Taptoe Royale bungalow in vier weken Black Boys-leden bouwen nieuwe kleedgelegenheid De „H.B.S.”-Flitsjes gaan zaterdagmiddag te water II ULST WYMBRITSERADEEL AGENDA BUITENLANDS OVERZICHT i en van Fries allerlei J 1 „BIJSTAND 3" Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, iïh o™ 115e jaargang no. 46 Donderdag 9 juni 1960 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wat clubliefde vermag: I ft;':;» •li De Coloradokever Wymbritseradeel heeft de primeur voor Friesland Bergstra en Jorritsma in Bondselftal De tennis-competitie Russisch ontwapeningsvoorstel moeilijk voor het westen te aanvaarden A.N.W.B. leidt verkeer uit het oosten via Rijksweg 43 Nationale financiële aktie Medische Sportkeuring wordt duurder i 1 1 SNEEKER NIEUWSBLAD 7 uit te Jeugdzorg) De f 56.000.—. een L i AMICITIA THEATER. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Uit de eetzaal van hotel „De Klan. derij” zijn in de nacht van zondag' op maandag twee geldkistjes inhoudende f 1189.en f 4.50 gestolen. De dader is nog niet opgespoord. In een bijeenkomst in het gebouw aan de William Boothstraat is het zeventig jarig bestaan van het korps Harlingen van het Leger des Heils feestelijk her dacht. Het vijver, Muziek en show, show en muziek, Spectaculair festijn (Voor een vermoeid oor en/of oog ’n Snèlwerkend medicijn). Een klankenspel, een kleurenspel In optima formaat (T.v. en radio op slot, Eén avond kan geen kwaad). Uitzonderlijk muziek.program Van bonte makelij (We zeggen ’t de Marine na, U weet wel: kom d’r bij1 Heus, niemand wordt dit feestmenu Van klank en kleuren „moe” (Een rijk.voorziene dis wacht u, Spijskaart „Taptoe” tast toe 1) PHILIA Ook al zijn ze meestal op de vingers van één hand te tellen, elke vereniging heeft van die trouwe leden, wie niets te veel is, wanneer het om het welzijn van hun club gaat en op wie men nooit ver geefs een beroep doet. Zaterdag 11 en zondag 12 juni. Jeugd. voetbaltoumooi v.v. Sneek. Terreinen Lemmerweg. Aanv. zaterdag ’s mid. dags 2 uur, zondag ’s morgens 8.30 u. Zaterdag 11 juni. „Taptoe Sneek” in het Sportpark, Leeuwarderweg. Donderdag 9 juni ’s avonds 8 uur film: En eeuwig zingen de bossen. 1 SCHAAPSCHEERDERSDAG BIJ EDE Op de heide bij Ede vond woensdag de jaarlijkse s^haapscheerdersdag plaats. Onder grote belangstelling werden de 300 schapen van de Ginkelse kudde „uit hun winterjas geholpen”, terwijl mej. v. d. Wetering namens de Edese bevolking een schaap kocht, dat bij de héidefeesten in augustus als prijs bij het ringrijden zal dienen. I I 1 l l I I i i Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) ager. Abonnementsprijs f 3, per half jaar Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Wij noemden zoeven Japan bij de lan. den met Amerikaanse bases en inder daad staat de Japanse regering op het ogenblik onder grote druk van de oppo sitie, de studenten en de vakbeweging om te breken met de pro.Amerikaanse politiek, die is neergelegd in een nieuw veiligheidsverdrag, dat premier Kisji in januari heeft getekend, dat ondanks ob structie van de socialisten op 20 mei door de Kamer is gejaagd en dat pas op 19 juni kracht van wet krijgt, net op de dag, dat Eisenhower een bezoek aan Japan zal brengen. Half mei al begon nen de betogingen van de studenten, die zaterdag in een grote demonstratie in Het is haast niet te geloven, maar op de wegkruising IJsbrechtumTirns Scharnegoutum zal in vier weken tijd een royale bungalow worden gebouwd. Geen vacantieverblijf of i.d., maar een echt degelijk huis voor permanente be. In Het recreatieterrein in Terhorne zal opnieuw worden verbeterd. Het plan omvat de demping van de vijver, het verbreden van het strand en de