Uit onze Raadzaal Gemeenteraad had veel waardering voor beleid van Burgemeester en Wethouders „Opoe” Hofstra wordt zondag 102 jaar SNEEK, WYMBRITS ERADEEL ULST BUITENLANDS overzicht van en Officieel Orgaan van de gemeenten 115e jaargang no, 50 Suksesvolle Roode Kruis kollekte R.H.B.S. en R.M.S.M. Sneek Gemeentebegroting 1960 ongewijzigd met tekort van ruim drie ton vastgesteld Opbrengst collecte Instructieve schoolreis o.l.s. Uordt Amerikaans gezag in het Oosten ondermijnd door Japanse demonstraties? Hd Sneeker Nmiwsblad is hk 9«coml>tne«r<ie uitgave VM NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD- Benoemd SNEEKER NIEUWSBLAD ad Beetje zenuwachtig aan Veel verrassingen Positief antwoord In totaal 6321,60, terwijl Slag in het gezicht voor Amerikanen Ingekomen stukken. Benoemingen. BEDRIJFSBEGROTINGEN. GEMEENTEBEGROTING. PREMIER BEN GOERION IN NEDERLAND AANGEKOMEN Zie verder pagina 2. De Voorzitter, burgemeester L. Ras. terhoff, deelde mede, dat van de heer Baaijens bericht van verhindering was binnengekomen. De andere 18 leden wa ren allen aanwezig. Het antwoord van het Bevrijdingsfront op deze nieuwe verklaring van De Gaul le is positief geweest, hoewel het front erkende, dat er nog een groot verschil in de standpunten was .Het was toch bereid een vertrouwensman naar Parijs Zondag a.s. hoopt mevr. IJ. Hofstra- de Jong, de oudste inwoonster van on ze stad en van geheel Friesland, honderd en twee jaar Je worden. Tot voor kort woonde „Opoe” Hofstra in het gastvrije huis van haar dochter aan de Leeuwarderkade, maar toen deze ging verhuizen naar de Prins Hendrik kade vond Opoe een nieuw tehuis in het Geref. Verpleeghuis. Daar wordt ze heel zorgzaam „verpleegd”, voorzover ze ver pleging nodig heeft, want ze is voor haar jaren nog zeer gezond, en ze voelt er zich echt thuis. De collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft in Oudega (W.), Idzega en Sand- firden opgebracht f 188,20. Opoe Hofstra, ongetwijfeld zullen er zondag nog veel verrassingen voor U ko men. U hebt in Uw leven zoveel liefde gegeven dat men het nu een voorrecht vindt U bewijzen van liefde en eerbied te geven, niet alleen op Uw honderd en tweede verjaardag, maar op alle levens dagen die U mogelijk nog geschonken zullen worden. i i Sneek Abbega Gaastmeer Gauw Goënga Heeg Jutrijp-Hommerts Nijland-Wolsum-Folsgar® Offingawier Oosthem Oppenhuizen-Uitwellingerga Oudega W. "Scharnegoutum Woudsend IJsbrechtum-Tirns IJlst Workum Heidenschap f 3182,83 - 62,75 - 48,70 - 44,25 - 75,— - 239,65 - 146,10 - 249,10 - 38,50 - 102,40 - 276,10 - 188,20 - 229,60 - 223,— - 178,60 - 95,62 - 833,45 - 107,75 en an lit ik in ze ■h e e ir n t. 1 Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelaadv.) lager. Abonnementaprijt f 3,— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Aan de heer E. de Jong werd op zijn verzoek met ingang van een door B. en W. te bepalen datum eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de Sperkhem. school. Een zestal jaarverslagen werd voor kennisgeving aangenomen. Onze Gemeenteraad werkte zich dinsdagavond vrij vlug door de 33 pun ten tellende agenda van de begrotingsvergadering heen. De behande ling nam niet meer dan drie uren in beslag. De gemeentebegroting voor dit jaar vergde uiteraard de meeste tijd, hoewel de leden het B. en W. geenszins moeilijk maakten. Hoewel er wel tal van wensen naar voren kwamen en ook wel enige openlijke of bedekte critiek geleverd werd, overheerste sterk de waardering