Kerkconcert te Oosthem Na zes onvergetelijke dagen weer thuis Sneker politie thans uitstekend gehuisvest Kun je zingen... zing dan met „Volkszang” mee Opoe Hofstra vierde haar 102e verjaardag ULST WYMBRITSERADEEL en van ii Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, rHet Sneeker Nienwibled is een gecembineede uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I SB 115e jaargang no. 51 Maandag 27 juni 1960 Eindexamen R.H.B.S. Sneek Mulo-examen Deken Van Galkom heeft ontslag gevraagd Landelijke wedstrijden voor metselaars, straatmakers en stukadoors Sneker bij motorongeluk gedood Bio-herstellingsoord in Arnhem geopend Bij het zwemmen verdronken Aanbestedingen SNEEKER NIEUWSBLAD Waarom? Eerste en tweede etage. haar gewoonte. De kelderruimte Nieuwbouw. voorzien van een onderhands Een kijkje in de Agentenwacht van Achterblijven. Deken J. van Galkom alhier heeft aan mgr. P. A. Nierman, bisschop van Gro ningen, in verband met zijn hoge leef tijd met ingang van een door de bisschop te bepalen datum, ontslag gevraagd uit de bediening van zjjn kerkelijk ambt. De heer Van Galkom blijft hier wonen. Hy zal zjjn intrek nemen in het Bonifa- ciushuls aan de Leeuwarderweg. „Het moet nog veel zachter, de bassen moeten wei spelen maar we mogen ze niet horen Misschien komt het niet zo vaak voor, dat de dirigent van een fan farecorps zjjn muzikanten aanmaant zo zacht te spelen dat je het met recht muzikaal gefluister zou kunnen noemen. Toch liet dirigent Bakker zjjn mannen van de Chr. muziekvereniging „Harmo nie” donderdagavond in de aula van het Lyceum „neuriën” op hun instrumenten, al vond de leek dat vooral de bassen nog een heel stuk muziek produceerden. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon: 3005 (05150) b.g.g. 4091 welke vrijwel onder het gehele gebouw doorloopt, is benut voor de afdeling fo tografie en dactyloscopy (vingerafdruk ken), een donkere kamer met vergro. tings- en glansapparaten en de centrale verwarmingsinstallatie. nen van binnen uit met rolluiken wor. den afgesloten. „O God, mijn God, Gij aller vorsten Heer. Ik zing verheugd Uw groten naam ter eer!" de verslaggeefster, die een verborgen potlood in de tas heeft. Het kind laat ze snoepen, de verslaggeefster wil ze ook graag geven wat ze verlangt al kost het haar dan zelf ook grote geestelijke in spanning. Juist deze eigenschap maakt Opoe Hofstra tot zo’n beminnelijke oude vrouw. Ver»chiint MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprij» 15 ct p«r mm. Bij contract (handelaadv.) lager. Abonnemenuprija f 3,— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 8 5 0 7 4 8 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Haar gehele levenshouding, haar hu mor, tevredenheid en dankbaarheid wekt grote bewondering en is terug te bren gen tot deze uitspraak op haar 102e ver jaardag: „Waarom is dit toch? Waarom wordt de een zo vroeg weggenomen en mag ik zo oud worden? Ik weet het niet maar ik neem alles maar uit Zijn hand.” Op de gezellige, maar zeer drukke middag volgde een rustiger avond met bezoek van de burgemeester en mevr. Rasterhoff, die overdag uitstedig waren geweest maar voor onze jarige oudste stadgenote wat vroeger waren terugge keerd. Kwart over tien vertrokken de laaste bezoekers en toen zei Opoe: „Gaan jullie nu al weer weg, het is an ders nog niet zo laat.” Na een rustige nacht was Opoe van morgen net zo opgewekt als altijd. „Hoe het met me is? Gewoon. Ik ben niet ver andert, hur. Wat was het een mooie dag niet, en wat is alles rustig verlopen.” Te Zwolle slaagden alle negen can- didaten van de R. K. Mulo-school Sneek voor het examen Mulo B, t.w.: G. H. M. Bok, Sneek; J. Bootsma, Roodhuis; F. Poelsma, Hidaard; xA. Mous, Sneek; xH. Terra, Joure; J. v. d. Werf, St. Nicolaasga; P. v. d. Werf, St. Nicolaasga; N. de Vries, Sneek; H. v. d. Leest, Joure. x zijn meisjes. en Aanne- alhier voor stonden op ’t programma, waarna een bezoek aan Haarlem de dag completeer de. Een ieder was daar onder