verbete. ring van de toegangswegen. Er is twin. :ig duizend gulden voor uitgetrokken. Tijdens de Pinksterdagen waren er pl.m. tienduizend bezoekers. Zondagmiddag is op de Afsluitdijk de nieuwe motorfiets, een 500 cc’er van de 30-jarige D. Bootsma te Jubbega, in brand geraakt en volkomen vernield. De onfortuinlijke eigenaar, die op weg was naar huis, moest verder met de autobus genoegen nemen. vlootschodw in het klein dus, waarvoor stellig veel belangstelling zal bestaan. Na aankomst in de haven is er een wedstarijd voor de nieuwe jachtjes in de Houkesloot bij ’t Op, waarvan de T.V., die ook al bij de tewaterlating aanwezig is, eveneens opnamen gaat maken. Tot besluit van deze middag volgt dan nog een bijeenkomst met een brood maaltijd voor de jeugdleden in de Zeii- school aan ’t Op. Zondagmiddag 12 juni te 2.30 uur film: Met getrokken pistolen. Maandag 13 t/m woensdag 15 juni ’s avonds 8 uur film: Orfeu Negro. Ook bij Black Boys vindt men hen, want al weken lang is een klein groepje trouwe zwartjes onder aanvoering van de heer R. v. d. Vliet en zijn beide zoons R. en J. v. d. Vliet bezig met de bouw van nieuwe kleedkamers op het terrein in de Noorderhoek. Architect Goodijk heeft het ontwerp gemaakt en de leden, van wie enkelen in het bouwvak werkzaam zijn, zijn mans genoeg het stipt uit te voeren. Het wordt een stenen gebouw met twee kleedkamers voor de spelers. In deze vertrekken is een wasgelegenheid, maar voor wie een warme douche prefereert is er voor beide ploegen een douchecel. Ook de scheidsrechter komt in het nieu we gebouw volledig aan zijn trekken. Een keurige kleedkamer .eveneens met douchecel en closet, staat hem straks ten dienste. Verder komt er nog een con- sumptieruimte en een bergplaats, ter wijl aan de achterkant nog een gelegen heid komt voor het opbergen van de terreinattributen. Er wordt elke avond hard gewerkt en zelfs hun vrije zaterdagmiddag offeren deze leden op voor hun club, die er straks, als de nieuwe competitie begint, de vruchten van plukt. Pinkstermaandag gooide de heer D. Alkema, die zijn broer in het café De Bogt fan Guné te Franeker die dag had i had geholpen, enige lijsten van deelne mers aan de bondskaatswedstrijd in de I kachel. Enige uren later echter bemerk te hij tot zijn schrik dat tussen deze lijs ten drie bankjes van f 25.hadden ge zeten. De resten werden o zo voorzich tig uit de kachel gehaald, maar de num. mers van de biljetten konden niet meer worden vastgesteld. Vijfenzeventig gul. den foetsie dus (o.m. Bejaarden- en wezen, zoals bij Oppenhuizen, Scharne goutum en IJsbrechtum, zullen naar verwacht wordt stellig verschillende ge gadigden voor het bouwen van zulk een woning de gelegenheid aangrijpen straks tijdens de bouw van deze bungalow eens een kijkje te nemen. H«4 Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en A.s. zondag spelen de beide NOMI teams hun eerste promotiewedstrijd. NOMI I gaat naar Groningen om te spelen tegen de Groninger Studenten III, ook een derde klas kampioen. Wordt hiervan gewonnen dan speelt men zon dag 19 juni tegen de onderste uit de tweede klas .Wij menen dat in Gronin gen wel gewonnen kan worden en hou den het dus op onze stadgenoten. Het tweede team komt in Meppel uit tegen kampioen ’t Meppeler LTC. Dit wordt een zware opgave. Geheel kans loos is dit team echter evenmin en dus wachten wij maar, hoewel met spanning af, hoe de uitslag zal zijn. In Zwammerdam, dat deze week zijn 1000-jarig bestaan viert, wordt zaterdag a.s. een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de amateur le klasser UW uit Utrecht en het Bondszaterdagelftal. In dit laatste zijn Jorritsma (Heeg) in de halflinie en zijn clubgenoot Bergstra in de voorhoede opgesteld. Zondag 12 juni. Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek „De Rockin Stars”. Vrjjdag 10 t/m zondag 12 juni iedere avond te 8 uur en zondagmiddag te vens te 5 uur film: Freddy unter fremden Sternen. Tokio culmineerden, terwijl diezelfde dag een staking het verkeer in het land stil legde. De 125 socialistische kamer leden hebben hun ontslag ingediend en hopen daarmee te bereiken, dat de re gering, mede onder de druk van de openbare mening, nieuwe verkiezingen zal uitschrijven. Dat moet vóór 19 juni gebeuren, want dan komt het verdrag met Amerika niet in veilige haven. Er is niet veel kans op, dat zij zullen slagen in hun opzet, maar dat neemt niet weg, dat de Japanse atmosfeer, vooral ook door protesten tegen Eisen howers bezoek, de eerste tijd danig be dorven is, en wel zo, dat senator Ful bright, de voorzitter van de senaats commissie van buitenlandse zaken, het verstandig oordeelt Eisenhower te ad. viseren zijn reis tot oktober stellen. Maandag 13 juni. Jaarvergadering Sa. natorium „Beatrix-oord” Afd. Sneek in het Groene Kruisgebouw, Wester- singel, ’s avonds 8 uur. Donderdag 16 juni te 8 uur film: witte wildernis. De Russische politiek bestaat op het ogenblik uit een merkwaardige mengeling van harde woorden en ontspannende gebaren, neergelegd in een nieuw ontwape. ningsplan. De harde woorden kwamen van premier Chroestsjow en Malinowski, de minister van defensie. Malinowski waarschuwde, dat de vliegtuigen, die Rus sisch gebied zouden schenden, neergeschoten zouden worden en dat de bases, van waar zij opgestegen waren, gebombardeerd zouden worden. Deze waar schuwing van Malinowski moet letterlijk worden opgevat, aldus Chroestsjow, hetgeen in de landen, waar Amerikaanse bases zijn, zoals Perzië, Turkije, Ja pan en Pakistan, misschien wel enige invloed zal hebben. Deze bases, of liever de afschaffing ervan, hebben de Russen overigens in de eerste fase van hun nieuwe ontwape ningsvoorstel gezet, samen met de af schaffing van de middelen, waar kern wapens mee vervoerd kunnen worden. Zijn deze belde narigheden afgeschaft, aldus de Russische redenering, dan is er geen onverhoedse aanval meer mo gelijk en heeft men dus een grote .stap op de weg naar de ontwapening gezef. Het Russische plan bevat enkele punten van toenadering tot het Westelijke standpunt. Zo komt de afschaffing van de middelen om kernwapens te vervoe ren (dus raketten en lange-afstand- bommenwerpers) al voor in een Frans voorstel, waar de Amerikanen overigens heel weinig voor voelen, omdat zij be seffen, dat de mogelijkheid kernwapens te transporteren één van de sterkste troeven van de Westelijke defensie is. Hierop is het z.g. afschrikkingsmiddel gebaseerd, dat dienen moet om Rusland ervan te weerhouden zijn wil met de wapens op te leggen. Verwijdert men deze mogelijkheid, dan staat men voor het feit, dat Rusland met de z.g. con ventionele wapens verre de meerdere is van alles wat zich op het Europese vas teland bevindt. Dit plan is zeker niet zo aantrek kelijk en in het Westen ziet men er ei genlijk een poging in een wiggetje te drijven tussen Frankrijk en Amerika. In dit opzicht is het helemaal niet slecht geweest, dat president De Gaulle vorige week zeer nadrukkelijk zijn trouw aan het Westelijke bondgenootschap heeft gezworen, al eist hij voor Frankrijk een veel meer eigen rol dan het tot nu toe gehad heeft. Een ander punt in het Russische ont- wapeningsplan, dat meer aan het Wes telijk standpunt tegemoet komt, is de kwestie van de controle. Tot nu toe wil den de Russen slechts controle na vol tooiing van de fases, terwijl zij nu in stemmen met controle gedurende de uit voering