voor het beleid van het dagelijks be stuur, dat daarvoor van verschillende kanten lof werd toegezwaaid. Dit resulteerde tenslotte in het ongewijzigd vaststellen van de begroting zonder dat daarvoor een hoofdelijke stemming nodig was. Ook de diverse voorstellen van B. en W. waarmee soms grote bedragen gemoeid waren vonden over ’t algemeen een gunstig onthaal. Ze wer den allen eveneens zonder stemming met een hamerklop bezegeld. Woensdagochtend is de Israëlische premier David Ben Goerion per vliegtuig uit Brussel aangekomen op de Nederlandse vliegbasis Ypenburg voor een niet-offi- ciëel bezoek aan ons land. De foto toont hem na aankomst in geanimeerd ge sprek met de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Mr. J. M. A. H. Luns. de totale opbrengst in 1959 5588,53 was. Uitnodiging van De Gaulle rebellenleiders. maar nu is dat verholpen met een ver sterker en geniet ze weer van mooie zang en een goede preek waar ze later tal van bijzonderheden van kan vertel len. Op de verjaardag van de Koningin heeft ze het défilé voor het paleis op de televisie gezien: „ik heb maar even ge wuifd”, zegt ze, „de Koningin keek juist naar me.” Een optimistischer wending hebben de ontwikkelingen in Algerije genomen, hoewel men toch voorzichtig moet zijn met te grote verwachtingen. Vorige week dinsdag heeft president De Gaulle de rebellenleiders opnieuw uitgenodigd voor een gesprek en daarbij alles ach terwege gelaten wat een aanvaarding van de uitnodiging onmogelijk zou ma ken. Hij sprak niet meer van de witte vlag, hij ruimde bij de organisatie van het referendum over de toekomst van het land aan alle stromingen, dus ook aan het Bevrijdingsfront, een plaats in. Hij sprak niet meer, zoals enkele maan den tevoren, over het gaan halen van de wapens als de rebellen ze niet wilden inleveren. Hij sprak nu over onderhan- delingen over wat er met de wapens zou moeten gebeuren. ben. In Zuid-Korea is de president wel iswaar met grote geestdrift ontvangen, maar op de basis Okinawa, bewoond door Japanners was de stemming eerder geladen en eiste men vertrek van de Amerikanen. Ook op Formosa werd Ei senhower vriendelijk ontvangen, maar toch overheerst alom in de wereld het gevoel, dat Amerika een zware neder laag heeft geleden. De jaarlijkse kollekte van het Neder landse Roode Kruis, afdeling Sneek en Omstreken, is weer afgesloten. Hieron der treft U een lijstje aan met de op brengst in de verschillende plaatsen. Vanaf deze plaats een woord van dank aan allen, d.w.z. de geefsters en gevers en zij die medehielpen de gelden in te zamelen. Mede dank zij deze inspanningen zal het Roode Kruis voortgaan met de vele taken die het op zich heeft genomen: o.a. boottochten voor zieken en hulpbe hoevenden, uitzending van gebrekkigen naar het Henri Dunant-huis voor enkele prettige vakantiedagen, hulpverlening bij rampen, het Welfare-werk, organise ren van avonden voor Ouden van Da gen, en wat misschien nog het meeste tot U spreekt: het organiseren van de Bloedtransfusiedienst. Dat een kollekte nodig is komt omdat de ontvangsten uit lidmaatschappen lang niet toereikend zijn, mede doordat de contributie laag is en het aantal le den op sommige plaatsen te wensen overlaat. Door Uw gaven hebt U het helpende Roode Kruis geholpen. In 1960 werd in de onderstaande plaat sen opgehaald: te zenden om de reis voor te bereiden van een delegatie onder leidig van Fer- hat Abbas, de premier van de voorlopige Algerijnse regering. De verschillen, waarop ’t