de in. druk van de oude St. Bavokerk. Na weer zo als altijd voortreffelijk gegeten te hebben, zochten de kinderen hun slaapschepen weer op en spoedig waren allen „onder zeil”. De volgende dag werd de bloemenveiling in Aalsmeer be zocht. Fantastisch wat een bloemen daar zjjn en wat mooie. Daarna volgde het vooral voor de jongens wel fijnste programmapunt: Schiphol. Landingen In dat geval zou de vertolking nog veel glanzender geweest zjjn. Akke Zwart besloot met drie prachtige liederen van Dvorak, die zij op dienovereenkomstige wjjze wist weer te geven. Jan Baarda begeleidde nauwkeurig en bescheiden. Aan het volgende concert, een zgn. zondagavondzang op 24 juli, hopen onze stadgenoten de heren Aerde Kuiper, ba. riton en J. W. Boeijenga, orgel, mede te werken. J.N. Op de eerste etage, te bereiken via de monumentale eikenhouten trap met bordes welke bestaan is gebleven, be vinden zich het bureau van de korps, chef, ruim en modern met een verlich ting in het plafond van zachtboard. tegels, de kamer voor de administratie, de recherchekamer met loggia, een theo rielokaal met tafels efi stoelen voor twintig personen en een schoolbord over de volle breedte van de achterwand, een keuken en een kamertje voor politie, bewaring, voorzien van onbreekbaar glas en plafond.verwarming. De tweede verdieping bevat een ver. trek waarin de telefoon.apparatuur van P.T.T. is ondergebracht, een recreatie, zaal (o.a. voor de reserve-poll tie), een schietbaan voor kamer.schietoefeningen, de wapenkamer, een wachtkamertje met onbreekbaar glas en een archief, ruimte. Waarom zou Sneek dan achter blij ven? Niets is plezieriger dan zo maar voor je plezier een uurtje zingen en als het dan nog gaat onder aanvoering van een man als dirigent Zondervan en met steun van Volkszang en Harmonie, wel dan is het ook plezierig om er naar te luisteren als U toevallig die avond schor mocht zijn. „We hopen dat we een reeks van dergeljjke avonden kunnen geven”, zegt voorzitter Faber. Wij hopen het ook, het kan het zeilseizoen alleen maar opfleuren. Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur is op de weg Leerdam.Vianen een motor ongeluk gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan onze oud-stadgenoot de 23. jarige Catharinus Dijkstra. De heer Dijk stra werkte in Wormerveer en had en. kele snipperdagen opgenomen, die hij in Leerdam doorbracht. Het ongeluk Is vermoedelijk ontstaan doordat een band van de motor is ge sprongen toen hij op weg was naar Wor merveer, waar hjj in de kost was. De heer Dijkstra werd van zijn motor op de weg geslingerd, waar hjj werd gegre pen door een vrachtauto. Hij werd op slag gedood. Het gezin Dijkstra is reeds eerder zwaar getroffen toen een elfjarig zoon tje onder een paard en wagen kwam. Toen alles „gedempt” genoeg klonk, beklom dirigent A. Zondervan de denk beeldige dirigeerstoel, de muziek kreeg een begeleidende rol en de veertig zan gers van „Volkszang” alhier werden geestdriftig aangevoerd door hun leider. „Geef je nu voor 100 als het kan voor 110 En hij kon tevreden zijn. Er werd op deze oefenavond met ver kwikkend vuur gespeeld en gezongen. Zo meeslepend dat ook de bezoekers meezongen van Ynskje die op het ijs moest verschijnen. En toen dé skütsjes voorbijvoeren ach, toen schaarden zelfs de muzikanten die geen partij meer hoefden te blazen zich in de zingende rijen. En dat is nu juist wat de heer Zon dervan en de leden van Volkszang voor ogen staat als ze meeslepend, vrolijk en fleurig hun bekende lied jes laten horen. Ze willen niet al leen zelf zingen, ze willen ook an deren aansporen tot zingen. Als straks onze skütsjes heus silen, als stadgenoten en vreemdelingen daar van genieten, dan zou het best kunnen zijn dat men er ook over wil zingen. Welnu, dan staan Volkszang en Harmonie klaar om met U mee te doen en er een even Op donderdag 30 juni en vrijdag 1 juli a.s. zal in de Veemarkthallen te Rotterdam de 8s landelijke wedstrijd in het metselen met baksteen, de 6e in