ervan. Hun vrees, dat controle in feite gelijk zou staan met spionnage, hebben zij blijkbaar wat laten vallen, al moeten wij afwachten, wat de Russen nu precies onder contróle verstaan. Het begint al minder aantrekkelijk te wor den, wanneer men uit opmerkingen van Chroestsjow de indruk krijgt, dat Rus land in de contrólecommissie aan het veto wil vasthouden. Daarmee is alle contróle ondermijnd. Chroestsjow contra Eisen, hower. Op een persconferentie te Moskou heeft Chroestsjow zich uitermate kwet send uitgelaten over president Eisen hower. Hij verweet hem een volledig ge brek aan wilskracht, wat hem nog niet excuseerde mannen als Nixon en Her. ter, „die het land op het pad vap de oorlog leiden”, maar hun gang te laten gaan. Eisenhower was alleen nog maar goed om een kindertehuis te leiden. Een poging verdeeldheid in het Westen te zaaien ondernam Chroestsjow door mede te delen, dat Eisenhower hem in Camp David vorig jaar had verteld geen Duit se hereniging te wensen uit vrees voor een herenigd Duitsland. Het Witte Huis heeft dit onmiddellijk gedementeerd. Adenauer werd evenmin gespaard: voor hem dacht Chroestsjow aan een gek kenhuis. Wat de internationale route Gronin. genAmsterdam betreft staat Leeu warden er straks min of meer naast, schrijft de L. Crt. De ANWB heeft be. sloten de wegwijzers in de stad Gronin gen zo te plaatsen, dat het verkeer uit het oosten naar westelijk Nederland gaat via de nieuwe rijksweg 43. Dit traject, buiten Drachten en Heerenveen om, door Sneek, vervolgens langs Bols, ward naar de Afsluitdijk, is langer dan de route GroningenLeeuwardenHar lingenAfsluitdijk, doch men kan op de rijksweg 43 met veel hoger snelheden rijden. Uiteraard wordt bij de Afsluit dijk straks ook naar de route 43 ver wezen voor het verkeer naar het oosten. Men kan dus verwachten, dat Leeu. warden in de toekomst een groot deel van de doortrekkende Scandinavlërs en Duitsers zal gaan missen, ondanks het feit, dat Verkeer en Waterstaat inder tijd de route Groningen—Leeuwarden— Afsluitdijk naar Amsterdam tot Euro pese weg 10 heeft verheven. Waarom dit vrij onwaardige optre den? Men zou het kunnen zien als een reactie op het schijnbaar grote vertrou wen, dat Chroestsjow in Eisenhower heeft gesteld, waarbij hij uiteraard con cessies van hem verwachtte. Toenade ring tot Eisenhower heeft Chroestsjow in eigen kring sterk bepleit en nu is het ogenblik gekomen, dat het vertrouwen geschonden is en de wijsheid van Chroestsjow in twijfel getrokken zou kunnen worden. Een felle aanval lijkt in zo’n geval de beste reactie, de aan dacht wordt van het foute oordeel afge leid naar de zondebok. Sommige waar nemers blijven vasthouden aan een wan hopige poging van Chroestsjow om zich tegen zich opdringende critici staande te houden, waarbij als voornaamste te genstander de naam Soeslow wordt ge noemd. Maar het blijven speculaties. Anti-Amerikaanse stemming in Japan. De heer U. Jager te Lemmer, be. kend Flying.Dutchmanzeiler, zal a.s. zaterdag en zondag op het IJsselmeer uitkomen tegen de andere cracks in zijn klasse, onder wie ook zij, die reeds voor de Olympische wedstrijden te Napels zijn aangewezen. Deze wedstrijden zgn georganiseerd door de Zeilver. „De Ze- venwolden” te Lemmer. Van 4 juni16 juli wordt dit jaar in ons land een grote nationale loterij ge houden ten gunste van „Het Koningin Juliana Fonds” en „Het Prins Bernhard Fonds”. De opbrengst komt onder meer ten goede aan de Bejaardenzorg en Jeugdzorg, en beide Fondsen beijveren zich, in de sectoren van maatschappe lijk en cultureel werk, organisaties, die in nood verkeren bij te staan. Voor deze aktie, die men dient te zien als een moderne controleerbare collecte