Bevrijdings front doelde, zijn in grote trekken de volgende: terwijl De Gaulle de onde- handelingen over het staken van het vuren en die over de voorbereiding van het referendum (waaraan dus ook ande re stromingen moeten deelnemen), streng gescheiden wil houden, menen de Algerijnen, dat deze scheiding kunst matig is en dat zij geen wapenstilstands- overeenkomst kunnen tekenen (dus de wapens uit handen geven), voordat de verdere politieke gang van zaken is vastgelegd. Ook schijnt De Gaulle, naar uit officieuze bron bekend is geworden, de rebellenleiders niet te willen ontvan gen voordat de wapenstilstandsovereen- komst is getekend en de rebellen dus niet langer rebellen zijn. Wanneer De Gaulle zich tegenover de vertrouwens man van het Bevrijdingsfront op dit standpunt blijft vastbijten, bestaat het gevaar, dat de reis van Ferhat Abbas toch niet zal doorgaan. In Frankrijk zelf en in Algerije heb ben de blanke ultra’s al van hun grote bezorgdheid over de gang van zaken blijk gegeven, vooral omdat zij vrezen, dat er onderhands toch wel degelijk over meer gesproken zal kunnen worden dan het staken van het vuren. Tot nu toe hebben de ultra’s kans gezien iedere toenadering tot het Bevrijdingsfront te torpederen. Dat was onder de Vierde Republiek al het geval. De grote kracht meting komt voor De Gaulle op twee fronten: in de eerste plaats met de op standelingen, in de tweede plaats met zijn eigen ultra’s, die nu eenmaal veel sympathie genieten in de hogere krin gen van het leger. Leek het er begin vorige week op, dat de oppositie van de Japanse socia listen, studenten en vakbeweging tegen het bezoek van de Amerikaanse presi dent en het veiligheidsverdrag met Ame rika aan het afnemen was, enkele da gen later kwam het voor het parlements gebouw tot nieuwe onlusten, waarbij ongeveer 800 mensen werden gewond en één gedood. Premier Kisji riep een spoedzitting van het kabinet bijeen, waarin besloten werd de uitnodiging aan de Amerikaanse president voorlopig in te trekken. Men had het gevoel niet te kunnen instaan voor de veiligheid van Eisenhower. Bovendien vreesde men, dat het vasthouden van het bezoek de positie van de regering nog verder zou ondermijnen. Het resultaat is echter, dat de Japan se regering het hoofd heeft moeten bui gen voor demonstranten, die zij door de beperkte machtsmiddelen van de politie niet voldoende uiteen kon drijven. Dat komt haar gezag bepaald niet ten goede en men verwacht ook binnen afzienbare tijd de val van Kisji, al heeft diens par tij een absolute meerderheid in het par lement. Optimisten kunnen zich troosten met de gedachte, dat intussen het vei ligheidsverdrag automatisch van kracht is geworden, maar daar staat tegenover dat de waarde ervan aanzienlijk is ver minderd door de felle oppositie ertegen, een oppositie, die de regering inzake Ei senhowers bezoek tot capitulatie heeft kunnen dwingen. Twee ontwikkelingen zullen deze week voornamelijk onze aandacht trekken, na melijk de bereidheid van het Algerijnse Bevrijdingsfront om in Parijs op uitno diging van president De Gaulle met de Fransen te komen praten en de opschor ting van de Japanse uitnodiging aan president Eisenhower enkele dagen voor diens aankomst in Tokio. De begrotingen van baten en lasten en van kapitaalsinkomsten en -uit gaven van het waterleidingbedrijf, het openbaar slachthuisbedrijf, het gemeen telijk bejaardencentrum „Nij Nazareth”, het grondbedrijf, het gasbedrijf en het leningfonds, allen voor het dienst jaar 