijn leiding kwamen eerst nieuwe plantsoenen en plantsoen tjes in de stad tot stand en werden ook het Burgemeester de Hoop Park en de Wandelwegen volgens zijn ontwerpen aangelegd. Bovendien werden veel be plantingen in de stad en veranderingen welke even zovele verfraaiingen bete kenden, in het Wilhelminapark aange bracht. Nadat v. d. Meer na hetoverlijden van Middeldorp enige maanden diens taak had waargenomen, kwam de heer Schipper, onder wiens leiding het plant soen in de Fred. Hendrikstraat werd aangelegd en het Wilhelminapark nog enige wijzigingen onderging. O.a. werd de tweede vijver gegraven. Na opzichter Schipper die naar Gro ningen vertrok, kwam de heer van Dijk, die het tijdens de bezettingsjaren wel heel moeilijk heeft gehad. Alle bomen in het de Hoop Park en zeer veel ande ren in en om de stad verdwenen in de „russen” en vooral dat park werd een ruïne. Gelukkig echter kon na de be- vrijding spoedig met het herstel wor den begonnen en nu zijn de sporen van die verwoestingen al lang verdwenen, De Veiligheidsraad, die zich heeft bezig gehouden met de Russische klacht van Amerikaanse agressie, heeft Rus land geen genoegdoening gegeven. De Russische resolutie, die Amerika ver. oordeelde, is verworpen. Een resolutie van Argentinië, Equador, Tunesië en Cey lon, is met Russische onthouding aange. nomen. Hierin wordt aangedrongen, dat niemand zijn toevlucht zal nemen tot machtsmiddelen en dat niemand de ter ritoriale souvereiniteit van andere sta ten zal schenden. Tegelijk wordt aange drongen op voortgezet overleg tussen de Grote Vier. Het is in ieder geval een verheugend teken, dat het overleg over de stopzet ting van de kernproeven in Genève is hervat, waar de kwestie van de contröle op de zgn. kleine kernproeven, aan de orde is. De sfeer was zeer zakelijk en dat is al heel wat. modellen van coasters en wordt ruimschoots gelegenheid gegeven het tentoonstellen van modellen, In Turkije heeft het leger zijn neu. traliteit verlaten. Vorige week meldden wij al, dat de kadetten tegen de regering gedemonstreerd hadden, die door kneve ling van de oppositie een dictatoriaal Hiervoor zal op het Martiniplein tegen het Bestelhuis het voormalige Wip. podium worden opgebouwd, waarop Ca_ baret-avonden van beroepsartisten, Amateuravonden e.d. zullen worden ge. geven evenals voorheen tijdens de Wip- feesten. Rondom het podium wordt een behoor lijke ruimte afgezet met zitplaatsen 25 cent en gratis staanplaatsen. Voor de Ouden van Dagen zal iedere avond een. aantal gratis zitplaatsen worden gereser. veerd. Verschillende straten hebben reeds toegezegd gedurende deze weken extra verlichting en versieringen te zullen aanbrengen. Woensdagochtend hebben Koningin Juliana, Koning Boudewijn en Prin ses Beatrix een bezoek gebracht aan de Europese school in Brussel. De foto toont Koningin en Koning in de schoolbanken tussen de leerlingen. - C'hroestjsow heeft nu ook in Moskou gesproken op een conferentie van arbei ders in het Kremlin. Zijn rede was zeer gematigd en het is opgevallen, dat hij bijzonder weinig over de kwestie-Berlijn heeft gezegd, behalve dan, dat Rusland geen haast had die zaak te regelen, dat m.a.w. de termijn van zes a acht maanden, die hij genoemd had voor een volgende topconferentie, wat Berlijn betreft wel zeer rekbaar is. Dit zal niet nalaten indruk te maken op diegenen in het Westen, die menen, dat de kwestie-Berlijn minder dringend is en dat Chroestsjow haar als pressiemiddel gebruiken zal, wanneer het hem uitkomt. In ieder geval schijnt het wel, dat de verstarring van de niet tot uitdrukking zal komen in een spanning in Berlijn. Voor de tentoonstelling van scheeps. modellen, die „Micro Nautica” zal heten en in Ons Gebouw aan de Westersingel ingericht wordt, is medewerking ver kregen van de Holland Afrika Lijn, de Holland Amerika Lijn, de Kon. Ned. Stoomvaart Maatschappij, de Koninkl. Rotterdamsche Lloyd, de Rotterdam— Zuid Amerika Lijn, de Stoomvaartmij. Nederland en de Verenigde Nederlandse Scheepvaart Maatschappijen, die geza menlijk in een zeer attractieve stand, die bijna de gehele zijwand van de grote zaal inneemt, modellen van hun meest bekende schepen zullen exposeren. Verder komen er in een aparte stand ook voor ver vaardigd door amateurs. De zgn. „hoo. by-bouw”. Zij die voor deze afdeling willen inzenden, moeten een formulier aanvragen bij de secretaris van het Ac tie Comité, J. D. Martens, Oosterdijk 29. Inleggeld is niet verschuldigd. In het Comité van aanbeveling voor deze tentoonstelling hebben zitting ge nomen de burgemeesters L. Rasterhoff, J. v. Hout en J. C. Cavaljé, en de heren J. Lassche, voorzitter K.Z.V.S.; E. K. Hoekstra, voorzitter S.Z.C.; A. M. Sus. tring, voorzitter Fries Scheepv. Museum en Th. W. Zandstra, voorzitter Departe ment Sneek van „Nijverheid en Handel". Keeper en muzikant. Van der Meer is een tijdlang zeer po pulair in onze stad geweest. Dat was in de twintiger jaren toen hij een jaar of zes tot het seizoen ’25-’26 bij „Sneek” onder de lat stond. Hij was nl. een uit stekende keeper waarover nu nog wel wordt gesproken en had daardoor een belangrijk aandeel in de promotie van de 3e naar de 2e klas KNVB. Zij voet- bal-periode begon echter bij „Voor waarts” welke club hij meè oprichtte en waaruit hij tegelijk met Tjitse Efdée Gerben v. d. Werf naar „Sneek” ging. Behalve voetballer is hij ook nog mu zikant geweest. Eerst - op aandrang van zijn collega Lantinga, die hem ook de grondbeginselen van de muziekbeoefe ning bijbracht - bij „Steun in de Strijd” en na de fusie van dit corps met het Sneker bij het toen gevormde Stedelijk Muziekcorps. In totaal heeft v. d. Meer plm. twin tig jaar letterlijk zijn partij mee gebla zen, maar toen heeft hij ook die lier aan de wilgen gehangen. Nu hanteert hij alleen nog maar de schoffel, de snoeischaar en wat verder tot de uit rusting van een tuinman behoort en de resultaten daarvan kan men nog dage lijks in het Park aanschouwen. Jammer, dat vele stadgenoten zo wei nig waardering tonen voor al dat moois, verzuchtte v. d. Meer. Er wordt zoveel vertrapt en vernield. Door de jeugd vooral, maar ook door ouderen. In de parken valt het gelukkig mee. Deze vragen echter onderhoud. Er zijn dan ook geregeld twee vaste tuinlieden met helpers in werkzaam en in het Wil helminapark bovendien nog een Park wachter. Van der Meer zelf,* die inmid dels eerste tuinman is geworden, werkt er nu al vijftien jaar en de vier die hem nog van zijn pensioen scheiden zal hij daar ook wel doorbrengen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1