het straatmaken met klinkers en de 4e in het stukadoren worden gehouden. Aan deze wedstrijden, welke georgani seerd worden door de Vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie” in sa menwerking met de Stichting Bouwcen trum wordt deelgenomen door de beste leerlingen van de Technische Scholen en door deelnemers aan het Leerlingen, stelsel in de genoemde vakken. De wedstrijden worden omljjst door een rondrit door de stad en een rond vaart door de havens, een filmvertoning en gemeenschappelijke maaltijden. Deze woorden van Ps. 145 zong het zusterkoor van het Geref. Verpleeghuis gistermorgen zeven uur op verzoek van Opoe Hofstra, die haar 102e verjaardag vierde. Elke dag wordt in het Geref. Verpleeghuis begonnen met zang van de zusters voor de microfoon in de hal, waarbij graag rekening wordt gehouden met verzoeken van jarigen. Opoe Hof stra gaf voor haar verjaardag Ps. 145 op, de verzen 1, 6 en 7. Vers 6 reciteerde ze zelf, voordat de zusters het gekozen lied voor haar zongen. Verder begon zij deze bijzondere dag met een grapje over de feestmaaltijd die ze verwachtte en met een waarderend woord tegen de zuster, die haar een vroeg ochtend kop je thee bracht. Dit laatste is overigens „Goeie morgen, kien, alweer aan het sloven - dank je wel hur!” dat is zo haar gewone ochtend- groet. Natuurlijk maakte ze op haar ver jaardag geen uitzondering. Voor ieder had ze een vriendelijk woord, een grap je, een slagvaardig antwoord. Zo nam ze al in de vroege morgen de geluk wensen van haar huisgenoten in ont vangst, daarna ging ze mee aan het avondmaal waar, naar de gewoonte van het huis, leden van verschillende kerk- genootschapen aan deelnemem Na de maaltijd, ook op deze dag smaakte het eten Opoe voortreffelijk, deed ze een „knipperke” in haar stoel. „Jimme krije mie overdag niet op bèd”, is haar stelregel, waar ze niet afwijkt. En toen stroomde het bezoek de con- versatiezaal, waar de jarige zat, binnen. Kinderen, kleinkinderen, achterklein kinderen verdrongen zich om de jarige die zelfs in deze drukte het welbewuste middelpunt was. Ze droeg de mooie zwarte jurk, welke ze voor deze dag had laten maken en die gesierd was met prachtige knoopjes en een feestelijke ro se anjer. Ze smulde van haar gebakje en wees haar gasten de grote fruitmand welke het gemeentebestuur haar gezon den had. Ook de andere cadeaus, bloe men, fruit en gebak, hadden haar volle aandacht. Toen wij van de krant haar kwamen feliciteren zag ze ons strak aan, herin nerde zich toen blijkbaar onze vroegere gesprekjes en zei toen zonder dat wij er op zinspeelden, wat we van haar ver wachtten: „Ik kan nou niks bedenke, ik kan er mien aandacht nou niet bij hou- we. Kom later nog es, dan vertel ik je wel wat.” Zo denkt Opoe Hofstra altijd aan een ander - of het nu een achter kleinkind is die haar in een schattig feestjurkje komt feliciteren met een zij delingse blik op de schaal gebakjes of Geslaagd voor B: R. G. Gill, xS. J. Hummel, K. Nauta, H. L. Potma, W. M. Veenema, F. v. Vliet, allen uit Sneek; H. J. de Boer, Bolsward; P. C. Stobbe, Hemelum; S. de Boer, Koudum; H. Mar tens, Rijs; B. de Jong, Sijbrandaburen; L. Hilarides, Wieuwerd; T. Twerda, Wommels. x meisje. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, mr dr C. J. M. A. van Rooy, heeft donderdagmiddag in Arn hem het Bio-herstellingsoord van de stichting „Bio.vakantieoord” officieel geopend. Dit herstellingsoord is bedoeld voor minder-valide kinderen. Met de bouw ervan kon twee jaar geleden wor den begonnen naar een ontwerp van ar chitect dr J. J. P. Oud uit Wassenaar. Op het twintig hectare grote terrein gelegen op de Renkumse heide zijn een hoofdgebouw, een sportgebouw, zes pa. viljoens en een ketelgebouw verrezen. Aangezien het de bedoeling is, het aan. tal paviljoens te brengen op tien, is bij de opzet van het hoofdgebouw reeds re. kening gehouden met een opname.capa- citeit van 120 patiëntjes. De bouw van dit complex is mogelijk gemaakt door bijdragen van