1960, werden zonder discussie en hoofdelijke stemming vastgesteld. Woningbedrijf. De heer J. P. de Vries had een ander antwoord van B. en W. verwacht op de opmerking welke in de tweede sectie gemaakt werd over de vergoeding voor duplex-voorzieningen aan gemeentewoningen. Volgens dit ant woord loopt deze bijdrage ook na het verstrijken van de tienjarige termijn door. Spr. had daar wel begrip voor, maar het zal teleurstellend voor de be woners zijn. Algemeen was men nl. van mening dat de bijdrage nog één jaar ge. heven zou worden. De Voorzitter Dat is een misver stand. De ontsplitsing moet t.z.t. ook uit de huren worden betaald. Huurverla. ging kan alleen plaats hebben als de ontsplitsingskosten volledig uit de du. plex-reserve gedekt kunnen worden. En dat zal nog wel enige tijd duren. De heer Boomsma bracht nog eens de overlast welke bewoners van gemeente woningen hun buren soms bezorgen, ter Tot rector van het Magister Alvinus. gymnasium werd benoemd de heer A. van Bruggen, leraar in de klassieke let teren, tevens conrector aan deze school, en tot conrector de heer dr A. Wadman, leraar in de Nederlandse, en Friese taal. Beide benoemingen geschiedden met algemene stemmen. deel van de constructieve uitbouw van Sneek als kemstad is ongetwijfeld het onderwijs. Wij hebben hier al vele mooie scholen en als de U.T.S. t.z.t. ook kan verrijzen hebben we een goed sluitend geheel. Voor het basisonderwijs geldt dat echter niet. Ondanks het steeds drukker wordende verkeer moeten de kinderen de stad nog steeds doorkruisen. Spr. betoogde hierna dat hij de gelijk stelling tussen openbaar en bijzonder onderwijs ook gaarne zag uitgebreid tot de outillage van de scholen en hij zou het daarom al een daad van goede bur gerzin achten als B. en W. het bestuur van de R.K. Jongensschool zouden wil len benaderen om te komen tot moder nisering van deze school of nieuwbouw. Volgens geruchten acht het bestuur deze school nog goed genoeg, maar spr. hoopt dat dit inderdaad niet meer is dan een gerucht. Het is vreemd, zo merkte de heer Zeil, stra verder op, dat voor alles en nog wat commissies bestaan, terwijl het onder, wijs die eer niet waardig wordt gekeurd. Toch vraagt dit een vijfde deel van de totale uitgaven der gemeente. Spr. heeft vernomen, dat er plannen hebben bestaan op het Eiland een stuk bouwgrond te bestemmen voor de bouw van een openbare en een chr. kleuter school. Nu hebben B. en W. echter me. degedeeld, dat er voor de eerste te wei nig kinderen op het Eiland zijn. Mogen wij daaruit nu de conclusie trekken dat die grond beschikbaar komt voor een chr. school? De nieuwe openbare ulo school moet een juweeltje worden heb ik gehoord, aldus de heer Zeilstra. Ik hoop nu maar dat er niet weer een kink in de kabel zal komen. Betreffende de verhouding tussen het gemeentebestuur en het publiek betoog de de heer Zeilstra daarna nog, dat de vergaderingen van de gemeenteraad zo veel mogelijk openbaar moeten zjjn en de gemeentelijke diensten zoveel moge lijk inlichtingen moeten geven aan de pers opdat deze zich zo goed mogelijk van haar taak kan kwijten. De heer Baarda vond het ook jammer dat bepaalde projecten nog niet kunnen wordten uitgevoerd. Is er, nu onze stad kern geworden is, ook een kans op sub jectieve verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds? En kunnen B. en W. op die verhoging aandringen, of Is daar een andere vorm voor te vinden? Het is ook een slag in het gezicht van de Amerikaanse president, hem