is de loterijvorm gekozen. Loten 5. f 1. per stuk in vijf kleuren rijn op duizen den verkoopadressen verkrijgbaar. f 250.000,aan belastingvrije prijzen, waaronder vijf woonhuizen a f 25.000, per stuk zijn in de aktie opgenomen. Door middel van een speciale radio-uit- zending zullen reeds op 16 juli hoofd prijzen bekend worden gemaakt. De vo rige twee Bijstand.akties bleken vóór de gestelde tijd te rijn uitverkocht. Daarom wordt geadviseerd het kopen van loten vooral niet uit te stellen. Mocht men door welke omstandigheden ook, geen loten op verkoopadressen kunnen ko pen, dan kan men gebruik maken van postrekening nr. 5 ten name van Bij stand Rotterdam. Onder voorzitterschap van dokter J. Dethmers hield het bureau voor medi sche sportkeuring gisteravond zijn jaar vergadering. De voorzitter merkte in zijn openings woord o.m. op, dat, toen het bureau voor de Sportkeuring in december 1935 werd opgericht, geen mens kon denken dat het een zo belangrijke plaats in de sportwereld zou gaan innemen. Vooral na het verplicht stéllen van medische keuring in verschillende takken van sport, is het aantal keuringen elk jaar toegenomen en niemand kan thans nog twijfelen aan het bestaansrecht van deze instelling. Het werk van het bureau is een sti mulans voor een verantwoorde sportbe oefening en omdat de sport, aldus de heer Dethmers, een steeds grotere plaats in de vrijetijdsbesteding zal innemen, gaat het Sneker bureau binnenkort dan ook vol goede moed aan het zesentwin tigste verenigingsjaar beginnen. Uit de verslagen van de secretaris en penningmeester bleek, dat in het afgelo pen boekjaar weer veel werk was ver richt. Bijna vijfhonderd sportbeoefena ren, onder wie 38 dames hadden een medische keuring aangevraagd, van wie een vijftal werd afgekeurd. De penningmeester, de heer H. Hol lander kon het boekjaar met een batig saldo afsluiten. Het bestuur had bericht ontvangen, dat dokter Nieuwenhuis zich in het ko mende jaar niet meer als keuringsarts beschikbaar kan stellen Bijna alle Afrikaanse landen van de Franse Gemeenschap beginnen zich aan te melden voor de onafhankelijkheid, vooral nu de mogelijkheid geopend is, dat zij lid van deze organisatie kunnen blij, ven, die helemaal van karakter aan het veranderen is en steeds meer op het En gelse Gemenebest gaat lijken. Dat het niet de opzet van De Gaule is geweest om deze ontwikkeling aan te moedigen kan men opmaken uit de onheuse be handeling van Guinée, toen dat in 1958 bij het referendum al tegen de grond wet stemde, uit de Gemeenschap werd gestoten en van alle hulp beroofd. Na Madagascar en Mali (Soedan en Sene. gal), die deze maand nog onafhankelijk zullen worden, na Gabon, Midden-Afri. ka, de Kongo (de Franse) en Tsjaad, die binnenkort de onderhandelingen zul len openen, zijn nu de vier landen van de zg. Entente (Ivoorkust, Dahomey, Niger en Volta) met de eis van onafhankelijk, heid gekomen. Tot nu toe werd eerst onderhandeld over de banden met Frank rijk, maar deze vier willen eerst vrijheid en dan pas praten. Dat is een hele klap voor de Fransen. De negen Flit's.jachtjes welke in de afgelopen maanden door jeugdleden van de Kon. Zeilver. „Sneek” op de zolder van het R.H.B.S.