het Nederlandse bioscoop, publiek, dat tot eind vorig jaar zes mil. joen gulden bij elkaar bracht. Tijdens de opening heeft dr De Graaff, voorzitter van het Ned. Roode Kruis, aan onze stadgenoot de heer Joh. Miede- ma het Kruis van Verdienste van hét Ned. Roode Kruis uitgereikt, zulks we gens de vele verdiensten van de heer Miedema jegens de zorg voor de Volks, gezondheid in ons land. Heel veel ouders, vrienden en bekenden waren uitgelopen om hun pupillen te begroeten en de feestelijke intocht werd nog vergroot door de vrolijke klan ken van het Stedelijk Muziek korps waaronder de boot, door velen toegejuicht, door de grachten voer. De ontscheping geschiedde met het bekende enthousiasme. Jongens en meisjes renden naar hun ou ders, die hen meteen met de vraag „Hoe was het?” verwei den. In drommen trokken ze daarna naar huis en vertelden honderd uit over het vele dat ze gezien hadden. En dat was vol variatie. Zoals U in ons vorige nummer reeds hebt kunnen lezen, werd de eerste en de tweede dag ’n bezoek aan Muiden, A’dam en Zaandam gebracht. De derde dag be. zochten de leerlingen het Tropenmu seum in Amsterdam, waarna koers ge zet werd naar IJmuiden, waar ze toe vallig getuige waren van het schutten van vijf zeeschepen. Ook de vishallen (ondanks de minder prettige geur), de vuurtoren, de haven en de reddingboot van Deense en Zweedse toestellen en het Gistermiddag omstreeks 3 uur is in de Franekervaart tussen Tirns en Roodhuis de 23-jarige ongehuwde Bouwe de Bper uit Tirns verdronken. Hij was met twee vrienden gaan zwemmen, maar geen van drieën kon zwemmen. Desondanks wilde de Boer de vaart overzwemmen. Toen zijn vrienden bemerkten dat hij in moeilijkheden ver keerde, hebben ze nog geprobeerd met een in de nabijheid liggend bootje bij hem te komen, maar toen ze op de plek aankwamen was hij reeds gezonken. Na vele duikpogingen gelukte het de 17-jarige S. Meindersma het slachtoffer naar boven te halen, doch de in allerijl ontboden dokter Goïnga te IJlSt kon slechts de dood constateren. Door de Rijks Gebouwen Dienst dis trict Leeuwarden is na onderhandse aan besteding het bouwen van een knoop- puntcentrale der PTT te Drachten, op gedragen aan het Bouw- mingsbedrijf J. R .de Dood de som van 292.225,-. Voorts kreeg dit bedrijf opdracht voor de bouw van een land huis te Harlingen voor de heer J. Waal te Leeuwarden. Architect A. v. d. Berg aldaar. allernieuwste K.L.M.-toestel met straal, aandrijving vormden voor velen wel het hoogtepunt van deze trip. Na nogmaals in Amsterdam te hebben aangelegd werd de Bijeenkorf bezocht, waar velen hun inkopen voor thuis deden. En daar na ging het weer huistoe en kwam er een eind aan deze voor de deelnemers onvergefelijke zes dagen. Aan de hoof den, leerkrachten, leiders (sters) en niet te vergeten het keukenpersoneel komt ongetwijfeld een speciaal dankwoord toe, want de zorgen, waarmee zij de leerlingen omringd hebben, waren vele, Voor de concerten, die éénmaal in de maand in de Hervormde Kerk te Oost, hem gehouden worden, blijkt goede be langstelling te bestaan. Ook bij het con cert, dat gisteravond gegeven werd door Akke Zwart, Leeuwarden (sopraan), Leo Boeiens, Bolsward (viool) en Jan Baar da, Culemborg (orgel) was weer een redelijk aantal bezoekers aanwezig. Het programma vermeldde o.a. wer ken van D. Buxtehude, G. P. Telemann, A. Vivaldi, J. S. Bach, A. Dvorak en S. Karg Elert. Jan Baarda speelde als eerste stuk de driedelige Fantasie in g van Telemann. De registratie was doorzichtig en de uit voering correct. Bovendien in een goed strak tempo. Van de twee orgelkoren die hieran volgden, nl. „Nun bitten wir den heiligen Geist" van Buxtehude en „Wer nur den lieben Gott lasst walten” van Bach, voldeed ons, hoewel beiden uitstekend werden vertolkt, het laatste toch het beste, aangezien de registrie, waaronder een lichtelijk ont stemd tongwerk, Buxethude in een min der gunstig licht plaatste. Met de derde orgelsolo „Nun danket alle Gott” van Karg Elert, wist