toege bracht door de tegenstanders van de pro-Amerikaanse politiek van premier Kisji. Het voornaamste bastion van de Amerikanen in het Verre Oosten blijkt niet veilig genoeg om door de Ameri kaanse president bezocht te worden. Dat houdt in, dat de Amerikaanse macht in het Verre Oosten deerlijk getaand is. Er is geen gebied in de wereld waar Ame rika zó de enige steun en bescherming van een aantal kleine bondgenoten en neutralen is tegen de ondringende macht van een communistische staat, die blij kens zijn aanspraken op Birmaans en Indiaas grondgebied, er op uit is zijn machtsgebied uit te breiden. Wanneer deze bondgenoten en neutralen (wij noe men Zuid-Korea, Zuid-Vietnam, Laos, Cambodja, Birma, Siam en Formosa) zien, dat de macht van de Verenigde Staten geringer blijkt dan zij dachten en hoopten, dan heeft dat weer een verdere uitholling van het Amerikaanse gezag ten gevolge. Iedereen, die in het nauw komt, zal eerder inschikkelijkheid te genover de communistische tegenstander tonen. Afgezien dan nog van het feit, dat het gehele Verre Oosten en Zuid- Oost Azië zich in een overgangsstadium bevinden van feodale stabiliteit naar de ontwortelende moderne tijd en dat ve len in de genoemde landen de oplossing van het probleem eerder zien in de rich ting van een geleide economie, dan in een maatschappij van vrije ondernemers, waarvan Amerika het symbool is. De ontwikkeling in Japan kan op de ze manier vérstrekkende gevolgen heb- Geslaagd voor het eindexamen afde ling middelbare school voor meisjes U. J. Ament, B. G. M. Brattinga, T. S. Bruinsma, A. C. W. P. Drenth, M. Hoog, stra, D. A. M. v. d. Weerd, A. IJssels, allen te Sneek; J. Berkhuysen, M. A. de Boer, Bolsward; T. Miedema, Deersum; M. Brouwer, Hennaard; W. de Jong, Hommerts en T. Schrale, IJsbrechtum. sprake. Is het ook mogelijk in het re glement voor de bewoners een bepaling op te nemen dat hun bij overlast de huur kan worden opgezegd? B. en W. krijgen dan meer zeggenschap. Het zijn vaak van die kleine dingen die zich voordoen, vooral in de Flatwoningen, die beter niet door de politie kunnen worden geregeld. De Voorzitter Het is inderdaad zo, dat hier en daar op zeker ogenblik in bepaalde woningen burengerucht wordt veroorzaakt. Hierop is echter art. 431 van het wetboek van strafrecht van toe. passing. Dat geldt niet alleen voor ge meentewoningen maar ook voor parti culiere. B. en W. hebben geen behoefte aan het door de heer Boomsma bepleite artikel. Zij voelen er niet voor als gigen rechter op te treden. Als het zo is, dat de huizen wegens overlast niet bewoond kunnen worden dan zullen B. en W. de overtreders wel aan de oren trekken en hun in bepaalde gevallen de huur opzeg gen. Het is ook al eens voorgekomen dat B. en W. met huuropzegging hebben ge dreigd, maar meestal zijn het kleine ru. zies met schuld over en weer waartegen op grond van het huurcontract kan wor den opgetreden. Verder moeten de ge wone wegen worden bewandeld welke ook voor huurders van particuliere wo ningen gelden. De begroting van het Woningbedrijf werd hierna z.h.s. vastgesteld. Reiniglngsbedrijf. De heer Terpstra herinnerde er aan dat hij bij de eerste besprekingen over verplaatsing van het terrein der Gemeentereiniging reeds de noodzakelijkheid van een vuilverbran. dingsoven heeft bepleit. De praktijk heeft spr. helemaal in ’t gelijk gesteld, zoals ook uit het antwoord van B. en W. op de desbetreffende opmerking in de secties blijkt. Jammer dat het toen niet gebeurd is. Nu