-gebouw onder leiding van de heren Dijkstra, v. d. Zweep en Stam zijn gebouwd, worden a.s. zater dagmiddag om half drie met enig fees telijk vertoon te water gelaten. Dit zal geschieden in de Geeuw, na dat de heer J. Lassche, voorzitter van de K.Z.V.S., ze in de cantine van de R.H.B.S. aan de ouders van de jeugdige bouwers en bouwsters heeft overgedra gen, waarbij ook B. en W. en de be stuursleden van de verschillende water. sportorganisaties zijn uitgenodigd. De bootjes zijn dan inmiddels al in de hall opgesteld. Vanuit deze hall worden ze naar bui ten gedragen en daarna met een minia tuur treintje naar de Geeuw gereden. De heren dr v, d. Zijpp en Lassche sle pen ze vervolgens via de stadsgracht en de Houkesloot naar de Jachthaven. Vóór de bootjes aan hun element zijn toevertrouwd, hebben de andere jeugd leden van de Koninklijke zich reeds met hun jachtjes in de Kolk verzameld, waar ze zich bij de Flits.vloot aansluiten om gezamenlijk en in kiellinie de tocht naar de Jachthaven te aanvaarden. Een Aangelokt door het warme weer, zijn ook de coloradokevers weer actief ge worden .Meerdere meldingen kwamen binnen over het aantreffen van kevers. Deze kevers werden gevonden op de meest uiteenlopende plaatsen, binnenshuis zowel als buitenshuis. De coloradokever is om te zien een mooi diertje en menig een laat zich verleiden ze in doosjes en jampotjes te bewaren. Het in bezit heb ben van levende coloradokevers of lar ven hiervan is echter bij de wet verbo den. Een ieder die kevers of larven vindt, dient deze zo spoedig mogelijk te vernietigen. Aardappeltelers moeten hun gewas regelmatig controleren en goed nagaan of er zich kevers of larven in bevinden. Is dit het geval, dan moet zo spoedig mogelijk vernietiging volgen. Laat men dit achterwege, dan is men strafbaar. Het Frysk Orkest verkeert in moei lijkheden als gevolg van de pensioens. voorziening, die niet kan uitblijven om. dat anders het gevaar dreigt dat de orkestleden op aanbiedingen van andere symphonie.orkesten ingaan. Ged. Staten willen thans het subsidie met f 20.591,— I verhogen. Het tekort van het orkest zal waarschijnlijk in 1961 stijgen tot pl.m. vóórzien van een kolenberging en douchecel. Het ligt in de bedoeling van de aannemer op 13 juni a.s. met de bouw te beginnen en de woning op 15 juli kant en klaar op te leveren. Bouwterreinen beschikbaar. Nu voor bungalowbouw steeds meer belangstelling blijkt te bestaan en er in verschillende dorpen in deze gemeente terreinen voor zijn of worden aange. Deze bungalow, welke door de aan nemer Posthumus te Oosthem voor de heer I. Veldhuis te Tirns wordt ge bouwd, zal een royale woonkamer be vatten, drie ruime slaapkamers, een Bruynzeelkeuken met roestvrij stalen aanrechtblad, een ingebouwde schuur, Het keuringsgeld In verband met een aanvraag van de gezamelijke keuringsartsen om een iets ruimere vergoeding per keuringsavond te ontvangen, is besloten het inschrijf- en keuringsgeld per 1 juli ’60 voor juni oren te verhogen tot 1,50 en voor se nioren tot 2,- per keuring Wanneer men bedenkt, aldus de voor zitter, dat de oude regeling al enige ja- ren van kracht is geweest en de kosten eigenlijk steeds een stijgende lijn heb ben vertoond, dan is het alleszins ver antwoord een verhoging van het keu ringsgeld in te voeren. Doordat de aftredende bestuursleden bij acclamatie werden herbenoemd kwam er in de bestuurssamenstelling geen verandering. De vergadering was slecht bezocht. woning. Deze snel-bouwmethode is Friesland nog niet eerder toegepast. Wymbritseradeel heeft dus de primeur. In andere provincies echter is de deug delijkheid van dit systeem al bewezen. Het is het bouwsysteem van het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten dat volgens dit fonds minstens j gelijkwaardig is aan de i klassieke bouwwijze. Uiter lijk zal deze bungalow van het type „Orchidee” niet van een normaal gebouwde te onderscheiden zijn, maar doordat bij deze bouw voor af in een moderne fabriek vervaardigd binnenwerk wordt gebruikt, is de wo ning direct droog en beter geïsoleerd en meer tocht- vrij dan anderen. V j&j s... “O W* - 'ï- 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1