Jan Baarda veel eer in te leggen, hoewel een dergelijk magi. straal opus het best tot zijn recht komt op een orgel met een uitgebreide dispo sitie. De jonge violst Leo Boeiens bracht van het Concerto in a van Bach, het eerste deel, en van een gelijknamig werk van Vivaldi, alle drie deled ten gehore. Bovendien werkte hjj nog mede aan een aria voor sopraan, viool en orgel. Alles op zeer verdienstelijke wijze. Jammer dat zijn instrument in Bach’s Concerto nogal detoneerde, maar in genoemde be geleiding en in het Concerto van Vival di was Leo Boeiens uitmuntend op dreef, met name in de beide laatste delen, waarvan het Presto met nog meer vaart gebracht kan worden. Van de sopraan Akke Zwart hoorden wij allereerst de aria „Ich bin vergnügt” van Bach, met een zeer vorzorgde om lijsting van viool en orgel. Akke Zwart beschikt over een heldere stem met een groot volume. Zij zingt zeer zuiver en daarbij met veel tekstbegrip. Dat bleek ook uit haar interpretatie van de gezan gen 230 en 280. Het laatste lied had zjj echter met gemak een grote terts of een reine kwart hoger kunnen zingen. fleurige en gezellige avond van te ma ken als deze repetitie was. Eigenlijk had U er al bij moeten zjjn om alvast in de stemming te komen. Kwinksla gen vlogen over en weer, begeleidingen werden met muzikaliteit gefantaseerd en er werd zó spontaan gezongen en ge speeld, dat U er stellig niet zwijgend bij was blijven staan. Maar U was er niet en U is een luchtige amusante avond misgelopen. Troost U maar, U krijgt de gelegen heid nog wel. Volkszang zal in samen werking met Harmonie en met welwil lende medewerking van het gemeente bestuur a.s. donderdagavond 8 uur op het grote podium op het Martiniplein haar liedjes laten klinken. Let U dan ook eens op de mooie melodie van de bassen bij het lied „Rólje, rólje, wetter- weagen”. Als U dat hoort, zingt U vast mee. De heer Zondervan kan enthousiast vertellen over dergelijke avonden. „Ik deed het in Bolsward op uitnodiging van het gemeentebestuur. Ik stond op een boerenwagen, een zestal pistons om me heen en een duizend mensen zongen spontaan mee. In Leeuwarden eenzelfde resultaat”. Achter het reeds bestaande gebouw is een aparte geheel nieuwe, met een branddeur afgesloten, arrestantenaf deling verrezen, alsmede een garage voor de dienstauto’s. De smeerkuil hierin kan meteen gebruikt worden voor het onderzoek van in beslaggenomen wagens. De arrestanten-afdeling bevat drie cellen voor in verzekering gestelden en drie zgn. dronkenmanscellen, welke echter ook voor het eerstgenoemde doel kunnen worden ingericht. Elke cel is watercloset (met de knop voor de watertoevoer aan de bui tenzijde om het wegspoelen van even tuele bewijsstukken e.d. te voorkomen), plafond.verwarming en onbreekbaar glas. Tafel en brits zijn van beton, maar inplaats van strozakken worden ma trassen van ander materiaal gebruikt. De lakens zjjn uitgevoerd als slaapzak, ken, waardoor het vuil worden van de dekens wordt voorkomen. In deze afdeling bevindt zich voorts nog een passantenvertrek met douche en wasgelegenheid, welk vertrek tevens als luchtplaats dienst doet. De grote binnenplaats tussen het hoofdgebouw, de arrestanten afdeling, de garage en de ommuring waarin grote schuifdeuren langs de Ged. Neltjeshaven, kan geheel worden ver licht en is tevens geschikt voor exercitie- oefeningen. Ook is hier een overdekt fietsenrek voor de dienst aangebracht. Het perso neel gaat nl. „achterom” door de schuif deuren, langs welke ook de auto’s het plein kunnen oprijden. Ze kunnen echter ook aan de achterzijde de garage bin nenrijden, voor welk doel de Neltjesha ven daar ter plaatse verbreed is. Verder zij nog vermeld, dat een regel rechte telefoonverbinding met het Ge. meentehuis en Gemeentewerken is aan gelegd (wat een belangrijke kostenbe sparing betekent), alle afdelingen op de huistelefoon zjjn aangesloten en door het gehele gebouw brandblus-apparaten en brandslangen zjjn aangebracht. Aan alles is gedacht, zei