moeten we afwachten tot de financiën van de gemeente het toe laten. De VoorzitterDe heer Terpstra heeft het antwoord van B. en W. heel slecht gelezen. Daaruit blijkt nl. dat ook zij dit een urgente zaak achten en reeds plan nen worden voorbereid. De heer Terpstra hoopte dan te pessi mistisch te zijn geweest. De Voorzitter hoopte dit met hem, waarna ook deze begroting ongewijzigd werd vastgesteld. Algemene Beschouwingen. De heer Terpstra opende de algemene beschouwingen. Deze begroting is wel vroeger dan die van de voorgaande ja ren, maar tussen de sectievergaderingen en de behandeling ligt toch weer een te groot hiaat. Spr. hoopte dat B. en W. kans zien in de toekomst deze periode kleiner te maken. De heer Terpstra be. treurde het, dat het campingterrein en de jachthaven op de achtergrond zijn geraakt. Wij raken daardoor wat de ac- comodatie voor de watersport betreft sterk achterop. Terwijl overal elders veel voor de watersport wordt gedaan, is hier achteruitgang. Door het verdwij nen van een aantal jachthuizen in onze stad wordt het tekort nog groter. Vele botenbezitters brengen daarom hun bo ten al elders onderdak. Spr. zou gaarne zien dat daar iets aan te doen was. Hij wees ook op de bungalow.plannen aanzijn doorgegaan. Een belangrijk onder. Maandagmorgen heerste er weer een gezellige drukte bij Wouda’s Meelfa brieken toen daar de kinderen van openb. lagere scholen met de „VónISX ding III” vertrokken voor een zesdaagse schoolreis. Na het schutten in de sluizen van Takozijl ging het over het Ijssel meer, waar een flinke bries stond, naar Lelystad, waar een bezoek aan het mu seum werd gebracht. Hierna werd koers gezet naar Muiden en zijn Muiderslot. De volgende dag werd Amsterdam, waar de jeugdige reizigers de nacht hebben doorgebracht, met een bezoek vereerd, waar een rondvaart door de havens werd gemaakt, welke zeer in de smaak viel. Na ’n bezoek aan de Willem Barendtz zetten ze de reis voort naar Zaandam waar enkele grote fabrieken werden be zichtigd. Ongetwijfeld hebben onze jeugdige stadgenoten al veel plezier van deze twee dagen beleefd. Benoemd tot concierge van het nieu we Politiebureau alhier, de heer F. Bos, voorheen werkzaam bij Gemeente werken. Haar gezellige kamer heeft uitzicht op het Bolwerk en als Opoe zondags ziet dat de kerkgangers uit de Noorderkerk komen, wuift zij ze vriendelijk toe. Ze weet dat er kinderen en kleinkinderen van haar onder de kerkgangers zijn, al zijn haar ogen niet meer zo scherp, dat zij ze op zo’n grote afstand kan herken nen. ’s Morgens loopt de oude dame aan de arm van twee verpleegsters de trap af naar de conversatiezaal, waar ze gezellig babbelt met de huisgenoten. Het eten smaakt haar bijzonder goed - „ik heb er altijd echt zin aan,” zegt ze. Ze ziet er dan ook best uit, een glanzend oude vrouwengezichtje, en is echt niet veel veranderd sinds haar honderdste ver jaardag toen we ook een praatje met haar maakten. Misschien is ze iets hard- horender geworden - ze kon tot haar spijt de radio niet meer goed volgen, En nu nadert dan haar eigen verjaar dag. Ze is nu al een beetje zenuwachtig, of liever gezegd: ze piekert er wat over dat ze niet alles meer zo kan regelen als ze haar hele leven heeft gedaan. Ze is al zó lang weduwe en is er zo aan gewend in alles zelfstandig op te treden, dat ze met haar hoge ouderdom maar moeilijk de teugels van ’t bewind in an dere handen kan geven. „Hoe komt *t nu met mijn verjaardag, denken ze hier wel aan, weten ze dat wel....” Natuurlijk weet ze wel dat alles heel prettig voor haar geregeld wordt, en ze vouwt haar handen afwachtend in haar schoot Maar het zorgen zit haar zo in het bloed. Eén verjaarscadeau heeft ze al. Er kwam een luchtpakket uit Canada, een geliefde kleindochter stopte er een mooie schouderdoek en eigengebakken koekjes in. de Potten en zou gaarne willen dat er, evenals in Terhorne, ook iets dergelijks aan de Noordzijde van het Sneekermeer, waar de gemeente land in eigendom heeft, tot stand kan komen. Hij noemde in dit verband ook de Noordzee-eilan. den aan een waarvan, naar hij vernam, vierhonderdduizend gulden voor recrea tie besteed is. Kan de gemeente ook iets krijgen uit de grote pot waar dit al. les uitkomt? De heer Terpstra wees vervolgens op de gevaarlijke spoorwegovergang bij de Bloemstraat, vooral tijdens de spits, uren. De nieuwe overgang bij de Worp Tjaardastraat ligt nog in het verschiet. Zolang kan de verbetering van de toe gang tot de Noorderhoek echter niet wachten. Daarom is het nodig dat de Hospitalerbrug zo spoedig mogelijk ver vangen wordt. Het stichten van een openbare school in de Noorderhoek is in dit verband ook zeer gewenst. Als straks rijksweg 43 geheel klaar is, wordt het in de stad nog veel drukker. Verder vestigde spr. de aandacht op de toestand van de Lemmerbrug, die het verkeer lang niet meer kan ver werken. Een vaste overkluizing in de plaats van de Woudvaartbrug zou hier, in verbetering kunnen brengen en tevens een verfraaiing van het stadsbeeld al daar zijn. Het busstation kan misschien ook tot een oplossing komen als de weg SneekIJlst gereed is. Tenslotte dank te spr. B. en W. en het ambtenaren, corps, die van deze begroting nog ge maakt hebben w’at er van te maken is. De heer Van Terwisga was over ’t al gemeen tevreden met het antwoord van B. en W. op de algemene beschouwin gen in de secties. Hij vond het echter jammer, dat het antwoord op de vraag van een der leden over de structuurver- beterende en de aanvullende werken niet positiever was. Spr. zou graag willen weten hoe de stand van de arbeidsreser ve hier is en of het ook mogelijk is dat verschillende aanvullende werken binnen kort tot uitvoering kunnen komen. Hij noemde in dit verband ook het camping terrein en de jachthaven, maar vreesde dat als deze werken als aanvullend werk moeten worden uitgevoerd ze er voor lopig niet zullen komen. Is er daarom ook een andere oplossing mogelijk door het particulier initiatief in overleg met B. en W. Dé heer Van Terwisga onder schreef de opmerkingen van de heer Terpstra over een school in de Noorder. hoek en de spoorwegovergang en be toogde daarna niet tevreden te zijn met het antwoord van B. en W. over de late behandeling van de gemeentebegroting. In Leeuwarden is deze al op 27 april be handeld en volgens een mededeling toen al later dan normaal, in Groningen om en nabij St. Nicolaas en Haskerland en Opsterland waren ook vóór Leeuwarden. Spr. zou graag willen weten welke ie der jaar die onverziene omstandigheden zijn welke een vroegere behandeling steeds beletten. De heer Zeilstra borduurde op hetzelf de stramien. Deze begroting wordt be handeld terwijl er al zes maanden ver lopen zijn en straks zal tweederde van het jaar voorbij zijn voor de besluiten bij deze begroting genomen, zijn goed gekeurd. Spr. vindt het echter prettig dat de gemeentelijke diensten gewoon Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS i- "-v

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1