de heer Kooi- stra, volgens wiens gegevens de dienst van Gemeentewerken de verbouwings. plannen heeft ontworpen. Veertig jaar lang heeft ons Stedelijk Politiecorps zich in het kleine ge bouw aan het Martiniplein in alle opzichten moeten behelpen. De huis vesting daar was ten ene male onvoldoende. Daarom moeten Korpschef Kooistra en zijn mannen zich nu in hun prachtige nieuwe home in de Kruizebroederstraat wel als in een andere wereld gevoelen. Ze hebben daar n.l. niet alleen volop ruimte, maar alles is ook zeer practisch en naar de eisen welke onze tijd voor het goed functioneren van de politiedienst stelt, ingericht. Sneek heeft nu eindelijk een politiebureau de tweede stad van Friesland waardig. Ze waren na de verhuisdrukte nog wel niet helemaal op streek en timmerlieden en schilders in het nieuwgebouwde ge deelte en in de garage nog druk bezig de laatste hand aan het werk te leg gen, maar toch hebben we zaterdagmor gen al een kjjkje mogen nemen in het gebouw, dat inwendig een grondige ge daanteverwisseling heeft ondergaan: De heer Kooistra was zo vriendelijk ons daarbjj rond te leiden. Wanneer men aan de voorzijde bjnnen. treedt, ziet men direct links van de in gang een rij loketten van de brigadiers. wacht. Dit vertrek kan met recht het hart van de dienst worden genoemd, want hier bevinden zich de telefooncen trale en de radio.verbinding, de tèle. foon.apparatuur van de Berscherming Bevolking en de brandmelding. Recht tegenover dit vertrek en geheel vanuit de Brigadierswacht te overzien is de wachtkamer voor het publiek. Deze be nedenverdieping bevat voorts een zeer ruime verkeersafdeling, welke aan de Kruizebroederstraat grenst en daarach ter de agentenwacht, eveneens een royaal vertrek met een aangrenzende loggia. Iedere agent heeft hier zijn ei gen kast voor kleren en andere uitrus tingstukken, alsmede een brievenvak, waarin de voor hem bestemde stukken worden gedeponeerd. Hoewel het hele gebouw centraal ver. warmd wordt door middel van een vol automatische stookinrichting, is in het vertrek voor de agenten ook nog een gaskachel geplaatst, welke gebruikt kan worden als de centrale niet brandt. Want ook in de zomer kan het ’s nachts koud zjjn. Verder is er een aanrecht met geyser, zodat de agenten hier zelf koffie en thee kunnen zetten. De kleerkasten vormen de afschei ding tussen de agentenwacht en de ver keersafdeling. Door deze kasten weg te nemen kan voor bijzondere gevallen van deze twee vertrekken één grote ruimte worden gemaakt. Verder bevinden zich ter weerszjjden van de grote hal de kamer voor de ad judant, een droogkast voor de kleding van het personeel en de toiletten. Alle ramen op de begane grond kun. Zaterdagmiddag liep „De Voor uitgang III” onze stad weer binnen na met de leerlingen van de hoogste klassen der Openb. Lagere Scholen alhier en die van IJsbrechtum een zes-daagse trip naar het Wes ten van het land te hebben ge maakt. Bij de aankomst viel van de gezichten af te lezen hoe de jeugdige reizigers genoten heb ben van deze tocht, hoewel ze waarschjjnljjk ook wel blij wa ren dat ze weer thuis waren, al zou niemand dat durven be kennen. Deken Van Galkom werd op 17 okto ber 1878 te Odjjk geboren en werd op 15 augustus 1902 door mgr. Van de We tering, aartsbisschop van Utrecht, tot priester gewjjd. Na in enkele parochieën kapelaan te zjjn geweest, werd hij met ingang van 1 februari 1918 pastoor te Rumpt. Op 26 september 1924 kwam hij als pastoor en deken naar hier, en hij was toen de jongste deken in het Aartsbisdom Utrecht. Op 19 augustus 1952 werd hjj Ere. Kanunnik, nadat op 6 mei van hetzelfde jaar de burgerlijke overheid zijn vele verdiensten reeds had erkend door hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje.Nassau. De heer Van Galkom is voorts al een lange reeks van jaren curator van het gemeentelijk, thans Magister Alvinus Gymnasium alhier. 3 n t e t a i e li e e r n t.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1960 | | pagina 1